mate-user-share 1.25.0 - en to tr translation catalogue (45 entries)

en: Personal File Sharing Preferences
tr: Kişisel Dosya Paylaşma Tercihleri

en: _Close
tr: _Kapat

en: _Help
tr: _Yardım

en: <b>Share Files over the Network</b>
tr: <b>Dosyaları Ağ Üzerinden Paylaştır</b>

en: _Share public files on network
tr: Genel dosyaları _ağ üzerinden paylaştır

en: _Password:
tr: _Parola:

en: _Require password:
tr: _Parola gerektir:

en: <b>Share Files over Bluetooth</b>
tr: <b>Dosyaları Bluetooth Üzerinden Paylaştır</b>

en: Share public files over _Bluetooth
tr: Genel dosyaları _Bluetooth üzerinden paylaştır

en: Allo_w remote devices to delete files
tr: Uzaktaki aygıtların dosya _silebilmelerine izin ver

en: Require re_mote devices to bond with this computer
tr: _Uzaktaki aygıtların bu bilgisayar ile bağlanmış olmalarını gerektir

en: <b>Receive Files over Bluetooth</b>
tr: <b>Dosyaları Bluetooth Üzerinden Al</b>

en: Receive files in _Downloads folder over Bluetooth
tr: Dosyaları Bluetooth üzerinden İ_ndirilenler klasörüne al

en: _Accept files:
tr: _Dosyaları kabul et:

en: _Notify about received files
tr: Alınan _dosyaları bildir

en: User Share
tr: Kullanıcı Paylaşımı

en: Integrates with user-share
tr: Kullanıcı-paylaşımı ile bütünleştir

en: Personal File Sharing
tr: Kişisel Dosya Paylaşımı

en: Preferences for sharing of files
tr: Dosyaların paylaşımı için tercihler

en: Personal File Sharing obexftp
tr: Kişisel Dosya Paylaşımı obexftp

en: Launch Personal File Sharing if enabled
tr: Eğer etkinse Kişisel Kullanıcı Paylaşımını başlat

en: Personal File Sharing obexpush
tr: Kişisel Dosya Paylaşımı obexpush

en: Personal File Sharing webdav
tr: Kişisel Dosya Paylaşımı webdav

en: Preferences
tr: Tercihler

en: Launch Personal File Sharing Preferences
tr: Kişisel Dosya Paylaşımı Tercihlerini Başlat

en: Unable to launch the Personal File Sharing preferences
tr: Kişisel Dosya Paylaşımı tercihleri başlatılamadı

en: May be used to share or receive files
tr: Paylaşmak veya dosya almak için kullanılabilir

en: May be shared over the network or Bluetooth
tr: Network ya da Bluetooth üzerinden paylaşım olabilir

en: May be shared over the network
tr: Network üzerinden paylaşım olabilir

en: May be used to receive files over Bluetooth
tr: Bluetooth üzerinden dosya almak için kullanılabilir

en: No reason
tr: Sebep yok

en: Could not display the help contents.
tr: Yardım içeriği gösterilemedi.

en: Could not build interface.
tr: Arayüz inşa edilemedi.

en: Never
tr: Asla

en: When writing files
tr: Dosya yazılmaya çalışıldığında

en: Always
tr: Her zaman

en: Only for set up devices
tr: Sadece kurulu cihazlar için

en: Ask
tr: Sor

note: Translators: The %s will get filled in with the user name of the user, to form a genitive. If this is difficult to translate correctly so that it will work correctly in your language, you may use something equivalent to "Public files of %s", or leave out the %s altogether. In the latter case, please
en: %s's public files
tr: %s kullanıcısının genel dosyaları

note: Translators: This is similar to the string before, only it has the hostname in it too.
en: %s's public files on %s
tr: %s kullanıcısının %s üzerindeki genel dosyaları

note: Translators: %s is the name of the filename received
en: You received "%s" via Bluetooth
tr: Bluetooth aracılığıyla "%s" aldınız

en: You received a file
tr: Bir dosya aldınız

en: Open File
tr: Dosya Aç

en: Reveal File
tr: Dosyayı Göster

en: File reception complete
tr: Dosya alımı tamamlandı
