mate-user-share 1.25.0 - en to ie translation catalogue (45 entries)

en: Personal File Sharing Preferences
ie: Preferenties

en: _Close
ie: _Cluder

en: _Help
ie: Au_xilie

en: <b>Share Files over the Network</b>
ie: <b>Partir files per li rete</b>

en: _Share public files on network
ie: _Partir public files per li rete

en: _Password:
ie: _Contrasigne:

en: _Require password:
ie: _Besonar un contrasigne:

en: <b>Share Files over Bluetooth</b>
ie: <b>Partir files per Bluetooth</b>

en: Share public files over _Bluetooth
ie: Partir public files per _Bluetooth

en: Allo_w remote devices to delete files
ie: Permisser a _lontan aparates remover files

en: Require re_mote devices to bond with this computer
ie: Besonar a_cuplation de lontan aparates con ti-ci computator

en: <b>Receive Files over Bluetooth</b>
ie: <b>Reciver files per Bluetooth</b>

en: Receive files in _Downloads folder over Bluetooth
ie: Reciver files per Bluetooth in li fólder Descargates

en: _Accept files:
ie: _Accepter files:

en: _Notify about received files
ie: _Notificar pri recivet files

en: User Share
ie: Personal partition

en: Integrates with user-share
ie: Integrar con user-share

en: Personal File Sharing
ie: Partir personal files

en: Preferences for sharing of files
ie: Preferenties de partition de files

en: Personal File Sharing obexftp
ie: Partir personal files obexftp

en: Launch Personal File Sharing if enabled
ie: Lansar «Partir personal files» si permisset

en: Personal File Sharing obexpush
ie: Partir personal files obexpush

en: Personal File Sharing webdav
ie: Partir personal files webdav

en: Preferences
ie: Preferenties

en: Launch Personal File Sharing Preferences
ie: Lansar preferenties de «Partir personal files»

en: Unable to launch the Personal File Sharing preferences
ie: Ne successat lansar li preferenties de «Partir personal files»

en: May be used to share or receive files
ie: Posse esser usat por partir o reciver files

en: May be shared over the network or Bluetooth
ie: Posse esser partit files per li rete o Bluetooth

en: May be shared over the network
ie: Posse esser partit files per li rete

en: May be used to receive files over Bluetooth
ie: Posse esser usat por reciver files per Bluetooth

en: No reason
ie: Null cause

en: Could not display the help contents.
ie: Ne posset monstrar li contenete de auxilie.

en: Could not build interface.
ie: Ne successat constructer li interfacie.

en: Never
ie: Nequande

en: When writing files
ie: Quande on scri files

en: Always
ie: Sempre

en: Only for set up devices
ie: Solmen por inregistrat aparates

en: Ask
ie: Questionar

note: Translators: The %s will get filled in with the user name of the user, to form a genitive. If this is difficult to translate correctly so that it will work correctly in your language, you may use something equivalent to "Public files of %s", or leave out the %s altogether. In the latter case, please
en: %s's public files
ie: Public files de %s

note: Translators: This is similar to the string before, only it has the hostname in it too.
en: %s's public files on %s
ie: Public files de %s sur %s

note: Translators: %s is the name of the filename received
en: You received "%s" via Bluetooth
ie: Vu ha recivet «%s» per Bluetooth

en: You received a file
ie: Vu ha recivet un file

en: Open File
ie: Aperter un file

en: Reveal File
ie: Monstrar li file

en: File reception complete
ie: Reception del file es complet
