mate-user-share 1.25.0 - en to ast translation catalogue (45 entries)

en: Personal File Sharing Preferences
ast: Preferencies de compartición de ficheros personales

en: _Close
ast: _Zarrar

en: _Help
ast: _Ayuda

en: <b>Share Files over the Network</b>
ast: <b>Compartir ficheros na rede</b>

en: _Share public files on network
ast: _Compartir ficheros públicos na rede

en: _Password:
ast: _Contraseña:

en: _Require password:
ast: _Riquir contraseña:

en: <b>Share Files over Bluetooth</b>
ast: <b>Compartir ficheros per Bluetooth</b>

en: Share public files over _Bluetooth
ast: Compartir ficheros públicos per _Bluetooth

en: Allo_w remote devices to delete files
ast: _Permitir que los preseos remotos desanicien ficheros

en: Require re_mote devices to bond with this computer
ast: Riquir que los preseos _remotos se vinculen con esti equipu

en: <b>Receive Files over Bluetooth</b>
ast: <b>Recibir ficheros per Bluetooth</b>

en: Receive files in _Downloads folder over Bluetooth
ast: Recibir los ficheros por Bluetooth na carpeta _Descargues

en: _Accept files:
ast: _Aceutar ficheros:

en: _Notify about received files
ast: _Notificar tocante a los ficheros recibíos

en: User Share
ast: Usuariu compartíu

en: Integrates with user-share
ast: Xúnese a usuariu compartíu

en: Personal File Sharing
ast: Compartición de ficheros personales

en: Preferences for sharing of files
ast: Preferencies pa la compartición de ficheros

en: Personal File Sharing obexftp
ast: Compartición de ficheros personales obexftp

en: Launch Personal File Sharing if enabled
ast: Llanzar la compartición de ficheros personales si ta activáu

en: Personal File Sharing obexpush
ast: Compartición de ficheros personales obexpush

en: Personal File Sharing webdav
ast: Compartición de ficheros personales webdav

en: Preferences
ast: Preferencies

en: Launch Personal File Sharing Preferences
ast: Llanzar les preferencies de compartición de ficheros personales

en: Unable to launch the Personal File Sharing preferences
ast: Nun puen llanzase les preferencies de compartición de ficheros personales

en: May be used to share or receive files
ast: Pue usase pa compartir o recibir ficheros

en: May be shared over the network or Bluetooth
ast: Pue compartise al traviés de la rede o Bluetooth

en: May be shared over the network
ast: Pue compartise al traviés de la rede

en: May be used to receive files over Bluetooth
ast: Pue usase pa recibir ficheros per Bluetooth

en: No reason
ast: Ensin razón

en: Could not display the help contents.
ast: Nun pudo amosase'l conteníu de l'ayuda

en: Could not build interface.
ast: Nun pudo construyise la interfaz.

en: Never
ast: Enxamás

en: When writing files
ast: Cuando s'escriban ficheros

en: Always
ast: Siempres

en: Only for set up devices
ast: Namái pa preseos configuraos

en: Ask
ast: Entrugar

note: Translators: The %s will get filled in with the user name of the user, to form a genitive. If this is difficult to translate correctly so that it will work correctly in your language, you may use something equivalent to "Public files of %s", or leave out the %s altogether. In the latter case, please
en: %s's public files
ast: Ficheros públicos de %s

note: Translators: This is similar to the string before, only it has the hostname in it too.
en: %s's public files on %s
ast: Ficheros públicos de %s en %s

note: Translators: %s is the name of the filename received
en: You received "%s" via Bluetooth
ast: Recibisti «%s» per Bluetooth

en: You received a file
ast: Recibisti un ficheru

en: Open File
ast: Abrir ficheru

en: Reveal File
ast: Amosar ficheru

en: File reception complete
ast: Completóse la receición de ficheros
