mate-user-share 1.25.0 - en to mr translation catalogue (35 entries)

en: Personal File Sharing Preferences
mr: व्यक्तिगत फाइल शेअरींग पसंती

en: _Close
mr: बंद करा (_C)

en: _Help
mr: मदत(_H)

en: <b>Share Files over the Network</b>
mr: <b>जाळं वरील फाइल सहभागीय करा</b>

en: _Share public files on network
mr: जाळं वरील public फाइल सहभागीय करा (_S)

en: _Password:
mr: परवलीचा शब्द (_P):

en: _Require password:
mr: परवलीचा शब्द आवश्यक आहे (_R):

en: <b>Share Files over Bluetooth</b>
mr: <b>Bluetooth वरील फाइल सहभागीय करा</b>

en: Share public files over _Bluetooth
mr: Bluetooth वरील public फाइलं सहभागीय करा (_B)

en: Allo_w remote devices to delete files
mr: दूरस्थ साधनला फाइल नष्ट करण्यास परवानगी द्या (_w)

en: Require re_mote devices to bond with this computer
mr: दूरस्थ साधनाने या संगणकाशी बांधणी करणे आवश्यक आहे (_m)

en: <b>Receive Files over Bluetooth</b>
mr: <b>Bluetooth वरील फाइल प्राप्त करा</b>

en: Receive files in _Downloads folder over Bluetooth
mr: Bluetooth वरील डाऊनलोड फोल्डर अंतर्गत फाइलं प्राप्त करा (_D)

en: _Accept files:
mr: फाइलं स्वीकारा (_A):

en: _Notify about received files
mr: प्राप्य फाइलं विषयी सूचीत करा (_N)

en: Personal File Sharing
mr: वैयक्तिक फाइल सहभागीय करा

en: Preferences for sharing of files
mr: फाइल शेअर करण्यासाठी पसंती

en: Launch Personal File Sharing if enabled
mr: कार्यक्षम असल्यास व्यक्तिगत फाइल शेअरींग प्रक्षेपीत करा

en: Preferences
mr: प्राधान्यक्रम

en: Launch Personal File Sharing Preferences
mr: व्यक्तिगत फाइल शेअरींग पसंती सुरु करा

en: Unable to launch the Personal File Sharing preferences
mr: व्यक्तिगत फाइल शेअरींग पसंती सुरु करू शकले नाही

en: No reason
mr: कारण नाही

en: Could not display the help contents.
mr: मदत अंतर्भूत माहिती प्रदर्शित करण्यास अशक्य.

en: Could not build interface.
mr: संवाद बांधणी शक्य नाही.

en: Never
mr: कधिच नाही

en: When writing files
mr: फाइल लिहीतेवेळी

en: Always
mr: नेहमी

en: Only for set up devices
mr: फक्त सेट केलेल्या साधनांसाठी

en: Ask
mr: विचारा

note: Translators: The %s will get filled in with the user name of the user, to form a genitive. If this is difficult to translate correctly so that it will work correctly in your language, you may use something equivalent to "Public files of %s", or leave out the %s altogether. In the latter case, please
en: %s's public files
mr: %s चे public फाइल

note: Translators: This is similar to the string before, only it has the hostname in it too.
en: %s's public files on %s
mr: %2$s वरील %1$s चे public फाइल

note: Translators: %s is the name of the filename received
en: You received "%s" via Bluetooth
mr: तुमच्याकडे Bluetooth द्वारे "%s" प्राप्त झाले

en: You received a file
mr: तुम्हाला फाइल प्राप्त झाले

en: Open File
mr: फाइल उघडा

en: Reveal File
mr: फाइल निश्चित करा
