mate-utils 1.25.1 - en to ast translation catalogue (647 entries)

en: MATE Disk Usage Analyzer
ast: Analizador d'usu de discu MATE

en: Check folder sizes and available disk space
ast: Comprobar el tamañu de les carpetes y l'espaciu disponible en discu

en: Disk Usage Analyzer Preferences
ast: Preferencies del analizador d'usu de discu

en: _Help
ast: _Ayuda

en: _Close
ast: _Zarrar

en: Select _devices to include in filesystem scan:
ast: Seleicionar qué _preseos incluyir na esploración del sistema de ficheros:

en: _Monitor changes to your home folder
ast: _Monitorizar cambeos na carpeta personal

en: _Analyzer
ast: _Analizador

en: Scan _Home Folder
ast: Esplorar carpeta _personal

en: Scan _Filesystem
ast: Esplorar sistema de _ficheros

en: Scan F_older...
ast: Esplorar _carpeta...

en: S_can Remote Folder...
ast: Esplorar carpeta _remota…

en: _Edit
ast: _Editar

en: _Expand All
ast: _Espander too

en: _Collapse All
ast: _Contrayer too

en: _View
ast: _Ver

en: _Toolbar
ast: _Barra ferramientes

en: St_atusbar
ast: _Barra d'estáu

en: All_ocated Space
ast: Espaciu _ocupáu

en: _Contents
ast: _Índiz

en: Disk Usage Analyzer
ast: Analizador d'usu de discu

en: Scan home folder
ast: Esplorar carpeta personal

en: Scan Home
ast: Esplorar carpeta personal

en: Scan filesystem
ast: Esplorar sistema de ficheros

en: Scan Filesystem
ast: Esplorar sistema de ficheros

en: Scan a folder
ast: Esplorar una carpeta

en: Scan Folder
ast: Esplorar carpeta

en: Scan a remote folder
ast: Esplorar una carpeta remota

en: Scan Remote Folder
ast: Esplorar carpeta remota

en: Stop scanning
ast: Detener la exploración

en: Refresh
ast: Refrescar

en: Monitor Home
ast: Monitorizar carpeta personal

en: Whether any change to the home directory should be monitored.
ast: Conseña si cualesquier cambéu nel direutoriu personal tien de ser monitorizáu.

en: Excluded partitions URIs
ast: URI de les particiones escluyíes

en: A list of URIs for partitions to be excluded from scanning.
ast: Una llista de URI pa les particiones qu'escluyir de la inspeición.

en: Toolbar is Visible
ast: Barra ferramientes visible

en: Whether the toolbar should be visible in main window.
ast: Conseña si la barra de ferramientes tien de ser visible na ventana principal.

en: Statusbar is Visible
ast: La barra d'estáu ye visible

en: Whether the status bar at the bottom of main window should be visible.
ast: Conseña si la barra d'estáu na estaya inferior de la ventana principal tien de ser visible.

en: Subfolder tips visible
ast: Información de subcarpetes visible

en: Whether the subfolder tooltips of the selected folder are drawn.
ast: Indica si hai d'amosar los comentarios de les subcarpetes de la carpeta esbillada.

en: Active Chart
ast: Gráficu activu

en: Which type of chart should be displayed.
ast: Qué tipu de gráficu hai d'amosar.

en: A disk usage analyzing tool for MATE Desktop
ast: Una ferramienta p'analizar l'usu de discu pal escritoriu MATE

en: Scanning...
ast: Escaneando...

en: Total filesystem capacity:
ast: Capacidá total del sistema de ficheros:

en: used:
ast: Usáu:

en: available:
ast: Disponible:

en: Calculating percentage bars...
ast: Calculando barres de porcentaxes…

en: Ready
ast: Llistu

en: Total filesystem capacity
ast: Capacidá total de los sistemes de ficheros

en: Total filesystem usage
ast: Usu total de los sistemes de ficheros

en: contains hardlinks for:
ast: contién enllaces duros de:

en: Could not initialize monitoring
ast: Nun pue entamase la monitorización

en: Changes to your home folder will not be monitored.
ast: Los cambeos na so carpeta personal nun se monitorizarán.

en: Move to parent folder
ast: Mover al direutoriu superior

en: Zoom in
ast: Averar

en: Zoom out
ast: Amenorgar

en: Save screenshot
ast: Guardar la captura de pantalla

en: View as Rings Chart
ast: Ver como diagrama d'aniellos

en: View as Treemap Chart
ast: Ver como diagrama d'árbol

en: Show version
ast: Amosar versión

en: [DIRECTORY]
ast: [DIREUTORIU]

en: Too many arguments. Only one directory can be specified.
ast: Abondos parámetros. Namái pue especificase un direutoriu.

en: Could not detect any mount point.
ast: Nun pudo atopase dengún puntu de montaxe

en: Without mount points disk usage cannot be analyzed.
ast: Ensin puntos de montax, nun pue analizase l'usu del discu.

en: Maximum depth
ast: Fondura máxima

en: The maximum depth drawn in the chart from the root
ast: La máxima fondura dende la raíz que se dibuxa nel diagrama

en: Chart model
ast: Modelu de diagrama

en: Set the model of the chart
ast: Afitar el modelu de diagrama

en: Chart root node
ast: Nodu raíz del diagrama

en: Set the root node from the model
ast: Afitar el nodu raíz dende'l modelu

en: Cannot create pixbuf image!
ast: Nun pue crease la imaxe pixbuf

en: Save Snapshot
ast: Guardar captura

en: _Image type:
ast: _Tipu d'imaxe:

en: Scan
ast: Esplorar

en: Device
ast: Preséu

en: Mount Point
ast: Puntu de montax

en: Filesystem Type
ast: Tipu de sistema de ficheros

en: Total Size
ast: Tamañu total

en: Available
ast: Disponible

en: Cannot scan location "%s"
ast: Nun pue escanease'l sitiu "%s"

en: Custom Location
ast: Llugar personalizáu

en: Public FTP
ast: FTP Públicu

en: FTP (with login)
ast: FTP (con rexistru)

en: Windows share
ast: Compartición Windows

en: Secure WebDAV (HTTPS)
ast: WebDAV Seguru (HTTPS)

en: Cannot Connect to Server. You must enter a name for the server.
ast: Nun pue coneutase col sirvidor. Tien d'introducir un nome pal sirvidor.

en: Please enter a name and try again.
ast: Por favor, escribi un nome ya inténtalo otra vegada.

en: _Location (URI):
ast: _Llugar (URI):

en: _Server:
ast: _Sirvidor:

en: Optional information:
ast: Información opcional:

en: _Share:
ast: _Compartir

en: _Port:
ast: _Puertu:

en: _Folder:
ast: _Carpeta:

en: _User Name:
ast: _Nome d'usuariu:

en: _Domain Name:
ast: Nome de _dominiu:

en: Connect to Server
ast: Coneutar al sirvidor

en: Service _type:
ast: _Tipu de serviciu:

en: _Scan
ast: _Esplorar

en: Rescan your home folder?
ast: ¿Volver a escanear el direutoriu home?

en: The content of your home folder has changed. Select rescan to update the disk usage details.
ast: El conteníu del direutoriu home camudó. Escueyi volver a escanear p'anovar los detalles d'usu del discu

en: _Rescan
ast: _Volver a inspeccionar

en: Folder
ast: Carpeta

en: Usage
ast: Usu

en: Size
ast: Tamañu

en: Contents
ast: Índiz

en: Select Folder
ast: Seleicionar Carpeta

en: _Show hidden folders
ast: _Amosar carpetes anubríes

en: Cannot check an excluded folder!
ast: Nun se puede comprobar la carpeta escluyida!

en: "%s" is not a valid folder
ast: «%s» nun ye una carpeta válida

en: Could not analyze disk usage.
ast: Nun pudo analizase l'usu del discu

en: _Open Folder
ast: _Abrir carpeta

en: Mo_ve to Trash
ast: _Mover a la Papelera

en: Could not open folder "%s"
ast: Nun pudo abrise la carpeta «%s»

en: There is no installed viewer capable of displaying the folder.
ast: Nun hai instaláu dengún visor que pueda amosar la carpeta.

en: Could not move "%s" to the Trash
ast: Nun puede movese "%s" a la basoria

en: Could not move file to the Trash
ast: Nun puede movese'l ficheru a la basoria

en: Details: %s
ast: Detalles: %s

en: There was an error displaying help.
ast: Hebo un fallu al amosar l'ayuda.

en: The document does not exist.
ast: El documentu nun esiste.

en: The folder does not exist.
ast: El direutoriu nun esiste.

en: MATE Search Tool
ast: Ferramienta de gueta de MATE

en: A file searching tool for MATE Desktop
ast: Una ferramienta de gueta de ficheros pal escritoriu MATE

en: Locate documents and folders on this computer by name or content
ast: Llocaliza documentos y carpetes pol nome o conteníu nesti equipu

en: Search history
ast: Históricu de gueta

en: This key defines the items which were searched for in the past.
ast: Esta clave define los elementos que se guetaron anteriormente.

en: Show Additional Options
ast: Amosar opciones adicionales

en: Disable Quick Search
ast: Desactivar la «Gueta rápida»

en: This key determines if the search tool disables the use of the locate command when performing simple file name searches.
ast: Esta ferramienta determina si desactiva l'usu del comandu «locate» al facer guetes cencielles de nomes de ficheru.

en: Quick Search Excluded Paths
ast: Rutes escluyíes de la Gueta rápida

en: This key defines the paths the search tool will exclude from a quick search. The wildcards '*' and '?' are supported. The default values are /mnt/*, /media/*, /dev/*, /tmp/*, /proc/*, and /var/*.
ast: Esta clave define les rutes que la ferramienta de gueta va escluyir d'una gueta rápida. Los comodines «*» y «?» tán sofitaos. Los valores predeterminados son  /mnt/*, /media/*, /dev/*, /tmp/*, /proc/*, and /var/*.

en: Disable Quick Search Second Scan
ast: Desactivar el «Segundu analís de la gueta rápida»

en: This key determines if the search tool disables the use of the find command after performing a quick search.
ast: Esta clave determina si la ferramienta de gueta desactiva l'usu del comandu «find» dempués de facer una gueta rápida.

en: Quick Search Second Scan Excluded Paths
ast: Segundu analís de la gueta rápida de rutes excluyíes

en: This key defines the paths the search tool will exclude from a second scan when performing a quick search. The second scan uses the find command to search for files. The purpose of the second scan is to find files that have not been indexed. The wildcards '*' and '?' are supported. The default value is /.
ast: Esta clave define les rutes que la ferramienta de gueta va escluyir d'un segundu analís al facer una gueta rápida. El segundu analís usa'l comandu «find» pa guetar ficheros. L'envís del segundu analís ye guetar ficheros que nun foron indizaos. Sopórtense los comodines «*X y «?». El valor predetermináu ye /.

en: Search Result Columns Order
ast: Orde de les columnes del resultáu de la gueta

en: This key defines the order of the columns in the search results. This key should not be modified by the user.
ast: Esta clave define l'orde de les columnes nos resultaos de la gueta. Esta clave nun tendría de modificase pol usuariu.

en: Default Window Width
ast: Anchor predetermináu de la ventana

en: This key defines the window width, and it's used to remember the size of the search tool between sessions. Setting it to -1 will make the search tool use the default width.
ast: Esta clave define l'anchor de la ventana, y úsase pa remembrar el tamañu de la ferramienta de gueta ente les sesiones. Afitándola a -1 fadrá que la ferramienta de gueta use l'anchor predetermináu.

en: Default Window Height
ast: Altor predetermináu de la ventana

en: This key defines the window height, and it's used to remember the size of the search tool between sessions. Setting it to -1 will make the search tool use the default height.
ast: Esta clave define l'altor de la ventana, y úsase pa remembrar el tamañu de la ferramienta de gueta ente les sesiones. Afitándola a -1 fadrá que la ferramienta de gueta use l'altor predetermináu.

en: Default Window Maximized
ast: Ventana maximizada por omisión

en: This key determines if the search tool window starts in a maximized state.
ast: Esta clave determina si ventana de la ferramienta de gueta s'aniciar n'estáu maximizáu.

en: Look in Folder
ast: Guetar en carpeta

en: This key defines the default value of the "Look in Folder" widget.
ast: Esta clave define'l valor predetermináu del widget «Guetar en carpeta».

en: This key determines if the "Contains the text" search option is selected when the search tool is started.
ast: Esta clave determina si la opción «Contién el testu» ta seleicionada cuando s'anicia la ferramienta de gueta.

en: This key determines if the "Date modified less than" search option is selected when the search tool is started.
ast: Esta clave determina si la opción «Data de modificación menor que» ta seleicionada cuando s'anicia la ferramienta de gueta.

en: This key determines if the "Date modified more than" search option is selected when the search tool is started.
ast: Esta clave determina si la opción «Data de modificación posterior a» ta seleicionada cuando s'anicia la ferramienta de gueta.

en: This key determines if the "Size at least" search option is selected when the search tool is started.
ast: Esta clave determina si la opción «Tamañu de a lo menos» ta seleicionada cuando s'anicia la ferramienta de gueta.

en: This key determines if the "Size at most" search option is selected when the search tool is started.
ast: Esta clave determina si la opción «Tamañu como muncho de» ta seleicionada cuando s'anicia la ferramienta de gueta.

en: This key determines if the "File is empty" search option is selected when the search tool is started.
ast: Esta clave determina si la opción «Ficheru baleru» ta seleicionada cuando s'anicia la ferramienta de gueta.

en: This key determines if the "Owned by user" search option is selected when the search tool is started.
ast: Esta clave determina si la opción «Perteneciente al usuariu» ta seleicionada cuando s'anicia la ferramienta de gueta.

en: This key determines if the "Owned by group" search option is selected when the search tool is started.
ast: Esta clave determina si la opción «Perteneciente al grupu» ta seleicionada cuando s'anicia la ferramienta de gueta.

en: This key determines if the "Owner is unrecognized" search option is selected when the search tool is started.
ast: Esta clave determina si la opción «Propietariu non reconocíu» ta seleicionada cuando s'anicia la ferramienta de gueta.

en: This key determines if the "Name does not contain" search option is selected when the search tool is started.
ast: Esta clave determina si la opción «El nome nun contién» ta seleicionada cuando s'anicia la ferramienta de gueta.

en: This key determines if the "Name matches regular expression" search option is selected when the search tool is started.
ast: Esta clave determina si la opción «El nome concasa cola expresión regular» ta seleicionada cuando s'anicia la ferramienta de gueta.

en: This key determines if the "Show hidden files and folders" search option is selected when the search tool is started.
ast: Esta clave determina si la opción «Amosar ficheros y carpetes anubríos» ta seleicionada cuando s'anicia la ferramienta de gueta.

en: This key determines if the "Follow symbolic links" search option is selected when the search tool is started.
ast: Esta clave determina si la opción «Siguir enllaces simbólicos» ta seleicionada cuando s'anicia la ferramienta de gueta.

en: This key determines if the "Exclude other filesystems" search option is selected when the search tool is started.
ast: Esta clave determina si la opción «Escluyir otros sistemes de ficheros» ta seleicionada cuando s'anicia la ferramienta de gueta.

en: File is not a valid .desktop file
ast: El ficheru nun ye un ficheru .desktop válidu

en: Unrecognized desktop file Version '%s'
ast: Versión '%s' del ficheru desktop non reconocida

en: Starting %s
ast: Entamando %s

en: Application does not accept documents on command line
ast: L'aplicación nun aceuta documentos na llinia de comandos

en: Unrecognized launch option: %d
ast: Opción de llanzamientu non reconocida: %d

en: Can't pass document URIs to a 'Type=Link' desktop entry
ast: Nun puen pasase los URIs de documentos a entraes d'escritoriu 'Type=Link'

en: Not a launchable item
ast: Nun ye un elementu llanzable

en: Disable connection to session manager
ast: Desactivar la conexón col alministrador de sesiones

en: Specify file containing saved configuration
ast: Especificar el ficheru que contién la configuración guardada

en: FILE
ast: FICHERU

en: Specify session management ID
ast: Especificar la ID d'alministración de sesión

en: Session management options:
ast: Opciones d'alministración de la sesión:

en: Show session management options
ast: Ver les opciones de xestión de la sesión

en: Contains the _text
ast: Contién el _testu

en: _Date modified less than
ast: Data de _modificación inferior a

en: days
ast: díes

en: Date modified more than
ast: Data de modificación superior a

en: S_ize at least
ast: _Tamañu d'a lo menos

en: Si_ze at most
ast: Tamañu de como _muncho

en: File is empty
ast: El ficheru ta baleru

en: Owned by _user
ast: Pertenez al _usuariu

en: Owned by _group
ast: Pertenez al _grupu

en: Owner is unrecognized
ast: El propietariu ye desconocíu

en: Na_me does not contain
ast: El _nome nun contién

en: Name matches regular e_xpression
ast: El nome concasa cola _espresión regular

en: Show hidden and backup files
ast: Amosar los ficheros anubríos y les copies de respaldu

en: Follow symbolic links
ast: Siguir los enllaces simbólicos

en: Exclude other filesystems
ast: Escluyir otros sistemes de ficheros

en: Show version of the application
ast: Amosar la versión de l'aplicación

en: STRING
ast: CADENA

en: PATH
ast: CAMÍN

en: VALUE
ast: VALOR

en: DAYS
ast: DÍES

en: USER
ast: USUARIU

en: GROUP
ast: GRUPU

en: PATTERN
ast: PATRÓN

en: A locate database has probably not been created.
ast: Dablemente nun se creó una base de datos de llocalización.

en: Character set conversion failed for "%s"
ast: La conversión del conxuntu de caráuteres falló por «%s»

en: Searching...
ast: Guetando...

en: Search for Files
ast: Guetar ficheros

en: No files found
ast: Nun s'alcontraron ficheros

en: (stopped)
ast: (paráu)

en: No Files Found
ast: Nun s'alcontraron ficheros

en: Entry changed called for a non entry option!
ast: ¡Pidió un cambéu d'entrada pa una opción que nun tien entrada!

en: Set the text of "Name contains" search option
ast: Afita'l testu de la opción de gueta «El nome contién»

en: Set the text of "Look in folder" search option
ast: Afita'l testu de la opción de gueta «Guetar na carpeta»

en: Sort files by one of the following: name, folder, size, type, or date
ast: Ordenar los ficheros por: nome, carpeta, tamañu, tipu o data

en: Set sort order to descending, the default is ascending
ast: Afitar el tipu d'ordenamientu como descendente, el predetermináu ye ascendente

en: Automatically start a search
ast: Aniciar una gueta automáticamente

en: Select the "%s" search option
ast: Seleiciona la opción de gueta «%s»

en: Select and set the "%s" search option
ast: Seleiciona y afita la opción de gueta «%s»

en: Invalid option passed to sortby command line argument.
ast: Pasóse una opción non válida pal argumentu «ordenar por» de la llinia de comandos.

en: 
    ... Too many errors to display ...
ast: 
    ... Abondos fallos p'amosar ...

en: The search results may be invalid.  There were errors while performing this search.
ast: El resultáu de la gueta pue ser inválidu. Hebo fallos al facer la gueta.

en: Show more _details
ast: Amosar más _detalles

en: The search results may be out of date or invalid.  Do you want to disable the quick search feature?
ast: Los resultaos de la gueta puen ser non válidos o nun tar al día. ¿Quies desactivar la gueta rápida?

en: Disable _Quick Search
ast: Desactivar la gueta _rápida

en: Failed to set process group id of child %d: %s.
ast: Falló al afitar el id del grupu de procesu del fíu %d: %s.

en: Error parsing the search command.
ast: Hebo un fallu al interpretar el comandu de gueta.

en: Error running the search command.
ast: Hebo un fallu al executar el comandu de gueta.

en: Enter a text value for the "%s" search option.
ast: Introduz un valor de testu pa la opción de gueta «%s».

note: Translators:  Below is a string displaying the search options name and unit value.  For example, "\"Date modified less than\" in days".
en: "%s" in %s
ast: «%s» en %s

en: Enter a value in %s for the "%s" search option.
ast: Introduza un valor en %s pa la opción de gueta «%s».

en: Remove "%s"
ast: Quitar «%s»

en: Click to remove the "%s" search option.
ast: Calca pa quitar la opción de gueta «%s».

en: A_vailable options:
ast: Opciones _disponibles:

en: Available options
ast: Opciones disponibles

en: Select a search option from the drop-down list.
ast: Seleiciona una opción de gueta de la llista estenderexable

en: Add search option
ast: Amestar una opción de gueta

en: Click to add the selected available search option.
ast: Calca p'amestar la opción de gueta seleicionada.

en: S_earch results:
ast: Resultaos de la _gueta:

en: List View
ast: Vista de llista

en: Name
ast: Nome

en: Type
ast: Triba

en: Date Modified
ast: Data de modificación

en: _Name contains:
ast: El _nome contién:

en: Enter a filename or partial filename with or without wildcards.
ast: Introduz un nome de ficheru o un nome parcial con o ensin comodines.

en: Name contains
ast: El nome contién

en: _Look in folder:
ast: _Mirar na carpeta:

en: Browse
ast: Restolar

en: Look in folder
ast: Guetar na carpeta

en: Select the folder or device from which you want to begin the search.
ast: Seleiciona la carpeta o preséu dende au quies aniciar la gueta.

en: Select more _options
ast: Seleicionar más _opciones

en: Select more options
ast: Seleicionar más opciones

en: Click to expand or collapse the list of available options.
ast: Calca pa espander o contrayer la llista d'opciones disponibles.

en: Click to display the help manual.
ast: Calca p'amosar el manual d'ayuda.

en: Click to close "Search for Files".
ast: Calca pa zarrar «Guetar ficheros».

en: Click to perform a search.
ast: Fai clic pa guetar.

en: Click to stop a search.
ast: Calca pa parar la gueta

en: - the MATE Search Tool
ast: - la ferramienta de gueta de MATE

en: Failed to parse command line arguments: %s
ast: Falló al analizar los argumentos de la llinia d'órdenes: %s

en: Could not open help document.
ast: Nun pue abrise'l documentu d'ayuda.

en: Could not open document "%s".
ast: Nun pue abrise'l documentu «%s».

en: Could not open folder "%s".
ast: Nun pue abrise la carpeta «%s».

en: The caja file manager is not running.
ast: El xestor de ficheros Caja nun se ta executando.

en: There is no installed viewer capable of displaying the document.
ast: Nun hai un visor instaláu que pueda amosar el documentu.

en: Could not move "%s" to trash.
ast: Nun se pue mover «%s» a la papelera.

en: Do you want to delete "%s" permanently?
ast: ¿Quies desaniciar «%s» pa siempre?

en: Trash is unavailable.  Could not move "%s" to the trash.
ast: La papelera nun ta disponible. Nun pue movese «%s» a la papelera.

en: Could not delete "%s".
ast: Nun pue desaniciase «%s».

en: Deleting "%s" failed: %s.
ast: Fallu al desaniciar «%s»: %s.

en: Moving "%s" failed: %s.
ast: Fallu al mover «%s»: %s.

en: _Open
ast: _Abrir

en: _Open with %s
ast: Abrir _con %s

en: Open with %s
ast: Abrir con %s

en: Open Wit_h
ast: _Abrir con

en: Open Containing _Folder
ast: Abrir la _carpeta contenedora

en: _Save Results As...
ast: _Guardar resultáu como...

en: Save Search Results As...
ast: Guardar los resultaos de la gueta como...

en: Could not save document.
ast: Nun pue guardase'l documentu.

en: You did not select a document name.
ast: Nun escoyisti un nome de documentu.

en: Could not save "%s" document to "%s".
ast: Nun pue guardase'l documentu «%s» en «%s».

en: The document "%s" already exists.  Would you like to replace it?
ast: El documentu «%s» yá esiste. ¿Quies trocalu?

en: If you replace an existing file, its contents will be overwritten.
ast: Si troca un ficheru esistente, el so conteníu sobreescribiráse.

en: _Replace
ast: _Trocar

en: The document name you selected is a folder.
ast: El nome de documentu qu'escoyisti ye una carpeta.

en: You may not have write permissions to the document.
ast: Pue que nun tengas permisos d'escritura nel documentu.

en: today at %-I:%M %p
ast: güei a les %-I:%M %p

en: yesterday at %-I:%M %p
ast: ayeri a les %-I:%M %p

en: %A, %B %-d %Y at %-I:%M:%S %p
ast: %A, %-d de %B de %Y a les %-I:%M:%S %p

en: link (broken)
ast: enllaz (frañáu)

en: link to %s
ast: enllaz a %s

en:  (copy)
ast:  (copiar)

en:  (another copy)
ast:  (otra copia)

en: th copy)
ast: ª copia)

en: st copy)
ast: ª copia)

en: nd copy)
ast: ª copia)

en: rd copy)
ast: ª copia)

en: %s (copy)%s
ast: %s (copia)%s

en: %s (another copy)%s
ast: %s (otra copia)%s

en: %s (%dth copy)%s
ast: %s (%dª copia)%s

en: %s (%dst copy)%s
ast: %s (%dª copia)%s

en: %s (%dnd copy)%s
ast: %s (%dª copia)%s

en: %s (%drd copy)%s
ast: %s (%dª copia)%s

en:  (invalid Unicode)
ast:  (Unicode non válidu)

en: Log File Viewer
ast: Visor de ficheros de rexistros

en: View or monitor system log files
ast: Ver o monitorizar el rexistru d'actividá de los ficheros del sistema

en: Log file to open up on startup
ast: Ficheru de rexistros qu'abrir al aniciu

en: Specifies the log file displayed at startup. The default is either /var/adm/messages or /var/log/messages, depending on your operating system.
ast: Especifica'l ficheru de rexistros amosáu al aniciu. Los predeterminaos son «/var/adm/messages» o «/var/log/messages», dependiendo del to sistema operativu.

en: Size of the font used to display the log
ast: Tamañu de la fonte usada p'amosar el rexistru

en: Specifies the size of the fixed-width font used to display the log in the main tree view. The default is taken from the default terminal font size.
ast: Especifica'l tamañu de la fonte d'anchor fixu usáu p'amosar el rexistru na vista del árbol principal. Lo predeterminao ye tomar el tamañu de la fonte predetermináu del terminal.

en: Height of the main window in pixels
ast: Altor de la ventana principal en píxeles

en: Specifies the height of the log viewer main window in pixels.
ast: Especifica l'altor en píxeles de la ventana principal del visor de rexistros.

en: Width of the main window in pixels
ast: Anchor de la ventana principal en píxeles

en: Specifies the width of the log viewer main window in pixels.
ast: Especifica l'anchor de la ventana principal del visor de rexistros en píxeles.

en: Log files to open up on startup
ast: Ficheros de rexistros qu'abrir al aniciar

en: Specifies a list of log files to open up at startup. A default list is created by reading /etc/syslog.conf.
ast: Especifica una lista de registros de sucesos que abrir al inicio. Se crea una lista predeterminada leyendo /etc/syslog.conf.

en: List of saved filters
ast: Llista de filtros guardaos

en: List of saved regexp filters
ast: Llista de filtros d'espresión regular guardaos

en: _Cancel
ast: _Encaboxar

en: _Name:
ast: _Nome:

en: _Regular Expression:
ast: Espresión _regular:

en: Highlight
ast: Resaltar

en: Foreground:
ast: Primer planu:

en: Background:
ast: Fondu:

en: Hide
ast: Anubrir

en: Effect:
ast: Efeutu:

en: Impossible to open the file %s
ast: Nun pudo abrise'l ficheru %s

en: Filter name is empty!
ast: El filtru de nome ta baleru

en: Filter name may not contain the ':' character
ast: El filtru de nome nun pue contener el caráuter «:»

en: Regular expression is empty!
ast: La espresión regular ta balera

en: Regular expression is invalid: %s
ast: La espresión regular nun ye válida: %s

en: Please specify either foreground or background color!
ast: Especifica'l color de primer planu o de fondu

en: Edit filter
ast: Editar filtru

en: Add new filter
ast: Amestar filtru nuevu

en: Filters
ast: Filtros

en: _Find:
ast: _Guetar:

en: Find Previous
ast: Guetar anterior

en: Find previous occurrence of the search string
ast: Atopar l'apaición anterior de la cadena

en: Find Next
ast: Guetar siguiente

en: Find next occurrence of the search string
ast: Atopar la siguiente apaición de la cadena

en: Clear the search string
ast: Llimpiar la cadena de gueta

en: Error while uncompressing the GZipped log. The file might be corrupt.
ast: Fallu al descomprimir el ficheru comprimíu con GZip. Seguramente'l ficheru tea toyíu.

en: You don't have enough permissions to read the file.
ast: Nun tienes permisos pa lleer el ficheru.

en: The file is not a regular file or is not a text file.
ast: El ficheru nun ye un ficheru regular o nun ye un ficheru de testu.

en: This version of System Log does not support GZipped logs.
ast: Esta versión del sistema de rexistros nun sofita ficheros comprimíos con GZip.

en: Loading...
ast: Cargando...

en: Show the application's version
ast: Amosar la versión de l'aplicación

en: [LOGFILE...]
ast: [FICHERU DE REXISTROS...]

en:  - Browse and monitor logs
ast:  - Vea y monitorice los rexistros

en: Log Viewer
ast: Visor de rexistros

en: System Log Viewer
ast: Visor de rexistros del sistema

en: last update: %s
ast: caberu anovamientu: %s

en: %d lines (%s) - %s
ast: %d llinies (%s) - %s

en: Open Log
ast: Abre'l rexistru

en: There was an error displaying help: %s
ast: Hebo un fallu al amosar l'ayuda: %s

en: Wrapped
ast: Axustáu

en: Not found
ast: Nun s'alcontró

en: _File
ast: _Ficheru

en: _Filters
ast: _Filtros

en: _Open...
ast: _Abrir...

en: Open a log from file
ast: Abre un rexistru dende'l ficheru

en: Close this log
ast: Zarra esti rexistru

en: _Quit
ast: _Colar

en: Quit the log viewer
ast: Cola del visor de rexistros

en: _Copy
ast: _Copiar

en: Copy the selection
ast: Copiar la seleición

en: Select _All
ast: _Seleicionar too

en: Select the entire log
ast: Seleiciona tol ficheru de rexistros

en: _Find...
ast: _Atopar...

en: Find a word or phrase in the log
ast: Atopar una pallabra o fras nel rexistru

en: Zoom _In
ast: _Aumentar

en: Bigger text size
ast: Tamañu de testu mayor

en: Zoom _Out
ast: A_menorgar

en: Smaller text size
ast: Tamañu de testu menor

en: _Normal Size
ast: Tamañu _normal

en: Normal text size
ast: Tamañu de testu normal

en: Manage Filters
ast: Xestionar filtros

en: Manage filters
ast: Xestionar filtros

en: Open the help contents for the log viewer
ast: Abre'l conteníu de l'ayuda pal visor de rexistros

en: _About
ast: _Tocante a

en: Show the about dialog for the log viewer
ast: Amuesa'l diálogu «Tocante a» pal visor de rexistros

en: _Statusbar
ast: _Barra d'estáu

en: Show Status Bar
ast: Amuesa la barra d'estáu

en: Side _Pane
ast: Barra _llateral

en: Show Side Pane
ast: Amuesa'l panel llateral

en: Show matches only
ast: Amosar namái coincidencies

en: Only show lines that match one of the given filters
ast: Amosar namái les llinies que concasen con ún de los filtros daos

en: Can't read from "%s"
ast: Nun pue lleese de «%s»

en: Version:
ast: Versión:

en: Could not open the following files:
ast: Nun pudieron abrise los siguientes ficheros:

en: Default
ast: Predeterminao

en: Default Dictionary Server
ast: Sirvidor de diccionariu predefiníu

en: MATE Dictionary
ast: Diccionariu de MATE

en: Check word definitions and spellings in an online dictionary
ast: Busque definiciones de pallabres y ortografía nun diccionariu en llinia

en: A dictionary for MATE Desktop
ast: Un diccionariu pal escritoriu MATE

en: Dictionary Applet Factory
ast: Fábrica de la miniaplicación de diccionariu

en: Factory for the dictionary applet
ast: Fábrica pa la miniaplicación de diccionariu

en: Dictionary Look up
ast: Guetar en diccionariu

en: Look up words in a dictionary
ast: Gueta pallabres nun diccionariu

en: The default database to use
ast: La base de datos predeterminada

en: The name of the default individual database or meta-database to use on a dictionary source. An exclamation mark ("!") means that all the databases present in a dictionary source should be searched
ast: El nome por omisión de la base de datos individual o meta-base de datos a usar pa una fonte de diccionariu. Un signu d'esclamación ("!") significa restolar en toles bases de datos presentes na fonte de diccionariu

en: The default search strategy to use
ast: La estratexa de la gueta a emplegar

en: The name of the default search strategy to use on a dictionary source, if available. The default strategy is 'exact', that is match exact words.
ast: El nome de la estratexa de gueta por omisión pa usar con una fonte de diccionariu, si ta disponible. La estratexa predeterminada ye 'exact', que ye concasar les pallabres exautamente.

en: The font to be used when printing
ast: La fonte pa emplegar al imprentar

en: The font to be used when printing a definition.
ast: La fonte que s'usa pa imprentar una definición.

en: The name of the dictionary source used
ast: El nome de la fonte de diccionarios a emplegar

en: The name of the dictionary source used to retrieve the definitions of words.
ast: El nome de la fonte de diccionarios emplegada pa obtener les definiciones de les pallabres.

en: Thai
ast: Tailandés

en: Longdo Thai-English Dictionaries
ast: Diccionariu Longdo Tailandés-Inglés

en: Client Name
ast: Nome del veceru

en: The name of the client of the context object
ast: El nome del veceru del oxetu de contestu

en: Hostname
ast: Nome de host

en: The hostname of the dictionary server to connect to
ast: El nome del host del sirvidor de diccionariu al que coneutase

en: Port
ast: Puertu

en: The port of the dictionary server to connect to
ast: El puertu del sirvidor de diccionarios al que coneutase

en: Status
ast: Estáu

en: The status code as returned by the dictionary server
ast: El códigu d'estáu tal como lo devuelve'l sirvidor de diccionarios

en: No connection to the dictionary server at '%s:%d'
ast: Ensin conexón al sirvidor de diccionarios en «%s:%d»

en: Lookup failed for hostname '%s': no suitable resources found
ast: Falló al guetar el nome d'host «%s»: nun s'atoparon recursos afayadizos

en: Lookup failed for host '%s': %s
ast: Falló la gueta del host «%s»: %s

en: Lookup failed for host '%s': host not found
ast: Falló la gueta del host «%s»: host non atopáu

en: Unable to connect to the dictionary server at '%s:%d'. The server replied with code %d (server down)
ast: Imposible coneutar al sirvidor de diccionarios en «%s:%d». El sirvidor respondió col códigu %d (sirvidor cayíu)

en: Unable to parse the dictionary server reply
    : '%s'
ast: Nun ye dable analizar la respuesta del sirvidor de diccionarios
    : '%s'

en: No definitions found for '%s'
ast: Nun s'alcontraron definiciones pa '%s'

en: Invalid database '%s'
ast: Base de datos non válida '%s'

en: Invalid strategy '%s'
ast: Estratexa non válida '%s'

en: Bad command '%s'
ast: Orde incorreuta '%s'

en: Bad parameters for command '%s'
ast: Parámetros incorreutos pa la orde '%s'

en: No databases found on dictionary server at '%s'
ast: Nun s'atopó denguna base de datos nel sirvidor de diccionarios en '%s'

en: No strategies found on dictionary server at '%s'
ast: Nun s'atoparon estratexes nel sirvidor de diccionarios en '%s'

en: Connection failed to the dictionary server at %s:%d
ast: Fallu de conexón al sirvidor de diccionarios en %s:%d

en: Error while reading reply from server:
    %s
ast: Fallu al lleer la respuesta del sirvidor:
    %s

en: Connection timeout for the dictionary server at '%s:%d'
ast: Tiempu de conexón perpasáu pal sirvidor de diccionarios en '%s:%d'

en: No hostname defined for the dictionary server
ast: Nun se conseñó'l nome de host pal sirvidor de diccionarios

en: Unable to create socket
ast: Nun pudo crease un socket

en: Unable to set the channel as non-blocking: %s
ast: Imposible afitar la canal como non bloquiante: %s

en: Unable to connect to the dictionary server at '%s:%d'
ast: Imposible coneutar col sirvidor de diccionariu en «%s:%d»

en: Local Only
ast: Namái llocal

en: Whether the context uses only local dictionaries or not
ast: Conseña si'l contestu usa namái los diccionarios llocales o non

en: Reload the list of available databases
ast: Recarga la llista de bases de datos disponibles

en: Clear the list of available databases
ast: Llimpia la llista de bases de datos disponibles

en: Error while matching
ast: Hebo un fallu al concasar

en: F_ind:
ast: _Guetar:

en: _Previous
ast: _Anterior

en: _Next
ast: _Siguiente

en: Error while looking up definition
ast: Fallu al guetar la definición

en: Another search is in progress
ast: Yá se ta faciendo otra gueta

en: Please wait until the current search ends.
ast: Por favor, aguarde a que fine la gueta actual.

en: Error while retrieving the definition
ast: Fallu al obtener la definición

en: Filename
ast: Nome de ficheru

en: The filename used by this dictionary source
ast: El nome de ficheru usáu por esta fonte de diccionariu

en: The display name of this dictionary source
ast: El nome p'amosar d'esta fonte de diccionarios

en: Description
ast: Descripción

en: The description of this dictionary source
ast: La descripción d'esta fonte de diccionarios

en: Database
ast: Base de datos

en: The default database of this dictionary source
ast: La base de datos predeterminada d'esta fonte de diccionarios

en: Strategy
ast: Estratexa

en: The default strategy of this dictionary source
ast: La estratexa predeterminada d'esta fonte de diccionariu

en: Transport
ast: Tresporte

en: The transport mechanism used by this dictionary source
ast: El mecanismu de tresporte usáu por esta fonte de diccionariu

en: Context
ast: Contestu

en: The GdictContext bound to this source
ast: L'oxetu GdictContext arreyáu a esta fonte

en: Invalid transport type '%d'
ast: Tipu de tresporte inválidu «%d»

en: No '%s' group found inside the dictionary source definition
ast: Nun s'alcontró dengún grupu «%s» dientro de la definición de fonte de diccionariu

en: Unable to get the '%s' key inside the dictionary source definition: %s
ast: Nun ye dable obtener la clave «%s» dientro de la definición de fonte de diccionariu: %s

en: Unable to get the '%s' key inside the dictionary source definition file: %s
ast: Imposible obtener la clave «%s» dientro del ficheru de definición de fontes de diccionariu %s

en: Dictionary source does not have name
ast: La fonte de diccionariu nun tien nome

en: Dictionary source '%s' has invalid transport '%s'
ast: La fonte de diccionariu «%s» tien un tresporte inválidu «%s»

en: Reload the list of available sources
ast: Recargar la llista de fontes disponibles

en: Paths
ast: Rutes

en: Search paths used by this object
ast: Rutes de gueta usaes por esti oxetu

en: Sources
ast: Fontes

en: Dictionary sources found
ast: Alcontráronse fontes de diccionariu

en: Clear the list of similar words
ast: Llimpia la llista de palabres asemeyaes

en: The GdictContext object used to get the word definition
ast: L'oxetu GDictContext usáu pa obtener la definición de la pallabra

en: The database used to query the GdictContext
ast: La base de datos usada pa consultar el GDictContext

en: The strategy used to query the GdictContext
ast: La estratexa usada pa consultar el GDictContext

en: Reload the list of available strategies
ast: Tornar a cargar la llista d'estratexes disponibles

en: Clear the list of available strategies
ast: Llimpiar la llista d'estratexes disponibles

en: GDict debugging flags to set
ast: Opciones de depuración de GDict qu'activar

en: FLAGS
ast: OPCIONES

en: GDict debugging flags to unset
ast: Opciones de depuración de GDict que desactivar

en: GDict Options
ast: Opciones del diccionariu

en: Show GDict Options
ast: Amosar les opciones del diccionariu

en: Dictionary
ast: Diccionariu

note: Translators: the first is the word found, the second is the * database name and the last is the definition's text; please * keep the new lines.
en: Definition for '%s'
      From '%s':
    
    %s
ast: Definición pa «%s» 
      De «%s»:
    
    %s

en: Error: %s
ast: Fallu: %s

en: See mate-dictionary --help for usage
ast: Vea mate-diccionary --help pa'l so usu

en: Unable to find a suitable dictionary source
ast: Nun pudo atopase una fonte del diccionariu afayadiza

en: Error while looking up the definition of "%s":
    %s
ast: Fallu al guetar la definición de «%s»:
    %s

en: Words to look up
ast: Pallabres que guetar

en: word
ast: pallabra

en: Words to match
ast: Pallabres que concasar

en: Dictionary source to use
ast: Fonte de diccionarios qu'usar

en: source
ast: fonte

en: Print result to the console
ast: Imprentar el resultáu na consola

en: Database to use
ast: Base de datos a usar

en:  - Look up words in dictionaries
ast:  - Guete pallabres en diccionarios

en: Save a Copy
ast: Guardar una copia

en: Untitled document
ast: Documentu ensin títulu

en: Error while writing to '%s'
ast: Hebo un fallu al escribir en «%s»

en: Clear the definitions found
ast: Llimpia les definiciones alcontraes

en: Clear definition
ast: Vaciar definición

en: Clear the text of the definition
ast: Vacía'l testu de la definición

en: Print the definitions found
ast: Imprenta les definiciones alcontraes

en: Print definition
ast: Imprentar definición

en: Print the text of the definition
ast: Imprenta'l testu de la definición

en: Save the definitions found
ast: Guarda les definiciones alcontraes

en: Save definition
ast: Guardar definición

en: Save the text of the definition to a file
ast: Guarda'l testu de la definición a un ficheru

en: Click to view the dictionary window
ast: Calca pa ver la ventana del diccionariu

en: Toggle dictionary window
ast: Camudar ventana del diccionariu

en: Show or hide the definition window
ast: Amuesa o anubre la ventana de la definición

en: Type the word you want to look up
ast: Teclexa la pallabra que quies guetar

en: Dictionary entry
ast: Entrada de diccionariu

en: Look up words in dictionaries
ast: Restole pallabres en diccionarios

en: Dictionary Preferences
ast: Preferencies del diccionariu

en: There was an error while displaying help
ast: Hebo un fallu al amosar l'ayuda

en: No dictionary source available with name '%s'
ast: Nun hai denguna fonte de diccionariu col nome «%s»

en: Unable to find dictionary source
ast: Nun ye dable alcontrar la fonte del diccionariu

en: No context available for source '%s'
ast: Nun hai contestu disponible pa la fonte «%s»

en: Unable to create a context
ast: Imposible crear un contestu

en: _Look Up Selected Text
ast: _Guetar el testu seleicionáu

en: Cl_ear
ast: _Llimpiar

en: _Print
ast: _Imprentar

en: _Save
ast: _Guardar

en: Preferences
ast: Preferencies

en: Unable to rename file '%s' to '%s': %s
ast: Imposible renomar el ficheru «%s» a «%s»: %s

en: Unable to create the data directory '%s': %s
ast: Imposible crear el direutoriu de datos «%s»: %s

en: Edit Dictionary Source
ast: Editar fonte de diccionariu

en: Add Dictionary Source
ast: Amestar una fonte de diccionariu

en: Remove "%s"?
ast: ¿Quies quitar «%s»?

en: This will permanently remove the dictionary source from the list.
ast: Esto quitará dafechu la fonte de diccionarios de la llista.

en: Unable to remove source '%s'
ast: Nun pue quitase la fonte «%s»

en: Add a new dictionary source
ast: Amestar una fonte de diccionarios nueva

en: Remove the currently selected dictionary source
ast: Quitar la fonte de diccionarios que ta seleicionada anguaño

en: Edit the currently selected dictionary source
ast: Editar la fonte de diccionarios esbillada anguaño

en: Set the font used for printing the definitions
ast: Afita la fonte usada pa imprentar les definiciones

en: Unable to display the preview: %s
ast: Nun pue amosase la vista preliminar: %s

en: Unable to create a source file
ast: Imposible crear un ficheru de fontes

en: Unable to save source file
ast: Imposible atroxar el ficheru de fontes

en: Searching for '%s'...
ast: Guetando «%s»...

en: No definitions found
ast: Nun s'atoparon definiciones

en: %s - Dictionary
ast: Diccionariu - %s

en: _Go
ast: _Dir

en: _New
ast: _Nuevu

en: New look up
ast: Nueva gueta

en: _Save a Copy...
ast: _Guardar una copia…

en: P_review...
ast: _Vista preliminar…

en: Preview this document
ast: Vista preliminar d'esti documentu

en: _Print...
ast: _Imprentar...

en: Print this document
ast: Imprentar esti documentu

en: _Find
ast: _Atopar

en: Find a word or phrase in the document
ast: Guetar una pallabra o fras nel documentu

en: Find Ne_xt
ast: Atopar _siguiente

en: Find Pre_vious
ast: Atopar _anterior

en: _Preferences
ast: _Preferencies

en: _Previous Definition
ast: _Definición anterior

en: Go to the previous definition
ast: Va a la anterior definición

en: _Next Definition
ast: _Siguiente definición

en: Go to the next definition
ast: Va a la siguiente definición

en: _First Definition
ast: _Primera definición

en: Go to the first definition
ast: Va a la cabera definición

en: _Last Definition
ast: _Cabera definición

en: Go to the last definition
ast: Dir a la cabera definición

en: Similar _Words
ast: Pallabres _asemeyaes

en: Dictionary Sources
ast: Fontes de diccionariu

en: Available _Databases
ast: _Bases de datos disponibles

en: Available St_rategies
ast: _Estratexes disponibles

en: _Sidebar
ast: Barra _llateral

en: S_tatusbar
ast: Barra _d'estáu

en: Dictionary source `%s' selected
ast: Fonte de diccionariu «%s» seleicionada

en: Strategy `%s' selected
ast: Estratexa «%s» seleicionada

en: Database `%s' selected
ast: Base de datos «%s» seleicionada

en: Word `%s' selected
ast: Pallabra «%s» seleicionada

en: Double-click on the word to look up
ast: Calca dos vegaes na pallabra que quies guetar

en: Double-click on the matching strategy to use
ast: Calca dos vegaes na estratexa qu'usar

en: Double-click on the source to use
ast: Calca dos vegaes na fonte qu'usar

en: Double-click on the database to use
ast: Calca dos vegaes na base de datos qu'usar

en: Look _up:
ast: _Guetar:

en: Similar words
ast: Pallabres asemeyaes

en: Available dictionaries
ast: Diccionarios disponibles

en: Available strategies
ast: Estratexes disponibles

en: Dictionary sources
ast: Fontes de diccionariu

en: _Select a dictionary source for looking up words:
ast: _Escueyi una fonte de diccionarios pa guetar pallabres:

en: Source
ast: Orixe

en: _Print font:
ast: _Fonte pa imprentar:

en: Print
ast: Imprentar

en: _Description:
ast: _Descripción:

en: Source Name
ast: Nome de la fonte

en: _Transport:
ast: _Tresporte:

en: H_ostname:
ast: _Sirvidor:

en: Dictionaries
ast: Diccionarios

en: Strategies
ast: Estratexes

en: An error occurred
ast: Hebo un fallu

en: All Files
ast: Tolos ficheros

en: _Mount
ast: _Montar

en: A screenshot utility for MATE Desktop
ast: Una utilidá de captura de pantalla pal escritoriu MATE

en: Take Screenshot
ast: Facer Semeya

en: Save images of your desktop or individual windows
ast: Guarda imáxenes del escritoriu o ventanes individuales

en: Save Screenshot
ast: Guardar la semeya

en: C_opy to Clipboard
ast: _Copiar al cartafueyos

en: Save in _folder:
ast: Guardar na _carpeta:

en: Screenshot delay
ast: Retardu de la captura

en: The number of seconds to wait before taking the screenshot.
ast: El númberu de segundos qu'esperar enantes d'obtener la captura.

en: Screenshot directory
ast: Direutoriu de captures

en: The directory the last screenshot was saved in.
ast: El direutoriu au s'atroxó la cabera captura.

en: Include Border
ast: Incluyir berbesu

en: Include the window manager border along with the screenshot
ast: Incluyir el berbesu del xestor de ventanes xunto cola captura de pantalla

en: Include Pointer
ast: Incluyir punteru

en: Include the pointer in the screenshot
ast: Incluyir el punteru na captura de pantalla

en: Border Effect
ast: Efeutu del berbesu

en: Effect to add to the outside of a border. Possible values are "shadow", "none", and "border".
ast: Efeutu p'amestar al contornu esterior d'un berbesu. Los valores dables son "solombra", "dengún", y "berbesu".

en: Error loading the help page
ast: Fallu al cargar la páxina d'ayuda

en: None
ast: Dengún

en: Drop shadow
ast: Solombra base

en: Border
ast: Berbesu

en: Include _pointer
ast: _Incluyir punteru

en: Include the window _border
ast: Incluyir el berbesu de la _ventana

en: Apply _effect:
ast: _Aplicar efeutu:

en: Grab the whole _desktop
ast: Facer semeya de tol escritoriu

en: Grab the current _window
ast: Facer semeya de la ventana actual

en: Select _area to grab
ast: Seleicionar área a _capturar

en: Grab _after a delay of
ast: Tomar semeya con un retardu de

en: seconds
ast: segundos

en: Effects
ast: Efeutos

en: Take _Screenshot
ast: Facer _semeya

en: Error while saving screenshot
ast: Fallu al atroxar la captura de pantalla

en: Impossible to save the screenshot to %s.
     Error was %s.
     Please choose another location and retry.
ast: Nun pudo guardase la captura de pantalla en %s.
     El fallu foi %s.
     Escueyi otra llocalización y téntalo otra vegada.

en: Screenshot taken
ast: Captura fecha

en: Unable to take a screenshot of the current window
ast: Nun pue tomase una captura de pantalla de la ventana actual

en: Screenshot at %s.png
ast: Captura de pantalla -%s.png

en: Screenshot at %s - %d.png
ast: Captura de pantalla -%s-%d.png

en: Grab a window instead of the entire screen
ast: Capturar una ventana n'arróu de la pantalla entera

en: Grab an area of the screen instead of the entire screen
ast: Capturar un área de la pantalla en cuenta de la pantalla entera

en: Send grabbed area directly to the clipboard
ast: Unviar área capturada direutamente al cartafueyos

en: Include the window border with the screenshot
ast: Incluyir el berbesu de ventana cola captura de pantalla

en: Remove the window border from the screenshot
ast: Quitar el berbesu de la ventana de la captura de pantalla

en: Take screenshot after specified delay [in seconds]
ast: Capturar la pantalla dempués del retardu especificáu [en segundos]

en: Effect to add to the border (shadow, border or none)
ast: Efeutu p'amestar al berbersu (solombra, berbesu o dengún)

en: effect
ast: efeutu

en: Interactively set options
ast: Afitar les opciones interactivamente

en: Print version information and exit
ast: Imprentar información de la versión y colar

en: Take a picture of the screen
ast: Capturar imaxe de la pantalla

en: Conflicting options: --clipboard and --interactive should not be used at the same time.
ast: Opciones conflictives: --clipboard ya --interactive nun puen usase al empar.

en: Conflicting options: --window and --area should not be used at the same time.
ast: Opciones con conflictos: --window y --area nun tienen d'usase al empar.

en: Error loading UI definition file for the screenshot program: 
    %s
    
    Please check your installation of mate-utils.
ast: Falta'l ficheru de definición de la IU pal programa de captura de pantalla: 
    %s
    
    Revisa la instalación de mate-utils.

en: Select a folder
ast: Seleiciona una carpeta

en: Screenshot.png
ast: semeya.png

en: Unable to clear the temporary folder:
    %s
ast: Nun ye dable llimpiar la carpeta temporal:
    %s

en: The child save process unexpectedly exited.  We are unable to write the screenshot to disk.
ast: El procesu d'atroxu fíu coló ensin éxitu. Nun ye dable escribir la captura al discu.

en: Unknown error saving screenshot to disk
ast: Fallu desconocíu al guardar la captura de pantalla al discu

en: File already exists
ast: El ficheru yá esiste

en: The file "%s" already exists. Would you like to replace it?
ast: El ficheru «%s» yá esiste. ¿Quies trocalu?

en: Saving file...
ast: Guardando ficheru…

en: Can't access source file
ast: Nun pue accedese al ficheru de fontes
