mate-utils 1.25.1 - en to bs translation catalogue (154 entries)

en: _Help
bs: _Pomoć

en: _Close
bs: _Zatvori

en: _Edit
bs: _Ured

en: _View
bs: _Pogled

en: _Toolbar
bs: _Alatna traka

en: St_atusbar
bs: St_atusna traka

en: _Contents
bs: _Sadržaj

en: Toolbar is Visible
bs: Traka s alatima je vidljiva

en: Ready
bs: Spreman

en: Device
bs: Uređaj

en: Please enter a name and try again.
bs: Molim unesite ime i pokušajte ponovo.

en: Connect to Server
bs: Spoji se na server

en: Folder
bs: Direktorij

en: Size
bs: Veličina

en: Contents
bs: Sadržaj

en: Mo_ve to Trash
bs: Pre_mjesti u smeće

en: There was an error displaying help.
bs: Dogodila se greška tokom prikazivanja pomoći.

en: The document does not exist.
bs: Dokument ne postoji.

en: File is not a valid .desktop file
bs: Fajl nije validni .desktop fajl

en: Unrecognized desktop file Version '%s'
bs: Nepoznat desktop fajl Verzija '%s'

en: Starting %s
bs: Pokrećem  %s

en: Application does not accept documents on command line
bs: Aplikacija ne prihvaća dokumente na komandnoj liniji

en: Not a launchable item
bs: Nije moguće pokrenuti

en: Disable connection to session manager
bs: Onemogući spajanje sa upraviteljem sesije

en: FILE
bs: FAJL

en: Specify session management ID
bs: Navedi ID upravitelja sesije

en: Contains the _text
bs: Sadrži _tekst

en: _Date modified less than
bs: _Datum promjene manji od (dana)

en: days
bs: dana

en: Date modified more than
bs: Datum promijenjem prije

en: S_ize at least
bs: Vel_ičina barem

en: kilobytes
bs: kilobajta

en: Si_ze at most
bs: _Veličina najviše (kilobajta)

en: File is empty
bs: Datoteka je prazna

en: Owned by _user
bs: U vlasništvu _korisnika

en: Owned by _group
bs: U vlasništvu _grupe

en: Owner is unrecognized
bs: Vlasnik nije prepoznat

en: Na_me does not contain
bs: _Ime ne sadrži

en: Name matches regular e_xpression
bs: Ime odgovara regularnom izrazu

en: Show hidden and backup files
bs: Pokaži skrivene datoteke i zaštitne kopije datoteka

en: Follow symbolic links
bs: Prati simboličke veze

en: STRING
bs: NIZ

en: VALUE
bs: VRIJEDNOST

en: Searching...
bs: Tražim...

en: Search for Files
bs: Traži datoteke

en: No files found
bs: Nisu nađene datoteke

en: (stopped)
bs: (zaustavljeno)

en: No Files Found
bs: Nisu nađene datoteke

en: Entry changed called for a non entry option!
bs: Zahtijev za promijenu zapisa pozvan na osobini koja nije zapis!

en: Sort files by one of the following: name, folder, size, type, or date
bs: Razvrstaj datoteke po nečemu od sljedećeg: ime, direktorij, veličina, tip, datum

en: Set sort order to descending, the default is ascending
bs: Postavi poredak razvrstavanja na opadajući, obično je rastući

en: Automatically start a search
bs: Automatsko započinjanje pretrage

en: Invalid option passed to sortby command line argument.
bs: Nevažeća vrijednost predata preko sortby argumenta u komandnoj liniji.

en: 
    ... Too many errors to display ...
bs: 
    ... Previše grešaka da bi se moglo prikazati ...

en: The search results may be invalid.  There were errors while performing this search.
bs: Rezultati pretrage možda nisu važeći.  Bilo je grešaka prilikom grešaka.

en: Show more _details
bs: Pokaži više _detalja

en: Disable _Quick Search
bs: Isključi _Brzu pretragu

en: Error parsing the search command.
bs: Greška prilikom analize komande za pretraživanje.

en: Error running the search command.
bs: Greška prilikom pokretanja komande za pretraživanje.

en: A_vailable options:
bs: _Dostupne opcije:

en: S_earch results:
bs: _Rezultati pretraživanja:

en: List View
bs: Pregled liste

en: Name
bs: Naziv

en: Type
bs: Tip

en: Date Modified
bs: Datum izmjene

en: _Name contains:
bs: _Ime sadrži:

en: _Look in folder:
bs: _Potraži u direktoriju:

en: Browse
bs: Potraži

en: Could not open help document.
bs: Nisam mogao otvoriti dokument s pomoći.

en: Could not open document "%s".
bs: Nisam mogao otvoriti dokument "%s".

en: Could not open folder "%s".
bs: Nisam mogao otvoriti direktorij "%s".

en: The caja file manager is not running.
bs: Caja upravitelj datotekama nije pokrenut

en: There is no installed viewer capable of displaying the document.
bs: Ne postoji preglednik koji može prikazati dokument.

en: Could not move "%s" to trash.
bs: Nisam mogao premjestiti  "%s" u kantu za smeće.

en: Do you want to delete "%s" permanently?
bs: Želi te li trajno obrisati  "%s"?

en: Trash is unavailable.  Could not move "%s" to the trash.
bs: Kanta za smeće nije dostupna. Ne mogu premjestiti  "%s" u kantu za smeće.

en: Could not delete "%s".
bs: Nisam mogao obrisati "%s".

en: Deleting "%s" failed: %s.
bs: Nije uspjelo brisanje "%s":  %s.

en: Moving "%s" failed: %s.
bs: Nije uspjelo brisanje  "%s": %s.

en: _Open
bs: _Otvori

en: _Save Results As...
bs: _Snimi rezultate kao...

en: Save Search Results As...
bs: Spremi rezultate pretrage kao...

en: Could not save document.
bs: Nisam mogao spremiti dokument.

en: You did not select a document name.
bs: Niste označili ime dokumenta.

en: Could not save "%s" document to "%s".
bs: Nisam mogao spremiti dokument "%s" u "%s".

en: The document "%s" already exists.  Would you like to replace it?
bs: Već postoji dokument "%s". Želite li ga zamjeniti?

en: If you replace an existing file, its contents will be overwritten.
bs: Ukoliko zamjenite postojeću datoteku, njen sadržaj će biti prepisan.

en: _Replace
bs: _Zamijeni

en: The document name you selected is a folder.
bs: Ime dokumenta, koje ste označili, je direktorij.

en: You may not have write permissions to the document.
bs: Možda nemate dozvole za pisanje u ovaj dokument.

en: today at %-I:%M %p
bs: danas u %-I:%M %p

en: yesterday at %-I:%M %p
bs: jučer u %-I:%M %p

en: link (broken)
bs: veza (neispravna)

en: link to %s
bs: veza na %s

en:  (copy)
bs:  (kopija)

en:  (another copy)
bs:  (dodatna kopija)

en: th copy)
bs: . kopija)

en: st copy)
bs: . kopija)

en: nd copy)
bs: . kopija)

en: rd copy)
bs: . kopija)

en: %s (copy)%s
bs: %s (kopija)%s

en: %s (another copy)%s
bs: %s (dodatna kopija)%s

en:  (invalid Unicode)
bs:  (nevažeći unicode)

en: Log file to open up on startup
bs: Log datoteka koju treba otvoriti prilikom pokretanja

en: _Name:
bs: _Ime:

en: Background:
bs: Pozadina:

en: Loading...
bs: Učitavam...

en: System Log Viewer
bs: Preglednik sistemskih bilješki

en: There was an error displaying help: %s
bs: Došlo je do greške pri prikazu pomoći: %s

en: Not found
bs: Nije pronađeno

en: _File
bs: _Fajl

en: _Open...
bs: _Otvori...

en: _Quit
bs: _Izađi

en: _Copy
bs: _Kopiraj

en: Copy the selection
bs: Kopiraj izabrano

en: Select _All
bs: Izaberi _sve

en: _Find...
bs: _Nađi...

en: Zoom _In
bs: _Uvećaj

en: Zoom _Out
bs: U_manji

en: _Normal Size
bs: _Normalna veličina

en: _About
bs: _O

en: _Statusbar
bs: _Statusna traka

en: Default
bs: Uobičajeno

en: Thai
bs: Tajlandski

en: _Previous
bs: _Prethodni

en: _Next
bs: _Sljedeći

en: Filename
bs: Ime datoteke

en: Description
bs: Opis

en: Database
bs: Baza podataka

en: FLAGS
bs: ZASTAVICE

en: Dictionary
bs: Rječnik

en: Error: %s
bs: Greška: %s

en: Save a Copy
bs: Sačuvaj kopiju

en: Dictionary Preferences
bs: Postavke rječnika

en: _Look Up Selected Text
bs: _Potraži odabrani tekst

en: _Save
bs: _Snimi

en: Preferences
bs: Postavke

en: _Go
bs: _Idi

en: _New
bs: _Novo

en: _Print...
bs: _Štampaj...

en: Print this document
bs: Štampaj ovaj dokument

en: Find a word or phrase in the document
bs: Pronađi riječ ili rečenicu u dokumentu

en: Find Ne_xt
bs: Pronađi s_ljedeći

en: Find Pre_vious
bs: Pronađi Prethod_no

en: _Preferences
bs: _Postavke

en: Source
bs: Izvor

en: Print
bs: Štampaj

en: _Description:
bs: _Opis:

en: An error occurred
bs: Pojavila se greška.

en: All Files
bs: Svi fajlovi

en: None
bs: Nijedan

en: Border
bs: Rub

en: seconds
bs: sekundi

en: Select a folder
bs: Odaberi folder
