mate-user-share 1.25.0 - en to cy translation catalogue (16 entries)

en: _Close
cy: Ca_u

en: _Help
cy: _Cymorth

en: _Password:
cy: _Cyfrinair:

en: <b>Share Files over Bluetooth</b>
cy: <b>Rhannu ffeiliau dros Bluetooth</b>

en: _Accept files:
cy: _Derbyn ffeiliau:

en: Preferences
cy: Hoffterau

en: No reason
cy: Dim rheswm

en: Could not build interface.
cy: Methu adeiladu'r rhyngwyneb.

en: Never
cy: Byth

en: Always
cy: Bob tro

en: Ask
cy: Gofyn

note: Translators: The %s will get filled in with the user name of the user, to form a genitive. If this is difficult to translate correctly so that it will work correctly in your language, you may use something equivalent to "Public files of %s", or leave out the %s altogether. In the latter case, please
en: %s's public files
cy: Ffeiliau cyhoeddus %s

note: Translators: This is similar to the string before, only it has the hostname in it too.
en: %s's public files on %s
cy: Ffeiliau cyhoeddus %s ar %s

en: Open File
cy: Agor y ffeil

en: Reveal File
cy: Dangos y ffeil

en: File reception complete
cy: Cwblhawyd derbyn y ffeil
