mate-utils 1.25.1 - en to ga translation catalogue (292 entries)

en: Check folder sizes and available disk space
ga: Seiceáil méideanna fillteán agus spás diosca le fáil

en: Disk Usage Analyzer Preferences
ga: Sainroghanna Anailíseoir Úsáid Diosca

en: _Help
ga: Cab_hair

en: _Close
ga: _Dún

en: Select _devices to include in filesystem scan:
ga: Roghnaigh _gléasanna le cur san áireamh do scanadh an chórais comhad:

en: _Monitor changes to your home folder
ga: Déan _monatóireacht ar athruithe d'fhillteáin baile

en: _Analyzer
ga: _Anailíseoir

en: Scan _Home Folder
ga: Scan Fillteán _Baile

en: Scan _Filesystem
ga: Scan _Córas Comhad

en: Scan F_older...
ga: Scan _Fillteán...

en: S_can Remote Folder...
ga: Scan Fillteán C_ianda...

en: _Edit
ga: _Eagar

en: _Expand All
ga: _Leathnaigh Uile

en: _Collapse All
ga: L_aghdaigh Uile

en: _View
ga: _Amharc

en: _Toolbar
ga: _Barra Uirlisí

en: St_atusbar
ga: Barra S_tádais

en: All_ocated Space
ga: Spás _Dáilte

en: _Contents
ga: _Inneachar

en: Disk Usage Analyzer
ga: Anailíseoir Úsáid Diosca

en: Scan home folder
ga: Scan fillteán baile

en: Scan Home
ga: Scan Baile

en: Scan filesystem
ga: Scan córas comhad

en: Scan Filesystem
ga: Scan Córas Comhad

en: Scan a folder
ga: Scan fillteán

en: Scan Folder
ga: Scan Fillteán

en: Scan a remote folder
ga: Scan fillteán cianda

en: Scan Remote Folder
ga: Scan Fillteán Cianda

en: Stop scanning
ga: Stad scanadh

en: Refresh
ga: Athnuaigh

en: Scanning...
ga: Á scanadh...

en: Total filesystem capacity:
ga: Toilleadh an chórais comhad iomlán:

en: used:
ga: úsáidte:

en: available:
ga: ar fáil:

en: Ready
ga: Réidh

en: Total filesystem capacity
ga: Toilleadh an chórais comhad iomlán

en: Total filesystem usage
ga: Úsáid an chórais comhad iomlán

en: contains hardlinks for:
ga: tá crua-naisc ann ar:

en: Move to parent folder
ga: Bog go máthairfhillteán

en: Zoom in
ga: Súmáil isteach

en: Zoom out
ga: Súmáil amach

en: View as Rings Chart
ga: Amharc mar Chairt Fháinní

en: View as Treemap Chart
ga: Amharc mar Chairt Mhapa Crainn

en: Show version
ga: Taispeáin leagan

en: [DIRECTORY]
ga: [COMHADLANN]

en: Could not detect any mount point.
ga: Níorbh fhéidir aon phointe fheistithe a bhrath.

en: Save Snapshot
ga: Sábháil Alaghraf

en: _Image type:
ga: Cineál í_omhá:

en: Device
ga: Gléas

en: Mount Point
ga: Pointe Feistithe

en: Filesystem Type
ga: Cineál an Chórais Comhad

en: Total Size
ga: Méid Iomlán

en: Available
ga: Ar Fáil

en: Custom Location
ga: Suíomh Saincheaptha

en: Public FTP
ga: FTP Poiblí

en: FTP (with login)
ga: FTP (le logáil isteach)

en: Windows share
ga: Comhroinnt Windows

en: Secure WebDAV (HTTPS)
ga: WebDAV Daingean (HTTPS)

en: Cannot Connect to Server. You must enter a name for the server.
ga: Ní féidir Nascadh le Freastalaí. Ní mór duit ainm a iontráil don fhreastalaí.

en: Please enter a name and try again.
ga: Iontráil ainm agus bain triail as arís, le do thoil.

en: _Location (URI):
ga: _Suíomh (URI):

en: _Server:
ga: _Freastalaí:

en: Optional information:
ga: Eolas roghnach:

en: _Share:
ga: _Comhroinn:

en: _Folder:
ga: _Fillteán:

en: _User Name:
ga: Ainm Ú_sáideora:

en: _Domain Name:
ga: Ai_nm Fearainn:

en: Connect to Server
ga: Nasc le Freastalaí

en: Service _type:
ga: Ci_neál seirbhíse:

en: _Rescan
ga: _Athscan

en: Folder
ga: Fillteán

en: Usage
ga: Úsáid

en: Size
ga: Méid

en: Contents
ga: _Inneachar

en: Select Folder
ga: Roghnaigh Fillteán

en: _Show hidden folders
ga: _Taispeáin fillteáin folaithe

en: "%s" is not a valid folder
ga: Ní fillteán bailí é "%s"

en: _Open Folder
ga: _Oscail Fillteán

en: Mo_ve to Trash
ga: _Bog go Bruscar

en: Could not open folder "%s"
ga: Níorbh fhéidir fillteán "%s" a oscailt

en: Could not move "%s" to the Trash
ga: Níorbh fhéidir "%s" a bhogadh go dtí an Bruscar

en: Could not move file to the Trash
ga: Níorbh fhéidir comhad a bhogadh go dtí an Bruscar

en: Details: %s
ga: Mionsonraí: %s

en: There was an error displaying help.
ga: Tharla earráid agus cabhair á taispeáint.

en: This program is free software; you can redistribute it and/or modify it under the terms of the GNU General Public License as published by the Free Software Foundation; either version 2 of the License, or (at your option) any later version.
ga: Is bogearraí saor é an clár seo; is féidir leat é a athdháileadh nó a athrú faoi théarmaí an GNU General Public License mar foilsíodh é ag an Free Software Foundation; leagan 2 an License, nó (de do rogha) aon leagan níos déanaí.

en: This program is distributed in the hope that it will be useful, but WITHOUT ANY WARRANTY; without even the implied warranty of MERCHANTABILITY or FITNESS FOR A PARTICULAR PURPOSE.  See the GNU General Public License for more details.
ga: Dáileadh an clár seo le súil go mbeidh sé úsáideach, ach GAN AON BHARÁNTA; gan an baránta intuigthe INDÍOLTÓIREACHTA nó OIRIÚNACHTA D'FHEIDHM ÁIRITHE fiú. Féach an GNU General Public License le haghaidh tuilleadh mionsonraí.

en: The document does not exist.
ga: Níl an cháipéis ann.

en: The folder does not exist.
ga: Níl an fillteán ann.

en: Locate documents and folders on this computer by name or content
ga: Aimsigh cáipéisí agus fillteáin ar an ríomhaire seo trí ainm nó ábhar

en: Default Window Width
ga: Leithead Fuinneoige Réamhshocraithe

en: Default Window Height
ga: Airde Fuinneoige Réamhshocraithe

en: Look in Folder
ga: Féach i bhFillteán

en: File is not a valid .desktop file
ga: Ní comhad .desktop bailí é an comhad

en: Unrecognized desktop file Version '%s'
ga: Leagan comhaid deisce anaithnid '%s'

en: Starting %s
ga: %s á Thosú

en: Unrecognized launch option: %d
ga: Rogha tosaithe anaithnid: %d

en: Not a launchable item
ga: Ní mír inthosaithe

en: Disable connection to session manager
ga: Díchumasaigh ceangal le bainisteoir an tseisiúin

en: Specify file containing saved configuration
ga: Sonraigh comhad ina bhfuil cumraíocht sábháilte

en: FILE
ga: COMHAD

en: Specify session management ID
ga: Sonraigh CA bainistíochta seisiún

en: ID
ga: CA

en: Session management options:
ga: Roghanna bainistíochta seisiún:

en: Show session management options
ga: Taispeáin roghanna bainistíochta seisiún

en: days
ga: lá

en: kilobytes
ga: cilibheart

en: File is empty
ga: Tá an comhad folamh

en: Owner is unrecognized
ga: úinir gan aith

en: STRING
ga: TEAGHRÁN

en: PATH
ga: CONAIR

en: VALUE
ga: LUACH

en: DAYS
ga: LÁ

en: KILOBYTES
ga: CILIBHEART

en: USER
ga: ÚSÁIDEOIR

en: GROUP
ga: GRÚPA

en: PATTERN
ga: PATRÚN

en: Searching...
ga: Á Chuardach...

en: Search for Files
ga: Cuardaigh ar Chomhaid

en: No files found
ga: Comhaid gan aimsiú

en: (stopped)
ga: (stadta)

en: No Files Found
ga: Comhaid Gan Aimsiú

en: Show more _details
ga: Taispeáin tuilleadh _mionsonraí

note: Translators:  Below is a string displaying the search options name and unit value.  For example, "\"Date modified less than\" in days".
en: "%s" in %s
ga: "%s" le %s

en: Remove "%s"
ga: Bain "%s"

en: List View
ga: Amharc Liosta

en: Name
ga: Ainm

en: Type
ga: Cineál

en: Date Modified
ga: Dáta Athraithe

en: _Look in folder:
ga: _Féach i bhfillteán:

en: Browse
ga: Brabhsáil

en: Look in folder
ga: Féach i bhfillteán

en: Could not open document "%s".
ga: Teip ag oscailt capéis "%s".

en: Could not open folder "%s".
ga: Teip ag oscailt fillteán "%s".

en: Could not delete "%s".
ga: Níorbh fhéidir "%s" a scriosadh.

en: Deleting "%s" failed: %s.
ga: Theip ar scriosadh "%s": %s.

en: Moving "%s" failed: %s.
ga: Theip ar bhogadh "%s": %s.

en: _Open
ga: _Oscail

en: _Open with %s
ga: _Oscail le %s

en: Open with %s
ga: Oscail le %s

en: Open Wit_h
ga: Oscail _Le

en: Save Search Results As...
ga: Sábháil na toradhas an curadach mar...

en: _Replace
ga: _Ionadaigh

en: today at %-I:%M %p
ga: inniu ag %-I:%M %p

en: yesterday at %-I:%M %p
ga: inné ag %-I:%M %p

en: %A, %B %-d %Y at %-I:%M:%S %p
ga: %A, %-d %B %Y ag %-I:%M:%S %p

en: link (broken)
ga: nasc (briste)

en: link to %s
ga: nasc le %s

en:  (copy)
ga:  (cóip)

en:  (another copy)
ga:  (cóip eile)

en: th copy)
ga: ú cóip)

en: st copy)
ga: ú chóip)

en: nd copy)
ga: ú cóip)

en: rd copy)
ga: ú cóip)

en: %s (copy)%s
ga: %s (cóip)%s

en: %s (another copy)%s
ga: %s (cóip eile)%s

en:  (invalid Unicode)
ga:  (Unicode neamhbhailí)

en: Log File Viewer
ga: Amharcán Comhad Loga

en: _Cancel
ga: _Cealaigh

en: _Name:
ga: _Ainm:

en: Filters
ga: Scagairí

en: _Find:
ga: _Aimsigh:

en: Find Previous
ga: Aimsigh an Ceann Roimhe Seo

en: Find Next
ga: Aimsigh an Chéad Cheann Eile

en: Loading...
ga: Á Luchtú...

en: Show the application's version
ga: Taispeáin leagan an fheidhmchláir

en: [LOGFILE...]
ga: [COMHADLOGA...]

en: Log Viewer
ga: Amharcán Logaí

en: System Log Viewer
ga: Amharcán Logaí Córais

en: last update: %s
ga: nuashonrú is déanaí: %s

en: %d lines (%s) - %s
ga: %d líne (%s) - %s

en: Open Log
ga: Oscail Loga

en: There was an error displaying help: %s
ga: Bhí earraid ag taispeáin cabhair: %s

en: Not found
ga: Gan aimsiú

en: _File
ga: _Comhad

en: _Filters
ga: _Scagairí

en: _Open...
ga: _Oscail...

en: Open a log from file
ga: Oscail loga ó chomhad

en: Close this log
ga: Dún an loga seo

en: _Quit
ga: Scoi_r

en: _Copy
ga: _Cóipeáil

en: Copy the selection
ga: Cóipeáil an roghnú

en: Select _All
ga: Roghnaigh _Gach Rud

en: _Find...
ga: _Aimsigh...

en: Zoom _In
ga: Súmáil _Isteach

en: Zoom _Out
ga: Súmáil _Amach

en: _Normal Size
ga: _Gnáthmhéid

en: _About
ga: _Maidir Leis Seo

en: _Statusbar
ga: Barra _Stádais

en: Show Status Bar
ga: Taispeáin Barra Stádais

en: Side _Pane
ga: _Pána Taoibh

en: Show Side Pane
ga: Taispeáin Pána Taoibh

en: Version:
ga: Leagan:

en: Could not open the following files:
ga: Níorbh fhéidir na comhaid a leanas a oscailt:

en: Default
ga: Réamhshocrú

en: Default Dictionary Server
ga: Freastalaí Foclóra Réamhshocraithe

en: Dictionary Look up
ga: Cuardach Foclóra

en: Look up words in a dictionary
ga: Cuardaigh focail i bhfoclóir

en: Thai
ga: Téalainnis

en: Client Name
ga: Ainm Cliaint

en: Hostname
ga: Óstainm

en: Status
ga: Stádas

en: Unable to parse the dictionary server reply
    : '%s'
ga: Ní féidir freagra an fhreastalaí foclóra a pharsáil
    : '%s'

en: Invalid database '%s'
ga: Bunachar sonraí neamhbhailí '%s'

en: Bad command '%s'
ga: Drochordú '%s'

en: Unable to create socket
ga: Ní féidir soicéad a chruthú

en: Local Only
ga: Logánta Amháin

en: F_ind:
ga: A_imsigh:

en: _Previous
ga: _Roimhe Seo

en: _Next
ga: _Ar Aghaidh

en: Filename
ga: Ainm Comhaid

en: Description
ga: Cur Síos

en: Database
ga: Bunachar Sonraí

en: Context
ga: Comhthéacs

en: Sources
ga: Foinsí

en: Dictionary sources found
ga: Aimsíodh foinsí foclóra

en: FLAGS
ga: BRATAÍ

en: GDict Options
ga: Roghanna GDict

en: Show GDict Options
ga: Taispeáin Roghanna GDict

en: Dictionary
ga: Foclóir

en: Error: %s
ga: Earráid: %s

en: word
ga: focal

en: Dictionary source to use
ga: Foinse fhoclóra le húsáid

en: source
ga: foinse

en: Database to use
ga: Bunachar sonraí le húsáid

en:  - Look up words in dictionaries
ga:  - Cuardaigh focail i bhfoclóirí

en: Save a Copy
ga: Sábháil Cóip

en: Untitled document
ga: Cáipéis gan teideal

en: Toggle dictionary window
ga: Scoránaigh fuinneog fhoclóra

en: Dictionary entry
ga: Iontráil fhoclóra

en: Look up words in dictionaries
ga: Cuardaigh focail i bhfoclóirí

en: Dictionary Preferences
ga: Sainroghanna Foclóra

en: Unable to create a context
ga: Ní féidir comhthéacs a chruthú

en: _Look Up Selected Text
ga: _Déan Cóip den Tionscadal Roghnaithe

en: Cl_ear
ga: Gl_an

en: _Print
ga: _Priontáil

en: _Save
ga: _Sábháil

en: Preferences
ga: Sainroghanna

en: Unable to rename file '%s' to '%s': %s
ga: Ní féidir comhad '%s' a athainmniú go '%s': %s

en: Unable to create the data directory '%s': %s
ga: Ní féidir an chomhadlann sonraí '%s' a chruthú: %s

en: Edit Dictionary Source
ga: Cuir Foinse Fhoclóra in Eagar

en: Add Dictionary Source
ga: Cuir Foinse Fhoclóra Leis

en: Remove "%s"?
ga: Bain "%s"?

en: Unable to remove source '%s'
ga: Ní féidir foinse '%s' a bhaint

en: Add a new dictionary source
ga: Cuir foinse fhoclóra nua leis

en: Unable to display the preview: %s
ga: Ní féidir an réamhamharc a thaispeáint: %s

en: Unable to create a source file
ga: Ní féidir comhad foinseach a chruthú

en: Searching for '%s'...
ga: Á Chuardach ar '%s'...

en: %s - Dictionary
ga: %s - Foclóir

en: _Go
ga: _Téigh

en: _New
ga: _Nua

en: _Save a Copy...
ga: _Sábháil Cóip...

en: P_review...
ga: _Réamhamharc...

en: _Print...
ga: _Priontáil...

en: Print this document
ga: Priontáil an cáipéis seo

en: Find Ne_xt
ga: An Chéad Cheann _Eile

en: Find Pre_vious
ga: An Ceann _Roimhe Seo

en: _Preferences
ga: _Sainroghanna

en: _Previous Definition
ga: Sainmhíniú _Roimhe Seo

en: _Next Definition
ga: An Chéad Sainmhíniú _Eile

en: _First Definition
ga: An _Chéad Sainmhíniú

en: _Last Definition
ga: An Sainmhíniú _Deireanach

en: Dictionary Sources
ga: Foinsí Foclóra

en: Available _Databases
ga: _Bunachair Sonraí ar Fáil:

en: _Sidebar
ga: Barra _Taoibh

en: S_tatusbar
ga: Barra _Stádais

en: Dictionary source `%s' selected
ga: Roghnaíodh foinse fhoclóra `%s'

en: Look _up:
ga: C_uardaigh:

en: Dictionary sources
ga: Foinsí foclóra

en: Source
ga: Foinse

en: _Print font:
ga: Cló _priontála:

en: Print
ga: Priontáil

en: _Description:
ga: _Tuarascail:

en: Source Name
ga: Ainm Foinse

en: H_ostname:
ga: Ós_tainm:

en: Dictionaries
ga: Foclóirí

en: All Files
ga: Gach Comhad

en: _Mount
ga: _Feistigh

en: Take Screenshot
ga: Tóg Scáilghraf

en: Save Screenshot
ga: Sábháil Scáilghraf

en: Save in _folder:
ga: Sábháil i bh_fillteán:

en: Screenshot delay
ga: Moill scáilghraif

en: Error loading the help page
ga: Earráid agus leathanach cabhrach á luchtú

en: None
ga: Neamhní

en: Border
ga: Imlíne

en: Select _area to grab
ga: Roghnaigh _achar le gabháil

en: seconds
ga: soicind

en: Take _Screenshot
ga: Tóg _Scáilghraf

en: Select a folder
ga: Roghnaigh fillteán

en: Screenshot.png
ga: Scáilghraf.png

en: Unable to clear the temporary folder:
    %s
ga: Ní féidir an fillteán sealadach a ghlanadh:
    %s

en: Saving file...
ga: Comhad á shábháil...

en: Can't access source file
ga: Ní féidir comhad foinseach a rochtain
