mate-utils 1.25.1 - en to nb translation catalogue (688 entries)

en: MATE Disk Usage Analyzer
nb: MATE diskbrukanalyse

en: Check folder sizes and available disk space
nb: Sjekk mappestørrelser og tilgjengelig diskplass

note: Translators: Search terms to find this application. Do NOT translate or localize the semicolons! The list MUST also end with a semicolon!
en: MATE;check;disk;usage;analyze;size;space;
nb: MATE;sjekk;diskbruk;analyser;størrelse;ledig;

en: Disk Usage Analyzer Preferences
nb: Brukervalg for diskanalyse

en: _Help
nb: _Hjelp

en: _Close
nb: _Lukk

en: Select _devices to include in filesystem scan:
nb: Velg _enheter som skal tas med i filsystemsøk:

en: _Monitor changes to your home folder
nb: _Overvåk endringer i din hjemmemappe

en: _Analyzer
nb: _Analyse

en: Scan _Home Folder
nb: Søk i _hjemmemappe

en: Scan _Filesystem
nb: Søk _filsystem

en: Scan F_older...
nb: Sø_k i mappe …

en: S_can Remote Folder...
nb: S_øk i ekstern mappe …

en: _Edit
nb: _Rediger

en: _Expand All
nb: _Utvid alle

en: _Collapse All
nb: S_lå sammen alle

en: _View
nb: _Vis

en: _Toolbar
nb: Verk_tøylinje

en: St_atusbar
nb: St_atuslinje

en: All_ocated Space
nb: All_okert plass

en: _Contents
nb: _Innhold

en: Disk Usage Analyzer
nb: Analyse av diskplass

en: Scan home folder
nb: Søk i hjemmemappe

en: Scan Home
nb: Søk i hjemmemappe

en: Scan filesystem
nb: Søk i filsystem

en: Scan Filesystem
nb: Søk i filsystem

en: Scan a folder
nb: Søk i en mappe

en: Scan Folder
nb: Søk i mappe

en: Scan a remote folder
nb: Søk i en ekstern mappe

en: Scan Remote Folder
nb: Søk i ekstern mappe

en: Stop scanning
nb: Stopp søk

en: Refresh
nb: Oppdater

en: Monitor Home
nb: Overvåk hjem

en: Whether any change to the home directory should be monitored.
nb: Om endringer i hjemmemappa skal overvåkes.

en: Excluded partitions URIs
nb: URI-er til ekskluderte partisjoner

en: A list of URIs for partitions to be excluded from scanning.
nb: En liste med URI-er til partisjoner som skal ekskluderes fra søket.

en: Toolbar is Visible
nb: Verktøylinjen er synlig

en: Whether the toolbar should be visible in main window.
nb: Hvorvidt verktøylinjen skal være synlig i hovedvinduet.

en: Statusbar is Visible
nb: Statusbjelken er synlig

en: Whether the status bar at the bottom of main window should be visible.
nb: Hvorvidt statuslinjen nederst i hovedvinduet skal være synlig.

en: Subfolder tips visible
nb: Tips for undermapper synlige

en: Whether the subfolder tooltips of the selected folder are drawn.
nb: Om verktøytips for undermapper av valgt mappe skal vises.

en: Active Chart
nb: Aktivt diagram

en: Which type of chart should be displayed.
nb: Hvilket type diagram som skal vises

en: A disk usage analyzing tool for MATE Desktop
nb: Et diskanalyseverktøy for MATE-skrivebordet

en: As its name implies, Disk Usage Analyzer is a graphical utility that you can use to view and monitor your disk usage and folder structure. It displays summary information in ring or treemap charts.
nb: Som navnet antyder er Diskbrukanalyse et grafisk verktøy som kan vise og overvåke diskbruk og mappestruktur. Programmet viser sammendrag i et ring- eller trediagram.

en: You can perform scans on a file system, your home or any other folder - local or remote. There is also an option to constantly monitor any external changes to the home directory and warn the user if a file is added/removed.
nb: Programmet kan gjennomsøke filsystemet, hjemmemappa eller en vilkårlig mappe, lokal eller ekstern. Det er også mulig å overvåke eksterne endringer av hjemmemappa og advare brukeren hvis en fil legges til eller slettes.

en: Scanning...
nb: Søker …

en: Total filesystem capacity:
nb: Total kapasitet for filsystemet:

en: used:
nb: brukt:

en: available:
nb: tilgjengelig:

en: Calculating percentage bars...
nb: Beregner prosentsøylene …

en: Ready
nb: Klar

en: Total filesystem capacity
nb: Total kapasitet for filsystemet

en: Total filesystem usage
nb: Total benyttet plass på filsystemet

en: contains hardlinks for:
nb: inneholder harde lenker for:

en: %5d item | %5d items
nb[0]: %5d oppføring
nb[1]: %5d oppføringer

en: Could not initialize monitoring
nb: Kunne ikke initiere overvåking

en: Changes to your home folder will not be monitored.
nb: Endringer i hjemmemappa vil ikke overvåkes.

en: Move to parent folder
nb: Flytt til opphavsmappe

en: Zoom in
nb: Forstørr

en: Zoom out
nb: Forminsk

en: Save screenshot
nb: Lagre skjermdump

en: View as Rings Chart
nb: Vis som ringdiagram

en: View as Treemap Chart
nb: Vis som trekartdiagram

en: Show version
nb: Vis versjon

en: [DIRECTORY]
nb: [MAPPE]

en: Too many arguments. Only one directory can be specified.
nb: For mange argumenter. Du kan kun oppgi ei mappe.

en: Could not detect any mount point.
nb: Fant ingen monteringspunkter.

en: Without mount points disk usage cannot be analyzed.
nb: Diskbruk kan ikke analyseres uten monteringspunkter.

en: Maximum depth
nb: Maksimal dybde

en: The maximum depth drawn in the chart from the root
nb: Maksimal dybde som tegnes i diagrammet fra roten

en: Chart model
nb: Modell for diagram

en: Set the model of the chart
nb: Sett modell for diagram

en: Chart root node
nb: Rotnode for diagram

en: Set the root node from the model
nb: Sett rot-node fra modellen

en: Cannot create pixbuf image!
nb: Kan ikke opprette pixbuf-bilde!

en: Save Snapshot
nb: Lagre snapshot

en: _Image type:
nb: B_ildetype:

en: Scan
nb: Søk

en: Device
nb: Enhet

en: Mount Point
nb: Monteringspunkt

en: Filesystem Type
nb: Type filsystem

en: Total Size
nb: Total størrelse

en: Available
nb: Tilgjengelig

en: Cannot scan location "%s"
nb: Kan ikke søke gjennom plasseringen| «%s»

en: Custom Location
nb: Egendefinert plassering

en: Public FTP
nb: Offentlig FTP

en: FTP (with login)
nb: FTP (med innlogging)

en: Windows share
nb: Delt ressurs

en: Secure WebDAV (HTTPS)
nb: Sikker WebDAV (HTTPS)

en: Cannot Connect to Server. You must enter a name for the server.
nb: Kan ikke koble til tjener. Du må oppgi et navn for tjeneren

en: Please enter a name and try again.
nb: Oppgi et nytt navn og prøv igjen.

en: _Location (URI):
nb: _Plassering (URI):

en: _Server:
nb: _Tjener:

en: Optional information:
nb: Valgfri informasjon:

en: _Share:
nb: Delt re_ssurs:

en: _Folder:
nb: _Mappe:

en: _User Name:
nb: Br_ukernavn:

en: _Domain Name:
nb: _Domenenavn:

en: Connect to Server
nb: Koble til tjener

en: Service _type:
nb: _Type tjeneste:

en: _Scan
nb: _Søk

en: Rescan your home folder?
nb: Oppdater din hjemmemappe?

en: The content of your home folder has changed. Select rescan to update the disk usage details.
nb: Innholdet i hjemmemappen din er endret. Velg oppdater for å oppdatere detaljene for mappene?

en: _Rescan
nb: Oppdate_r

en: Folder
nb: Mappe

en: Usage
nb: Bruk

en: Size
nb: Størrelse

en: Contents
nb: Innhold

en: Select Folder
nb: Velg mappe

en: _Show hidden folders
nb: Vi_s skjulte mapper

en: Cannot check an excluded folder!
nb: Kan ikke sjekke en utelukket mappe!

en: "%s" is not a valid folder
nb: «%s» er ikke en gyldig mappe

en: Could not analyze disk usage.
nb: Kunne ikke analysere diskbruk

en: _Open Folder
nb: _Åpne mappe

en: Mo_ve to Trash
nb: Fl_ytt til papirkurven

en: Could not open folder "%s"
nb: Kunne ikke åpne mappe «%s».

en: There is no installed viewer capable of displaying the folder.
nb: Du har ikke installert visningsprogram som kan vise mappen.

en: Could not move "%s" to the Trash
nb: Kunne ikke flytte «%s» til papirkurven

en: Could not move file to the Trash
nb: Kunne ikke flytte filen til papirkurven

en: Details: %s
nb: Detaljer: %s

en: There was an error displaying help.
nb: Det oppsto en feil under visning av hjelp.

en: MATE Documentation Team
nb: MATE-dokumentasjonslaget

en: This program is free software; you can redistribute it and/or modify it under the terms of the GNU General Public License as published by the Free Software Foundation; either version 2 of the License, or (at your option) any later version.
nb: Dette programmet er fri programvare. Du kan redistribuere og/eller endre programmet under betingelsene gitt i GNU General Public License som utgitt av Free Software Foundation; enten versjon 2 av lisensen, eller (hvis du ønsker det) enhver senere versjon.

en: This program is distributed in the hope that it will be useful, but WITHOUT ANY WARRANTY; without even the implied warranty of MERCHANTABILITY or FITNESS FOR A PARTICULAR PURPOSE.  See the GNU General Public License for more details.
nb: Programmet distribueres i håp om at programmet er nyttig, men uten NOEN GARANTI, ikke engang implisitt garanti om at det er SALGBART eller PASSER ET BESTEMT FORMÅL. Se GNU General Public License for detaljer.

en: You should have received a copy of the GNU General Public License along with this program.  If not, see <https://www.gnu.org/licenses/>.
nb: Du skal ha fått en kopi av GNU General Public License med dette programmet. Hvis ikke, se <https://www.gnu.org/licenses/>.

en: About Disk Usage Analyzer
nb: Om Diskbrukanalyse

en: Analyze your disk usage through a graphical tool.
nb: Analyser diskbruk med et grafisk verktøy.

en: Copyright © 2005-2010 Fabio Marzocca
    Copyright © 2011-2021 MATE developers
nb: Opphavsrett © 2005-2010 Fabio Marzocca
    Opphavsrett © 2011-2021 MATE-utviklerne

en: The document does not exist.
nb: Dokumentet fins ikke.

en: The folder does not exist.
nb: Mappen fins ikke.

en: MATE Search Tool
nb: MATE søkeverktøy

en: A file searching tool for MATE Desktop
nb: Et filsøkingsverktøy for MATE-skrivebordet

en: MATE Search Tool is a simple but powerful utility that allows you to search for files and folders on any mounted file system. Its interface gives you instant access to a wide variety of parameters for each search, such as text contained within a file, ownership, date of modification, file size, folder exclusion, etc..
nb: MATE Søkeverktøy er et enkelt, men funksjonsrikt verktøy som kan søke etter filer og mapper på alle monterte filsystem. Grensesnittet gir rask tilgang til mange slags søkeparametre, slik som tekst i fil, eierskap, endringsdato, filstørrelse, og ekskludering av mapper.

en: Locate documents and folders on this computer by name or content
nb: Finn dokumenter og mapper på denne datamaskinen etter navn eller innhold

note: Translators: Search terms to find this application. Do NOT translate or localize the semicolons! The list MUST also end with a semicolon!
en: MATE;search;files;locate;documents;folders;computer;name;content;find;tool;
nb: MATE;søk;filer;let;dokumenter;mapper;datamaskin;navn;innhold;finn;verktøy;

en: Search history
nb: Søkehistorikk

en: This key defines the items which were searched for in the past.
nb: Denne nøkkelen angir elementene som har blitt søkt etter.

en: Show Additional Options
nb: Vis flere alternativer

en: Disable Quick Search
nb: Deaktiver hurtigsøk

en: This key determines if the search tool disables the use of the locate command when performing simple file name searches.
nb: Denne nøkkelen bestemmer om søkeverktøyet deaktiverer bruken av «locate»-kommandoen under enkle filnavnsøk.

en: Quick Search Excluded Paths
nb: Utelatte stier for hurtigsøk

en: This key defines the paths the search tool will exclude from a quick search. The wildcards '*' and '?' are supported. The default values are /mnt/*, /media/*, /dev/*, /tmp/*, /proc/*, and /var/*.
nb: Denne nøkkelen definerer stiene som søkeverktøyet vil ekskludere i et raskt søk. Jokertegnene «*» og «?» er støttet. De forvalgte verdiene er /mnt/*, / media/*, /dev/*, /tmp/*, /proc/*, og /var/*.

en: Disable Quick Search Second Scan
nb: Deaktiver andre gangs søk i hurtigsøk

en: This key determines if the search tool disables the use of the find command after performing a quick search.
nb: Denne nøkkelen bestemmer om søkeverktøyet slår av bruken av «find»-kommandoen etter å ha utført et raskt søk.

en: Quick Search Second Scan Excluded Paths
nb: Utelatte stier for andre gangs søk ved hurtigsøk

en: This key defines the paths the search tool will exclude from a second scan when performing a quick search. The second scan uses the find command to search for files. The purpose of the second scan is to find files that have not been indexed. The wildcards '*' and '?' are supported. The default value is /.
nb: Denne nøkkelen definerer stiene som søkeverktøyet vil ekskludere fra det neste raske søket. Det neste søket bruker «find»-kommandoen til å søke etter filer. Hensikten med det neste søket er å finne filer som ikke har blitt indeksert. Jokertegnene «*» og «?» er støttet. Den forvalgte verdien er /.

en: Search Result Columns Order
nb: Rekkefølge for kolonne for søkeresultater

en: This key defines the order of the columns in the search results. This key should not be modified by the user.
nb: Denne nøkkelen definerer rekkefølgen på kolonnene i søkeresultatene. Denne burde ikke endres av brukeren.

en: Default Window Width
nb: Forvalgt vindusbredde

en: This key defines the window width, and it's used to remember the size of the search tool between sessions. Setting it to -1 will make the search tool use the default width.
nb: Denne nøkkelen definerer bredden på vinduet, og den er brukt til å huske størrelsen på søkeverktøyet mellom økter. Ved å sette denne til -1, vil forvalgt bredde brukes.

en: Default Window Height
nb: Forvalgt vindushøyde

en: This key defines the window height, and it's used to remember the size of the search tool between sessions. Setting it to -1 will make the search tool use the default height.
nb: Denne nøkkelen definerer høyden på vinduet, og den er brukt til å huske størrelsen på søkevertøyet mellom økter. Ved å sette den til -1, vil forvalgt bredde brukes.

en: Default Window Maximized
nb: Forvalgt vindu maksimert

en: This key determines if the search tool window starts in a maximized state.
nb: Denne nøkkelen bestemmer om søkeverktøyet skal startes maksimert.

en: Look in Folder
nb: Se i mappe

en: This key defines the default value of the "Look in Folder" widget.
nb: Denne nøkkelen definerer forvalgt verdi for komponenten «Se i mappe».

en: This key determines if the "Contains the text" search option is selected when the search tool is started.
nb: Denne nøkkelen bestemmer om «Inneholder teksten» alternativet skal gjelde når søkeverktøyet starter.

en: This key determines if the "Date modified less than" search option is selected when the search tool is started.
nb: Denne nøkkelen bestemmer om «Endringsdato mindre enn» alternativet skal gjelde når søkeverktøyet starter.

en: This key determines if the "Date modified more than" search option is selected when the search tool is started.
nb: Denne nøkkelen bestemmer om «Endringsdato mer enn» alternativet skal gjelde når søkeverktøyet starter.

en: This key determines if the "Size at least" search option is selected when the search tool is started.
nb: Denne nøkkelen bestemmer om «Minste størrelse» alternativet skal gjelde når søkeverktøyet starter.

en: This key determines if the "Size at most" search option is selected when the search tool is started.
nb: Denne nøkkelen bestemmer om «Ikke større enn» alternativet skal gjelde når søkeverktøyet starter.

en: This key determines if the "File is empty" search option is selected when the search tool is started.
nb: Denne nøkkelen bestemmer om «Filen er tom» alternativet skal gjelde når søkeverktøyet starter.

en: This key determines if the "Owned by user" search option is selected when the search tool is started.
nb: Denne nøkkelen bestemmer om «Eies av bruker» alternativet skal gjelde når søkeverktøyet starter.

en: This key determines if the "Owned by group" search option is selected when the search tool is started.
nb: Denne nøkkelen bestemmer om «Eies av gruppe» alternativet skal gjelde når søkeverktøyet starter.

en: This key determines if the "Owner is unrecognized" search option is selected when the search tool is started.
nb: Denne nøkkelen bestemmer om «Eier gjenkjennes ikke» alternativet skal gjelde når søkeverktøyet starter.

en: This key determines if the "Name does not contain" search option is selected when the search tool is started.
nb: Denne nøkkelen bestemmer om «Navn inneholder ikke» alternativet skal gjelde når søkeverktøyet starter.

en: This key determines if the "Name matches regular expression" search option is selected when the search tool is started.
nb: Denne nøkkelen bestemmer om «Navn har treff på vanlig uttrykk» skal gjelde når søkeverktøyet starter.

en: This key determines if the "Show hidden files and folders" search option is selected when the search tool is started.
nb: Denne nøkkelen bestemmer om «Vis skjulte filer og mapper» alternativet skal gjelde når søkeverktøyet starter.

en: This key determines if the "Follow symbolic links" search option is selected when the search tool is started.
nb: Denne nøkkelen bestemmer om «Følg symbolske lenker» alternativet skal gjelde når søkeverktøyet starter.

en: This key determines if the "Exclude other filesystems" search option is selected when the search tool is started.
nb: Denne nøkkelen bestemmer om «Ekskluder andre filsystemer» alternativet skal gjelde når søkeverktøyet starter.

en: File is not a valid .desktop file
nb: Filen er ikke en gyldig .desktop-fil

en: Unrecognized desktop file Version '%s'
nb: Kjenner ikke igjen versjon «%s» i desktop-fil

en: Starting %s
nb: Starter %s

en: Application does not accept documents on command line
nb: Programmet tar ikke dokumenter på kommandolinjen

en: Unrecognized launch option: %d
nb: Kjenner ikke igjen oppstartsalternativ: %d

en: Can't pass document URIs to a 'Type=Link' desktop entry
nb: Kan ikke gi URIer til dokumenter til en oppføring av type «Types=Link»

en: Not a launchable item
nb: Ikke en startbar oppføring

en: Disable connection to session manager
nb: Slå av tilkobling til øktbehandler

en: Specify file containing saved configuration
nb: Oppgi fil som inneholder lagret oppsett

en: FILE
nb: FIL

en: Specify session management ID
nb: Oppgi øktbehandlings-ID

en: Session management options:
nb: Alternativer for øktbehandling:

en: Show session management options
nb: Vis alternativer for øktbehandling

en: Contains the _text
nb: Innholder _teksten

en: _Date modified less than
nb: _Endringsdato mindre enn

en: days
nb: dager

en: Date modified more than
nb: Endringsdato mer enn

en: S_ize at least
nb: M_inste størrelse

en: kilobytes
nb: kilobyte

en: Si_ze at most
nb: Ikke st_ørre enn

en: File is empty
nb: Filen er tomt

en: Owned by _user
nb: Eies av br_uker

en: Owned by _group
nb: Eies av _gruppe

en: Owner is unrecognized
nb: Eier gjenkjennes ikke

en: Na_me does not contain
nb: Na_vn inneholder ikke

en: Name matches regular e_xpression
nb: Navn har tre_ff på vanlig uttrykk

en: Show hidden and backup files
nb: Vis skjulte filer og sikkerhetskopier

en: Follow symbolic links
nb: Følg symbolske lenker

en: Exclude other filesystems
nb: Utelat andre filsystemer

en: Show version of the application
nb: Viser programmets versjon

en: STRING
nb: STRENG

en: PATH
nb: STI

en: VALUE
nb: VERDI

en: DAYS
nb: DAGER

en: KILOBYTES
nb: KILOBYTE

en: USER
nb: BRUKER

en: GROUP
nb: GRUPPE

en: PATTERN
nb: MØNSTER

en: A locate database has probably not been created.
nb: Det finnes ingen database for programmet locate.

en: Character set conversion failed for "%s"
nb: Konvertering av tegnsett mislyktes for «%s»

en: Searching...
nb: Søker …

en: Search for Files
nb: Søk etter filer

en: No files found
nb: Fant ingen filer

en: (stopped)
nb: (stoppet)

en: No Files Found
nb: Fant ingen filer

en: %'d File Found | %'d Files Found
nb[0]: Fant %'d fil
nb[1]: Fant %'d filer

en: %'d file found | %'d files found
nb[0]: Fant %'d fil
nb[1]: Fant %'d filer

en: Entry changed called for a non entry option!
nb: Oppføring endret ble kalt for et alternativ som ikke gjaldt oppføringen!

en: Set the text of "Name contains" search option
nb: Sett teksten for søkealternativet «Navnet inneholder»

en: Set the text of "Look in folder" search option
nb: Sett teksten for søkealternativet «Se i mappe»

en: Sort files by one of the following: name, folder, size, type, or date
nb: Sorter filer på en av førlgende: navn, mappe, størrelse, type eller dato

en: Set sort order to descending, the default is ascending
nb: Sett sorteringsrekkefølgen til synkende. Forvalg er stigende

en: Automatically start a search
nb: Start et søk automatisk

en: Select the "%s" search option
nb: Velg søkealternativet «%s»

en: Select and set the "%s" search option
nb: Velg og sett søkealternativet «%s»

en: Invalid option passed to sortby command line argument.
nb: Ugyldig flagg gitt til flagget --sortby.

en: 
    ... Too many errors to display ...
nb: 
    … For mange feil å vise …

en: The search results may be invalid.  There were errors while performing this search.
nb: Søkeresultatet kan være ugyldig. Det ble funnet feil under utføring av dette søket.

en: Show more _details
nb: Vis flere _detaljer

en: The search results may be out of date or invalid.  Do you want to disable the quick search feature?
nb: Søkeresultatet kan være utdatert eller ugyldig. Vil du deaktivere hurtigsøkfunksjonen?

en: Disable _Quick Search
nb: Deaktiver _hurtigsøk

en: Failed to set process group id of child %d: %s.
nb: Kunne ikke sette prosessgruppe-ID for barn %d: %s.

en: Error parsing the search command.
nb: Feil under lesing av søkekommandoen.

en: Error running the search command.
nb: Feil under kjøring av søkekommandoen.

en: Enter a text value for the "%s" search option.
nb: Oppgi en tekstverdi for søkealternativet «%s».

note: Translators:  Below is a string displaying the search options name and unit value.  For example, "\"Date modified less than\" in days".
en: "%s" in %s
nb: «%s» i %s

en: Enter a value in %s for the "%s" search option.
nb: Oppgi en verdi i %s for søkealternativet «%s».

en: Remove "%s"
nb: Fjern «%s»

en: Click to remove the "%s" search option.
nb: Klikk for å fjerne søkealternativet «%s».

en: A_vailable options:
nb: Til_gjengelige alternativer:

en: Available options
nb: Tilgjengelige alternativer

en: Select a search option from the drop-down list.
nb: Velg et søkealternativ fra nedtrekksmenyen.

en: Add search option
nb: Legg til et søkealternativ

en: Click to add the selected available search option.
nb: Klikk for å legge til valgt søkealternativ.

en: S_earch results:
nb: S_økeresultater:

en: List View
nb: Listevisning

en: Name
nb: Navn

en: Date Modified
nb: Endringsdato

en: _Name contains:
nb: _Navn inneholder:

en: Enter a filename or partial filename with or without wildcards.
nb: Oppgi et filnavn eller en del av et filnavn med eller uten jokertegn.

en: Name contains
nb: Navn inneholder

en: _Look in folder:
nb: _Se i mappe:

en: Browse
nb: Bla

en: Look in folder
nb: Se i mappe

en: Select the folder or device from which you want to begin the search.
nb: Velg mappen eller enheten du vil starte søket i.

en: Select more _options
nb: Vis flere _alternativer

en: Select more options
nb: Vis flere alternativer

en: Click to expand or collapse the list of available options.
nb: Klikk for å utvide eller slå samme listen med søkealternativer.

en: Click to display the help manual.
nb: Klikk for å vise hjelp.

en: Click to close "Search for Files".
nb: Klikk for å lukke «Søk etter filer».

en: Click to perform a search.
nb: Klikk for å utføre et søk.

en: Click to stop a search.
nb: Klikk for å stoppe et søk.

en: - the MATE Search Tool
nb: - MATE-søkeverktøyet

en: Failed to parse command line arguments: %s
nb: Klarte ikke å tolke kommandolinjeargumenter: %s

en: Could not open help document.
nb: Kunne ikke åpne hjelpdokumentet.

en: Are you sure you want to open %d document? | Are you sure you want to open %d documents?
nb[0]: Er du sikker på at du vil åpne %d dokument?
nb[1]: Er du sikker på at du vil åpne %d dokumenter?

en: This will open %d separate window. | This will open %d separate windows.
nb[0]: Dette vil åpne %d separat vindu.
nb[1]: Dette vil åpne %d separate vinduer.

en: Could not open document "%s".
nb: Kunne ikke åpne dokument «%s».

en: Could not open folder "%s".
nb: Kunne ikke åpne mappe «%s».

en: The caja file manager is not running.
nb: Filhåndtereren Caja kjører ikke.

en: There is no installed viewer capable of displaying the document.
nb: Du har ikke installert visningsprogram som kan vise dokumentet.

en: Are you sure you want to open %d folder? | Are you sure you want to open %d folders?
nb[0]: Er du sikker på at du vil åpne %d mappe?
nb[1]: Er du sikker på at du vil åpne %d mapper?

en: Could not move "%s" to trash.
nb: Kunne ikke flytte «%s» til papirkurven.

en: Do you want to delete "%s" permanently?
nb: Vil du slette «%s» permanent?

en: Trash is unavailable.  Could not move "%s" to the trash.
nb: Papirkurven er ikke tilgjengelig. Kunne ikke flytte «%s» til papirkurven.

en: Could not delete "%s".
nb: Kan ikke slette «%s».

en: Deleting "%s" failed: %s.
nb: Sletting av «%s» mislyktes: %s.

en: Moving "%s" failed: %s.
nb: Flytting av «%s» mislyktes: %s.

en: _Open
nb: _Åpne

en: _Open with %s
nb: _Åpne med %s

en: Open with %s
nb: Åpne med %s

en: Open Wit_h
nb: Åpne me_d

en: Open Containing _Folder
nb: Åpne inneholdende _mappe

en: Copy _Path
nb: Kopier _sti

en: _Save Results As...
nb: Lagre re_sultater som …

en: Save Search Results As...
nb: Lagre søkeresultater som …

en: Could not save document.
nb: Kunne ikke lagre dokument.

en: You did not select a document name.
nb: Kunne valgte ikke et dokumentnavn.

en: Could not save "%s" document to "%s".
nb: Kunne ikke lagre dokument «%s» til «%s».

en: The document "%s" already exists.  Would you like to replace it?
nb: Dokument «%s» finnes allerede. Vil du erstatte den?

en: If you replace an existing file, its contents will be overwritten.
nb: Hvis du erstatter en eksisterende fil vil innholdet i denne bli overskrevet.

en: _Replace
nb: _Erstatt

en: The document name you selected is a folder.
nb: Dokumentnavnet du valgte er en mappe.

en: You may not have write permissions to the document.
nb: Du har ikke skriverettigheter til dokumentet.

en: today at %-I:%M %p
nb: i dag kl. %H:%M

en: yesterday at %-I:%M %p
nb: i går kl. %H:%M

en: %A, %B %-d %Y at %-I:%M:%S %p
nb: %A, %-d.%m.%y, %H:%M

en: link (broken)
nb: lenke (ødelagt)

en: link to %s
nb: lenke til %s

en:  (copy)
nb:  (kopi)

en:  (another copy)
nb:  (annen kopi)

en: th copy)
nb: . kopi)

en: st copy)
nb: . kopi)

en: nd copy)
nb: . kopi)

en: rd copy)
nb: . kopi)

en: %s (copy)%s
nb: %s (kopi)%s

en: %s (another copy)%s
nb: %s (en annen kopi)%s

en: %s (%dth copy)%s
nb: %s (%d. kopi)%s

en: %s (%dst copy)%s
nb: %s (%d. kopi)%s

en: %s (%dnd copy)%s
nb: %s (%d. kopi)%s

en: %s (%drd copy)%s
nb: %s (%d. kopi)%s

en:  (invalid Unicode)
nb:  (ugyldig Unicode)

en: Log File Viewer
nb: Loggvisning

en: View or monitor system log files
nb: Vis eller overvåk systemets loggfiler

note: Translators: Search terms to find this application. Do NOT translate or localize the semicolons! The list MUST also end with a semicolon!
en: MATE;monitor;view;system;log;files;logviewer;
nb: MATE;overvåk;vis;systemlogg;filer;loggfiler;

en: Log file to open up on startup
nb: Loggfil som skal åpnes ved oppstart

en: Specifies the log file displayed at startup. The default is either /var/adm/messages or /var/log/messages, depending on your operating system.
nb: Angir loggfilen som skal åpnes ved oppstart. Forvalg er enten /var/adm/messages eller /var/log/messages, avhengig av ditt operativsystem.

en: Size of the font used to display the log
nb: Størrelse på skrift som brukes for å vise loggen

en: Specifies the size of the fixed-width font used to display the log in the main tree view. The default is taken from the default terminal font size.
nb: Angir størrelsen på skrifttypen med fast bredde som brukes for å vise loggfilen i hovedtrevisningen. Forvalg er tatt fra forvalgt størrelse på terminal-skrifttypen.

en: Height of the main window in pixels
nb: Høyde på hovedvinduet i piksler

en: Specifies the height of the log viewer main window in pixels.
nb: Angir høyden på loggvisningsvinduet i piksler.

en: Width of the main window in pixels
nb: Bredde på hovedvinduet i piksler

en: Specifies the width of the log viewer main window in pixels.
nb: Angir bredden på loggvisningsvinduet i piksler.

en: Log files to open up on startup
nb: Loggfiler som skal åpnes ved oppstart

en: Specifies a list of log files to open up at startup. A default list is created by reading /etc/syslog.conf.
nb: Angir en liste av loggfiler som skal åpnes ved oppstart. En forvalgt liste er opprettet ved lesing av /etc/syslog.conf.

en: List of saved filters
nb: Liste over lagrede filter

en: List of saved regexp filters
nb: Liste over lagrede filtre med regulære uttrykk

en: _Cancel
nb: _Avbryt

en: _Apply
nb: _Bruk

en: _Name:
nb: _Navn:

en: _Regular Expression:
nb: _Regulært uttrykk:

en: Highlight
nb: Uthev

en: Foreground:
nb: Forgrunn:

en: Background:
nb: Bakgrunn:

en: Hide
nb: Skjul

en: Effect:
nb: Effekter:

en: Sun GNOME Documentation Team <gdocteam@sun.com>
nb: Sun GNOME-dokumentasjonslaget <gdocteam@sun.com>

en: Impossible to open the file %s
nb: Kan ikke åpne filen %s

en: Filter name is empty!
nb: Navnet på filteret er tomt!

en: Filter name may not contain the ':' character
nb: Navn på filter kan ikke inneholde «:»-tegnet

en: Regular expression is empty!
nb: Regulært uttrykk er tomt!

en: Regular expression is invalid: %s
nb: Regulært uttrykk er ugyldig: %s

en: Please specify either foreground or background color!
nb: Oppgi enten forgrunns- eller bakgrunnsfarge!

en: Edit filter
nb: Rediger filter

en: Add new filter
nb: Legg til nytt filter

en: Filters
nb: Filtre

en: _Find:
nb: _Finn:

en: Find Previous
nb: Finn forrige

en: Find previous occurrence of the search string
nb: Finn forrige forekomst av søkestrengen

en: Find Next
nb: Finn neste

en: Find next occurrence of the search string
nb: Finn neste forekomst av søkestrengen

en: Clear the search string
nb: Tøm søkestrengen

en: Error while uncompressing the GZipped log. The file might be corrupt.
nb: Feil under dekomprimering av GZippet logg. Filen kan være korrupt.

en: You don't have enough permissions to read the file.
nb: Du har ikke nok rettigheter til å lese filen.

en: The file is not a regular file or is not a text file.
nb: Filen er ikke en vanlig fil eller tekstfil.

en: This version of System Log does not support GZipped logs.
nb: Denne versjonen av systemlogg støtter ikke komprimerte logger.

en: Loading...
nb: Laster …

en: %s - Version %s
    Copyright (C) 2004-2008 Vincent Noel, Cosimo Cecchi and others.
    Copyright (C) 2011-2021 MATE developers.
nb: %s – versjon %s
    Opphavsrett © 2004-2008 Vincent Noel, Cosimo Cecchi og andre.
    Opphavsrett © 2011-2021 MATE-utviklerne.

en: Show the application's version
nb: Viser programmets versjon

en: [LOGFILE...]
nb: [LOGGFIL…]

en:  - Browse and monitor logs
nb:  - Bla gjennom og overvåk logger

en: Log Viewer
nb: Loggvisning

en: System Log Viewer
nb: Visning av systemlogg

en: last update: %s
nb: siste oppdatering: %s

en: %d lines (%s) - %s
nb: %d linjer (%s) - %s

en: Open Log
nb: Åpne logg

en: There was an error displaying help: %s
nb: En feil oppsto under visning av hjelp: %s

en: Wrapped
nb: Brutt

en: Not found
nb: Fant ikke

en: About System Log Viewer
nb: Om Visningsprogram for systemlogger

en: Copyright © 1998-2008 Free Software Foundation, Inc.
    Copyright © 2011-2021 MATE developers
nb: Opphavsrett © 1998-2008 Free Software Foundation, Inc.
    Opphavsrett © 2011-2021 MATE-utviklerne

en: View, monitor or analyze your system logs in a gradual manner.
nb: Gradvis visning, overvåking og analysering av systemloggene.

en: _File
nb: _Fil

en: _Filters
nb: _Filtre

en: _Open...
nb: _Åpne …

en: Open a log from file
nb: Åpne en loggfil

en: Close this log
nb: Lukk denne loggen

en: _Quit
nb: _Avslutt

en: Quit the log viewer
nb: Avslutt loggvisning

en: _Copy
nb: _Kopier

en: Copy the selection
nb: Kopier utvalget

en: Select _All
nb: Velg _alt

en: Select the entire log
nb: Velg hele loggen

en: _Find...
nb: _Finn…

en: Find a word or phrase in the log
nb: Finn et ord eller en frase i loggen

en: Zoom _In
nb: For_størr

en: Bigger text size
nb: Større tekst

en: Zoom _Out
nb: For_minsk

en: Smaller text size
nb: Mindre tekst

en: _Normal Size
nb: _Normal størrelse

en: Normal text size
nb: Normal tekst

en: Manage Filters
nb: Håndter filtre

en: Manage filters
nb: Håndter filtre

en: Open the help contents for the log viewer
nb: Åpne hjelp for loggvisning

en: _About
nb: _Om

en: Show the about dialog for the log viewer
nb: Vis dialogen «Om loggvisning»

en: _Statusbar
nb: _Statuslinje

en: Show Status Bar
nb: Vis statuslinje

en: Side _Pane
nb: Si_defelt

en: Show Side Pane
nb: Vis hele området

en: Show matches only
nb: Vis kun treff

en: Only show lines that match one of the given filters
nb: Vis kun linjer som har treff i et av de oppgitte filtrene

en: Can't read from "%s"
nb: Kan ikke lese fra «%s»

en: Version:
nb: Versjon:

en: Could not open the following files:
nb: Kunne ikke åpne følgende filer:

en: Default
nb: Forvalgt

en: Default Dictionary Server
nb: Forvalgt ordboktjener

en: MATE Dictionary
nb: MATE ordbok

en: Check word definitions and spellings in an online dictionary
nb: Sjekk orddefinisjoner og staving i en ordbok på nettet

note: Translators: Search terms to find this application. Do NOT translate or localize the semicolons! The list MUST also end with a semicolon!
en: MATE;dictionary;applet;thesaurus;spelling;definitions;online;
nb: MATE;ordbok,programtillegg;synonymordbok;stave;definisjon;nett;

en: A dictionary for MATE Desktop
nb: Ei ordbok for MATE-skrivebordet

en: MATE Dictionary allows you to look up words in on-line dictionaries. It comes preconfigured with a list of Dict servers (RFC 2229), to which you can add your own sources, while you can select specific servers for a specific query.
nb: MATE Ordbok kan slå opp i ordbøker på nettet. Programmet har en forvalgt liste med Dict-tjenere (RFC 2229) der man også kan også legge til egne kilder. Man kan velge spesifikke tjenere når man søker.

en: Dictionary Applet Factory
nb: Fabrikk for ordbokspanelprogrammer

en: Factory for the dictionary applet
nb: Fabrikk for ordbokspanelprogrammet

en: Dictionary Look up
nb: Oppslag i ordbok

en: Look up words in a dictionary
nb: Slå opp ord i en ordbok

en: The default database to use
nb: Forvalgt database som skal brukes

en: The name of the default individual database or meta-database to use on a dictionary source. An exclamation mark ("!") means that all the databases present in a dictionary source should be searched
nb: Navn på individuell database eller meta-database som skal brukes i ordboktjeneren. Et utropstegn (!) betyr at programmet skal søke i alle databaser på en gitt tjener

en: The default search strategy to use
nb: Forvalgt søkestrategi som skal brukes

en: The name of the default search strategy to use on a dictionary source, if available. The default strategy is 'exact', that is match exact words.
nb: Navnet på forvalgt søkestrategi som benyttes på en ordbokkilde, hvis tilgjengelig. Forvalgt strategi er "exact", det vil si identiske ord.

en: The font to be used when printing
nb: Skrift som skal brukes ved utskrift

en: The font to be used when printing a definition.
nb: Skrift til bruk for utskrift av en definisjon.

en: The name of the dictionary source used
nb: Navn på brukt ordbokkilde

en: The name of the dictionary source used to retrieve the definitions of words.
nb: Navn på ordbokkilden for henting av orddefinisjoner

en: Longdo Thai-English Dictionaries
nb: Longdo Thai-Engelsk-ordbøker

en: Client Name
nb: Navn på klient

en: The name of the client of the context object
nb: Navn på klienten til kontekstobjektet

en: Hostname
nb: Vertsnavn

en: The hostname of the dictionary server to connect to
nb: Vertsnavn for ordboktjeneren som skal brukes

en: The port of the dictionary server to connect to
nb: Port for ordboktjeneren som skal brukes

en: The status code as returned by the dictionary server
nb: Statuskode som returneres av ordboktjeneren.

en: No connection to the dictionary server at '%s:%d'
nb: Ingen tilkobling til ordboktjener på «%s:%d»

en: Lookup failed for hostname '%s': no suitable resources found
nb: Oppslag mislyktes for vertsnavn «%s»: Fant ingen passende ressurser

en: Lookup failed for host '%s': %s
nb: Oppslag mislyktes for vert «%s» : %s

en: Lookup failed for host '%s': host not found
nb: Oppslag mislyktes for vert «%s»: Fant ikke vert

en: Unable to connect to the dictionary server at '%s:%d'. The server replied with code %d (server down)
nb: Kan ikke koble til ordboktjener på «%s:%d». Tjeneren svarte med kode %d (tjener nede)

en: Unable to parse the dictionary server reply
    : '%s'
nb: Forstår ikke svar fra ordboktjener:
     «%s»

en: No definitions found for '%s'
nb: Fant ingen definisjoner for «%s»

en: Invalid database '%s'
nb: Ugyldig database «%s»

en: Invalid strategy '%s'
nb: Ugyldig strategi «%s»

en: Bad command '%s'
nb: Ugyldig kommando «%s»

en: Bad parameters for command '%s'
nb: Ugyldige parametere for kommando «%s»

en: No databases found on dictionary server at '%s'
nb: Fant ingen databaser på ordboktjener «%s»

en: No strategies found on dictionary server at '%s'
nb: Fant ingen strategier på ordboktjener «%s»

en: Connection failed to the dictionary server at %s:%d
nb: Tilkobling til ordboktjener på «%s:%d» mislyktes

en: Error while reading reply from server:
    %s
nb: Feil under lesing av svar fra tjener:
    %s

en: Connection timeout for the dictionary server at '%s:%d'
nb: Tidsavbrudd for tilkobling til ordboktjener på «%s:%d»

en: No hostname defined for the dictionary server
nb: Ingen vertsnavn definert for ordboktjener

en: Unable to create socket
nb: Kunne ikke opprette plugg

en: Unable to set the channel as non-blocking: %s
nb: Kunne ikke sette kanal som ikke-blokkerende: %s

en: Unable to connect to the dictionary server at '%s:%d'
nb: Kan ikke koble til ordboktjener «%s:%d»

en: Local Only
nb: Kun lokale

en: Whether the context uses only local dictionaries or not
nb: Om kontekst kun bruker lokale ordbøker eller ikke

en: Reload the list of available databases
nb: Last listen med tilgjengelige databaser på nytt

en: Clear the list of available databases
nb: Tøm listen med tilgjengelige databaser

en: Error while matching
nb: Feil med treff

en: F_ind:
nb: F_inn:

en: _Previous
nb: _Forrige

en: _Next
nb: _Neste

en: Error while looking up definition
nb: Feil under oppslag av definisjon

en: Another search is in progress
nb: Et annet søk kjører

en: Please wait until the current search ends.
nb: Vent til aktivt søk er ferdig.

en: Error while retrieving the definition
nb: Feil under henting av definisjonen

en: Filename
nb: Filnavn

en: The filename used by this dictionary source
nb: Filnavn som brukes av denne ordbokkilden

en: The display name of this dictionary source
nb: Kallenavnet for denne ordbokskilden

en: Description
nb: Beskrivelse

en: The description of this dictionary source
nb: Beskrivelse av denne ordbokkilden

en: The default database of this dictionary source
nb: Denne orbokas forvalgte orddatabase

en: Strategy
nb: Strategi

en: The default strategy of this dictionary source
nb: Førstelinjestrategien til denne ordbokskilden

en: The transport mechanism used by this dictionary source
nb: Transportmekanisme som brukes av denne ordbokkilden

en: Context
nb: Sammenheng

en: The GdictContext bound to this source
nb: GdictContext er koblet til denne kilden

en: Invalid transport type '%d'
nb: Ugyldig transporttype «%d»

en: No '%s' group found inside the dictionary source definition
nb: Fant ikke gruppa «%s» i kildedefinisjonen for ordbok

en: Unable to get the '%s' key inside the dictionary source definition: %s
nb: Fant ikke nøkkelen «%s» i kildedefinisjonen for ordbok: %s

en: Unable to get the '%s' key inside the dictionary source definition file: %s
nb: Fant ikke nøkkelen «%s» i definisjonsfilen for ordbokkilde: %s

en: Dictionary source does not have name
nb: Ordbokkilde har ikke et navn

en: Dictionary source '%s' has invalid transport '%s'
nb: Ordbokkilde «%s» har ugyldig transport «%s»

en: Reload the list of available sources
nb: Last listen med tilgjengelige kilder på nytt

en: Paths
nb: Stier

en: Search paths used by this object
nb: Søkestier brukt av dette objektet

en: Sources
nb: Kilder

en: Dictionary sources found
nb: Fant ordbokkilder

en: Clear the list of similar words
nb: Tøm listen med lignende ord

en: The GdictContext object used to get the word definition
nb: GdictContext-objektet som ble brukt til å finne orddefinisjonen

en: The database used to query the GdictContext
nb: Database som brukes for spørring mot GdictContext

en: The strategy used to query the GdictContext
nb: Database som brukes for spørring mot GdictContext

en: Reload the list of available strategies
nb: Last listen med tilgjengelige strategier på nytt

en: Clear the list of available strategies
nb: Tøm listen med tilgjengelige strategier

en: GDict debugging flags to set
nb: GDict-feilsøkingsflagg som skal settes

en: FLAGS
nb: FLAGG

en: GDict debugging flags to unset
nb: GDict feilsøkingsflagg som skal slås av

en: GDict Options
nb: GDict-alternativer

en: Show GDict Options
nb: Vis GDict-alternativene

en: Look up words or terms in a dictionary source.
nb: Slå opp ord eller uttrykk i en ordbok.

en: Dictionary
nb: Ordbok

en: About Dictionary
nb: Om ordbok

en: Copyright © 2005-2006 Emmanuele Bassi
    Copyright © 2011-2021 MATE developers
nb: Opphavsrett © 2005-2006 Emmanuele Bassi
    Opphavsrett © 2011-2021 MATE-utviklerne

note: Translators: the first is the word found, the second is the * database name and the last is the definition's text; please * keep the new lines.
en: Definition for '%s'
      From '%s':
    
    %s
nb: Definisjon av «%s»
     Fra «%s»:
    
    %s

en: Error: %s
nb: Feil: %s

en: See mate-dictionary --help for usage
nb: Se mate-dictionary --help for bruk

en: Unable to find a suitable dictionary source
nb: Fant ikke en passende ordbokkilde

en: Error while looking up the definition of "%s":
    %s
nb: Feil under oppslag av definisjon for «%s»:
    %s

en: Words to look up
nb: Ord som skal slås opp

en: word
nb: ord

en: Words to match
nb: Ord som skal slås opp

en: Dictionary source to use
nb: Ordbokkilde som skal brukes

en: source
nb: kilde

en: Print result to the console
nb: Skriv ut resultat på konsollet

en: Database to use
nb: Database som skal brukes

en:  - Look up words in dictionaries
nb:  - Slå opp ord i ordbøker

en: Save a Copy
nb: Lagre en kopi

en: Untitled document
nb: Dokument uten tittel

en: Error while writing to '%s'
nb: Feil ved skriving til «%s»

en: Clear the definitions found
nb: Tøm definisjoner som er funnet

en: Clear definition
nb: Tøm definisjon

en: Clear the text of the definition
nb: Tøm definisjonsteksten

en: Print the definitions found
nb: Skriv ut definisjoner som er funnet

en: Print definition
nb: Skriv ut definisjon

en: Print the text of the definition
nb: Skriv ut teksten for denne definisjonen

en: Save the definitions found
nb: Lagre definisjoner som er funnet

en: Save definition
nb: Lagre definisjon

en: Save the text of the definition to a file
nb: Lagre definisjonsteksten som fil

en: Click to view the dictionary window
nb: Klikk for å vise ordbokvinduet

en: Toggle dictionary window
nb: Veksle ordbokvinduet

en: Show or hide the definition window
nb: Vis eller skjul definisjonsvinduet

en: Type the word you want to look up
nb: Skriv ordet du ønsker å slå opp

en: Dictionary entry
nb: Oppføring i ordbok

en: Look up words in dictionaries
nb: Slå opp ord i ordbøker

en: Dictionary Preferences
nb: Brukervalg for ordbok

en: There was an error while displaying help
nb: Det oppstod en feil under visning av hjelp.

en: No dictionary source available with name '%s'
nb: Ingen ordbokkilde ved navnet «%s» tilgjengelig

en: Unable to find dictionary source
nb: Fant ikke ordbokkilde

en: No context available for source '%s'
nb: Ingen kontekst tilgjengelig for kilden «%s»

en: Unable to create a context
nb: Kan ikke opprette en kontekst

en: _Look Up Selected Text
nb: S_lå opp valgt tekst

en: Cl_ear
nb: _Tøm

en: _Print
nb: S_kriv ut

en: _Save
nb: _Lagre

en: Preferences
nb: Innstillinger

en: Unable to rename file '%s' to '%s': %s
nb: Kan ikke endre navn på fil «%s» til «%s»: %s

en: Unable to create the data directory '%s': %s
nb: Kan ikke opprette datamappen «%s»: %s

en: Edit Dictionary Source
nb: Rediger ordbokkilde

en: Add Dictionary Source
nb: Legg til ordbokkilde

en: Remove "%s"?
nb: Fjern «%s»?

en: This will permanently remove the dictionary source from the list.
nb: Dette vil fjerne ordbokkilden fra listen permanent.

en: Unable to remove source '%s'
nb: Kan ikke fjerne kilde «%s»

en: Add a new dictionary source
nb: Legg til ny ordbokkilde

en: Remove the currently selected dictionary source
nb: Fjern valgt ordbokkilde

en: Edit the currently selected dictionary source
nb: Rediger valgt ordbokskilde

en: Set the font used for printing the definitions
nb: Sett skrift til bruk for utskrift av definisjoner

en: Unable to display the preview: %s
nb: Kunne ikke forhåndsvise: %s

en: Unable to create a source file
nb: Kan ikke opprette en kildefil

en: Unable to save source file
nb: Kan ikke lagre kildefil

en: Searching for '%s'...
nb: Søker etter «%s» …

en: No definitions found
nb: Fant ingen definisjoner

en: A definition found | %d definitions found
nb[0]: Fant %d definisjon
nb[1]: Fant %d definisjoner

en: %s - Dictionary
nb: %s - Ordbok

en: _Go
nb: _Gå til

en: _New
nb: _Ny

en: New look up
nb: Nytt oppslag

en: _Save a Copy...
nb: _Lagre en kopi …

en: P_review...
nb: Fo_rhåndsvis …

en: Preview this document
nb: Forhåndsvis dette dokumentet

en: _Print...
nb: S_kriv ut …

en: Print this document
nb: Skriv ut dette dokumentet

en: _Find
nb: _Finn

en: Find a word or phrase in the document
nb: Finn et ord eller en frase i dokumentet

en: Find Ne_xt
nb: Finn ne_ste

en: Find Pre_vious
nb: Finn forri_ge

en: _Preferences
nb: Innstillin_ger

en: _Previous Definition
nb: _Forrige definisjon

en: Go to the previous definition
nb: Gå til forrige definisjon

en: _Next Definition
nb: _Neste definisjon

en: Go to the next definition
nb: Gå til neste definisjon

en: _First Definition
nb: _Første definisjon

en: Go to the first definition
nb: Gå til den første definisjonen

en: _Last Definition
nb: _Siste definisjon

en: Go to the last definition
nb: Gå til den siste definisjonen

en: Similar _Words
nb: Lignende _ord

en: Dictionary Sources
nb: Ordbokkilder

en: Available _Databases
nb: Tilgjengelige _databaser

en: Available St_rategies
nb: Tilgjengelige st_rategier

en: _Sidebar
nb: _Sidelinje

en: S_tatusbar
nb: S_tatuslinje

en: Dictionary source `%s' selected
nb: Ordbokkilden «%s» er valgt

en: Strategy `%s' selected
nb: Strategi «%s» valgt

en: Database `%s' selected
nb: Database «%s» valgt

en: Word `%s' selected
nb: Ord «%s» valgt

en: Double-click on the word to look up
nb: Dobbeltklikk på ordet du ønsker å slå opp

en: Double-click on the matching strategy to use
nb: Dobbeltklikk på strategien som skal brukes

en: Double-click on the source to use
nb: Dobbeltklikk på kilden som skal brukes

en: Double-click on the database to use
nb: Dobbeltklikk på databasen som skal brukes

en: Look _up:
nb: Slå _opp:

en: Similar words
nb: Lignende ord

en: Available dictionaries
nb: Tilgjengelige ordbøker

en: Available strategies
nb: Tilgjengelige strategier

en: Dictionary sources
nb: Ordbokkilder

en: _Select a dictionary source for looking up words:
nb: _Velg en ordbokkilde for oppslag av ord:

en: Source
nb: Kilde

en: _Print font:
nb: S_krift for utskrift:

en: Print
nb: Skriv ut

en: _Description:
nb: _Beskrivelse:

en: Source Name
nb: Navn på kilde

en: H_ostname:
nb: V_ertsnavn:

en: Dictionaries
nb: Ordbøker

en: Strategies
nb: Strategier

en: MATE Disk Image Mounter
nb: MATE Montering av diskavtrykk

en: Attach and mount one or more disk image files
nb: Monter ett eller flere diskavtrykksfiler

en: An error occurred
nb: En feil oppsto

en: Allow writing to the image
nb: Tillat skriving til avtrykket

en: All Files
nb: Alle filer

en: Disk Images (*.img, *.iso)
nb: Diskavtrykk (*.img, *.iso)

en: Select Disk Image(s) to Mount
nb: Velg diskavtrykk som skal monteres

en: _Mount
nb: _Monter

en: Set up _read-only mount
nb: Monter sk_rivebeskyttet

en: If checked, the mount will be read-only. This is useful if you don't want the underlying disk image to be modified
nb: Velg for å montere skrivebeskyttet. Dette er nyttig hvis du ikke vil at diskavtrykket skal endres.

en: Error connecting to udisks daemon: %s (%s, %d)
nb: Klarte ikke koble til udisks-nissen: %s (%s, %d)

en: Attach and mount one or more disk image files.
nb: Monter ett eller flere diskavtrykksfiler.

en: Cannot open `%s' - maybe the volume isn't mounted?
nb: Klarte ikke åpne «%s» – kanskje dataområdet ikke er montert?

en: Error opening `%s': %m
nb: Klarte ikke åpne «%s»: %m

en: Error attaching disk image: %s (%s, %d)
nb: Klarte ikke montere diskavtrykket: %s (%s, %d)

en: MATE Screenshot
nb: MATE Skjermdump

en: A screenshot utility for MATE Desktop
nb: Et skjermbilderedskap for MATE-skrivebordet

en: MATE Screenshot is a simple utility that lets you capture screenshots of your desktop or of application windows. You can select to copy them to the system clipboard or save them in Portable Network Graphics (.png) image format.
nb: MATE Skjermdump er en enkelt verktøy som kan ta skjermbilder av skrivebordet eller programvinduer. Bildene kan kopieres til utklippstavla eller lagres i bildeformatet PNG.

en: Take Screenshot
nb: Ta skjermdump

en: Save images of your desktop or individual windows
nb: Lagre bilder av ditt skrivebord eller individuelle vinduer

note: Translators: Search terms to find this application. Do NOT translate or localize the semicolons! The list MUST also end with a semicolon!
en: MATE;screenshot;snapshot;desktop;window;image;
nb: MATE;skjermbilde,utklippsverktøy;skrivebord;vindu;bilde;

en: Save Screenshot
nb: Lagre skjermdump

en: C_opy to Clipboard
nb: K_opier til utklippstavlen

en: Save in _folder:
nb: Lagre i _mappe:

en: Screenshot delay
nb: Pause før skjermdump

en: The number of seconds to wait before taking the screenshot.
nb: Antall sekunder pause før skjermdumpet tas.

en: Screenshot directory
nb: Mappe for skjermdump

en: The directory the last screenshot was saved in.
nb: Mappe hvor forrige skjermdump ble lagret.

en: Include Border
nb: Ta med kant

en: Include the window manager border along with the screenshot
nb: Ta med vindushåndtererens kant i skjermdumpet

en: Include Pointer
nb: Ta med peker

en: Include the pointer in the screenshot
nb: Ta med peker i skjermdumpet

en: Border Effect
nb: Effekt for kant

en: Effect to add to the outside of a border. Possible values are "shadow", "none", and "border".
nb: Effekt som skal legges til på utsiden av kanten. Mulige verdier er «shadow», «none» og «border».

en: Error loading the help page
nb: Feil under lasting av hjelpsiden

en: None
nb: Ingen

en: Drop shadow
nb: Skygge

en: Border
nb: Kant

en: Include _pointer
nb: Ta med _peker

en: Include the window _border
nb: Ta med vin_dukant

en: Apply _effect:
nb: Bruk _effekt:

en: Grab the whole _desktop
nb: Ta skjermdump av hele skrivebor_det

en: Grab the current _window
nb: Ta skjermdump av aktivt _vindu

en: Select _area to grab
nb: Velg _område for skjermdump

en: Grab _after a delay of
nb: T_a skjermdump etter

en: seconds
nb: sekunder

en: Effects
nb: Effekter

en: Take _Screenshot
nb: Ta _skjermdump

en: Error while saving screenshot
nb: Feil ved lagring av skjermdump

en: Impossible to save the screenshot to %s.
     Error was %s.
     Please choose another location and retry.
nb: Umulig å lagre skjermdump til %s.
     Feilen var %s.
     Velg en annen plassering og prøv igjen.

en: Screenshot taken
nb: Skjermdump tatt

en: Unable to take a screenshot of the current window
nb: Kan ikke ta skjermdump av dette vinduet

en: Screenshot at %s.png
nb: Skjermbilde på %s.png

en: Screenshot at %s - %d.png
nb: Skjermbilde på %s - %d.png

en: Grab a window instead of the entire screen
nb: Dump et vindu i stedet for hele skjermen

en: Grab an area of the screen instead of the entire screen
nb: Dump en del av skjermen i stedet for hele området

en: Send grabbed area directly to the clipboard
nb: Send det dumpede området rett til utklippstavla

en: Include the window border with the screenshot
nb: Ta med vinduskant i skjermdumpet

en: Remove the window border from the screenshot
nb: Fjern vinduskanten i skjermdumpet

en: Take screenshot after specified delay [in seconds]
nb: Ta skjermdump etter oppgitt pause [i sekunder]

en: Effect to add to the border (shadow, border or none)
nb: Effekt som skal brukes på vinduskanten (skygge, kant eller ingen)

en: effect
nb: effekt

en: Interactively set options
nb: Spør etter alternativer

en: Print version information and exit
nb: Vis versjonsinformasjon og avslutt

en: Take a picture of the screen
nb: Ta et bilde av skjermen

en: Conflicting options: --clipboard and --interactive should not be used at the same time.
nb: Konflikt mellom flagg: --clipboard og --interactive kan ikke brukes samtidig.

en: Conflicting options: --window and --area should not be used at the same time.
nb: Konflikt mellom flagg: --window og --area kan ikke brukes samtidig.

en: Error loading UI definition file for the screenshot program: 
    %s
    
    Please check your installation of mate-utils.
nb: Kunne ikke laste inn definisjonsfilen for skjermbildeprogrammet:
    %s
    
    Sjekk din installasjon av mate-utils.

en: Select a folder
nb: Velg en mappe

en: Screenshot.png
nb: Skjermdump.png

en: Unable to clear the temporary folder:
    %s
nb: Kan ikke tømme midlertidig mappe:
    %s

en: The child save process unexpectedly exited.  We are unable to write the screenshot to disk.
nb: Underprosessen for lagring avsluttet uventet. Kan ikke skrive skjermdumpet til disk.

en: Unknown error saving screenshot to disk
nb: Ukjent feil under lagring av skjermdump til disk

en: File already exists
nb: Fila finnes allerede

en: The file "%s" already exists. Would you like to replace it?
nb: Fila «%s» finnes allerede. Vil du erstatte den?

en: Saving file...
nb: Lagrer fil …

en: Can't access source file
nb: Kan ikke aksessere kildefil
