mate-utils 1.25.1 - en to ka translation catalogue (410 entries)

en: _Help
ka: _დახმარება

en: _Close
ka: _დახურვა

en: _Edit
ka: _დამუშავება

en: _View
ka: _ხედი

en: _Toolbar
ka: ხელსაწყოთა ველი

en: St_atusbar
ka: სტ_ატუსზოლი

en: _Contents
ka: _შინაარსი

en: Ready
ka: მზად ყოფნაში

en: Device
ka: მოწყობილობა

en: Available
ka: ხელმისაწვდომი

en: Custom Location
ka: ინდივიდუალური მდებარეობა

en: SSH
ka: SSH (უხიფათო შელი)

en: Public FTP
ka: Public FTP (საზოგადო FTP)

en: FTP (with login)
ka: FTP (რეგისტრაციით)

en: Windows share
ka: Windows share (ზიარი)

en: Secure WebDAV (HTTPS)
ka: დაცული WebDAV (HTTPS)

en: Cannot Connect to Server. You must enter a name for the server.
ka: შეუძლებელია სერვერთან დაკავშირება. საჭიროა სახელწოდების მითითება.

en: Please enter a name and try again.
ka: გთხოვთ, მიუთითოთ სახელი და ხელმეორედ სცადოთ

en: _Location (URI):
ka: _მდეარეობა (URI):

en: _Server:
ka: _სერვერი:

en: Optional information:
ka: დამატებითი ინფორმაცია:

en: _Share:
ka: _ზიარი:

en: _Port:
ka: _პორტი:

en: _Folder:
ka: _დასტა:

en: _User Name:
ka: _მომხმარებლის სახელი

en: _Domain Name:
ka: _დომეინის სახელი:

en: Connect to Server
ka: სერვერთან დაკავშირება

en: Service _type:
ka: სერვისის _ტიპი:

en: Folder
ka: საქაღალდე

en: Size
ka: ზომა

en: Contents
ka: შიგთავსი

en: Mo_ve to Trash
ka: სანაგვე _ურნაში გადატანა

en: There was an error displaying help.
ka: შეცდომა დახმარების ჩვენებისას.

en: The document does not exist.
ka: დოკუმენტი არ არსებობს

en: Locate documents and folders on this computer by name or content
ka: ფაილების და დასტების სახელის ან შინაარსი მიხედვით მოძებნა

en: Show Additional Options
ka: დამატებითი პირობები

en: Disable Quick Search
ka: სწრაფი ძებნის გამორთვა

en: This key determines if the search tool disables the use of the locate command when performing simple file name searches.
ka: ეს გასაღები სწრაფი ძიების შესრულების შემდეგ გამორთავს locate ბრძანებას.

en: Quick Search Excluded Paths
ka: სწრაფი ძებნისას გამოსატოვებელი გეზები

en: This key defines the paths the search tool will exclude from a quick search. The wildcards '*' and '?' are supported. The default values are /mnt/*, /media/*, /dev/*, /tmp/*, /proc/*, and /var/*.
ka: ეს·გასაღები·განსაზღვრავს გეზებს, რომლებსაც არ მოიცავს სწრაფი ძებნის პროცესი.·დასაშვებია შაბლონები "*" და *?*. ნაგულისხმები გეზებია /mnt/*,·/media/*,·/dev/*,·/tmp/*,·/proc/*,·და·/var/*.

en: Disable Quick Search Second Scan
ka: სწრაფი ძებნისას მეორადი სკანირების გამორთვა

en: This key determines if the search tool disables the use of the find command after performing a quick search.
ka: ეს გასაღები სწრაფი ძიების შესრულების შემდეგ გამორთავს find ბრძანებას.

en: Quick Search Second Scan Excluded Paths
ka: სწრაფი ძებნის მეორადი სკანირებისას გამოსატოვებელი გეზები

en: This key defines the paths the search tool will exclude from a second scan when performing a quick search. The second scan uses the find command to search for files. The purpose of the second scan is to find files that have not been indexed. The wildcards '*' and '?' are supported. The default value is /.
ka: ეს·გასაღები·განსაზღვრავს·სწრაფი ძებნისას მეორადი სკანირების მიერ გამოსატოვებელ გეზებს. ·მეორადი·სკანირება იყენებს ძებნის კომანდას არაინდექსირებული ფაილების მოსაძებნად. დასაშვებია·შაბლონები·"*"·და·*?*.·ნაგულისხმები·გეზებია·/

en: Search Result Columns Order
ka: სვეტების თანმიმდევრობა ძებნის შედეგებში

en: This key defines the order of the columns in the search results. This key should not be modified by the user.
ka: ეს გასაღები განსაზღვრავს ძებნის შედეგებში სვეტების თანმიმდევრობას. ის ვერ შეიცვლება მომხმარებლის მიერ.

en: Default Window Width
ka: ფანჯრის ნაგულისხმევი სიგანე

en: This key defines the window width, and it's used to remember the size of the search tool between sessions. Setting it to -1 will make the search tool use the default width.
ka: ეს·გასაღები·აყენებს·ფანჯარის·სიგანეს·და·გამოიყენება·სესიებს·შორის·ძებნის ფანჯრის·ზომების·დასამახსოვრებლად.·თუ·მითითებული·იქნება·1,·აღებული იქნება ნაგულისხმები სიგანე.

en: Default Window Height
ka: ფანჯრის ნაგულისხმევი სიმაღლე

en: This key defines the window height, and it's used to remember the size of the search tool between sessions. Setting it to -1 will make the search tool use the default height.
ka: ეს გასაღები აყენებს ფანჯარის სიმაღლეს და გამოიყენება სესიებს შორის ძებნის·ფანჯრის ზომების დასამახსოვრებლად. თუ მითითებული იქნება 1, აღებული·იქნება·ნაგულისხმები·სიმაღლე.

en: Default Window Maximized
ka: ფანჯრის·ნაგულისხმევი·მაქსიმიზება

en: This key determines if the search tool window starts in a maximized state.
ka: ეს გასაღები ადგენს,·მაქსიმიზებულ·ფანჯარაში·გაიხსნას·თუ·არა ძებნის·ინსტრუმენტი.

en: This key determines if the "Contains the text" search option is selected when the search tool is started.
ka: ეს გასაღები ძებნის დაწყებამდე ადგენს, არის თუ არა გამოყენებული ძებნა პირობით "შეიცავს ტექსტს".

en: This key determines if the "Date modified less than" search option is selected when the search tool is started.
ka: ეს·გასაღები·ძებნის·დაწყებამდე·ადგენს,·არის·თუ·არა·გამოყენებული·ძებნა·პირობით·"შეცვლის თარიღი ნაკლებია ვიდრე".

en: This key determines if the "Date modified more than" search option is selected when the search tool is started.
ka: ეს გასაღები ძებნის დაწყებამდე ადგენს, არის თუ არა გამოყენებული ძებნა პირობით "შეცვლის·თარიღი·მეტია·ვიდრე".

en: This key determines if the "Size at least" search option is selected when the search tool is started.
ka: ეს გასაღები ძებნის დაწყებამდე ადგენს, არის თუ არა გამოყენებული ძებნა პირობით "ზომა არანაკლებ".

en: This key determines if the "Size at most" search option is selected when the search tool is started.
ka: ეს·გასაღები·ძებნის·დაწყებამდე·ადგენს,·არის·თუ·არა·გამოყენებული·ძებნა·პირობით·"ზომა·არაუმეტეს".

en: This key determines if the "File is empty" search option is selected when the search tool is started.
ka: ეს გასაღები ძებნის დაწყებამდე ადგენს, არის თუ არა გამოყენებული ძებნა პირობით "ცარიელი ფაილი".

en: This key determines if the "Owned by user" search option is selected when the search tool is started.
ka: ეს გასაღები ძებნის დაწყებამდე ადგენს, არის თუ არა გამოყენებული ძებნა პირობით "მფლობელი·-·მომხმარებელი".

en: This key determines if the "Owned by group" search option is selected when the search tool is started.
ka: ეს·გასაღები·ძებნის·დაწყებამდე·ადგენს,·არის·თუ·არა·გამოყენებული·ძებნა·პირობით·"მფლობელი - ჯგუფი".

en: This key determines if the "Owner is unrecognized" search option is selected when the search tool is started.
ka: ეს გასაღები ძებნის დაწყებამდე ადგენს, არის თუ არა გამოყენებული ძებნა პირობით "მფლობელი·უცნობია".

en: This key determines if the "Name does not contain" search option is selected when the search tool is started.
ka: ეს·გასაღები·ძებნის·დაწყებამდე·ადგენს,·არის·თუ·არა·გამოყენებული·ძებნა·პირობით·"სახელი არ შეიცავს".

en: This key determines if the "Name matches regular expression" search option is selected when the search tool is started.
ka: ეს გასაღები, ძიების ხელსაწყოს გამოძახებისას, განსაზღვრავს აქტივირებულია თუ არა პარამეტრი „ძიება რეგულარული გამოსახულებით".

en: This key determines if the "Show hidden files and folders" search option is selected when the search tool is started.
ka: ეს გასაღები ძებნის დაწყებამდე ადგენს, არის თუ არა გამოყენებული ძებნა პირობით "დაფარული ფაილების და დასტების ჩვენება".

en: This key determines if the "Follow symbolic links" search option is selected when the search tool is started.
ka: ეს·გასაღები·ძებნის·დაწყებამდე·ადგენს,·არის·თუ·არა·გამოყენებული·ძებნა·პირობით·"სიმბოლურ ბმულზე მიყოლა".

en: File is not a valid .desktop file
ka: ფაილი არასწორი .desktop ფაილია

en: Unrecognized desktop file Version '%s'
ka: ამოუცნობი desktop ფაილის ვერსია '%s'

en: Starting %s
ka: ირთვება %s

en: Application does not accept documents on command line
ka: აპლიკაციას დოკუმენტების ბრძანების სტრიქონიდან აღება არ შეუძლია

en: Unrecognized launch option: %d
ka: გაშვების უცნობი პარამეტრი: %d

en: Can't pass document URIs to a 'Type=Link' desktop entry
ka: დოკუმენტის URI-ების გადაცემა დესკტოპის ჩანაწერში „Type=Link“ შეუძლებელია

en: Not a launchable item
ka: არ არის გაშვებადი ელემენტი

en: Disable connection to session manager
ka: ვერ ვუკავშირდები სესიის მენეჯერს

en: Specify file containing saved configuration
ka: დამახსოვრებული კონფიგურაციის მქონე ფაილის მინიშნება

en: FILE
ka: ფაილი

en: Specify session management ID
ka: აღნიშნეთ თუ რომელი სეანსი ჩაიტვირთოს

en: Session management options:
ka: სესიების მმართველის პარამეტრები:

en: Show session management options
ka: აჩვენე სეანსის მართვის პარამეტრები

en: Contains the _text
ka: შეიცავს _ტექსტს

en: _Date modified less than
ka: შეცვლის თარიღი·_ნაკლებია ვიდრე

en: days
ka: დღე

en: Date modified more than
ka: შეცვლის·თარიღი _მეტია·ვიდრე

en: S_ize at least
ka: _ზომა არანაკლებ

en: kilobytes
ka: კილობაიტი

en: Si_ze at most
ka: _ზომა არაუმეტეს

en: File is empty
ka: ფაილი ცარიელია

en: Owned by _user
ka: _მფლობელი - მომხმარებელი

en: Owned by _group
ka: მფლობელი - ჯგუფი

en: Owner is unrecognized
ka: მფლობელი უცნობია

en: Na_me does not contain
ka: _სახელი არ შეიცავს

en: Name matches regular e_xpression
ka: ძიება რეგულარული გამოსახულებით

en: Show hidden and backup files
ka: დამალული და სარეზერვო ფაილების ჩვენება

en: Follow symbolic links
ka: სიმბოლურ ბმულზე მიყოლა

en: STRING
ka: სტრიქონი

en: PATH
ka: გეზი

en: A locate database has probably not been created.
ka: მითითებული ბაზა შეიძლება არ იყოს გახსნილი.

en: Character set conversion failed for "%s"
ka: შრიფტების კონვერტირება ჩაიშალა "%s"

en: Searching...
ka: ძებნა...

en: Search for Files
ka: ფაილების ძებნა

en: No files found
ka: არცერთი ფაილი არ მოინახა

en: (stopped)
ka: (შეჩერებული)

en: No Files Found
ka: ფაილი არ არის ნაპოვნი

en: Set the text of "Name contains" search option
ka: ტექსტის ძებნა პირობით: "სახელი შეიცავს"

en: Set the text of "Look in folder" search option
ka: ტექსტის·ძებნა·პირობით:·"მითითებულ დასტაში"

en: Sort files by one of the following: name, folder, size, type, or date
ka: ფაილების სორტირება რომელიმე ნიშნით: სახელი, დასტა, ზომა, ტიპი, თარიღი

en: Set sort order to descending, the default is ascending
ka: სორტირება კლებადობით. (ნაგულისხმები მნიშვნელობა - ზრდადობით)

en: Automatically start a search
ka: ძებნის ავტომატური დაწყება

en: Select the "%s" search option
ka: "%s" ძებნის ფუნქციის არჩევა

en: Select and set the "%s" search option
ka: "%s" ძებნის ფუნქციის არჩევა და გააქტიურება

en: Invalid option passed to sortby command line argument.
ka: sortby ბრძანების არგუმენტის დაუშვებელი მნიშვნელობა

en: 
    ... Too many errors to display ...
ka: 
    ... მეტისმეტად ბევრი შეცდომაა ...

en: The search results may be invalid.  There were errors while performing this search.
ka: ძებნისას მომხდარი შეცდომების გამო ძებნის შედეგი შეიძლება არასწორი იყოს.

en: Show more _details
ka: დამატებითი ინფოს ჩ_ვენება

en: The search results may be out of date or invalid.  Do you want to disable the quick search feature?
ka: ძებნის შედეგები შეიძლება ვადაგასული ან არასწორი იყოს. ხომ არ გამოვრთოთ სწრაფი ძებნის ფუნქცია?

en: Disable _Quick Search
ka: _სწრაფი ძებნის გამორთვა

en: Failed to set process group id of child %d: %s.
ka: ვერ განხორციელდა ჯგუფის id შვილობილისათვის %d:·%s.

en: Error parsing the search command.
ka: შეცდომა ძებნის ბრძანების შესრულებისას.

en: Error running the search command.
ka: შეცდომა·ძებნის·ბრძანების გაშვებისას.

en: Enter a text value for the "%s" search option.
ka: ტექსტი ძებნის პირობისათვის "%s".

note: Translators:  Below is a string displaying the search options name and unit value.  For example, "\"Date modified less than\" in days".
en: "%s" in %s
ka: „%s"·%s-ში

en: Enter a value in %s for the "%s" search option.
ka: %s-ს მნიშვნელობა ძებნის პირობისათვის "%s".

en: Remove "%s"
ka: გავაუქმოთ "%s"

en: Click to remove the "%s" search option.
ka: დაწკაპეთ·ძებნის·პირობის·"%s"·გასაუქმებლად

en: A_vailable options:
ka: _დაშვებული პარამეტრები:

en: Available options
ka: დაშვებული პარამეტრები

en: Select a search option from the drop-down list.
ka: ჩამოშლილ სიაში აირჩიეთ ძებნის პირობა.

en: Add search option
ka: ძებნის პირობის დამატება

en: Click to add the selected available search option.
ka: დაწკაპეთ არჩეული პირობის დასამატებლად.

en: S_earch results:
ka: ძი_ების შედეგი:

en: List View
ka: სიის სახით

en: Name
ka: სახელი

en: Type
ka: ტიპი

en: Date Modified
ka: შეცვლის თარიღი

en: _Name contains:
ka: _სახელი შეიცავს:

en: Enter a filename or partial filename with or without wildcards.
ka: შეიყვანეთ სახელი ან მისი ნაწილი, დაშვებულია შაბლონების [* და ?] გამოყენება.

en: Name contains
ka: სახელი შეიცავს

en: _Look in folder:
ka: _მიუთითეთ დასტის სახელი:

en: Browse
ka: ნუსხადასტებიდათვალიერებაგეზი

en: Look in folder
ka: ნახვა ·დასტაში

en: Select the folder or device from which you want to begin the search.
ka: აირჩიეთ დასტა ან მოწყობილობა, სადაც იწარმოებს ძებნა.

en: Select more _options
ka: _დამატებითი პირობები

en: Select more options
ka: დამატებითი·პირობები

en: Click to expand or collapse the list of available options.
ka: დაწკაპეთ პირობების სიის გასაშლელად/დასაკეცად.

en: Click to display the help manual.
ka: დაწკაპეთ დამხმარე სახელმძღვანელოს სანახავად.

en: Click to close "Search for Files".
ka: დაწკაპეთ, თუ გინდათ დახუროთ "ფაილების ძებნა".

en: Click to perform a search.
ka: დაწკაპეთ ძებნის დასაწყებად.

en: Click to stop a search.
ka: დაწკაპეთ·ძებნის·შესაწყვეტად.

en: Could not open help document.
ka: დახმარების დოკუმენტი ვერ გაიხსნა.

en: This will open %d separate window. | This will open %d separate windows.
ka[0]: ეს %d ცალკე ფანჯარას გახსნის.
ka[1]: ეს %d ცალკე ფანჯარას გახსნის.

en: Could not open document "%s".
ka: ვერ იხსნება დოკუმენტი "%s".

en: Could not open folder "%s".
ka: ვერ·იხსნება·დასტა·"%s".

en: The caja file manager is not running.
ka: ფაილ-მენეჯერი ნაუტილუსი არ არის გაშვებული.

en: There is no installed viewer capable of displaying the document.
ka: არ არის დაყენებული სანახავი პროგრამა, რომელსაც შეეძლოს ამ დოკუმენტის ჩვენება.

en: Could not move "%s" to trash.
ka: "%s"-ს  ურნაში გადატანა შეუძლებელია.

en: Do you want to delete "%s" permanently?
ka: წავშალოთ "%s" აღდგენის შესაძლებლობის გარეშე?

en: Trash is unavailable.  Could not move "%s" to the trash.
ka: ურნა მიუწვდომელია. "%s" ვერ გადაგვაქვს ურნაში.

en: Could not delete "%s".
ka: "%s" ვერ წაიშალა.

en: Deleting "%s" failed: %s.
ka: "%s"·ვერ·წაიშალა:·%s.

en: Moving "%s" failed: %s.
ka: "%s" ვერ გადაადგილდა: %s.

en: _Open
ka: _გახსნა

en: Open Wit_h
ka: _პროგრამით გახსნა

en: _Save Results As...
ka: შედეგების შენახვა სახელით...

en: Save Search Results As...
ka:  ძებნის შედეგების შენახვა სახელით...

en: Could not save document.
ka: დოკუმენტი ვერ ინახება.

en: You did not select a document name.
ka: თქვენ დოკუმენტის სახელი არ მიგითითებიათ.

en: Could not save "%s" document to "%s".
ka: "%s" დოკუმენტი ვერ ინახება "%s"-ში.

en: The document "%s" already exists.  Would you like to replace it?
ka: დოკუმენტი "%s" უკვე არსებობს.  გადავაწეროთ?

en: If you replace an existing file, its contents will be overwritten.
ka: არსებული ფაილის ჩანაცვლების შემთხვევაში მისი ძველი შინაარსი დაიკარგება და შეიცვლება ახლით.

en: _Replace
ka: _ჩაანაცვლე

en: The document name you selected is a folder.
ka: სახელი, რომელიც თქვენ მიუთითეთ, არის დასტის, და არა დოკუმენტის სახელი.

en: You may not have write permissions to the document.
ka: თქვენ, როგორც სჩანს, არა გაქვთ ამ დოკუმენტის ჩაწერის უფლება.

en: today at %-I:%M %p
ka: დღეს %-I:%M·%p საათზე

en: yesterday at %-I:%M %p
ka: გუშინ დრო %-I:%M·%p

en: %A, %B %-d %Y at %-I:%M:%S %p
ka: %A, %B %-d %Y ში: %-I:%M:%S %p

en: link (broken)
ka: ბმული (გაწყვეტილი)

en: link to %s
ka: ბმულის შექმნა %s-სთან

en:  (copy)
ka:  (ასლი)

en:  (another copy)
ka:  (კიდევ ერთი)

en: th copy)
ka: -ე ასლი)

en: st copy)
ka: -ე ასლი)

en: nd copy)
ka: -ე ასლი)

en: rd copy)
ka: -ე ასლი)

en: %s (copy)%s
ka: %s·(ასლი)%s

en: %s (another copy)%s
ka: %s (სხვა ასლი)%s

en:  (invalid Unicode)
ka: (მცდარი უნიკოდი)

en: Log file to open up on startup
ka: ჩატვირთვისას საჩვენებელი ჟურნალი

en: Specifies the log file displayed at startup. The default is either /var/adm/messages or /var/log/messages, depending on your operating system.
ka: ჩატვირთვისას საჩვენებელი ჟურნალის მითითება. ნაგულისხმებია ან var/adm/messages, ან /var/log/messages - ეს დამოკიდებულია სისტემაზე.

en: Size of the font used to display the log
ka: ჟურნალის ფონტის ზომა

en: Specifies the size of the fixed-width font used to display the log in the main tree view. The default is taken from the default terminal font size.
ka: ჟურნალის·ხისებრი·ხედით·ჩვენებისას·განსაზღვრავს ფიქსირებული სიგანის ფონტის ზომას. ნაგულისხმები მნიშვნელობა აიღება ტემინალის ფონტის ნაგულისხმები ზომიდან.

en: Height of the main window in pixels
ka: მთავარი ფანჯრის სიმაღლე პიქსელებში

en: Specifies the height of the log viewer main window in pixels.
ka: ჟურნალის დამთვალიერებლის მთავარი·ფანჯრის·სიმაღლე·პიქსელებში

en: Width of the main window in pixels
ka: მთავარი ფანჯრის სიგანე პიქსელებში

en: Specifies the width of the log viewer main window in pixels.
ka: ჟურნალის·დამთვალიერებლის·მთავარი ფანჯრის სიგანე პიქსელებში

en: Log files to open up on startup
ka: ჩატვირთვისას·საჩვენებელი·ჟურნალები

en: Specifies a list of log files to open up at startup. A default list is created by reading /etc/syslog.conf.
ka: ჩატვირთვისას·საჩვენებელი·ჟურნალების სია. ნაგულისხმებია /etc/syslog.conf.

en: _Cancel
ka: _გაუქმება

en: _Name:
ka: _სახელი:

en: _Find:
ka: _ძიება:

en: Find previous occurrence of the search string
ka: იპოვე საძიებო ნუსხის  წინა ვარიანტი

en: Find next occurrence of the search string
ka: იპოვე საძიებო ნუსხის  შემდეგი ვარიანტი

en: Loading...
ka: იტვირთება...

en: Show the application's version
ka: პროგრამის ვერსია

en:  - Browse and monitor logs
ka: ჟურნალის თვალიერება და მონიტორინგი

en: Log Viewer
ka: ჟურნალის დამთვალიერებელი

en: System Log Viewer
ka: სისტემური ჟურნალის ნახვის პროგრამა

en: %d lines (%s) - %s
ka: %d ხაზი (%s) - %s

en: Open Log
ka: ჟურნალის გახსნა

en: There was an error displaying help: %s
ka: დახმარების გამოძახებისას მოხდა შეცდომა: %s

en: Not found
ka: ვერ მოიძებნა

en: _File
ka: _ფაილი

en: _Open...
ka: _გახსნა...

en: Open a log from file
ka: ჟურნალის გახსნა ფაილიდან

en: Close this log
ka: ჟურნალის დახურვა

en: _Quit
ka: _გასვლა

en: Quit the log viewer
ka: ჟურნალიდან გამოსვლა

en: _Copy
ka: _კოპირება

en: Copy the selection
ka: მონიშნულის კოპირება

en: Select _All
ka: მონიშნე _ყველა

en: Select the entire log
ka: მთელი ჟურნალის მონიშვნა

en: _Find...
ka: _ძიება...

en: Zoom _In
ka: მიახლოვება

en: Bigger text size
ka: ტექსტის ზომის გადიდება

en: Zoom _Out
ka: და_პატარავება

en: Smaller text size
ka: ტექსტის ზომის შემცირება

en: _Normal Size
ka: _ნორმალური ზომა

en: Normal text size
ka: ჩვეულებრივი ზომის ტექსტი

en: Open the help contents for the log viewer
ka: დახმარება ჟურნალის·დათვალიერებისას

en: _About
ka: _შესახებ

en: Show the about dialog for the log viewer
ka: ჟურნალის დათვალიერების პროგრამის შესახებანპროგრამის·შესახებანინფორმაცია

en: _Statusbar
ka: _სტატუსის პანელი

en: Show Status Bar
ka: სტატუსის პანელის ჩვენება

en: Side _Pane
ka: გვერდითა _პანელი

en: Show Side Pane
ka: გვერდითა პანელის ჩვენება

en: Version:
ka: ვერსია:

en: Default
ka: ნაგულისხმევი

en: Default Dictionary Server
ka: ნაგულისხმევი ლექსიკონის სერვერი

en: Dictionary Look up
ka: ლექსიკონის გახსნა

en: Look up words in a dictionary
ka: სიტყვების ძებნა ლექსიკონში

en: The default database to use
ka: მონაცემთა ნაგულისხმები·ბაზა

en: The name of the default individual database or meta-database to use on a dictionary source. An exclamation mark ("!") means that all the databases present in a dictionary source should be searched
ka: ნაგულისხმები ინდივიდუალური ან მეტა- მონაცემთა ბაზის სახელი, რომელიც გამოყენებულ იქნება ლექსიკონის მიერ. ძახილის ნიშნის ("!") შემთხვევაში გამოყენებული იქნება ყველა არსებული მონაცემთა ბაზა.

en: The default search strategy to use
ka: ძებნის ნაგულისხმები სტრატეგია

en: The name of the default search strategy to use on a dictionary source, if available. The default strategy is 'exact', that is match exact words.
ka: ძებნის ნაგულისხმები სტრატეგიის არჩევა, თუ ეს შესაძლებელია. ნაგულისხმევი სტრატეგიაა 'exact', ანუ სიტყვების ზუსტი დამთხვევა.

en: The font to be used when printing
ka: ბეჭდვის ფონტის არჩევა

en: The font to be used when printing a definition.
ka: ფონტი, რომლითაც დაიბეჭდება განმარტება.

en: The name of the dictionary source used
ka: ლექსიკონის სახელი, რომელსაც წყაროდ გამოიყენებს(მე ვფიქრობ ამ ფრაზას გამომყენებლის სახელი უნდა მოსდევდეს და იმიტომ დავწერე ასე)

en: The name of the dictionary source used to retrieve the definitions of words.
ka: სახელი ლექსიკონისა,·რომელიც სიტყვების·განმარტებების წყაროდ გამოიყენება.

en: Thai
ka: ტაილანდური

en: Client Name
ka: კლიენტის სახელი

en: The name of the client of the context object
ka: კონტექსტური ობიექტის კლიენტი:

en: Hostname
ka: ჰოსტის სახელიანჰოსტი

en: The hostname of the dictionary server to connect to
ka: ლექსიკონის სერვერის ჰოსტის სახელი

en: Port
ka: პორტი

en: The port of the dictionary server to connect to
ka: ლექსიკონის·სერვერის·პორტი

en: Status
ka: სტატუსი

en: The status code as returned by the dictionary server
ka: ლექსიკონის სერვერისაგან მიღებული სტატუსის კოდი

en: No connection to the dictionary server at '%s:%d'
ka: ლექსიკონის სერვერი '%s:%d' არ არის მიერთებული

en: Lookup failed for hostname '%s': no suitable resources found
ka: ჰოსტი '%s' ვერ მოიძებნა. არ მოინახა შესაბამისი რესურსი.

en: Lookup failed for host '%s': %s
ka: ვერ მოიძებნა ჰოსტი '%s':·%s

en: Lookup failed for host '%s': host not found
ka: ვერ·მოიძებნა·ჰოსტი·'%s':

en: Unable to connect to the dictionary server at '%s:%d'. The server replied with code %d (server down)
ka: ვერ დამყარდა კავშირი '%s:%d' ლექსიკონის სერვერთან. სერვერისაგან მიღებულია კოდი %d (სერვერი არ ფუნქციონირებს)

en: Unable to parse the dictionary server reply
    : '%s'
ka: სერვერისაგან მიღებულია გაურკვეველი პასუხი
    :·'%s'

en: No definitions found for '%s'
ka: არ მოიძებნა რაიმე განსაზღვრება'%s'-სათვის

en: Invalid database '%s'
ka: შეცდომა მონაცემთა ბაზაში '%s'

en: Invalid strategy '%s'
ka: არასწორია სტრატეგია '%s'

en: Bad command '%s'
ka: არასწორია ბრძანება '%s'

en: Bad parameters for command '%s'
ka: არასწორია პარამეტრები ბრძანებისა '%s'

en: No databases found on dictionary server at '%s'
ka: ლექსიკონის სერვერზე მონაცემთა ბაზები ვერ მოინახა: '%s'

en: No strategies found on dictionary server at '%s'
ka: ლექსიკონის·სერვერზე·სტრატეგია ვერ მოინახა:·'%s'

en: Connection failed to the dictionary server at %s:%d
ka: ლექსიკონის·სერვერთან დაკავშირება ვერ მოხერხდა:%s:%d

en: Error while reading reply from server:
    %s
ka: შეცდომა სერვერის პასუხის კითხვისას:
    %s

en: No hostname defined for the dictionary server
ka: ლექსიკონის სერვერის ჰოსტის სახელი არ არის განსაზღვრული

en: Unable to create socket
ka: სოკეტის შექმნა არ ხერხდება

en: Unable to set the channel as non-blocking: %s
ka: არხისათვის ვერ ხერხდება არაბლოკირებადობის მინიჭება:%s

en: Unable to connect to the dictionary server at '%s:%d'
ka: ვერ ხერხდება ლექსიკონის სერვერთან დაკავშირება: '%s:%d'

en: Local Only
ka: მხოლოდ ლოკალურები

en: Whether the context uses only local dictionaries or not
ka: კონტექსტმა მხოლოდ ლოკალური ლექსიკონები გამოიყენოს თუ არა

en: F_ind:
ka: _ძებნა:

en: _Previous
ka: _წინა

en: _Next
ka: _შემდეგი

en: Error while looking up definition
ka: შეცდომა განსაზღვრების ძებნისას

en: Another search is in progress
ka: ძებნის სხვა პროცესია გაშვებული

en: Please wait until the current search ends.
ka: მოითმინეთ მიმდინარე ძებნის პროცესის დამთავრებამდე.

en: Error while retrieving the definition
ka: შეცდომა განსაზღვრების მიღებისას

en: Filename
ka: ფაილის სახელი

en: The filename used by this dictionary source
ka: ლექსიკონის·წყაროს ფაილის სახელი

en: Description
ka: აღწერა

en: The description of this dictionary source
ka: ამ·ლექსიკონის·წყაროს·აღწერა

en: Database
ka: მონაცემთა ბაზა

en: Strategy
ka: სტრატეგია

en: Transport
ka: ტრანსპორტი

en: The transport mechanism used by this dictionary source
ka: ტრანსპორტის მექანიზმი ლექსიკონის წყაროსათვის

en: Context
ka: კონტექსტი

en: The GdictContext bound to this source
ka: ამ·წყაროს·GdictContext-ბმა

en: Invalid transport type '%d'
ka: ტრანსპორტირების არასწორი სახე '%d'

en: No '%s' group found inside the dictionary source definition
ka: ლექსიკონის·წყაროს·განსაზღვრებაში '%s' ჯგუფი ვერ მოინახა

en: Unable to get the '%s' key inside the dictionary source definition: %s
ka: ვერ·მოინახა·გასაღები·%s ლექსიკონის·წყაროს·განსაზღვრებაში: %s

en: Unable to get the '%s' key inside the dictionary source definition file: %s
ka: ვერ მოინახა გასაღები %s·ლექსიკონის წყაროს განსაზღვრების ფაილში:·%s

en: Dictionary source does not have name
ka: ლექსიკონის წყაროს სახელი არ გააჩნია

en: Dictionary source '%s' has invalid transport '%s'
ka: ლექსიკონის '%s'· წყაროს·აქვს არასწორი ტრანსპორტი '%s'

en: Paths
ka: გეზი

en: Search paths used by this object
ka: ამ ობიექტის გეზის ძებნა

en: Sources
ka: წყაროები

en: Dictionary sources found
ka: ლექსიკონის შესატყვისთა წყარო ნაპოვნია

en: The GdictContext object used to get the word definition
ka: სიტყვის განმარტების მისაღებად GdictContext ობიექტის არჩევა

en: The database used to query the GdictContext
ka: GdictContext-სათვის მონაცემთა ბაზის არჩევა

en: FLAGS
ka: ალმები

en: Dictionary
ka: ლექსიკონი

note: Translators: the first is the word found, the second is the * database name and the last is the definition's text; please * keep the new lines.
en: Definition for '%s'
      From '%s':
    
    %s
ka: განსაზღვრება '%s'-სათვის
    '%s'-დან
    
    %s

en: Error: %s
ka: შეცდომა:·%s

en: See mate-dictionary --help for usage
ka: იხილე გნომ-ლექსიკონის დახმარება

en: Unable to find a suitable dictionary source
ka: შესაბამისი ლექსიკონის წყარო ვერ მოიძებნა

en: Error while looking up the definition of "%s":
    %s
ka: შეცდომა "%s"-ის განსაზღვრების მოძებნისას:
    %s

en: Words to look up
ka: საძიებელი სიტყვები

en: word
ka: სიტყვა

en: Dictionary source to use
ka: ლექსიკონის წყარო

en: source
ka: წყარო

en: Print result to the console
ka: შედეგების ბეჭდვა კონსოლზე

en: Database to use
ka: მონაცემთა ბაზა

en:  - Look up words in dictionaries
ka:  ·-·ლექსიკონები·სიტყვების·საძიებლად

en: Save a Copy
ka: ასლის შენახვა

en: Untitled document
ka: უსახელო დოკუმენტი

en: Error while writing to '%s'
ka: შეცდომა '%s'-ში ჩაწერისას

en: Clear the definitions found
ka: ნაპოვნი შესატყვისების წაშლა

en: Clear definition
ka: განსაზღვრების წაშლა

en: Clear the text of the definition
ka: განსაზღვრების·ტექსტის წაშლა

en: Print the definitions found
ka: ნაპოვნი განსაზღვრებების ბეჭდვა

en: Print definition
ka: განსაზღვრების·ბეჭდვა

en: Print the text of the definition
ka: განსაზღვრების ტექსტის ბეჭდვა

en: Save the definitions found
ka: ნაპოვნი·განსაზღვრებების შენახვა

en: Save definition
ka: განსაზღვრების·შენახვა

en: Save the text of the definition to a file
ka: განსაზღვრების·ტექსტის შენახვა ფაილში

en: Click to view the dictionary window
ka: დააწკაპეთ ლექსიკონის ფანჯრის დასათვალიერებლად

en: Toggle dictionary window
ka: ლექსიკონის ფანჯრის გადართვა

en: Show or hide the definition window
ka: ლექსიკონის·ფანჯრის·დამალვა/გამოჩენა

en: Type the word you want to look up
ka: შეიყვანეთ საძიებელი სიტყვა

en: Dictionary entry
ka: ლექსიკონის ელემენტი

en: Look up words in dictionaries
ka: სიტყვების ძებნა ლექსიკონებში

en: Dictionary Preferences
ka: ლექსიკონის პარამეტრები

en: There was an error while displaying help
ka: შეცდომა დახმარების ჩვენებისას

en: No dictionary source available with name '%s'
ka: ვერ მოიძებნა ლექსიკონის წყარო სახელად '%s'

en: Unable to find dictionary source
ka: ვერ·მოიძებნა·ლექსიკონის·წყარო

en: No context available for source '%s'
ka: ვერ·მოიძებნა·კონტექსტი ლექსიკონის·წყაროსათვის '%s'

en: Unable to create a context
ka: კონტექსტი ვერ შეიქმნა

en: _Look Up Selected Text
ka: მონიშნული ტექსტის _ძებნა

en: Cl_ear
ka: _წაშლა

en: _Print
ka: _ბეჭდვა

en: _Save
ka: _შენახვა

en: Preferences
ka: პარამეტრები

en: Unable to rename file '%s' to '%s': %s
ka: '%s' ფაილისათვის '%s' სახელის დარქმევა არ ხერხდება: %s

en: Unable to create the data directory '%s': %s
ka: არ იხსნება მონაცემთა დირექტორია '%s':·%s

en: Add Dictionary Source
ka: ლექსიკონის·წყაროს დამატება

en: Remove "%s"?
ka: წავშალოთ "%s"?

en: This will permanently remove the dictionary source from the list.
ka: ლექსიკონის წყარო საბოლოოდ იქნება ამოშლილი.

en: Unable to remove source '%s'
ka: '%s' წყაროს ამოშლა არ ხერხდება.

en: Add a new dictionary source
ka: ახალი წყაროს დამატება

en: Remove the currently selected dictionary source
ka: მონიშნული წყაროს ამოშლა

en: Set the font used for printing the definitions
ka: განსაზღვრებების დასაბეჭდად გამოყენებული შრიფტი

en: Unable to create a source file
ka: წყაროს ფაილი არ იხსნება

en: Unable to save source file
ka: წყაროს·ფაილის შენახვა არ ხერხდება

en: Searching for '%s'...
ka: '%s'-ს ძებნაში...

en: No definitions found
ka: განსაზღვრება ვერ მოიძებნა

en: %s - Dictionary
ka: %s - ლექსიკონი

en: _Go
ka: _წინ

en: _New
ka: _ახალი

en: New look up
ka: მორიგი ძებნა

en: _Save a Copy...
ka: _ასლის შენახვა

en: _Print...
ka: _ბეჭდვა...

en: Print this document
ka: დაბეჭდე ეს დოკუმენტი

en: Find a word or phrase in the document
ka: დოკუმენტში სიტყვის ან ფრაზის ძიება

en: Find Ne_xt
ka: შემდეგის ძ_იება

en: Find Pre_vious
ka: წ_ინას მოძებნა

en: _Preferences
ka: _პარამეტრები

en: _Previous Definition
ka: _წინა განსაზღვრება

en: Go to the previous definition
ka: _გადასვლა წინა განსაზღვრებაზე

en: _Next Definition
ka: _შემდეგი განსაზღვრება

en: Go to the next definition
ka: გადასვლა შემდეგ·განსაზღვრებაზე

en: _First Definition
ka: _პირველი განსაზღვრება

en: Go to the first definition
ka: გადასვლა პირველ·განსაზღვრებაზე

en: _Last Definition
ka: _ბოლო განსაზღვრება

en: Go to the last definition
ka: გადასვლა ბოლო·განსაზღვრებაზე

en: Look _up:
ka: _ძებნა:

en: _Select a dictionary source for looking up words:
ka: ლექსიკონის არჩევა·წყაროდ:(რად უნდა ეგ წყარო აქ? ლექსიკონის·არჩევა და ბასტა)

en: Source
ka: წყარო

en: _Print font:
ka: ბეჭდვის _ფონტი:

en: Print
ka: ბეჭდვა

en: _Description:
ka: _აღწერა:

en: Source Name
ka: წყაროს სახელი

en: _Transport:
ka: _ტრანსპორტი

en: H_ostname:
ka: _ჰოსტი:

en: All Files
ka: ყველა ფაილი

en: _Mount
ka: ტო_მის მიერთება

en: Take Screenshot
ka: ეკრანის ანაბეჭდი

en: Save Screenshot
ka: ეკრანის ანაბეჭდის დამახსოვრება

en: Save in _folder:
ka: შენახვა _დასტაში:

en: Screenshot directory
ka: დასტა ეკრანის ასლისათვის

en: The directory the last screenshot was saved in.
ka: დასტა, სადაც შენახულია ეკრანის ბოლო ასლი.

en: Include Border
ka: ჩარჩოს ჩათვლით

en: Include the window manager border along with the screenshot
ka: ფანჯრების მენეჯერის ჩარჩოს ჩართვა ეკრანის ასლში

en: Border Effect
ka: ჩარჩოს ეფექტი

en: None
ka: არა

en: Border
ka: ჩარჩო

en: seconds
ka: წამი

en: Grab a window instead of the entire screen
ka: ფანჯრის (და არა მთელი ეკრანის) ასლი

en: Include the window border with the screenshot
ka: ფანჯრის ასლი ჩარჩოს ჩათვლით

en: Take screenshot after specified delay [in seconds]
ka: ეკრანის ასლის აღება მითითებული დროის შემდეგ [წამებში]

en: effect
ka: ეფექტი

en: Take a picture of the screen
ka: ეკრანის ასლის აღება

en: The child save process unexpectedly exited.  We are unable to write the screenshot to disk.
ka: შენახვის შვილი პროცესის გაუთვალისწინებელი დასრულების გამო ეკრანის ანაბეჭდის დისკზე ჩაწერა შეუძლებელია.

en: Unknown error saving screenshot to disk
ka: უცნობი შეცდომა ეკრანის ასლის დისკზე შენახვისას

en: File already exists
ka: ფაილი უკვე არსებობს
