mate-user-share 1.25.0 - en to he translation catalogue (36 entries)

en: Personal File Sharing Preferences
he: העדפות לשיתוף קבצים אישיים

en: _Close
he: _סגור

en: _Help
he: ע_זרה

en: <b>Share Files over the Network</b>
he: <b>שתף קבצים ברשת</b>

en: _Share public files on network
he: _שיתוף קבצים ציבוריים ברשת

en: _Password:
he: _סיסמה:

en: _Require password:
he: _דרישת סיסמה:

en: <b>Share Files over Bluetooth</b>
he: <b>שתף קבצים דרך Bluetooth</b>

en: Share public files over _Bluetooth
he: שיתוף קבצים _ציבוריים דרך Bluetooth

en: Allo_w remote devices to delete files
he: _אפשר להתקנים מרוחקים למחוק קבצים

en: Require re_mote devices to bond with this computer
he: דרוש מהתקנים מרוחקים ליצור _איגוד עם מחשב זה

en: <b>Receive Files over Bluetooth</b>
he: <b>קבל קבצים דרך Bluetooth</b>

en: Receive files in _Downloads folder over Bluetooth
he: קבל _קבצים אל תיקיית ההורדות דרך Bluetooth

en: _Accept files:
he: _קבלת קבצים:

en: _Notify about received files
he: ה_ודעה על קבצים שהתקבלו

en: Personal File Sharing
he: שיתוף קבצים אישיים

en: Preferences for sharing of files
he: העדפות לשיתוף קבצים

en: Launch Personal File Sharing if enabled
he: טעינת שיתוף קבצים אישיים אם פעיל

en: Preferences
he: העדפות

en: Launch Personal File Sharing Preferences
he: טעינת העדפות שיתוף הקבצים האישיים

en: Unable to launch the Personal File Sharing preferences
he: לא ניתן לטעון את העדפות שיתוף הקבצים האישיים

en: No reason
he: ללא סיבה

en: Could not display the help contents.
he: לא ניתן להציג את תכני העזרה

en: Could not build interface.
he: לא ניתן לבנות את המנשק.

en: Never
he: לעולם לא

en: When writing files
he: בכתיבת קבצים

en: Always
he: תמיד

en: Only for set up devices
he: רק עבור התקנים שהותקנו

en: Ask
he: הצגת שאלה

note: Translators: The %s will get filled in with the user name of the user, to form a genitive. If this is difficult to translate correctly so that it will work correctly in your language, you may use something equivalent to "Public files of %s", or leave out the %s altogether. In the latter case, please
en: %s's public files
he: הקבצים הציבוריים של %s

note: Translators: This is similar to the string before, only it has the hostname in it too.
en: %s's public files on %s
he: הקבצים הציבוריים של %s על %s

note: Translators: %s is the name of the filename received
en: You received "%s" via Bluetooth
he: קיבלת "%s" דרך Bluetooth

en: You received a file
he: קבלת קובץ

en: Open File
he: פתיחת קובץ

en: Reveal File
he: גילוי קובץ

en: File reception complete
he: קבלת הקובץ הושלמה
