mate-utils 1.25.1 - en to hu translation catalogue (654 entries)

en: MATE Disk Usage Analyzer
hu: MATE lemezhasználat-elemző

en: Check folder sizes and available disk space
hu: Mappaméretek és elérhető lemezterület vizsgálata

en: Disk Usage Analyzer Preferences
hu: Lemezhasználat-elemző beállításai

en: _Help
hu: _Súgó

en: _Close
hu: _Bezárás

en: Select _devices to include in filesystem scan:
hu: Válassza ki a _fájlrendszervizsgálatba bevonandó eszközöket:

en: _Monitor changes to your home folder
hu: Saját mappa _változásainak figyelése

en: _Analyzer
hu: _Elemző

en: Scan _Home Folder
hu: S_aját könyvtár vizsgálata

en: Scan _Filesystem
hu: _Fájlrendszer vizsgálata

en: Scan F_older...
hu: Ma_ppa vizsgálata…

en: S_can Remote Folder...
hu: _Távoli mappa vizsgálata…

en: _Edit
hu: _Szerkesztés

en: _Expand All
hu: Összes _kibontása

en: _Collapse All
hu: Összes össze_csukása

en: _View
hu: _Nézet

en: _Toolbar
hu: _Eszköztár

en: St_atusbar
hu: Álla_potsor

en: All_ocated Space
hu: _Lefoglalt terület

en: _Contents
hu: _Tartalom

en: Disk Usage Analyzer
hu: Lemezhasználat-elemző

en: Scan home folder
hu: Saját mappa vizsgálata

en: Scan Home
hu: Saját könyvtár

en: Scan filesystem
hu: Fájlrendszer vizsgálata

en: Scan Filesystem
hu: Fájlrendszer

en: Scan a folder
hu: Egy mappa vizsgálata

en: Scan Folder
hu: Mappa

en: Scan a remote folder
hu: Távoli mappa vizsgálata

en: Scan Remote Folder
hu: Távoli mappa

en: Stop scanning
hu: Vizsgálat leállítása

en: Refresh
hu: Frissítés

en: Monitor Home
hu: Saját könyvtár figyelése

en: Whether any change to the home directory should be monitored.
hu: A saját könyvtár változásai megfigyelendők-e?

en: Excluded partitions URIs
hu: Kihagyott partíciók URI-címei

en: A list of URIs for partitions to be excluded from scanning.
hu: A vizsgálatból kihagyandó partíciók URI-címeinek listája.

en: Toolbar is Visible
hu: Eszköztár látható

en: Whether the toolbar should be visible in main window.
hu: A főablakban megjelenjen-e az eszköztár?

en: Statusbar is Visible
hu: Állapotsor látható

en: Whether the status bar at the bottom of main window should be visible.
hu: A főablak alján megjelenjen-e az állapotsor?

en: Subfolder tips visible
hu: Almappa tippek láthatók

en: Whether the subfolder tooltips of the selected folder are drawn.
hu: A kiválasztott mappa almappa-buboréksúgói megjelenjenek-e?

en: Active Chart
hu: Aktív diagram

en: Which type of chart should be displayed.
hu: Melyik típusú diagram jelenjen meg.

en: A disk usage analyzing tool for MATE Desktop
hu: Lemezhasználat-elemző eszköz a MATE asztali környezethez

en: Scanning...
hu: Vizsgálat…

en: Total filesystem capacity:
hu: Fájlrendszer kapacitása összesen:

en: used:
hu: használt:

en: available:
hu: rendelkezésre álló:

en: Calculating percentage bars...
hu: Százaléksávok kiszámítása…

en: Ready
hu: Kész

en: Total filesystem capacity
hu: Fájlrendszer teljes kapacitása

en: Total filesystem usage
hu: Teljes fájlrendszerhasználat

en: contains hardlinks for:
hu: hard linkeket tartalmaz ennyire:

en: Could not initialize monitoring
hu: A megfigyelés nem készíthető elő

en: Changes to your home folder will not be monitored.
hu: A saját könyvtárának változásai nem lesznek megfigyelve.

en: Move to parent folder
hu: Ugrás a szülőmappába

en: Zoom in
hu: Nagyítás

en: Zoom out
hu: Kicsinyítés

en: Save screenshot
hu: Képernyőkép mentése

en: View as Rings Chart
hu: Megjelenítés gyűrűdiagramként

en: View as Treemap Chart
hu: Megjelenítés fadiagramként

en: Show version
hu: Verziószám megjelenítése

en: [DIRECTORY]
hu: [KÖNYVTÁR]

en: Too many arguments. Only one directory can be specified.
hu: Túl sok paraméter. Csak egy könyvtár adható meg.

en: Could not detect any mount point.
hu: Nem észlelhetők csatolási pontok.

en: Without mount points disk usage cannot be analyzed.
hu: Csatolási pontok nélkül a lemezhasználat nem elemezhető.

en: Maximum depth
hu: Legnagyobb mélység

en: The maximum depth drawn in the chart from the root
hu: A diagramon a gyökértől megrajzolandó legnagyobb mélység

en: Chart model
hu: Diagram típusa

en: Set the model of the chart
hu: A diagram típusának beállítása

en: Chart root node
hu: Diagram gyökércsomópontja

en: Set the root node from the model
hu: A típus gyökércsomópontjának beállítása

en: Cannot create pixbuf image!
hu: Nem hozható létre a pixbuf kép!

en: Save Snapshot
hu: Pillanatkép mentése

en: _Image type:
hu: Ké_ptípus:

en: Scan
hu: Vizsgálat

en: Device
hu: Eszköz

en: Mount Point
hu: Csatolási pont

en: Filesystem Type
hu: Fájlrendszer típusa

en: Total Size
hu: Teljes méret

en: Available
hu: Elérhető

en: Cannot scan location "%s"
hu: A hely nem vizsgálható: „%s”

en: Custom Location
hu: Egyéni hely

en: Public FTP
hu: Nyilvános FTP

en: FTP (with login)
hu: FTP (bejelentkezéssel)

en: Windows share
hu: Windows-megosztás

en: Secure WebDAV (HTTPS)
hu: Biztonságos WebDAV (HTTPS)

en: Cannot Connect to Server. You must enter a name for the server.
hu: Nem lehet a kiszolgálóhoz kapcsolódni. Meg kell adnia egy nevet a kiszolgálónak.

en: Please enter a name and try again.
hu: Írjon be egy nevet és próbálja meg újra.

en: _Location (URI):
hu: He_ly (URI):

en: _Server:
hu: _Kiszolgáló:

en: Optional information:
hu: Opcionális információk:

en: _Share:
hu: Meg_osztás:

en: _Folder:
hu: _Mappa:

en: _User Name:
hu: _Felhasználónév:

en: _Domain Name:
hu: _Tartománynév:

en: Connect to Server
hu: Kapcsolódás kiszolgálóhoz

en: Service _type:
hu: Szolgáltatás _típusa:

en: _Scan
hu: _Vizsgálat

en: Rescan your home folder?
hu: Megismétli a saját könyvtárának vizsgálatát?

en: The content of your home folder has changed. Select rescan to update the disk usage details.
hu: A saját könyvtárának tartalma megváltozott. A lemezhasználat részleteinek frissítése érdekében válassza az újraolvasás lehetőséget.

en: _Rescan
hu: Új_raolvasás

en: Folder
hu: Mappa

en: Usage
hu: Használat

en: Size
hu: Méret

en: Contents
hu: Tartalom

en: Select Folder
hu: Mappa kiválasztása

en: _Show hidden folders
hu: _Rejtett mappák megjelenítése

en: Cannot check an excluded folder!
hu: A kihagyott mappa nem vizsgálható

en: "%s" is not a valid folder
hu: „%s” nem érvényes mappa

en: Could not analyze disk usage.
hu: A lemezhasználat nem elemezhető.

en: _Open Folder
hu: Mappa _megnyitása

en: Mo_ve to Trash
hu: Át_helyezés a Kukába

en: Could not open folder "%s"
hu: Nem nyitható meg a(z) „%s” mappa

en: There is no installed viewer capable of displaying the folder.
hu: Nincs telepítve olyan megjelenítőprogram, amely képes lenne megjeleníteni a mappát.

en: Could not move "%s" to the Trash
hu: „%s” nem helyezhető át a Kukába

en: Could not move file to the Trash
hu: A fájl nem helyezhető át a Kukába

en: Details: %s
hu: Részletek: %s

en: There was an error displaying help.
hu: Hiba történt a súgó megjelenítése közben.

en: MATE Documentation Team
hu: MATE dokumentációs csapat

en: This program is free software; you can redistribute it and/or modify it under the terms of the GNU General Public License as published by the Free Software Foundation; either version 2 of the License, or (at your option) any later version.
hu: Ez a program szabad szoftver; terjeszthető illetve módosítható a Free Software Foundation által kiadott GNU General Public License dokumentumában leírtak; akár a licenc 2-es, akár (tetszőleges) későbbi változata szerint.

en: This program is distributed in the hope that it will be useful, but WITHOUT ANY WARRANTY; without even the implied warranty of MERCHANTABILITY or FITNESS FOR A PARTICULAR PURPOSE.  See the GNU General Public License for more details.
hu: Ez a program abban a reményben kerül közreadásra, hogy hasznos lesz, de minden egyéb GARANCIA NÉLKÜL, az ELADHATÓSÁGRA vagy VALAMELY CÉLRA VALÓ ALKALMAZHATÓSÁGRA való származtatott garanciát is beleértve. További részleteket a GNU General Public License tartalmaz.

en: About Disk Usage Analyzer
hu: A Lemezhasználat-elemző névjegye

en: The document does not exist.
hu: A dokumentum nem létezik.

en: The folder does not exist.
hu: A mappa nem létezik.

en: MATE Search Tool
hu: MATE keresőeszköz

en: A file searching tool for MATE Desktop
hu: Fájlkereső eszköz a MATE asztali környezethez

en: Locate documents and folders on this computer by name or content
hu: Dokumentumok és mappák keresése név vagy tartalom szerint a számítógépen

en: Search history
hu: Keresés előzményei

en: This key defines the items which were searched for in the past.
hu: Ez a kulcs tartalmazza a korábbi kereséseket.

en: Show Additional Options
hu: További beállítások megjelenítése

en: Disable Quick Search
hu: Gyors keresés kikapcsolása

en: This key determines if the search tool disables the use of the locate command when performing simple file name searches.
hu: Ez a kulcs meghatározza, hogy a keresőeszköz kikapcsolja-e a locate parancs használatát a egyszerű fájlnévkeresések elvégzésekor.

en: Quick Search Excluded Paths
hu: A gyors keresésből kihagyott útvonalak

en: This key defines the paths the search tool will exclude from a quick search. The wildcards '*' and '?' are supported. The default values are /mnt/*, /media/*, /dev/*, /tmp/*, /proc/*, and /var/*.
hu: Ez a kulcs megadja a gyors keresésből kihagyandó útvonalakat. A * és ? helyettesítő karakterek támogatottak. Az alapértelmezett értékek: /mnt/*, /media/*, /dev/*, /tmp/*, /proc/*, és /var/*.

en: Disable Quick Search Second Scan
hu: Gyors keresés második körének kikapcsolása

en: This key determines if the search tool disables the use of the find command after performing a quick search.
hu: Ez a kulcs meghatározza, hogy a keresőeszköz kikapcsolja-e a find parancs használatát a gyors keresés elvégzése után.

en: Quick Search Second Scan Excluded Paths
hu: A gyors keresés második köréből kihagyandó útvonalak

en: This key defines the paths the search tool will exclude from a second scan when performing a quick search. The second scan uses the find command to search for files. The purpose of the second scan is to find files that have not been indexed. The wildcards '*' and '?' are supported. The default value is /.
hu: Ez a kulcs megadja a gyors keresésből kihagyandó útvonalakat. A második keresés a find parancsot használja fájlok keresésére. A második keresés célja a nem indexelt fájlok megtalálása.  A * és ? helyettesítő karakterek támogatottak. Az alapértelmezett érték: /.

en: Search Result Columns Order
hu: Keresési eredmények oszlop sorrendje

en: This key defines the order of the columns in the search results. This key should not be modified by the user.
hu: Ez a kulcs meghatározza a keresési eredményeknél az oszlopok sorrendjét. Ez a kulcs nem módosítható a felhasználó által.

en: Default Window Width
hu: Alapértelmezett ablakszélesség

en: This key defines the window width, and it's used to remember the size of the search tool between sessions. Setting it to -1 will make the search tool use the default width.
hu: Ez a kulcs meghatározza az ablak szélességét, és arra használható, hogy megjegyezze a Kereső eszköz méretét a munkafolyamatok közt. A -1 érték megadása az alapértelmezett szélesség használatát váltja ki.

en: Default Window Height
hu: Alapértelmezett ablakmagasság

en: This key defines the window height, and it's used to remember the size of the search tool between sessions. Setting it to -1 will make the search tool use the default height.
hu: Ez a kulcs meghatározza az ablak magasságát, és arra használható, hogy megjegyezze a Kereső eszköz méretét a munkafolyamatok közt. A -1 érték megadása az alapértelmezett magasság használatát váltja ki.

en: Default Window Maximized
hu: Az alapértelmezett ablak teljes méretű

en: This key determines if the search tool window starts in a maximized state.
hu: Ez a kulcs meghatározza, hogy a keresőeszköz teljes méretben induljon-e.

en: Look in Folder
hu: Keresés mappában

en: This key defines the default value of the "Look in Folder" widget.
hu: Ez a kulcs megadja a „Keresés mappában” felületi elem alapértelmezett értékét.

en: This key determines if the "Contains the text" search option is selected when the search tool is started.
hu: Ez a kulcs meghatározza, hogy a „Tartalmazza ezt a szöveget” keresési lehetőség ki van-e választva a keresőeszköz indításakor.

en: This key determines if the "Date modified less than" search option is selected when the search tool is started.
hu: Ez a kulcs meghatározza, hogy a „Módosítva kevesebb mint” keresési lehetőség ki van-e választva a keresőeszköz indításakor.

en: This key determines if the "Date modified more than" search option is selected when the search tool is started.
hu: Ez a kulcs meghatározza, hogy a „Módosítva több mint” keresési lehetőség ki van-e választva a keresőeszköz indításakor.

en: This key determines if the "Size at least" search option is selected when the search tool is started.
hu: Ez a kulcs meghatározza, hogy a „Mérete legalább” keresési lehetőség ki van-e választva a keresőeszköz indításakor.

en: This key determines if the "Size at most" search option is selected when the search tool is started.
hu: Ez a kulcs meghatározza, hogy a „Mérete legfeljebb” keresési lehetőség ki van-e választva a keresőeszköz indításakor.

en: This key determines if the "File is empty" search option is selected when the search tool is started.
hu: Ez a kulcs meghatározza, hogy az „A fájl üres” keresési lehetőség ki van-e választva a keresőeszköz indításakor.

en: This key determines if the "Owned by user" search option is selected when the search tool is started.
hu: Ez a kulcs meghatározza, hogy az „A következő felhasználó tulajdona” lehetőség feltétel ki van-e választva a keresőeszköz indításakor.

en: This key determines if the "Owned by group" search option is selected when the search tool is started.
hu: Ez a kulcs meghatározza, hogy az „A következő csoport tulajdona” keresési lehetőség ki van-e választva a keresőeszköz indításakor.

en: This key determines if the "Owner is unrecognized" search option is selected when the search tool is started.
hu: Ez a kulcs meghatározza, hogy az „A tulajdonos felismerhetetlen” keresési lehetőség ki van-e választva a keresőeszköz indításakor.

en: This key determines if the "Name does not contain" search option is selected when the search tool is started.
hu: Ez a kulcs meghatározza, hogy a „Név nem tartalmazza” keresési lehetőség ki van-e választva a keresőeszköz indításakor.

en: This key determines if the "Name matches regular expression" search option is selected when the search tool is started.
hu: Ez a kulcs meghatározza, hogy az „A fájlnév illeszkedik erre a reguláris kifejezésre” keresési lehetőség ki van-e választva a keresőeszköz indításakor.

en: This key determines if the "Show hidden files and folders" search option is selected when the search tool is started.
hu: Ez a kulcs meghatározza, hogy a „Rejtett fájlok és mappák mutatása” keresési lehetőség ki van-e választva a keresőeszköz indításakor.

en: This key determines if the "Follow symbolic links" search option is selected when the search tool is started.
hu: Ez a kulcs meghatározza, hogy a „Szimbolikus linkek követése” keresési lehetőség ki van-e választva a keresőeszköz indításakor.

en: This key determines if the "Exclude other filesystems" search option is selected when the search tool is started.
hu: Ez a kulcs meghatározza, hogy a „Más fájlrendszerek kizárása a keresésből” keresési lehetőség ki van-e választva a keresőeszköz indításakor.

en: File is not a valid .desktop file
hu: A fájl nem egy érvényes .desktop fájl

en: Unrecognized desktop file Version '%s'
hu: Ismeretlen .desktop fájl verzió: „%s”

en: Starting %s
hu: %s indítása

en: Application does not accept documents on command line
hu: Az alkalmazás nem fogad el dokumentumokat a parancssorban

en: Unrecognized launch option: %d
hu: Ismeretlen indítási kapcsoló: %d

en: Can't pass document URIs to a 'Type=Link' desktop entry
hu: Nem adhatók dokumentum-URI címek egy „Type=Link” asztali bejegyzésnek

en: Not a launchable item
hu: Nem futtatható elem

en: Disable connection to session manager
hu: A munkamenet-kezelőhöz való csatlakozás tiltása

en: Specify file containing saved configuration
hu: A mentett beállításokat tartalmazó fájl megadása

en: FILE
hu: FÁJL

en: Specify session management ID
hu: Munkamenet-kezelő azonosítójának megadása

en: ID
hu: Azonosító

en: Session management options:
hu: Munkamenet-kezelés kapcsolói:

en: Show session management options
hu: Munkamenet-kezelési kapcsolók megjelenítése

en: Contains the _text
hu: _Tartalmazza ezt a szöveget

en: _Date modified less than
hu: _Módosítva kevesebb mint

en: days
hu: nap

en: Date modified more than
hu: Módosítva több mint

en: S_ize at least
hu: _Mérete legalább

en: kilobytes
hu: kilobájt

en: Si_ze at most
hu: Mé_rete legfeljebb

en: File is empty
hu: A fájl üres

en: Owned by _user
hu: A _következő felhasználó tulajdona

en: Owned by _group
hu: A kö_vetkező csoport tulajdona

en: Owner is unrecognized
hu: A tulajdonos felismerhetetlen

en: Na_me does not contain
hu: Né_v nem tartalmazza

en: Name matches regular e_xpression
hu: A fájlnév illeszkedik erre a _reguláris kifejezésre

en: Show hidden and backup files
hu: Rejtett fájlok és biztonsági mentések megjelenítése

en: Follow symbolic links
hu: Szimbolikus linkek követése

en: Exclude other filesystems
hu: Más fájlrendszerek kizárása a keresésből

en: Show version of the application
hu: Az alkalmazás verziószámának megjelenítése

en: STRING
hu: KARAKTERLÁNC

en: PATH
hu: ÚTVONAL

en: VALUE
hu: ÉRTÉK

en: DAYS
hu: NAPOK

en: KILOBYTES
hu: KILOBÁJT

en: USER
hu: FELHASZNÁLÓ

en: GROUP
hu: CSOPORT

en: PATTERN
hu: MINTA

en: A locate database has probably not been created.
hu: Valószínűleg nem jött létre locate adatbázis.

en: Character set conversion failed for "%s"
hu: A karakterkészlet-konverzió nem sikerült erre: „%s”

en: Searching...
hu: Keresés…

en: Search for Files
hu: Fájlok keresése

en: No files found
hu: Nincs találat

en: (stopped)
hu: (leállítva)

en: No Files Found
hu: Nincs találat

en: Entry changed called for a non entry option!
hu: A beviteli mező változás hívódott meg egy nem beviteli mezőhöz!

en: Set the text of "Name contains" search option
hu: A „Név tartalmazza” keresési lehetőség szövegének beállítása

en: Set the text of "Look in folder" search option
hu: A „Keresés ebben a mappában” keresési lehetőség szövegének beállítása

en: Sort files by one of the following: name, folder, size, type, or date
hu: Fájlok rendezése a következők egyike szerint: név, mappa, méret, típus vagy dátum

en: Set sort order to descending, the default is ascending
hu: A rendezési sorrend csökkenőre állítása, az alapértelmezett a növekvő

en: Automatically start a search
hu: Keresés automatikus indítása

en: Select the "%s" search option
hu: A(z) „%s” feltétel kiválasztása

en: Select and set the "%s" search option
hu: A(z) „%s” feltétel kiválasztása és beállítása

en: Invalid option passed to sortby command line argument.
hu: Érvénytelen beállítás lett átadva a sortby parancssori paraméternek.

en: 
    ... Too many errors to display ...
hu: 
    … Túl sok hiba van, ennyit nem lehet megjeleníteni …

en: The search results may be invalid.  There were errors while performing this search.
hu: A keresés eredménye érvénytelen. Hiba történt a keresés végrehajtása közben.

en: Show more _details
hu: Több _részlet megjelenítése

en: The search results may be out of date or invalid.  Do you want to disable the quick search feature?
hu: A keresés eredménye elavult vagy érvénytelen. Ki szeretné kapcsolni a gyors keresés szolgáltatást?

en: Disable _Quick Search
hu: _Gyors keresés kikapcsolása

en: Failed to set process group id of child %d: %s.
hu: Nem sikerült beállítani a(z) %d gyermekfolyamat csoportazonosítóját: %s.

en: Error parsing the search command.
hu: Hiba történt a keresési parancs értelmezése közben.

en: Error running the search command.
hu: Hiba történt a keresési parancs futtatása közben.

en: Enter a text value for the "%s" search option.
hu: Adja meg a(z) „%s” keresési feltétel szövegének értékét.

note: Translators:  Below is a string displaying the search options name and unit value.  For example, "\"Date modified less than\" in days".
en: "%s" in %s
hu: „%s” egysége: %s

en: Enter a value in %s for the "%s" search option.
hu: Adjon meg egy értéket ebben: %s a(z) „%s” keresési feltételhez.

en: Remove "%s"
hu: „%s” eltávolítása

en: Click to remove the "%s" search option.
hu: Kattintson ide a(z) „%s” keresési feltétel eltávolításához.

en: A_vailable options:
hu: _Lehetséges beállítások:

en: Available options
hu: Elérhető beállítások

en: Select a search option from the drop-down list.
hu: Válasszon egy keresési feltételt a legördülő listából.

en: Add search option
hu: Keresési beállítás hozzáadása

en: Click to add the selected available search option.
hu: Kattintson ide a kiválasztott rendelkezésre álló keresési feltétel hozzáadásához.

en: S_earch results:
hu: _Keresés eredménye:

en: List View
hu: Listanézet

en: Name
hu: Név

en: Type
hu: Típus

en: Date Modified
hu: Módosítás dátuma

en: _Name contains:
hu: _Név tartalmazza:

en: Enter a filename or partial filename with or without wildcards.
hu: Adjon meg egy (részleges) fájlnevet helyettesítő karakterekkel vagy azok nélkül.

en: Name contains
hu: Név tartalmazza:

en: _Look in folder:
hu: _Keresés ebben a mappában:

en: Browse
hu: Tallózás

en: Look in folder
hu: Keresés ebben a mappában

en: Select the folder or device from which you want to begin the search.
hu: Válassza ki a keresés kiindulópontjául szolgáló mappát vagy eszközt.

en: Select more _options
hu: Több _beállítási lehetőség

en: Select more options
hu: Több beállítási lehetőség

en: Click to expand or collapse the list of available options.
hu: Kattintson ide a rendelkezésre álló keresési feltételek listájának kibontásához vagy összecsukásához.

en: Click to display the help manual.
hu: Kattintson ide a súgó megjelenítéséhez.

en: Click to close "Search for Files".
hu: Kattintson ide a „Fájlok keresése” párbeszédablak bezárásához.

en: Click to perform a search.
hu: Kattintson ide a keresés elvégzéséhez.

en: Click to stop a search.
hu: Kattintson ide a keresés leállításához.

en: - the MATE Search Tool
hu: – a MATE keresőeszköze

en: Failed to parse command line arguments: %s
hu: A parancssori paraméterek feldolgozása meghiúsult: %s

en: Could not open help document.
hu: Nem nyitható meg a súgódokumentum.

en: Could not open document "%s".
hu: Nem nyitható meg a(z) „%s” dokumentum.

en: Could not open folder "%s".
hu: Nem nyitható meg a(z) „%s” mappa.

en: The caja file manager is not running.
hu: Nem fut a Caja fájlkezelő.

en: There is no installed viewer capable of displaying the document.
hu: Nincs olyan nézőprogram telepítve, amely képes lenne megjeleníteni a dokumentumot.

en: Could not move "%s" to trash.
hu: „%s” nem helyezhető át a Kukába.

en: Do you want to delete "%s" permanently?
hu: Véglegesen törölni akarja a következőt: „%s”?

en: Trash is unavailable.  Could not move "%s" to the trash.
hu: Nem érhető el a Kuka. „%s” nem helyezhető át a Kukába.

en: Could not delete "%s".
hu: „%s” nem törölhető.

en: Deleting "%s" failed: %s.
hu: „%s” törlése sikertelen: %s.

en: Moving "%s" failed: %s.
hu: „%s” áthelyezése sikertelen: %s.

en: _Open
hu: _Megnyitás

en: _Open with %s
hu: _Megnyitás ezzel: %s

en: Open with %s
hu: Megnyitás ezzel: %s

en: Open Wit_h
hu: Megnyitás e_zzel

en: Open Containing _Folder
hu: _Tartalmazó mappa megnyitása

en: _Save Results As...
hu: _Eredmény mentése…

en: Save Search Results As...
hu: Keresés eredményének mentése…

en: Could not save document.
hu: A dokumentum nem menthető.

en: You did not select a document name.
hu: Nem választott ki dokumentumnevet.

en: Could not save "%s" document to "%s".
hu: A(z) „%s” dokumentum nem menthető a(z) „%s” helyre.

en: The document "%s" already exists.  Would you like to replace it?
hu: A(z) „%s” dokumentum már létezik. Lecseréli?

en: If you replace an existing file, its contents will be overwritten.
hu: Ha lecserél egy létező fájlt, akkor annak tartalma felülíródik.

en: _Replace
hu: _Csere

en: The document name you selected is a folder.
hu: A kiválasztott dokumentumnév egy mappa.

en: You may not have write permissions to the document.
hu: Lehet, hogy nincs írási jogosultsága a dokumentumhoz.

en: today at %-I:%M %p
hu: ma, %-k.%M

en: yesterday at %-I:%M %p
hu: tegnap, %-k.%M

en: %A, %B %-d %Y at %-I:%M:%S %p
hu: %Y. %B %e., %A, %k.%M.%S

en: link (broken)
hu: link (törött)

en: link to %s
hu: link erre: %s

en:  (copy)
hu:  (másolat)

en:  (another copy)
hu:  (még egy másolat)

en: th copy)
hu: . másolat)

en: st copy)
hu: . másolat)

en: nd copy)
hu: . másolat)

en: rd copy)
hu: . másolat)

en: %s (copy)%s
hu: %s (másolat)%s

en: %s (another copy)%s
hu: %s (még egy másolat)%s

en: %s (%dth copy)%s
hu: %s (%d. másolat)%s

en: %s (%dst copy)%s
hu: %s (%d. másolat)%s

en: %s (%dnd copy)%s
hu: %s (%d. másolat)%s

en: %s (%drd copy)%s
hu: %s (%d. másolat)%s

en:  (invalid Unicode)
hu:  (érvénytelen Unicode)

en: Log File Viewer
hu: Naplómegjelenítő

en: View or monitor system log files
hu: Rendszernapló-fájlok megtekintése vagy megfigyelése

en: Log file to open up on startup
hu: Az indításkor megnyitandó naplófájl

en: Specifies the log file displayed at startup. The default is either /var/adm/messages or /var/log/messages, depending on your operating system.
hu: Megadja az indításkor megjelenítendő naplófájlt. Az alapértelmezett érték vagy a /var/adm/messages vagy a /var/log/messages, az operációs rendszertől függően.

en: Size of the font used to display the log
hu: A napló megjelenítésére használandó betűkészlet mérete

en: Specifies the size of the fixed-width font used to display the log in the main tree view. The default is taken from the default terminal font size.
hu: Megadja a fő fanézetben a napló megjelenítésére használandó rögzített szélességű betűkészlet méretét. Az alapértelmezés az alapértelmezett rögzített szélességű betűkészlet beállításból származik.

en: Height of the main window in pixels
hu: A főablak magassága képpontokban

en: Specifies the height of the log viewer main window in pixels.
hu: Megadja a naplómegjelenítő főablakának magasságát képpontokban.

en: Width of the main window in pixels
hu: A főablak szélessége képpontokban

en: Specifies the width of the log viewer main window in pixels.
hu: Megadja a naplómegjelenítő főablakának szélességét képpontokban.

en: Log files to open up on startup
hu: Az indításkor megnyitandó naplófájlok

en: Specifies a list of log files to open up at startup. A default list is created by reading /etc/syslog.conf.
hu: Megadja az indításkor megnyitandó naplófájlok listáját. Az alapértelmezett lista az /etc/syslog.conf beolvasásával jön létre.

en: List of saved filters
hu: Mentett szűrők listája

en: List of saved regexp filters
hu: Mentett regexp szűrők listája

en: _Cancel
hu: Mé_gse

en: _Name:
hu: _Név:

en: _Regular Expression:
hu: _Reguláris kifejezés:

en: Highlight
hu: Kiemelés

en: Foreground:
hu: Előtér:

en: Background:
hu: Háttér:

en: Hide
hu: Elrejtés

en: Effect:
hu: Effektus:

en: Sun GNOME Documentation Team <gdocteam@sun.com>
hu: Sun GNOME Dokumentációs csapat <gdocteam@sun.com>

en: Impossible to open the file %s
hu: A fájl (%s) nem nyitható meg

en: Filter name is empty!
hu: A szűrőnév üres

en: Filter name may not contain the ':' character
hu: A szűrőnév nem tartalmazhatja a „:” karaktert

en: Regular expression is empty!
hu: A reguláris kifejezés üres!

en: Regular expression is invalid: %s
hu: A reguláris kifejezés érvénytelen: %s

en: Please specify either foreground or background color!
hu: Adja meg az előtérszínt vagy a háttérszínt

en: Edit filter
hu: Szűrő szerkesztése

en: Add new filter
hu: Új szűrő hozzáadása

en: Filters
hu: Szűrők

en: _Find:
hu: _Keresés:

en: Find Previous
hu: Előző találat

en: Find previous occurrence of the search string
hu: A keresőkifejezés előző előfordulása az oldalon

en: Find Next
hu: Következő találat

en: Find next occurrence of the search string
hu: A keresőkifejezés következő előfordulása az oldalon

en: Clear the search string
hu: A keresőkifejezés törlése

en: Error while uncompressing the GZipped log. The file might be corrupt.
hu: Hiba a Gzip-pel tömörített napló kibontásakor. A fájl sérült lehet.

en: You don't have enough permissions to read the file.
hu: Nincs megfelelő jogosultsága a fájl olvasásához.

en: The file is not a regular file or is not a text file.
hu: A fájl nem szabályos fájl vagy szövegfájl.

en: This version of System Log does not support GZipped logs.
hu: A Naplómegjelenítő ezen változata nem támogatja a Gzip-pel tömörített naplókat.

en: Loading...
hu: Betöltés…

en: Show the application's version
hu: Az alkalmazás verziószámának megjelenítése

en: [LOGFILE...]
hu: [NAPLÓFÁJL…]

en:  - Browse and monitor logs
hu:  – Naplók böngészése és megfigyelése

en: Log Viewer
hu: Naplómegjelenítő

en: System Log Viewer
hu: Rendszernaplónéző

en: last update: %s
hu: utolsó frissítés: %s

en: %d lines (%s) - %s
hu: %d sor (%s) - %s

en: Open Log
hu: Napló megnyitása

en: There was an error displaying help: %s
hu: Hiba történt a súgó megjelenítése közben: %s

en: Wrapped
hu: Körbeért

en: Not found
hu: Nem található

en: About System Log Viewer
hu: A Rendszernaplónéző névjegye

en: _File
hu: _Fájl

en: _Filters
hu: _Szűrők

en: _Open...
hu: _Megnyitás…

en: Open a log from file
hu: Napló megnyitása fájlból

en: Close this log
hu: Napló bezárása

en: _Quit
hu: _Kilépés

en: Quit the log viewer
hu: Kilépés a naplónézőből

en: _Copy
hu: _Másolás

en: Copy the selection
hu: Kijelölés másolása

en: Select _All
hu: Min_dent kijelöl

en: Select the entire log
hu: Teljes napló kijelölése

en: _Find...
hu: _Keresés…

en: Find a word or phrase in the log
hu: Szó vagy kifejezés keresése a naplóban

en: Zoom _In
hu: _Nagyítás

en: Bigger text size
hu: Nagyobb szövegméret

en: Zoom _Out
hu: _Kicsinyítés

en: Smaller text size
hu: Kisebb szövegméret

en: _Normal Size
hu: _Normál méret

en: Normal text size
hu: Normál szövegméret

en: Manage Filters
hu: Szűrők kezelése

en: Manage filters
hu: Szűrők kezelése

en: Open the help contents for the log viewer
hu: A naplónéző súgójának megnyitása

en: _About
hu: _Névjegy

en: Show the about dialog for the log viewer
hu: A naplónéző névjegyének megjelenítése

en: _Statusbar
hu: Állapot_sor

en: Show Status Bar
hu: Állapotsor mutatása

en: Side _Pane
hu: Oldalsá_v

en: Show Side Pane
hu: Az oldalsáv mutatása

en: Show matches only
hu: Csak a találatok megjelenítése

en: Only show lines that match one of the given filters
hu: Csak a valamelyik megadott szűrőre illeszkedő sorok megjelenítése

en: Can't read from "%s"
hu: Nem lehet olvasni ebből: „%s”

en: Version:
hu: Verzió:

en: Could not open the following files:
hu: Nem nyithatók meg a következő fájlok:

en: Default
hu: Alapértelmezett

en: Default Dictionary Server
hu: Alapértelmezett szótárkiszolgáló

en: MATE Dictionary
hu: MATE szótár

en: Check word definitions and spellings in an online dictionary
hu: Szavak meghatározásainak és helyesírásának keresése online szótárakban

en: A dictionary for MATE Desktop
hu: Szótár a MATE asztali környezethez

en: Dictionary Applet Factory
hu: Szótár kisalkalmazás factory

en: Factory for the dictionary applet
hu: Factory a szótár kisalkalmazáshoz

en: Dictionary Look up
hu: Keresés szótárban

en: Look up words in a dictionary
hu: Szavak keresése szótárakban

en: The default database to use
hu: Alapértelmezett adatbázis

en: The name of the default individual database or meta-database to use on a dictionary source. An exclamation mark ("!") means that all the databases present in a dictionary source should be searched
hu: A szótárforráson használandó egyedi adatbázis vagy meta-adatbázis neve. A felkiáltójel („!”) azt jelenti, hogy a mate-dictionary az adott kiszolgálón fellelhető összes adatbázisban keres

en: The default search strategy to use
hu: Az alapértelmezésben használandó keresési stratégia

en: The name of the default search strategy to use on a dictionary source, if available. The default strategy is 'exact', that is match exact words.
hu: Egy szótárforráson alkalmazott alapértelmezett keresési stratégia neve, ha elérhető. Az „exact” keresési stratégia azt jelenti, hogy csak a pontosan egyező szavak fognak találatot adni.

en: The font to be used when printing
hu: Nyomtatási betűkészlet

en: The font to be used when printing a definition.
hu: Meghatározás nyomtatásakor használandó betűkészlet.

en: The name of the dictionary source used
hu: A szótárforrásként használandó adatbázis neve

en: The name of the dictionary source used to retrieve the definitions of words.
hu: A szavak meghatározásainak letöltésére használt szótárforrás neve.

en: Longdo Thai-English Dictionaries
hu: Longdo thai-angol szótárak

en: Client Name
hu: Kliensnév

en: The name of the client of the context object
hu: A kontextusobjektumok kliensének neve

en: Hostname
hu: Gépnév

en: The hostname of the dictionary server to connect to
hu: A szótárkiszolgáló gépneve

en: The port of the dictionary server to connect to
hu: A szótárkiszolgáló portja

en: Status
hu: Állapot

en: The status code as returned by the dictionary server
hu: A szótárkiszolgáló által visszaadott állapotkód

en: No connection to the dictionary server at '%s:%d'
hu: Nincs kapcsolat a(z) „%s:%d” szótárkiszolgálóhoz

en: Lookup failed for hostname '%s': no suitable resources found
hu: „%s” gépnév feloldása sikertelen: nem találhatók alkalmas erőforrások

en: Lookup failed for host '%s': %s
hu: „%s” kikeresése sikertelen: %s

en: Lookup failed for host '%s': host not found
hu: „%s” kikeresése sikertelen: a kiszolgáló nem található

en: Unable to connect to the dictionary server at '%s:%d'. The server replied with code %d (server down)
hu: Nem lehet kapcsolódni „%s:%d” szótárkiszolgálóhoz. A kiszolgáló a következő kódot adta válaszul: %d (a kiszolgáló nem fut)

en: Unable to parse the dictionary server reply
    : '%s'
hu: Nem értelmezhető a szótárkiszolgáló válasza: „%s”

en: No definitions found for '%s'
hu: Nem található „%s” meghatározása

en: Invalid database '%s'
hu: Érvénytelen adatbázis: „%s”

en: Invalid strategy '%s'
hu: Érvénytelen stratégia: „%s”

en: Bad command '%s'
hu: Hibás parancs: „%s”

en: Bad parameters for command '%s'
hu: Hibás paraméterek a következő parancshoz: „%s”

en: No databases found on dictionary server at '%s'
hu: Nem található adatbázis a(z) „%s” szótárkiszolgálón

en: No strategies found on dictionary server at '%s'
hu: Nem találhatók stratégiák a(z) „%s” szótárkiszolgálón

en: Connection failed to the dictionary server at %s:%d
hu: A kapcsolódás meghiúsult a(z) %s:%d szótárkiszolgálóhoz

en: Error while reading reply from server:
    %s
hu: Hiba lépett fel a kiszolgáló válaszának beolvasásakor:
    %s

en: Connection timeout for the dictionary server at '%s:%d'
hu: A kapcsolódás túllépte az időkorlátot a(z) %s:%d szótárkiszolgálón

en: No hostname defined for the dictionary server
hu: Nincs megadva a szótárkiszolgáló gépneve

en: Unable to create socket
hu: A foglalat nem hozható létre

en: Unable to set the channel as non-blocking: %s
hu: A csatorna nem állítható nem blokkolóra: %s

en: Unable to connect to the dictionary server at '%s:%d'
hu: Nem lehet kapcsolódni a(z) „%s:%d” szótárkiszolgálóhoz

en: Local Only
hu: Csak helyi

en: Whether the context uses only local dictionaries or not
hu: A kontextus csak helyi szótárakat használjon-e?

en: Reload the list of available databases
hu: A rendelkezésre álló adatbázisok listájának újratöltése

en: Clear the list of available databases
hu: A rendelkezésre álló adatbázisok listájának törlése

en: Error while matching
hu: Hiba történt az illesztéskor

en: F_ind:
hu: _Keresés:

en: _Previous
hu: _Előző

en: _Next
hu: Kö_vetkező

en: Error while looking up definition
hu: Hiba a meghatározás keresése közben

en: Another search is in progress
hu: Egy másik keresés van folyamatban

en: Please wait until the current search ends.
hu: Kérem, várjon a jelenlegi keresés befejezéséig.

en: Error while retrieving the definition
hu: Hiba a meghatározás letöltése közben

en: Filename
hu: Fájlnév

en: The filename used by this dictionary source
hu: A szótárforrás által használandó fájlnév

en: The display name of this dictionary source
hu: A szótárforrás megjelenített neve

en: Description
hu: Leírás

en: The description of this dictionary source
hu: A szótárforrás leírása

en: Database
hu: Adatbázis

en: The default database of this dictionary source
hu: A szótár forrásának alapértelmezett adatbázisa

en: Strategy
hu: Stratégia

en: The default strategy of this dictionary source
hu: Ezen szótárforrás alapértelmezett stratégiája

en: Transport
hu: Átvitel

en: The transport mechanism used by this dictionary source
hu: A szótárforrás elérésére használandó mechanizmus.

en: Context
hu: Kontextus

en: The GdictContext bound to this source
hu: A forráshoz kötött GdictContext

en: Invalid transport type '%d'
hu: Érvénytelen átviteltípus: „%d”

en: No '%s' group found inside the dictionary source definition
hu: Nem található „%s” csoport a szótárforrás-meghatározásban

en: Unable to get the '%s' key inside the dictionary source definition: %s
hu: Nem található „%s” kulcs „%s” szótárforrás-meghatározásban

en: Unable to get the '%s' key inside the dictionary source definition file: %s
hu: Nem található „%s” kulcs „%s” szótárforrás-meghatározási fájlban

en: Dictionary source does not have name
hu: A szótárforrásnak nincs neve

en: Dictionary source '%s' has invalid transport '%s'
hu: A(z) „%s” szótárforrás átvitele érvénytelen: „%s”

en: Reload the list of available sources
hu: A rendelkezésre álló források listájának újratöltése

en: Paths
hu: Útvonalak

en: Search paths used by this object
hu: Az objektum által használandó keresési útvonalak

en: Sources
hu: Források

en: Dictionary sources found
hu: Megtalált szótárforrások

en: Clear the list of similar words
hu: A hasonló szavak listájának törlése

en: The GdictContext object used to get the word definition
hu: A szavak meghatározásának lekérésére szolgáló GdictContext objektum

en: The database used to query the GdictContext
hu: A GdictContext lekérdezéséhez használatos adatbázis

en: The strategy used to query the GdictContext
hu: A GdictContext lekérdezéséhez használatos stratégia

en: Reload the list of available strategies
hu: A rendelkezésre álló stratégiák listájának újratöltése

en: Clear the list of available strategies
hu: A rendelkezésre álló stratégiák listájának törlése

en: GDict debugging flags to set
hu: Beállítandó GDict hibakereső jelzők

en: FLAGS
hu: JELZŐK

en: GDict debugging flags to unset
hu: Törlendő GDict hibakereső jelzők

en: GDict Options
hu: A Szótár beállításai

en: Show GDict Options
hu: Szótárbeállítások megjelenítése

en: Dictionary
hu: Szótár

en: About Dictionary
hu: A Szótár névjegye

note: Translators: the first is the word found, the second is the * database name and the last is the definition's text; please * keep the new lines.
en: Definition for '%s'
      From '%s':
    
    %s
hu: „%s” meghatározása
      %s forrásból:
    
    %s

en: Error: %s
hu: Hiba: %s

en: See mate-dictionary --help for usage
hu: Lásd még a „mate-dictionary --help” kimenetét a használati információkért

en: Unable to find a suitable dictionary source
hu: Nem található megfelelő szótárforrás

en: Error while looking up the definition of "%s":
    %s
hu: Hiba „%s” meghatározásának keresése közben:
    %s

en: Words to look up
hu: Keresendő szavak

en: word
hu: szó

en: Words to match
hu: Keresendő szavak

en: Dictionary source to use
hu: Használandó szótárforrás

en: source
hu: forrás

en: Print result to the console
hu: Eredmény kiírása konzolra

en: Database to use
hu: Használandó adatbázis

en:  - Look up words in dictionaries
hu:  – Szavak keresése a szótárakban

en: Save a Copy
hu: Másolat mentése

en: Untitled document
hu: Névtelen dokumentum

en: Error while writing to '%s'
hu: Hiba történt „%s” írásakor

en: Clear the definitions found
hu: Talált meghatározások törlése

en: Clear definition
hu: Meghatározás törlése

en: Clear the text of the definition
hu: Meghatározás szövegének törlése

en: Print the definitions found
hu: A talált meghatározások nyomtatása

en: Print definition
hu: Meghatározás nyomtatása

en: Print the text of the definition
hu: Meghatározás szövegének nyomtatása

en: Save the definitions found
hu: A talált meghatározások mentése

en: Save definition
hu: Meghatározás mentése

en: Save the text of the definition to a file
hu: Meghatározás szövegének fájlba mentése

en: Click to view the dictionary window
hu: Kattintson a szótárablak megtekintéséhez

en: Toggle dictionary window
hu: Szótárablak átváltása

en: Show or hide the definition window
hu: Meghatározásablak megjelenítése vagy elrejtése

en: Type the word you want to look up
hu: Gépelje be a keresett szót

en: Dictionary entry
hu: Szótárbejegyzés

en: Look up words in dictionaries
hu: Szó keresése szótárakban

en: Dictionary Preferences
hu: Szótár beállításai

en: There was an error while displaying help
hu: Hiba történt a súgó megjelenítése közben

en: No dictionary source available with name '%s'
hu: Nem található a(z) „%s” nevű szótárforrás

en: Unable to find dictionary source
hu: Nem található szótárforrás

en: No context available for source '%s'
hu: Nincs elérhető kontextus a(z) „%s” forráshoz

en: Unable to create a context
hu: Nem hozható létre a kontextus

en: _Look Up Selected Text
hu: _Kijelölt szöveg kikeresése

en: Cl_ear
hu: Tör_lés

en: _Print
hu: _Nyomtatás

en: _Save
hu: _Mentés

en: Preferences
hu: Beállítások

en: Unable to rename file '%s' to '%s': %s
hu: Nem nevezhető át a(z) „%s” fájl erre: „%s”: %s

en: Unable to create the data directory '%s': %s
hu: Nem hozható létre a(z) „%s” adatkönyvtár: %s

en: Edit Dictionary Source
hu: Szótárforrás szerkesztése

en: Add Dictionary Source
hu: Szótárforrás hozzáadása

en: Remove "%s"?
hu: „%s” eltávolítása?

en: This will permanently remove the dictionary source from the list.
hu: Ez véglegesen eltávolítja a szótárforrást a listából

en: Unable to remove source '%s'
hu: A(z) „%s” forrás nem távolítható el

en: Add a new dictionary source
hu: Új szótárforrás hozzáadása

en: Remove the currently selected dictionary source
hu: A jelenleg kiválasztott szótárforrás eltávolítása

en: Edit the currently selected dictionary source
hu: A jelenleg kiválasztott szótárforrás szerkesztése

en: Set the font used for printing the definitions
hu: A meghatározások nyomtatásához használt betűkészlet kiválasztása

en: Unable to display the preview: %s
hu: Az előnézet nem jeleníthető meg: %s

en: Unable to create a source file
hu: Nem hozható létre forrásfájl.

en: Unable to save source file
hu: Nem menthető a forrásfájl

en: Searching for '%s'...
hu: „%s” keresése…

en: No definitions found
hu: Nem találhatók meghatározások

en: %s - Dictionary
hu: %s – Szótár

en: _Go
hu: _Ugrás

en: _New
hu: Ú_j

en: New look up
hu: Új keresés

en: _Save a Copy...
hu: Más_olat mentése…

en: P_review...
hu: _Előnézet…

en: Preview this document
hu: A dokumentum előnézete

en: _Print...
hu: _Nyomtatás…

en: Print this document
hu: A jelenlegi dokumentum nyomtatása

en: _Find
hu: _Keresés

en: Find a word or phrase in the document
hu: Szó vagy kifejezés keresése a dokumentumban

en: Find Ne_xt
hu: Kö_vetkező találat

en: Find Pre_vious
hu: Elő_ző találat

en: _Preferences
hu: _Beállítások

en: _Previous Definition
hu: _Előző meghatározás

en: Go to the previous definition
hu: Ugrás az előző meghatározásra

en: _Next Definition
hu: _Következő meghatározás

en: Go to the next definition
hu: Ugrás a következő meghatározásra

en: _First Definition
hu: El_ső meghatározás

en: Go to the first definition
hu: Ugrás az első meghatározásra

en: _Last Definition
hu: _Utolsó meghatározás

en: Go to the last definition
hu: Ugrás az utolsó meghatározásra

en: Similar _Words
hu: _Hasonló szavak

en: Dictionary Sources
hu: Szótárforrások

en: Available _Databases
hu: _Elérhető adatbázisok

en: Available St_rategies
hu: Elérhető st_ratégiák

en: _Sidebar
hu: _Oldalsáv

en: S_tatusbar
hu: Á_llapotsor

en: Dictionary source `%s' selected
hu: A szótárforrás („%s”) kiválasztva

en: Strategy `%s' selected
hu: A(z) „%s” stratégia kiválasztva

en: Database `%s' selected
hu: A(z) „%s” adatbázis kiválasztva

en: Word `%s' selected
hu: A(z) „%s” szó kiválasztva

en: Double-click on the word to look up
hu: Kattintson duplán a szó kikereséséhez

en: Double-click on the matching strategy to use
hu: Kattintson duplán a használandó keresési stratégiára

en: Double-click on the source to use
hu: Kattintson duplán a használandó szótáron

en: Double-click on the database to use
hu: Kattintson duplán a használandó adatbázison

en: Look _up:
hu: _Keresés:

en: Similar words
hu: Hasonló szavak

en: Available dictionaries
hu: Elérhető szótárak

en: Available strategies
hu: Elérhető stratégiák

en: Dictionary sources
hu: Szótárforrások

en: _Select a dictionary source for looking up words:
hu: _Szótárforrás választása a szavak kereséséhez:

en: Source
hu: Forrás

en: _Print font:
hu: _Nyomtatási betűkészlet

en: Print
hu: Nyomtatás

en: _Description:
hu: _Leírás:

en: Source Name
hu: Forrásnév

en: _Transport:
hu: Átvi_tel:

en: H_ostname:
hu: _Gépnév:

en: Dictionaries
hu: Szótárak

en: Strategies
hu: Stratégiák

en: An error occurred
hu: Hiba történt

en: All Files
hu: Minden fájl

en: _Mount
hu: _Csatolás

en: A screenshot utility for MATE Desktop
hu: Képernyőkép készítő segédprogram a MATE asztali környezethez

en: Take Screenshot
hu: Képernyőkép készítése

en: Save images of your desktop or individual windows
hu: Az asztal vagy egyedi ablakok képeinek mentése

en: Save Screenshot
hu: Képernyőkép mentése

en: C_opy to Clipboard
hu: Másolás a _vágólapra

en: Save in _folder:
hu: _Mentés ebbe a mappába:

en: Screenshot delay
hu: Képernyőkép késleltetése

en: The number of seconds to wait before taking the screenshot.
hu: A képernyőkép készítése előtt várakozás ennyi másodpercig.

en: Screenshot directory
hu: Képernyőkép-könyvtár

en: The directory the last screenshot was saved in.
hu: Az utoljára képernyőkép mentéséhez használt könyvtár.

en: Include Border
hu: Határ bevétele

en: Include the window manager border along with the screenshot
hu: Az ablakkezelő határának bevétele a képernyőképbe

en: Include Pointer
hu: Mutató bevétele

en: Include the pointer in the screenshot
hu: A mutató bevétele a képernyőképbe

en: Border Effect
hu: Kerethatás

en: Effect to add to the outside of a border. Possible values are "shadow", "none", and "border".
hu: A szegély külső oldalához adandó hatás. Lehetséges értékek: „shadow” (árnyék), „none” (nincs), és „border” (szegély).

en: Error loading the help page
hu: Hiba a súgóoldal betöltése közben

en: None
hu: Nincs

en: Drop shadow
hu: Vetett árnyék

en: Border
hu: Szegély

en: Include _pointer
hu: M_utató bevétele

en: Include the window _border
hu: Az ablak _keretének bevétele a képernyőképbe

en: Apply _effect:
hu: _Hatás alkalmazása:

en: Grab the whole _desktop
hu: A _teljes asztalról

en: Grab the current _window
hu: Az _aktuális ablakról

en: Select _area to grab
hu: _Terület kiválasztása

en: Grab _after a delay of
hu: Késl_eltetés:

en: seconds
hu: másodperc

en: Effects
hu: Hatások

en: Take _Screenshot
hu: _Felvétel

en: Error while saving screenshot
hu: Hiba történt a képernyőkép mentésekor

en: Impossible to save the screenshot to %s.
     Error was %s.
     Please choose another location and retry.
hu: A képernyőkép nem menthető a(z) %s helyre.
     A hiba: %s
     Válasszon másik helyet és próbálja újra.

en: Screenshot taken
hu: A képernyőkép elkészült

en: Unable to take a screenshot of the current window
hu: Nem készíthető képernyőkép az aktuális ablakról

en: Screenshot at %s.png
hu: Képernyőkép %s.png

en: Screenshot at %s - %d.png
hu: Képernyőkép %s - %d.png

en: Grab a window instead of the entire screen
hu: Csak egy ablakról készítsen képernyőképet az egész képernyő helyett

en: Grab an area of the screen instead of the entire screen
hu: Csak egy területről készítsen képernyőképet az egész képernyő helyett

en: Send grabbed area directly to the clipboard
hu: Az elmentett terület vágólapra küldése

en: Include the window border with the screenshot
hu: Az ablak keretének bevétele a képernyőképbe

en: Remove the window border from the screenshot
hu: Az ablak keretének bevétele a képernyőképbe

en: Take screenshot after specified delay [in seconds]
hu: Képernyőkép készítése (másodpercekben) megadott idő letelte után

en: Effect to add to the border (shadow, border or none)
hu: Az ablak keretéhez adandó hatás (árnyék, szegély vagy nincs)

en: effect
hu: hatás

en: Interactively set options
hu: Interaktív mód

en: Print version information and exit
hu: Verziószám kijelzés és kilépés

en: Take a picture of the screen
hu: Kép készítése a képernyőről

en: Conflicting options: --clipboard and --interactive should not be used at the same time.
hu: Nem megfelelő paraméterek: a --clipboard és az --interactive parancssori paraméterek ne használhatóak egyszerre.

en: Conflicting options: --window and --area should not be used at the same time.
hu: Ütköző kapcsolók: a --window és --area nem használható egyszerre.

en: Error loading UI definition file for the screenshot program: 
    %s
    
    Please check your installation of mate-utils.
hu: A képernyőkép-készítő program felületfájlja hiányzik:
    %s
    
    Ellenőrizze a mate-utils telepítését.

en: Select a folder
hu: Mappa kiválasztása

en: Screenshot.png
hu: Képernyőkép.png

en: Unable to clear the temporary folder:
    %s
hu: Nem törölhető az átmeneti mappa:
    %s

en: The child save process unexpectedly exited.  We are unable to write the screenshot to disk.
hu: A mentő gyermekfolyamat váratlanul kilépett. A képernyőkép nem írható ki a lemezre.

en: Unknown error saving screenshot to disk
hu: Ismeretlen hiba a képernyőkép lemezre mentése közben

en: File already exists
hu: A fájl már létezik

en: The file "%s" already exists. Would you like to replace it?
hu: A(z) „%s” fájl már létezik. Le szeretné cserélni?

en: Saving file...
hu: Fájl mentése…

en: Can't access source file
hu: Nem érhető el a forrásfájl
