mate-utils 1.25.1 - en to ky translation catalogue (358 entries)

en: Disk Usage Analyzer Preferences
ky: Диск колдонуу талдагычынын ырастоолору

en: _Help
ky: _Жардам

en: _Close
ky: _Жабуу

en: _Monitor changes to your home folder
ky: Үй папкасындагы өзгөрүүлөрдү _көзөмөлдөө

en: _Analyzer
ky: _Талдагыч

en: Scan _Home Folder
ky: Ү_й папкасын скандоо

en: Scan _Filesystem
ky: _Файл системасын скандоо

en: Scan F_older...
ky: _Папканы скандоо...

en: S_can Remote Folder...
ky: Алыскы папканы с_кандоо...

en: _Edit
ky: _Оңдоо

en: _Expand All
ky: Баарын _жаюу

en: _Collapse All
ky: Баарын _түрүү

en: _View
ky: _Көрүнүш

en: _Toolbar
ky: _Аспап панели

en: St_atusbar
ky: _Абал сабы

en: All_ocated Space
ky: _Бөлүнгөн орун

en: _Contents
ky: _Мазмундар

en: Disk Usage Analyzer
ky: Диск колдонуу талдагычы

en: Scan home folder
ky: Үй папкасын скандоо

en: Scan Home
ky: Үй папкасын скандоо

en: Scan filesystem
ky: Файл системасын скандоо

en: Scan Filesystem
ky: Файл системасын скандоо

en: Scan a folder
ky: Папканы скандоо

en: Scan Folder
ky: Папканы скандоо

en: Scan a remote folder
ky: Алыскы папканы скандоо

en: Scan Remote Folder
ky: Алыскы папканы скандоо

en: Stop scanning
ky: Скандоону токтотуу

en: Refresh
ky: Жаңылоо

en: Toolbar is Visible
ky: Аспап панели көрүнүп турат

en: Scanning...
ky: Скандалууда...

en: used:
ky: колдонулганы:

en: available:
ky: жеткилиткүүсү:

en: Ready
ky: Даяр

en: Total filesystem usage
ky: Файл системасынын жалпы колдонулушу

en: Move to parent folder
ky: Ата-энелик папкага ташуу

en: Zoom in
ky: Чоңойтуу

en: Zoom out
ky: Кичирейтүү

en: Save screenshot
ky: Экран сүрөтүн сактоо

en: Show version
ky: Версиясын көрсөтүү

en: [DIRECTORY]
ky: [КАТАЛОГ]

en: Maximum depth
ky: Жогорку чек тереңдиги

en: Chart model
ky: Диаграмма модели

en: Set the model of the chart
ky: Диаграмманын моделин орнотуу

en: Chart root node
ky: Диаграмманын тамыр түйүнү

en: Cannot create pixbuf image!
ky: Pixbuf сүрөтүн жаратуу мүмкүн эмес!

en: Save Snapshot
ky: Сүрөттү сактоо

en: _Image type:
ky: _Сүрөт түрү:

en: Scan
ky: Скандоо

en: Device
ky: Түзүлүш

en: Mount Point
ky: Монтирлөө чекити

en: Filesystem Type
ky: Файл системасынын түрү

en: Total Size
ky: Жалпы өлчөм

en: Available
ky: Жеткиликтүү

en: Cannot scan location "%s"
ky: «%s» дарегин скандоо мүмкүн эмес

en: Custom Location
ky: Башка жайгашкан жери

en: Public FTP
ky: Жалпы FTP

en: FTP (with login)
ky: FTP (автордоштуруусу менен)

en: Windows share
ky: Windows ресурсу

en: Secure WebDAV (HTTPS)
ky: Коопсуз WebDAV (HTTPS)

en: Cannot Connect to Server. You must enter a name for the server.
ky: Серверге туташуу мүмкүн эмес. Сервер атын киргизүү керек.

en: Please enter a name and try again.
ky: Атыңызды киргизип кайта дагы аракет кылып көрүңүз.

en: _Location (URI):
ky: _Дареги (URI):

en: _Server:
ky: _Сервери:

en: Optional information:
ky: Милдеттүү эмес маалыматтары:

en: _Share:
ky: Рес_урсу:

en: _Port:
ky: _Порту:

en: _Folder:
ky: _Папка:

en: _User Name:
ky: _Колдонуучу аты:

en: _Domain Name:
ky: _Домен аты:

en: Connect to Server
ky: Серверге туташуу

en: Service _type:
ky: Кызмат _түрү:

en: _Scan
ky: _Скандоо

en: Rescan your home folder?
ky: Үй папкаңызды кайтадан скандайсызбы?

en: _Rescan
ky: _Кайтадан скандоо

en: Folder
ky: Папка

en: Usage
ky: Колдонлушу

en: Size
ky: Өлчөмү

en: Contents
ky: Мазмуну

en: Select Folder
ky: Папканы тандаңыз

en: _Show hidden folders
ky: Жашыруун папкаларды _көрсөтүү

en: "%s" is not a valid folder
ky: «%s» туура эмес папка

en: Could not analyze disk usage.
ky: Диск колдонулушун тандоо мүмкүн эмес.

en: _Open Folder
ky: Папканы _ачуу

en: Mo_ve to Trash
ky: Себетке _ташуу

en: Could not open folder "%s"
ky: «%s» папкасына ташуу мүмкүн эмес

en: Could not move file to the Trash
ky: Файлды себетке ташуу мүмкүн эмес

en: There was an error displaying help.
ky: Жардамды көрсөтүү учурунда ката чыкты.

en: The document does not exist.
ky: Иш кагаз жок.

en: The folder does not exist.
ky: Папка жок.

en: Locate documents and folders on this computer by name or content
ky: Бул компьютерден аты же мазмуну боюнча иш кагаздарды жана папкаларды табуу

en: Show Additional Options
ky: Кошумча опцияларды көрсөтүү

en: Disable Quick Search
ky: Тез издөөнү өчүрүү

en: Default Window Width
ky: Жарыяланбас терезе туурасы

en: Default Window Height
ky: Жарыяланбас терезе бийиктиги

en: Look in Folder
ky: Максаттуу папкасы

en: File is not a valid .desktop file
ky: Файл туура эмес .desktop файлы

en: Unrecognized desktop file Version '%s'
ky: desktop файлынын версиясы белгисиз «%s»

en: Starting %s
ky: %s жүргүзүлүүдө

en: Application does not accept documents on command line
ky: Тиркеме командалык саптан иш кагаздарды кабыл албайт

en: Unrecognized launch option: %d
ky: Белгисиз жүргүзүү параметри: %d

en: Not a launchable item
ky: Жүргүзүлбөгөн объект

en: Disable connection to session manager
ky: Сеанс менеджерине туташтырбоо

en: Specify file containing saved configuration
ky: Сакталган ырастоолору бар файлды көрсөтүү

en: FILE
ky: ФАЙЛ

en: Specify session management ID
ky: Сеансты башкаруунун ID'син көрсөтүү

en: Session management options:
ky: Сеансты башкаруу параметрлери:

en: Show session management options
ky: Сеансты башкаруунун параметрлерин көрсөтүү

en: Contains the _text
ky: Камтылган _тексти

en: days
ky: күн

en: kilobytes
ky: килобайт

en: File is empty
ky: Файл бош

en: Show version of the application
ky: Тиркеменин версиясын көрсөтүү

en: STRING
ky: САП

en: PATH
ky: ЖОЛ

en: VALUE
ky: МААНИ

en: DAYS
ky: КҮН

en: KILOBYTES
ky: КИЛОБАЙТ

en: USER
ky: КОЛДОНУУЧУ

en: GROUP
ky: ТОП

en: PATTERN
ky: ШАБЛОН

en: Searching...
ky: Изделүүдө...

en: Search for Files
ky: Файлдарды издөө

en: No files found
ky: Файлдар табылган жок

en: (stopped)
ky: (токтотулган)

en: No Files Found
ky: Файлдар табылган жок

en: Automatically start a search
ky: Издөөнү автобаштоо

en: 
    ... Too many errors to display ...
ky: 
    ... Көрсөтүүгө өтө көп ката ...

en: Disable _Quick Search
ky: _Тез издөөнү өчүрүү

en: A_vailable options:
ky: _Жеткиликтүү параметрлери:

en: Available options
ky: Жеткиликтүү параметрлер

en: Add search option
ky: Издөө параметрин кошуу

en: S_earch results:
ky: И_здөө натыйжалары:

en: List View
ky: Тизме көрүнүшү

en: Name
ky: Аты

en: Type
ky: Түрү

en: Date Modified
ky: Өзгөртүлгөн күнү

en: _Name contains:
ky: _Атында камтылганы:

en: Name contains
ky: Атында камтылганы

en: _Look in folder:
ky: _Максаттуу папкасы:

en: Browse
ky: Көрүү

en: Look in folder
ky: Максаттуу папкасы

en: Select more _options
ky: Көбүрөөк _параметрлерди тандоо

en: Select more options
ky: Көбүрөөк параметрлерди тандоо

en: Click to display the help manual.
ky: Жардам колдонмосун көрсөтүү үчүн, басыңыз.

en: Click to stop a search.
ky: Издөөнү токтотуу үчүн, басыңыз.

en: - the MATE Search Tool
ky: — MATE издөө аспабы

en: Could not open help document.
ky: Жардам иш кагазын ачуу мүмкүн эмес.

en: Could not open document "%s".
ky: «%s» иш кагазын ачуу мүмкүн эмес.

en: Could not open folder "%s".
ky: «%s» папкасын ачуу мүмкүн эмес.

en: The caja file manager is not running.
ky: Caja файл менеджери жүргүзүлгөн жок.

en: _Open
ky: _Ачуу

en: _Open with %s
ky: %s менен _ачуу

en: Open with %s
ky: %s менен ачуу

en: Open Wit_h
ky: _Программадан ачуу

en: Could not save document.
ky: Иш кагазды сактоо мүмкүн эмес.

en: You did not select a document name.
ky: Иш кагаз атын тандаган жоксуз.

en: _Replace
ky: _Алмаштыруу

en: The document name you selected is a folder.
ky: Сиз тандаган иш кагаз аты папка.

en: today at %-I:%M %p
ky: бүгүн %-I:%M %p

en: link (broken)
ky: шилтеме (бузук)

en:  (copy)
ky:  (көчүрмө)

en:  (another copy)
ky:  (башка көчүрмө)

en: th copy)
ky:  көчүрмө)

en: st copy)
ky: чи көчүрмө)

en: nd copy)
ky: чи көчүрмө)

en: rd copy)
ky: чү көчүрмө)

en: %s (copy)%s
ky: %s (көчүрмө)%s

en: %s (another copy)%s
ky: %s (башка көчүрмө)%s

en:  (invalid Unicode)
ky:  (туура эмес Юникод)

en: Log File Viewer
ky: Журнал файлынын көрсөткүчү

en: Height of the main window in pixels
ky: Башкы терезенин бийиктиги пикселде

en: _Cancel
ky: _Жокко чыгаруу

en: _Name:
ky: _Аты:

en: _Regular Expression:
ky: _Регулярдуу туюнтмасы:

en: Foreground:
ky: Алдыңкы планы:

en: Background:
ky: Фону:

en: Hide
ky: Жашыруу

en: Effect:
ky: Эффекти:

en: Impossible to open the file %s
ky: %s файлын ачуу мүмкүн эмес

en: Filter name is empty!
ky: Фильтр аты бош!

en: Regular expression is empty!
ky: Регулярдуу туюнтмасы бош!

en: Edit filter
ky: Фильтрди оңдоо

en: Add new filter
ky: Жаңы фильтрди кошуу

en: Filters
ky: Фильтрлер

en: _Find:
ky: _Табуу:

en: Find Previous
ky: Мурункусун табуу

en: Find previous occurrence of the search string
ky: Издөө сабынын мурунку кирүүсүн табуу

en: Find Next
ky: Кийинкисин табуу

en: Find next occurrence of the search string
ky: Издөө сабынын кийинки кирүүсүн табуу

en: Clear the search string
ky: Издөө сабын тазалоо

en: The file is not a regular file or is not a text file.
ky: Файл жөнөкөй файл же текст файлы эмес.

en: Loading...
ky: Жүктөлүүдө...

en: Show the application's version
ky: Тиркеменин версиясын көрсөтүү

en: [LOGFILE...]
ky: [ЖУРНАЛ...]

en: Log Viewer
ky: Журнал көрсөткүчү

en: System Log Viewer
ky: Системалык журнал көрсөткүчү

en: last update: %s
ky: акыркы жаңылоосу: %s

en: %d lines (%s) - %s
ky: %d сап (%s) — %s

en: Open Log
ky: Журналды ачуу

en: There was an error displaying help: %s
ky: Жардамды чагылдыруу учурундагы ката: %s

en: Not found
ky: Табылган жок

en: _File
ky: _Файл

en: _Filters
ky: _Фильтрлер

en: _Open...
ky: _Ачуу...

en: Open a log from file
ky: Журналды файлдан ачуу

en: Close this log
ky: Бул журналды жабуу

en: _Quit
ky: _Чыгуу

en: Quit the log viewer
ky: Журнал көрсөткүчүнөн чыгуу

en: _Copy
ky: _Көчүрүү

en: Copy the selection
ky: Тандоону көчүрүү

en: Select _All
ky: _Баарын тандоо

en: Select the entire log
ky: Журналдын бүтүнүн тандоо

en: _Find...
ky: _Табуу...

en: Find a word or phrase in the log
ky: Сөз же сүйлөмдү журналдан табуу

en: Zoom _In
ky: _Чоңойтуу

en: Bigger text size
ky: Текст өлчөмүн чоңойтуу

en: Zoom _Out
ky: _Кичирейтүү

en: Smaller text size
ky: Текст өлчөмүн кичирейтүү

en: _Normal Size
ky: Кади_мкидей өлчөм

en: Normal text size
ky: Кадимкидей текст өлчөмү

en: Manage Filters
ky: Чыпкаларды башкаруу

en: Manage filters
ky: Чыпкаларды башкаруу

en: Open the help contents for the log viewer
ky: Журнал көрсөткүчүнүн жардам мазмунун ачуу

en: _About
ky: Программа _жөнүндө

en: Show the about dialog for the log viewer
ky: Журнал көрсөткүчү программасы жөнүндө маалыматты көрсөтүү

en: _Statusbar
ky: _Абал сабы

en: Show Status Bar
ky: Абал сабын көрсөтүү

en: Side _Pane
ky: Каптал _панель

en: Show Side Pane
ky: Каптал панелин көрсөтүү

en: Show matches only
ky: Дал келүүчүлөрдү гана көрсөтүү

en: Version:
ky: Версиясы:

en: Could not open the following files:
ky: Төмөнкү файлдарды ачуу мүмкүн эмес:

en: Default
ky: Жарыяланбас

en: Default Dictionary Server
ky: Жарыяланбас сөздүк сервери

en: Check word definitions and spellings in an online dictionary
ky: Онлайн-сөздүктөн аныктамасын жана жазуу эрежелерин текшерүү

en: Dictionary Look up
ky: Сөздүктөн издөө

en: Look up words in a dictionary
ky: Сөздөрдү сөздүктөн издөө

en: The default database to use
ky: Жарыяланбас түрүндө колдонулуучу маалыматтар базасы

en: The default search strategy to use
ky: Жарыяланбас түрүндө колдонулуучу издөө стратегиясы

en: The font to be used when printing
ky: Басып чыгарууга колдонулган ариби

en: The font to be used when printing a definition.
ky: Аныктамасын басып чыгарууга колдонулган ариби

en: The name of the dictionary source used
ky: Колдонулган сөздүк булагынын аты

en: Thai
ky: Тай

en: Longdo Thai-English Dictionaries
ky: Longdo тай-англис сөздүктөрү

en: Client Name
ky: Клиент аты

en: Hostname
ky: Түйүн

en: Port
ky: Порт

en: Status
ky: Абал

en: Local Only
ky: Жердик гана

en: F_ind:
ky: Т_абуу:

en: _Previous
ky: _Мурунку

en: _Next
ky: _Кийинки

en: Filename
ky: Файл аты

en: Description
ky: Баяндамасы

en: Database
ky: Маалыматтар базасы

en: Strategy
ky: Стратегия

en: Context
ky: Контекст

en: Dictionary source does not have name
ky: Сөздүк булагынын аты жок

en: Reload the list of available sources
ky: Жеткиликтүү булактардын тизмесин кайтадан жүктөө

en: Paths
ky: Жолдор

en: Sources
ky: Булактар

en: Clear the list of similar words
ky: Окшош сөздөрдүн тизмесин тазалоо

en: FLAGS
ky: ЖЕЛЕКТЕР

en: Dictionary
ky: Сөздүк

en: Error: %s
ky: Катасы: %s

en: word
ky: сөз

en: source
ky: булак

en: db
ky: мб

en: Save a Copy
ky: Көчүрмөнү сактоо

en: Untitled document
ky: Аты жок иш кагаз

en: Clear definition
ky: Аныктаманы тазалоо

en: Print definition
ky: Аныктаманы басып чыгаруу

en: Save definition
ky: Аныктаманы сактоо

en: Dictionary entry
ky: Сөздүк жазуусу

en: Look up words in dictionaries
ky: Сөздөрдү сөздүктөрдөн издөө

en: Dictionary Preferences
ky: Сөздүк ырастоолору

en: _Look Up Selected Text
ky: Тандалган текстти _издөө

en: Cl_ear
ky: _Тазалоо

en: _Print
ky: _Басма

en: _Save
ky: _Сактоо

en: Preferences
ky: Ырастоолор

en: Add Dictionary Source
ky: Сөздүк булагын кошуу

en: Add a new dictionary source
ky: Жаңы сөздүк булагын кошуу

en: Remove the currently selected dictionary source
ky: Кезектеги тандалган сөздүк булагын өчүрүү

en: _Go
ky: Ө_түү

en: _New
ky: _Жаңы

en: New look up
ky: Жаңы издөө

en: _Save a Copy...
ky: Көчүрмөсүн _сактоо...

en: Preview this document
ky: Бул иш кагазды алдын ала көрүү

en: _Print...
ky: _Басма...

en: Print this document
ky: Бул иш кагазды басып чыгаруу

en: Find a word or phrase in the document
ky: Иш кагаздан сөз же сүйлөмдү табуу

en: Find Ne_xt
ky: _Кийинкисин табуу

en: Find Pre_vious
ky: _Мурункусун табуу

en: _Preferences
ky: _Ырастоолор

en: _Previous Definition
ky: _Мурунку аныктамасы

en: Go to the previous definition
ky: Мурунку аныктамага өтүү

en: _Next Definition
ky: _Кийинки аныктамасы

en: Go to the next definition
ky: Кийинки аныктамага өтүү

en: _First Definition
ky: _Биринчи аныктамасы

en: Go to the first definition
ky: Биринчи аныктамага өтүү

en: _Last Definition
ky: _Акыркы аныктамасы

en: Go to the last definition
ky: Акыркы аныктамага өтүү

en: Similar _Words
ky: Окшош _сөздөр

en: Dictionary Sources
ky: Сөздүк булактары

en: Available _Databases
ky: Жеткиликтүү _маалыматтар базасы

en: Available St_rategies
ky: Жеткиликтүү ст_ратегиялар

en: _Sidebar
ky: _Каптал панель

en: S_tatusbar
ky: А_бал сабы

en: Dictionary source `%s' selected
ky: «%s» сөздү булагы тандалды

en: Strategy `%s' selected
ky: «%s» стратегиясы тандалды

en: Database `%s' selected
ky: «%s» маалыматтар базасы тандалды

en: Word `%s' selected
ky: «%s» сөзү тандалды

en: Look _up:
ky: _Издөө:

en: Similar words
ky: Окшош сөздөр

en: Available dictionaries
ky: Жеткиликтүү сөздүктөр

en: Available strategies
ky: Жеткиликтүү стратегиялар

en: Dictionary sources
ky: Сөздүк булактары

en: _Select a dictionary source for looking up words:
ky: Сөздөрдү издөө сөздүк булагын _тандаңыз:

en: Source
ky: Булак

en: _Print font:
ky: _Басма ариби:

en: Print
ky: Басма

en: _Description:
ky: _Баяндамасы:

en: Source Name
ky: Булак аты

en: H_ostname:
ky: _Түйүнү:

en: Dictionaries
ky: Сөздүктөр

en: Strategies
ky: Стратегиялар

en: All Files
ky: Бардык файлдар

en: _Mount
ky: _Кошуу

en: Take Screenshot
ky: Экран сүрөтүн тартуу

en: Save Screenshot
ky: Экран сүрөтүн сактоо

en: C_opy to Clipboard
ky: Алмашуу буферине _көчүрүү

en: Save in _folder:
ky: Сактоо _папкасы:

en: Screenshot delay
ky: Экран сүрөтүнүн кечигиши

en: Screenshot directory
ky: Экран сүрөттөрүнүн каталогу

en: Include Border
ky: Чегин кошуу

en: Include Pointer
ky: Көрсөткүчүн кошуу

en: None
ky: Жок

en: Drop shadow
ky: Көлөкө ыргытуу

en: Border
ky: Чек

en: Include _pointer
ky: _Көрсөткүчүн кошуу

en: Include the window _border
ky: Терезе _чегин кошуу

en: Apply _effect:
ky: _Эффектисин колдонуу:

en: Grab the whole _desktop
ky: Бүтүн _иш столун кармоо

en: Grab the current _window
ky: Кезектеги _терезени кармоо

en: Select _area to grab
ky: Кармоо _аянтын тандоо

en: Grab _after a delay of
ky: Кармаганга _чейинки кечигиши:

en: seconds
ky: секунда

en: Effects
ky: Эффекттер

en: Take _Screenshot
ky: _Экран сүрөтүн тартуу

en: Screenshot taken
ky: _Экран сүрөтү тартылды

en: Grab a window instead of the entire screen
ky: Бүтүн экрандын ордуна терезени кармоо

en: Grab an area of the screen instead of the entire screen
ky: Бүтүн экрандын ордуна экрандын аянтын кармоо

en: effect
ky: эффект

en: Take a picture of the screen
ky: Экрандын сүрөтүн тартуу

en: Select a folder
ky: Папканы тандаңыз

en: Screenshot.png
ky: Экран сүрөтү.png

en: Saving file...
ky: Файл сакталууда...
