mate-utils 1.25.1 - en to hy translation catalogue (644 entries)

en: MATE Disk Usage Analyzer
hy: MATE Սկավառակի օգտագործման վերլուծիչ

en: Check folder sizes and available disk space
hy: Ստուգեք թղթապանակի չափերը և մատչելի սկավառակի տարածությունը

en: Disk Usage Analyzer Preferences
hy: Սկավառակի Օգտագործման Վերլուծիչի Նախընտրանքներ

en: _Help
hy: _Օգնություն

en: _Close
hy: _Փակել

en: Select _devices to include in filesystem scan:
hy: Ընտրիր ֆայլային համակարգում նախագծերի ներառելու որոնում․

en: _Monitor changes to your home folder
hy: _Վերահսկել փոփոխությունները ձեր տուն թղթապանակում

en: _Analyzer
hy: _Aնալիզատոր

en: Scan _Home Folder
hy: Փնտրել _Տուն Թղթապանակ

en: Scan _Filesystem
hy: Փնտրել _ֆայլային համակարգ

en: Scan F_older...
hy: Փնտրել Թղթապանակ...

en: S_can Remote Folder...
hy: Փնտրել Հեռավոր Թղթապանակ․․․

en: _Edit
hy: _Խմբագրել

en: _Expand All
hy: _Ընդլայնել բոլորը

en: _Collapse All
hy: _Ամբողջությամբ ցուցադրել բոլորը

en: _View
hy: _Դիտել

en: _Toolbar
hy: _Գործիքների վահանակ

en: St_atusbar
hy: Կարգավիճակի վահանակ

en: All_ocated Space
hy: Հատկացված տարածք

en: _Contents
hy: _Բովանդակություն

en: Disk Usage Analyzer
hy: Սկավառակի օգտագործման վերլուծիչ

en: Scan home folder
hy: Փնտրել տուն թղթապանակ

en: Scan Home
hy: Փնտրել Տունը

en: Scan filesystem
hy: Փնտրել ֆայլային համակարգ

en: Scan Filesystem
hy: Փնտրել ֆայլային համակարգ

en: Scan a folder
hy: Փնտրել թղթապանակը

en: Scan Folder
hy: Փնտրել Թղթապանակ

en: Scan a remote folder
hy: Փնտրել հեռավոր թղթապանակը

en: Scan Remote Folder
hy: Փնտրել Հեռավոր Թղթապանակ

en: Stop scanning
hy: Դադարեցնել որոնումը

en: Refresh
hy: Թարմացնել

en: Monitor Home
hy: Մոնիտոր Տուն

en: Whether any change to the home directory should be monitored.
hy: Արդյոք գլխավոր թղթապանակի ցանկացած փոփոխություն պետք է վերահկվի։

en: Excluded partitions URIs
hy: Բացառված URIs բաժանումները

en: A list of URIs for partitions to be excluded from scanning.
hy: URI֊ների ցանկը բաժանումների համար բացառվում է որոնումից։

en: Toolbar is Visible
hy: Գործիքադարակը Տեսանելի է

en: Whether the toolbar should be visible in main window.
hy: Արդյոք գործիքային միջոցների շերտը հիմնական պատուհանում է տեսանելի լինելու։

en: Statusbar is Visible
hy: Կարգավիճակների Վահանակը Տեսանելի է

en: Whether the status bar at the bottom of main window should be visible.
hy: Արդյոք կարգավիճակի բարը հիմնական պատուհանի ներքևում  պետք է տեսանելի լինի։

en: Subfolder tips visible
hy: Ենթաթղթապանակների նշիչը տեսանելի է

en: Whether the subfolder tooltips of the selected folder are drawn.
hy: Արդյոք ընրված թղթապանակի ենթաթղթապանակների հուշումները պատկերված են։

en: Active Chart
hy: Ակտիվ Աղյուսակ

en: Which type of chart should be displayed.
hy: Որ տիպի աղյուսակում պետք է ցուցադրված լինի։

en: A disk usage analyzing tool for MATE Desktop
hy: MATE Աշխատասեղանի համար սկավառակի օգտագործման վերլուծության գործիք

en: Scanning...
hy: Որոնում․․․

en: Total filesystem capacity:
hy: Ընդհանու ֆայլային համակարգի տարողություն․

en: used:
hy: օգտագործվում է։

en: available:
hy: մատչելի:

en: Calculating percentage bars...
hy: Հաշվարկման տոկոսային շերտերը...

en: Ready
hy: Պատրաստ

en: Total filesystem capacity
hy: Ընդհանու ֆայլային համակարգի տարողություն

en: Total filesystem usage
hy: Ընդհանու ֆայլային համակարգի օգտագործում

en: contains hardlinks for:
hy: պարունակում է դժվար հղումներ:

en: Could not initialize monitoring
hy: Հնարավոր չէ սկզբնարժեքավորել մոնիտորինգը

en: Changes to your home folder will not be monitored.
hy: Ձեր գլխավոր թղթապանակի փոփոխություննրը վերահսկված չէ։

en: Move to parent folder
hy: Տեղափոխել դեպի ծնող թղթապանակ

en: Zoom in
hy: Չափը մեծացնել

en: Zoom out
hy: Չափը փոքրացնել

en: Save screenshot
hy: Պահպանել հատվածը

en: View as Rings Chart
hy: Դիտել որպես օղակների աղյուսակ

en: View as Treemap Chart
hy: Դիտել որպես Ծառ քարտեզի կառուցվածք

en: Show version
hy: Ցույց տալ տարբերակը

en: [DIRECTORY]
hy: [ԹՂԹԱՊԱՆԱԿ]

en: Too many arguments. Only one directory can be specified.
hy: Չափազանց շատ արգումենտներ։ Միայն մեկ ֆայլապանան կարող է ձևավորվել։

en: Could not detect any mount point.
hy: Չհաջողվեց հայտնաբերել որևէ միացման կետ։

en: Without mount points disk usage cannot be analyzed.
hy: Առանց սկավառակի միավորների տեղադրման օգտագործումը չի կարող վերլուծվել։

en: Maximum depth
hy: Առավելագույն խորություն

en: The maximum depth drawn in the chart from the root
hy: Առավելագույն խորությունը գծված է աղյուսակում արմատից

en: Chart model
hy: Աղյուսակի մոդելը

en: Set the model of the chart
hy: Սահմանել մոդելը գծապատկերում

en: Chart root node
hy: Արձանագրել արմատ հանգույցը

en: Set the root node from the model
hy: Սահմանել արմատային հանգույցը մոդելից

en: Cannot create pixbuf image!
hy: Հնարավոր չէ ստեղծել pixbuf պատկեր!

en: Save Snapshot
hy: Պահպանել ակնթարթային պատկերը

en: _Image type:
hy: _Պատկերի տիպը:

en: Scan
hy: Փնտրել

en: Device
hy: Սարք

en: Mount Point
hy: Տեղադրել Կետ

en: Filesystem Type
hy: ֆայլային համակարգի Տեսակը

en: Total Size
hy: Ընդհանուր Չափ

en: Available
hy: Հասանելի

en: Cannot scan location "%s"
hy: Հնարավոր չէ որոնել գտնվելու վայրը "%s"

en: Custom Location
hy: Գործարկողի Տեղակայություն

en: Public FTP
hy: Հանրային FTP

en: FTP (with login)
hy: FTP (գրանցման անունի հետ)

en: Windows share
hy: Windows մասնաբաժինը

en: Secure WebDAV (HTTPS)
hy: Պաշտպանված WebDAV (HTTPS)

en: Cannot Connect to Server. You must enter a name for the server.
hy: Հնարավոր չէ Միանալ Սերվերին։ Դուք պետք է մուտքագրեք անուն սերվերի համար։

en: Please enter a name and try again.
hy: Խնդրվում է մուտքագրել անունը և փորձել կրկին։

en: _Location (URI):
hy: _Տեղակայություն (URI)

en: _Server:
hy: _Սերվեր։

en: Optional information:
hy: Տարբերակային տեղեկատվություն․

en: _Share:
hy: _Ռեսուրս։

en: _Port:
hy: _Պորտ։

en: _Folder:
hy: _Թղթապանակ:

en: _User Name:
hy: _Գործարկողի Անուն։

en: _Domain Name:
hy: _Դոմեն Անուն։

en: Connect to Server
hy: Միանալ սերվերին

en: Service _type:
hy: Ծառայության _տեսակ․

en: _Scan
hy: _Որոնել

en: Rescan your home folder?
hy: Կրկին որոնել ձեր տուն թղթապանակը?

en: The content of your home folder has changed. Select rescan to update the disk usage details.
hy: Ձեր գլխավոր թղթապանակի բովանդակությունը փոփոխվել է։ Ընտրել rescan սկավառակի օգտագործման մանրամասները թարմացնելու համար։

en: _Rescan
hy: _Կրկին որոնել

en: Folder
hy: Թղթապանակ

en: Usage
hy: Օգտագործում

en: Size
hy: Չափս

en: Contents
hy: Բովանդակություն

en: Select Folder
hy: Ընտրել Թղթապանակ

en: _Show hidden folders
hy: _Ցույց տալ թաքնված թղթապանակները

en: Cannot check an excluded folder!
hy: Չի կարող հեռացված թղթապանակ ստուգել!

en: "%s" is not a valid folder
hy: "%s" թղթապանակը անվավաեր է

en: Could not analyze disk usage.
hy: Չհաջողվեց վերլուծել սկավառակի օգտագործումը։

en: _Open Folder
hy: _Բացել Թղթապանակ

en: Mo_ve to Trash
hy: Տե_ղափոխել թափոնների զամբյուղ

en: Could not open folder "%s"
hy: Չհաջողվեց բացել թղթապանակը "%s"

en: There is no installed viewer capable of displaying the folder.
hy: Չկա թղթապանակ ցուցադրելու ընդունակ տեղադրած արտապատկերող սարք։

en: Could not move "%s" to the Trash
hy: Դուք չեք կարող տեղափոխել "%s" Թաափոնների զամբյուղ

en: Could not move file to the Trash
hy: Դուք չեք կարող տեղափոխել ֆայլը Թաափոնների զամբյուղ

en: Details: %s
hy: Մանրամասներ: %s

en: There was an error displaying help.
hy: Տեղի է ունեցել օգնությունը ցուցադրելու սխալ։

en: MATE Documentation Team
hy: MATE փաստաթղթավորման թիմ

en: This program is free software; you can redistribute it and/or modify it under the terms of the GNU General Public License as published by the Free Software Foundation; either version 2 of the License, or (at your option) any later version.
hy: Այս ծրագիրը հանդիսանում է ազատ ծրագրային ապահովում. Դուք կարող եք վերաբաշխել և/կամ ձեւափոխել այն՝ համաձայն GNU Համընդհանուր Հանրային Արտոնագրի պայմանների, ինչպես հրապարակվել է Ազատ Ծրագրային Ապահովության Հիմնադրամի կողմից, կամ տարբերակ 2 լիցենզիայի, կամ (ձեր ընտրությամբ) ցանկացած ավելի ուշ տարբերակը։

en: This program is distributed in the hope that it will be useful, but WITHOUT ANY WARRANTY; without even the implied warranty of MERCHANTABILITY or FITNESS FOR A PARTICULAR PURPOSE.  See the GNU General Public License for more details.
hy: Այս ծրագիրը տարածվում է այն հույսով, որ օգտակար կլինի, սակայն ԱՌԱՆՑ ՈՐԵՒԷ ԵՐԱՇԽԻՔՆԵՐԻ; բացակայում են նույնիսկ ՎԱՃԱՌՔԻ ՀՆԱՐԱՎՈՐՈՒԹՅՈՒՆՆԵՐԸ, ԲԱՎԱՐԱՐ ՈՐԱԿԸ կամ ՈՐՈՇ ՆՊԱՏԱԿՈՎ ԿԻՐԱՌԵԼԻՈՒԹՅՈՒՆԸ։ Մանրամասները տեսեք GNU համընդհանուր հանրային արտոնագրի մեջ։

en: The document does not exist.
hy: Փաստաթուղթը գոյություն չունի:

en: The folder does not exist.
hy: Թղթապանակը գոյություն չունի:

en: MATE Search Tool
hy: MATE Որոնման Գործիք

en: A file searching tool for MATE Desktop
hy: MATE Աշխատասեղանի համար ֆայլը փնտրում է գործիք

en: Locate documents and folders on this computer by name or content
hy: Դասավորել փաստաթղթերն ու պանակները ըստ անվան կամ պարունակության

en: Search history
hy: Որոնել պատմությունը

en: This key defines the items which were searched for in the past.
hy: Այս բանալին սահմանում այն տարրերը, որոնք փնտրվել են  անցյալում։

en: Show Additional Options
hy: Ցույց տալ լրացուցիչ տարբերակներ

en: Disable Quick Search
hy: Անջատել Արագ Որոնումը

en: This key determines if the search tool disables the use of the locate command when performing simple file name searches.
hy: Այս ստեղնը որոշվում է, եթե որոնման գործիքը անջատում է տեղային հրամանի օգտագործումը, երբ կատարում է միայն ֆայլի անունի որոնումներ։

en: Quick Search Excluded Paths
hy: Հեռացված Ուղիների Արագ Որոնում

en: This key defines the paths the search tool will exclude from a quick search. The wildcards '*' and '?' are supported. The default values are /mnt/*, /media/*, /dev/*, /tmp/*, /proc/*, and /var/*.
hy: Այս ստեղնը սահմանում է որոնման գործիքի ուղղին կբացառի արագ որոնումը։ Հատուկ նշաններն '*' և '?' աջակցվում են։ Նախնական արժեքներն են՝ /mnt/*, /media/*, /dev/*, /tmp/*, /proc/*, և /var/*։

en: Disable Quick Search Second Scan
hy: Անջատել Արագ Որոնումը Երկրոր Փնտրումը

en: This key determines if the search tool disables the use of the find command after performing a quick search.
hy: Այս ստեղնը որոշվում է, եթե որոնման գործիքը անջատում է որոնման հրամանի օգտագործումը այն բանից հետո, երբ կատարվում է արագ որոնում։

en: Quick Search Second Scan Excluded Paths
hy: Արագ Որոնման Երկրորդ Փնտրման Հեռացված Ուղիներ

en: This key defines the paths the search tool will exclude from a second scan when performing a quick search. The second scan uses the find command to search for files. The purpose of the second scan is to find files that have not been indexed. The wildcards '*' and '?' are supported. The default value is /.
hy: Այս ստեղնը սահմանում է ուղղիների որոնման գործիքը կբացառի երկրորդ որոնումը, երբ կատարվում է արագ որոնում։ Երկրորդ փնտրումը օգտագործում է գտնելու հրաման ֆայլերի որոնման համար։ Երկրորդ որոնման նպատակն է գտնել ֆայլեր, որոնք չեն ինդեքսավորվում։ Հատուկ նշանները՝ '*' և '? աջակցվում են։ Նախնական արժեքն է  /.

en: Search Result Columns Order
hy: Սյունակների Կարգի Որոնման Արդյունք

en: This key defines the order of the columns in the search results. This key should not be modified by the user.
hy: Այս ստեղնը սահմանում է սյունակների մեջ որոնման արդյունքների կարգը։ Այս ստեղնը չպետք է ձևափոխվի օգտագործողի կողմից։

en: Default Window Width
hy: Պատուհանի Հիմնական Լայնություն

en: This key defines the window width, and it's used to remember the size of the search tool between sessions. Setting it to -1 will make the search tool use the default width.
hy: Այս ստեղնը սահմանում է պատուհանի լայնությունը և այն օգտագործվում է որոնման գործիքների չափը սեսիաների միջև։ -1 պարամետրը կսահմանի որոնման գործիքը օգտագործել նախնական լայնությամբ։

en: Default Window Height
hy: Պատուհանի Հիմնական Երկարություն

en: This key defines the window height, and it's used to remember the size of the search tool between sessions. Setting it to -1 will make the search tool use the default height.
hy: Այս ստեղնը սահմանում է պատուհանի բարձրությունը և այն օգտագործվում է որոնման գործիքների չափը սեսիաների միջև։ -1 պարամետրը կսահմանի որոնման գործիքը օգտագործել նախնական բարձրությամբ։

en: Default Window Maximized
hy: Լռելայն Մաքսիմացված Պատուհան

en: This key determines if the search tool window starts in a maximized state.
hy: Այս ստեղնը որոշում է, եթե որոնման գործիքի պատուհանը սկսվում է մաքսիմացված վիճակում։

en: Look in Folder
hy: Նայել Թղթապանակի մեջ

en: This key defines the default value of the "Look in Folder" widget.
hy: Այս ստեղնը սահմանում է "Look in Folder" պատուհանի նախնական արժեքը։

en: This key determines if the "Contains the text" search option is selected when the search tool is started.
hy: Այս ստեղնը սահմանվում է, եթե "Contains the text" որոնման տարբերակը ընտրված է, երբ որոնման գործիք մեկնարկված է։

en: This key determines if the "Date modified less than" search option is selected when the search tool is started.
hy: Այս ստեղնը սահմանվում է, եթե "Date modified less than" որոնման տարբերակը ընտրված է, երբ որոնման գործիք մեկնարկված է։

en: This key determines if the "Date modified more than" search option is selected when the search tool is started.
hy: Այս ստեղնը սահմանվում է, եթե "Date modified more than" որոնման տարբերակը ընտրված է, երբ որոնման գործիք մեկնարկված է։

en: This key determines if the "Size at least" search option is selected when the search tool is started.
hy: Այս ստեղնը սահմանվում է, եթե "Size at least" որոնման տարբերակը ընտրված է, երբ որոնման գործիք մեկնարկված է։

en: This key determines if the "Size at most" search option is selected when the search tool is started.
hy: Այս ստեղնը սահմանվում է, եթե "Size at most" որոնման տարբերակը ընտրված է, երբ որոնման գործիք մեկնարկված է։

en: This key determines if the "File is empty" search option is selected when the search tool is started.
hy: Այս ստեղնը սահմանվում է, եթե "File is empty" որոնման տարբերակը ընտրված է, երբ որոնման գործիք մեկնարկված է։

en: This key determines if the "Owned by user" search option is selected when the search tool is started.
hy: Այս ստեղնը սահմանվում է, եթե "Owned by user" որոնման տարբերակը ընտրված է, երբ որոնման գործիք մեկնարկված է։

en: This key determines if the "Owned by group" search option is selected when the search tool is started.
hy: Այս ստեղնը սահմանվում է, եթե "Owned by group" որոնման տարբերակը ընտրված է, երբ որոնման գործիք մեկնարկված է։

en: This key determines if the "Owner is unrecognized" search option is selected when the search tool is started.
hy: Այս ստեղնը սահմանվում է, եթե "Owner is unrecognized" որոնման տարբերակը ընտրված է, երբ որոնման գործիք մեկնարկված է։

en: This key determines if the "Name does not contain" search option is selected when the search tool is started.
hy: Այս ստեղնը սահմանվում է, եթե "Name does not contain" որոնման տարբերակը ընտրված է, երբ որոնման գործիք մեկնարկված է։

en: This key determines if the "Name matches regular expression" search option is selected when the search tool is started.
hy: Այս ստեղնը սահմանվում է, եթե "Name matches regular expression" որոնման տարբերակը ընտրված է, երբ որոնման գործիք մեկնարկված է։

en: This key determines if the "Show hidden files and folders" search option is selected when the search tool is started.
hy: Այս ստեղնը սահմանվում է, եթե "Show hidden files and folders" որոնման տարբերակը ընտրված է, երբ որոնման գործիք մեկնարկված է։

en: This key determines if the "Follow symbolic links" search option is selected when the search tool is started.
hy: Այս ստեղնը սահմանվում է, եթե "Follow symbolic links" որոնման տարբերակը ընտրված է, երբ որոնման գործիք մեկնարկված է։

en: This key determines if the "Exclude other filesystems" search option is selected when the search tool is started.
hy: Այս ստեղնը սահմանվում է, եթե "Exclude other filesystems" որոնման տարբերակը ընտրված է, երբ որոնման գործիք մեկնարկված է։

en: File is not a valid .desktop file
hy: Ֆայլը վավեր չէ .աշխատանքային սեղան ֆայլ

en: Unrecognized desktop file Version '%s'
hy: Չճանաչված աշխատանքային ֆայլի տարբերակ '%s'

en: Starting %s
hy: Գործարկում %s

en: Application does not accept documents on command line
hy: Ծրագիրը փաստաթուղթ չի ընդունում հրամանի տողում

en: Unrecognized launch option: %d
hy: Չճանաչված գործարկչի ընտրացանկ. %d

en: Can't pass document URIs to a 'Type=Link' desktop entry
hy: Չի հաջողվել անցկացնել փաստաթղթի URI–ները աշխատաքային սեղանի մուտքի 'Type=Link'–ին

en: Not a launchable item
hy: Չգործարկվող տարր

en: Disable connection to session manager
hy: Անջատել ենթահամակարգի կառավարչի հետ կապը

en: Specify file containing saved configuration
hy: Պահպանված կոնֆիգուրացիա պարունակող ֆայլը նշել

en: FILE
hy: ՖԱՅԼ

en: Specify session management ID
hy: Հ ատկորոշել ենթահամակարգի կառավարչի ID֊ն

en: Session management options:
hy: Սեսիայի կառավարման տարբերակներ․

en: Show session management options
hy: Ցույց տալ սեսիայի կառավարման ընտրացանկը

en: Contains the _text
hy: Պարունակում է _տեքստը

en: _Date modified less than
hy: Փոփոխված _ամսաթիվը պակաս է քան

en: days
hy: օրեր

en: Date modified more than
hy: Փոփոխված ամսաթիվը ավել է քան

en: S_ize at least
hy: Ամենաքիչ չափը

en: kilobytes
hy: կիլոբայթ

en: Si_ze at most
hy: Ամենամեծ չափը

en: File is empty
hy: ֆայլը դատարկ է

en: Owned by _user
hy: Պատկանում է _օգտագործողին

en: Owned by _group
hy: Պատկանում է _խմբին

en: Owner is unrecognized
hy: Չճանաչված սեփականատեր

en: Na_me does not contain
hy: Անունը չի պարունակում

en: Name matches regular e_xpression
hy: Համաձայնեցնել կանոնավոր արտահաըտության անունը

en: Show hidden and backup files
hy: Ցույց տալ թաքնված և պահեստային ֆայլերը

en: Follow symbolic links
hy: Հետևել խորհրդանշանային հղումներին

en: Exclude other filesystems
hy: Բացառել այլ ֆայլային համակարգերը

en: Show version of the application
hy: Ցույց տալ դիմումի տարբերակը

en: STRING
hy: ՏՈՂ

en: PATH
hy: ՈՒՂԻ

en: VALUE
hy: ԱՐԺԵՔ

en: DAYS
hy: ՕՐԵՐ

en: KILOBYTES
hy: ԿԻԼՈԲԱՅԹ

en: USER
hy: ՕԳՏԱՏԵՐ

en: GROUP
hy: ԽՈՒՄԲ

en: PATTERN
hy: Ձևանմուշ

en: A locate database has probably not been created.
hy: Հայտնաբերված բազան, հավանաբար, չի ստեղծվել:

en: Character set conversion failed for "%s"
hy: Սիմվոլի սահմանված փոխարկումը ձախողվեց "%s"

en: Searching...
hy: Որոնում․․․

en: Search for Files
hy: Փնտրել ֆայլերը

en: No files found
hy: ֆայլեր չեն գտնվել

en: (stopped)
hy: (դադարեցվել է)

en: No Files Found
hy: ֆայլեր չեն գտնվել

en: Entry changed called for a non entry option!
hy: Մուտքագրել փոփոխված կանչ ոչ մուտքի տարբերակի համար!

en: Set the text of "Name contains" search option
hy: Սահմանել տեքստի "Name contains" որոնման տարբերակը

en: Set the text of "Look in folder" search option
hy: Սահմանել տեքստի "Look in folder" որոնման տարբերակը

en: Sort files by one of the following: name, folder, size, type, or date
hy: Տեսակավորել ըստ ֆայլեր հետևյալ կերպ՝անուն, թղթապանակ, չափը, տեսակ կամ ամսաթիվ

en: Set sort order to descending, the default is ascending
hy: Սահմանել տեսակավորումը նվազման կարգով, ըստ նախնականի աճում է

en: Automatically start a search
hy: Ավտոմատ կերպով սկսել որոնումը

en: Select the "%s" search option
hy: Ընտրել  "%s" որոնման տարբերակ

en: Select and set the "%s" search option
hy: Ընտրել և սահմանել "%s" որոնման տարբերակ

en: Invalid option passed to sortby command line argument.
hy: Տեսակավորման անցման անվավեր տարբերակ  ըստ հրամանային տողի արգումենտի։

en: 
    ... Too many errors to display ...
hy: 
    ... Ցուցադրելու չափազանց շատ սխալներ ...

en: The search results may be invalid.  There were errors while performing this search.
hy: Որոնման արդյունքները կարող են լինել անվավեր։ Մինչ այս որոնման իրականացումը սխալներ կան։

en: Show more _details
hy: Ցույց տալ ավելի շատ _մանրամասներ

en: The search results may be out of date or invalid.  Do you want to disable the quick search feature?
hy: Որոնման արդյունքները կարող են լինել ժամանակից դուրս կամ անվավեր։ Ցանկանու՞մ եք անջատել արագ որոնման հնարավորությունը։

en: Disable _Quick Search
hy: Անջատել _Արագ Որոնումը

en: Failed to set process group id of child %d: %s.
hy: Չի հաջողվեց սահմանել խմբի %d զավակ պրոցեսի id: %s.

en: Error parsing the search command.
hy: Որոնման հրամանի վերլուծման սխալ։

en: Error running the search command.
hy: Որոնման հրամանի աշխատանքի սխալ

en: Enter a text value for the "%s" search option.
hy: Մուտքագրեք տեքստային արժեք "%s" որոնման տարբերակի համար։

en: Enter a value in %s for the "%s" search option.
hy: Մուտքագրեք արժեք "%s" մեջ "%s" որոնման տարբերակի համար։

en: Remove "%s"
hy: Հեռացնել "%s"

en: Click to remove the "%s" search option.
hy: Սեղմեք "%s" որոնման տարբերակը ջնջելու համար։

en: A_vailable options:
hy: Մ_ատչելի տարբերակներ։

en: Available options
hy: Մատչելի տարբերակներ

en: Select a search option from the drop-down list.
hy: Ընտրել որոնման տարբերակը բացվող ցանկից։

en: Add search option
hy: Ավելացնել որոնման տարբերակ

en: Click to add the selected available search option.
hy: Սեղմեք ընտրված հասանելի որոնման տարբերկը ավելացնելու համար։

en: S_earch results:
hy: Որոնման արդյունքներ։

en: List View
hy: Ցանկի Տեսաբերում

en: Name
hy: Անուն

en: Type
hy: Տիպ

en: Date Modified
hy: Ամսաթիվը փոփոխված է

en: _Name contains:
hy: _Անունը պարունակում է․

en: Enter a filename or partial filename with or without wildcards.
hy: Մուտքգրեք ֆայլի անումը կամ մասնակի ֆայլի անունը միասին կամ առանց ունիվերսալ սիմվոլի։

en: Name contains
hy: Անունը պարունակում է

en: _Look in folder:
hy: _Նայել թղթապանակում։

en: Browse
hy: Թերթել

en: Look in folder
hy: Նայել թղթապանակում

en: Select the folder or device from which you want to begin the search.
hy: Ընտրեք թղթապանակը կամ սարքը,  որտեղից որ ցանկանում էք սկսել որոնումը։

en: Select more _options
hy: Ընտրել ավելի շատ _տարբերակներ

en: Select more options
hy: Ընտրել ավելի շատ տարբերակներ

en: Click to expand or collapse the list of available options.
hy: Սեղմեք ընդլայնել կամ փլուզվել առկա տարբերակների ցանը։

en: Click to display the help manual.
hy: Սեղմեք ցուցադրել օգնության ձեռնարկը.

en: Click to close "Search for Files".
hy: Սեղմեք "Search for Files" փակելու համար։

en: Click to perform a search.
hy: Սեղմեք իրականացնել որոնումը։

en: Click to stop a search.
hy: Սեղմեք դադարեցնել որոնումը

en: - the MATE Search Tool
hy: - MATE Որոնման Գործիք

en: Failed to parse command line arguments: %s
hy: Ձախողվեց վերլուծել հրամանային տողի արգումենտները: %s

en: Could not open help document.
hy: Չհաջողվեց բացել օգնության փաստաթուղթը.

en: Could not open document "%s".
hy: Չհաջողվեց բացել փաստաթուղթը "%s".

en: Could not open folder "%s".
hy: Չհաջողվեց բացել թղթապանակը "%s".

en: The caja file manager is not running.
hy: caja ֆայլային կառավարիչը չի մեկնարկվում։

en: There is no installed viewer capable of displaying the document.
hy: Չկա տեղադրված արտապատկերման միջոց, որը կարող է ցուցադրելը փաստաթուղթը։

en: Could not move "%s" to trash.
hy: Դուք չեք կարող տեղափոխել  "%s" Թաափոնների զամբյուղ։

en: Do you want to delete "%s" permanently?
hy: Ցանկանում եք ջնջե՞լ "%s" մշտապես։

en: Trash is unavailable.  Could not move "%s" to the trash.
hy: Զամբյուղը անհասանելի է: Չհաջողվեց տեղափոխել "%s"-ը զամբյուղ։

en: Could not delete "%s".
hy: Չհաջողվեց ջնջել "%s".

en: Deleting "%s" failed: %s.
hy: Ջնջումը "%s" ձախողվեց: %s.

en: Moving "%s" failed: %s.
hy: Տեզափոխումը "%s" ձախողվեց: %s.

en: _Open
hy: _Բացել

en: _Open with %s
hy: _Բացել միասին %s

en: Open with %s
hy: Բացել միասին %s

en: Open Wit_h
hy: Բացել Միասի_ն

en: Open Containing _Folder
hy: Բացել Ստեղծվող _Թղթապանակը

en: _Save Results As...
hy: _Պահպանել Արդյունքները Որպես․․․

en: Save Search Results As...
hy: Պահպանել Որոնման Արդյունքները Որպես․․․

en: Could not save document.
hy: Չի հաջողվել բացել փաստաթուղթը։

en: You did not select a document name.
hy: Դուք չեք կարող նշել փաստաթղթի անունը։

en: Could not save "%s" document to "%s".
hy: Չհաջողվեց բացել փաստաթուղթը "%s" դեպի "%s"։

en: The document "%s" already exists.  Would you like to replace it?
hy: "%s" փաստաթուղթը արդեն գոյություն ունի։ Ցանկանու՞մ եք փոխարինել այն։

en: If you replace an existing file, its contents will be overwritten.
hy: Եթե դուք փոխարինեք գոյություն ունեցող ֆայլը, դրա բովանդակությունը կլինի վերագրված։

en: _Replace
hy: _Փոխարինել

en: The document name you selected is a folder.
hy: Փաստաթղթի անունը դուք ընտրել եք ֆայլապանակը։

en: You may not have write permissions to the document.
hy: Դուք չեք կարող ունենալ գրելու թույլտվություններ փաստաթղթում:

en: today at %-I:%M %p
hy: այսօր ժամը %-I:%M %p

en: yesterday at %-I:%M %p
hy: երեկ ժամը %-I:%M %p

en: link (broken)
hy: հղում (կոտրված)

en: link to %s
hy: Հղում դեպի %s

en:  (copy)
hy: (պատճենում)

en:  (another copy)
hy: (մեկ այլ պատճենում)

en: th copy)
hy: րդ պատճեն)

en: st copy)
hy: ին պատճեն)

en: nd copy)
hy: րդ պատճեն)

en: rd copy)
hy: րդ պատճեն)

en: %s (copy)%s
hy: %s (պատճե)%s

en: %s (another copy)%s
hy: %s (մեկ այլ պատճե)%s

en: %s (%dth copy)%s
hy: %s (%dth պատճե)%s

en: %s (%dst copy)%s
hy: %s (%dst պատճե)%s

en: %s (%dnd copy)%s
hy: %s (%dnd պատճե)%s

en: %s (%drd copy)%s
hy: %s (%drd պատճե)%s

en:  (invalid Unicode)
hy: (անվավեր Յունիկոդ)

en: Log File Viewer
hy: Մուտք ֆայլի Դիտող

en: View or monitor system log files
hy: Դիտել կամ վերահսկել համակարգի log ֆայլերը

en: Log file to open up on startup
hy: Log ֆայլը բացել մինչև մեկնարկը

en: Specifies the log file displayed at startup. The default is either /var/adm/messages or /var/log/messages, depending on your operating system.
hy: Սահմանում է log ֆայլի ցուցադրման մեկնարկը։ Նախնականը /var/adm/messages կամ /var/log/messages է, կախված ձեր օպերացիոն համակարգից։

en: Size of the font used to display the log
hy: Տառատեսակի չափը օգտագործվում է log֊ի ցուցադրման համար

en: Specifies the size of the fixed-width font used to display the log in the main tree view. The default is taken from the default terminal font size.
hy: Սահմանում է տառատեսակի ֆիքսված լայնությունը, որը օգտագործվել է մուտքը գլխավոր ծառի տեսքով ցուցադրելու համար։ Նախնականը վերցված է նախնական տերմինալի տառատեսակի չափը։

en: Height of the main window in pixels
hy: Գլխավոր պատուհանի բարձրությունը պիքսելներով

en: Specifies the height of the log viewer main window in pixels.
hy: Սահմանում է log արտապատկերման միջոցի գլխավոր պատուհանի բարձրությունը պիքսելներով։

en: Width of the main window in pixels
hy: Գլխավոր պատուհանի լայնությունը պիքսելներով

en: Specifies the width of the log viewer main window in pixels.
hy: Սահմանում է log արտապատկերման միջոցի գլխավոր պատուհանի լայնությունը պիքսելներով։

en: Log files to open up on startup
hy: Log ֆայլերը բացել մինչ մեկնարկը

en: Specifies a list of log files to open up at startup. A default list is created by reading /etc/syslog.conf.
hy: Սահմանում է log ֆայլերի ցանկը բացման մեկնարկի համար։ Նախնական ցանկը ստեղված է ըստ  /etc/syslog.conf կարդալու։

en: List of saved filters
hy: Պահպանված ֆիլտրերի ցանկ

en: List of saved regexp filters
hy: Պահպանված regexp ֆիլտրերի ցուցակը

en: _Cancel
hy: _Չեղարկել

en: _Name:
hy: _Անուն։

en: _Regular Expression:
hy: _Կանոնավոր Արտահայտություն։

en: Highlight
hy: Ընդգծում

en: Foreground:
hy: Առաջին պլան:

en: Background:
hy: Ֆոն։

en: Hide
hy: Թաքցնել

en: Effect:
hy: Ազդեցություն:

en: Impossible to open the file %s
hy: Անհնար է բացել ֆայլը %s

en: Filter name is empty!
hy: Ֆիլտրի անունը դատարկ է!

en: Filter name may not contain the ':' character
hy: Ֆիլտրի անունը կարող է պարունակել ':' սիմվոլը

en: Regular expression is empty!
hy: Կանոնավոր արտահայտությունը դատարկ է!

en: Regular expression is invalid: %s
hy: Կանոնավոր արտահայտությունը անվավեր է: %s

en: Please specify either foreground or background color!
hy: Խնդրում ենք սահմանել առաջին պլանի կամ ֆոնի գույնը!

en: Edit filter
hy: Խմբագրրել ֆիլտր

en: Add new filter
hy: Ավելացնել նոր ֆիլտր

en: Filters
hy: Ֆիլտրեր

en: _Find:
hy: _Գտնել։

en: Find Previous
hy: Գտնել Նախորդը

en: Find previous occurrence of the search string
hy: Գտիր որոնման նախորդ դեպքի տողը

en: Find Next
hy: Գտնել Հաջորդը

en: Find next occurrence of the search string
hy: Գտիր որոնման հաջորդ դեպքի տողը

en: Clear the search string
hy: Մաքրել տողի որոնումը

en: Error while uncompressing the GZipped log. The file might be corrupt.
hy: Սխալ մինչ GZipped log ապասեղմումը։ Ֆայլը կարող է լինել կոռումպացված։

en: You don't have enough permissions to read the file.
hy: Դուք չունեք բավարար թույլտվություններ ֆայլը կարդալու համար։

en: The file is not a regular file or is not a text file.
hy: Ֆայլը կանոնավոր կամ տեքստային ֆայլ չէ։

en: This version of System Log does not support GZipped logs.
hy: Համակարգի Մուտքի այս տարբերակը չի աջակցում GZipped logs։

en: Loading...
hy: Բեռնում...

en: Show the application's version
hy: Ցույց տուր դիմման տարբերակը

en:  - Browse and monitor logs
hy: - Զննել և վերահսկել log֊երը

en: Log Viewer
hy: Log Դիտող

en: System Log Viewer
hy: Համակարգի Log Դիտող

en: last update: %s
hy: Վերջին նորացում: %s

en: %d lines (%s) - %s
hy: %d տողեր (%s) - %s

en: Open Log
hy: Բացել Log

en: There was an error displaying help: %s
hy: Օգնության պատուհանը ցույց տալու սխալ կար այստեղ: %s

en: Wrapped
hy: Փաթաթված

en: Not found
hy: Չի գտնվել

en: _File
hy: _Ֆայլ

en: _Filters
hy: _ֆիլտրներ

en: _Open...
hy: _Բացել․․․

en: Open a log from file
hy: Բացել log֊ը ֆայլից

en: Close this log
hy: Փակել այս գրանցամատյանը

en: _Quit
hy: _Ելք

en: Quit the log viewer
hy: Փակել log արտապատկերման միջոցը

en: _Copy
hy: _Պատճեն

en: Copy the selection
hy: Ընտրված հատվածը պատճենել

en: Select _All
hy: Ընտրել _Ամբողջը

en: Select the entire log
hy: Ընտրեք ամբողջ log

en: _Find...
hy: _Գտնել...

en: Find a word or phrase in the log
hy: Գտնել բառը կամ արտահայտությունը մուտքում

en: Zoom _In
hy: Մեծացնել մասշտաբը

en: Bigger text size
hy: Ավելի մեծ տեքստի չափ

en: Zoom _Out
hy: Փոքրացնել _Մասշտաբը

en: Smaller text size
hy: Ավելի փոքր տեքստի չափ

en: _Normal Size
hy: _Նորմալ Չափ

en: Normal text size
hy: Նորմալ տեքստի չափ

en: Manage Filters
hy: Կառավարել Ֆիլտրերը

en: Manage filters
hy: Կառավարել ֆիլտրերը

en: Open the help contents for the log viewer
hy: Բացել օգնության համատեքստը log դիտողի համար

en: _About
hy: _Մասին

en: Show the about dialog for the log viewer
hy: Ցույց տալ log արտապատկերման միջոցի մասին երկխոսությունը

en: _Statusbar
hy: _Կարգավիճակների վահանակ

en: Show Status Bar
hy: Ցույց տալ Կարգավիճակների Վահանակը

en: Side _Pane
hy: Կողմնակի _Վահանակ

en: Show Side Pane
hy: Ցուցադրել Կողմնակի _Վահանակ

en: Show matches only
hy: Ցույց տալ միայն համապատասխանությունները

en: Only show lines that match one of the given filters
hy: Ցույց տալ միայն տողերը, որոնք համապատասխանում են տվյալ ֆիլտրերին

en: Can't read from "%s"
hy: Հնարավոր չէ կարդալ "%s"֊ից

en: Version:
hy: Տարբերակ։

en: Could not open the following files:
hy: Չհաջողվեց բացել հետևյալ ֆայլերը:

en: Default
hy: Հիմնական

en: Default Dictionary Server
hy: Լռելայն Բառարանի Աղբյուր

en: MATE Dictionary
hy: MATE Բառարան

en: Check word definitions and spellings in an online dictionary
hy: Ստուգել բառի բացատրությունները և ուղղագրությունները առցանց բառարանի մեջ

en: A dictionary for MATE Desktop
hy: MATE Աշխատասեղանի համար բառարանը

en: Dictionary Applet Factory
hy: Բառարանի Ենթածրագրի Գործարան

en: Factory for the dictionary applet
hy: Բառարանի ենթածրագրի համար գործարան

en: Dictionary Look up
hy: Բառարան Փնտրել

en: Look up words in a dictionary
hy: Դիտել բառարանի բառերը

en: The default database to use
hy: Օգտագործել լռելայն տվյալների բազան

en: The name of the default individual database or meta-database to use on a dictionary source. An exclamation mark ("!") means that all the databases present in a dictionary source should be searched
hy: Նախնական անհատական տվյալների բազայի կամ մետատվյալների բազայի անունը բառարանի աղբյուրի օգտագործման համար։ Բացականչությոն նշանը ("!") նշանակում է, որ բոլոր տվյալների բազաները ներկայացված բառարանի աղբյուրի մեջ պետք է փնտրվեն։

en: The default search strategy to use
hy: Նախնական որոնման ռազմավարությունը օգտագործելու համար

en: The name of the default search strategy to use on a dictionary source, if available. The default strategy is 'exact', that is match exact words.
hy: Նախնական որոնման ռազմավարության անունը օգտագործելու համար բառարանի աղբյուրում, եթե հասանելի է։ Նախնական ռազմավարությունը 'exact' է, որը համապատասխանեցնում է հստակ բառերը։

en: The font to be used when printing
hy: Տառատեսակը պետք է օգտագործել, երբ տպվում է

en: The font to be used when printing a definition.
hy: Տառատեսակը պետք է օգտագործել, երբ տպվում է սահմանումը։

en: The name of the dictionary source used
hy: Բառարանի աղբյուրի անունը օգտագործված է

en: The name of the dictionary source used to retrieve the definitions of words.
hy: Բառարանի աղբյուրի անունը օգտագործված է բառարանի սահմանումները ստանալու համար։

en: Thai
hy: Թայլանդական

en: Longdo Thai-English Dictionaries
hy: Longdo Թայերեն - Անգլերեն Բառարաններ

en: Client Name
hy: Հաճախորդի Անունը

en: The name of the client of the context object
hy: Օբյեկտի համատեքստի հաճախորդի անունը

en: Hostname
hy: Հոսթի անվանում

en: The hostname of the dictionary server to connect to
hy: Բառարանի սերվերի ընդունող անունը միացնելու համար

en: Port
hy: Պորտ

en: The port of the dictionary server to connect to
hy:  Բառարանի աղբյուրի պորտը միացնելու համար

en: Status
hy: Կարգավիճակ

en: The status code as returned by the dictionary server
hy: Կարգավիճակի կոդը, որպես վերադարձված բառարանի աղբյուրի կողմից

en: No connection to the dictionary server at '%s:%d'
hy: Չկա միացում բառարանի սերվերի վրա '%s:%d'

en: Lookup failed for hostname '%s': no suitable resources found
hy: Հեսթի անվան որոնոնումը ձախողվեց '%s'. համապատասխան ռեսուրսներ չգտնվեց

en: Lookup failed for host '%s': %s
hy: Որոնումը հոսթի համար ձախողվեց '%s': %s

en: Lookup failed for host '%s': host not found
hy: Հոսթի համար որոնումը ձախողվեց '%s': հոսթ չի գտնվել

en: Unable to connect to the dictionary server at '%s:%d'. The server replied with code %d (server down)
hy: Անհնար է միացնել բառարանի սերվերը '%s:%d'։ Սերվերը պատասխանեց ծածկագրով %d (սերվերը անջատված է)

en: Unable to parse the dictionary server reply
    : '%s'
hy: Անհնար է վերլուծել բառարանի սերվերի պատասխանը
    : '%s'

en: No definitions found for '%s'
hy: '%s' համար սահմանումներ չեն գտնվել

en: Invalid database '%s'
hy: Անվավեր տվյալների բազա '%s'

en: Invalid strategy '%s'
hy: Անվավեր ռազմավարություն '%s'

en: Bad command '%s'
hy: Վատ հրամանը  '%s'

en: Bad parameters for command '%s'
hy: '%s' հրամանի համար վատ պարամետրեր

en: No databases found on dictionary server at '%s'
hy: Տվյալների բազաներ չեն գտնվել բառարանի սերվերի վրա '%s'

en: No strategies found on dictionary server at '%s'
hy: Ռազմավարություններ չեն գտնվել բառարանի սերվերի վրա '%s'

en: Connection failed to the dictionary server at %s:%d
hy: Բառարանի սերվերի միացումը ձախողվել է %s:%d

en: Error while reading reply from server:
    %s
hy: Սխալ մինչ սերվերի պատասխանի ընթերցումը։
    %s

en: Connection timeout for the dictionary server at '%s:%d'
hy: Բառարանի սերվերի միացման ժամանակի ավարտը '%s:%d'

en: No hostname defined for the dictionary server
hy: Բառարանի սերվերի համար հոսթի անուն չի սահմանվել

en: Unable to create socket
hy: Չհաջողվեց ստեղծել սոկետ

en: Unable to set the channel as non-blocking: %s
hy: Անհնար է սահմանել կապուղին որպես չփակվող: %s

en: Unable to connect to the dictionary server at '%s:%d'
hy: Անհնար է միանալ բառարանի աղբյուրին '%s:%d'

en: Local Only
hy: Միայն Տեղային

en: Whether the context uses only local dictionaries or not
hy: Արդյոք համատեքստը օգտագործում է միայն տեղական բառարաններ թե ոչ

en: Reload the list of available databases
hy: Վերբեռնել հասանելի տվյալների բազաների ցանկը

en: Clear the list of available databases
hy: Մաքրել հասանելի տվյալների բազաների ցանկը

en: Error while matching
hy: Սխալ՝ մինչ համապատասխանեցումը

en: F_ind:
hy: Գ_տնել։

en: _Previous
hy: _Նախորդ

en: _Next
hy: _Հաջորդ

en: Error while looking up definition
hy: Սխալ՝ մինչ սահմանման դիտումը

en: Another search is in progress
hy: Ծրագրի մեջ այլ որոնում

en: Please wait until the current search ends.
hy: Խնդրում ենք սպասել, մինչ ընթացիկ որոնման ավարտը։

en: Error while retrieving the definition
hy: Սխալ մինչ սահմանման վերականգնումը

en: Filename
hy: Ֆայլի անուն

en: The filename used by this dictionary source
hy: Ֆայլի անունը օգտագործվել է այս բառարանի աղբյուրի կողմից

en: The display name of this dictionary source
hy: Ցուցադրել այս բառարանի աղբյուրի անունը

en: Description
hy: Նկարագրություն

en: The description of this dictionary source
hy: Այս բառարանի աղբյուրի սահմանումը

en: Database
hy: Տվյալների բազա

en: The default database of this dictionary source
hy: Այս բառարանի աղբյուրի նախնական տվյալների բազան

en: Strategy
hy: Ռազմավարություն

en: The default strategy of this dictionary source
hy: Այս բառարանի աղբյուրի նախնական ռազմավարությունը

en: Transport
hy: Տրանսպորտ

en: The transport mechanism used by this dictionary source
hy: Փոխադրման մեխանիզմը օգտագործվում է այս բառարանի աղբյուրի կողմից

en: Context
hy: Համատեքստ

en: The GdictContext bound to this source
hy: GdictContext  սահմանափակում է այս աղբյուրը

en: Invalid transport type '%d'
hy: Անվավեր փոխադրման տիպ '%d'

en: No '%s' group found inside the dictionary source definition
hy: '%s' խումբ չհայտնաբերվեց բառարանի աղբյուրի սահմանման ներսում

en: Unable to get the '%s' key inside the dictionary source definition: %s
hy: Անհնար է ստանալ '%s' ստեղնը բառարանի աղբյուրի սահմանման ներսում: %s

en: Unable to get the '%s' key inside the dictionary source definition file: %s
hy: Անհնար է ստանալ '%s' ստեղնը բառարանի աղբյուրի սահմանման ֆայլի ներսում: %s

en: Dictionary source does not have name
hy: Բառարանի աղբյուրը անուն չունի

en: Dictionary source '%s' has invalid transport '%s'
hy: Բառարանի աղբյուրը '%s' ունի անվավեր փոխադրում '%s'

en: Reload the list of available sources
hy: Վերբեռնել հասանելի աղբյուրների ցանկը

en: Paths
hy: ՈՒղիներ

en: Search paths used by this object
hy: Որոնել այս օբյեկտր կողմից օգտագործված ուղղիները

en: Sources
hy: Աղբյուրներ

en: Dictionary sources found
hy: Գտնել բառարանի աղբյուր

en: Clear the list of similar words
hy: Մաքրել նմանատիպ բառերի ցուցակը

en: The GdictContext object used to get the word definition
hy: GdictContext օբյեկտը օգտագործվում է բառի սահմանումը ստանալու համար

en: The database used to query the GdictContext
hy: GdictContext հարցման համար օգտագործված տվյալների բազա

en: The strategy used to query the GdictContext
hy: GdictContext հարցման համար օգտագործված ռազմավարությունը

en: Reload the list of available strategies
hy: Վերբեռնել հասանելի ռազմավարությունների ցանկը

en: Clear the list of available strategies
hy: Մաքրել հասանելի ռազմավարությունների ցանկը

en: GDict debugging flags to set
hy: GDict կարգաբերում է դրոշները սահմանելու համար

en: GDict debugging flags to unset
hy: GDict կարգաբերում է դրոշները ապասահմանելու համար

en: GDict Options
hy: GDict տարբերակները

en: Show GDict Options
hy: Դիտել GDict տարբերակները

en: Dictionary
hy: Բառարան

note: Translators: the first is the word found, the second is the * database name and the last is the definition's text; please * keep the new lines.
en: Definition for '%s'
      From '%s':
    
    %s
hy: '%s' համար սահմանում
    '%s'֊ից։
    
    %s

en: Error: %s
hy: Սխալ: %s

en: See mate-dictionary --help for usage
hy: Տես mate֊բառարան --help օգտագործման համար

en: Unable to find a suitable dictionary source
hy: Անհնար է գտնել հարմար բառարանի աղբյուր

en: Error while looking up the definition of "%s":
    %s
hy: Սխալ մինչ սահմանման դիտումը "%s"։
    %s

en: Words to look up
hy: Դիտել բառեր

en: word
hy: բառ

en: Words to match
hy: Համապատասխանեցնլու բառեր

en: Dictionary source to use
hy: Բառարանի աղբյուրը օգտագործել

en: source
hy: աղբյուր

en: Print result to the console
hy: Տպել արդյունքը կոնսոլից

en: Database to use
hy: Օգտագործել տվյալների բազան

en: db
hy: տբ

en:  - Look up words in dictionaries
hy: - Դիտել բառարանի բառերը

en: Save a Copy
hy: Պահպանել Պատճենը

en: Untitled document
hy: Անվերնագիր փաստաթղթեր

en: Error while writing to '%s'
hy: Սխալ՝ գրելու ժամանակ '%s'

en: Clear the definitions found
hy: Մաքրել գտնված սահմանումները

en: Clear definition
hy: Մաքրել սահմանումը

en: Clear the text of the definition
hy: Մաքրել սահմանման տեքստը

en: Print the definitions found
hy: Տպել գտնված սահմանումները

en: Print definition
hy: Տպել սահմանումը

en: Print the text of the definition
hy: Տպել սահմանման տեքստը

en: Save the definitions found
hy: Պահպանել գտնելու սահմանումները

en: Save definition
hy: Պահպանել սահմանումը

en: Save the text of the definition to a file
hy: Պահպանել սահմանման տեքստը ֆայլում

en: Click to view the dictionary window
hy: Սեղմեք բառարանի պատուհանը տեսնելու համար

en: Toggle dictionary window
hy: Փոխանջատել բառարանի պատուհան

en: Show or hide the definition window
hy: Ցույց տալ կամ թաքցնել սահմանման պատուհանը

en: Type the word you want to look up
hy: Մուտքագրել բառը, որը դուք ցանկանում եք տեսնել վերևում

en: Dictionary entry
hy: Բառահոդված

en: Look up words in dictionaries
hy: Դիտել բառարանի բառերը

en: Dictionary Preferences
hy: Բառարանի Նախընտրանքներ

en: There was an error while displaying help
hy: Սխալ՝ օգնության պատուհանը ցույց տալու ժամանակ։

en: No dictionary source available with name '%s'
hy: Չկա '%s' անունով հասանելի բառարանի աղբյուր

en: Unable to find dictionary source
hy: Անհնար է գտնել բառարանի աղբյուր

en: No context available for source '%s'
hy: Չկա '%s' աղբյուրի համար հասանելի կոնտեքստ

en: Unable to create a context
hy: Անհնար է ստեղծել կոնտեքստ

en: _Look Up Selected Text
hy: _Նայել Ընտրված Տեքստը

en: Cl_ear
hy: Մաքրել

en: _Print
hy: _Տպել

en: _Save
hy: _Պահպանել

en: Preferences
hy: Հատկություններ

en: Unable to rename file '%s' to '%s': %s
hy: Անհնար է ֆայլը անվանափոխել '%s'  '%s': %s

en: Unable to create the data directory '%s': %s
hy: Անհնար է ստեղծել տվյալների թղթապանակ '%s': %s

en: Edit Dictionary Source
hy: Խմբագրել Բառարանի Աղբյուրներ

en: Add Dictionary Source
hy: Ավելացնել Բառարանի Աղբյուրներ

en: Remove "%s"?
hy: Հեռացնել "%s"?

en: This will permanently remove the dictionary source from the list.
hy: Սա մշտապես կհեռացնի բառարանի աղբյուրը ցանկից։

en: Unable to remove source '%s'
hy: Անհնար է հեռացնել աղբյուրը '%s'

en: Add a new dictionary source
hy: Ավելացնել նոր բառարանի աղբյուր

en: Remove the currently selected dictionary source
hy: Հեռացնել ներկայումս ընտրված բառարանի աղբյուրը

en: Edit the currently selected dictionary source
hy: Խմբագրել ներկայումս ընտրված բառարանի աղբյուրը

en: Set the font used for printing the definitions
hy: Սահմանել տառատեսակը տպագրության սահմանումների օգտագործման համար

en: Unable to display the preview: %s
hy: Հնարավոր չէ ցուցադրել նախադիտումը: %s

en: Unable to create a source file
hy: Անհնար է ստեղծել ֆայլի աղբյուր

en: Unable to save source file
hy: Անհնար է պահպանել ֆայլի աղբյուրը

en: Searching for '%s'...
hy: Որոնում '%s'...

en: No definitions found
hy: Սահմանումներ չեն գտնվել

en: %s - Dictionary
hy: %s - Բառարան

en: _Go
hy: _Գնալ

en: _New
hy: _Նոր

en: New look up
hy: Նոր տեսք

en: _Save a Copy...
hy: _Պահպանել Պատճենը

en: P_review...
hy: Ն_ախադիտել․․․

en: Preview this document
hy: Նախադիտել այս փաստաթուղթը

en: _Print...
hy: _Տպել...

en: Print this document
hy: Տպել այս փաստաթուղթը

en: Find a word or phrase in the document
hy: Գտնել բառը կամ արտահայտությունը փաստաթղթում

en: Find Ne_xt
hy: Գտնել Հա_ջորդը

en: Find Pre_vious
hy: Գտնել Նախ_որդը

en: _Preferences
hy: _Նախընտրանքներ

en: _Previous Definition
hy: _Նախորդ Սահմանում

en: Go to the previous definition
hy: Գնալ դեպի նախորդ սահմանում

en: _Next Definition
hy: _Հաջորդ Սահմանում

en: Go to the next definition
hy: Գնալ դեպի հաջորդ սահմանում

en: _First Definition
hy: _Առաջին Սահմանում

en: Go to the first definition
hy: Գնալ դեպի առաջին սահմանում

en: _Last Definition
hy: _Վերջին Սահմանում

en: Go to the last definition
hy: Գնալ դեպի վերջին սահմաում

en: Similar _Words
hy: Միանման _Բառեր

en: Dictionary Sources
hy: Բառարանի Աղբյուրներ

en: Available _Databases
hy: Հասանելի _Տվյալների բազա

en: Available St_rategies
hy: Հասանելի Ստրատեգիա

en: _Sidebar
hy: _Կողմնակի բար

en: S_tatusbar
hy: Կարգավիճակների վահանակ

en: Dictionary source `%s' selected
hy: Բառարանի աղբյուրը `%s' ընտրված է

en: Strategy `%s' selected
hy: Ռազմավարությունը `%s'  ընտրված է

en: Database `%s' selected
hy: Տվյալների բազան `%s' ընտրված է

en: Word `%s' selected
hy: Բառը `%s'  ընտրված է

en: Double-click on the word to look up
hy: Կրկնակի սեղմեք բառը կարդալու համար

en: Double-click on the matching strategy to use
hy: Կրկնակի սեղմեք համապատասխան ռազմավարության օգտագործելու համար

en: Double-click on the source to use
hy: Կրկնակի սեղմեք աղբյուրի օգտագործման համար

en: Double-click on the database to use
hy: Կրկնակի սեղմեք բազայի օգտագործման համար

en: Look _up:
hy: Նայել _վերև:

en: Similar words
hy: Միանման բառեր

en: Available dictionaries
hy: Մատչելի բառարաններ

en: Available strategies
hy: Հասանելի ռազմավարություններ

en: Dictionary sources
hy: Բառարանի աղբյուր

en: _Select a dictionary source for looking up words:
hy: Բառել որոնելու համար _ընտրել բառարանի աղբյուր։

en: Source
hy: Աղբյուր

en: _Print font:
hy: _Տպել տառատեսակը։

en: Print
hy: Տպել

en: _Description:
hy: _Նկարագրություն։

en: Source Name
hy: Աղբյուրի Անուն

en: _Transport:
hy: _Տրանսպորտ։

en: H_ostname:
hy: Սերվերի անվանումը։

en: Dictionaries
hy: Բառարաններ

en: Strategies
hy: Ռազմավարություններ

en: An error occurred
hy: Տեղի է ունեցել սխալ

en: All Files
hy: Բոլոր Ֆայլերը

en: _Mount
hy: _Տեղակայել

en: A screenshot utility for MATE Desktop
hy: Էկրանի նկարի օժանդակ ծրագիր MATE Աշխատանքային սեղանի համար

en: Take Screenshot
hy: Ստանալ էկրանի նկարը

en: Save images of your desktop or individual windows
hy: Պահպանել պատկերները ձեր աշխատասեղանին կամ առանձին պատուհաններում

en: Save Screenshot
hy: Պահպանել Էկրանի նկարը

en: C_opy to Clipboard
hy: Պ_ատճենել փոխանակման բուֆերում

en: Save in _folder:
hy: Պահպանել _թղթապանակում։

en: Screenshot delay
hy: Էկրանի նկարի ուշացում

en: The number of seconds to wait before taking the screenshot.
hy: Սպասելու վարկյանների քանակը նախքան էկրանի կադրի ընդունումը։

en: Screenshot directory
hy: Էկրանի նկարի թղթապանակը

en: The directory the last screenshot was saved in.
hy: Վերջին էկրանի կադրը պահպանված է ֆայլապանակում։

en: Include Border
hy: Մուտքագրել Սահմանը

en: Include the window manager border along with the screenshot
hy: Ներմուծում է պատուհանային կառավարիչի սահմանը էկրանի նկարի հետ միասին

en: Include Pointer
hy: Մուտքագրել Ցուցիչ

en: Include the pointer in the screenshot
hy: Ներմուծել ցուցիչ էկրանի նկարի մեջ

en: Border Effect
hy: Սահմանի էֆեկտը

en: Effect to add to the outside of a border. Possible values are "shadow", "none", and "border".
hy: Էֆեկտը ավելացնել սահմանի սահմաններից դուրս։ Հնարավոր արժեքներն են "shadow", "none", և "border".

en: Error loading the help page
hy: Օգնություն էջի բեռնման սխալ

en: None
hy: Ոչինչ

en: Drop shadow
hy: Իջեցրու ստվեր

en: Border
hy: Եզրակալ

en: Include _pointer
hy: Մուտքագրել _ցուցիչ

en: Include the window _border
hy: Ներառել պատուհանի _սահմանը

en: Apply _effect:
hy: Կիրառել _ազդեցություն:

en: Grab the whole _desktop
hy: Ընռնել ամբողջ _աշխատասեղանը

en: Grab the current _window
hy: Ըմբռնիր ընթացիկ _պատուհանը

en: Select _area to grab
hy: Ընտրել գրավի _տարածքը

en: Grab _after a delay of
hy: Ուշացումից հետո ըմբռնում է

en: seconds
hy: վայրկյաններ

en: Effects
hy: Ազդեցություններ

en: Take _Screenshot
hy: Ստանալ _Էկրանի նկարը

en: Error while saving screenshot
hy: Սխալ, մինչ էկրանի նկարի պահպանումը

en: Impossible to save the screenshot to %s.
     Error was %s.
     Please choose another location and retry.
hy: Անհնար է պահպանել էկրանի կադրը %s.
    Սխալը %s.
    Խնդրում ենք ընտրել մեկ այլ գտնվելու դիրք և նորից փորձել.

en: Screenshot taken
hy: Էկրանի նկարը վերցնել

en: Unable to take a screenshot of the current window
hy: Անհնար է վերցնել էկրանի հատվածը ընթացիկ պատուհանում

en: Screenshot at %s.png
hy: Էկրանի նկար %s.png

en: Screenshot at %s - %d.png
hy: Էկրանի նկար %s - %d.png

en: Grab a window instead of the entire screen
hy: Ընբռնում է պատուհանը ամբողջ էկրանի փոխարեն

en: Grab an area of the screen instead of the entire screen
hy: Ընբռնել էկրանի տարածքը, ամբողջ էկրանի փոխարեն

en: Include the window border with the screenshot
hy: Ներառել պատուհանի սահմանը էկրանի նկարի հետ միասին

en: Remove the window border from the screenshot
hy: Հեռացնել պատուհանի սահմանը էկրանի նկարից

en: Take screenshot after specified delay [in seconds]
hy: Վերցնել էկրանի նկարը նշված ուշացումից հետո [վարկյաններով]

en: Effect to add to the border (shadow, border or none)
hy: Ավելացնել սահմանի ազդեցություն (ստվերային, սահման կամ չկա)

en: effect
hy: ազեցություն

en: Interactively set options
hy: Ինտերակտիվ սահմանել տարբերակները

en: Take a picture of the screen
hy: Վերցնել էկրանի նկարը

en: Conflicting options: --window and --area should not be used at the same time.
hy: Հակամարտող տարբերակներ՝ --window և --area չպետք է օգտագործվի, միեւնույն ժամանակ։

en: Error loading UI definition file for the screenshot program: 
    %s
    
    Please check your installation of mate-utils.
hy: Սխալ UI սահմանում ֆայլը բեռնում է  էկրանի կադրի ծրագրի համար։
    %s
    
    Խնդրում ենք ստուգել Ձեր տեղադրած mate-utils.

en: Select a folder
hy: Ընտրեք թղթապանակը

en: Unable to clear the temporary folder:
    %s
hy: Անհնար է մաքրել ժամանակավոր թղթապանակը․
    %s

en: The child save process unexpectedly exited.  We are unable to write the screenshot to disk.
hy: Պահպանված զավակ գործընթացը անսպասելիորոն ընդհատվել է։ Մենք չենք կարող էկրանի նկարը գրել սկավառակի վրա։

en: Unknown error saving screenshot to disk
hy: Անհայտ սխալ էկրանի նկարի պահպանման սկավարակի վրա

en: File already exists
hy: Ֆայլը արդեն գոյություն ունի

en: The file "%s" already exists. Would you like to replace it?
hy: Ֆայլը  "%s" արդեն գոյություն ունի։ Ցանկանու՞մ եք փոխարինել այն։

en: Saving file...
hy: Ֆայլի պահպանում․․․

en: Can't access source file
hy: Հնարավոր չէ մուտք գործել ելակետային ֆայլը
