mate-user-share 1.25.0 - en to sr@latin translation catalogue (36 entries)

en: Personal File Sharing Preferences
sr@latin: Postavke deljenja ličnih datoteka

en: _Close
sr@latin: _Zatvori

en: _Help
sr@latin: _Pomoć

en: <b>Share Files over the Network</b>
sr@latin: <b>Deljenje datoteka preko mreže</b>

en: _Share public files on network
sr@latin: Deli javne datoteke preko _mreže

en: _Password:
sr@latin: _Lozinka:

en: _Require password:
sr@latin: _Neophodna lozinka:

en: <b>Share Files over Bluetooth</b>
sr@latin: <b>Deljenje datoteka preko blututa</b>

en: Share public files over _Bluetooth
sr@latin: Deli javne datoteke preko _blututa

en: Allo_w remote devices to delete files
sr@latin: Udaljeni uređaji mogu da _brišu datoteke

en: Require re_mote devices to bond with this computer
sr@latin: Traži uparivanje udaljenih uređaja sa računarom

en: <b>Receive Files over Bluetooth</b>
sr@latin: <b>Prijem datoteka preko blututa</b>

en: Receive files in _Downloads folder over Bluetooth
sr@latin: Primi datoteke preko blututa u fasciklu „Primljeno“

en: _Accept files:
sr@latin: _Prihvati datoteke:

en: _Notify about received files
sr@latin: _Obavesti o primljenim datotekama

en: Personal File Sharing
sr@latin: Deljenje ličnih datoteka

en: Preferences for sharing of files
sr@latin: Postavke za deljenje datoteka

en: Launch Personal File Sharing if enabled
sr@latin: Pokreće deljenje ličnih datoteka ako je omogućeno

en: Preferences
sr@latin: Postavke

en: Launch Personal File Sharing Preferences
sr@latin: Pokreće postavke za deljenje ličnih datoteka

en: Unable to launch the Personal File Sharing preferences
sr@latin: Ne mogu da pokrenem postavke za deljenje ličnih datoteka

en: No reason
sr@latin: Bez razloga

en: Could not display the help contents.
sr@latin: Ne mogu da prikažem sadržaj pomoći.

en: Could not build interface.
sr@latin: Ne mogu da izgradim sučelje.

en: Never
sr@latin: Nikad

en: When writing files
sr@latin: Pri upisu datoteka

en: Always
sr@latin: Uvek

en: Only for set up devices
sr@latin: Samo za uparene uređaje

en: Ask
sr@latin: Pitaj

note: Translators: The %s will get filled in with the user name of the user, to form a genitive. If this is difficult to translate correctly so that it will work correctly in your language, you may use something equivalent to "Public files of %s", or leave out the %s altogether. In the latter case, please
en: %s's public files
sr@latin: Javne datoteke korisnika „%s“

note: Translators: This is similar to the string before, only it has the hostname in it too.
en: %s's public files on %s
sr@latin: Javne datoteke korisnika „%s“ na računaru „%s“

note: Translators: %s is the name of the filename received
en: You received "%s" via Bluetooth
sr@latin: Priimili ste „%s“ preko blutut veze

en: You received a file
sr@latin: Primili ste datoteku

en: Open File
sr@latin: Otvori datoteku

en: Reveal File
sr@latin: Prikaži datoteku

en: File reception complete
sr@latin: Prijem datoteke je završen
