mate-user-share 1.25.0 - en to ga translation catalogue (32 entries)

en: Personal File Sharing Preferences
ga: Sainroghanna Chomhroinnt Chomhad Pearsanta

en: _Close
ga: _Dún

en: _Help
ga: Cab_hair

en: <b>Share Files over the Network</b>
ga: <b>Comhroinn Comhaid Tríd an Líonra</b>

en: _Share public files on network
ga: _Comhroinn comhaid poiblí ar an líonra

en: _Password:
ga: _Focal faire:

en: _Require password:
ga: Focal faire de _dhíth:

en: <b>Share Files over Bluetooth</b>
ga: <b>Comhroinn Comhaid trí Bluetooth</b>

en: Share public files over _Bluetooth
ga: Comhroinn comhaid poiblí trí _Bluetooth

en: Allo_w remote devices to delete files
ga: Ceadaigh _scriosadh comhad do ghléasanna cianda

en: Require re_mote devices to bond with this computer
ga: Ceangal _gléasanna cianda leis an ríomhaire seo de dhíth

en: <b>Receive Files over Bluetooth</b>
ga: <b>Faigh Comhaid trí Bluetooth</b>

en: Receive files in _Downloads folder over Bluetooth
ga: Faigh comhaid san fhillteán "Í_osluchtuithe" trí Bluetooth

en: _Accept files:
ga: _Glac le comhaid:

en: _Notify about received files
ga: Cuir in _iúl maidir le comhaid faighte

en: Personal File Sharing
ga: Comhroinnt Chomhad Pearsanta

en: Preferences for sharing of files
ga: Sainroghanna ar chomhroinnt chomhad

en: Launch Personal File Sharing if enabled
ga: Tosaigh Comhroinnt Chomhad Pearsanta má chumasaithe

en: Preferences
ga: Sainroghanna

en: No reason
ga: Gan chúis

en: Could not display the help contents.
ga: Níorbh fhéidir inneachar cabhrach a thaispeáint.

en: Could not build interface.
ga: Níorbh fhéidir comhéadan a thógáil.

en: Never
ga: Riamh

en: When writing files
ga: Agus comhaid á scríobh

en: Always
ga: I gCónaí

en: Ask
ga: Fiafraigh

note: Translators: The %s will get filled in with the user name of the user, to form a genitive. If this is difficult to translate correctly so that it will work correctly in your language, you may use something equivalent to "Public files of %s", or leave out the %s altogether. In the latter case, please
en: %s's public files
ga: comhaid poiblí %s

note: Translators: This is similar to the string before, only it has the hostname in it too.
en: %s's public files on %s
ga: comhaid poiblí %s ar %s

note: Translators: %s is the name of the filename received
en: You received "%s" via Bluetooth
ga: Fuair tú "%s" trí Bluetooth

en: You received a file
ga: Fuair tú comhad

en: Open File
ga: Oscail Comhad

en: Reveal File
ga: Nocht Comhad
