mate-user-share 1.25.0 - en to vi translation catalogue (45 entries)

en: Personal File Sharing Preferences
vi: Tùy chỉnh Chia sẻ Tập tin Cá nhân

en: _Close
vi: Đón_g

en: _Help
vi: Trợ _giúp

en: <b>Share Files over the Network</b>
vi: <b>Chia sẻ tập tin qua mạng</b>

en: _Share public files on network
vi: Chia _sẻ tập tin công trên mạng

en: _Password:
vi: _Mật khẩu:

en: _Require password:
vi: _Yêu cầu mật khẩu :

en: <b>Share Files over Bluetooth</b>
vi: <b>Chia sẻ tập tin qua Bluetooth</b>

en: Share public files over _Bluetooth
vi: Chia sẻ tập tin công qua Bluetooth

en: Allo_w remote devices to delete files
vi: Cho phép thiết bị từ xa xoá tập tin

en: Require re_mote devices to bond with this computer
vi: Yêu cầu thiết bị từ xa ca_m kết với máy tính này

en: <b>Receive Files over Bluetooth</b>
vi: <b>Nhận tập tin qua Bluetooth</b>

en: Receive files in _Downloads folder over Bluetooth
vi: Nhận tập tin trong thư mục _Tải Về qua Bluetooth

en: _Accept files:
vi: Chấ_p nhận tập tin:

en: _Notify about received files
vi: Báo về tập tin mới _nhận

en: User Share
vi: Chia sẻ người dùng

en: Integrates with user-share
vi: Tích hợp vào chia sẻ người dùng

en: Personal File Sharing
vi: Chia sẻ Tập tin Cá nhân

en: Preferences for sharing of files
vi: Tùy chỉnh việc chia sẻ các tập tin

en: Personal File Sharing obexftp
vi: Chia sẻ Tập tin Cá nhân obexftp

en: Launch Personal File Sharing if enabled
vi: Chạy Chia sẻ Tập tin Cá nhân nếu được kích hoạt

en: Personal File Sharing obexpush
vi: Chia sẻ Tập tin Cá nhân obexpush

en: Personal File Sharing webdav
vi: Chia sẻ Tập tin Cá nhân webdav

en: Preferences
vi: Tùy chỉnh

en: Launch Personal File Sharing Preferences
vi: Chạy Tùy chỉnh Chia sẻ Tập tin Cá nhân

en: Unable to launch the Personal File Sharing preferences
vi: Không thể chạy tùy chỉnh Chia sẻ Tập tin Cá nhân

en: May be used to share or receive files
vi: Có thể sử dụng để chia sẻ hoặc nhận tập tin

en: May be shared over the network or Bluetooth
vi: Có thể sử dụng để chia sẻ qua mạng hoặc Bluetooth

en: May be shared over the network
vi: Có thể sử dụng để chia sẻ qua mạng

en: May be used to receive files over Bluetooth
vi: Có thể sử dụng để nhận tập itn qua Bluetooth

en: No reason
vi: Không có lý do

en: Could not display the help contents.
vi: Không thể hiển thị nội dung trợ giúp.

en: Could not build interface.
vi: Không thể xây dựng giao diện.

en: Never
vi: Không bao giờ

en: When writing files
vi: Khi ghi tập tin

en: Always
vi: Lúc nào cũng làm

en: Only for set up devices
vi: Chỉ để thiết lập các thiết bị

en: Ask
vi: Hỏi

note: Translators: The %s will get filled in with the user name of the user, to form a genitive. If this is difficult to translate correctly so that it will work correctly in your language, you may use something equivalent to "Public files of %s", or leave out the %s altogether. In the latter case, please
en: %s's public files
vi: Các tập tin công của %s

note: Translators: This is similar to the string before, only it has the hostname in it too.
en: %s's public files on %s
vi: Các tập tin công của %s trên %s

note: Translators: %s is the name of the filename received
en: You received "%s" via Bluetooth
vi: Mới nhận « %s » qua Bluetooth

en: You received a file
vi: Mới nhận tập tin

en: Open File
vi: Mở tập tin

en: Reveal File
vi: Hiện tập tin

en: File reception complete
vi: Nhận tập tin thành công
