mate-user-share 1.25.0 - en to fi translation catalogue (45 entries)

en: Personal File Sharing Preferences
fi: Henkilökohtaisten tiedostojen jaon asetukset

en: _Close
fi: _Sulje

en: _Help
fi: _Ohje

en: <b>Share Files over the Network</b>
fi: <b>Jaa tiedostoja verkon yli</b>

en: _Share public files on network
fi: _Jaa julkiset tiedostot verkossa

en: _Password:
fi: _Salasana:

en: _Require password:
fi: _Vaadi salasana:

en: <b>Share Files over Bluetooth</b>
fi: <b>Tiedostojen jako bluetoothilla</b>

en: Share public files over _Bluetooth
fi: Jaa julkiset tiedostot _bluetoothilla

en: Allo_w remote devices to delete files
fi: _Salli etälaitteiden poistaa tiedostoja

en: Require re_mote devices to bond with this computer
fi: Vaadi _laitteilta sidosta tähän tietokoneeseen

en: <b>Receive Files over Bluetooth</b>
fi: <b>Tiedostojen vastaanotto bluetoothilla</b>

en: Receive files in _Downloads folder over Bluetooth
fi: Vastaanota tiedostoja bluetoothin avulla _Noudot-kansioon

en: _Accept files:
fi: H_yväksy tiedostot:

en: _Notify about received files
fi: _Huomauta vastaanotetuista tiedostoista

en: User Share
fi: Käyttäjäjako

en: Integrates with user-share
fi: Integroituu käyttäjän jaettuihin

en: Personal File Sharing
fi: Omien tiedostojen jako

en: Preferences for sharing of files
fi: Asetukset tiedostojen jakamiselle

en: Personal File Sharing obexftp
fi: Omien tiedostojen jakaminen obexftp

en: Launch Personal File Sharing if enabled
fi: Käynnistä henkilökohtaisten tiedoston jako, jos käytössä

en: Personal File Sharing obexpush
fi: Omien tiedostojen jakaminen obexpush

en: Personal File Sharing webdav
fi: Omien tiedostojen jakaminen webdav

en: Preferences
fi: Asetukset

en: Launch Personal File Sharing Preferences
fi: Käynnistä henkilökohtaisten tiedostojen jaon asetukset

en: Unable to launch the Personal File Sharing preferences
fi: Ei voitu käynnistää henkilökohtaisten tiedostojen jaon asetuksia

en: May be used to share or receive files
fi: Voidaan käyttää tiedostojen jakamiseen tai vastaanottamiseen

en: May be shared over the network or Bluetooth
fi: Voidaan jakaa verkon tai Bluetoothin kautta

en: May be shared over the network
fi: Voidaan jakaa verkossa

en: May be used to receive files over Bluetooth
fi: Voidaan käyttää tiedostojen vastaanottamiseen Bluetoothin kautta

en: No reason
fi: Ei syytä

en: Could not display the help contents.
fi: Ei voitu näyttää ohjeen sisältöä.

en: Could not build interface.
fi: Käyttöliittymää ei voitu luoda.

en: Never
fi: Ei koskaan

en: When writing files
fi: Kirjoitettaessa tiedostoja

en: Always
fi: Aina

en: Only for set up devices
fi: Vain käyttöön otetut laitteet

en: Ask
fi: Kysy

note: Translators: The %s will get filled in with the user name of the user, to form a genitive. If this is difficult to translate correctly so that it will work correctly in your language, you may use something equivalent to "Public files of %s", or leave out the %s altogether. In the latter case, please
en: %s's public files
fi: Käyttäjän %s julkiset tiedostot

note: Translators: This is similar to the string before, only it has the hostname in it too.
en: %s's public files on %s
fi: Käyttäjän %s julkiset tiedostot palvelimella %s

note: Translators: %s is the name of the filename received
en: You received "%s" via Bluetooth
fi: Vastaanotit tiedoston ”%s” bluetoothilla

en: You received a file
fi: Vastaanotit tiedoston

en: Open File
fi: Avaa tiedosto

en: Reveal File
fi: Paljasta tiedosto

en: File reception complete
fi: Tiedoston vastaanotto valmis
