mate-user-share 1.25.0 - en to nn translation catalogue (36 entries)

en: Personal File Sharing Preferences
nn: Personleg delingsinnstillingar

en: _Close
nn: _Lukk

en: _Help
nn: _Hjelp

en: <b>Share Files over the Network</b>
nn: <b>Del filer over nettverket</b>

en: _Share public files on network
nn: _Del offentlege filer på nettverket

en: _Password:
nn: _Passord:

en: _Require password:
nn: _Krev passord:

en: <b>Share Files over Bluetooth</b>
nn: <b>Del filer over blåtann</b>

en: Share public files over _Bluetooth
nn: Del offentlege filer over _blåtann

en: Allo_w remote devices to delete files
nn: _Tillat eksterne einingar å sletta filer

en: Require re_mote devices to bond with this computer
nn: Krev at _eksterne einingar må bindast med denne maskina

en: <b>Receive Files over Bluetooth</b>
nn: <b>Tek imot filer over blåtann</b>

en: Receive files in _Downloads folder over Bluetooth
nn: Motta filer i _nedlastningsmappa over blåtann

en: _Accept files:
nn: _Ta imot filer:

en: _Notify about received files
nn: _Varsla om motekne filer

en: Personal File Sharing
nn: Personleg fildeling

en: Preferences for sharing of files
nn: Innstillingar for deling av filer

en: Launch Personal File Sharing if enabled
nn: Køyr personleg fildeling om slått på

en: Preferences
nn: Innstillingar

en: Launch Personal File Sharing Preferences
nn: Køyr personleg fildelingsinnstillingar

en: Unable to launch the Personal File Sharing preferences
nn: Klarte ikkje å køyra dei personleg delingsinnstillingar

en: No reason
nn: Ingen grunn

en: Could not display the help contents.
nn: Klarte ikkje visa hjelpeinnhald

en: Could not build interface.
nn: Klarte ikkje byggja grensesnitt.

en: Never
nn: Aldri

en: When writing files
nn: Når filer skrivast

en: Always
nn: Alltid

en: Only for set up devices
nn: Berre for oppsette einingar

en: Ask
nn: Spør

note: Translators: The %s will get filled in with the user name of the user, to form a genitive. If this is difficult to translate correctly so that it will work correctly in your language, you may use something equivalent to "Public files of %s", or leave out the %s altogether. In the latter case, please
en: %s's public files
nn: %ss offentlege filer

note: Translators: This is similar to the string before, only it has the hostname in it too.
en: %s's public files on %s
nn: %ss offentlege filer på %s

note: Translators: %s is the name of the filename received
en: You received "%s" via Bluetooth
nn: Du mottok «%s» via blåtann

en: You received a file
nn: Du mottok ei fil

en: Open File
nn: Opna fil

en: Reveal File
nn: Openbar fil

en: File reception complete
nn: Mottaking av fil fullførd
