mate-utils 1.25.1 - en to fa translation catalogue (448 entries)

en: Disk Usage Analyzer Preferences
fa: ترجیحات تحلیل‌گر فضای مصرفی دیسک

en: _Help
fa: _راهنما

en: _Close
fa: _بستن

en: _Analyzer
fa: _تحلیل‌گر

en: Scan _Filesystem
fa: پویش _سیستم پرونده‌ها

en: _Edit
fa: _ویرایش

en: _View
fa: _نمایش

en: _Toolbar
fa: ن_وار ابزار

en: St_atusbar
fa: نوار و_ضعیت

en: _Contents
fa: _محتویات

en: Disk Usage Analyzer
fa: تحلیل‌گر فضای مصرفی دیسک

en: Scan Folder
fa: پویش پوشه

en: Scan a remote folder
fa: پویش یک پوشهٔ دوردست

en: Stop scanning
fa: توقف پویش

en: Whether any change to the home directory should be monitored.
fa: آیا تغییرات شاخهٔ آغازه پایش شوند یا نه.

en: Toolbar is Visible
fa: نوار ابزار قابل رویت است

en: Whether the toolbar should be visible in main window.
fa: آیا نوار ابزار در پنجرهٔ اصلی دیده شود یا نه.

en: Whether the status bar at the bottom of main window should be visible.
fa: آیا نوار وضعیت در پایین صفحهٔ اصلی دیده شود یا نه.

en: Scanning...
fa: در حال پویش...

en: Total filesystem capacity:
fa: ظرفیت کل سیستم پرونده‌ها

en: used:
fa: استفاده شده:

en: available:
fa: موجود:

en: Calculating percentage bars...
fa: در حال محاسبهٔ نوارهای درصد...

en: Ready
fa: آماده

en: contains hardlinks for:
fa: محتوی پیوندهای سخت برای:

en: Zoom in
fa: بزرگ‌نمایی

en: Zoom out
fa: کوچک‌نمایی

en: Cannot create pixbuf image!
fa: ایجاد تصویر pixbuf ممکن نیست!

en: Scan
fa: پویش

en: Device
fa: دستگاه

en: Custom Location
fa: مکان سفارشی

en: Public FTP
fa: ‏FTP همگانی

en: FTP (with login)
fa: ‏FTP (با ورود به سیستم)

en: Windows share
fa: اشتراک ویندوزی

en: Secure WebDAV (HTTPS)
fa: WebDAVامن  (HTTPS)

en: Please enter a name and try again.
fa: لطفاً یک نام وارد کنید و دوباره سعی کنید.

en: _Location (URI):
fa: _مکان (نشانی اینترنتی):

en: _Server:
fa: _کارگزار:

en: Optional information:
fa: اطلاعات اختیاری:

en: _Share:
fa: _به اشتراک گذاشتن:

en: _Port:
fa: در_گاه:

en: _Folder:
fa: _پوشه:

en: _User Name:
fa: _نام کاربر:

en: _Domain Name:
fa: _نام دامنه:

en: Connect to Server
fa: اتصال به کارگزار

en: Service _type:
fa: _نوع سرویس:

en: Folder
fa: پوشه

en: Size
fa: اندازه

en: Contents
fa: محتویات

en: Mo_ve to Trash
fa: _انداختن در زباله‌دان

en: There was an error displaying help.
fa: هنگام نمایش راهنما خطایی به وجود آمد.

en: The document does not exist.
fa: نوشتار وجود ندارد.

en: The folder does not exist.
fa: پوشه وجود ندارد.

en: Locate documents and folders on this computer by name or content
fa: پیدا کردن نوشتارها و پوشه‌های موجود در این کامپیوتر با استفاده از نام یا محتوای آنها

en: Show Additional Options
fa: نمایش گزینه‌های اضافی

en: Disable Quick Search
fa: از کار انداختن جستجوی سریع

en: This key determines if the search tool disables the use of the locate command when performing simple file name searches.
fa: این کلید معین می‌کند که ابزار جستجو پس از انجام یک جستجوی سریع فرمان locate را از کار بیندازد یا نه.

en: Quick Search Excluded Paths
fa: مسیرهای مستثنی جستجوی سریع

en: This key defines the paths the search tool will exclude from a quick search. The wildcards '*' and '?' are supported. The default values are /mnt/*, /media/*, /dev/*, /tmp/*, /proc/*, and /var/*.
fa: این کلید مسیرهایی را که ابزار جستجو در جستجوی سریع مستثنی خواهد کرد، مشخص می‌کند. نویسه‌های عام «*» و «?» پشتیبانی می‌شوند. مقادیر پیش فرض ‎/mnt/*‎، /media/*‎، /dev/*‎، /tmp/*، ‎/proc/*‎ و ‎/var/*‎ هستند.media/*، /dev/*، /tmp/*، /proc/*، و /var/*.

en: Disable Quick Search Second Scan
fa: از کار انداختن پویش دوم جستجوی سریع

en: This key determines if the search tool disables the use of the find command after performing a quick search.
fa: این کلید معین می‌کند که ابزار جستجو پس از انجام یک جستجوی سریع فرمان find را از کار بیندازد یا نه.

en: Quick Search Second Scan Excluded Paths
fa: مسیرهای مستثنی از پویش دوم جستجوی سریع

en: This key defines the paths the search tool will exclude from a second scan when performing a quick search. The second scan uses the find command to search for files. The purpose of the second scan is to find files that have not been indexed. The wildcards '*' and '?' are supported. The default value is /.
fa: این کلید مسیرهایی را که ابزار جستجو هنگام انجام یک جستجوی سریع از دومین پویش مستثنی می‌کند، مشخص می‌کند. پویش دوم برای جستجوی پرونده‌ها از قرمان find استفاده می‌کند. فایدهٔ پویش دوم پیدا کردن پرونده‌هایی است که نمایه‌سازی نشده‌اند. نویسه‌های عام «*» و «?» پشتیبانی می‌شوند. مقدار پیش‌فرض  / است.

en: Search Result Columns Order
fa: ترتیب ستون‌های نتایج جستجو

en: This key defines the order of the columns in the search results. This key should not be modified by the user.
fa: این کلید ترتیب ستون‌ها را در نتایج جستجو مشخص می‌کند. کاربر نباید این کلید را تغییر دهد.

en: Default Window Width
fa: عرض پنجره به طور پیش‌فر_ض

en: This key defines the window width, and it's used to remember the size of the search tool between sessions. Setting it to -1 will make the search tool use the default width.
fa: این کلید عرض پنجره را مشخص می‌کند، و از آن برای یادآوری اندازهٔ ابزار جستجو در بین نشست‌ها استفاده می‌شود. تنظیم مقدار آن به ۱- باعث می‌شود ابزار جستجو با عرض پیش‌فرض ظاهر شود.

en: Default Window Height
fa: طول پنجره در حالت پیش‌فرض

en: This key defines the window height, and it's used to remember the size of the search tool between sessions. Setting it to -1 will make the search tool use the default height.
fa: این کلید ارتفاع پنجره را مشخص می‌کند، و از آن برای یادآوری اندازهٔ ابزار جستجو در بین نشست‌ها استفاده می‌شود. تنظیم مقدار آن به ۱- باعث می‌شود ابزار جستجو با ارتفاع پیش‌فرض ظاهر شود.

en: Default Window Maximized
fa: بزرگی پنجره در حالت پیش‌فرض

en: This key determines if the search tool window starts in a maximized state.
fa: این کلید معین می‌کند که پنجرهٔ ابزار جستجو به بزرگ‌ترین حالت بازشود یا نه.

en: This key determines if the "Contains the text" search option is selected when the search tool is started.
fa: این کلید معین می‌کند گزینه‌ٔ جستجوی «حاوی متن» هنگام آغاز ابزار جستجو انتخاب شده باشد یا نه.

en: This key determines if the "Date modified less than" search option is selected when the search tool is started.
fa: این کلید معین می‌کند که گزینه‌ٔ جستجوی «زمان تغییر قبل از» هنگام آغاز ابزار جستجو انتخاب شده باشد یا نه.

en: This key determines if the "Date modified more than" search option is selected when the search tool is started.
fa: این کلید معین می‌کند که گزینه‌ٔ جستجوی «زمان تغییر بعد از» هنگام آغاز ابزار جستجو انتخاب شده باشد یا نه.

en: This key determines if the "Size at least" search option is selected when the search tool is started.
fa: این کلید معین می‌کند که گزینه‌ٔ جستجوی «حداقل اندازه» هنگام آغاز ابزار جستجو انتخاب شده باشد یا نه.

en: This key determines if the "Size at most" search option is selected when the search tool is started.
fa: این کلید معین می‌کند که گزینه‌ٔ جستجوی «حداکثر اندازه» هنگام آغاز ابزار جستجو انتخاب شده باشد یا نه.

en: This key determines if the "File is empty" search option is selected when the search tool is started.
fa: این کلید معین می‌کند که گزینهٔ جستجوی «پرونده‌ٔ خالی» هنگام آغاز ابزار جستجو انتخاب شده باشد یا نه.

en: This key determines if the "Owned by user" search option is selected when the search tool is started.
fa: این کلید معین می‌کند که گزینه‌ٔ جستجوی «در تملک کاربر» هنگام آغاز ابزار جستجو انتخاب شده باشد یا نه.

en: This key determines if the "Owned by group" search option is selected when the search tool is started.
fa: این کلید معین می‌کند که گزینه‌ٔ جستجوی «در تملک گروه» هنگام آغاز ابزار جستجو انتخاب شده باشد یا نه.

en: This key determines if the "Owner is unrecognized" search option is selected when the search tool is started.
fa: این کلید معین می‌کند که گزینه‌ٔ جستجوی «مالک ناشناخته» هنگام آغاز ابزار جستجو انتخاب شده باشد یا نه.

en: This key determines if the "Name does not contain" search option is selected when the search tool is started.
fa: این کلید معین می‌کند که گزینه‌ٔ جستجوی «نام بدون» هنگام آغاز ابزار جستجو انتخاب شده باشد یا نه.

en: This key determines if the "Name matches regular expression" search option is selected when the search tool is started.
fa: این کلید معین می‌کند که گزینه‌ٔ جستجوی «مطابقت نام با عبارت باقاعده» هنگام آغاز ابزار جستجو انتخاب شده باشد یا نه.

en: This key determines if the "Show hidden files and folders" search option is selected when the search tool is started.
fa: این کلید معین می‌کند که گزینه‌ٔ جستجوی «نشان دادن پرونده‌ها و پوشه‌های مخفی» در هنگام آغاز ابزار جستجو انتخاب شده باشد یا نه.

en: This key determines if the "Follow symbolic links" search option is selected when the search tool is started.
fa: این کلید معین می‌کند که گزینهٔ جستجوی «پی‌گیری پیوند‌های نمادی» هنگام آغاز ابزار جستجو انتخاب شده باشد یا نه.

en: File is not a valid .desktop file
fa: فایل یک فایل .desktop معتبر نیست

en: Unrecognized desktop file Version '%s'
fa: نسخه فایل میز کاری ناشناخته‌ی '%s'

en: Starting %s
fa: در حال آغاز %s

en: Application does not accept documents on command line
fa: برنامه اسناد را نمی تواند در خط فرمان قبول کند

en: Unrecognized launch option: %d
fa: گزینه راه اندازی ناشناخته: %d

en: Not a launchable item
fa: این مورد قابل راه اندازی نیست

en: Disable connection to session manager
fa: از کار انداختن اتصال به مدیر نشست

en: Specify file containing saved configuration
fa: پیشوند پیکربندی ذخیره شده را مشخص کنید.

en: FILE
fa: فایل

en: Specify session management ID
fa: شناسه‌ی مدیریت نشست را مشخص کنید

en: ID
fa: شناسه

en: Session management options:
fa: مدیریت نشست

en: Show session management options
fa: شناسه‌ی مدیریت نشست را مشخص کنید

en: Contains the _text
fa: حاوی _متن

en: _Date modified less than
fa: _تاریخ تغییر قبل از

en: days
fa: روز

en: Date modified more than
fa: تاریخ تغییر بعد از

en: S_ize at least
fa: حدا_قل اندازه

en: kilobytes
fa: کیلوبایت

en: Si_ze at most
fa: حداک_ثر اندازه

en: File is empty
fa: پرونده خالی است

en: Owned by _user
fa: در تملک _کاربر

en: Owned by _group
fa: در تملک _گروه

en: Owner is unrecognized
fa: مالک نامشخص است

en: Na_me does not contain
fa: نا_م حاوی ... نیست

en: Name matches regular e_xpression
fa: مطابقت نام با _عبارت باقاعده

en: Show hidden and backup files
fa: نشان دادن پرونده‌های مخفی و پشتیبان

en: Follow symbolic links
fa: پی‌گیری پیوندهای نمادی

en: PATH
fa: مسیر

en: VALUE
fa: مقدار

en: PATTERN
fa: الگو

en: A locate database has probably not been created.
fa: احتمالاً پایگاه داده‌ٔ مکان‌یابی ایجاد نشده است.

en: Character set conversion failed for "%s"
fa: تبدیل مجموعه نویسهٔ «%s» شکست خورد

en: Searching...
fa: در حال جستجو...

en: Search for Files
fa: جستجوی پرونده‌ها

en: No files found
fa: هیچ پرونده‌ای پیدا نشد

en: (stopped)
fa: (متوقف شد)

en: No Files Found
fa: هیچ پرونده‌ای پیدا نشد

en: Set the text of "Name contains" search option
fa: تنظیم متن گزینه‌ٔ جستجوی «نام حاوی»

en: Set the text of "Look in folder" search option
fa: تنظیم متن گزینه‌ٔ جستجوی «جستجو در پوشه»

en: Sort files by one of the following: name, folder, size, type, or date
fa: مرتب‌سازی پرونده‌ها با یکی از این گزینه‌ها: نام،‌ پوشه، اندازه، نوع، یا تاریخ

en: Set sort order to descending, the default is ascending
fa: نزولی کردن ترتیب مرتب سازی، گزینهٔ پیش‌فرض صعودی است.

en: Automatically start a search
fa: آغاز خودکار جستجو

en: Select the "%s" search option
fa: انتخاب گزینهٔ جستجوی «%s»

en: Select and set the "%s" search option
fa: انتخاب و تنظیم گزینه‌ٔ جستجوی «%s»

en: Invalid option passed to sortby command line argument.
fa: گزینهٔ نامعتبری به آرگومان‌ سطر فرمان sortby رد شد.

en: 
    ... Too many errors to display ...
fa: 
    ...تعداد خطاها بیش از آن است که نمایش داده شوند...

en: The search results may be invalid.  There were errors while performing this search.
fa: نتایج جستجو ممکن است نامعتبر باشد. هنگام اجرای این جستجو خطاهايی به وجود آمد.

en: Show more _details
fa: نمایش جزئیات بیشتر

en: The search results may be out of date or invalid.  Do you want to disable the quick search feature?
fa: نتایج جستجو ممکن است خارج از تاریخ تعیین شده و یا نامعتبر باشند. آیا می‌خواهید جستجوی سریع را از کار بیندازید؟

en: Disable _Quick Search
fa: از کار انداختن جستجوی _سریع

en: Failed to set process group id of child %d: %s.
fa: تنظیم شناسهٔ گروه فراروند فرزند %d شکست خورد: %s.

en: Error parsing the search command.
fa: خطا در تجزیه فرمان جستجو.

en: Error running the search command.
fa: خطا هنگام اجرای فرمان جستجو.

en: Enter a text value for the "%s" search option.
fa: یک مقدار متنی برای گزینه‌ٔ جستجوی «%s» وارد کنید.

note: Translators:  Below is a string displaying the search options name and unit value.  For example, "\"Date modified less than\" in days".
en: "%s" in %s
fa: «%s» برحسب %s

en: Enter a value in %s for the "%s" search option.
fa: مقداری در %s برای گزینه‌ٔ جستجوی «%s» وارد کنید.

en: Remove "%s"
fa: حذف «%s»

en: Click to remove the "%s" search option.
fa: برای حذف گزینه‌ٔ جستجوی «%s» کلیک کنید.

en: A_vailable options:
fa: گزینه‌‌های مو_جود:

en: Available options
fa: گزینه‌‌های موجود

en: Select a search option from the drop-down list.
fa: گزینه جستجویی را از فهرست نمایشِ طوماری انتخاب کنید.

en: Add search option
fa: اضافه‌کردن گزینهٔ جستجو

en: Click to add the selected available search option.
fa: برای اضافه‌کردن گزینه‌ٔ جستجوی انتخابی موجود کلیک کنید.

en: S_earch results:
fa: _نتایج جستجو:

en: List View
fa: نمای فهرستی

en: Name
fa: نام

en: Type
fa: نوع

en: Date Modified
fa: تاریخ تغییر

en: _Name contains:
fa: _نام حاوی:

en: Enter a filename or partial filename with or without wildcards.
fa: نام پرونده یا پاره‌ای از آن را با و یا بدون نویسه‌های عام وارد کنید.

en: Name contains
fa: نام حاوی

en: _Look in folder:
fa: _گشتن در پوشه:

en: Browse
fa: مرور

en: Look in folder
fa: گشتن در پوشه

en: Select the folder or device from which you want to begin the search.
fa: پوشه یا دستگاهی را که می‌خواهید جستجو از آن آغاز شود، انتخاب کنید.

en: Select more _options
fa: انت_خاب گزینه‌های بیشتر

en: Select more options
fa: انتخاب گزینه‌های بیشتر

en: Click to expand or collapse the list of available options.
fa: برای باز یا  جمع‌کردن گزینه‌های موجود کلیک کنید.

en: Click to display the help manual.
fa: برای نمایش راهنما کلیک کنید.

en: Click to close "Search for Files".
fa: برای بستن«جستجو برای پرونده‌ها»کلیک کنید.

en: Click to perform a search.
fa: برای انجام جستجو کلیک کنید.

en: Click to stop a search.
fa: برای توقف جستجو کلیک کنید.

en: Could not open help document.
fa: بازکردن نوشتار راهنما ممکن نیست.

en: Could not open document "%s".
fa: باز کردن نوشتار «%s» ممکن نیست.

en: Could not open folder "%s".
fa: باز کردن پوشهٔ «%s» ممکن نیست.

en: The caja file manager is not running.
fa: مدیر پرونده‌های ناتیلوس در حال اجرا نیست.

en: There is no installed viewer capable of displaying the document.
fa: هیچ‌کدام از نمایشگرهای نصب شده قابلیت نمایش نوشتار را ندارند.

en: Could not move "%s" to trash.
fa: انداختن «%s» به زباله‌دان ممکن نیست.

en: Do you want to delete "%s" permanently?
fa: آیا می‌خواهید «%s» را برای همیشه حذف کنید؟

en: Trash is unavailable.  Could not move "%s" to the trash.
fa: زباله‌دان قابل دسترسی نیست.انداختن «%s» به زباله‌دان ممکن نیست

en: Could not delete "%s".
fa: حذف «%s» ممکن نیست.

en: Deleting "%s" failed: %s.
fa: حذف «%s» شکست خورد: %s.

en: Moving "%s" failed: %s.
fa: جابه‌جایی «%s» شکست خورد: %s.

en: _Open
fa: _باز کردن

en: Open Wit_h
fa: باز کرد_ن با

en: _Save Results As...
fa: _ذخیره‌ٔ نتایج به نام...

en: Save Search Results As...
fa: ذخیره‌ٔ نتایج جستجو به نام...

en: Could not save document.
fa: ذخیره کردن نوشتار ممکن نیست.

en: You did not select a document name.
fa: نامی برای نوشتار انتخاب نکرده‌اید.

en: Could not save "%s" document to "%s".
fa: ذخیره کردن نوشتار «%s» در «%s» ممکن نیست.

en: The document "%s" already exists.  Would you like to replace it?
fa: نوشتار «%s» از قبل وجود دارد. آیا می‌خواهید آن را جایگزین کنید؟

en: If you replace an existing file, its contents will be overwritten.
fa: اگر پرونده‌ای را که‌ وجود دارد جایگزین کنید، محتویات آن رونویسی خواهد شد.

en: _Replace
fa: _جای‌گزینی

en: The document name you selected is a folder.
fa: نام نوشتاری که انتخاب کردید، یک پوشه است.

en: You may not have write permissions to the document.
fa: شاید اجازه‌ٔ نوشتن در نوشتار را ندارید.

en: today at %-I:%M %p
fa: امروز در %-OH:%OM

en: yesterday at %-I:%M %p
fa: دیروز در %-OH:%OM

en: %A, %B %-d %Y at %-I:%M:%S %p
fa: %a، %-Od %B %OY در %-OH:%OM:%OS

en: link (broken)
fa: پیوند (خراب)‏

en: link to %s
fa: پیوند به %s

en:  (copy)
fa:  (نسخه)

en:  (another copy)
fa:  (نسخه‌ی دیگر)

en: th copy)
fa: مین نسخه)

en: st copy)
fa: مین نسخه)

en: nd copy)
fa: مین نسخه)

en: rd copy)
fa: مین نسخه)

en: %s (copy)%s
fa: %s (نسخه)%s

en: %s (another copy)%s
fa: %s (نسخه‌ی دیگر)%s

en:  (invalid Unicode)
fa:  (یونی‌کد نامعتبر)

en:  (
fa: )

en: View or monitor system log files
fa: نمایش یا پایش پرونده‌های ثبت وقایع سیستم

en: Log file to open up on startup
fa: پرونده‌ٔ ثبتی که هنگام راه‌اندازی باز می‌شود

en: Specifies the log file displayed at startup. The default is either /var/adm/messages or /var/log/messages, depending on your operating system.
fa: پروندهٔ‌ ثبتی نمایش داده شده در زمان راه‌اندازی را مشخص کنید. گزینه‌ٔ پیش‌فرض بسته به سیستم عامل شما var/adm/messages یا /var/log/messages است.

en: Size of the font used to display the log
fa: اندازهٔ قلم استفاده شده برای نمایش ثبت وقایع

en: Specifies the size of the fixed-width font used to display the log in the main tree view. The default is taken from the default terminal font size.
fa: اندازهٔ قلم با عرض ثابت استفاده شده برای نمایش ثبت وقایع در شکل درختی اصلی را مشخص کنید. گزینهٔ پیش‌فرض همان اندازهٔ قلم پایانه است.

en: Height of the main window in pixels
fa: بلندای پنجرهٔ اصلی به مقیاس نقطه‌ای

en: Specifies the height of the log viewer main window in pixels.
fa: طول پنجرهٔ اصلی نمایش‌گر ثبت را در مقیاس نقطه‌ای مشخص کنید.

en: Width of the main window in pixels
fa: عرض پنجرهٔ اصلی به نقطه

en: Specifies the width of the log viewer main window in pixels.
fa: عرض پنجرهٔ اصلی نمایش‌گر ثبت را به نقطه مشخص کنید.

en: Log files to open up on startup
fa: پرونده‌‌های ثبتی که هنگام راه‌اندازی باز می‌شوند

en: Specifies a list of log files to open up at startup. A default list is created by reading /etc/syslog.conf.
fa: فهرستی از پرونده‌های ثبتی که هنگام راه‌اندازی باز می‌شوند. فهرست پیش‌فرض با خواندن  /etc/syslog.conf ایجاد می‌شود.

en: _Cancel
fa: ان_صراف

en: _Name:
fa: _نام:

en: _Find:
fa: _پیدا کردن:

en: Loading...
fa: در حال بار کردن...

en: Show the application's version
fa: نشان دادن شمارهٔ نسخهٔ برنامه

en:  - Browse and monitor logs
fa: - مرور و پایش وقایع ثبت‌شده

en: Log Viewer
fa: نمایشگر وقایع ثبت شده

en: System Log Viewer
fa: نمایشگر وقایع سیستم

en: %d lines (%s) - %s
fa: %Id سطر (%s) - %s

en: Open Log
fa: _باز کردن ثبت

en: There was an error displaying help: %s
fa: خطا در نمایش راهنما: %s

en: Not found
fa: پیدا نشد

en: _File
fa: _فایل

en: _Open...
fa: _باز کردن...

en: Open a log from file
fa: باز کردن یک ثبت از پرونده

en: Close this log
fa: بستن این ثبت

en: _Quit
fa: _ترک

en: Quit the log viewer
fa: ترک نمایشگر ثبت

en: _Copy
fa: _نسخه‌برداری

en: Copy the selection
fa: نسخه‌برداری از انتخاب شده‌ها

en: Select _All
fa: انتخاب _همه

en: Select the entire log
fa: انتخاب کل ثبت

en: _Find...
fa: _یافتن...

en: Zoom _In
fa: زوم به داخل

en: Bigger text size
fa: اندازهٔ متن درشت‌تر

en: Zoom _Out
fa: زوم به _خارج

en: Smaller text size
fa: اندازهٔ متن ریزتر

en: _Normal Size
fa: اندازهٔ _عادی

en: Normal text size
fa: اندازهٔ متن عادی

en: Open the help contents for the log viewer
fa: باز کردن محتویات راهنمای نمایشگر ثبت

en: _About
fa: _درباره

en: Show the about dialog for the log viewer
fa: نشان دادن محاورهٔ دربارهٔ نمایشگر ثبت

en: _Statusbar
fa: _نوار وضعیت

en: Show Status Bar
fa: نمایش نوار وضعیت

en: Side _Pane
fa: _قاب کناری

en: Show Side Pane
fa: نشان دادن قاب کناری

en: Version:
fa: نسخه:

en: Default
fa: پیش‌فرض

en: Default Dictionary Server
fa: کارگزار لغت‌نامهٔ پیش‌فرض

en: Check word definitions and spellings in an online dictionary
fa: بررسی معانی و املای کلمات در یک لغت‌نامهٔ برخط

en: Dictionary Look up
fa: مراجعه به لغت‌نامه

en: Look up words in a dictionary
fa: پیدا کردن کلمات در یک لغت‌نامه

en: The default database to use
fa: پایگاه دادهٔ مورد استفاده در حالت پیش‌فرض

en: The name of the default individual database or meta-database to use on a dictionary source. An exclamation mark ("!") means that all the databases present in a dictionary source should be searched
fa: نام پایگاه‌داده یا پایگاه فرادادهٔ پیش‌فرض که در منبع لغت‌نامه استفاده می‌شود. علامت تعجب «!» به این معنی است که همه‌ٔ پایگاه‌های دادهٔ موجود در منبع لغت‌نامه باید جستجو شوند

en: The default search strategy to use
fa: راهکار جستجوی مورد استفاده در حالت پیش‌فرض

en: The name of the default search strategy to use on a dictionary source, if available. The default strategy is 'exact', that is match exact words.
fa:  نام راهکار جستجو به طور پیش‌فرض در صورت موجود بودن، برای استفاده در منبع لغت‌نامه. راهکار پیش‌فرض «دقیق» است، که به معنی تطبیق با فقط همان کلمات وارد شده است.

en: The font to be used when printing
fa: قلم مورد استفاده برای چاپ

en: The font to be used when printing a definition.
fa: قلم مورد استفاده برای چاپ معانی.

en: The name of the dictionary source used
fa: نام منبع لغت‌نامهٔ استفاده شده

en: The name of the dictionary source used to retrieve the definitions of words.
fa: نام منبع لغت‌نامهٔ استفاده شده برای دریافت معانی کلمات.

en: Thai
fa: تایلندی

en: Client Name
fa: نام کارگیر

en: The name of the client of the context object
fa: نام کارگیر شیء زمینه‌ای

en: Hostname
fa: نام میزبان

en: The hostname of the dictionary server to connect to
fa: نام میزبان کارگزار لغت‌نامه که به آن متصل می‌شوید

en: Port
fa: درگاه

en: The port of the dictionary server to connect to
fa: درگاهی از کارگزار لغت‌نامه که به آن متصل می‌شوید

en: Status
fa: وضعیت

en: The status code as returned by the dictionary server
fa: کد وضعیت به همان شکلی که کارگزار لغت‌نامه برگردانده

en: No connection to the dictionary server at '%s:%d'
fa: هیچ اتصالی به کارگزار لغت‌نامه در «%s:%d» وجود ندارد

en: Lookup failed for hostname '%s': no suitable resources found
fa: جستجو برای نام میزبان «%s» شکست خورد: منبع مناسبی پیدا نشد

en: Lookup failed for host '%s': %s
fa: جستجو برای میزبان «%s» شکست خورد: %s

en: Lookup failed for host '%s': host not found
fa: جستجو برای میزبان «%s» شکست خورد: میزبان پیدا نشد

en: Unable to connect to the dictionary server at '%s:%d'. The server replied with code %d (server down)
fa: اتصال به کارگزار لغت‌نامه در «%s:%d» ممکن نیست. کارگزار کد %d را برگردانده است (کارگزار خراب است)

en: Unable to parse the dictionary server reply
    : '%s'
fa: تجزیهٔ جواب کارگزار لغت‌نامه ممکن نیست
    : «%s»

en: No definitions found for '%s'
fa: هیچ معنی‌ای برای «%s» پیدا نشد

en: Invalid database '%s'
fa: پایگاه دادهٔ نامعتبر «%s»

en: Invalid strategy '%s'
fa: راهکار نامعتبر «%s»

en: Bad command '%s'
fa: فرمان اشتباه «%s»

en: Bad parameters for command '%s'
fa: پارامترهای اشتباه برای فرمان «%s»

en: No databases found on dictionary server at '%s'
fa: هیچ پایگاه داده‌ای در کارگزار لغت‌نامه در «%s» پیدا نشد

en: No strategies found on dictionary server at '%s'
fa: هیچ‌ راهکاری در کارگزار لغت‌نامه در «%s» پیدا نشد

en: Connection failed to the dictionary server at %s:%d
fa: اتصال به کارگزار لغت‌نامه در %s:%d شکست خورد

en: Error while reading reply from server:
    %s
fa: خطایی هنگام خواندن جواب این کارگزار رخ داد:
    %s

en: No hostname defined for the dictionary server
fa: هیچ نام میزبانی برای کارگزار لغت‌نامه تعریف نشده

en: Unable to create socket
fa: ایجاد سوکت ممکن نیست

en: Unable to set the channel as non-blocking: %s
fa: تنظیم کانال به شکل non-blocking ممکن نیست: %s

en: Unable to connect to the dictionary server at '%s:%d'
fa: اتصال به کارگزار لغت‌نامه در «%s:%d» ممکن نیست

en: Local Only
fa: فقط به صورت محلی

en: Whether the context uses only local dictionaries or not
fa: آیا در این زمینه فقط از لغت‌نامه‌های محلی استفاده شود یا نه؟

en: Reload the list of available databases
fa: بازخوانی فهرست پایگاه‌های دادهٔ موجود

en: Clear the list of available databases
fa: پاک کردن فهرست پایگاه‌های دادهٔ موجود

en: Error while matching
fa: خطا هنگام تطبیق دادن

en: F_ind:
fa: _پیدا کردن:

en: _Previous
fa: _قبلی

en: _Next
fa: _بعدی

en: Error while looking up definition
fa: خطا هنگام جستجوی معنی کلمه

en: Another search is in progress
fa: جستجوی دیگری در حال اجرا است

en: Please wait until the current search ends.
fa: لطفاً تا پایان جستجوی فعلی صبر کنید.

en: Error while retrieving the definition
fa: خطا هنگام دریافت معنی کلمه

en: Filename
fa: نام پرونده

en: The filename used by this dictionary source
fa: نام پرونده‌ای که به‌وسیلهٔ منبع این لغت‌نامه استفاده شده

en: Description
fa: شرح

en: The description of this dictionary source
fa: شرح این منبع لغت‌نامه

en: Database
fa: پایگاه‌داده

en: Strategy
fa: را_ه‌کار

en: Transport
fa: انتقال

en: The transport mechanism used by this dictionary source
fa: ساز و کار انتقال که در این منبع لغت‌نامه استفاده می‌شود

en: Context
fa: _زمینه

en: The GdictContext bound to this source
fa: شیء GdictContextبه این منبع مرتبط است

en: Invalid transport type '%d'
fa: نوع حمل و نقل نامعتبر «%Id»

en: No '%s' group found inside the dictionary source definition
fa: هیچ گروه «%s» درون معنی منبع لغت‌نامه پیدا نشد

en: Unable to get the '%s' key inside the dictionary source definition: %s
fa: گرفتن کلید «%s» درون منبع معنی لغت‌نامه ممکن نیست: %s

en: Unable to get the '%s' key inside the dictionary source definition file: %s
fa: گرفتن کلید «%s» درون پروندهٔ معنی منبع لغت‌نامه ممکن نیست: %s

en: Dictionary source does not have name
fa: منبع لغت‌نامه ‌نام ندارد

en: Dictionary source '%s' has invalid transport '%s'
fa: منبع لغت‌نامهٔ «%s» دارای حمل و نقل نامعتبری است «%s»

en: Paths
fa: مسیرها

en: Search paths used by this object
fa: مسیرهای جستجوی استفاده شده به‌وسیلهٔ این شیء

en: Sources
fa: منابع

en: Dictionary sources found
fa: منابع لغت‌نامهٔ پیدا شده

en: Clear the list of similar words
fa: فهرست کلمات مشابه پاک شود

en: The GdictContext object used to get the word definition
fa: شیء GdictContext که برای به دست آوردن معنی کلمه استفاده می‌شود

en: The database used to query the GdictContext
fa: پایگاه‌داده‌ای که برای پرس‌وجوی GdictContext استفاده می‌شود

en: The strategy used to query the GdictContext
fa: راهکار استفاده شده برای پرس و جوی GdictContext

en: FLAGS
fa: پرچم‌ها

en: Dictionary
fa: لغت‌نامه

note: Translators: the first is the word found, the second is the * database name and the last is the definition's text; please * keep the new lines.
en: Definition for '%s'
      From '%s':
    
    %s
fa: معنیِ «%s»
      از «%s»:
    
    %s

en: Error: %s
fa: خطا:  %s

en: See mate-dictionary --help for usage
fa: برای دیدن طرز استفاده این سطر را اجرا کنید: mate-dictionary --help

en: Unable to find a suitable dictionary source
fa: منبع لغت‌نامهٔ مناسبی پیدا نمی‌شود

en: Error while looking up the definition of "%s":
    %s
fa: خطا هنگام جستجوی معنی «%s» : 
    %s

en: Words to look up
fa: کلمات مورد جستجو

en: word
fa: کلمه

en: Words to match
fa: فهرست کلمات

en: Dictionary source to use
fa: منبع لغت‌نامه مورد استفاده

en: source
fa: منبع

en: Print result to the console
fa: چاپ نتیجه در پیشانه

en: Database to use
fa: پایگاه‌دادهٔ مورد استفاده

en:  - Look up words in dictionaries
fa:  - جستجوی کلمات در لغت‌نامه‌ها

en: Save a Copy
fa: ذخیرهٔ یک نسخه

en: Untitled document
fa: نوشتار بی‌عنوان

en: Error while writing to '%s'
fa: خطا در حین نوشتن در‌ %s

en: Clear the definitions found
fa: پاک کردن معانی پیدا شده

en: Clear definition
fa: پاک کردن معنی کلمه

en: Clear the text of the definition
fa: پاک کردن متن معنی

en: Print the definitions found
fa: چاپ معانی پیدا شده

en: Print definition
fa: چاپ معنی

en: Print the text of the definition
fa: چاپ متن معنی

en: Save the definitions found
fa: ذخیرهٔ معنی پیدا شده

en: Save definition
fa: ذخیرهٔ معنی

en: Save the text of the definition to a file
fa: ذخیرهٔ متن معنی در یک پرونده

en: Click to view the dictionary window
fa: برای نمایش پنجرهٔ لغت‌نامه کلیک کنید

en: Toggle dictionary window
fa: زدن ضامن پنجرهٔ لغت‌نامه

en: Show or hide the definition window
fa: نمایش دادن یا مخفی کردن پنجرهٔ معنی کلمه

en: Type the word you want to look up
fa: کلمه‌ای را که می‌خواهید جستجو کنید، وارد کنید

en: Dictionary entry
fa: مدخل لغت‌نامه

en: Look up words in dictionaries
fa: جستجوی کلمات در لغت‌نامه‌ها

en: Dictionary Preferences
fa: ترجیحات لغت‌نامه

en: There was an error while displaying help
fa: هنگام نمایش راهنما خطایی به وجود آمد

en: No dictionary source available with name '%s'
fa: منبع لغت‌نامه‌ای به نام «%s» موجود نیست

en: Unable to find dictionary source
fa: پیدا کردن منبع لغت‌نامه ممکن نیست

en: No context available for source '%s'
fa: هیچ زمینه‌ای برای منبع «%s» موجود نیست

en: Unable to create a context
fa: ایجاد زمینه ممکن نیست

en: _Look Up Selected Text
fa: _جستجوی متن انتخاب‌شده

en: Cl_ear
fa: _پاک کردن

en: _Print
fa: _چاپ

en: _Save
fa: _ذخیره

en: Preferences
fa: تنظیمات

en: Unable to rename file '%s' to '%s': %s
fa: تغییر نام پرونده از «%s» به  «%s» ممکن نیست: %s

en: Unable to create the data directory '%s': %s
fa: ایجاد شاخهٔ داده‌های «%s» ممکن نیست: %s

en: Edit Dictionary Source
fa: ویرایش منبع لغت‌نامه

en: Add Dictionary Source
fa: اضافه‌کردن منبع لغت‌نامه

en: Remove "%s"?
fa: «%s» حذف شود؟

en: This will permanently remove the dictionary source from the list.
fa: با این کار منبع لغت‌نامه برای همیشه از فهرست حذف خواهد شد.

en: Unable to remove source '%s'
fa: حذف منبع «%s» ممکن نیست

en: Add a new dictionary source
fa: اضافه کردن یک منبع لغت‌نامهٔ جدید

en: Remove the currently selected dictionary source
fa: حذف منبع لغت‌نامهٔ انتخاب شده

en: Set the font used for printing the definitions
fa: تنظیم قلم مورد استفاده برای چاپ معانی

en: Unable to create a source file
fa: ایجاد پروندهٔ منبع ممکن نیست

en: Unable to save source file
fa: ذخیرهٔ پروندهٔ منبع ممکن نیست

en: Searching for '%s'...
fa: در حال جستجو به دنبال «%s»...

en: No definitions found
fa: هیچ معنی‌ای پیدا نشد

en: %s - Dictionary
fa: %s - لغت‌نامه

en: _Go
fa: _رفتن

en: _New
fa: _جدید

en: New look up
fa: جستجوی جدید

en: _Save a Copy...
fa: _ذخیرهٔ یک نسخه...

en: _Print...
fa: _چاپ...

en: Print this document
fa: چاپ این نوشتار

en: Find a word or phrase in the document
fa: پیدا کردن یک کلمه یا عبارت در نوشتار

en: Find Ne_xt
fa: پیدا کردن ب_عدی

en: Find Pre_vious
fa: پیدا کردن _قبلی

en: _Preferences
fa: _ترجیحات

en: _Previous Definition
fa: معنی کلمه _قبلی

en: Go to the previous definition
fa: رفتن به معنی قبلی

en: _Next Definition
fa: معنی کلمه _بعدی

en: Go to the next definition
fa: رفتن به معنی بعدی

en: _First Definition
fa: _اولین معنی

en: Go to the first definition
fa: رفتن به اولین معنی

en: _Last Definition
fa: آ_خرین معنی

en: Go to the last definition
fa: رفتن به آخرین معنی

en: Similar _Words
fa: _کلمات مشابه

en: Available _Databases
fa: _پایگاه‌داده‌های موجود

en: _Sidebar
fa: نوار _کناری

en: S_tatusbar
fa: نوار _وضعیت

en: Database `%s' selected
fa: پایگاه دادهٔ «%s» انتخاب شد

en: Word `%s' selected
fa: کلمهٔ «%s» انتخاب شد

en: Double-click on the word to look up
fa: برای جستجوی کلمه، دو بار روی آن کلیک کنید

en: Double-click on the database to use
fa: برای استفاده از پایگاه داده، دو بار روی آن کلیک کنید

en: Look _up:
fa: _جستجو:

en: Similar words
fa: کلمات مشابه

en: Available dictionaries
fa: لغت‌نامه‌های موجود

en: _Select a dictionary source for looking up words:
fa: _یک منبع لغت‌نامه برای جستجوی کلمات انتخاب کنید:

en: Source
fa: منبع

en: _Print font:
fa: قلم _چاپ:

en: Print
fa: چاپ

en: _Description:
fa: _شرح:

en: Source Name
fa: نام منبع

en: _Transport:
fa: _انتقال:

en: H_ostname:
fa: نام میز_بان:

en: All Files
fa: همهٔ پرونده‌ها

en: Take Screenshot
fa: گرفتن عکس صفحه

en: Save images of your desktop or individual windows
fa: ذخیرهٔ تصاویر رومیزی یا پنجره‌های جداگانه‌

en: Save Screenshot
fa: ذخیرهٔ عکس صفحه

en: Save in _folder:
fa: ذخیره در _پوشه:

en: Screenshot directory
fa: شاخهٔ عکس صفحه

en: The directory the last screenshot was saved in.
fa: شاخه‌ای که آخرین عکس صفحه در آن ذخیره شده است.

en: Include Border
fa: گنجاندن کناره

en: Include the window manager border along with the screenshot
fa: گنجاندن کنارهٔ مدیر پنجره در عکس صفحه

en: Border Effect
fa: جلوهٔ کناره

en: None
fa: هیچ‌کدام

en: Border
fa: حاشیه

en: seconds
fa: ثانیه

en: Grab a window instead of the entire screen
fa: عکس گرفتن از یک پنجره به جای تمام صفحه‌ٔ نمایش

en: Include the window border with the screenshot
fa: گنجاندن کناره‌های پنجره در عکس صفحه

en: Take screenshot after specified delay [in seconds]
fa: عکس گرفتن از صفحه پس از تأخیر مشخص [به ثانیه]

en: effect
fa: جلوه

en: Take a picture of the screen
fa: گرفتن یک عکس از صفحهٔ نمایش

en: Select a folder
fa: یک پوشه انتخاب کنید

en: Unable to clear the temporary folder:
    %s
fa: پاک کردن پوشهٔ موقتی ممکن نیست:
    %s

en: Unknown error saving screenshot to disk
fa: خطای نامعلوم در ذخیره‌ٔ عکس صفحه در دیسک

en: File already exists
fa: این پرونده از قبل موجود است
