mate-user-share 1.25.0 - en to dz translation catalogue (11 entries)

en: _Close
dz: ཁ་བསྡམས།(_C)

en: _Help
dz: གྲོགས་རམ།(_H)

en: _Password:
dz: ཆོག་ཡིག་:(_P)

en: _Require password:
dz: དགོས་མཁོ་ཡོད་པའི་ཆོག་ཡིག་: (_R)

en: Personal File Sharing
dz: རང་དོན་གྱི་ཡིག་སྣོད་རུབ་སྤྱོད་འབད་ནི་

en: Preferences
dz: དགའ་གདམ་ཚུ།

en: Never
dz: ནམ་ཡང་

en: When writing files
dz: ཡིག་སྣོད་ཚུ་རྩོམ་སྒྲིག་འབད་བའི་སྐབས་

en: Always
dz: ཨ་རྟག་རང་

note: Translators: The %s will get filled in with the user name of the user, to form a genitive. If this is difficult to translate correctly so that it will work correctly in your language, you may use something equivalent to "Public files of %s", or leave out the %s altogether. In the latter case, please
en: %s's public files
dz: %s གི་མི་མང་ཡིག་སྣོད་ཚུ་

note: Translators: This is similar to the string before, only it has the hostname in it too.
en: %s's public files on %s
dz: %s གི་མི་མང་ཡིག་སྣོད་ཚུ་ %s གུ་
