mate-utils 1.25.1 - en to be translation catalogue (608 entries)

en: MATE Disk Usage Analyzer
be: Дыскавы аналізатар MATE

en: Check folder sizes and available disk space
be: Праверка памеру каталогаў і даступнай дыскавай прасторы

en: Disk Usage Analyzer Preferences
be: Настáўленні дыскавага аналізатара

en: _Help
be: _Даведка

en: _Close
be: _Закрыць

en: Select _devices to include in filesystem scan:
be: Адзначце _прылады, якія трэба прааналізаваць

en: _Monitor changes to your home folder
be: _Назіраць за зменамі ў хатнім каталогу

en: _Analyzer
be: _Аналізатар

en: Scan _Home Folder
be: Аналізаваць _хатні каталог

en: Scan _Filesystem
be: Аналізаваць _файлавую сістэму

en: Scan F_older...
be: Аналізаваць к_аталог...

en: S_can Remote Folder...
be: А_налізаваць адлеглы каталог...

en: _Edit
be: _Змяніць

en: _Expand All
be: _Раскрыць усё

en: _Collapse All
be: _Схаваць усё

en: _View
be: _Выгляд

en: _Toolbar
be: _Панэль начыння

en: St_atusbar
be: Радок _стану

en: All_ocated Space
be: Зарэзерваваная прастора

en: _Contents
be: _Змесціва

en: Disk Usage Analyzer
be: Дыскавы аналізатар

en: Scan home folder
be: Аналізаваць хатні каталог

en: Scan Home
be: Аналізаваць home

en: Scan filesystem
be: Аналізаваць файлавую сістэму

en: Scan Filesystem
be: Аналізаваць файлавую сістэму

en: Scan a folder
be: Аналізаваць каталог

en: Scan Folder
be: Аналізаваць каталог

en: Scan a remote folder
be: Аналізаваць адлеглы каталог

en: Scan Remote Folder
be: Аналізаваць адлеглы каталог

en: Stop scanning
be: Спыніць аналіз

en: Refresh
be: Абнавіць

en: Monitor Home
be: Назіраць за home

en: Whether any change to the home directory should be monitored.
be: Ці трэба назіраць за зменамі ў хатнім каталогу.

en: Excluded partitions URIs
be: URI выключаных партыцый

en: A list of URIs for partitions to be excluded from scanning.
be: Спіс адрасоў (URI) партыцый, якія трэба выключыць з аналізу.

en: Toolbar is Visible
be: Панэль начыння бачная

en: Whether the toolbar should be visible in main window.
be: Ці мусіць панэль начыння быць бачная ў галоўным акне.

en: Statusbar is Visible
be: Радок стану бачны

en: Subfolder tips visible
be: Падказкі пра падкаталогі бачныя

en: Active Chart
be: Актыўная дыяграма

en: Which type of chart should be displayed.
be: Які тып дыяграмы паказваць.

en: A disk usage analyzing tool for MATE Desktop
be: Сродак аналізу выкарыстання дыскавай прасторы для асяроддзя MATE

en: Scanning...
be: Аналіз...

en: Total filesystem capacity:
be: Суцэльны памер файлавай сістэмы:

en: used:
be: выкарыстана

en: available:
be: даступна:

en: Calculating percentage bars...
be: Вылічэнне адсоткавых радкоў...

en: Ready
be: Гатова

en: Total filesystem capacity
be: Суцэльны памер файлавай сістэмы

en: Total filesystem usage
be: Суцэльнае выкарыстанне файлавай сістэмы

en: contains hardlinks for:
be: змяшчае хардлінкі на:

en: Could not initialize monitoring
be: Немагчыма ініцыялізаваць назіранне

en: Changes to your home folder will not be monitored.
be: Змены ў вашым хатнім каталогу не будуць адсочвацца.

en: Move to parent folder
be: У бацькоўскі каталог

en: Zoom in
be: Наблізіць

en: Zoom out
be: Аддаліць

en: Save screenshot
be: Захаваць здымак экрану

en: View as Rings Chart
be: Дыяграма кольцамі

en: View as Treemap Chart
be: Дыяграма прастакутнікамі

en: Show version
be: Паказаць версію

en: [DIRECTORY]
be: [КАТАЛОГ]

en: Too many arguments. Only one directory can be specified.
be: Занадта аргументаў. Толькі адзін каталог можа быць зададзены.

en: Could not detect any mount point.
be: Немагчыма выявіць пункты мантавання.

en: Without mount points disk usage cannot be analyzed.
be: Без пунктаў мантавання дыск не можа быць прааналізаваны.

en: Maximum depth
be: Максімальная глыбіня

en: The maximum depth drawn in the chart from the root
be: Максімальная глыбіня паказу на дыяграме, ад кораня

en: Chart model
be: Мадэль дыяграмы

en: Set the model of the chart
be: Задаць мадэль дыяграмы

en: Chart root node
be: Каранёвы вузел дыяграмы

en: Set the root node from the model
be: Абраць каранёвы вузел дыяграмы

en: Cannot create pixbuf image!
be: Немагчыма стварыць pixbuf-выяву!

en: Save Snapshot
be: Захаваць здымак

en: _Image type:
be: _Тып выявы:

en: Scan
be: Аналіз

en: Device
be: Прылада

en: Mount Point
be: Пункт мантавання

en: Filesystem Type
be: Тып файлавай сістэмы

en: Total Size
be: Суцэльны памер

en: Available
be: Даступна

en: Cannot scan location "%s"
be: Нельга прасканаваць размяшчэнне "%s"

en: Custom Location
be: Іншае размяшчэнне

en: Public FTP
be: Публічны FTP

en: FTP (with login)
be: FTP (з уваходам)

en: Windows share
be: Рэсурс Windows

en: Secure WebDAV (HTTPS)
be: Бяспечны WebDAV (HTTPS)

en: Cannot Connect to Server. You must enter a name for the server.
be: Немагчыма падлучыцца да сервера. Трэба ўвесці назву.

en: Please enter a name and try again.
be: Увядзіце назву і паспрабуйце зноў.

en: _Location (URI):
be: _Месца (URI):

en: _Server:
be: Сервер:

en: Optional information:
be: Апцыянальная інфармацыя:

en: _Share:
be: _Рэсурс:

en: _Port:
be: По_рт:

en: _Folder:
be: _Каталог:

en: _User Name:
be: _Імя карыстальніка:

en: _Domain Name:
be: _Назва дамену:

en: Connect to Server
be: Злучыцца з серверам

en: Service _type:
be: _Тып сэрвісу:

en: _Scan
be: _Аналіз

en: Rescan your home folder?
be: Перааналізаваць хатні каталог?

en: The content of your home folder has changed. Select rescan to update the disk usage details.
be: Змесціва хатняга каталогу змянілася. Націсніце "Перааналізаваць" для абнаўлення звестак пра дыск.

en: _Rescan
be: _Перааналізаваць

en: Folder
be: Каталог

en: Usage
be: доля

en: Size
be: Памер

en: Contents
be: Змесціва

en: Select Folder
be: Задаць каталог

en: _Show hidden folders
be: _Паказваць схаваныя каталогі

en: Cannot check an excluded folder!
be: Немагчыма праверыць выключаны каталог!

en: "%s" is not a valid folder
be: "%s" не ёсць карэктным каталогам

en: Could not analyze disk usage.
be: Немагчыма прааналізаваць выкарыстанне дыску.

en: _Open Folder
be: _Адкрыць каталог

en: Mo_ve to Trash
be: Пера_несці ў сметніцу

en: Could not open folder "%s"
be: Немагчыма адкрыць каталог "%s"

en: There is no installed viewer capable of displaying the folder.
be: Не ўсталявана праглядніка, які б здолеў паказаць гэты каталог.

en: Could not move "%s" to the Trash
be: Немагчыма выкінуць "%s" у сметніцу

en: Could not move file to the Trash
be: Немагчыма выкінуць файл у сметніцу

en: Details: %s
be: Падрабязнасці: %s

en: There was an error displaying help.
be: Узнікла памылка падчас паказу даведкі.

en: This program is free software; you can redistribute it and/or modify it under the terms of the GNU General Public License as published by the Free Software Foundation; either version 2 of the License, or (at your option) any later version.
be: Гэта свабодная праграма; яе можна распаўсюджваць і/ці змяняць паводле ўмоваў GNU General Public License версіі 2 ці пазнейшай (на ваш выбар), апублікаванай Free Software Foundation.

en: This program is distributed in the hope that it will be useful, but WITHOUT ANY WARRANTY; without even the implied warranty of MERCHANTABILITY or FITNESS FOR A PARTICULAR PURPOSE.  See the GNU General Public License for more details.
be: Гэтая праграма распаўсюджваецца з надзеяй на тое, што яна будзе карыснай, але БЕЗ АНІЯКІХ ГАРАНТЫЙ; нават без відавочных гарантый прыдатнасці да КАМЕРЦЫЙНАГА ПРОДАЖУ ці ПЭЎНАЙ МЭТЫ. Па падрабязнасці звяртайцеся да GNU General Public License.

en: The document does not exist.
be: Дакумент не існуе.

en: The folder does not exist.
be: Каталог не існуе.

en: MATE Search Tool
be: Пошук файлаў MATE

en: A file searching tool for MATE Desktop
be: Сродак пошуку файлаў асяроддзя MATE

en: Locate documents and folders on this computer by name or content
be: Лакальныя дакументы і каталогі на гэтым камп'ютары паводле назвы ці змесціва

en: Search history
be: Гісторыя пошуку

en: Show Additional Options
be: Паказаць дадатковыя параметры

en: Disable Quick Search
be: Адключыць Хуткі пошук

en: Quick Search Excluded Paths
be: Шляхі, выключаныя з хуткага пошуку

en: Disable Quick Search Second Scan
be: Забараніць другі праход хуткага пошуку

en: Quick Search Second Scan Excluded Paths
be: Шляхі, выключаныя з другога праходу хуткага пошуку

en: Search Result Columns Order
be: Паслядоўнасць слупкоў у выніках пошуку

en: Default Window Width
be: Стандартная шырыня акна

en: Default Window Height
be: Стандартная вышыня акна

en: Default Window Maximized
be: Акно стандартна разгорнута

en: Look in Folder
be: Шукаць у каталогу

en: This key determines if the "Contains the text" search option is selected when the search tool is started.
be: Гэты ключ вызначае, ці ўключаны параметр "Утрымлівае тэкст" падчас запуску Пошуку файлаў.

en: This key determines if the "Date modified less than" search option is selected when the search tool is started.
be: Гэты ключ вызначае, ці ўключаны параметр "Дата змянення меншая за" падчас запуску Пошуку файлаў.

en: This key determines if the "Date modified more than" search option is selected when the search tool is started.
be: Гэты ключ вызначае, ці ўключаны параметр "Дата змянення большая за" падчас запуску Пошуку файлаў.

en: This key determines if the "Size at least" search option is selected when the search tool is started.
be: Гэты ключ вызначае, ці ўключаны параметр "Памер не меншы за" падчас запуску Пошуку файлаў.

en: This key determines if the "Size at most" search option is selected when the search tool is started.
be: Гэты ключ вызначае, ці ўключаны параметр "Памер не большы за" падчас запуску Пошуку файлаў.

en: This key determines if the "File is empty" search option is selected when the search tool is started.
be: Гэты ключ вызначае, ці ўключаны параметр "Файл пусты" падчас запуску Пошуку файлаў.

en: This key determines if the "Owned by user" search option is selected when the search tool is started.
be: Гэты ключ вызначае, ці ўключаны параметр "Належыць карыстальніку" падчас запуску Пошуку файлаў.

en: This key determines if the "Owned by group" search option is selected when the search tool is started.
be: Гэты ключ вызначае, ці ўключаны параметр "Належыць групе" падчас запуску Пошуку файлаў.

en: This key determines if the "Owner is unrecognized" search option is selected when the search tool is started.
be: Гэты ключ вызначае, ці ўключаны параметр "Уладальнік не вызначаны" падчас запуску Пошуку файлаў.

en: This key determines if the "Name does not contain" search option is selected when the search tool is started.
be: Гэты ключ вызначае, ці ўключаны параметр "Назва не змяшчае" падчас запуску Пошуку файлаў.

en: This key determines if the "Name matches regular expression" search option is selected when the search tool is started.
be: Гэты ключ вызначае, ці ўключаны параметр "Файл супадае з рэгулярным выразам" падчас запуску Пошуку файлаў.

en: This key determines if the "Show hidden files and folders" search option is selected when the search tool is started.
be: Гэты ключ вызначае, ці ўключаны параметр "Паказваць схаваныя і рэзерваваныя файлы" падчас запуску Пошуку файлаў.

en: This key determines if the "Follow symbolic links" search option is selected when the search tool is started.
be: Гэты ключ вызначае, ці ўключаны параметр "Улічваць сімвальныя спасылкі" падчас запуску Пошуку файлаў.

en: This key determines if the "Exclude other filesystems" search option is selected when the search tool is started.
be: Гэты ключ вызначае, ці ўключаны параметр "Выключыць астатнія файлавыя сістэмы" падчас запуску Пошуку файлаў.

en: File is not a valid .desktop file
be: Файл не ёсць карэктным .desktop-файлам

en: Unrecognized desktop file Version '%s'
be: Нераспазнаны desktop-файл версіі '%s'

en: Starting %s
be: Запуск %s

en: Application does not accept documents on command line
be: Праграма не падтрымлівае адкрыванне дакументаў праз загадны радок

en: Unrecognized launch option: %d
be: Нераспазнаны параметр запуску: %d

en: Can't pass document URIs to a 'Type=Link' desktop entry
be: Немагчыма даслаць URI дакумента ў цэтлік з 'Type=Link'

en: Not a launchable item
be: Незапускальны аб'ект

en: Disable connection to session manager
be: Адключыць злучэнне з кіраўніком сеансаў

en: Specify file containing saved configuration
be: Пазначыць файл з захаванай канфігурацыяй

en: FILE
be: ФАЙЛ

en: Specify session management ID
be: Задаць ID кіравання сеансам

en: Session management options:
be: Параметры кіравання сеансам:

en: Show session management options
be: Паказаць параметры кіравання сеансам

en: Contains the _text
be: Утрымлівае _тэкст

en: _Date modified less than
be: _Дата змянення меншая за

en: days
be: дзён

en: Date modified more than
be: _Дата змянення большая за

en: S_ize at least
be: П_амер не меншы за

en: kilobytes
be: кілабайтаў

en: Si_ze at most
be: Па_мер не большы за

en: File is empty
be: Файл пусты

en: Owned by _user
be: Належыць _карыстальніку

en: Owned by _group
be: Належыць _групе

en: Owner is unrecognized
be: Уладальнік не вызначаны

en: Na_me does not contain
be: _Назва не змяшчае

en: Name matches regular e_xpression
be: Файл супадае з рэгулярным вы_разам

en: Show hidden and backup files
be: Паказваць схаваныя і рэзерваваныя файлы

en: Follow symbolic links
be: Улічваць сімвальныя спасылкі

en: Exclude other filesystems
be: Выключыць астатнія файлавыя сістэмы

en: Show version of the application
be: Паказаць версію праграмы

en: STRING
be: РАДОК

en: PATH
be: ШЛЯХ

en: VALUE
be: ЗНАЧЭННЕ

en: DAYS
be: ДЗЁН

en: KILOBYTES
be: КІЛАБАЙТАЎ

en: USER
be: КАРЫСТАЛЬНІК

en: GROUP
be: ГРУПА

en: PATTERN
be: ШАБЛОН

en: A locate database has probably not been created.
be: Выглядае, што база даных locate не была створана.

en: Character set conversion failed for "%s"
be: Не выйшла канвертаваць знаказбор для "%s"

en: Searching...
be: Пошук...

en: Search for Files
be: Пошук файлаў

en: No files found
be: Файлы не знойдзены

en: (stopped)
be: (спынены)

en: No Files Found
be: Файлы не знойдзены

en: Entry changed called for a non entry option!
be: Выклікана змяненнем запісу для параметра, які не з'яўляецца запісам!

en: Set the text of "Name contains" search option
be: Задаць тэкст параметра пошуку "Назва змяшчае"

en: Set the text of "Look in folder" search option
be: Задаць тэкст параметра пошуку "Шукаць у каталогу"

en: Sort files by one of the following: name, folder, size, type, or date
be: Парадкаваць файлы па: назве, каталогу, памеры, тыпу ці даце

en: Set sort order to descending, the default is ascending
be: Упарадкаваць ад большага да меншага, стандартнае значэнне - ад меншага да большага

en: Automatically start a search
be: Аўтаматычна пачынаць пошук

en: Select the "%s" search option
be: Выбраць параметр пошуку "%s"

en: Select and set the "%s" search option
be: Выбраць і задаць параметр пошуку "%s"

en: Invalid option passed to sortby command line argument.
be: Пазначаны нядзейсны параметр загаду ўпарадкавання.

en: 
    ... Too many errors to display ...
be: 
    ... Зашмат памылак для паказу...

en: The search results may be invalid.  There were errors while performing this search.
be: Вынікі пошуку могуць быць памылковымі. Узніклі памылкі падчас выканання пошуку.

en: Show more _details
be: Паказаць больш _падрабязнасцяў

en: The search results may be out of date or invalid.  Do you want to disable the quick search feature?
be: Вынікі пошуку маглі састарэць ці змяніцца.  Можа, жадаеце адключыць функцыю хуткага пошука?

en: Disable _Quick Search
be: Адключыць _Хуткі пошук

en: Error parsing the search command.
be: Памылка разбору загада пошуку.

en: Error running the search command.
be: Памылка выканання загада пошуку.

en: Enter a text value for the "%s" search option.
be: Увядзіце тэкставае значэнне для параметра пошука "%s".

note: Translators:  Below is a string displaying the search options name and unit value.  For example, "\"Date modified less than\" in days".
en: "%s" in %s
be: "%s" у %s

en: Remove "%s"
be: Выдаліць "%s"

en: Click to remove the "%s" search option.
be: Пстрыкніце каб выдаліць параметр пошуку "%s".

en: A_vailable options:
be: _Даступныя параметры:

en: Available options
be: Даступныя параметры

en: Select a search option from the drop-down list.
be: Абярыце параметр пошуку з выпаднога спісу.

en: Add search option
be: Дадаць параметр пошуку

en: Click to add the selected available search option.
be: Пстрыкніце, каб дадаць выбраны параметр пошуку.

en: S_earch results:
be: _Вынікі пошуку:

en: List View
be: У выглядзе спісу

en: Name
be: Назва

en: Type
be: Тып

en: Date Modified
be: Дата змянення

en: _Name contains:
be: _Назва змяшчае:

en: Enter a filename or partial filename with or without wildcards.
be: Увядзіце назву файла ці яго частку, са знакамі шаблону або без.

en: Name contains
be: Назва змяшчае

en: _Look in folder:
be: _Шукаць у каталогу:

en: Browse
be: Агляд

en: Look in folder
be: Шукаць у каталогу

en: Select the folder or device from which you want to begin the search.
be: Абярыце каталог ці прыладу, адкуль пачаць пошук.

en: Select more _options
be: Больш _параметраў

en: Select more options
be: Больш параметраў

en: Click to expand or collapse the list of available options.
be: Націсніце, каб разгарнуць ці згарнуць спіс даступных параметраў.

en: Click to display the help manual.
be: Націсніце, каб паглядзець даведку.

en: Click to close "Search for Files".
be: Націсніце, каб закрыць "Пошук файлаў".

en: Click to perform a search.
be: Націсніце, каб выканаць пошук.

en: Click to stop a search.
be: Націсніце, каб спыніць пошук.

en: - the MATE Search Tool
be: - Пошук файлаў MATE

en: Failed to parse command line arguments: %s
be: Не выйшла разабраць аргументы загаднага радка: %s

en: Could not open help document.
be: Немагчыма адкрыць дакумент даведкі.

en: Could not open document "%s".
be: Немагчыма адкрыць дакумент "%s".

en: Could not open folder "%s".
be: Немагчыма адкрыць каталог "%s".

en: The caja file manager is not running.
be: Кіраўнік файлаў Caja незапушчаны.

en: There is no installed viewer capable of displaying the document.
be: Не ўсталявана праглядніка, здольнага адкрыць дакумент.

en: Could not move "%s" to trash.
be: Немагчыма перанесці "%s" у сметніцу.

en: Do you want to delete "%s" permanently?
be: Ці жадаеце выдаліць "%s" назаўсёды?

en: Trash is unavailable.  Could not move "%s" to the trash.
be: Сметніца недаступна. Немагчыма перанесці "%s" у сметніцу.

en: Could not delete "%s".
be: Немагчыма выдаліць "%s".

en: Deleting "%s" failed: %s.
be: Збой выдалення "%s": %s.

en: Moving "%s" failed: %s.
be: Збой перанясення "%s": %s.

en: _Open
be: _Адкрыць

en: _Open with %s
be: _Адкрыць у %s

en: Open with %s
be: Адкрыць у %s

en: Open Wit_h
be: Адкрыць _у

en: Open Containing _Folder
be: Адкрыць змяшчальны каталог

en: _Save Results As...
be: Захаваць вынікі _як...

en: Save Search Results As...
be: Захаваць вынікі як...

en: Could not save document.
be: Немагчыма захаваць дакумент.

en: You did not select a document name.
be: Вы не вылучылі назву дакумента.

en: Could not save "%s" document to "%s".
be: Немагчыма захаваць дакумент "%s" у "%s".

en: The document "%s" already exists.  Would you like to replace it?
be: Дакумент "%s" ужо існуе. Ці жадаеце замяніць яго?

en: If you replace an existing file, its contents will be overwritten.
be: Калі замяніць існы файл, яго змест будзе страчаны назаўсёды.

en: _Replace
be: _Замяніць

en: The document name you selected is a folder.
be: Вы вылучылі каталог ў якасці назвы дакумента.

en: You may not have write permissions to the document.
be: Вы не маеце дазволу на запіс гэтага дакумента.

en: today at %-I:%M %p
be: сёння а %-I:%M %p

en: yesterday at %-I:%M %p
be: учора а %-I:%M %p

en: %A, %B %-d %Y at %-I:%M:%S %p
be: %A, %B %-d %Y а %-I:%M:%S %p

en: link (broken)
be: спасылка (пашкоджанае)

en: link to %s
be: спасылка да %s

en:  (copy)
be:  (копія)

en:  (another copy)
be:  (яшчэ адна копія)

en: th copy)
be: я копія)

en: st copy)
be: я копія)

en: nd copy)
be: я копія)

en: rd copy)
be: я копія)

en: %s (copy)%s
be: %s (копія)%s

en: %s (another copy)%s
be: %s (яшчэ адна копія)%s

en: %s (%dth copy)%s
be: %s (%dя копія)%s

en: %s (%dst copy)%s
be: %s (%dя копія)%s

en: %s (%dnd copy)%s
be: %s (%dя копія)%s

en: %s (%drd copy)%s
be: %s (%dя копія)%s

en:  (invalid Unicode)
be:  (хібны юнікод)

en: Log File Viewer
be: Прагляднік файлаў логаў

en: View or monitor system log files
be: Прагляд ці назіранне сістэмных логаў

en: Log file to open up on startup
be: Файл логу, які трэба адкрыць падчас запуску

en: Size of the font used to display the log
be: Памер шрыфта пры праглядзе логаў

en: Height of the main window in pixels
be: Вышыня асноўнага акна ў пікселях

en: Specifies the height of the log viewer main window in pixels.
be: Задае вышыню асноўнага акна праглядніка логаў у піксэлях.

en: Width of the main window in pixels
be: Шырыня асноўнага акна ў пікселях

en: Specifies the width of the log viewer main window in pixels.
be: Задае шырыню асноўнага акна праглядніка логаў у піксэлях.

en: Log files to open up on startup
be: Якія логі адкрыць падчас запуску

en: Specifies a list of log files to open up at startup. A default list is created by reading /etc/syslog.conf.
be: Вызначае спіс лог-файлаў для адкрыцця падчас запуску. Стандартны спіс ствараецца на падставе /etc/syslog.conf.

en: List of saved filters
be: Спіс захаваных фільтраў

en: List of saved regexp filters
be: Спіс захаваных regexp-фільтраў

en: _Cancel
be: _Скасаваць

en: _Name:
be: _Назва:

en: _Regular Expression:
be: _Рэгулярны выраз:

en: Highlight
be: Падсвятленне

en: Foreground:
be: Пярэдні план:

en: Background:
be: Фон:

en: Hide
be: Схаваць

en: Effect:
be: Эфект:

en: Impossible to open the file %s
be: Немагчыма адкрыць файл %s

en: Filter name is empty!
be: Назва фільтра пустая!

en: Filter name may not contain the ':' character
be: У назве фільтра нельга ўжываць знак ':'

en: Regular expression is empty!
be: Рэгулярны выраз пусты!

en: Regular expression is invalid: %s
be: Рэгулярны выраз хібны: %s

en: Please specify either foreground or background color!
be: Задайце або колер тэксту, або колер фону!

en: Edit filter
be: Змяніць фільтр

en: Add new filter
be: Дадаць новы фільтр

en: Filters
be: Фільтры

en: _Find:
be: _Шукаць:

en: Find Previous
be: Шукаць раней

en: Find previous occurrence of the search string
be: Шукаць ранейшае з'яўленне шуканага радка

en: Find Next
be: Шукаць далей

en: Find next occurrence of the search string
be: Шукаць наступнае з'яўленне шуканага радка

en: Clear the search string
be: Ачысціць пошукавы радок

en: Error while uncompressing the GZipped log. The file might be corrupt.
be: Памылка падчас распакавання gzip-лога. Мусіць, файл пашкоджаны.

en: You don't have enough permissions to read the file.
be: Вам не стае дазволаў для чытання гэтага файла.

en: The file is not a regular file or is not a text file.
be: Гэты файл - не звычайны і не тэкставы.

en: This version of System Log does not support GZipped logs.
be: Гэтая версія праглядніка логаў не падтрымлівае gzip-логі.

en: Loading...
be: Загрузка...

en: Show the application's version
be: Паказаць версію праграмы

en: [LOGFILE...]
be: [ЛОГ-ФАЙЛ...]

en:  - Browse and monitor logs
be:  - Агляд і назіранне за логамі

en: Log Viewer
be: Прагляднік логаў

en: System Log Viewer
be: Прагляднік сістэмных логаў

en: last update: %s
be: апошняе абнаўленне: %s

en: %d lines (%s) - %s
be: %d радкоў (%s) - %s

en: Open Log
be: Адкрыць лог

en: There was an error displaying help: %s
be: Узнікла памылка падчас паказу даведкі: %s

en: Wrapped
be: Пераход у пачатак

en: Not found
be: Не знойдзена

en: _File
be: _Файл

en: _Filters
be: _Фільтры

en: _Open...
be: _Адкрыць...

en: Open a log from file
be: Адкрыць лог з файла

en: Close this log
be: Закрыць лог

en: _Quit
be: _Выйсці

en: Quit the log viewer
be: Выйсці з праглядніка логаў

en: _Copy
be: _Капіяваць

en: Copy the selection
be: Капіяваць вылучанае

en: Select _All
be: Вылучыць _усё

en: Select the entire log
be: Вылучыць увесь лог

en: _Find...
be: _Пошук...

en: Find a word or phrase in the log
be: Шукаць слова ці выраз у логе

en: Zoom _In
be: Па_вялічыць маштаб

en: Bigger text size
be: Большы памер тэксту

en: Zoom _Out
be: З_меншыць маштаб

en: Smaller text size
be: Меншы памер тэксту

en: _Normal Size
be: _Звычайны памер

en: Normal text size
be: Нармальны памер тэксту

en: Manage Filters
be: Кіраваць фільтрамі

en: Manage filters
be: Кіраваць фільтрамі

en: Open the help contents for the log viewer
be: Адкрыць даведку для праглядніка логаў

en: _About
be: _Пра аплет

en: Show the about dialog for the log viewer
be: Паказаць акенца "Пра праграму" для праглядніка логаў

en: _Statusbar
be: _Радок стану

en: Show Status Bar
be: Паказаць радок стану

en: Side _Pane
be: Бакавая _панэль

en: Show Side Pane
be: Паказаць бакавую панэль

en: Show matches only
be: Паказваць толькі супадзенні

en: Only show lines that match one of the given filters
be: Паказваць толькі радкі, што адпавядаюць зададзеным фільтрам

en: Can't read from "%s"
be: Немагчыма чытаць з "%s"

en: Version:
be: Версія:

en: Could not open the following files:
be: Не выйшла адкрыць наступныя файлы:

en: Default
be: Стандартна

en: Default Dictionary Server
be: Стандартны сервер слоўнікаў

en: MATE Dictionary
be: Слоўнік MATE

en: Check word definitions and spellings in an online dictionary
be: Прагляд азначэнняў і вымаўленняў словаў у анлайн-слоўніку

en: A dictionary for MATE Desktop
be: Слоўнік асяроддзя MATE

en: Dictionary Applet Factory
be: Фабрыка аплета Слоўнік

en: Factory for the dictionary applet
be: Фабрыка аплета слоўніка

en: Dictionary Look up
be: Пошук у слоўніку

en: Look up words in a dictionary
be: Шукаць словы ў слоўніку

en: The default database to use
be: Стандартная база даных

en: The default search strategy to use
be: Стандартная пошукавая стратэгія

en: The font to be used when printing
be: Шрыфт, што будзе ўжыты падчас друку

en: The name of the dictionary source used
be: Назва выкарыстанай крыніцы слоўнікаў

en: Thai
be: Тайская

en: Longdo Thai-English Dictionaries
be: Тайска-англійскія слоўнікі Longdo

en: Client Name
be: Назва кліента

en: Hostname
be: Назва вузла

en: Port
be: Порт

en: Status
be: Стан

en: The status code as returned by the dictionary server
be: Статус-код, вернуты слоўнікавым серверам

en: No connection to the dictionary server at '%s:%d'
be: Няма злучэння са слоўнікавым серверам '%s:%d'

en: Lookup failed for host '%s': %s
be: Не выйшла знайсці вузел '%s': %s

en: Lookup failed for host '%s': host not found
be: Не выйшла знайсці вузел '%s': вузел не адшуканы

en: Unable to parse the dictionary server reply
    : '%s'
be: Не выйшла распазнаць адказ ад слоўнікавага сервера
    : '%s'

en: No definitions found for '%s'
be: Не знойдзена азначэнняў для '%s'

en: Invalid database '%s'
be: Нядзейсная база даных '%s'

en: Invalid strategy '%s'
be: Нядзейсная стратэгія '%s'

en: Bad command '%s'
be: Некарэктны загад '%s'

en: Bad parameters for command '%s'
be: Некарэктныя параметры для загаду '%s'

en: Connection failed to the dictionary server at %s:%d
be: Не выйшла злучыцца з серверам слоўнікаў %s:%d

en: Connection timeout for the dictionary server at '%s:%d'
be: Час чакання злучэння з серверам слоўнікаў '%s:%d' выйшаў

en: Unable to create socket
be: Немагчыма стварыць сокет

en: Local Only
be: Толькі лакальныя

en: Reload the list of available databases
be: Перачытаць спіс даступных базаў даных

en: Clear the list of available databases
be: Ачысціць спіс даступных базаў даных

en: Error while matching
be: Памылка падчас пошуку

en: F_ind:
be: Шукаць:

en: _Previous
be: _Папярэдняя

en: _Next
be: _Наступная

en: Error while looking up definition
be: Памылка падчас пошуку азначэння

en: Another search is in progress
be: Іншы пошук у працэсе

en: Please wait until the current search ends.
be: Пачакайце, пакуль дзейны пошук завяршыцца.

en: Error while retrieving the definition
be: Памылка падчас атрымання азначэння

en: Filename
be: Назва файла

en: The filename used by this dictionary source
be: Назва файла, якую выкарыстоўвае гэтая крыніца слоўнікаў

en: The display name of this dictionary source
be: Назва гэтай крыніцы слоўнікаў

en: Description
be: Апісанне

en: The description of this dictionary source
be: Апісанне гэтай крыніцы слоўнікаў

en: Database
be: База даных

en: The default database of this dictionary source
be: Стандартная база даных гэтай крыніцы слоўнікаў

en: Strategy
be: Стратэгія

en: The default strategy of this dictionary source
be: Стандартная стратэгія гэтай крыніцы слоўнікаў

en: Transport
be: Транспарт

en: The transport mechanism used by this dictionary source
be: Механізм транспарту, які выкарыстоўвае гэтая крыніца слоўнікаў

en: Context
be: Кантэкст

en: The GdictContext bound to this source
be: GdictContext, звязаны з гэтай крыніцай слоўнікаў

en: Invalid transport type '%d'
be: Нядзейсны тып транспарту '%d'

en: Dictionary source does not have name
be: Крыніца слоўнікаў не мае назвы

en: Dictionary source '%s' has invalid transport '%s'
be: Крыніца слоўнікаў '%s' мае невалідны транспарт '%s'

en: Reload the list of available sources
be: Перачытаць спіс даступных крыніц

en: Paths
be: Шляхі

en: Sources
be: Крыніцы

en: Dictionary sources found
be: Знойдзены крыніцы слоўнікаў

en: Clear the list of similar words
be: Ачысціць спіс падобных словаў

en: Reload the list of available strategies
be: Перачытаць спіс даступных стратэгій

en: Clear the list of available strategies
be: Ачысціць спіс даступных стратэгій

en: FLAGS
be: СЦЯЖКІ

en: GDict Options
be: Параметры GDict

en: Show GDict Options
be: Паказаць параметры GDict

en: Dictionary
be: Слоўнік

note: Translators: the first is the word found, the second is the * database name and the last is the definition's text; please * keep the new lines.
en: Definition for '%s'
      From '%s':
    
    %s
be: Азначэнне для '%s'
      З '%s':
    
    %s

en: Error: %s
be: Памылка: %s

en: See mate-dictionary --help for usage
be: Глядзі як карыстацца ў mate-dictionary --help

en: Unable to find a suitable dictionary source
be: Не знойдзена пасавальных крыніц слоўнікаў

en: Error while looking up the definition of "%s":
    %s
be: Памылка падчас пошуку азначэння для "%s":
    %s

en: Words to look up
be: Словы для пошуку

en: word
be: слова

en: Words to match
be: Словы для распазнання

en: Dictionary source to use
be: Выкарыстаная крыніцы слоўнікаў

en: source
be: крыніца

en: Print result to the console
be: Вывесці вынік у кансоль

en: Database to use
be: Выкарыстаная база даных

en: db
be: бд

en:  - Look up words in dictionaries
be:  - шукаць словы ў слоўніках

en: Save a Copy
be: Захаваць копію

en: Untitled document
be: Безназоўны дакумент

en: Error while writing to '%s'
be: Памылка падчас запісвання ў '%s'

en: Clear the definitions found
be: Ачысціць знойдзеныя азначэнні

en: Clear definition
be: Ачысціць азначэнне

en: Clear the text of the definition
be: Ачысціць тэкст азначэння

en: Print the definitions found
be: Друк знойдзенага азначэння

en: Print definition
be: Друк азначэння

en: Print the text of the definition
be: Друкаваць тэкст азначэння

en: Save the definitions found
be: Захаваць знойдзенае азначэнне

en: Save definition
be: Захаваць азначэнне

en: Save the text of the definition to a file
be: Захаваць тэкст азначэння ў файл

en: Click to view the dictionary window
be: Пстрыкніце, каб адкрыць акно слоўніка

en: Toggle dictionary window
be: Пераключыць акно слоўніка

en: Show or hide the definition window
be: Паказаць ці схаваць акно азначэнняў

en: Type the word you want to look up
be: Увядзіце слова, па якім хочаце шукаць

en: Dictionary entry
be: Слоўнікавы запіс

en: Look up words in dictionaries
be: Пошук словаў у слоўніках

en: Dictionary Preferences
be: Настáўленні слоўніка

en: There was an error while displaying help
be: Адбылася памылка падчас паказу даведкі

en: No dictionary source available with name '%s'
be: Няма крыніцы слоўнікаў з назвай '%s'

en: Unable to find dictionary source
be: Крыніца слоўнікаў не знойдзена

en: No context available for source '%s'
be: Няма кантэкста для крыніцы '%s'

en: Unable to create a context
be: Не выйшла стварыць кантэкст

en: _Look Up Selected Text
be: _Шукаць вылучаны тэкст

en: Cl_ear
be: Ач_ысціць

en: _Print
be: _Друк

en: _Save
be: _Захаваць

en: Preferences
be: Настáўленні

en: Unable to rename file '%s' to '%s': %s
be: Не выйшла пераназваць файл '%s' у '%s': %s

en: Unable to create the data directory '%s': %s
be: Не выйшла стварыць каталог з данымі '%s': %s

en: Edit Dictionary Source
be: Рэдагаванне крыніцы слоўнікаў

en: Add Dictionary Source
be: Даданне крыніцы слоўнікаў

en: Remove "%s"?
be: Выдаліць "%s"?

en: This will permanently remove the dictionary source from the list.
be: Гэта беззваротна выдаліць крыніцу слоўнікаў з лісту.

en: Unable to remove source '%s'
be: Не выйшла выдаліць крыніцу '%s'

en: Add a new dictionary source
be: Даданне новую крыніцу слоўнікаў

en: Remove the currently selected dictionary source
be: Выдаліць вылучаную крыніцу слоўнікаў

en: Edit the currently selected dictionary source
be: Рэдагаваць вылучаную крыніцу слоўнікаў

en: Set the font used for printing the definitions
be: Задаць шрыфт, які выкарыстоўваць для друку азначэнняў

en: Unable to display the preview: %s
be: Немагчыма паказаць перадпрагляд: %s

en: Unable to create a source file
be: Немагчыма стварыць крынічны файл

en: Unable to save source file
be: Немагчыма захаваць крынічны файл

en: Searching for '%s'...
be: Пошук '%s'...

en: No definitions found
be: Азначэнняў не знойдзена

en: %s - Dictionary
be: %s - Слоўнік

en: _Go
be: _Перайсці

en: _New
be: _Новы

en: New look up
be: Новы пошук

en: _Save a Copy...
be: _Захаваць _копію

en: P_review...
be: П_ерадпрагляд...

en: Preview this document
be: Папярэдні прагляд дакумента

en: _Print...
be: _Друк...

en: Print this document
be: Друкаваць дакумент

en: Find a word or phrase in the document
be: Пошук слова ці выраза ў дакуменце

en: Find Ne_xt
be: Шукаць да_лей

en: Find Pre_vious
be: Шукаць ра_ней

en: _Preferences
be: _Настáўленні

en: _Previous Definition
be: _Папярэдняе азначэнне

en: Go to the previous definition
be: Перайсці да папярэдняга азначэння

en: _Next Definition
be: _Наступнае азначэнне

en: Go to the next definition
be: Перайсці да наступнага азначэння

en: _First Definition
be: _Першае азначэнне

en: Go to the first definition
be: Перайсці да першага азначэння

en: _Last Definition
be: _Апошняе азначэнне

en: Go to the last definition
be: Перайсці да апошняга азначэння

en: Similar _Words
be: Падобныя _словы

en: Dictionary Sources
be: Крыніцы слоўнікаў

en: Available _Databases
be: Даступныя базы даных

en: Available St_rategies
be: Даступныя стр_атэгіі

en: _Sidebar
be: _Бакавая панэль

en: S_tatusbar
be: Р_адок стану

en: Dictionary source `%s' selected
be: Слоўнікавая крыніца `%s' абрана

en: Strategy `%s' selected
be: Стратэгія `%s' абрана

en: Database `%s' selected
be: База даных `%s' абрана

en: Word `%s' selected
be: Слова `%s' абрана

en: Double-click on the word to look up
be: Двойчы пстрыкніце па слове, каб шукаць яго

en: Double-click on the matching strategy to use
be: Двойчы пстрыкніце па пошукавай стратэгіі, каб выкарыстаць яе

en: Double-click on the source to use
be: Двойчы пстрыкніце па крыніцы, каб выкарыстаць яе

en: Double-click on the database to use
be: Двойчы пстрыкніце па базе даных, каб выкарыстаць яе

en: Look _up:
be: Пош_ук:

en: Similar words
be: Падобныя словы

en: Available dictionaries
be: Даступныя слоўнікі

en: Available strategies
be: Даступныя стратэгіі

en: Dictionary sources
be: Крыніцы слоўнікаў

en: _Select a dictionary source for looking up words:
be: _Адзначце крыніцу слоўнікаў для пошуку словаў:

en: Source
be: Крыніца

en: _Print font:
be: _Шрыфт друку:

en: Print
be: Друк

en: _Description:
be: _Апісанне:

en: Source Name
be: Назва крыніцы

en: _Transport:
be: _Транспарт:

en: H_ostname:
be: Н_азва вузла:

en: Dictionaries
be: Слоўнікі

en: Strategies
be: Стратэгіі

en: An error occurred
be: Узнікла памылка

en: All Files
be: Усе файлы

en: _Mount
be: Пры_мантаваць

en: A screenshot utility for MATE Desktop
be: Утыліта здымання экрану асяроддзя MATE

en: Take Screenshot
be: Зрабіць здымак экрана

en: Save images of your desktop or individual windows
be: Атрымаць выявы стала ці асобных вокнаў

en: Save Screenshot
be: Захаваць здымак экрану

en: C_opy to Clipboard
be: К_апіяваць у буфер

en: Save in _folder:
be: Захаваць у _каталог:

en: Screenshot delay
be: Затрымка перад здымкам

en: The number of seconds to wait before taking the screenshot.
be: Колькі секунд чакаць перад здыманнем

en: Screenshot directory
be: Каталог са здымкамі

en: The directory the last screenshot was saved in.
be: Каталог, у які апошні раз быў захаваны здымак.

en: Include Border
be: Уключыць мяжу

en: Include the window manager border along with the screenshot
be: Уключыць мяжу кіраўніка вокнаў у здымак акна

en: Include Pointer
be: Уключыць паказальнік

en: Include the pointer in the screenshot
be: Уключыць паказальнік у здымак

en: Border Effect
be: Эфект мяжы

en: Effect to add to the outside of a border. Possible values are "shadow", "none", and "border".
be: Эфект краю мяжы акна. Магчымыя значэнні: "shadow", "none" і "border".

en: Error loading the help page
be: Памылка загрузкі старонкі даведкі

en: None
be: Нічога

en: Drop shadow
be: Цень

en: Border
be: Мяжа

en: Include _pointer
be: Уключыць _паказальнік мышы

en: Include the window _border
be: Уключыць _мяжу акна

en: Apply _effect:
be: Ужыць _эфект:

en: Grab the whole _desktop
be: Зняць увесь _экран

en: Grab the current _window
be: Зняць дзейнае _акно

en: Select _area to grab
be: Вылучыць _абсяг для здымання

en: Grab _after a delay of
be: Зняць _пасля затрымкі ў

en: seconds
be: секунд

en: Effects
be: Эфекты

en: Take _Screenshot
be: Зрабіць _здымак экрана

en: Error while saving screenshot
be: Памылка падчас захавання здымка

en: Impossible to save the screenshot to %s.
     Error was %s.
     Please choose another location and retry.
be: Немагчыма захаваць здымак у %s.
     Памылка была %s.
     Задайце іншае месца і паспрабуйце зноў.

en: Screenshot taken
be: Здымак зроблены

en: Unable to take a screenshot of the current window
be: Нельга зрабіць здымак дзейнага акна

en: Screenshot at %s.png
be: Здымак экрану %s.png

en: Screenshot at %s - %d.png
be: Здымак экрану %s - %d.png

en: Grab a window instead of the entire screen
be: Захапіць акно замест усяго экрану

en: Grab an area of the screen instead of the entire screen
be: Захапіць зону экрану замест усяго экрану

en: Include the window border with the screenshot
be: Уключыць у здымак мяжу акна

en: Remove the window border from the screenshot
be: Выключыць мяжу акна са здымку

en: Take screenshot after specified delay [in seconds]
be: Зрабіць здымак пасля дадзенай затрымкі [у секундах]

en: Effect to add to the border (shadow, border or none)
be: Дадаць эфект да мяжы (цень, мяжа ці нічога)

en: effect
be: эфект

en: Interactively set options
be: Задаць параметры інтэрактыўна

en: Print version information and exit
be: Вывесці звесткі пра версію і выйсці

en: Take a picture of the screen
be: Атрымаць здымак экрана

en: Conflicting options: --window and --area should not be used at the same time.
be: Параметры канфліктуюць: --window і --area нельга задаваць адначасова.

en: Error loading UI definition file for the screenshot program: 
    %s
    
    Please check your installation of mate-utils.
be: Не выйшла прачытаць файл UI для праграмы здымкаў экрану: 
    %s
    
    Праверце, як вы ўсталявалі mate-utils.

en: Select a folder
be: Выбраць каталог

en: Screenshot.png
be: Здымак_экрана.png

en: Unable to clear the temporary folder:
    %s
be: Не выйшла ачысціць часовы каталог:
    %s

en: The child save process unexpectedly exited.  We are unable to write the screenshot to disk.
be: Даччыны працэс знянацку скончыўся. Не выйшла захаваць здымак экрану на дыск.

en: Unknown error saving screenshot to disk
be: Невядомая памылка пры захаванні на дыск здымка экрану

en: File already exists
be: Файл ужо існуе

en: The file "%s" already exists. Would you like to replace it?
be: Файл "%s" ужо існуе. Хочаце замяніць яго?

en: Saving file...
be: Захаванне файла...

en: Can't access source file
be: Не выйшла даступіцца да крынічнага файла
