mate-user-share 1.25.0 - en to es_CO translation catalogue (45 entries)

en: Personal File Sharing Preferences
es_CO: Preferencias personales de archivos compartidos

en: _Close
es_CO: _Cerrar

en: _Help
es_CO: _Ayuda

en: <b>Share Files over the Network</b>
es_CO: <b>Compartir archivos en la red</b>

en: _Share public files on network
es_CO: _Compartir archivos públicos en la red

en: _Password:
es_CO: _Contraseña:

en: _Require password:
es_CO: _Require contraseña:

en: <b>Share Files over Bluetooth</b>
es_CO: <b>Compartir archivos por Bluetooth</b>

en: Share public files over _Bluetooth
es_CO: Compartir archivos públicos por _Bluetooth

en: Allo_w remote devices to delete files
es_CO: _Permitir a dispositivos remotos borrar archivos

en: Require re_mote devices to bond with this computer
es_CO: Requerir que los dispositivos re_motos se vinculen con este computador

en: <b>Receive Files over Bluetooth</b>
es_CO: <b>Recibir archivos por Bluetooth</b>

en: Receive files in _Downloads folder over Bluetooth
es_CO: Recibir archivos por Bluetooth en la carpeta de _Descargas

en: _Accept files:
es_CO: _Aceptar archivos:

en: _Notify about received files
es_CO: _Notificar acerca de archivos recibidos

en: User Share
es_CO: Directorio compartido de usuario

en: Integrates with user-share
es_CO: Integra con directorio compartido de usuario

en: Personal File Sharing
es_CO: Compartición personal de archivos

en: Preferences for sharing of files
es_CO: Preferencias para compartición de archivos

en: Personal File Sharing obexftp
es_CO: Compartición personal de archivos obexftp

en: Launch Personal File Sharing if enabled
es_CO: Ejecutar compartición de archivos personal si está activo

en: Personal File Sharing obexpush
es_CO: Compartición personal de archivos obexpush

en: Personal File Sharing webdav
es_CO: Compartición personal de archivos webdav

en: Preferences
es_CO: Preferencias

en: Launch Personal File Sharing Preferences
es_CO: Ejecutar preferencias personales de compartición de archivos

en: Unable to launch the Personal File Sharing preferences
es_CO: Imposible ejecutar las preferencias personales de compartición de archivos

en: May be used to share or receive files
es_CO: Se puede utilizar para compartir o recibir archivos

en: May be shared over the network or Bluetooth
es_CO: Se puede compartir por red o Bluetooth

en: May be shared over the network
es_CO: Se puede compartir por la red

en: May be used to receive files over Bluetooth
es_CO: Se puede utilizar para recibir archivos por Bluetooth

en: No reason
es_CO: Sin motivo

en: Could not display the help contents.
es_CO: No se pueden mostrar los contenidos de ayuda.

en: Could not build interface.
es_CO: No se pudo crear la interfaz.

en: Never
es_CO: Nunca

en: When writing files
es_CO: Cuando se escriben archivos

en: Always
es_CO: Siempre

en: Only for set up devices
es_CO: Solo para dispositivos configurados

en: Ask
es_CO: Preguntar

note: Translators: The %s will get filled in with the user name of the user, to form a genitive. If this is difficult to translate correctly so that it will work correctly in your language, you may use something equivalent to "Public files of %s", or leave out the %s altogether. In the latter case, please
en: %s's public files
es_CO: archivos públicos de %s

note: Translators: This is similar to the string before, only it has the hostname in it too.
en: %s's public files on %s
es_CO: archivos públicos de %s en %s

note: Translators: %s is the name of the filename received
en: You received "%s" via Bluetooth
es_CO: Recibió "%s" por Bluetooth

en: You received a file
es_CO: Recibió un archivo

en: Open File
es_CO: Abrir archivo

en: Reveal File
es_CO: Mostrar archivo

en: File reception complete
es_CO: Recepción del archivo completa
