mate-utils 1.25.1 - en to kab translation catalogue (49 entries)

en: _Help
kab: Ta_llalt

en: _Close
kab: _Mdel

en: _Edit
kab: _Ẓreg

en: _View
kab: Sk_en

en: Public FTP
kab: FTP Azayez

en: FTP (with login)
kab: FTP (s usesteb)

en: Windows share
kab: Beṭṭu n Windows

en: Secure WebDAV (HTTPS)
kab: WebDAV aɣelsan (HTTPS)

en: _Server:
kab: A_qeddac:

en: _Port:
kab: Ta_bburt:

en: _Folder:
kab: Aka_ram:

en: Connect to Server
kab: Qqen ɣer uqeddac

en: Size
kab: Taille

en: Mo_ve to Trash
kab: S_mutti ɣer tqecwalt

en: There was an error displaying help.
kab: Teḍra-d tuccḍa deg uskan n tallalt

en: FILE
kab: AFAYLU

en: Show more _details
kab: Beqqeḍ ugar n te_lqayt

en: List View
kab: Tamuɣli s tebdart

en: Name
kab: Isem

en: Type
kab: Anaw

en: Date Modified
kab: Azemz n usnifel

en: _Open
kab: _Ldi

en: _Replace
kab: _Semselsi

en: yesterday at %-I:%M %p
kab: iḍelli af %-I:%M %p

en: %A, %B %-d %Y at %-I:%M:%S %p
kab: %A, %B %-d %Y dɣef %-I:%M:%S %p

en:  (copy)
kab:  (anɣel)

en:  (another copy)
kab:  (anɣel-nniḍen)

en: th copy)
kab: anɣel )

en: st copy)
kab: anɣel mzr)

en: nd copy)
kab: anɣel wis sn)

en: rd copy)
kab: anɣel wis krḍ)

en: %s (copy)%s
kab: %s (anɣel)%s

en: %s (another copy)%s
kab: %s (an qel-nniḍen)%s

en:  (invalid Unicode)
kab:  (Unicode arameɣtu)

en: _Cancel
kab: _Sefsex

en: Loading...
kab: Asali…

en: _File
kab: A_faylu

en: _Copy
kab: _Suken

en: Select _All
kab: Fren a_kk

en: Zoom _In
kab: Se_mɣeṛ

en: Zoom _Out
kab: _Semẓi

en: _About
kab: _Ɣef

en: Default
kab: Prédéfini(e)

en: Description
kab: Asnummel

en: _Save
kab: _Sekles

en: Preferences
kab: Ismenyifen

en: _Go
kab: _Ddu

en: _Mount
kab: Se_rkeb

en: None
kab: Ula yiwen
