mate-utils 1.25.1 - en to ks translation catalogue (30 entries)

en: _Help
ks: मदद (_H)

en: _Close
ks: बंद करिव (_C)

en: _Edit
ks: संपादन (_E)

en: _View
ks: वुच्छिव (_V)

en: _Toolbar
ks: टुल्लबार (_T)

en: _Contents
ks: मंज (_C)

en: Size
ks: नाप

en: STRING
ks: सटर्रिंग

en:  (invalid Unicode)
ks: (गलत यूनिकोड)

en: Find next occurrence of the search string
ks: बेय्य छांडव स्टरिंग

en: _File
ks: फ़ाइल (_F)

en: Select _All
ks: सयरि तुलिव (_A)

en: Zoom _Out
ks: लकुट आकार (_O)

en: _Normal Size
ks: नारमल आकार(_N)

en: _About
ks: बारे मंज (_A)

en: _Statusbar
ks: स्टेटस बार (_S)

en: Side _Pane
ks: दंदर (_P)

en: _Previous
ks: पतिम

en: _Next
ks: दय्यम

en: Save a Copy
ks: एक प्रतिलिपि सहेजेंआक्ख नकल कर सा सेव

en: _Save
ks: सेव (_S)

en: _Go
ks: गच्छिव (_G)

en: Print this document
ks: कागजात छप्पवय्व

en: Find a word or phrase in the document
ks: कागजातन मंज छंडिव शब्द या मुहावरा

en: Find Ne_xt
ks: दय्यम छंडिव (_x)

en: Find Pre_vious
ks: पतिम छंडिव (_v)

en: Print
ks: छपाई

en: All Files
ks: सर्री फ़ाइलें

en: None
ks: कय्ह न

en: seconds
ks: सेकण्ड्स
