mate-user-share 1.25.0 - en to sv translation catalogue (46 entries)

en: Personal File Sharing Preferences
sv: Inställningar för personlig filutdelning

en: _Close
sv: _Stäng

en: _Help
sv: _Hjälp

en: <b>Share Files over the Network</b>
sv: <b>Dela ut filer över nätverket</b>

en: _Share public files on network
sv: _Dela ut publika filer på nätverket

en: _Password:
sv: _Lösenord:

en: _Require password:
sv: _Kräv lösenord:

en: <b>Share Files over Bluetooth</b>
sv: <b>Dela ut filer över Bluetooth</b>

en: Share public files over _Bluetooth
sv: Dela ut publika filer över _Bluetooth

en: Allo_w remote devices to delete files
sv: Till_åt fjärrenheter att ta bort filer

en: Require re_mote devices to bond with this computer
sv: Kräv att fjärrenheter _paras ihop med denna dator

en: <b>Receive Files over Bluetooth</b>
sv: <b>Ta emot filer över Bluetooth</b>

en: Receive files in _Downloads folder over Bluetooth
sv: Ta emot filer i mappen _Hämtat över Bluetooth

en: _Accept files:
sv: _Acceptera filer:

en: _Notify about received files
sv: _Notifiera om mottagna filer

en: User Share
sv: Användar delning

en: Integrates with user-share
sv: Integrerar med användar-delning

en: Personal File Sharing
sv: Utdelning av personliga filer

en: Preferences for sharing of files
sv: Inställningar för utdelning av filer

en: Personal File Sharing obexftp
sv: Personlig fil delning obexftp

en: Launch Personal File Sharing if enabled
sv: Starta personlig filutdelning om aktiverat

note: Translators: Search terms to find this application. Do NOT translate or localize the semicolons! The list MUST also end with a semicolon!
en: share;files;bluetooth;obex;http;network;copy;send;
sv: dela;filer;bluetooth;obex;http;nätverk;kopiera;skicka;

en: Personal File Sharing obexpush
sv: Personlig fil delning obexpush

en: Personal File Sharing webdav
sv: Personlig fil delning webdav

en: Preferences
sv: Inställningar

en: Launch Personal File Sharing Preferences
sv: Starta Inställningar för personlig filutdelning

en: Unable to launch the Personal File Sharing preferences
sv: Kunde inte starta Inställningar för personlig filutdelning

en: May be used to share or receive files
sv: Kan användas för att dela eller ta emot filer

en: May be shared over the network or Bluetooth
sv: Kan delas över nätet eller via Bluetooth

en: May be shared over the network
sv: Kan delas över nätverket

en: May be used to receive files over Bluetooth
sv: Kan användas för att ta emot filer över Bluetooth

en: No reason
sv: Ingen anledning

en: Could not display the help contents.
sv: Kunde inte visa hjälpinnehållet.

en: Could not build interface.
sv: Kunde inte bygga gränssnittet.

en: Never
sv: Aldrig

en: When writing files
sv: När filer skrivs

en: Always
sv: Alltid

en: Only for set up devices
sv: Endast för konfigurerade enheter

en: Ask
sv: Fråga

note: Translators: The %s will get filled in with the user name of the user, to form a genitive. If this is difficult to translate correctly so that it will work correctly in your language, you may use something equivalent to "Public files of %s", or leave out the %s altogether. In the latter case, please
en: %s's public files
sv: %.0sPublika filer

note: Translators: This is similar to the string before, only it has the hostname in it too.
en: %s's public files on %s
sv: %.0sPublika filer på %s

note: Translators: %s is the name of the filename received
en: You received "%s" via Bluetooth
sv: Du tog emot "%s" via Bluetooth

en: You received a file
sv: Du tog emot en fil

en: Open File
sv: Öppna fil

en: Reveal File
sv: Visa fil

en: File reception complete
sv: Filmottagningen är färdig
