mate-user-share 1.25.0 - en to as translation catalogue (32 entries)

en: Personal File Sharing Preferences
as: নথিপত্ৰৰ যৌথ ব্যৱহাৰ সংক্ৰান্ত পছন্দৰ মান

en: _Close
as: বন্ধ কৰক (_C)

en: _Help
as: সাহায্য (_H)

en: <b>Share Files over the Network</b>
as: <b>নেটৱৰ্কেৰ মাধ্যমে যৌথৰূপে নথিপত্ৰ ব্যৱহাৰ কৰা হ'ব</b>

en: _Share public files on network
as: যৌথ ব্যৱহাৰেৰ বাবে নেটৱৰ্কেৰ মাধ্যমে সাৰ্বজনীন নথিপত্ৰ উপলব্ধ কৰা হ'ব

en: _Password:
as: গুপ্তশব্দ: (_P)

en: _Require password:
as: গুপ্তশব্দ আবশ্যক: (_R)

en: <b>Share Files over Bluetooth</b>
as: <b>ব্লু-টুথেৰ মাধ্যমে যৌথৰূপে নথিপত্ৰ ব্যৱহাৰ কৰা হ'ব</b>

en: Share public files over _Bluetooth
as: যৌথ ব্যৱহাৰেৰ বাবে ব্লু-টুথেৰ মাধ্যমে সাৰ্বজনীন উপলব্ধ কৰা হ'ব (_B)

en: Allo_w remote devices to delete files
as: দূৰবৰ্তী ডিভাইস দ্বাৰা নথিপত্ৰ মুছে ফেলাৰ অনুমতি প্ৰদান কৰা হ'ব (_w)

en: Require re_mote devices to bond with this computer
as: দূৰবৰ্তী ডিভাইসেৰ ক্ষেত্ৰে এই কম্পিউটাৰেৰ সাথে সংযোগ স্থাপন কৰা আবশ্যক (_m)

en: <b>Receive Files over Bluetooth</b>
as: <b>ব্লু-টুথেৰ মাধ্যমে নথিপত্ৰ গ্ৰহণ কৰা হ'ব</b>

en: Receive files in _Downloads folder over Bluetooth
as: ব্লু-টুথেৰ মাধ্যমে উপলব্ধ নথিপত্ৰ Downloads ফোল্ডাৰে সংৰক্ষণ কৰা হ'ব (_D)

en: _Accept files:
as: নথিপত্ৰ গ্ৰহণ কৰা হ'ব: (_A)

en: _Notify about received files
as: নতুন প্ৰাপ্ত নথিপত্ৰ সম্পৰ্কে সূচনা প্ৰদান কৰা হ'ব (_N)

en: Personal File Sharing
as: ব্যক্তিগত নথিপত্ৰৰ যৌথ ব্যৱহাৰ

en: Preferences for sharing of files
as: ব্যক্তিগত নথিপত্ৰৰ যৌথ ব্যৱহাৰ সংক্ৰান্ত পছন্দৰ মান

en: Launch Personal File Sharing if enabled
as: সক্ৰিয় থাকিলে, User Sharing আৰম্ভ কৰা হ'ব

en: Preferences
as: পছন্দসমূহ

en: No reason
as: বিনা কাৰণে

en: Could not display the help contents.
as: সাহায্যেৰ সূচী প্ৰদৰ্শন কৰা সম্ভব হয়নি ।

en: Could not build interface.
as: ইন্টাৰফেস নিৰ্মাণ কৰতে ব্যৰ্থ ।

en: Never
as: কেতিয়াও নহয়

en: When writing files
as: নথিপত্ৰ লেখাৰ সময়

en: Always
as: সদায়ে

en: Ask
as: জিজ্ঞাসা কৰা হ'ব

note: Translators: The %s will get filled in with the user name of the user, to form a genitive. If this is difficult to translate correctly so that it will work correctly in your language, you may use something equivalent to "Public files of %s", or leave out the %s altogether. In the latter case, please
en: %s's public files
as: %s-ৰ সাৰ্বজনীন নথিপত্ৰ

note: Translators: This is similar to the string before, only it has the hostname in it too.
en: %s's public files on %s
as: %s-ৰ %s-এ উপস্থিত সাৰ্বজনীন নথিপত্ৰ

note: Translators: %s is the name of the filename received
en: You received "%s" via Bluetooth
as: ব্লু-টুথেৰ মাধ্যমে আপনি "%s" প্ৰাপ্ত কৰেছেন

en: You received a file
as: আপনি একটি নথিপত্ৰ প্ৰাপ্ত কৰেছেন

en: Open File
as: নথিপত্ৰ খোলক

en: Reveal File
as: নথিপত্ৰ প্ৰকাশ কৰা হ'ব
