mate-user-share 1.25.0 - en to gu translation catalogue (36 entries)

en: Personal File Sharing Preferences
gu: વ્યક્તિગત ફાઈલ વહેંચણી પસંદગીઓ

en: _Close
gu: બંધ કરો (_C)

en: _Help
gu: મદદ (_H)

en: <b>Share Files over the Network</b>
gu: <b>નેટવર્ક પર ફાઈલો વહેંચો</b>

en: _Share public files on network
gu: નેટવર્ક પર જાહેર ફાઈલો વહેંચો (_S)

en: _Password:
gu: પાસવર્ડ (_P):

en: _Require password:
gu: જરૂરી પાસવર્ડ (_R):

en: <b>Share Files over Bluetooth</b>
gu: <b>બ્લુટુથ પર ફાઈલો વહેંચો</b>

en: Share public files over _Bluetooth
gu: બ્લુટુથ પર જાહેર ફાઈલો વહેંચો (_B)

en: Allo_w remote devices to delete files
gu: ફાઇલોને કાઢવા માટે દૂરસ્થ ઉપકરણોની પરવાનગી લો (_w)

en: Require re_mote devices to bond with this computer
gu: આ કૉમ્પ્યુટર સાથે જોડાવા માટે દૂરસ્થ ઉપકરણો ની જરૂર છે (_m)

en: <b>Receive Files over Bluetooth</b>
gu: <b>બ્લુટુથ પર ફાઇલો ને મેળવો</b>

en: Receive files in _Downloads folder over Bluetooth
gu: બ્લુટુથ પર ડાઉનલોડ ફોલ્ડરમાં ફાઇલોને મેળવો (_D)

en: _Accept files:
gu: ફાઇલો ને સ્વીકારો (_A):

en: _Notify about received files
gu: મળેલ ફાઇલો વિશે સૂચિત કરો (_N)

en: Personal File Sharing
gu: ખાનગી ફાઈલ વહેંચણી

en: Preferences for sharing of files
gu: ફાઇલોની વહેંચણી માટે પસંદગીઓ

en: Launch Personal File Sharing if enabled
gu: વ્યક્તિગત ફાઇલ વહેંચણીને પ્રકાશિત કરો જો સક્રિય હોય તો

en: Preferences
gu: પસંદગીઓ

en: Launch Personal File Sharing Preferences
gu: વ્યક્તિગત ફાઈલ વહેંચણી પસંદગીઓને શરૂ કરો

en: Unable to launch the Personal File Sharing preferences
gu: વ્યક્તિગત ફાઈલ વહેંચણી પસંદગીઓ ને શરૂ કરવાનું અસમર્થ

en: No reason
gu: કારણ નથી

en: Could not display the help contents.
gu: મદદ સમાવિષ્ટો ને દર્શાવી શકાયુ નહિં.

en: Could not build interface.
gu: ઇન્ટરફેસ ને બિલ્ડ કરી શકાયુ નહિં.

en: Never
gu: ક્યારેય નહિં

en: When writing files
gu: જ્યારે ફાઈલો લખી રહ્યા હોય

en: Always
gu: હંમેશા

en: Only for set up devices
gu: ફક્ત ઉપકરણોનાં સુયોજન માટે

en: Ask
gu: પૂછો

note: Translators: The %s will get filled in with the user name of the user, to form a genitive. If this is difficult to translate correctly so that it will work correctly in your language, you may use something equivalent to "Public files of %s", or leave out the %s altogether. In the latter case, please
en: %s's public files
gu: %s ની જાહેર ફાઈલો

note: Translators: This is similar to the string before, only it has the hostname in it too.
en: %s's public files on %s
gu: %s ની %s પર જાહેર ફાઈલો

note: Translators: %s is the name of the filename received
en: You received "%s" via Bluetooth
gu: તમને બ્લુટુથ મારફતે "%s" મળેલ છે

en: You received a file
gu: તમને ફાઇલ મળેલ છે

en: Open File
gu: ફાઇલને ખોલો

en: Reveal File
gu: ફાઇલને બતાવો

en: File reception complete
gu: ફાઇલ રિસેપ્શન સમાપ્ત
