mate-utils 1.25.1 - en to ku translation catalogue (263 entries)

en: _Help
ku: _Alîkarî

en: _Close
ku: _Bigire

en: _Analyzer
ku: _Analîzer

en: Scan _Home Folder
ku: Li Peldanka Malê Venihêre

en: Scan _Filesystem
ku: Venihêrtina _Pergala Pelan

en: Scan F_older...
ku: Li Peldankan Venihêre...

en: S_can Remote Folder...
ku: Li Peldanka _Dûr Venihêre...

en: _Edit
ku: _Sererastkirin

en: _View
ku: _Bergeh

en: _Toolbar
ku: _Darika amûran

en: St_atusbar
ku: _Darikê rewşê

en: All_ocated Space
ku: _Qada veqetandî

en: _Contents
ku: _Naverok

en: Disk Usage Analyzer
ku: Analîzkerê Bikaranîna Dîskê

en: Scan home folder
ku: Li peldanka mal venihêre

en: Scan Home
ku: Malê Venihêre

en: Scan filesystem
ku: Li _pergala pelan venihêre

en: Scan Filesystem
ku: _Pergala Pelan Venihêre...

en: Scan a folder
ku: Li peldankekê venihêre

en: Scan Folder
ku: Li Peldankan Venihêre

en: Scan a remote folder
ku: Li peldankeke dûr venihêre

en: Scan Remote Folder
ku: Li Peldanka _Dûr Venihêre...

en: Stop scanning
ku: Venihêrtinê rawestîne

en: Toolbar is Visible
ku: Darikê Amûran Dixuye

en: Scanning...
ku: Tê venihêrtin...

en: used:
ku: bikaranîn:

en: Ready
ku: Amade

en: Zoom in
ku: Nêzîk bike

en: Zoom out
ku: Dûr bike

en: Cannot create pixbuf image!
ku: Wêneyê pixbuf nehate çêkirin!

en: Scan
ku: Venihêre

en: Device
ku: Cîhaz

en: Mount Point
ku: Xala Girêdanê

en: Available
ku: Amade

en: Custom Location
ku: Cihê Taybet

en: Public FTP
ku: FTPya Giştî

en: FTP (with login)
ku: FTP (bi têketin)

en: Windows share
ku: Parvekirina Windowsê

en: Secure WebDAV (HTTPS)
ku: WebDAV (HTTPS) ya Ewle

en: Please enter a name and try again.
ku: Ji kerema xwe re navekî binivîse û careke din biceribîne.

en: _Location (URI):
ku: _Cih (URI):

en: _Server:
ku: _Pêşkêşker:

en: Optional information:
ku: Agahiya li gorî hilbijartinê:

en: _Share:
ku: _Parve bike:

en: _Port:
ku: _Port

en: _Folder:
ku: _Peldank:

en: _User Name:
ku: _Navê Bikarhênerê/î:

en: _Domain Name:
ku: Navê _Domainê:

en: Connect to Server
ku: Bi Pêşkêşkarê Girê Bide

en: Service _type:
ku: _Cureyê servîsê:

en: _Scan
ku: _Venihêre

en: Folder
ku: Peldank

en: Size
ku: Mezinahî

en: Contents
ku: Naverok

en: Select Folder
ku: Peldankekê Hilbijêre

en: _Open Folder
ku: Peldankê _Veke

en: Mo_ve to Trash
ku: Bavêje _Sergo

en: There was an error displaying help.
ku: Dema alîkarî dihate nîşandan çewtiyek çêbû.

en: The document does not exist.
ku: Ev pelge tune.

en: The folder does not exist.
ku: Peldank ne mevcûd e.

en: Disable Quick Search
ku: Lêgerîna Bilez Bigire

en: Default Window Width
ku: Firehiya Paceyan a Standard

en: Default Window Height
ku: Bilindahiya Paceyan a Standard

en: Starting %s
ku: Dest bi %s dike

en: Not a launchable item
ku: Ev tişt nayê dan destpêkirin

en: Disable connection to session manager
ku: Girêdana bi rêveberiyê hatiye kirin betal bike

en: FILE
ku: PEL

en: Specify session management ID
ku: IDa rêveberiyê diyar bike

en: Show session management options
ku: Bijarekên gerînendeya beşê nîşan bide

en: days
ku: roj

en: File is empty
ku: Dosya vala ye

en: PATH
ku: RÊ

en: Searching...
ku: Lê tê gerandin...

en: Search for Files
ku: Li Dosiyan Bigere

en: No files found
ku: Dosya nehat dîtin

en: (stopped)
ku: (hatiye sekinandin)

en: No Files Found
ku: Dosya nehat dîtin

en: Show more _details
ku: Hîn zêde _kîtekîtan nîşan bide

note: Translators:  Below is a string displaying the search options name and unit value.  For example, "\"Date modified less than\" in days".
en: "%s" in %s
ku: "%s" di %s de

en: Remove "%s"
ku: "%s" rake

en: List View
ku: Nîşandana Lîsteyê

en: Name
ku: Nav

en: Type
ku: Cure

en: Date Modified
ku: Dîroka Guherandinê

en: Browse
ku: Bigere

en: Could not open document "%s".
ku: Vekirina pelgeya "%s" serneket.

en: Could not open folder "%s".
ku: Vekirina peldanka "%s" serneket.

en: Could not delete "%s".
ku: Nikarî "%s" jê bibe.

en: Deleting "%s" failed: %s.
ku: Jêbirina "%s" serneket: %s

en: _Open
ku: _Veke

en: Open Wit_h
ku: Veke _Bi

en: Could not save document.
ku: Tomarkirina pelgeyê serneket.

en: _Replace
ku: _Biguherîne

en: today at %-I:%M %p
ku: îro dema %-I:%M %p

en: yesterday at %-I:%M %p
ku: do dema %-I:%M %p

en: %A, %B %-d %Y at %-I:%M:%S %p
ku: %A, %B %-d %Y saet %-I:%M:%S %p

en: link (broken)
ku: girêdan (şikestî)

en: link to %s
ku: girêdan ji %s re

en: %s (copy)%s
ku: %s (kopî)%s

en: %s (another copy)%s
ku: %s (kopiya din)%s

en:  (invalid Unicode)
ku:  (Unicode a nederbasdar)

en: _Cancel
ku: _Betal

en: _Name:
ku: _Nav:

en: _Find:
ku: _Bibîne:

en: Find previous occurrence of the search string
ku: Cihê berê yê rêzika lêgerînê hate dîtin bibîne

en: Find next occurrence of the search string
ku: Cihê dûre yê rêzika lêgerînê lê hatiye dîtin bibîne

en: Loading...
ku: Bar dike...

en: There was an error displaying help: %s
ku: Di nîşandana alîkariyê de çewtî çêbû: %s

en: Not found
ku: Nehatiye dîtin

en: _File
ku: _Pel

en: _Open...
ku: _Veke...

en: _Quit
ku: _Derkeve

en: _Copy
ku: _Ji ber bigire

en: Copy the selection
ku: Ya hilbijartî ji ber bigire

en: Select _All
ku: Hemûyî _Hilbijêre

en: _Find...
ku: _Bibîne...

en: Zoom _In
ku: Nê_zîk bibe

en: Zoom _Out
ku: _Dûrtir

en: _Normal Size
ku: _Mezinahiya asayî

en: _About
ku: _Der barê

en: _Statusbar
ku: _Şiva rewşê

en: Side _Pane
ku: _Panela Kêlekê

en: Version:
ku: Guherto:

en: Default
ku: Wekî heyî

en: Default Dictionary Server
ku: Pêşkêşkerê Ferhenga Standard

en: Dictionary Look up
ku: Di Ferhengê de lê Bigere

en: Look up words in a dictionary
ku: Peyvan di ferhengekê de bigere

en: The default database to use
ku: Danegira standard ya wê were bikaranîn

en: The default search strategy to use
ku: Stratejiya lêgerîna standard ya wê bikaranîn

en: Thai
ku: Tay

en: Longdo Thai-English Dictionaries
ku: Ferhengên Tay-Îngilîzî yên Longdo

en: Client Name
ku: Navê Daxwazker

en: Hostname
ku: Navê Makîneyê

en: The hostname of the dictionary server to connect to
ku: Navê makîneya pêşkêşkerê ferhenga ku wê lê were girêdan

en: Status
ku: Rewş

en: The status code as returned by the dictionary server
ku: Koda rewşa ku ji pêşkêşkerê ferhengê hat

en: No connection to the dictionary server at '%s:%d'
ku: Ji '%s:%d' û vir ve girêdan li pêşkêşkera ferhengê tuneye

en: Unable to parse the dictionary server reply
    : '%s'
ku: Dema bersiva pêşkêşkerê ferhengê ji hev dihate veçirandin çewtî
    : '%s'

en: No definitions found for '%s'
ku: Ji bo '%s' danasîn nehate dîtin

en: Invalid database '%s'
ku: Danegira nederbasdar '%s'

en: Invalid strategy '%s'
ku: Stratejiya nederbasdar '%s'

en: Bad command '%s'
ku: Fermana xerab '%s'

en: Bad parameters for command '%s'
ku: Ji bo fermana '%s' parametreyên nederbasdar

en: No strategies found on dictionary server at '%s'
ku: Li ser pêşkêşkerê ferhengê ya '%s' tu stratejî nehate dîtin

en: Error while reading reply from server:
    %s
ku: Dema bersiva ku ji pêşkêşkerê hate dihate xwendin çewtî çêbû:
    %s

en: No hostname defined for the dictionary server
ku: Ji bo pêşkêşkerê navê makîneyê nehate nasîn

en: Unable to connect to the dictionary server at '%s:%d'
ku: Li pêşkêşkerê ferhengê nehate girêdan '%s:%d'

en: Local Only
ku: Tenê Herêmî

en: Error while matching
ku: Di dema tevlêbûnê de çewtî

en: F_ind:
ku: _Bibîne:

en: _Previous
ku: _Paş

en: _Next
ku: _Pêş

en: Error while looking up definition
ku: Dema danasîn dihate lêgerîn çewtî

en: Another search is in progress
ku: Lêgerîneke din hê jî didome

en: Please wait until the current search ends.
ku: Ji kerema xwe re heta lêgerîn biqede raweste.

en: Error while retrieving the definition
ku: Dema danasîn dihate stendin çewtî

en: Filename
ku: Navê pelî

en: The filename used by this dictionary source
ku: Navê pelê ku di pêşkêşkera ferhengê de tê bikaranîn

en: Description
ku: Daxuyanî

en: The description of this dictionary source
ku: Danasîna çavkaniya vê ferhengê

en: Database
ku: Bingeha danê

en: Strategy
ku: Stratejî

en: Transport
ku: Gihandin

en: Context
ku: Gîrêdayîn

en: Invalid transport type '%d'
ku: Cureyê kişandina nederbasdar '%d'

en: No '%s' group found inside the dictionary source definition
ku: Di hundirê danasîna çavkaniya ferhengê de koma '%s' nehate dîtin

en: Unable to get the '%s' key inside the dictionary source definition: %s
ku: Nikare mifteya '%s' ji hundirê çavkaniya ferhenga %s bistîne

en: Unable to get the '%s' key inside the dictionary source definition file: %s
ku: Nikare mifteya '%s' ji hundirê pelê danasîna çavkaniya ferhanga %s bistîne

en: Dictionary source does not have name
ku: Navê çavkaniya ferhengê tuneye

en: Dictionary source '%s' has invalid transport '%s'
ku: Çavkaniya ferhenga '%s' xwediyê kişandina '%s' ya nederbasdar e.

en: Paths
ku: Rê

en: Search paths used by this object
ku: Riyên lêgerînê yên ji aliyê vê bireserê têne bikaranîn

en: Sources
ku: Çavkanî

en: Dictionary sources found
ku: Çavkaniyên ferhengên ku hatine dîtin

en: The GdictContext object used to get the word definition
ku: Dema danasîna peyvê tê stendin biresera tê bikaranîn ya GdictContext

en: The database used to query the GdictContext
ku: Ji bo jêpirsîna GdictContext danegira ku wê were bikaranîn

en: Dictionary
ku: Ferheng

en: Unable to find a suitable dictionary source
ku: Çavkaniya ferhengeke guncav nehate dîtin

en: word
ku: peyv

en: source
ku: çavkanî

en: Print result to the console
ku: Encamê di konsolê de binivîse

en: Database to use
ku: Danegira ku wê were bikaranîn

en:  - Look up words in dictionaries
ku:  -Peyvan di ferhengê de bigere

en: Save a Copy
ku: Kopiyekê Tomar bike

en: Untitled document
ku: Pelgeya bênav

en: Error while writing to '%s'
ku: Dema li pelê '%s' dihate nivîsîn çewtî çêbû

en: Clear the definitions found
ku: Danasînên hatine dîtin paqij bike

en: Clear definition
ku: Danasînê paqij bike

en: Clear the text of the definition
ku: Nivîsa danasînê paqij bike

en: Print the definitions found
ku: Danasînên hatine dîtin çap bike

en: Print definition
ku: Danasînê çap bike

en: Print the text of the definition
ku: Nivîsa danasînê çap bike

en: Save the definitions found
ku: Danasînên hate dîtin tomar bike

en: Save definition
ku: Danasînê tomar bike

en: Save the text of the definition to a file
ku: Nivîsa danasînê li pelekî tomar bike

en: Toggle dictionary window
ku: Paceya ferhengê hilbijêre

en: Unable to find dictionary source
ku: Çavkaniya ferhengê nehate dîtin

en: Cl_ear
ku: _Paqij Bike

en: _Print
ku: _Çap

en: _Save
ku: _Tomar Bike

en: Preferences
ku: Vebijêrk

en: Unable to rename file '%s' to '%s': %s
ku: Nikare pelê '%s' ji bo '%s' ji nû ve nav bike: %s

en: Unable to create the data directory '%s': %s
ku: Nikare pelrêça daneyên '%s' biafirîne: %s

en: Edit Dictionary Source
ku: Çavkaniya Ferhengê Sererast Bike

en: Add Dictionary Source
ku: Çavkaniya Ferhengê Lê Zêde Bike

en: Remove "%s"?
ku: "%s" were rakirin?

en: This will permanently remove the dictionary source from the list.
ku: Ev, wê çavkaniya ferhengê mayinde ji lîsteyê rake.

en: Unable to remove source '%s'
ku: Nikare çavkaniya '%s' rake

en: Add a new dictionary source
ku: Çavkaniyeke nû ya ferhengê lê zêde bike

en: Remove the currently selected dictionary source
ku: Çavkaniya ferhenga hilbijartî ya heyî rake

en: Set the font used for printing the definitions
ku: Ji bo nivîsîna danasînan curenivîsa ku wê were bikaranîn diyar bike

en: Unable to create a source file
ku: Pelê çavkanî nehate afirandin

en: Searching for '%s'...
ku: Li '%s' tê gerandin...

en: %s - Dictionary
ku: %s - Ferheng

en: _Go
ku: _Here

en: _New
ku: _Nû

en: New look up
ku: Lêgerîna nû

en: _Save a Copy...
ku: Kopiyekê _Tomar bike...

en: _Print...
ku: _Çap...

en: Print this document
ku: Vê belgeyê çap bike

en: Find a word or phrase in the document
ku: Di hundirê dokumanê de li pey an jî biwêjan bigere

en: Find Ne_xt
ku: Ya _piştr e bibîne

en: Find Pre_vious
ku: Ya _berê bibîne

en: _Preferences
ku: _Vebijêrk

en: Go to the previous definition
ku: Biçe danasîna berê

en: _Next Definition
ku: Danasîna _Dûre

en: Go to the next definition
ku: Biçe danasîna dûre

en: _First Definition
ku: Danasîna _Pêşîn

en: Go to the first definition
ku: Biçe danasîna pêşîn

en: _Last Definition
ku: Danasîna _Dawîn

en: Go to the last definition
ku: Biçe danasîna dawîn

en: Source
ku: Çavkanî

en: _Print font:
ku: Curenivîsa _çapkirinê:

en: Print
ku: Çap

en: _Description:
ku: _Daxuyanî:

en: Source Name
ku: Navê Çavkaniyê

en: H_ostname:
ku: N_avê Makîneyê:

en: Dictionaries
ku: Ferheng

en: Strategies
ku: Stratejî

en: All Files
ku: Hemû Pel

en: _Mount
ku: _Girê Bide

en: Take Screenshot
ku: Wêneya Sermasê bikiş

en: Save images of your desktop or individual windows
ku: Wêneyên sermaseya xwe an jî paceyên kesane tomar bike

en: Save Screenshot
ku: Wêneya Sermaseyê Tomar bike

en: Save in _folder:
ku: Di _peldankê de tomar bike:

en: Screenshot directory
ku: Pelrêça WêneyaSermasê

en: The directory the last screenshot was saved in.
ku: Pelrêça ku WêneyaSermasê ya dawî lê hatiye tomarkirin.

en: Border Effect
ku: Efekta Kêlekê

en: None
ku: Tune

en: Border
ku: Sînor

en: Apply _effect:
ku: Efektê bi kar _bîne:

en: seconds
ku: çirke

en: Effects
ku: Efekt

en: Take _Screenshot
ku: Wêneya _Sermasê bikişîne

en: Grab a window instead of the entire screen
ku: Dêvla hemû dîmenderê tenê paceyekê zeft bike.

en: Include the window border with the screenshot
ku: Di wêneyê de quncikên paceyan jî bila hebe.

en: Take screenshot after specified delay [in seconds]
ku: Piştî dema hatiye diyarkirin [wekî çirke] wêneya sermaseyê bikişîne

en: effect
ku: efekt

en: Take a picture of the screen
ku: Wêneyê dîmenderê bikşîne

en: Select a folder
ku: Peldankekê hilbijêre

en: Screenshot.png
ku: WêneyaSermasê.png

en: Unknown error saving screenshot to disk
ku: Dema dîmenê dîmendere dihate tomarkirin çewtiya nenas

en: File already exists
ku: Pel jixwe heye
