mate-user-share 1.25.0 - en to kn translation catalogue (36 entries)

en: Personal File Sharing Preferences
kn: ವೈಯಕ್ತಿಕ ಕಡತ ಹಂಚಿಕೆಯ ಆದ್ಯತೆಗಳು

en: _Close
kn: ಮುಚ್ಚು (_C)

en: _Help
kn: ನೆರವು(_H)

en: <b>Share Files over the Network</b>
kn: <b>ಜಾಲಬಂಧದ ಮೂಲಕ ಕಡತಗಳನ್ನು ಹಂಚು</b>

en: _Share public files on network
kn: ಸಾರ್ವಜನಿಕೆ ಕಡತಗಳನ್ನು ಜಾಲಬಂಧದಲ್ಲಿ ಹಂಚಿಕೊ(_S)

en: _Password:
kn: ಗುಪ್ತಪದ(_P):

en: _Require password:
kn: ಗುಪ್ತಪದದ ಅಗತ್ಯವಿದೆ(_R):

en: <b>Share Files over Bluetooth</b>
kn: <b>ಬ್ಲೂಟೂತ್‌ನ ಮೂಲಕ ಕಡತಗಳನ್ನು ಹಂಚು</b>

en: Share public files over _Bluetooth
kn: ಬ್ಲೂಟೂತ್‌ನ ಮೂಲಕ ಸಾರ್ವಜನಿಕ ಕಡತಗಳನ್ನು ಹಂಚಿಕೊಳ್ಳಿ(_B)

en: Allo_w remote devices to delete files
kn: ದೂರಸ್ಥ ಸಾಧನಗಳು ಕಡತಗಳನ್ನು ಅಳಿಸುವುದನ್ನು ಅನುಮತಿಸು(_w)

en: Require re_mote devices to bond with this computer
kn: ದೂರಸ್ಥ ಸಾಧನಗಳು ಈ ಗಣಕದೊಂದಿಗೆ ಜೋಡಿಸಲ್ಪಡುವ ಅಗತ್ಯವಿದೆ(_m)

en: <b>Receive Files over Bluetooth</b>
kn: <b>ಬ್ಲೂಟೂತ್‌ನ ಮೂಲಕ ಕಡತಗಳನ್ನು ಸ್ವೀಕರಿಸು</b>

en: Receive files in _Downloads folder over Bluetooth
kn: ಬ್ಲೂಟೂತ್‌ ಮೂಲಕ ಕಡತಗಳನ್ನು ಡೌನ್‌ಲೋಡ್ ಕಡತಕೋಶಕ್ಕೆ ಸ್ವೀಕರಿಸು(_D)

en: _Accept files:
kn: ಕಡತಗಳನ್ನು ಅಂಗೀಕರಿಸು(_A):

en: _Notify about received files
kn: ಸ್ವೀಕರಿಸಲಾದ ಕಡತಗಳ ಬಗ್ಗೆ ಸೂಚನೆ ನೀಡು(_N)

en: Personal File Sharing
kn: ವೈಯಕ್ತಿಕ ಕಡತ ಹಂಚಿಕೆ

en: Preferences for sharing of files
kn: ಕಡತಗಳನ್ನು ಹಂಚಿಕೊಳ್ಳಲು ಆದ್ಯತೆಗಳು

en: Launch Personal File Sharing if enabled
kn: ಶಕ್ತಗೊಂಡಿದ್ದಲ್ಲಿ ವೈಯಕ್ತಿಕ ಕಡತ ಹಂಚಿಕೆಯನ್ನು ಆರಂಭಿಸು

en: Preferences
kn: ಆದ್ಯತೆಗಳು

en: Launch Personal File Sharing Preferences
kn: ವೈಯಕ್ತಿಕ ಕಡತ ಹಂಚಿಕೆಯ ಆದ್ಯತೆಗಳನ್ನು ಆರಂಭಿಸಿ

en: Unable to launch the Personal File Sharing preferences
kn: ವೈಯಕ್ತಿಕ ಕಡತ ಹಂಚಿಕೆಯ ಆದ್ಯತೆಗಳನ್ನು ಆರಂಭಿಸಲು ಸಾಧ್ಯವಾಗಿಲ್ಲ

en: No reason
kn: ಯಾವುದೆ ಕಾರಣ ಇಲ್ಲ

en: Could not display the help contents.
kn: ನೆರವಿನ ವಿಷಯಗಳನ್ನು ತೋರಿಸಲಾಗಲಿಲ್ಲ.

en: Could not build interface.
kn: ಸಂಪರ್ಕಸಾಧನವನ್ನು ನಿರ್ಮಿಸಲಾಗಲಿಲ್ಲ.

en: Never
kn: ಎಂದೂ ಬೇಡ

en: When writing files
kn: ಕಡತಗಳನ್ನು ಬರೆಯುವಾಗ

en: Always
kn: ಯಾವಾಗಲೂ

en: Only for set up devices
kn: ಕೇವಲ ಸಿದ್ಧಗೊಳಿಸಲಾದ ಸಾಧನಗಳಿಂದ ಮಾತ್ರ

en: Ask
kn: ಅನುಮತಿಯನ್ನು ಕೇಳು

note: Translators: The %s will get filled in with the user name of the user, to form a genitive. If this is difficult to translate correctly so that it will work correctly in your language, you may use something equivalent to "Public files of %s", or leave out the %s altogether. In the latter case, please
en: %s's public files
kn: %s ನ ಸಾರ್ವಜನಿಕ ಕಡತಗಳು

note: Translators: This is similar to the string before, only it has the hostname in it too.
en: %s's public files on %s
kn: %s ನ ಸಾರ್ವಜನಿಕ ಕಡತಗಳು %s ನಲ್ಲಿವೆ

note: Translators: %s is the name of the filename received
en: You received "%s" via Bluetooth
kn: ಬ್ಲೂಟೂತ್‌ನ ಮೂಲಕ ನಿಮಗೆ "%s" ಬಂದಿದೆ

en: You received a file
kn: ನೀವು ಕಡತವನ್ನು ಸ್ವೀಕರಿಸಿದ್ದೀರಿ

en: Open File
kn: ಕಡತವನ್ನು ತೆರೆ

en: Reveal File
kn: ಕಡತವನ್ನು ತೋರಿಸು

en: File reception complete
kn: ಕಡತ ಸ್ವೀಕರಣೆ ಪೂರ್ತಿಗೊಂಡಿದೆ
