mate-utils 1.25.1 - en to az translation catalogue (158 entries)

en: _Help
az: _Yardım

en: _Close
az: _Bağla

en: _Edit
az: _Düzəlt

en: _View
az: _Görünüş

en: _Toolbar
az: _Vasitə Çubuğu

en: St_atusbar
az: _Vəziyyət Çubuğu

en: _Contents
az: _Məzmun

en: Toolbar is Visible
az: Vasitə Çubuğu Göstərilsin

en: Ready
az: Hazır

en: Device
az: Avadanlıq

en: Custom Location
az: Xüsusi Mövqe

en: Public FTP
az: Ümumi FTP

en: FTP (with login)
az: FTP (girişli)

en: Windows share
az: Windows bölüşülən sahəsi

en: Secure WebDAV (HTTPS)
az: Etibarlı WebDAV (HTTPS)

en: Please enter a name and try again.
az: Xahiş edirik, bir ad bildirib yenidən sınayın.

en: _Location (URI):
az: _Mövqe (URI):

en: _Server:
az: _Verici:

en: Optional information:
az: İstəyə bağlı mə'lumat:

en: _Share:
az: _Bölüşülən sahə:

en: _Port:
az: _Qapı:

en: _Folder:
az: _Qovluq:

en: _User Name:
az: _istifadəçi Adı:

en: Connect to Server
az: Vericiyə Bağlan

en: Service _type:
az: Xidmət _növü:

en: Folder
az: Qovluq

en: Size
az: Böyüklük

en: Contents
az: Məzmun

en: Mo_ve to Trash
az: _Zibil Qutusuna Daşı

en: There was an error displaying help.
az: Yardım göstərilərkən xəta oldu.

en: The document does not exist.
az: Sənəd mövcud deyil.

en: Starting %s
az: %s başladılır

en: Not a launchable item
az: Başladıla bilən üzv deyil

en: Disable connection to session manager
az: Gedişat idarəçisinə bağlantıya mane ol

en: FILE
az: FAYL

en: Specify session management ID
az: Gedişat IDsini göstər

en: Contains the _text
az: Mətni _daxil edir

en: _Date modified less than
az: Təkmilləşdirmə tarixi bundan ə_vvəl olsun

en: days
az: gün

en: Date modified more than
az: Təkmilləşdirmə tarixi bundan _sonra olsun

en: S_ize at least
az: Minimal _böyüklük

en: kilobytes
az: kilobayt

en: Si_ze at most
az: Maksimal bö_yüklük

en: File is empty
az: Fayl boşdur

en: Owned by _user
az: _İstifadəçi tərəfindən yiyələnmiş

en: Owned by _group
az: _Qrup tərəfindən yiyələnmiş

en: Owner is unrecognized
az: Namə'lum yiyə

en: Na_me does not contain
az: Ad bunları daxil et_məsin

en: Name matches regular e_xpression
az: Fayl adı _qaydalı ifadələrə uyğun gəlsin

en: Show hidden and backup files
az: Gizli və ehtiyat fayllarını göstər

en: Follow symbolic links
az: Yumuşaq bağları izlə

en: Searching...
az: Axtarılır...

en: Search for Files
az: Faylları Axtar

en: No files found
az: Heç bir fayl tapıla bilmədi

en: (stopped)
az: (dayandırılıb)

en: No Files Found
az: Heç Bir Fayl Tapıla Bilmədi

en: Entry changed called for a non entry option!
az: Giriş dəyişdi signalı giriş olmayan bir seçim üçün verildi!

en: Sort files by one of the following: name, folder, size, type, or date
az: Faylları bunlardan birisinı görə sırala: ad, qovluq, böyüklük, növ ya da tarix

en: Set sort order to descending, the default is ascending
az: Sıralamanı azalan qaydaya görə et, ön qurğulusu artandır

en: Automatically start a search
az: Avtomatik olaraq axtarışa başla

en: Invalid option passed to sortby command line argument.
az: sortby əmri sətir arqumentinə göndərilən hökmsüz seçim.

en: 
    ... Too many errors to display ...
az: 
    ... Göstəriləcək həddindən çox xəta vardır ...

en: The search results may be invalid.  There were errors while performing this search.
az: Axtarış nəticələri səhv ola bilər. Axtarış sırasında xətalar baş verdi.

en: Show more _details
az: Daha çox _seçim göstər

en: Disable _Quick Search
az: Cəld Axtarışı Qeyri-Fəallaşdır

en: Error parsing the search command.
az: Axtarış əmri oxunurkən xəta.

en: Error running the search command.
az: Axtarış əmri icra edilirkən xəta.

en: A_vailable options:
az: Mövcud _seçimlər:

en: S_earch results:
az: A_xtarış nəticələri:

en: List View
az: Sıra Görünüşü

en: Name
az: Ad

en: Type
az: Növ

en: Date Modified
az: Təkmilləşdirmə Tarixi

en: _Name contains:
az: _Ad bunları daxil etsin:

en: _Look in folder:
az: Bu _cərgədə axtar:

en: Browse
az: Gəz

en: Could not open help document.
az: Yardım sənədi açıla bilmədi.

en: Could not open document "%s".
az: "%s" sənədi açıla bilmədi.

en: Could not open folder "%s".
az: "%s" qovluğu açıla bilmədi.

en: The caja file manager is not running.
az: Caja fayl idarəçisi fəaliyyətdə deyil.

en: There is no installed viewer capable of displaying the document.
az: Sənədi nümayiş edə bilən nümaişci quraşdırılmayıb.

en: Could not move "%s" to trash.
az: "%s" zibilə daşına bilmədi.

en: Do you want to delete "%s" permanently?
az: Həqiqətən də "%s"-i daimi silmək istəyirsiniz?

en: Trash is unavailable.  Could not move "%s" to the trash.
az: Zibil qabı yoxdur.  "%s" zibil qutusuna daşına bilmədi.

en: Could not delete "%s".
az: "%s" silinə bilmədi.

en: Deleting "%s" failed: %s.
az: "%s" silinə bilmədi: %s.

en: Moving "%s" failed: %s.
az: "%s" daşına bilmədi: %s.

en: _Open
az: _Aç

en: Open Wit_h
az: _Fərqli aç

en: _Save Results As...
az: Nəticələri _Fərqli Qeyd Et...

en: Save Search Results As...
az: Axtarış Nəticələri Fərqli Qeyd Et...

en: Could not save document.
az: Sənəd qeyd edilə bilmədi.

en: You did not select a document name.
az: Sənəd adını seçmədiniz.

en: Could not save "%s" document to "%s".
az: "%s" sənədi "%s"-ə qeyd edilə bilmədi.

en: The document "%s" already exists.  Would you like to replace it?
az: "%s" sənədi onsuz da mövcuddur. Onu əvəz etmək istəyirsiniz?

en: If you replace an existing file, its contents will be overwritten.
az: Əgər mövcud faylı əvəz etsəniz, onun məzmunu dəyişdiriləcəkdir.

en: _Replace
az: Ə_vəz Et

en: The document name you selected is a folder.
az: Seçdiyiniz sənəd adı bir qovluqdur.

en: You may not have write permissions to the document.
az: Sənədə yazma səlahiyyətləriniz yoxdur.  Sənəd qeyd edilmədi.

en: today at %-I:%M %p
az: bugün %-I:%M %p da(də)

en: yesterday at %-I:%M %p
az: dünən %-I:%M %p da(də)

en: link (broken)
az: körpü (qopuqdur)

en: link to %s
az: %s -a(ə) körpü

en:  (copy)
az:  (nüsxə)

en:  (another copy)
az:  (başqa nüsxə)

en: th copy)
az:  nömrəli nüsxə)

en: st copy)
az:  nömrəli nüsxə)

en: nd copy)
az:  nömrəli nüsxə)

en: rd copy)
az:  nömrəli nüsxə)

en: %s (copy)%s
az: %s (nüsxə)%s

en: %s (another copy)%s
az: %s (başqa nüsxə)%s

en:  (invalid Unicode)
az: (hökmsüz Yunikod)

en: Log file to open up on startup
az: Başlanğıcda açılacaq qyd faylı

en: _Name:
az: _Ad:

en: Loading...
az: Yüklənir...

en: System Log Viewer
az: Sistem Qeyd Nümayişcisi

en: There was an error displaying help: %s
az: Yardım göstərilirkən xəta yarandı: %s

en: _File
az: _Fayl

en: _Open...
az: _Aç...

en: _Quit
az: Çı_x

en: _Copy
az: Köçü_r

en: Copy the selection
az: Seçkini köçür

en: Select _All
az: _Hamısını Seç

en: _Find...
az: _Axtar...

en: Zoom _In
az: _Yaxınlaşdır

en: Zoom _Out
az: _Uzaqlaşdır

en: _Normal Size
az: _Normal Böyüklük

en: _About
az: _Haqqında

en: _Statusbar
az: _Vəziyyət Çubuğu

en: Default
az: Ön Qurğulu

en: Thai
az: Tayca

en: Port
az: Qapı

en: Status
az: Vəziyyət

en: _Previous
az: Ə_vvəlki

en: _Next
az: _Sonrakı

en: Filename
az: Fayl adı

en: Description
az: İzahat

en: Database
az: Verilənlər Bazası

en: FLAGS
az: BAYRAQLAR

en: Dictionary
az: Lüğət

en: Error: %s
az: Xəta: %s

en: Dictionary Preferences
az: Lüğət Seçimləri

en: _Look Up Selected Text
az: Seçili Sözü _Axtar

en: _Save
az: _Qeyd Et

en: Preferences
az: Qurğular

en: _Go
az: _Get

en: _New
az: _Yeni

en: _Print...
az: Ç_ap Et...

en: Find Ne_xt
az: _Sonrakını Tap

en: Find Pre_vious
az: Ə_vvəlkini Tap

en: _Preferences
az: _Seçimlər

en: Source
az: Mənbə

en: Print
az: Çap

en: _Description:
az: _İzahat:

en: All Files
az: Bütün fayllar

en: None
az: Boş

en: Border
az: Kənarlıq

en: seconds
az: saniyə
