mate-utils 1.25.1 - en to eu translation catalogue (680 entries)

en: MATE Disk Usage Analyzer
eu: MATE Disko Erabileraren Analizatzailea

en: Check folder sizes and available disk space
eu: Egiaztatu karpeten tamainak eta diskoan dagoen leku erabilgarria

note: Translators: Search terms to find this application. Do NOT translate or localize the semicolons! The list MUST also end with a semicolon!
en: MATE;check;disk;usage;analyze;size;space;
eu: MATE; egiaztatu; diskoa; erabilera; aztertu; tamaina; espazioa;

en: Disk Usage Analyzer Preferences
eu: Disko-erabileraren analizatzailearen hobespenak

en: _Help
eu: _Laguntza

en: _Close
eu: _Itxi

en: Select _devices to include in filesystem scan:
eu: Hautatu _gailuak sistemaren eskaneatzean sartzeko:

en: _Monitor changes to your home folder
eu: _Monitorizatu zure etxeko karpetako aldaketak

en: _Analyzer
eu: _Aztertzailea

en: Scan _Home Folder
eu: Eskaneatu _etxeko karpeta

en: Scan _Filesystem
eu: Eskaneatu _fitxategi-sistema

en: Scan F_older...
eu: Eskaneatu _karpeta...

en: S_can Remote Folder...
eu: Eskaneatu _urruneko karpeta...

en: _Edit
eu: _Editatu

en: _Expand All
eu: _Zabaldu dena

en: _Collapse All
eu: Tolestu _dena

en: _View
eu: _Ikusi

en: _Toolbar
eu: _Tresna-barra

en: St_atusbar
eu: _Egoera-barra

en: All_ocated Space
eu: Esleitutako _lekua

en: _Contents
eu: _Edukia

en: Disk Usage Analyzer
eu: Disko-erabileraren analizatzailea

en: Scan home folder
eu: Eskaneatu etxeko karpeta

en: Scan Home
eu: Eskaneatu karpeta nagusia

en: Scan filesystem
eu: Eskaneatu fitxategi-sistema

en: Scan Filesystem
eu: Eskaneatu fitxategi-sistema

en: Scan a folder
eu: Eskaneatu karpeta bat

en: Scan Folder
eu: Eskaneatu karpeta

en: Scan a remote folder
eu: Eskaneatu urruneko karpeta bat

en: Scan Remote Folder
eu: Eskaneatu urruneko karpeta

en: Stop scanning
eu: Gelditu eskaneatzea

en: Refresh
eu: Freskatu

en: Whether any change to the home directory should be monitored.
eu: Etxea direktorioko edozein aldaketa monitorizatu behar den edo ez.

en: Excluded partitions URIs
eu: Kanpoan utzitako partizioen URIak

en: A list of URIs for partitions to be excluded from scanning.
eu: Partizioen URI-zerrenda eskaneatzetik kanpo uzteko.

en: Toolbar is Visible
eu: Tresna-barra ikusgai dago

en: Whether the toolbar should be visible in main window.
eu: Leiho nagusiko tresna-barra ikusgai dagoen edo ez.

en: Statusbar is Visible
eu: Egoera-barra ikusgai dago

en: Whether the status bar at the bottom of main window should be visible.
eu: Leiho nagusiko beheko egoera-barra ikusgai dagoen edo ez.

en: Subfolder tips visible
eu: Azpikarpeta aholkuak ikusgai

en: Whether the subfolder tooltips of the selected folder are drawn.
eu: Hautatutako karpetaren azpikarpeten argibideak bistaratuko diren ala ez.

en: Active Chart
eu: Diagrama aktiboa

en: Which type of chart should be displayed.
eu: Zer grafiko mota erakutsi beharko zen

en: A disk usage analyzing tool for MATE Desktop
eu: Diskaren erabilera aztertzeko tresna bat MATE Desktop-erako.

en: As its name implies, Disk Usage Analyzer is a graphical utility that you can use to view and monitor your disk usage and folder structure. It displays summary information in ring or treemap charts.
eu: Bere izenak dioen bezala, Diskaren Erabilera Aztertzeko tresna zure diskaren erabiliera eta karpeten egitura aztertzeko eta kontrolatzeko erabili dezakezu. Informazioa eraztun edo zuhaitz grafiko gisa erabiliz laburbiltzen du.

en: You can perform scans on a file system, your home or any other folder - local or remote. There is also an option to constantly monitor any external changes to the home directory and warn the user if a file is added/removed.
eu: Fitxategi-sistema bat, zure home karpeta edo beste edozein karpeta eskaneatu dezakezu - lokala edo urrunekoa. Aukera ere badago home direktorioaren kanpoko aldaketak etengabe kontrolatzeko eta erabiltzaileari fitxategi bat gehitzen/kentzen bada abisatzeko.

en: Scanning...
eu: Eskaneatzen...

en: Total filesystem capacity:
eu: Fitxategi-sistemaren guztizko edukiera:

en: used:
eu: erabilita:

en: available:
eu: erabilgarri:

en: Calculating percentage bars...
eu: Portzentai barrak kalkulatzen...

en: Ready
eu: Prest

en: Total filesystem capacity
eu: Fitxategi-sistemaren guztizko edukiera

en: Total filesystem usage
eu: Fitxategi-sistemaren guztizko erabilpena

en: contains hardlinks for:
eu: honen esteka-gogorra dauka:

en: Could not initialize monitoring
eu: Ezin izan da monitorizazioa hasieratu

en: Changes to your home folder will not be monitored.
eu: Etxea karpetako aldaketak ez dira monitorizatuko.

en: Move to parent folder
eu: Eraman karpeta gurasora

en: Zoom in
eu: Handiagotu

en: Zoom out
eu: Txikiagotu

en: Save screenshot
eu: Gorde pantaila-argazkia

en: View as Rings Chart
eu: Ikusi diagrama eraztun gisa

en: View as Treemap Chart
eu: Ikusi diagrama zuhaitz-mapa gisa

en: Show version
eu: Erakutsi bertsioa

en: [DIRECTORY]
eu: [DIREKTORIOA]

en: Too many arguments. Only one directory can be specified.
eu: Argumentu gehiegi. Soilik direktorio bat zehatz daiteke.

en: Could not detect any mount point.
eu: Ezin izan da muntatze-punturik detektatu.

en: Without mount points disk usage cannot be analyzed.
eu: Muntatze-punturik gabe ezin da diskoaren erabilera analizatu.

en: Maximum depth
eu: Gehienezko sakonera

en: The maximum depth drawn in the chart from the root
eu: Diagramaren marrazkiaren gehienezko sakonera (errotik hasiz)

en: Chart model
eu: Diagrama modeloa

en: Set the model of the chart
eu: Ezarri diagramaren modeloa

en: Chart root node
eu: Diagramaren erroko nodoa

en: Set the root node from the model
eu: Modeloaren erroko nodoa ezartzen du

en: Cannot create pixbuf image!
eu: Ezin da pixbuf irudia sortu!

en: Save Snapshot
eu: Gorde pantaila-argazkia

en: _Image type:
eu: _Irudi-mota:

en: Scan
eu: Eskaneatu

en: Device
eu: Gailua

en: Mount Point
eu: Muntatze-puntua

en: Filesystem Type
eu: Fitxategi-sistema mota

en: Total Size
eu: Tamaina osoa

en: Available
eu: Eskuragarri

en: Cannot scan location "%s"
eu: Ezin da '%s' kokalekua eskaneatu

en: Custom Location
eu: Kokaleku pertsonalizatua

en: Public FTP
eu: FTP publikoa

en: FTP (with login)
eu: FTP (pasahitzarekin)

en: Windows share
eu: Windows-ek partekatua

en: Secure WebDAV (HTTPS)
eu: WebDAV segurua (HTTPS)

en: Cannot Connect to Server. You must enter a name for the server.
eu: Ezin da zerbitzariarekin konektatu. Zerbitzari baten izena idatzi behar duzu.

en: Please enter a name and try again.
eu: Idatzi izena eta saiatu berriro.

en: _Location (URI):
eu: _Kokalekua (URIa):

en: _Server:
eu: _Zerbitzaria:

en: Optional information:
eu: Aukerako informazioa:

en: _Share:
eu: _Partekatu:

en: _Port:
eu: _Ataka:

en: _Folder:
eu: Kar_peta:

en: _User Name:
eu: _Erabiltzaile-izena:

en: _Domain Name:
eu: _Domeinu-izena:

en: Connect to Server
eu: Konektatu zerbitzariarekin

en: Service _type:
eu: Zerbitzu _mota:

en: _Scan
eu: _Eskaneatu

en: Rescan your home folder?
eu: Eskaneatu etxeko karpeta?

en: The content of your home folder has changed. Select rescan to update the disk usage details.
eu: Etxeko karpetaren edukia aldatu egin da. Hautatu berreskaneatzea diskoaren erabileraren xehetasunak eguneratzeko.

en: _Rescan
eu: _Berreskaneatu

en: Folder
eu: Karpeta

en: Usage
eu: Erabilera

en: Size
eu: Tamaina

en: Contents
eu: Edukia

en: Select Folder
eu: Hautatu karpeta

en: _Show hidden folders
eu: Erakutsi e_zkutuko karpetak

en: Cannot check an excluded folder!
eu: Ezin da kanpoan utzitako karpeta begiratu!

en: "%s" is not a valid folder
eu: %s ez da baliozko karpeta

en: Could not analyze disk usage.
eu: Ezin izan da diskoaren erabilera analizatu.

en: _Open Folder
eu: _Ireki karpeta

en: Mo_ve to Trash
eu: _Bota zakarrontzira

en: Could not open folder "%s"
eu: Ezin izan da "%s" karpeta ireki

en: There is no installed viewer capable of displaying the folder.
eu: Ez dago karpeta bistaratzeko gai den ikustaile-programarik instalatuta.

en: Could not move "%s" to the Trash
eu: Ezin izan da "%s" zakarrontzira bota

en: Could not move file to the Trash
eu: Ezin izan da fitxategia zakarrontzira bota

en: Details: %s
eu: Xehetasunak: %s

en: There was an error displaying help.
eu: Errorea gertatu da laguntza bistaratzean.

en: MATE Documentation Team
eu: Mate dokumentatzeko taldea

en: This program is free software; you can redistribute it and/or modify it under the terms of the GNU General Public License as published by the Free Software Foundation; either version 2 of the License, or (at your option) any later version.
eu: Programa hau software librea da; birbana eta/edo alda dezakezu Software Foundation-ek argitaratutako GNU Lizentzia Publiko Orokorraren 2. bertsioan, edo (nahiago baduzu) beste berriago batean, jasotako baldintzak betez gero.

en: This program is distributed in the hope that it will be useful, but WITHOUT ANY WARRANTY; without even the implied warranty of MERCHANTABILITY or FITNESS FOR A PARTICULAR PURPOSE.  See the GNU General Public License for more details.
eu: Egunkari-ikustailea erabilgarria izango delakoan banatzen da, baina, INOLAKO BERMERIK GABE; era berean, ez da bermatzen beraren EGOKITASUNA MERKATURATZEKO edo HELBURU PARTIKULARRETARAKO ERABILTZEKO. Argibide gehiago nahi izanez gero, ikus GNU Lizentzia Publiko Orokorra.

en: You should have received a copy of the GNU General Public License along with this program.  If not, see <https://www.gnu.org/licenses/>.
eu: Programa honekin batera GNU Lizentzia Publiko Orokorraren kopia bat jaso beharko zenuke. Hala ez bada, ikusi <https://www.gnu.org/licenses/>

en: About Disk Usage Analyzer
eu: Disko-erabileraren analizatzaileari buruz

en: The document does not exist.
eu: Dokumentua ez da existitzen.

en: The folder does not exist.
eu: Karpeta ez da existitzen.

en: MATE Search Tool
eu: MATE Bilaketa tresna

en: A file searching tool for MATE Desktop
eu: MATE mahaigainerako fitxategiak bilatzeko tresna

en: MATE Search Tool is a simple but powerful utility that allows you to search for files and folders on any mounted file system. Its interface gives you instant access to a wide variety of parameters for each search, such as text contained within a file, ownership, date of modification, file size, folder exclusion, etc..
eu: MATE Bilaketa tresna sinple baina indartsua da, muntatutako edozein fitxategi-sistematan fitxategiak eta karpetak bilatzeko aukera ematen duena. Bere interfazeak bilaketa bakoitzerako parametro ugarietarako berehalako sarbidea ematen dizu, hala nola, fitxategi batean jasotako testua, jabetza, aldaketa data, fitxategiaren tamaina, karpeta baztertzea, etab.

en: Locate documents and folders on this computer by name or content
eu: Lokalizatu dokumentuak eta karpetak ordenagailu honetan izen edo edukiaren arabera

note: Translators: Search terms to find this application. Do NOT translate or localize the semicolons! The list MUST also end with a semicolon!
en: MATE;search;files;locate;documents;folders;computer;name;content;find;tool;
eu: MATE;bilatu;fitxategiak;kokatu;dokumentuak;karpetak;ordenagailua;izena;edukia;aurkitu;tresna;

en: Search history
eu: Bilaketen historia

en: This key defines the items which were searched for in the past.
eu: Gako honek iraganean bilatu diren elementuak definitzen ditu.

en: Show Additional Options
eu: Erakutsi aukera gehigarriak

en: Disable Quick Search
eu: Desgaitu bilaketa azkarra

en: This key determines if the search tool disables the use of the locate command when performing simple file name searches.
eu: Gako honek bilaketa-tresnak 'locate' komandoaren erabilpena desgaitu duen zehazten du, fitxategi-izenen bilaketa bakuna lantzen denean.

en: Quick Search Excluded Paths
eu: Bilaketa azkarretik baztertutako bide-izenak

en: This key defines the paths the search tool will exclude from a quick search. The wildcards '*' and '?' are supported. The default values are /mnt/*, /media/*, /dev/*, /tmp/*, /proc/*, and /var/*.
eu: Gako honek bide-izenak definitzen ditu, bilaketa-tresnaren bilaketa azkarretik baztertzeko. '*' eta '?' komodinak onartzen dira. Balio lehenetsiak hauek dira: /mnt/*, /media/*, /dev/*, /tmp/*, /proc/*, eta /var/*.

en: Disable Quick Search Second Scan
eu: Desgaitu bilaketa azkarrak 2. aldiz eskaneatzea

en: This key determines if the search tool disables the use of the find command after performing a quick search.
eu: Gako honek bilaketa-tresnak 'find' komandoaren erabilpena desgaitu duen zehazten du, bilaketa azkarra landu ostean.

en: Quick Search Second Scan Excluded Paths
eu: Bilaketa azkarreko 2. eskaneatzetik baztertutako bide-izenak

en: This key defines the paths the search tool will exclude from a second scan when performing a quick search. The second scan uses the find command to search for files. The purpose of the second scan is to find files that have not been indexed. The wildcards '*' and '?' are supported. The default value is /.
eu: Gako honek bide-izenak definitzen ditu, bilaketa-tresnaren 2. eskaneatzetik baztertzeko bilaketa azkarra lantzean. 2. aldiz eskaneatzean 'find' komandoa erabiltzen da fitxategiak bilatzeko. 2 eskaneaketa egitearen xedea indexatu ez diren fitxategiak aurkitzea da. '*' eta '?' komodinak onartzen dira. Balio lehenetsia hau da: /

en: Search Result Columns Order
eu: Bilaketaren emaitzaren zutabeen ordena

en: This key defines the order of the columns in the search results. This key should not be modified by the user.
eu: Gako honek bilaketako emaitzen zutabeen ordena definitzen du. Erabiltzaileak ez luke gako hau aldatu behar.

en: Default Window Width
eu: Leihoaren zabalera lehenetsia

en: This key defines the window width, and it's used to remember the size of the search tool between sessions. Setting it to -1 will make the search tool use the default width.
eu: Gako honek leihoaren zabalera definitzen du eta saioen artean bilaketa-tresnaren tamaina gogoratzeko erabiltzen da. '-1' balioarekin bilaketa-tresnak zabalera lehenetsia erabiliko duela adierazten du.

en: Default Window Height
eu: Leihoaren altuera lehenetsia

en: This key defines the window height, and it's used to remember the size of the search tool between sessions. Setting it to -1 will make the search tool use the default height.
eu: Gako honek leihoaren altuera definitzen du eta saioen artean bilaketa- tresnaren tamaina gogoratzeko erabiltzen da. '-1' balioarekin bilaketa-tresnak altuera lehenetsia erabiliko duela adierazten du.

en: Default Window Maximized
eu: Leihoa maximizatua lehenetsi gisa

en: This key determines if the search tool window starts in a maximized state.
eu: Gako honek bilaketa-tresnaren leihoa maximizatuta hasten den zehazten du.

en: Look in Folder
eu: Bilatu karpetan

en: This key defines the default value of the "Look in Folder" widget.
eu: Gako honek "Bilatu karpetan" trepetaren balio lehenetsia definitzen du.

en: This key determines if the "Contains the text" search option is selected when the search tool is started.
eu: Gako honek "Testu hau du" bilaketa-aukera hautatuta dagoen zehazten du, bilaketa-tresna abiatzean.

en: This key determines if the "Date modified less than" search option is selected when the search tool is started.
eu: Gako honek "Gehienezko azken data-aldaketa" bilaketa-aukera hautatuta dagoen zehazten du, bilaketako tresna abiatzean.

en: This key determines if the "Date modified more than" search option is selected when the search tool is started.
eu: Gako honek "Gutxieneko azken data-aldaketa" bilaketa-aukera hautatuta dagoen zehazten du, bilaketako tresna abiatzean.

en: This key determines if the "Size at least" search option is selected when the search tool is started.
eu: Gako honek "Gutxieneko tamaina" bilaketa-aukera hautatuta dagoen zehazten du, bilaketako tresna abiatzean.

en: This key determines if the "Size at most" search option is selected when the search tool is started.
eu: Gako honek "Gehienezko tamaina" bilaketa-aukera hautatuta dagoen zehazten du, bilaketako tresna abiatzean.

en: This key determines if the "File is empty" search option is selected when the search tool is started.
eu: Gako honek "Fitxategia hutsik dago" bilaketa-aukera hautatuta dagoen zehazten du, bilaketako tresna abiatzean.

en: This key determines if the "Owned by user" search option is selected when the search tool is started.
eu: Gako honek "Erabiltzailearena" bilaketa-aukera hautatuta dagoen zehazten du, bilaketako tresna abiatzean.

en: This key determines if the "Owned by group" search option is selected when the search tool is started.
eu: Gako honek "Taldearena" bilaketa-aukera hautatuta dagoen zehazten du, bilaketako tresna abiatzean.

en: This key determines if the "Owner is unrecognized" search option is selected when the search tool is started.
eu: Gako honek "Jabea ezezaguna da" bilaketa-aukera hautatuta dagoen zehazten du, bilaketako tresna abiatzean.

en: This key determines if the "Name does not contain" search option is selected when the search tool is started.
eu: Gako honek "Izenak ez dauka" bilaketa-aukera hautatuta dagoen zehazten du, bilaketako tresna abiatzean.

en: This key determines if the "Name matches regular expression" search option is selected when the search tool is started.
eu: Gako honek "Izena bat dator adierazpen erregularrarekin" bilaketa-aukera hautatuta dagoen zehazten du, bilaketako tresna abiatzean.

en: This key determines if the "Show hidden files and folders" search option is selected when the search tool is started.
eu: Gako honek "Erakutsi ezkutuko fitxategiak eta karpetak" bilaketa-aukera hautatuta dagoen zehazten du, bilaketako tresna abiatzean.

en: This key determines if the "Follow symbolic links" search option is selected when the search tool is started.
eu: Gako honek "Jarraitu esteka sinbolikoei" bilaketa-aukera hautatuta dagoen zehazten du, bilaketako tresna abiatzean.

en: This key determines if the "Exclude other filesystems" search option is selected when the search tool is started.
eu: Gako honek "Baztertu beste fitxategi-sistemak" bilaketa-aukera hautatuta dagoen zehazten du, bilaketako tresna abiatzean.

en: File is not a valid .desktop file
eu: Fitxategia ez da baliozko .desktop fitxategia

en: Unrecognized desktop file Version '%s'
eu: Mahaigaineko (.desktop) fitxategiaren '%s' bertsioa ezezaguna

en: Starting %s
eu: %s hasieratzen

en: Application does not accept documents on command line
eu: Aplikazioak ez ditu dokumenturik onartzen komando-lerroan

en: Unrecognized launch option: %d
eu: Abiarazteko aukera ezezaguna: %d

en: Can't pass document URIs to a 'Type=Link' desktop entry
eu: Ezin zaio dokumentuen URIrik eman 'Type=Link' mahaigaineko sarrerari

en: Not a launchable item
eu: Ez da elementu abiarazgarria

en: Disable connection to session manager
eu: Desgaitu saio-kudeatzailearen konexioa

en: Specify file containing saved configuration
eu: Zehaztu gordetako konfigurazioa duen fitxategia

en: FILE
eu: FITXATEGIA

en: Specify session management ID
eu: Zehaztu saio-kudeatzailearen IDa

en: ID
eu: IDa

en: Session management options:
eu: Saio-kudeaketaren aukerak:

en: Show session management options
eu: Erakutsi saio-kudeaketaren aukerak

en: Contains the _text
eu: _Testu hau du

en: _Date modified less than
eu: _Gehienezko azken data-aldaketa

en: days
eu: egun

en: Date modified more than
eu: Gutxieneko azken data-aldaketa

en: S_ize at least
eu: _Gutxieneko tamaina

en: kilobytes
eu: kilobyte

en: Si_ze at most
eu: Gehienez_ko tamaina

en: File is empty
eu: Fitxategia hutsik dago

en: Owned by _user
eu: E_rabiltzailearena

en: Owned by _group
eu: Taldeare_na

en: Owner is unrecognized
eu: Jabea ezezaguna da

en: Na_me does not contain
eu: I_zenak ez dauka

en: Name matches regular e_xpression
eu: Izena bat dator adieraz_pen erregularrarekin

en: Show hidden and backup files
eu: Erakutsi ezkutuko eta babeseko fitxategiak

en: Follow symbolic links
eu: Jarraitu esteka sinbolikoei

en: Exclude other filesystems
eu: Baztertu beste fitxategi-sistemak

en: Show version of the application
eu: Erakutsi aplikazioaren bertsioa

en: STRING
eu: KATEA

en: PATH
eu: BIDE-IZENA

en: VALUE
eu: BALIOA

en: DAYS
eu: EGUNAK

en: KILOBYTES
eu: KILOBYTE

en: USER
eu: ERABILTZAILEA

en: GROUP
eu: TALDEA

en: PATTERN
eu: EREDUA

en: A locate database has probably not been created.
eu: Baliteke 'locate'ren datu-basea sortu gabe egotea.

en: Character set conversion failed for "%s"
eu: "%s"(r)en karaktere-multzoaren bihurketak huts egin du.

en: Searching...
eu: Bilatzen...

en: Search for Files
eu: Bilatu fitxategiak

en: No files found
eu: Ez da fitxategirik aurkitu

en: (stopped)
eu: (geldituta)

en: No Files Found
eu: Ez da fitxategirik aurkitu

en: Entry changed called for a non entry option!
eu: Aukerarik ez duen sarrerarako aldaketa eskatu da!

en: Set the text of "Name contains" search option
eu: Ezarri "Izenak hau dauka" bilaketa-aukeraren testua

en: Set the text of "Look in folder" search option
eu: Ezarri "Begiratu karpetan" bilaketa-aukeraren testua

en: Sort files by one of the following: name, folder, size, type, or date
eu: Antolatu fitxategiak hauen arabera: izena, karpeta, tamaina, mota edo data

en: Set sort order to descending, the default is ascending
eu: Antolatzeko ordena goitik behera ezartzen du, lehenetsia behetik gora da

en: Automatically start a search
eu: Automatikoki bilaketa abiarazten du

en: Select the "%s" search option
eu: Hautatu "%s" bilaketa-aukera

en: Select and set the "%s" search option
eu: Hautatu eta ezarri "%s" bilaketa-aukera

en: Invalid option passed to sortby command line argument.
eu: Aukera baliogabea sortby komando-lerroaren argumentura pasa da.

en: 
    ... Too many errors to display ...
eu: 
    ... Errore gehiegi bistaratzeko...

en: The search results may be invalid.  There were errors while performing this search.
eu: Bilaketaren emaitza baliogabea izan daiteke,.bilaketa hau lantzean erroreak gertatu baitira.

en: Show more _details
eu: Erakutsi _xehetasun gehiago

en: The search results may be out of date or invalid.  Do you want to disable the quick search feature?
eu: Bilaketaren emaitza zaharkitua edo baliogabea izan daiteke. Nahi duzu bilaketa azkarraren funtzioa desgaitzea?

en: Disable _Quick Search
eu: Desgaitu bilaketa _azkarra

en: Failed to set process group id of child %d: %s.
eu: Huts egin du %d umearen prozesuaren talde-IDa ezartzean: %s

en: Error parsing the search command.
eu: Errorea bilaketa-komandoa analizatzean

en: Error running the search command.
eu: Errorea bilaketa-komandoa exekutatzean

en: Enter a text value for the "%s" search option.
eu: Idatzi testuaren balioa "%s" bilaketa-aukerako

note: Translators:  Below is a string displaying the search options name and unit value.  For example, "\"Date modified less than\" in days".
en: "%s" in %s
eu: "%s" : %s

en: Enter a value in %s for the "%s" search option.
eu: Idatzi %s(e)n balioa "%s" bilaketa-aukerako

en: Remove "%s"
eu: Kendu "%s"

en: Click to remove the "%s" search option.
eu: Egin klik "%s" bilaketa-aukera kentzeko.

en: A_vailable options:
eu: _Aukera erabilgarriak:

en: Available options
eu: Aukera erabilgarriak

en: Select a search option from the drop-down list.
eu: Hautatu bilaketa-aukera zerrendan.

en: Add search option
eu: Gehitu bilaketa-aukera

en: Click to add the selected available search option.
eu: Egin klik hautatutako bilaketa-aukera gehitzeko.

en: S_earch results:
eu: Bi_laketaren emaitzak:

en: List View
eu: Ikusi zerrendan

en: Name
eu: Izena

en: Type
eu: Mota

en: Date Modified
eu: Aldatze-data

en: _Name contains:
eu: _Izenak dauka:

en: Enter a filename or partial filename with or without wildcards.
eu: Idatzi fitxategi-izena edo izen partziala (komodinekin edo gabe).

en: Name contains
eu: Izenak hau dauka

en: _Look in folder:
eu: _Bilatu karpetan:

en: Browse
eu: Arakatu

en: Look in folder
eu: Bilatu karpetan

en: Select the folder or device from which you want to begin the search.
eu: Hautatu karpeta edo gailua, bilaketa bertatik hasteko.

en: Select more _options
eu: Hautatu _aukera gehiago

en: Select more options
eu: Hautatu aukera gehiago

en: Click to expand or collapse the list of available options.
eu: Egin klik bilaketaren aukera-zerrenda zabaltzeko edo tolesteko.

en: Click to display the help manual.
eu: Egin klik laguntzako eskuliburua bistaratzeko.

en: Click to close "Search for Files".
eu: Egin klik "Bilatu fitxategiak" ixteko.

en: Click to perform a search.
eu: Egin klik bilaketa egiteko.

en: Click to stop a search.
eu: Egin klik bilaketa geldiarazteko

en: - the MATE Search Tool
eu: - MATEren bilaketa tresna

en: Failed to parse command line arguments: %s
eu: Huts egin du komando-lerroaren argumentura analizatzean: %s

en: Could not open help document.
eu: Ezin izan da laguntzako dokumentua ireki

en: Could not open document "%s".
eu: Ezin izan da "%s" dokumentua ireki.

en: Could not open folder "%s".
eu: Ezin izan da "%s" karpeta ireki.

en: The caja file manager is not running.
eu: Caja fitxategi-kudeatzailea ez dabil.

en: There is no installed viewer capable of displaying the document.
eu: Ez dago dokumentua ikusteko programarik instalatuta.

en: Could not move "%s" to trash.
eu: Ezin izan da "%s" zakarrontzira bota

en: Do you want to delete "%s" permanently?
eu: "%s" betirako ezabatzea nahi duzu?

en: Trash is unavailable.  Could not move "%s" to the trash.
eu: Zakarrontzia ez dago eskuragarri. Ezin izan da "%s" zakarrontzira bota.

en: Could not delete "%s".
eu: Ezin izan da "%s" ezabatu

en: Deleting "%s" failed: %s.
eu: "%s" ezabatzeak huts egin du: %s.

en: Moving "%s" failed: %s.
eu: "%s" lekuz aldatzean huts egin du: %s.

en: _Open
eu: _Ireki

en: _Open with %s
eu: Ireki _honekin: %s

en: Open with %s
eu: Ireki honekin: %s

en: Open Wit_h
eu: I_reki honekin

en: Open Containing _Folder
eu: Ireki dagoen karpeta

en: Copy _Path
eu: Kopiatu _bidea

en: _Save Results As...
eu: _Gorde emaitzak honela...

en: Save Search Results As...
eu: Gorde bilaketaren emaitzak honela...

en: Could not save document.
eu: Ezin izan da dokumentua gorde.

en: You did not select a document name.
eu: Ez duzu dokumentu-izenik hautatu.

en: Could not save "%s" document to "%s".
eu: Ezin izan da "%s" dokumentua %s(e)n gorde

en: The document "%s" already exists.  Would you like to replace it?
eu: "%s" dokumentua badago. Ordeztea nahi duzu?

en: If you replace an existing file, its contents will be overwritten.
eu: Dagoen fitxategi bat ordezten baduzu, bere edukia gainidatziko da.

en: _Replace
eu: _Ordeztu

en: The document name you selected is a folder.
eu: Hautatutako dokumentua karpeta da.

en: You may not have write permissions to the document.
eu: Beharbada ez duzu dokumentuan idazteko baimenik.

en: today at %-I:%M %p
eu: gaur, %-I:%M %p

en: yesterday at %-I:%M %p
eu: atzo, %-I:%M %p

en: %A, %B %-d %Y at %-I:%M:%S %p
eu: %A, %Y %B %-d   %-I:%M:%S %p

en: link (broken)
eu: esteka (hautsita)

en: link to %s
eu: %s(e)rako lotura

en:  (copy)
eu:  (kopia)

en:  (another copy)
eu:  (beste kopia bat)

en: th copy)
eu: . kopia)

en: st copy)
eu: . kopia)

en: nd copy)
eu: . kopia)

en: rd copy)
eu: . kopia)

en: %s (copy)%s
eu: %s (kopia)%s

en: %s (another copy)%s
eu: %s (beste kopia bat)%s

en: %s (%dth copy)%s
eu: %s (%d. kopia)%s

en: %s (%dst copy)%s
eu: %s (%d. kopia)%s

en: %s (%dnd copy)%s
eu: %s (%d. kopia)%s

en: %s (%drd copy)%s
eu: %s (%d. kopia)%s

en:  (invalid Unicode)
eu:  (Unicode baliogabea)

en: Log File Viewer
eu: Egunkari-fitxategien ikustailea

en: View or monitor system log files
eu: Ikusi edo monitorizatu sistemaren egunkari-fitxategiak

en: Log file to open up on startup
eu: Abiaraztean irekiko den egunkari-fitxategia

en: Specifies the log file displayed at startup. The default is either /var/adm/messages or /var/log/messages, depending on your operating system.
eu: Abiaraztean irekiko den egunkari-fitxategia zehazten du. Lehenetsia /var/adm/messages edo /var/log/messages da, zure sistema eragilearen arabera.

en: Size of the font used to display the log
eu: Letra-tamaina egunkaria bistaratzeko

en: Specifies the size of the fixed-width font used to display the log in the main tree view. The default is taken from the default terminal font size.
eu: Zuhaitzeko leiho nagusiaren ikuspegian erabilitako finkatutako zabaleradun letra-tamaina zehazten du. Lehenetsi gisa terminal lehenetsiko letra-tipoaren tamaina izaten da.

en: Height of the main window in pixels
eu: Leiho nagusiaren altuera (pixeletan)

en: Specifies the height of the log viewer main window in pixels.
eu: Egunkari-ikustailearen leiho nagusiaren altuera zehazten du (pixeletan).

en: Width of the main window in pixels
eu: Leiho nagusiaren zabalera (pixeletan)

en: Specifies the width of the log viewer main window in pixels.
eu: Egunkari-ikustailearen leiho nagusiaren zabalera zehazten du (pixeletan)

en: Log files to open up on startup
eu: Abiaraztean irekiko diren egunkari-fitxategiak

en: Specifies a list of log files to open up at startup. A default list is created by reading /etc/syslog.conf.
eu: Abiaraztean irekiko den egunkari-fitxategia zehazten du. Zerrenda lehenetsia /etc/syslog.conf irakurtzean sortzen da.

en: List of saved filters
eu: Gordetako iragazkien zerrenda

en: List of saved regexp filters
eu: Gordetako ohiko iragazkien zerrenda

en: _Cancel
eu: _Utzi

en: _Apply
eu: _Aplikatu

en: _Name:
eu: _Izena

en: _Regular Expression:
eu: _Adierazpen erregularra:

en: Highlight
eu: Nabarmendu

en: Foreground:
eu: Aurreko planoa:

en: Background:
eu: Atzeko planoa:

en: Hide
eu: Ezkutatu

en: Effect:
eu: Efektua:

en: Sun GNOME Documentation Team <gdocteam@sun.com>
eu: Sun GNOMEren dokumentazio taldea <gdocteam@sun.com>

en: Impossible to open the file %s
eu: Ezin da %s fitxategia ireki

en: Filter name is empty!
eu: Iragazkiaren izena hutsik dago.

en: Filter name may not contain the ':' character
eu: Iragazkiaren izenak ezin du ':' karakterea eduki

en: Regular expression is empty!
eu: Adierazpen erregularra hutsik dago.

en: Regular expression is invalid: %s
eu: Adierazpen erregularra baliogabea da: %s

en: Please specify either foreground or background color!
eu: Zehaztu aurreko edo atzeko planoko kolorea.

en: Edit filter
eu: Editatu iragazkia

en: Add new filter
eu: Gehitu iragazki berria

en: Filters
eu: Iragazkiak

en: _Find:
eu: _Bilatu:

en: Find Previous
eu: Bilatu aurrekoa

en: Find previous occurrence of the search string
eu: Hitzaren aurreko agerraldia bilatzen du

en: Find Next
eu: Bilatu hurrengoa

en: Find next occurrence of the search string
eu: Hitzaren hurrengo agerraldia bilatzen du

en: Clear the search string
eu: Garbitu bilaketa-katea

en: Error while uncompressing the GZipped log. The file might be corrupt.
eu: Errorea Gzip-ekin konprimitutako egunkaria deskonprimitzean. Fitxategia hondatuta egon daiteke.

en: You don't have enough permissions to read the file.
eu: Ez duzu fitxategia irakurtzeko nahikoa baimenik.

en: The file is not a regular file or is not a text file.
eu: Fitxategia ez da fitxategi arrunta edo ez da testu-fitxategia.

en: This version of System Log does not support GZipped logs.
eu: Sistemako egunkariaren bertsio honek ez du Gzip-ekin konprimitutako egunkaririk onartzen.

en: Loading...
eu: Kargatzen...

en: %s - Version %s
    Copyright (C) 2004-2008 Vincent Noel, Cosimo Cecchi and others.
    Copyright (C) 2011-2021 MATE developers.
eu: %s - bertsioa %s
    Copyright (C) 2004-2008 Vincent Noel, Cosimo Cecchi eta beste batzuk.
    Copyright (C) 2011-2021 MATE garatzaileak.

en: Show the application's version
eu: Erakutsi aplikazioaren bertsioa

en: [LOGFILE...]
eu: [EGUNKARIA...]

en:  - Browse and monitor logs
eu:  - Arakatu eta monitorizatu egunkariak

en: Log Viewer
eu: Egunkari-ikustailea

en: System Log Viewer
eu: Sistemaren egunkari-ikustailea

en: last update: %s
eu: azken eguneraketa: %s

en: %d lines (%s) - %s
eu: %d lerro (%s) - %s

en: Open Log
eu: Ireki egunkaria

en: There was an error displaying help: %s
eu: Errorea gertatu da laguntza bistaratzean: %s

en: Wrapped
eu: Doituta

en: Not found
eu: Ez da aurkitu

en: About System Log Viewer
eu: Egunkari-fitxategien ikustaileari buruz

en: Copyright © 1998-2008 Free Software Foundation, Inc.
    Copyright © 2011-2021 MATE developers
eu: Copyright 1998-2008 Free Software Foundation, Inc.
    Copyright 2011-2021 MATE garatzaileak

en: View, monitor or analyze your system logs in a gradual manner.
eu: Ikusi, kontrolatu edo aztertu zure sistemaren erregistroak modu mailakatuan.

en: _File
eu: _Fitxategia

en: _Filters
eu: _Iragazkiak

en: _Open...
eu: _Ireki...

en: Open a log from file
eu: Ireki egunkaria fitxategitik

en: Close this log
eu: Itxi egunkaria

en: _Quit
eu: _Irten

en: Quit the log viewer
eu: Irten egunkari-ikustailetik

en: _Copy
eu: _Kopiatu

en: Copy the selection
eu: Kopiatu hautapena

en: Select _All
eu: Hautatu _dena

en: Select the entire log
eu: Hautatu egunkari osoa

en: _Find...
eu: _Bilatu...

en: Find a word or phrase in the log
eu: Bilatu hitza edo esaldia egunkarian

en: Zoom _In
eu: _Zooma handiagotu

en: Bigger text size
eu: Handiagotu testuaren tamaina

en: Zoom _Out
eu: _Txikiagotu

en: Smaller text size
eu: Txikiagotu testuaren tamaina

en: _Normal Size
eu: Tamaina _normala

en: Normal text size
eu: Testuaren tamaina normala

en: Manage Filters
eu: Kudeatu iragazkiak

en: Manage filters
eu: Kudeatu iragazkiak

en: Open the help contents for the log viewer
eu: Ireki egunkari-ikustailearen laguntzako edukia

en: _About
eu: Honi _buruz

en: Show the about dialog for the log viewer
eu: Erakutsi egunkari-ikustailearen 'honi buruz' elkarrizketa-koadroa

en: _Statusbar
eu: _Egoera-barra

en: Show Status Bar
eu: Erakutsi egoera-barra

en: Side _Pane
eu: Alboko p_anela

en: Show Side Pane
eu: Erakutsi alboko panela

en: Show matches only
eu: Erakutsi bat datoztenak soilik

en: Only show lines that match one of the given filters
eu: Emandako iragazkietariko batekin bat datozten lerroak soilik erakutsi

en: Can't read from "%s"
eu: Ezin da "%s"(e)tik irakurri

en: Version:
eu: Bertsioa:

en: Could not open the following files:
eu: Ezin izan dira honako fitxategiak ireki:

en: Default
eu: Lehenetsia

en: Default Dictionary Server
eu: Hiztegi-zerbitzari lehenetsia

en: Check word definitions and spellings in an online dictionary
eu: Bilatu hitzen definizioak eta ortografiak lineako hiztegi batean

en: A dictionary for MATE Desktop
eu: MATE mahaigainerako hiztegia

en: MATE Dictionary allows you to look up words in on-line dictionaries. It comes preconfigured with a list of Dict servers (RFC 2229), to which you can add your own sources, while you can select specific servers for a specific query.
eu: MATE Hiztegiak lineako hiztegietan hitzak bilatzeko aukera ematen du. Dict zerbitzarien (RFC 2229) zerrenda batekin aurrez konfiguratuta dator, eta horri zure iturriak gehi ditzaiokezu, eta kontsulta zehatz baterako zerbitzari zehatzak hauta ditzakezu.

en: Dictionary Look up
eu: Hiztegiko bilaketa

en: Look up words in a dictionary
eu: Bilatu hitzak hiztegian

en: The default database to use
eu: Datu-base lehenetsia erabiltzeko

en: The name of the default individual database or meta-database to use on a dictionary source. An exclamation mark ("!") means that all the databases present in a dictionary source should be searched
eu: Hiztegi-zerbitzarian erabiliko den datu-base indibidualaren edo meta- datu-basearen izena. "!" harridura ikurrak adierazten du mate-dictionary-k zerbitzari jakin bateko datu-base guztietan bilatu behar duela.

en: The default search strategy to use
eu: Erabiliko den bilaketa-estrategia lehenetsia

en: The name of the default search strategy to use on a dictionary source, if available. The default strategy is 'exact', that is match exact words.
eu: Bilaketa-estrategia lehenetsiaren izena hiztegi-iturburu batean erabiltzeko, eskuragarri badago. Estrategia lehenetsia 'exact' da, bat datozen hitz zehatzak aurkitzea alegia.

en: The font to be used when printing
eu: Inprimatzean erabiliko den letra-tipoa

en: The font to be used when printing a definition.
eu: Definizio bat inprimatzean erabiliko den letra-tipoa

en: The name of the dictionary source used
eu: Erabilitako hiztegi-iturburuaren izena.

en: The name of the dictionary source used to retrieve the definitions of words.
eu: Erabili den hiztegi-iturburuaren izena hitzen definizioak eskuratzeko.

en: Thai
eu: Thailandiera

en: Longdo Thai-English Dictionaries
eu: Longdo Thailandiera-Ingelesa hiztegiak

en: Client Name
eu: Bezero-izena

en: The name of the client of the context object
eu: Testuinguru objektuko bezeroaren izena

en: Hostname
eu: Ostalari-izena

en: The hostname of the dictionary server to connect to
eu: Ostalari-izena hiztegi-zerbitzariarekin konektatzeko

en: Port
eu: Ataka

en: The port of the dictionary server to connect to
eu: Hiztegi-zerbitzariaren ataka konektatzeko

en: Status
eu: Egoera

en: The status code as returned by the dictionary server
eu: Hiztegi-zerbitzariak itzulitako egoera-kodea

en: No connection to the dictionary server at '%s:%d'
eu: Ez dago hiztegi-zerbitzariarekin '%s:%d' konexiorik

en: Lookup failed for hostname '%s': no suitable resources found
eu: '%s' ostalariaren bilaketak huts egin du: ez da baliabide egokirik aurkitu

en: Lookup failed for host '%s': %s
eu: '%s' ostalariaren bilaketak huts egin du: %s

en: Lookup failed for host '%s': host not found
eu: '%s' ostalariaren bilaketak huts egin du: ez da ostalaria aurkitu

en: Unable to connect to the dictionary server at '%s:%d'. The server replied with code %d (server down)
eu: Ezin da hiztegi-zerbitzariarekin '%s:%d'(e)n konektatu. Zerbitzariak '%d' kodea itzuli du (zerbitzaria erorita)

en: Unable to parse the dictionary server reply
    : '%s'
eu: Ezin da hiztegi-zerbitzariaren erantzuna analizatu:
    '%s'

en: No definitions found for '%s'
eu: Ez da '%s' hitzaren definiziorik aurkitu

en: Invalid database '%s'
eu: '%s' datu-base baliogabea

en: Invalid strategy '%s'
eu: '%s' estrategia baliogabea

en: Bad command '%s'
eu: Okerreko '%s' komandoa

en: Bad parameters for command '%s'
eu: '%s' komandoaren okerreko parametroak

en: No databases found on dictionary server at '%s'
eu: Ez da datu-baserik aurkitu '%s' hiztegi-zerbitzarian

en: No strategies found on dictionary server at '%s'
eu: Ez da estrategiarik aurkitu '%s' hiztegi-zerbitzarian

en: Connection failed to the dictionary server at %s:%d
eu: Konexioak huts egin du %s:%d hiztegi-zerbitzariarekin

en: Error while reading reply from server:
    %s
eu: Errorea zerbitzariaren erantzuna irakurtzean:
    %s

en: Connection timeout for the dictionary server at '%s:%d'
eu: Konexioak huts egin du '%s:%d' hiztegi-zerbitzariarekin

en: No hostname defined for the dictionary server
eu: Ez da hiztegi-zerbitzariaren ostalari-izenik definitu

en: Unable to create socket
eu: Ezin da socket-a sortu

en: Unable to set the channel as non-blocking: %s
eu: Ezin da kanala ez-blokeatu gisa ezarri: %s

en: Unable to connect to the dictionary server at '%s:%d'
eu: Ezin da hiztegi-zerbitzariarekin '%s:%d'(e)n konektatu

en: Local Only
eu: Lokalean soilik

en: Whether the context uses only local dictionaries or not
eu: Testuinguruak hiztegi lokalak soilik erabiltzen duen ala ez

en: Reload the list of available databases
eu: Birkargatu datu-base erabilgarrien zerrenda

en: Clear the list of available databases
eu: Garbitu datu-base erabilgarrien zerrenda

en: Error while matching
eu: Errorea bilaketa lantzean

en: F_ind:
eu: Bila_tu:

en: _Previous
eu: _Aurrekoa

en: _Next
eu: _Hurrengoa

en: Error while looking up definition
eu: Errorea definizioa bilatzean

en: Another search is in progress
eu: Beste bilaketa bat lantzen ari da

en: Please wait until the current search ends.
eu: Itxaron uneko bilaketa amaitu arte.

en: Error while retrieving the definition
eu: Errorea definizioa eskuratzean

en: Filename
eu: Fitxategia

en: The filename used by this dictionary source
eu: Hiztegi-iturburuak erabiltzen duen fitxategi-izena

en: The display name of this dictionary source
eu: Hiztegi-iturburu honen bistaratzeko izena

en: Description
eu: Deskribapena

en: The description of this dictionary source
eu: Hiztegi-iturburuaren azalpena

en: Database
eu: Datu-basea

en: The default database of this dictionary source
eu: Hiztegi-iturburu honen datu-base lehenetsia

en: Strategy
eu: Estrategia

en: The default strategy of this dictionary source
eu: Hiztegi-iturburu honen estrategia lehenetsia

en: Transport
eu: Garraioa

en: The transport mechanism used by this dictionary source
eu: Hiztegi-iturburuak darabilen garraio mekanismoa

en: Context
eu: Testuingurua

en: The GdictContext bound to this source
eu: Iturburuari lotutako GdictContext

en: Invalid transport type '%d'
eu: '%d' garraio-mota baliogabea

en: No '%s' group found inside the dictionary source definition
eu: Ez da '%s' taldea aurkitu hiztegi-iturburuko definizio barruan

en: Unable to get the '%s' key inside the dictionary source definition: %s
eu: Ezin da '%s' gakoa hiztegi-iturburuko definizio barrukoa lortu: %s

en: Unable to get the '%s' key inside the dictionary source definition file: %s
eu: Ezin da '%s' gakoa hiztegi-iturburuko definizioen fitxategi barruan lortu: %s

en: Dictionary source does not have name
eu: Hiztegi-iturburuak ez du izenik

en: Dictionary source '%s' has invalid transport '%s'
eu: '%s hiztegi-iturburuak '%s' garraio baliogabea du

en: Reload the list of available sources
eu: Birkargatu iturburu erabilgarrien zerrenda

en: Paths
eu: Bide-izenak

en: Search paths used by this object
eu: Bilatu objektuak darabilen bide-izenak

en: Sources
eu: Iturburuak

en: Dictionary sources found
eu: Hiztegi-iturburuen bilaketa

en: Clear the list of similar words
eu: Garbitu antzeko hitzen zerrenda

en: The GdictContext object used to get the word definition
eu: Erabilitako GdictContext objektua hitzaren definizioa lortzeko

en: The database used to query the GdictContext
eu: Erabilitako datu-basea GdictContext kontsultatzeko

en: The strategy used to query the GdictContext
eu: Erabilitako estrategia GdictContext kontsultatzeko

en: Reload the list of available strategies
eu: Birkargatu estrategia erabilgarrien zerrenda

en: Clear the list of available strategies
eu: Garbitu estrategia erabilgarrien zerrenda

en: GDict debugging flags to set
eu: GDict arazketa-banderak ezartzeko

en: FLAGS
eu: BANDERAK

en: GDict debugging flags to unset
eu: GDict arazketa-banderak kentzeko

en: GDict Options
eu: GDict-en aukerak

en: Show GDict Options
eu: Erakutsi GDict-en aukerak

en: Look up words or terms in a dictionary source.
eu: Bilatu hitzak edo terminoak hiztegi-iturburu batean.

en: Dictionary
eu: Hiztegia

en: About Dictionary
eu: Hiztegiari buruz

en: Copyright © 2005-2006 Emmanuele Bassi
    Copyright © 2011-2021 MATE developers
eu: Copyright 2005-2006 Emmanuele Bassi
    Copyright 2011-2021 MATE garatzaileak

note: Translators: the first is the word found, the second is the * database name and the last is the definition's text; please * keep the new lines.
en: Definition for '%s'
      From '%s':
    
    %s
eu: '%s'(r)en definizioa
      '%s':
    
    %s

en: Error: %s
eu: Errorea: %s

en: See mate-dictionary --help for usage
eu: Ikus 'mate-dictionary --help' erabilerari buruz

en: Unable to find a suitable dictionary source
eu: Ezin da hiztegi-iturburu egokirik aurkitu

en: Error while looking up the definition of "%s":
    %s
eu: Errorea '%s' hitzaren definizioa bilatzean:
    %s

en: Words to look up
eu: Hitzak bilatzeko

en: word
eu: hitza

en: Words to match
eu: Hitzak bilatzeko

en: Dictionary source to use
eu: Hiztegi-iturburua erabiltzeko

en: source
eu: iturburua

en: Print result to the console
eu: Bistaratu emaitzak kontsolan

en: Database to use
eu: Datu-basea erabiltzeko

en:  - Look up words in dictionaries
eu:  - Bilatu hitza hiztegietan

en: Save a Copy
eu: Gorde kopia bat

en: Untitled document
eu: Izenik gabeko dokumentua

en: Error while writing to '%s'
eu: Errorea '%s' fitxategian idaztean

en: Clear the definitions found
eu: Garbitu aurkitutako definizioak

en: Clear definition
eu: Garbitu definizioa

en: Clear the text of the definition
eu: Garbitu testuaren definizioa

en: Print the definitions found
eu: Inprimatu aurkitutako definizioak

en: Print definition
eu: Inprimatu definizioa

en: Print the text of the definition
eu: Inprimatu testuaren definizioa

en: Save the definitions found
eu: Gorde aurkitutako definizioak

en: Save definition
eu: Gorde definizioa

en: Save the text of the definition to a file
eu: Gorde testuaren definizioa fitxategi batean

en: Click to view the dictionary window
eu: Egin klik hiztegiaren leihoa ikusteko

en: Toggle dictionary window
eu: Txandakatu hiztegiaren leihoa

en: Show or hide the definition window
eu: Erakutsi edo ezkutatu definizio-leihoa

en: Type the word you want to look up
eu: Idatzi bilatzea nahi duzun hitza

en: Dictionary entry
eu: Hiztegiko sarrera

en: Look up words in dictionaries
eu: Bilatu hitza hiztegietan

en: Dictionary Preferences
eu: Hiztegiaren hobespenak

en: There was an error while displaying help
eu: Errorea gertatu da laguntza bistaratzean.

en: No dictionary source available with name '%s'
eu: Ez dago '%s' izeneko hiztegi-iturbururik eskuragarri

en: Unable to find dictionary source
eu: Ezin da hiztegi-iturburua aurkitu

en: No context available for source '%s'
eu: Ez dago '%s' iturburuaren testuingururik eskuragarri

en: Unable to create a context
eu: Ezin izan da fitxategi-sistema sortu.

en: _Look Up Selected Text
eu: _Bilatu hautatutako testua

en: Cl_ear
eu: G_arbitu

en: _Print
eu: _Inprimatu

en: _Save
eu: _Gorde

en: Preferences
eu: Hobespenak

en: Unable to rename file '%s' to '%s': %s
eu: Ezin da '%s' fitxategia '%s' gisa izendatu: %s

en: Unable to create the data directory '%s': %s
eu: Ezin da '%s' datuen direktorioa sortu: %s

en: Edit Dictionary Source
eu: Editatu hiztegiaren iturburua

en: Add Dictionary Source
eu: Gehitu hiztegiaren iturburua

en: Remove "%s"?
eu: Kendu "%s"?

en: This will permanently remove the dictionary source from the list.
eu: Hiztegi-iturburuak betirako ezabatuko dira zerrendatik.

en: Unable to remove source '%s'
eu: Ezin da '%s' iturburua ezabatu

en: Add a new dictionary source
eu: Gehitu hiztegi-iturburu berria

en: Remove the currently selected dictionary source
eu: Kendu unean hautatutako hiztegi-iturburua

en: Edit the currently selected dictionary source
eu: Editatu une honetan hautatutako hiztegi-iturburua

en: Set the font used for printing the definitions
eu: Ezarri letra-tipoa (definizioak inprimatzeko erabiltzen dena)

en: Unable to display the preview: %s
eu: Ezin da aurrebista bistaratu: %s

en: Unable to create a source file
eu: Ezin da iturburuko fitxategia sortu

en: Unable to save source file
eu: Ezin da iturburuko fitxategia gorde

en: Searching for '%s'...
eu: '%s' bilatzen...

en: No definitions found
eu: Ez da definiziorik aurkitu

en: %s - Dictionary
eu: %s - Hiztegia

en: _Go
eu: _Joan

en: _New
eu: _Berria

en: New look up
eu: Bilaketa berria

en: _Save a Copy...
eu: _Gorde kopia bat...

en: P_review...
eu: _Aurrebista...

en: Preview this document
eu: Dokumentuaren aurrebista

en: _Print...
eu: _Inprimatu...

en: Print this document
eu: Inprimatu dokumentu hau

en: _Find
eu: _Bilatu

en: Find a word or phrase in the document
eu: Bilatu hitz bat edo esaldi bat dokumentuan

en: Find Ne_xt
eu: Bilatu _hurrengoa

en: Find Pre_vious
eu: Bilatu _aurrekoa

en: _Preferences
eu: _Hobespenak

en: _Previous Definition
eu: _Aurreko definizioa

en: Go to the previous definition
eu: Joan aurreko definiziora

en: _Next Definition
eu: _Hurrengo definizioa

en: Go to the next definition
eu: Joan hurrengo definiziora

en: _First Definition
eu: _Lehenengo definizioa

en: Go to the first definition
eu: Joan lehenengo definiziora

en: _Last Definition
eu: A_zkenengo definizioa

en: Go to the last definition
eu: Joan azkenengo definiziora

en: Similar _Words
eu: _Antzeko hitzak

en: Dictionary Sources
eu: Hiztegiaren iturburuak

en: Available _Databases
eu: _Datu-base erabilgarriak

en: Available St_rategies
eu: _Estrategia erabilgarriak

en: _Sidebar
eu: _Albo-panela

en: S_tatusbar
eu: _Egoera-barra

en: Dictionary source `%s' selected
eu: '%s' hiztegi-iturburua erabiltzeko

en: Strategy `%s' selected
eu: '%s' estrategia hautatuta

en: Database `%s' selected
eu: '%s' datu-basea hautatuta

en: Word `%s' selected
eu: '%s' hitza hautatuta

en: Double-click on the word to look up
eu: Egin klik bikoitza hitzan bilaketa egiteko

en: Double-click on the matching strategy to use
eu: Egin klik bikoitza estrategian erabiltzeko

en: Double-click on the source to use
eu: Egin klik bikoitza iturburuan erabiltzeko

en: Double-click on the database to use
eu: Egin klik bikoitza datu-basean erabiltzeko

en: Look _up:
eu: _Bilatu:

en: Similar words
eu: Antzeko hitzak

en: Available dictionaries
eu: Hiztegi erabilgarriak

en: Available strategies
eu: Estrategia erabilgarriak

en: Dictionary sources
eu: Hiztegiaren iturburuak

en: _Select a dictionary source for looking up words:
eu: _Hautatu hiztegi-iturburua hitzak bilatzeko:

en: Source
eu: Iturburua

en: _Print font:
eu: _Inprimatzeko letra-tipoa:

en: Print
eu: Inprimatu

en: _Description:
eu: _Azalpena:

en: Source Name
eu: Iturburu-izena

en: _Transport:
eu: _Garraioa:

en: H_ostname:
eu: _Ostalari-izena:

en: Dictionaries
eu: Hiztegiak

en: Strategies
eu: Estrategiak

en: MATE Disk Image Mounter
eu: MATE disko-irudien muntatzailea

en: Attach and mount one or more disk image files
eu: Erantsi eta muntatu disko-irudi fitxategi bat edo gehiago

en: An error occurred
eu: Errorea gertatu da

en: Allow writing to the image
eu: Baimendu irudian idaztea

en: All Files
eu: Fitxategi guztiak

en: Disk Images (*.img, *.iso)
eu: Disko-irudiak (*.img, *.iso)

en: Select Disk Image(s) to Mount
eu: Hautatu muntatu beharreko disko-irudia(k)

en: _Mount
eu: _Muntatu

en: Set up _read-only mount
eu: Ezarri soilik irakurtzeko muntaketa

en: If checked, the mount will be read-only. This is useful if you don't want the underlying disk image to be modified
eu: Hautatzen bada, muntaketa irakurtzeko soilik izango da. Hau erabilgarria da azpiko diskoaren irudia aldatzea nahi ez baduzu

en: Error connecting to udisks daemon: %s (%s, %d)
eu: Errore bat gertatu da udisks demoniora konektatzean: %s (%s, %d)

en: Attach and mount one or more disk image files.
eu: Erantsi eta muntatu disko-irudi fitxategi bat edo gehiago.

en: Cannot open `%s' - maybe the volume isn't mounted?
eu: Ezin da '%s' ireki - agian bolumena ez dago muntatuta?

en: Error opening `%s': %m
eu: Errorea `%s' irekitzean: %m

en: Error attaching disk image: %s (%s, %d)
eu: Errore bat gertatu da disko-irudia eranstean: %s (%s, %d)

en: MATE Screenshot
eu: MATE Pantaila-argazkia

en: A screenshot utility for MATE Desktop
eu: MATE mahaigainerako pantaila-argazki tresna

en: MATE Screenshot is a simple utility that lets you capture screenshots of your desktop or of application windows. You can select to copy them to the system clipboard or save them in Portable Network Graphics (.png) image format.
eu: MATE Pantaila-argazkia zure mahaigainaren edo aplikazioaren leihoetako pantaila-argazkiak ateratzeko aukera ematen duen tresna sinple bat da. Sistemaren arbelean kopiatzea edo Portable Network Graphics (.png) irudi formatuan gordetzea hauta dezakezu.

en: Take Screenshot
eu: Egin kaptura

en: Save images of your desktop or individual windows
eu: Gorde mahaigaineko edo leiho bakarren irudiak

en: Save Screenshot
eu: Gorde pantaila-argazkia

en: C_opy to Clipboard
eu: Kopiatu _arbelean

en: Save in _folder:
eu: Gorde _karpetan:

en: Screenshot delay
eu: Kapturaren atzerapena

en: The number of seconds to wait before taking the screenshot.
eu: Pantailaren kaptura egiteko zain egongo den segundo kopurua.

en: Screenshot directory
eu: Kapturen direktorioa

en: The directory the last screenshot was saved in.
eu: Azken kaptura gorde den direktorioa.

en: Include Border
eu: Sartu ertza

en: Include the window manager border along with the screenshot
eu: Sartu leiho-kudeatzailearen ertza pantaila-argazkian

en: Include Pointer
eu: Sartu erakuslea

en: Include the pointer in the screenshot
eu: Sartu erakuslea pantaila-argazkian

en: Border Effect
eu: Ertzaren efektua

en: Effect to add to the outside of a border. Possible values are "shadow", "none", and "border".
eu: Ertzaren kanpoaldean gehituko den efektua. Dauden balioak: "shadow" (itzala), "none" (bat ere ez), eta "border" (ertza).

en: Error loading the help page
eu: Errorea laguntzako orrialdea kargatzean

en: None
eu: Bat ere ez

en: Drop shadow
eu: Jaregin itzala

en: Border
eu: Ertza

en: Include _pointer
eu: Sartu _erakuslea

en: Include the window _border
eu: Sartu leihoaren _ertzak

en: Apply _effect:
eu: Aplikatu _efektua:

en: Grab the whole _desktop
eu: Kapturatu _mahaigain osoa

en: Grab the current _window
eu: Kapturatu uneko _leihoa

en: Select _area to grab
eu: Hautatu _area kapturatzeko

en: Grab _after a delay of
eu: _Kapturatu

en: seconds
eu: segundo ondoren

en: Effects
eu: Efektuak

en: Take _Screenshot
eu: Egin _pantaila-argazkia

en: Error while saving screenshot
eu: Errorea pantaila-argazkia gordetzean

en: Impossible to save the screenshot to %s.
     Error was %s.
     Please choose another location and retry.
eu: Ezinezkoa da pantaila-argazkia %s gisa gordetzea.
     Errorea: %s
     Aukeratu beste kokaleku bat eta saiatu berriro.

en: Screenshot taken
eu: Hartutako pantaila-argazkia

en: Unable to take a screenshot of the current window
eu: Ezin izan da uneko leihoaren kaptura egin.

en: Screenshot at %s.png
eu: Pantaila-argazkia %s.png-ra

en: Screenshot at %s - %d.png
eu: Pantaila-argazkia %s - %d.png-ra

en: Grab a window instead of the entire screen
eu: Kapturatu leihoa pantaila osoaren ordez

en: Grab an area of the screen instead of the entire screen
eu: Kapturatu pantailako area bat pantaila osoaren ordez

en: Send grabbed area directly to the clipboard
eu: Bidali ateratako eremua zuzenean arbelera

en: Include the window border with the screenshot
eu: Sartu leihoaren ertzak kapturan

en: Remove the window border from the screenshot
eu: Kendu leihoaren ertzak kapturan

en: Take screenshot after specified delay [in seconds]
eu: Kapturatu atzerapena igarotakoan (segundotan)

en: Effect to add to the border (shadow, border or none)
eu: Efektua ertzari gehitzeko (itzala, ertza edo bat ere ez)

en: effect
eu: efektua

en: Interactively set options
eu: Ezarri aukerak interaktiboki

en: Print version information and exit
eu: Inprimatu bertsioaren informazioa eta irten

en: Take a picture of the screen
eu: Egin pantailako kaptura

en: Conflicting options: --window and --area should not be used at the same time.
eu: Gatazkak dituzten aukerak: --window eta --area ezin dira aldi berean erabili.

en: Error loading UI definition file for the screenshot program: 
    %s
    
    Please check your installation of mate-utils.
eu: Errore bat gertatu da pantaila-argazkiaren programarako UI definizio fitxategia kargatzean:
    %s
    
    Mesedez, egiaztatu zure mate-tresnen instalazioa.

en: Select a folder
eu: Hautatu karpeta

en: Screenshot.png
eu: Pantaila-argazkia.png

en: Unable to clear the temporary folder:
    %s
eu: Ezin izan da aldi baterako direktorioa garbitu:
    %s

en: The child save process unexpectedly exited.  We are unable to write the screenshot to disk.
eu: Gordetzeko ume-prozesua ustekabean amaitu da. Ezin izan da kaptura diskoan gorde.

en: Unknown error saving screenshot to disk
eu: Errore ezezaguna kaptura diskoan gordetzean

en: File already exists
eu: Fitxategia badago lehendik

en: The file "%s" already exists. Would you like to replace it?
eu: "%s" fitxategia badago lehendik. Ordeztea nahi duzu?

en: Saving file...
eu: Fitxategia gordetzen...

en: Can't access source file
eu: Ezin da iturburuko fitxategia atzitu
