mate-user-share 1.25.0 - en to ar translation catalogue (36 entries)

en: Personal File Sharing Preferences
ar: تفضيلات مشاركة الملفات الشخصية

en: _Close
ar: _إغلاق

en: _Help
ar: _مساعدة

en: <b>Share Files over the Network</b>
ar: <b>شارك الملفات عبر الشبكة</b>

en: _Share public files on network
ar: _شارك الملفات العامة على الشبكة

en: _Password:
ar: _كلمة المرور:

en: _Require password:
ar: ا_طلب كلمة المرور:

en: <b>Share Files over Bluetooth</b>
ar: <b>شارك الملفات عبر البلوتوث</b>

en: Share public files over _Bluetooth
ar: شارك الملفات العامة عبر ال_بلوتوث

en: Allo_w remote devices to delete files
ar: ا_سمح للأجهزة البعيدة بحذف الملفات

en: Require re_mote devices to bond with this computer
ar: ا_طلب من الأجهزة البعيدة الارتباط بهذا الحاسوب

en: <b>Receive Files over Bluetooth</b>
ar: <b>تلقَ ملفات عبر البلوتوث</b>

en: Receive files in _Downloads folder over Bluetooth
ar: اسقبل الملفات في مجلد ال_تنزيلات عبر البلوتوث

en: _Accept files:
ar: ا_قبل الملفات:

en: _Notify about received files
ar: أ_شعِر عن الملفات المتلقاة

en: Personal File Sharing
ar: مشاركة الملفات الشخصية

en: Preferences for sharing of files
ar: تفضيلات مشاركة الملفات

en: Launch Personal File Sharing if enabled
ar: شغّل مشاركة الملفات الشخصية إذا كانت مفعلة

en: Preferences
ar: تفضيلات

en: Launch Personal File Sharing Preferences
ar: شغّل تفضيلات مشاركة الملفات الشخصية

en: Unable to launch the Personal File Sharing preferences
ar: تعذّر تشغيل تفضيلات مشاركة الملفات الشخصية

en: No reason
ar: لا سبب

en: Could not display the help contents.
ar: تعذر عرض محتويات المساعدة.

en: Could not build interface.
ar: تعذر بناء الواجهة.

en: Never
ar: أبدًا

en: When writing files
ar: عند كتابة الملفات

en: Always
ar: دائما

en: Only for set up devices
ar: فقط للأجهزة المعدّة

en: Ask
ar: اسأل

note: Translators: The %s will get filled in with the user name of the user, to form a genitive. If this is difficult to translate correctly so that it will work correctly in your language, you may use something equivalent to "Public files of %s", or leave out the %s altogether. In the latter case, please
en: %s's public files
ar: ملفات %s العامة

note: Translators: This is similar to the string before, only it has the hostname in it too.
en: %s's public files on %s
ar: ملفات %s العامة على %s

note: Translators: %s is the name of the filename received
en: You received "%s" via Bluetooth
ar: لقد تلقيت "%s" عبر البلوتوث

en: You received a file
ar: لقد تلقيت ملفًا

en: Open File
ar: افتح الملف

en: Reveal File
ar: أظهر الملف

en: File reception complete
ar: اكتمل استلام الملف
