mate-user-share 1.25.0 - en to ro translation catalogue (41 entries)

en: Personal File Sharing Preferences
ro: Preferințe partajare fișiere personale

en: _Close
ro: În_chide

en: _Help
ro: _Ajutor

en: <b>Share Files over the Network</b>
ro: <b>Partajare de fișiere în rețea</b>

en: _Share public files on network
ro: Partajare de fișiere publice în _rețea

en: _Password:
ro: _Parolă:

en: _Require password:
ro: Necesită pa_rolă:

en: <b>Share Files over Bluetooth</b>
ro: <b>Partajare de fișiere prin Bluetooth</b>

en: Share public files over _Bluetooth
ro: Partajați fișiere publice prin _Bluetooth

en: Allo_w remote devices to delete files
ro: _Permite dispozitivelor la distanță să șteargă fișiere

en: Require re_mote devices to bond with this computer
ro: _Cere dispozitivelor la distanță să se asocieze cu acest calculator

en: <b>Receive Files over Bluetooth</b>
ro: <b>Primire de fișiere prin Bluetooth</b>

en: Receive files in _Downloads folder over Bluetooth
ro: Primește fișiere prin Bluetooth în dosarul _Descărcări

en: _Accept files:
ro: _Acceptă fișiere:

en: _Notify about received files
ro: _Notifică fișierele primite

en: User Share
ro: Partajează

en: Personal File Sharing
ro: Partajare de fișiere personale

en: Preferences for sharing of files
ro: Preferințe pentru partajarea fișierelor

en: Launch Personal File Sharing if enabled
ro: La activare, pornește partajarea de fișiere personale

en: Preferences
ro: Preferințe

en: Launch Personal File Sharing Preferences
ro: Lansează o fereastră de configurare a preferințelor partajării fișierelor personale

en: Unable to launch the Personal File Sharing preferences
ro: Nu s-a putut lansa fereastra de configurare a preferințelor partajării fișierelor personale

en: May be used to share or receive files
ro: Poate fi folosită pentru a partaja și primi fișiere

en: May be shared over the network or Bluetooth
ro: Poate fi partajat în rețea sau prin Bluetooth

en: May be shared over the network
ro: Poate fi partajat în rețea

en: May be used to receive files over Bluetooth
ro: Poate fi folosit pentru a primi fișiere prin Bluetooth

en: No reason
ro: Fără motiv

en: Could not display the help contents.
ro: Nu s-a putut afișa conținutul ajutorului.

en: Could not build interface.
ro: Nu s-a putut construi interfața.

en: Never
ro: Niciodată

en: When writing files
ro: La scrierea fișierelor

en: Always
ro: Întotdeauna

en: Only for set up devices
ro: Doar pentru dispozitivele configurate

en: Ask
ro: Întreabă

note: Translators: The %s will get filled in with the user name of the user, to form a genitive. If this is difficult to translate correctly so that it will work correctly in your language, you may use something equivalent to "Public files of %s", or leave out the %s altogether. In the latter case, please
en: %s's public files
ro: Fișierele publice ale utilizatorului %s

note: Translators: This is similar to the string before, only it has the hostname in it too.
en: %s's public files on %s
ro: Fișierele publice ale utilizatorului %s pe %s

note: Translators: %s is the name of the filename received
en: You received "%s" via Bluetooth
ro: Ați primit „%s” prin Bluetooth

en: You received a file
ro: Ați primit un fișier

en: Open File
ro: Deschide fișier

en: Reveal File
ro: Dezvăluie fișier

en: File reception complete
ro: Fișierele au fost recepționate complet
