mate-user-share 1.25.0 - en to hu translation catalogue (47 entries)

en: Personal File Sharing Preferences
hu: Személyes fájlmegosztás beállításai

en: _Close
hu: _Bezárás

en: _Help
hu: _Súgó

en: <b>Share Files over the Network</b>
hu: <b>Fájlok megosztása a hálózaton</b>

en: _Share public files on network
hu: Nyilvános fájlok megosztása a _hálózaton

en: _Password:
hu: _Jelszó:

en: _Require password:
hu: Jelszó _kötelező:

en: <b>Share Files over Bluetooth</b>
hu: <b>Fájlok megosztása Bluetooth-on</b>

en: Share public files over _Bluetooth
hu: _Nyilvános fájlok megosztása Bluetooth-on

en: Allo_w remote devices to delete files
hu: Fájlok _törlésének engedélyezése távoli eszközöknek

en: Require re_mote devices to bond with this computer
hu: Távoli _eszközök a számítógéppel való párosításának megkövetelése

en: <b>Receive Files over Bluetooth</b>
hu: <b>Fájlok fogadása Bluetooth-on</b>

en: Receive files in _Downloads folder over Bluetooth
hu: Fájlok fogadása a _Letöltések mappába Bluetooth-on

en: _Accept files:
hu: _Fájlok elfogadása:

en: _Notify about received files
hu: Értesítés f_ogadott fájlokról

en: User Share
hu: Felhasználói megosztás

en: Integrates with user-share
hu: Beépül a elhasználói megosztásba

en: Personal File Sharing
hu: Személyes fájlmegosztás

en: Preferences for sharing of files
hu: Fájlmegosztás beállításai

note: Translators: Search terms to find this application. Do NOT translate or localize the semicolons! The list MUST also end with a semicolon!
en: MATE;personal;file;sharing;preferences;properties;settings;WebDAV;ObexFTP;
hu: MATE;személyes;fájl;megosztás;beállítások;tulajdonságok;beállítások;WebDAV;ObexFTP;

en: Personal File Sharing obexftp
hu: Személyes fájlmegosztás (obexftp)

en: Launch Personal File Sharing if enabled
hu: Személyes fájlmegosztás indítása, ha engedélyezett

note: Translators: Search terms to find this application. Do NOT translate or localize the semicolons! The list MUST also end with a semicolon!
en: share;files;bluetooth;obex;http;network;copy;send;
hu: megosztás;fájlok;bluetooth;obex;http;hálózat;másolás;küldés;

en: Personal File Sharing obexpush
hu: Személyes fájlmegosztás (obexpush)

en: Personal File Sharing webdav
hu: Személyes fájlmegosztás (webdav)

en: Preferences
hu: Beállítások

en: Launch Personal File Sharing Preferences
hu: Személyes fájlmegosztás beállításainak indítása

en: Unable to launch the Personal File Sharing preferences
hu: A Személyes fájlmegosztás beállításai nem indítható

en: May be used to share or receive files
hu: Fájlok megosztására vagy fogadására használható

en: May be shared over the network or Bluetooth
hu: Megosztható a hálózaton vagy Bluetooth-on

en: May be shared over the network
hu: Megosztható a hálózaton

en: May be used to receive files over Bluetooth
hu: Fájlok fogadására használható Bluetooth-on

en: No reason
hu: Nincs ok

en: Could not display the help contents.
hu: Nem lehet megjeleníteni a súgótartalmat.

en: Could not build interface.
hu: A felület nem építhető fel.

en: Never
hu: Soha

en: When writing files
hu: Fájlok írásakor

en: Always
hu: Mindig

en: Only for set up devices
hu: Csak párosított eszközöknek

en: Ask
hu: Kérdezzen

note: Translators: The %s will get filled in with the user name of the user, to form a genitive. If this is difficult to translate correctly so that it will work correctly in your language, you may use something equivalent to "Public files of %s", or leave out the %s altogether. In the latter case, please
en: %s's public files
hu: %s nyilvános fájljai

note: Translators: This is similar to the string before, only it has the hostname in it too.
en: %s's public files on %s
hu: %s nyilvános fájljai ezen: %s

note: Translators: %s is the name of the filename received
en: You received "%s" via Bluetooth
hu: „%s” érkezett Bluetooth-on

en: You received a file
hu: Fájl érkezett

en: Open File
hu: Fájl megnyitása

en: Reveal File
hu: Fájl felfedése

en: File reception complete
hu: Fájlfogadás kész
