mate-user-share 1.25.0 - en to cmn translation catalogue (36 entries)

en: Personal File Sharing Preferences
cmn: 個人檔案分享偏好設定

en: _Close
cmn: 關閉(_C)

en: _Help
cmn: 求助(_H)

en: <b>Share Files over the Network</b>
cmn: <b>以網路分享檔案</b>

en: _Share public files on network
cmn: 以網路分享公用檔案(_S)

en: _Password:
cmn: 密碼(_P):

en: _Require password:
cmn: 需要密碼(_R):

en: <b>Share Files over Bluetooth</b>
cmn: <b>以藍牙分享檔案</b>

en: Share public files over _Bluetooth
cmn: 以藍牙分享公用檔案(_B)

en: Allo_w remote devices to delete files
cmn: 允許遠端裝置刪除檔案(_W)

en: Require re_mote devices to bond with this computer
cmn: 要求遠端裝置與這個電腦配對(_M)

en: <b>Receive Files over Bluetooth</b>
cmn: <b>透過藍牙接收檔案</b>

en: Receive files in _Downloads folder over Bluetooth
cmn: 透過藍牙接收檔案到下載資料夾(_D)

en: _Accept files:
cmn: 接受檔案(_A):

en: _Notify about received files
cmn: 通知有接收檔案(_N)

en: Personal File Sharing
cmn: 個人檔案分享

en: Preferences for sharing of files
cmn: 用於分享個人檔案的偏好設定

en: Launch Personal File Sharing if enabled
cmn: 若啟用則執行個人檔案分享

en: Preferences
cmn: 偏好設定

en: Launch Personal File Sharing Preferences
cmn: 執行個人檔案分享偏好設定

en: Unable to launch the Personal File Sharing preferences
cmn: 無法執行個人檔案分享偏好設定

en: No reason
cmn: 沒有原因

en: Could not display the help contents.
cmn: 無法顯示求助文件的內容。

en: Could not build interface.
cmn: 無法建立介面。

en: Never
cmn: 永不

en: When writing files
cmn: 當寫入至檔案

en: Always
cmn: 經常

en: Only for set up devices
cmn: 只有設定的裝置

en: Ask
cmn: 詢問

note: Translators: The %s will get filled in with the user name of the user, to form a genitive. If this is difficult to translate correctly so that it will work correctly in your language, you may use something equivalent to "Public files of %s", or leave out the %s altogether. In the latter case, please
en: %s's public files
cmn: %s 的公用檔案

note: Translators: This is similar to the string before, only it has the hostname in it too.
en: %s's public files on %s
cmn: %s 的公用檔案於 %s

note: Translators: %s is the name of the filename received
en: You received "%s" via Bluetooth
cmn: 您已經透過藍牙接收到「%s」

en: You received a file
cmn: 您已經接收到檔案

en: Open File
cmn: 開啟檔案

en: Reveal File
cmn: 顯示檔案

en: File reception complete
cmn: 檔案接收已完成
