mate-user-share 1.25.0 - en to th translation catalogue (36 entries)

en: Personal File Sharing Preferences
th: ปรับแต่งการแบ่งปันแฟ้มส่วนตัว

en: _Close
th: ปิ_ด

en: _Help
th: _วิธีใช้

en: <b>Share Files over the Network</b>
th: <b>แบ่งปันแฟ้มทางเครือข่าย</b>

en: _Share public files on network
th: แ_บ่งปันแฟ้มสาธารณะในเครือข่าย

en: _Password:
th: รหัส_ผ่าน:

en: _Require password:
th: _ต้องการรหัสผ่าน:

en: <b>Share Files over Bluetooth</b>
th: <b>แบ่งปันแฟ้มทางบลูทูท</b>

en: Share public files over _Bluetooth
th: แบ่งปันแฟ้มสาธารณะผ่าน_บลูทูท

en: Allo_w remote devices to delete files
th: _อนุญาตให้อุปกรณ์ระยะไกลลบแฟ้ม

en: Require re_mote devices to bond with this computer
th: อุปกรณ์ระ_ยะไกลต้องจับคู่กับคอมพิวเตอร์ก่อน

en: <b>Receive Files over Bluetooth</b>
th: <b>รับแฟ้มทางบลูทูท</b>

en: Receive files in _Downloads folder over Bluetooth
th: รับแฟ้มในโฟลเดอร์ดา_วน์โหลดผ่านบลูทูท

en: _Accept files:
th: _รับแฟ้ม:

en: _Notify about received files
th: แ_จ้งเตือนเกี่ยวกับแฟ้มที่ได้รับ

en: Personal File Sharing
th: แบ่งปันแฟ้มส่วนตัว

en: Preferences for sharing of files
th: ปรับแต่งค่าการแบ่งปันแฟ้ม

en: Launch Personal File Sharing if enabled
th: เรียกใช้การแบ่งปันแฟ้มส่วนตัวหากถูกเปิดใช้

en: Preferences
th: การตั้งค่า

en: Launch Personal File Sharing Preferences
th: เรียกเครื่องมือปรับแต่งการแบ่งปันแฟ้มส่วนตัว

en: Unable to launch the Personal File Sharing preferences
th: ไม่สามารถเรียกเครื่องมือปรับแต่งการแบ่งปันแฟ้มส่วนตัว

en: No reason
th: ไม่ทราบเหตุผล

en: Could not display the help contents.
th: ไม่สามารถแสดงวิธีใช้

en: Could not build interface.
th: ไม่สามารถสร้างส่วนติดต่อผู้ใช้

en: Never
th: ไม่

en: When writing files
th: เมื่อเขียนแฟ้ม

en: Always
th: เสมอ

en: Only for set up devices
th: เฉพาะอุปกรณ์ที่ตั้งค่าไว้

en: Ask
th: ถาม

note: Translators: The %s will get filled in with the user name of the user, to form a genitive. If this is difficult to translate correctly so that it will work correctly in your language, you may use something equivalent to "Public files of %s", or leave out the %s altogether. In the latter case, please
en: %s's public files
th: แฟ้มสาธารณะของ %s

note: Translators: This is similar to the string before, only it has the hostname in it too.
en: %s's public files on %s
th: แฟ้มสาธารณะของ %s ที่ %s

note: Translators: %s is the name of the filename received
en: You received "%s" via Bluetooth
th: คุณได้รับแฟ้ม "%s" ผ่านทางบลูทูท

en: You received a file
th: คุณได้รับแฟ้ม

en: Open File
th: เปิดแฟ้ม

en: Reveal File
th: แสดงแฟ้ม

en: File reception complete
th: รับแฟ้มเสร็จสมบูรณ์แล้ว
