mate-user-share 1.25.0 - en to ne translation catalogue (13 entries)

en: _Help
ne: मद्दत

en: _Password:
ne: पासवर्ड:

en: _Require password:
ne: पासवर्ड आवश्यक:

en: Personal File Sharing
ne: व्यक्तिगत फाइल साझेदारी

en: Preferences
ne: प्राथमिकताहरू

en: No reason
ne: कारण बिना

en: Never
ne: कहिल्यै पनि होइन

en: When writing files
ne: फाइल लेख्दा

en: Always
ne: सधैँ

en: Ask
ne: सोध्नुहोस्

note: Translators: The %s will get filled in with the user name of the user, to form a genitive. If this is difficult to translate correctly so that it will work correctly in your language, you may use something equivalent to "Public files of %s", or leave out the %s altogether. In the latter case, please
en: %s's public files
ne: %s को सार्वजनिक फाइल

note: Translators: This is similar to the string before, only it has the hostname in it too.
en: %s's public files on %s
ne: %s मा %s' को सार्वजनिक फाइल

note: Translators: %s is the name of the filename received
en: You received "%s" via Bluetooth
ne: तपाईंले "%s" ब्लुटुथ मार्फत प्राप्त गर्नुभयो
