mate-utils 1.25.1 - en to nl translation catalogue (682 entries)

en: MATE Disk Usage Analyzer
nl: MATE Schijfgebruikanalyse

en: Check folder sizes and available disk space
nl: Bekijk mapgroottes en beschikbare schijfruimte

note: Translators: Search terms to find this application. Do NOT translate or localize the semicolons! The list MUST also end with a semicolon!
en: MATE;check;disk;usage;analyze;size;space;
nl: MATE;controleren;schijf;gebruik;analyseren;grootte;ruimte;

en: Disk Usage Analyzer Preferences
nl: Voorkeuren Schijfgebruikanalyse

en: _Help
nl: _Hulp

en: _Close
nl: Sl_uiten

en: Select _devices to include in filesystem scan:
nl: Kies de te betrekken _apparaten bij een bestandssysteemonderzoek:

en: _Monitor changes to your home folder
nl: _Wijzigingen in uw persoonlijke map bewaken

en: _Analyzer
nl: _Analyseren

en: Scan _Home Folder
nl: _Persoonlijke map onderzoeken

en: Scan _Filesystem
nl: Bestands_systeem onderzoeken

en: Scan F_older...
nl: _Map onderzoeken…

en: S_can Remote Folder...
nl: E_xterne map onderzoeken…

en: _Edit
nl: _Bewerken

en: _Expand All
nl: _Alles uitvouwen

en: _Collapse All
nl: Alles op_vouwen

en: _View
nl: _Tonen

en: _Toolbar
nl: _Werkbalk

en: St_atusbar
nl: _Statusbalk

en: All_ocated Space
nl: _Toegewezen ruimte

en: _Contents
nl: In_houd

en: Disk Usage Analyzer
nl: Schijfgebruikanalyse

en: Scan home folder
nl: Persoonlijke map onderzoeken

en: Scan Home
nl: Persoonlijke map onderzoeken

en: Scan filesystem
nl: Bestandssysteem onderzoeken

en: Scan Filesystem
nl: Bestandssysteem onderzoeken

en: Scan a folder
nl: Een map onderzoeken

en: Scan Folder
nl: Map onderzoeken

en: Scan a remote folder
nl: Een externe map onderzoeken

en: Scan Remote Folder
nl: Externe map onderzoeken

en: Stop scanning
nl: Onderzoek staken

en: Refresh
nl: Verversen

en: Monitor Home
nl: Persoonlijke map bewaken

en: Whether any change to the home directory should be monitored.
nl: Of wijzigingen in de persoonlijke map bewaakt dienen te worden.

en: Excluded partitions URIs
nl: URI's van uitgesloten partities

en: A list of URIs for partitions to be excluded from scanning.
nl: Een lijst met URI's van partities die niet onderzocht moeten worden.

en: Toolbar is Visible
nl: Werkbalk zichtbaar

en: Whether the toolbar should be visible in main window.
nl: Of de werkbalk zichtbaar dient te zijn in het hoofdvenster.

en: Statusbar is Visible
nl: Statusbalk zichtbaar

en: Whether the status bar at the bottom of main window should be visible.
nl: Of de statusbalk zichtbaar dient te zijn aan de onderkant van het hoofdvenster.

en: Subfolder tips visible
nl: Submap-tips zichtbaar

en: Whether the subfolder tooltips of the selected folder are drawn.
nl: Of de zweeftips voor submappen van de geselecteerde map getoond worden.

en: Active Chart
nl: Actieve grafiek

en: Which type of chart should be displayed.
nl: Welk type grafiek moet worden weergegeven.

en: A disk usage analyzing tool for MATE Desktop
nl: Een hulpmiddel voor schijfgebruikanalyse voor de MATE-werkomgeving

en: As its name implies, Disk Usage Analyzer is a graphical utility that you can use to view and monitor your disk usage and folder structure. It displays summary information in ring or treemap charts.
nl: Zoals zijn naam al aangeeft, is Schijfgebruikanalyse een grafisch gereedschapje waarmee u uw schijfgebruik en mapstructuur kunt bekijken en bewaken. Het toont summiere informatie in ring- of boomstructuurdiagrammen.

en: You can perform scans on a file system, your home or any other folder - local or remote. There is also an option to constantly monitor any external changes to the home directory and warn the user if a file is added/removed.
nl: U kunt een bestandssysteem onderzoeken, uw thuismap of een willekeurige andere map - lokaal of op afstand. Er is ook een optie voor het constant bewaken van externe veranderingen aan de thuismap en het waarschuwen van de gebruiker indien er een bestand wordt toegevoegd of verwijderd.

en: Scanning...
nl: Onderzoeken…

en: Total filesystem capacity:
nl: Totale capaciteit van bestandssysteem:

en: used:
nl: gebruikt:

en: available:
nl: beschikbaar:

en: Calculating percentage bars...
nl: Berekenen van percentagebalken…

en: Ready
nl: Gereed

en: Total filesystem capacity
nl: Totale capaciteit van bestandssysteem

en: Total filesystem usage
nl: Totaal gebruik van bestandssysteem

en: contains hardlinks for:
nl: bevat harde koppelingen voor:

en: %5d item | %5d items
nl[0]: %5d element
nl[1]: %5d elementen

en: Could not initialize monitoring
nl: Kon bewaking niet initialiseren

en: Changes to your home folder will not be monitored.
nl: Wijzigingen in uw persoonlijke map zullen niet worden bewaakt.

en: Move to parent folder
nl: Naar bovenliggende map verplaatsen

en: Zoom in
nl: Vergroten

en: Zoom out
nl: Verkleinen

en: Save screenshot
nl: Schermafdruk opslaan

en: View as Rings Chart
nl: Als ringdiagram tonen

en: View as Treemap Chart
nl: Als boomstructuurdiagram tonen

en: Show version
nl: Versie tonen

en: [DIRECTORY]
nl: [MAP]

en: Too many arguments. Only one directory can be specified.
nl: Te veel argumenten. Er kan slechts één map worden opgegeven.

en: Could not detect any mount point.
nl: Kon geen enkel koppelpunt vinden.

en: Without mount points disk usage cannot be analyzed.
nl: Zonder koppelpunten kan het schijfgebruik niet worden geanalyseerd.

en: Maximum depth
nl: Maximumdiepte

en: The maximum depth drawn in the chart from the root
nl: De maximumdiepte in het diagram vanaf de root

en: Chart model
nl: Diagrammodel

en: Set the model of the chart
nl: Model van het diagram instellen

en: Chart root node
nl: Root-node van diagram

en: Set the root node from the model
nl: Stel de root-node in van het model

en: Cannot create pixbuf image!
nl: Kan geen pixbuf-afbeelding aanmaken.

en: Save Snapshot
nl: Momentopname opslaan

en: _Image type:
nl: _Type afbeelding:

en: Scan
nl: Onderzoeken

en: Device
nl: Apparaat

en: Mount Point
nl: Koppelpunt

en: Filesystem Type
nl: Type bestandssysteem

en: Total Size
nl: Totale grootte

en: Available
nl: Beschikbaar

en: Cannot scan location "%s"
nl: Kan locatie ‘%s’ niet onderzoeken

en: Custom Location
nl: Aangepaste locatie

en: Public FTP
nl: Publieke FTP

en: FTP (with login)
nl: FTP (met aanmelden)

en: Windows share
nl: Gedeelde Windowsmap

en: Secure WebDAV (HTTPS)
nl: Beveiligde WebDAV (HTTPS)

en: Cannot Connect to Server. You must enter a name for the server.
nl: Kan niet met de server verbinden. U dient een naam voor de server in te voeren.

en: Please enter a name and try again.
nl: Voer a.u.b. een naam in en probeer het opnieuw.

en: _Location (URI):
nl: _Locatie (URI):

en: Optional information:
nl: Optionele informatie:

en: _Share:
nl: _Gedeelde map:

en: _Port:
nl: _Poort:

en: _Folder:
nl: _Map:

en: _User Name:
nl: _Gebruikersnaam:

en: _Domain Name:
nl: _Domeinnaam:

en: Connect to Server
nl: Met server verbinden

en: Service _type:
nl: Dienst-_type:

en: _Scan
nl: _Onderzoeken

en: Rescan your home folder?
nl: Uw persoonlijke map opnieuw onderzoeken?

en: The content of your home folder has changed. Select rescan to update the disk usage details.
nl: De inhoud van uw persoonlijke map is gewijzigd. Selecteer ‘Opnieuw onderzoeken’ om de details van het schijfgebruik bij te werken.

en: _Rescan
nl: O_pnieuw onderzoeken

en: Folder
nl: Map

en: Usage
nl: Gebruik

en: Size
nl: Grootte

en: Contents
nl: Inhoud

en: Select Folder
nl: Selecteer een map

en: _Show hidden folders
nl: _Verborgen mappen tonen

en: Cannot check an excluded folder!
nl: Kan een uitgesloten map niet controleren.

en: "%s" is not a valid folder
nl: ‘%s’ is geen geldige map

en: Could not analyze disk usage.
nl: Kon schijfgebruik niet analyseren.

en: _Open Folder
nl: Map _openen

en: Mo_ve to Trash
nl: _Naar prullenbak verplaatsen

en: Could not open folder "%s"
nl: Kon map ‘%s’ niet openen

en: There is no installed viewer capable of displaying the folder.
nl: Er is geen kijker geïnstalleerd die de map kan weergeven.

en: Could not move "%s" to the Trash
nl: Kon ‘%s’ niet naar de prullenbak verplaatsen

en: Could not move file to the Trash
nl: Kon bestand niet naar de prullenbak verplaatsen

en: There was an error displaying help.
nl: Er is een fout opgetreden bij het weergeven van de hulptekst.

en: MATE Documentation Team
nl: Documentatieploeg van MATE

en: This program is free software; you can redistribute it and/or modify it under the terms of the GNU General Public License as published by the Free Software Foundation; either version 2 of the License, or (at your option) any later version.
nl: Dit programma is vrije programmatuur; u kunt het verspreiden en/of wijzigen onder de voorwaarden van de GNU General Public License zoals gepubliceerd door de Free Software Foundation; hetzij versie 2 van deze licentie, of (naar wens) enige latere versie.

en: This program is distributed in the hope that it will be useful, but WITHOUT ANY WARRANTY; without even the implied warranty of MERCHANTABILITY or FITNESS FOR A PARTICULAR PURPOSE.  See the GNU General Public License for more details.
nl: Dit programma wordt verspreid in de hoop dat het bruikbaar zal zijn, maar ZONDER ENIGE GARANTIE; zelfs zonder de impliciete garantie voor VERKOOPBAARHEID of GESCHIKTHEID VOOR EEN BEPAALD DOEL. Zie de GNU General Public License voor meer details.

en: You should have received a copy of the GNU General Public License along with this program.  If not, see <https://www.gnu.org/licenses/>.
nl: U zou tezamen met dit programma een exemplaar moeten hebben ontvangen van de GNU General Public License. Indien niet, zie <https://www.gnu.org/licenses/>.

en: About Disk Usage Analyzer
nl: Over Schijfgebruikanalyse

en: Analyze your disk usage through a graphical tool.
nl: Analyseer uw schijfgebruik met een grafisch hulpmiddel.

en: Copyright © 2005-2010 Fabio Marzocca
    Copyright © 2011-2021 MATE developers
nl: Auteursrecht © 2005-2010 Fabio Marzocca
    Auteursrecht © 2011-2021 MATE-ontwikkelaars

en: The document does not exist.
nl: Het document bestaat niet.

en: The folder does not exist.
nl: De map bestaat niet.

en: MATE Search Tool
nl: MATE Zoekprogramma

en: A file searching tool for MATE Desktop
nl: Een bestandenzoeker voor de MATE-werkomgeving

en: MATE Search Tool is a simple but powerful utility that allows you to search for files and folders on any mounted file system. Its interface gives you instant access to a wide variety of parameters for each search, such as text contained within a file, ownership, date of modification, file size, folder exclusion, etc..
nl: MATE Zoekgereedschap is een eenvoudig maar krachtig gereedschap waarmee u bestanden en mappen kunt zoeken in elk aangekoppeld bestandssysteem. Zijn bedieningsschil geeft u direct toegang tot zeer veel soorten parameters voor elke zoekopdracht, zoals tekst in een bestand, eigendom, datum van jongste wijziging, bestandsgrootte, mapuitsluiting, enz.

en: Locate documents and folders on this computer by name or content
nl: Zoek documenten en mappen op deze computer op naam of inhoud

note: Translators: Search terms to find this application. Do NOT translate or localize the semicolons! The list MUST also end with a semicolon!
en: MATE;search;files;locate;documents;folders;computer;name;content;find;tool;
nl: MATE;zoeken;bestanden;vinden;documenten;mappen;computer;naam;inhoud;gereedschap;

en: Search history
nl: Zoekgeschiedenis

en: This key defines the items which were searched for in the past.
nl: Deze sleutel bepaalt de elementen waarnaar in het verleden werd gezocht.

en: Show Additional Options
nl: Extra opties tonen

en: Disable Quick Search
nl: Snelzoeken uitschakelen

en: This key determines if the search tool disables the use of the locate command when performing simple file name searches.
nl: Deze sleutel bepaalt of het zoekprogramma het gebruik van de opdracht ‘locate’ uitschakelt tijdens het uitvoeren van eenvoudige bestandsnaam-zoekopdrachten.

en: Quick Search Excluded Paths
nl: Uitgesloten paden bij snelzoeken

en: This key defines the paths the search tool will exclude from a quick search. The wildcards '*' and '?' are supported. The default values are /mnt/*, /media/*, /dev/*, /tmp/*, /proc/*, and /var/*.
nl: Deze sleutel bepaalt de paden die bij snelzoeken worden overgeslagen. De jokers ‘*’ en ‘?’ mogen gebruikt worden. De standaardwaarden zijn /mnt/*, /media/*, /dev/*, /tmp/*, /proc/* en /var/*.

en: Disable Quick Search Second Scan
nl: Tweede onderzoek bij snelzoeken uitschakelen

en: This key determines if the search tool disables the use of the find command after performing a quick search.
nl: Deze sleutel bepaalt of het zoekprogramma het gebruik van de opdracht ‘find’ uitschakelt na het uitvoeren van een snelzoekactie.

en: Quick Search Second Scan Excluded Paths
nl: Uitgesloten paden bij snelzoeken tweede onderzoek

en: This key defines the paths the search tool will exclude from a second scan when performing a quick search. The second scan uses the find command to search for files. The purpose of the second scan is to find files that have not been indexed. The wildcards '*' and '?' are supported. The default value is /.
nl: Deze sleutel bepaalt de paden die bij snelzoeken voor een tweede onderzoek worden overgeslagen. Het tweede onderzoek gebruikt het programma ‘find’ om bestanden te zoeken. Het doel van het tweede onderzoek is om bestanden te vinden die nog niet zijn geïndexeerd. De wildcards ‘*’ en ‘?’ mogen gebruikt worden. De standaardwaarde is /.

en: Search Result Columns Order
nl: Kolomvolgorde van zoekresultaten

en: This key defines the order of the columns in the search results. This key should not be modified by the user.
nl: Deze sleutel bepaalt de volgorde van kolommen van de zoekresultaten. Deze sleutel hoort niet aangepast te worden door de gebruiker.

en: Default Window Width
nl: Standaard-vensterbreedte

en: This key defines the window width, and it's used to remember the size of the search tool between sessions. Setting it to -1 will make the search tool use the default width.
nl: Deze sleutel bepaalt de breedte van het venster. Het wordt gebruikt om de afmeting van het zoekvenster te onthouden. Met de waarde -1 zal het zoekvenster de standaardbreedte krijgen.

en: Default Window Height
nl: Standaard-vensterhoogte

en: This key defines the window height, and it's used to remember the size of the search tool between sessions. Setting it to -1 will make the search tool use the default height.
nl: Deze sleutel bepaalt de hoogte van het venster. Het wordt gebruikt om de afmetingen van het zoekvenster te onthouden. Met de waarde -1 zal het zoekvenster de standaardhoogte krijgen.

en: Default Window Maximized
nl: Standaardvenster gemaximaliseerd

en: This key determines if the search tool window starts in a maximized state.
nl: Deze sleutel bepaalt of het venster van het zoekprogramma bij het starten gemaximaliseerd is.

en: Look in Folder
nl: Zoeken in map

en: This key defines the default value of the "Look in Folder" widget.
nl: Deze sleutel bepaalt de standaardwaarde van de widget ‘Beginnen in map’.

en: This key determines if the "Contains the text" search option is selected when the search tool is started.
nl: Deze sleutel bepaalt of de zoekoptie ‘Bevat de tekst’ geselecteerd is bij het opstarten van het zoekprogramma.

en: This key determines if the "Date modified less than" search option is selected when the search tool is started.
nl: Deze sleutel bepaalt of de zoekoptie ‘Minder dan (dagen) geleden gewijzigd’ geselecteerd is bij het opstarten van het zoekprogramma.

en: This key determines if the "Date modified more than" search option is selected when the search tool is started.
nl: Deze sleutel bepaalt of de zoekoptie ‘Meer dan (dagen) geleden gewijzigd’ geselecteerd is bij het opstarten van het zoekprogramma.

en: This key determines if the "Size at least" search option is selected when the search tool is started.
nl: Deze sleutel bepaalt of de zoekoptie ‘Grootte minstens’ geselecteerd is bij het opstarten van het zoekprogramma.

en: This key determines if the "Size at most" search option is selected when the search tool is started.
nl: Deze sleutel bepaalt of de zoekoptie ‘Grootte ten hoogste’ geselecteerd is bij het opstarten van het zoekprogramma.

en: This key determines if the "File is empty" search option is selected when the search tool is started.
nl: Deze sleutel bepaalt of de zoekoptie ‘Bestand is leeg’ geselecteerd is bij het opstarten van het zoekprogramma.

en: This key determines if the "Owned by user" search option is selected when the search tool is started.
nl: Deze sleutel bepaalt of de zoekoptie ‘Eigendom van gebruiker’ geselecteerd is bij het opstarten van het zoekprogramma.

en: This key determines if the "Owned by group" search option is selected when the search tool is started.
nl: Deze sleutel bepaalt of de zoekoptie ‘Eigendom van groep’ geselecteerd is bij het opstarten van het zoekprogramma.

en: This key determines if the "Owner is unrecognized" search option is selected when the search tool is started.
nl: Deze sleutel bepaalt of de zoekoptie ‘Eigenaar is niet bekend’ geselecteerd is bij het opstarten van het zoekprogramma.

en: This key determines if the "Name does not contain" search option is selected when the search tool is started.
nl: Deze sleutel bepaalt of de zoekoptie ‘Naam bevat niet’ geselecteerd is bij het opstarten van het zoekprogramma.

en: This key determines if the "Name matches regular expression" search option is selected when the search tool is started.
nl: Deze sleutel bepaalt of de zoekoptie ‘Naam komt overeen met reguliere uitdrukking’ geselecteerd is bij het opstarten van het zoekprogramma.

en: This key determines if the "Show hidden files and folders" search option is selected when the search tool is started.
nl: Deze sleutel bepaalt of de zoekoptie ‘Verborgen bestanden en mappen tonen’ geselecteerd is bij het opstarten van het zoekprogramma.

en: This key determines if the "Follow symbolic links" search option is selected when the search tool is started.
nl: Deze sleutel bepaalt of de zoekoptie ‘Volg symbolische koppelingen’ geselecteerd is bij het opstarten van het zoekprogramma.

en: This key determines if the "Exclude other filesystems" search option is selected when the search tool is started.
nl: Deze sleutel bepaalt of de zoekoptie ‘Andere bestandssystemen uitsluiten’ geselecteerd is bij het opstarten van het zoekprogramma.

en: File is not a valid .desktop file
nl: Bestand is geen geldig bureaubladbestand (.desktop)

en: Unrecognized desktop file Version '%s'
nl: Niet-herkende bureaubladbestandversie '%s'

en: Starting %s
nl: %s starten...

en: Application does not accept documents on command line
nl: De toepassing aanvaardt geen documenten via de opdrachtregel

en: Unrecognized launch option: %d
nl: Niet-herkende startoptie: %d

en: Can't pass document URIs to a 'Type=Link' desktop entry
nl: Kan geen document-URI's doorsturen naar een ‘Type=Link’ invoerregel

en: Not a launchable item
nl: Geen opstartbaar element

en: Disable connection to session manager
nl: Verbinding met de sessiebeheerder uitschakelen

en: Specify file containing saved configuration
nl: Geef het bestand op met de opgeslagen instellingen

en: FILE
nl: BESTAND

en: Specify session management ID
nl: Sessiebeheer-ID opgeven

en: Session management options:
nl: Opties voor sessiebeheer:

en: Show session management options
nl: Toon opties voor sessiebeheer

en: Contains the _text
nl: Bevat de _tekst

en: _Date modified less than
nl: Mi_nder dan (dagen) geleden gewijzigd

en: days
nl: dagen

en: Date modified more than
nl: M_eer dan (dagen) geleden gewijzigd

en: S_ize at least
nl: Grootte _tenminste (kilobyte)

en: kilobytes
nl: kilobyte

en: Si_ze at most
nl: Grootte _hoogstens (kilobyte)

en: File is empty
nl: Bestand is leeg

en: Owned by _user
nl: Eigendom van gebr_uiker

en: Owned by _group
nl: Eigendom van _groep

en: Owner is unrecognized
nl: Eigenaar wordt niet herkend

en: Na_me does not contain
nl: N_aam bevat niet

en: Name matches regular e_xpression
nl: Naam komt overeen met reguliere uitdru_kking

en: Show hidden and backup files
nl: Toon verborgen bestanden en reservekopiebestanden

en: Follow symbolic links
nl: Volg symbolische koppelingen

en: Exclude other filesystems
nl: Andere bestandssystemen uitsluiten

en: Show version of the application
nl: Toon versie van de toepassing

en: STRING
nl: REEKS

en: PATH
nl: PAD

en: VALUE
nl: WAARDE

en: DAYS
nl: DAGEN

en: USER
nl: GEBRUIKER

en: GROUP
nl: GROEP

en: PATTERN
nl: PATROON

en: A locate database has probably not been created.
nl: Er is waarschijnlijk nog geen gegevensbank aangemaakt voor locate.

en: Character set conversion failed for "%s"
nl: Tekenset-omzetting mislukt voor ‘%s’

en: Searching...
nl: Zoeken…

en: Search for Files
nl: Naar bestanden zoeken

en: No files found
nl: Geen bestanden gevonden

en: (stopped)
nl: (gestaakt)

en: No Files Found
nl: Geen bestanden gevonden

en: %'d File Found | %'d Files Found
nl[0]: %'d bestand gevonden
nl[1]: %'d bestanden gevonden

en: %'d file found | %'d files found
nl[0]: %'d bestand gevonden
nl[1]: %'d bestanden gevonden

en: Entry changed called for a non entry option!
nl: Veranderde invoer riep een niet-invoeroptie aan.

en: Set the text of "Name contains" search option
nl: Voer de tekst in voor de zoekoptie ‘Naam bevat’

en: Set the text of "Look in folder" search option
nl: Voer de tekst in voor de zoekoptie ‘Kijken in map’

en: Sort files by one of the following: name, folder, size, type, or date
nl: Bestanden sorteren op één van de volgende criteria: naam, map, grootte, type of datum

en: Set sort order to descending, the default is ascending
nl: Stel sorteervolgorde in op aflopend; de standaard is oplopend

en: Automatically start a search
nl: Zoekoperatie automatisch starten

en: Select the "%s" search option
nl: De zoekoptie ‘%s’ selecteren

en: Select and set the "%s" search option
nl: De zoekoptie ‘%s’ selecteren en instellen

en: Invalid option passed to sortby command line argument.
nl: Ongeldige optie meegegeven aan ‘sortby’-opdrachtregelargument

en: 
    ... Too many errors to display ...
nl: 
    …Teveel fouten om weer te geven…

en: The search results may be invalid.  There were errors while performing this search.
nl: De zoekresultaten zijn mogelijk onjuist. Er waren fouten bij het uitvoeren van de zoekopdracht.

en: Show more _details
nl: Meer _details weergeven

en: The search results may be out of date or invalid.  Do you want to disable the quick search feature?
nl: De zoekresultaten zijn mogelijk verouderd of onjuist. Wilt u de snelzoekfunctie uitschakelen?

en: Disable _Quick Search
nl: _Snelzoeken uitschakelen

en: Failed to set process group id of child %d: %s.
nl: Instellen van process-group id van dochter %d is mislukt: %s.

en: Error parsing the search command.
nl: Er is een fout opgetreden bij het verwerken van de zoekopdracht.

en: Error running the search command.
nl: Er is een fout opgetreden bij het uitvoeren van de zoekopdracht.

en: Enter a text value for the "%s" search option.
nl: Voer een tekstwaarde in voor de zoekoptie ‘%s’.

note: Translators:  Below is a string displaying the search options name and unit value.  For example, "\"Date modified less than\" in days".
en: "%s" in %s
nl: ‘%s’ in %s

en: Enter a value in %s for the "%s" search option.
nl: Geef een waarde op in %s voor de zoekoptie ‘%s’.

en: Remove "%s"
nl: ‘%s’ verwijderen

en: Click to remove the "%s" search option.
nl: Klik om de zoekoptie ‘%s’ te verwijderen.

en: A_vailable options:
nl: _Beschikbare opties:

en: Available options
nl: Beschikbare opties

en: Select a search option from the drop-down list.
nl: Selecteer een zoekoptie in de uitklaplijst.

en: Add search option
nl: Zoekoptie toevoegen

en: Click to add the selected available search option.
nl: Klik om de geselecteerde beschikbare zoekoptie toe te voegen.

en: S_earch results:
nl: Zoekr_esultaten:

en: List View
nl: Lijstweergave

en: Name
nl: Naam

en: Type
nl: Soort

en: Date Modified
nl: Wijzigingsdatum

en: _Name contains:
nl: _Naam bevat:

en: Enter a filename or partial filename with or without wildcards.
nl: Voer een gehele of gedeeltelijke bestandsnaam in, met of zonder jokertekens.

en: Name contains
nl: Naam bevat

en: _Look in folder:
nl: _Kijk in map:

en: Browse
nl: Bladeren

en: Look in folder
nl: Kijk in map

en: Select the folder or device from which you want to begin the search.
nl: Selecteer de map of het apparaat waarin u wilt beginnen met zoeken.

en: Select more _options
nl: Meer _opties selecteren

en: Select more options
nl: Meer opties selecteren

en: Click to expand or collapse the list of available options.
nl: Klik om een lijst met beschikbare opties uit te klappen of in te klappen.

en: Click to display the help manual.
nl: Klik om de handleiding weer te geven.

en: Click to close "Search for Files".
nl: Klik om ‘Bestanden zoeken’ te sluiten.

en: Click to perform a search.
nl: Klik om een zoekactie te starten.

en: Click to stop a search.
nl: Klik om een zoekactie te staken.

en: - the MATE Search Tool
nl: - het zoekprogramma van MATE

en: Failed to parse command line arguments: %s
nl: Fout bij verwerken van opdrachtregelargumenten: %s

en: Could not open help document.
nl: Kon het hulpdocument niet openen.

en: Are you sure you want to open %d document? | Are you sure you want to open %d documents?
nl[0]: Weet u zeker dat u %d document wilt openen?
nl[1]: Weet u zeker dat u %d documenten wilt openen?

en: This will open %d separate window. | This will open %d separate windows.
nl[0]: Dit zal %d afzonderlijk venster openen.
nl[1]: Dit zal %d afzonderlijke vensters openen.

en: Could not open document "%s".
nl: Kon document ‘%s’ niet openen.

en: Could not open folder "%s".
nl: Kon map ‘%s’ niet openen.

en: The caja file manager is not running.
nl: Caja-bestandsbeheer is niet actief.

en: There is no installed viewer capable of displaying the document.
nl: Er is geen kijker geïnstalleerd die in staat is om het document weer te geven.

en: Are you sure you want to open %d folder? | Are you sure you want to open %d folders?
nl[0]: Weet u zeker dat u %d map wilt openen?
nl[1]: Weet u zeker dat u %d mappen wilt openen?

en: Could not move "%s" to trash.
nl: Kon ‘%s’ niet naar de prullenbak verplaatsen.

en: Do you want to delete "%s" permanently?
nl: Wilt u ‘%s’ blijvend verwijderen?

en: Trash is unavailable.  Could not move "%s" to the trash.
nl: Prullenbak is niet beschikbaar.  Kon ‘%s’ niet naar de prullenbak verplaatsen.

en: Could not delete "%s".
nl: Kon ‘%s’ niet verwijderen.

en: Deleting "%s" failed: %s.
nl: Verwijderen van ‘%s’ is mislukt: %s.

en: Moving "%s" failed: %s.
nl: Verplaatsen van ‘%s’ is mislukt: %s.

en: _Open
nl: _Openen

en: _Open with %s
nl: _Openen met %s

en: Open with %s
nl: Openen met %s

en: Open Wit_h
nl: Openen _met

en: Open Containing _Folder
nl: Bevattende _map openen

en: Copy _Path
nl: _Pad kopiëren

en: _Save Results As...
nl: Resultaten opslaan _als…

en: Save Search Results As...
nl: Zoekresultaten opslaan als…

en: Could not save document.
nl: Kon document niet opslaan.

en: You did not select a document name.
nl: U heeft geen documentnaam gekozen.

en: Could not save "%s" document to "%s".
nl: Kon document ‘%s’ niet opslaan op ‘%s’.

en: The document "%s" already exists.  Would you like to replace it?
nl: Het document ‘%s’ bestaat reeds.  Wilt u het vervangen?

en: If you replace an existing file, its contents will be overwritten.
nl: Als u een bestaand bestand vervangt, zal de inhoud overschreven worden.

en: _Replace
nl: _Vervangen

en: The document name you selected is a folder.
nl: De documentnaam die u gaf is een map.

en: You may not have write permissions to the document.
nl: U heeft mogelijk geen schrijfrechten voor het document.

en: today at %-I:%M %p
nl: vandaag om %H:%M

en: yesterday at %-I:%M %p
nl: gisteren om %H:%M

en: %A, %B %-d %Y at %-I:%M:%S %p
nl: %A, %B %-d %Y om %-I:%M:%S %p

en: link (broken)
nl: koppeling (kapot)

en: link to %s
nl: koppeling naar %s

en:  (copy)
nl:  (kopie)

en:  (another copy)
nl:  (tweede kopie)

en: th copy)
nl: de kopie)

en: st copy)
nl: ste kopie)

en: nd copy)
nl: de kopie)

en: rd copy)
nl: de kopie)

en: %s (copy)%s
nl: %s (kopie)%s

en: %s (another copy)%s
nl: %s (tweede kopie)%s

en: %s (%dth copy)%s
nl: %s (%dde kopie)%s

en: %s (%dst copy)%s
nl: %s (%dste kopie)%s

en: %s (%dnd copy)%s
nl: %s (%dde kopie)%s

en: %s (%drd copy)%s
nl: %s (%dde kopie)%s

en:  (invalid Unicode)
nl:  (ongeldige Unicode)

en: Log File Viewer
nl: Logboekweergave

en: View or monitor system log files
nl: Systeemlogboeken bekijken of bewaken

note: Translators: Search terms to find this application. Do NOT translate or localize the semicolons! The list MUST also end with a semicolon!
en: MATE;monitor;view;system;log;files;logviewer;
nl: MATE;bewaken;bekijken;systeem;logboek;bestanden;logboekkijker;

en: Log file to open up on startup
nl: Bij opstarten te openen logboek

en: Specifies the log file displayed at startup. The default is either /var/adm/messages or /var/log/messages, depending on your operating system.
nl: Geeft aan welk logboek bij het opstarten geopend moet worden. Standaard is dit /var/adm/messages of /var/log/messages, afhankelijk van uw besturingssysteem.

en: Size of the font used to display the log
nl: Grootte van het lettertype bij weergave van het logboek

en: Specifies the size of the fixed-width font used to display the log in the main tree view. The default is taken from the default terminal font size.
nl: Geeft de grootte op van het vaste-breedte-lettertype voor de tekst van het logboek in het hoofdvenster. De standaard is gelijk aan het standaardlettertype van het terminalvenster.

en: Height of the main window in pixels
nl: Hoogte van het hoofdvenster in beeldpunten

en: Specifies the height of the log viewer main window in pixels.
nl: Geeft de hoogte aan van het hoofdvenster voor logboekweergave in beeldpunten.

en: Width of the main window in pixels
nl: Breedte van het hoofdvenster in beeldpunten

en: Specifies the width of the log viewer main window in pixels.
nl: Geeft de breedte aan van het hoofdvenster voor logboekweergave in beeldpunten.

en: Log files to open up on startup
nl: Bij opstarten te openen logboeken

en: Specifies a list of log files to open up at startup. A default list is created by reading /etc/syslog.conf.
nl: Geeft een lijst aan met logboeken die bij het opstarten moeten worden geopend. Er wordt een standaardlijst aangemaakt met de gegevens in /etc/syslog.conf.

en: List of saved filters
nl: Lijst met opgeslagen filters

en: List of saved regexp filters
nl: Lijst met opgeslagen regexp-filters

en: _Cancel
nl: _Afbreken

en: _Apply
nl: _Toepassen

en: _Name:
nl: _Naam:

en: _Regular Expression:
nl: _Reguliere uitdrukking:

en: Highlight
nl: Accentueren

en: Foreground:
nl: Tekstkleur:

en: Background:
nl: Achtergrond:

en: Hide
nl: Verbergen

en: Impossible to open the file %s
nl: Openen van het bestand ‘%s’ onmogelijk

en: Filter name is empty!
nl: Filternaam is leeg.

en: Filter name may not contain the ':' character
nl: Het teken ‘:’ mag niet in de filternaam voorkomen

en: Regular expression is empty!
nl: Reguliere uitdrukking is leeg.

en: Regular expression is invalid: %s
nl: Reguliere uitdrukking is ongeldig: %s

en: Please specify either foreground or background color!
nl: Geef a.u.b. een tekst- of achtergrondkleur op.

en: Edit filter
nl: Filter bewerken

en: Add new filter
nl: Nieuw filter toevoegen

en: _Find:
nl: _Zoeken:

en: Find Previous
nl: Zoek vorige

en: Find previous occurrence of the search string
nl: Zoek naar vorige positie waar de zoekreeks voorkomt

en: Find Next
nl: Zoek volgende

en: Find next occurrence of the search string
nl: Zoek naar volgende positie waar de zoekreeks voorkomt

en: Clear the search string
nl: Zoekterm wissen

en: Error while uncompressing the GZipped log. The file might be corrupt.
nl: Fout bij het uitpakken van een met GZip ingepakt logboek. Het bestand is mogelijk beschadigd.

en: You don't have enough permissions to read the file.
nl: U heeft niet genoeg rechten om dit bestand te lezen.

en: The file is not a regular file or is not a text file.
nl: Dit bestand is geen normaal bestand of geen tekstbestand.

en: This version of System Log does not support GZipped logs.
nl: Deze versie van het systeemlogboek ondersteunt geen met GZip ingepakte logboeken.

en: Loading...
nl: Laden…

en: %s - Version %s
    Copyright (C) 2004-2008 Vincent Noel, Cosimo Cecchi and others.
    Copyright (C) 2011-2021 MATE developers.
nl: %s - Versie %s
    Auteursrecht (C) 2004-2008 Vincent Noel, Cosimo Cecchi en anderen.
    Auteursrecht (C) 2011-2021 MATE-ontwikkelaars.

en: Show the application's version
nl: Toon de versie van de toepassing

en: [LOGFILE...]
nl: [LOGBOEK…]

en:  - Browse and monitor logs
nl:  - Logboeken doorbladeren en bewaken

en: Log Viewer
nl: Logboekweergave

en: System Log Viewer
nl: Systeemlogboekweergave

en: last update: %s
nl: laatste keer bijgewerkt: %s

en: %d lines (%s) - %s
nl: %d regels (%s) - %s

en: Open Log
nl: Logboek _openen

en: There was an error displaying help: %s
nl: Er is een fout opgetreden bij de hulptekstweergave: %s

en: Wrapped
nl: Ingepakt

en: Not found
nl: Niet gevonden

en: About System Log Viewer
nl: Over Systeemlogboekweergave

en: Copyright © 1998-2008 Free Software Foundation, Inc.
    Copyright © 2011-2021 MATE developers
nl: Auteursrecht © 1998-2008 Free Software Foundation, Inc.
    Auteursrecht © 2011-2021 MATE-ontwikkelaars

en: View, monitor or analyze your system logs in a gradual manner.
nl: Bekijk, bewaak of analyseer uw systeemlogboeken op een geleidelijke wijze.

en: _File
nl: _Bestand

en: _Open...
nl: _Openen…

en: Open a log from file
nl: Een logboek openen vanuit een bestand

en: Close this log
nl: Dit logboek sluiten

en: _Quit
nl: A_fsluiten

en: Quit the log viewer
nl: Logboekweergave afsluiten

en: _Copy
nl: _Kopiëren

en: Copy the selection
nl: De selectie kopiëren

en: Select _All
nl: _Alles kiezen

en: Select the entire log
nl: Selecteer de gehele logboektekst

en: _Find...
nl: _Zoeken...

en: Find a word or phrase in the log
nl: Zoek een woord of zin in het logboek

en: Zoom _In
nl: Ver_groten

en: Bigger text size
nl: Grotere tekst

en: Zoom _Out
nl: Ver_kleinen

en: Smaller text size
nl: Kleinere tekst

en: _Normal Size
nl: _Normale afmetingen

en: Normal text size
nl: Normale tekstgrootte

en: Manage Filters
nl: Filters beheren

en: Manage filters
nl: Filters beheren

en: Open the help contents for the log viewer
nl: Open de hulptekst voor de logboekweergave

en: _About
nl: _Over

en: Show the about dialog for the log viewer
nl: Toon infovenster van de logboekweergave

en: _Statusbar
nl: _Statusbalk

en: Show Status Bar
nl: Statusbalk weergeven

en: Side _Pane
nl: _Zijpaneel

en: Show Side Pane
nl: Zijpaneel tonen

en: Show matches only
nl: Alleen overeenkomsten tonen

en: Only show lines that match one of the given filters
nl: Toon alleen regels die overeenkomen met één van de opgegeven filters

en: Can't read from "%s"
nl: Kan niet lezen vanaf ‘%s’

en: Version:
nl: Versie:

en: Could not open the following files:
nl: Kon de volgende bestanden niet openen:

en: Default
nl: Standaard

en: Default Dictionary Server
nl: Standaard-woordenboekserver

en: MATE Dictionary
nl: MATE Woordenboek

en: Check word definitions and spellings in an online dictionary
nl: Zoek betekenissen en spelling van woorden op in een woordenboek op het internet

note: Translators: Search terms to find this application. Do NOT translate or localize the semicolons! The list MUST also end with a semicolon!
en: MATE;dictionary;applet;thesaurus;spelling;definitions;online;
nl: MATE;woordenboek;werkbalkhulpje;spelling;definities;internet;

en: A dictionary for MATE Desktop
nl: Een woordenboek voor de MATE-werkomgeving

en: MATE Dictionary allows you to look up words in on-line dictionaries. It comes preconfigured with a list of Dict servers (RFC 2229), to which you can add your own sources, while you can select specific servers for a specific query.
nl: Met MATE Woordenboek kunt u woorden opzoeken in internetwoordenboeken. Standaard bevat het een lijst van Dict-servers (RFC 2229), waaraan u uw eigen hulpbronnen kunt toevoegen. Tevens kunt u specifieke servers kiezen voor een specifieke zoekopdracht.

en: Dictionary Applet Factory
nl: Fabriek voor Woordenboek-programmaatje

en: Factory for the dictionary applet
nl: Fabriek voor het woordenboek-programmaatje

en: Dictionary Look up
nl: Opzoeken in woordenboek

en: Look up words in a dictionary
nl: Woorden opzoeken in een woordenboek

en: The default database to use
nl: De standaardgegevensbank die gebruikt moet worden

en: The name of the default individual database or meta-database to use on a dictionary source. An exclamation mark ("!") means that all the databases present in a dictionary source should be searched
nl: De naam van de gegevensbank of meta-gegevensbank die standaard moet worden gebruikt bij een woordenboekbron. Een uitroepteken ‘!’ betekent dat alle beschikbare woordenboeken in de woordenboekbron moeten worden doorzocht

en: The default search strategy to use
nl: De standaard-zoekstrategie die gebruikt moet worden

en: The name of the default search strategy to use on a dictionary source, if available. The default strategy is 'exact', that is match exact words.
nl: De naam van de standaard-zoekstrategie die gebruikt moet worden in een woordenboekbron, indien beschikbaar. De standaardstrategie is ‘exact’, dat wil zeggen: de woorden moeten exact overeenkomen.

en: The font to be used when printing
nl: Het lettertype dat bij het afdrukken gebruikt wordt

en: The font to be used when printing a definition.
nl: Het lettertype dat gebruikt wordt bij het afdrukken van een betekenis.

en: The name of the dictionary source used
nl: De naam van de gebruikte woordenboekbron

en: The name of the dictionary source used to retrieve the definitions of words.
nl: De naam van de woordenboekbron die gebruikt wordt voor het ophalen van de betekenissen van woorden.

en: Thai
nl: Thais

en: Longdo Thai-English Dictionaries
nl: Longdo Thais-Engels woordenboeken

en: Client Name
nl: Clientnaam

en: The name of the client of the context object
nl: De naam van de client van het contextobject

en: Hostname
nl: Computernaam

en: The hostname of the dictionary server to connect to
nl: De computernaam van de woordenboekserver waarmee moet worden verbonden

en: Port
nl: Poort

en: The port of the dictionary server to connect to
nl: De poort van de woordenboekserver waarmee wordt verbonden

en: The status code as returned by the dictionary server
nl: De statuscode die door de woordenboekserver wordt gemeld

en: No connection to the dictionary server at '%s:%d'
nl: Geen verbinding met de woordenboekserver op ‘%s:%d’

en: Lookup failed for hostname '%s': no suitable resources found
nl: Zoekopdracht mislukt voor computernaam ‘%s’: geen geschikte bronnen gevonden

en: Lookup failed for host '%s': %s
nl: Zoekopdracht mislukt voor computer ‘%s’: %s

en: Lookup failed for host '%s': host not found
nl: Zoekopdracht mislukt voor computer ‘%s’: computer niet gevonden

en: Unable to connect to the dictionary server at '%s:%d'. The server replied with code %d (server down)
nl: Kon niet verbinden met de woordenboekserver op ‘%s:%d’. De server antwoordde met code %d (server ligt plat)

en: Unable to parse the dictionary server reply
    : '%s'
nl: Kon het antwoord van de woordenboekserver niet verwerken
    : ‘%s’

en: No definitions found for '%s'
nl: Geen betekenissen gevonden voor ‘%s’

en: Invalid database '%s'
nl: Ongeldige gegevensbank ‘%s’

en: Invalid strategy '%s'
nl: Ongeldige strategie ‘%s’

en: Bad command '%s'
nl: Foutieve opdracht ‘%s’

en: Bad parameters for command '%s'
nl: Foutieve parameters voor opdracht ‘%s’

en: No databases found on dictionary server at '%s'
nl: Geen gegevensbank gevonden op woordenboekserver op ‘%s’

en: No strategies found on dictionary server at '%s'
nl: Geen strategieën gevonden op woordenboekserver op ‘%s’

en: Connection failed to the dictionary server at %s:%d
nl: Verbinding mislukt voor de woordenboekserver op %s:%d

en: Error while reading reply from server:
    %s
nl: Fout bij het lezen van het antwoord van server:
    %s

en: Connection timeout for the dictionary server at '%s:%d'
nl: Verbinding mislukt (tijdslimiet overschreden) voor de woordenboekserver op ‘%s:%d’

en: No hostname defined for the dictionary server
nl: Geen computernaam opgegeven voor de woordenboekserver

en: Unable to create socket
nl: Kon geen socket aanmaken

en: Unable to set the channel as non-blocking: %s
nl: Kon het kanaal niet instellen als non-blocking: %s

en: Unable to connect to the dictionary server at '%s:%d'
nl: Kon geen verbinding maken met de woordenboekserver op ‘%s:%d’

en: Local Only
nl: Alleen lokaal

en: Whether the context uses only local dictionaries or not
nl: Of de context alleen lokale woordenboeken gebruikt of niet

en: Reload the list of available databases
nl: Lijst van beschikbare gegevensbanken herladen

en: Clear the list of available databases
nl: Lijst van beschikbare gegevensbanken wissen

en: Error while matching
nl: Fout tijdens zoeken

en: F_ind:
nl: _Zoeken:

en: _Previous
nl: Vo_rige

en: _Next
nl: V_olgende

en: Error while looking up definition
nl: Fout bij het opzoeken van de betekenis

en: Another search is in progress
nl: Er is al een andere zoekopdracht aan de gang

en: Please wait until the current search ends.
nl: Wacht a.u.b. totdat de huidige zoekopdracht is voltooid.

en: Error while retrieving the definition
nl: Fout bij het ophalen van de betekenis

en: Filename
nl: Bestandsnaam

en: The filename used by this dictionary source
nl: De bestandsnaam die gebruikt wordt door deze woordenboekbron

en: The display name of this dictionary source
nl: De weergavenaam van deze woordenboekbron

en: Description
nl: Beschrijving

en: The description of this dictionary source
nl: De omschrijving van deze woordenboekbron

en: Database
nl: Gegevensbank

en: The default database of this dictionary source
nl: De standaardgegevensbank van deze woordenboekbron

en: Strategy
nl: Strategie

en: The default strategy of this dictionary source
nl: De standaardstrategie van deze woordenboekbron

en: The transport mechanism used by this dictionary source
nl: Het transportmechanisme dat wordt gebruikt door deze woordenboekbron

en: The GdictContext bound to this source
nl: De GdictContext die aan deze bron is verbonden

en: Invalid transport type '%d'
nl: Ongeldig transporttype ‘%d’

en: No '%s' group found inside the dictionary source definition
nl: Geen ‘%s’-groep gevonden binnen de betekenis van de woordenboekbron

en: Unable to get the '%s' key inside the dictionary source definition: %s
nl: Kon de ‘%s’-sleutel niet verkrijgen binnen de betekenis van de woordenboekbron: %s

en: Unable to get the '%s' key inside the dictionary source definition file: %s
nl: Kon de ‘%s’-sleutel niet verkrijgen binnen het betekenisbestand van de woordenboekbron: %s

en: Dictionary source does not have name
nl: Woordenboekbron heeft geen naam

en: Dictionary source '%s' has invalid transport '%s'
nl: Woordenboekbron ‘%s’ heeft een ongeldig transport ‘%s’

en: Reload the list of available sources
nl: Herlaad de lijst met beschikbare bronnen

en: Paths
nl: Paden

en: Search paths used by this object
nl: Zoekpaden die door dit object worden gebruikt

en: Sources
nl: Bronnen

en: Dictionary sources found
nl: Woordenboekbronnen gevonden

en: Clear the list of similar words
nl: Wis de lijst met vergelijkbare woorden

en: The GdictContext object used to get the word definition
nl: Het GdictContext-object dat gebruikt wordt om de betekenis van het woord te verkrijgen

en: The database used to query the GdictContext
nl: De gebruikte gegevensbank voor de zoekopdracht op GdictContext

en: The strategy used to query the GdictContext
nl: De te gebruiken strategie voor de zoekopdracht op GdictContext

en: Reload the list of available strategies
nl: Herlaad de lijst met beschikbare strategieën

en: Clear the list of available strategies
nl: Wis de lijst met beschikbare strategieën

en: GDict debugging flags to set
nl: In te stellen GDict-vlaggen voor foutopsporing

en: FLAGS
nl: VLAGGEN

en: GDict debugging flags to unset
nl: Uit te zetten GDict-vlaggen voor foutopsporing

en: GDict Options
nl: GDict-opties

en: Show GDict Options
nl: GDict-opties tonen

en: Look up words or terms in a dictionary source.
nl: Zoek woorden of bewoordingen op in een woordenboekbron.

en: About Dictionary
nl: Over Woordenboek

en: Copyright © 2005-2006 Emmanuele Bassi
    Copyright © 2011-2021 MATE developers
nl: Auteursrecht © 2005-2006 Emmanuele Bassi
    Auteursrecht © 2011-2021 MATE-ontwikkelaars

note: Translators: the first is the word found, the second is the * database name and the last is the definition's text; please * keep the new lines.
en: Definition for '%s'
      From '%s':
    
    %s
nl: Betekenis voor ‘%s’
      Uit ‘%s’:
    
    %s

en: Error: %s
nl: Fout: %s

en: See mate-dictionary --help for usage
nl: Zie mate-dictionary --help voor gebruik

en: Unable to find a suitable dictionary source
nl: Kan geen geschikte woordenboekbron vinden

en: Error while looking up the definition of "%s":
    %s
nl: Fout bij het opzoeken van de betekenis van ‘%s’:
    %s

en: Words to look up
nl: De op te zoeken woorden

en: word
nl: woord

en: Words to match
nl: Op te zoeken woorden

en: Dictionary source to use
nl: Te gebruiken woordenboekbron

en: source
nl: bron

en: Print result to the console
nl: Resultaat tonen in de terminal

en: Database to use
nl: Te gebruiken gegevensbank

en:  - Look up words in dictionaries
nl: - Woorden opzoeken in woordenboeken

en: Save a Copy
nl: Een kopie opslaan

en: Untitled document
nl: Naamloos document

en: Error while writing to '%s'
nl: Er is een fout opgetreden bij het schrijven naar ‘%s’

en: Clear the definitions found
nl: Wis de gevonden betekenissen

en: Clear definition
nl: Betekenis wissen

en: Clear the text of the definition
nl: Wis de tekst van de betekenis

en: Print the definitions found
nl: Druk de gevonden betekenissen af

en: Print definition
nl: Betekenis afdrukken

en: Print the text of the definition
nl: Druk de tekst van de betekenis af

en: Save the definitions found
nl: Sla de gevonden betekenissen op

en: Save definition
nl: Betekenis opslaan

en: Save the text of the definition to a file
nl: Sla de tekst van de betekenis op in een bestand

en: Click to view the dictionary window
nl: Klik om het woordenboekvenster te tonen

en: Toggle dictionary window
nl: Woordenboekvenster aan/uit

en: Show or hide the definition window
nl: Toon of verberg het betekenissenvenster

en: Type the word you want to look up
nl: Tik het woord in dat u wilt opzoeken

en: Dictionary entry
nl: Woordenboek-invoer

en: Look up words in dictionaries
nl: Woorden opzoeken in woordenboeken

en: Dictionary Preferences
nl: Woordenboek-voorkeuren

en: There was an error while displaying help
nl: Er is een fout opgetreden bij het weergeven van de hulptekst

en: No dictionary source available with name '%s'
nl: Geen woordenboekbron beschikbaar met de naam ‘%s’

en: Unable to find dictionary source
nl: Kan geen woordenboekbron vinden

en: No context available for source '%s'
nl: Geen context beschikbaar voor bron ‘%s’

en: Unable to create a context
nl: Kan geen context aanmaken

en: _Look Up Selected Text
nl: Geselecteerde tekst op_zoeken

en: Cl_ear
nl: _Wissen

en: _Print
nl: _Afdrukken

en: _Save
nl: Op_slaan

en: Preferences
nl: Voorkeuren

en: Unable to rename file '%s' to '%s': %s
nl: Kan het bestand ‘%s’ niet hernoemen naar ‘%s’: %s

en: Unable to create the data directory '%s': %s
nl: Kan de gegevensmap ‘%s’ niet aanmaken: %s

en: Edit Dictionary Source
nl: Woordenboekbron bewerken

en: Add Dictionary Source
nl: Woordenboekbron toevoegen

en: Remove "%s"?
nl: ‘%s’ verwijderen?

en: This will permanently remove the dictionary source from the list.
nl: Dit zal de woordenboekbron definitief verwijderen uit de lijst.

en: Unable to remove source '%s'
nl: Kan bron ‘%s’ niet verwijderen

en: Add a new dictionary source
nl: Voeg een nieuwe woordenboekbron toe

en: Remove the currently selected dictionary source
nl: Verwijder de thans geselecteerde woordenboekbron

en: Edit the currently selected dictionary source
nl: Bewerk de thans geselecteerde woordenboekbron

en: Set the font used for printing the definitions
nl: Stel het lettertype in voor het afdrukken van de betekenissen

en: Unable to display the preview: %s
nl: Kan voorbeeld niet weergeven: %s

en: Unable to create a source file
nl: Kan geen bronbestand aanmaken

en: Unable to save source file
nl: Kan bronbestand niet opslaan

en: Searching for '%s'...
nl: Zoeken naar ‘%s’…

en: No definitions found
nl: Geen betekenissen gevonden

en: A definition found | %d definitions found
nl[0]: Een definitie gevonden
nl[1]: %d definities gevonden

en: %s - Dictionary
nl: %s - Woordenboek

en: _Go
nl: _Ga naar

en: _New
nl: _Nieuw

en: New look up
nl: Nieuwe zoekopdracht

en: _Save a Copy...
nl: Een kopie op_slaan…

en: P_review...
nl: _Voorbeeld…

en: Preview this document
nl: Voorbeeldweergave van dit document

en: _Print...
nl: _Afdrukken…

en: Print this document
nl: Dit document afdrukken

en: _Find
nl: _Zoeken

en: Find a word or phrase in the document
nl: Zoek een woord of een zin in het document

en: Find Ne_xt
nl: V_olgende zoeken

en: Find Pre_vious
nl: Vo_rige zoeken

en: _Preferences
nl: _Voorkeuren

en: _Previous Definition
nl: Vo_rige betekenis

en: Go to the previous definition
nl: Ga naar de vorige betekenis

en: _Next Definition
nl: V_olgende betekenis

en: Go to the next definition
nl: Ga naar de volgende betekenis

en: _First Definition
nl: _Eerste betekenis

en: Go to the first definition
nl: Ga naar de eerste betekenis

en: _Last Definition
nl: _Laatste betekenis

en: Go to the last definition
nl: Ga naar de laatste betekenis

en: Similar _Words
nl: Vergelijkbare _woorden

en: Dictionary Sources
nl: Woordenboekbronnen

en: Available _Databases
nl: Beschikbare _gegevensbanken

en: Available St_rategies
nl: Beschikbare _strategieën

en: _Sidebar
nl: _Zijpaneel

en: S_tatusbar
nl: _Statusbalk

en: Dictionary source `%s' selected
nl: Woordenboekbron ‘%s’ geselecteerd

en: Strategy `%s' selected
nl: Strategie ‘%s’ geselecteerd

en: Database `%s' selected
nl: Gegevensbank ‘%s’ geselecteerd

en: Word `%s' selected
nl: Woord ‘%s’ geselecteerd

en: Double-click on the word to look up
nl: Dubbelklik op het woord dat u wilt opzoeken

en: Double-click on the matching strategy to use
nl: Dubbelklik op de te gebruiken strategie

en: Double-click on the source to use
nl: Dubbelklik op de te gebruiken bron

en: Double-click on the database to use
nl: Dubbelklik op de te gebruiken gegevensbank

en: Look _up:
nl: _Opzoeken:

en: Similar words
nl: Vergelijkbare woorden

en: Available dictionaries
nl: Beschikbare woordenboeken

en: Available strategies
nl: Beschikbare strategieën

en: Dictionary sources
nl: Woordenboekbronnen

en: _Select a dictionary source for looking up words:
nl: _Selecteer een woordenboekbron voor het opzoeken van woorden:

en: Source
nl: Bron

en: _Print font:
nl: _Afdruklettertype:

en: _Description:
nl: _Omschrijving:

en: Source Name
nl: Naam van bron

en: H_ostname:
nl: Computernaam:

en: Dictionaries
nl: Woordenboeken

en: Strategies
nl: Strategieën

en: MATE Disk Image Mounter
nl: MATE Schijfkopie-aankoppelaar

en: Attach and mount one or more disk image files
nl: Koppel één of meer schijfkopiebestanden aan

en: An error occurred
nl: Er is een fout opgetreden

en: Allow writing to the image
nl: Schrijven naar de schijfkopie toestaan

en: All Files
nl: Alle bestanden

en: Disk Images (*.img, *.iso)
nl: Schijfkopieën (*.img, *.iso)

en: Select Disk Image(s) to Mount
nl: Kies aan te koppelen schijfkopieën

en: _Mount
nl: Aan_koppelen

en: Set up _read-only mount
nl: Alleen-lezen-aankoppeling instellen

en: If checked, the mount will be read-only. This is useful if you don't want the underlying disk image to be modified
nl: Indien aangevinkt zal het aangekoppelde alleen-lezen zijn. Dit is nuttig indien u niet wilt dat de schijfkopie wordt gewijzigd

en: Error connecting to udisks daemon: %s (%s, %d)
nl: Fout bij het verbindingen met de udisks-achtergronddienst: %s (%s, %d)

en: Attach and mount one or more disk image files.
nl: Koppel één of meer schijfkopiebestanden aan.

en: Cannot open `%s' - maybe the volume isn't mounted?
nl: Kan `%s' niet openen - misschien is het medium niet aangekoppeld?

en: Error opening `%s': %m
nl: Fout bij openen van `%s': %m

en: Error attaching disk image: %s (%s, %d)
nl: Fout bij aankoppelen schijfkopie: %s (%s, %d)

en: MATE Screenshot
nl: MATE Schermafdruk

en: A screenshot utility for MATE Desktop
nl: Een schermafdruk-hulpprogramma voor de MATE-werkomgeving

en: MATE Screenshot is a simple utility that lets you capture screenshots of your desktop or of application windows. You can select to copy them to the system clipboard or save them in Portable Network Graphics (.png) image format.
nl: MATE Schermafdruk is een eenvoudig gereedschapje waarmee u schermafdrukken kunt maken van uw bureaublad of toepassingsvensters. U kunt ervoor kiezen om hen naar het systeemklembord te kopiëren of om hen op te slaan als Portable Network Graphics (.png) bestanden.

en: Take Screenshot
nl: Schermafdruk maken

en: Save images of your desktop or individual windows
nl: Afbeeldingen opslaan van uw bureaublad of van individuele vensters

note: Translators: Search terms to find this application. Do NOT translate or localize the semicolons! The list MUST also end with a semicolon!
en: MATE;screenshot;snapshot;desktop;window;image;
nl: MATE;schermafdruk;foto;bureaublad;venster;afbeelding;

en: Save Screenshot
nl: Schermafdruk opslaan

en: C_opy to Clipboard
nl: Naar klembord k_opiëren

en: Save in _folder:
nl: Opslaan in _map:

en: Screenshot delay
nl: Vertraging voor schermafdruk

en: The number of seconds to wait before taking the screenshot.
nl: Het aantal te wachten seconden voordat de schermafdruk gemaakt wordt.

en: Screenshot directory
nl: Schermafdrukmap

en: The directory the last screenshot was saved in.
nl: Map waarin de laatste schermafdruk werd opgeslagen.

en: Include Border
nl: Vensterrand opnemen

en: Include the window manager border along with the screenshot
nl: Neem de vensterrand van de vensterbeheerder op in de schermafdruk

en: Include Pointer
nl: Muisaanwijzer opnemen

en: Include the pointer in the screenshot
nl: Neem de muisaanwijzer op in de schermafdruk

en: Border Effect
nl: Vensterrand-effect

en: Effect to add to the outside of a border. Possible values are "shadow", "none", and "border".
nl: Effect dat aan de buitenkant van een vensterrand wordt toegevoegd. Mogelijke waarden zijn ‘shadow’, ‘none’, en ‘border’.

en: Error loading the help page
nl: Fout bij laden van hulptekst

en: None
nl: Geen

en: Drop shadow
nl: Slagschaduw

en: Border
nl: Rand

en: Include _pointer
nl: _Muisaanwijzer opnemen

en: Include the window _border
nl: De _vensterrand opnemen

en: Apply _effect:
nl: _Effect toepassen:

en: Grab the whole _desktop
nl: Gehele _bureaublad

en: Grab the current _window
nl: Huidige _venster

en: Select _area to grab
nl:  _Gebied selecteren

en: Grab _after a delay of
nl: Na een wachttijd van

en: seconds
nl: seconden

en: Effects
nl: Effecten

en: Take _Screenshot
nl: _Schermafdruk maken

en: Error while saving screenshot
nl: Fout bij opslaan van schermafdruk

en: Impossible to save the screenshot to %s.
     Error was %s.
     Please choose another location and retry.
nl: Kon schermafdruk niet opslaan naar ‘%s’.
    Foutmelding: %s.
    Kies a.u.b. een andere locatie en probeer opnieuw.

en: Screenshot taken
nl: Schermafdruk gemaakt

en: Unable to take a screenshot of the current window
nl: Kan geen schermafdruk maken van het huidige venster

en: Screenshot at %s.png
nl: Schermafdruk op %s.png

en: Screenshot at %s - %d.png
nl: Schermafdruk op %s - %d.png

en: Grab a window instead of the entire screen
nl: Maak een afdruk van een enkel venster en niet van het gehele scherm

en: Grab an area of the screen instead of the entire screen
nl: Maak een afdruk van een gedeelte van het scherm

en: Send grabbed area directly to the clipboard
nl: Verstuur vastgepakte oppervlakte direct naar het klembord

en: Include the window border with the screenshot
nl: Neem de vensterrand mee in de schermafdruk

en: Remove the window border from the screenshot
nl: Verwijder de vensterrand uit de schermafdruk

en: Take screenshot after specified delay [in seconds]
nl: Maak schermafdruk na opgegeven vertraging [in seconden]

en: Effect to add to the border (shadow, border or none)
nl: Effect voor de vensterrand (schaduw, rand of geen)

en: Interactively set options
nl: Interactief opties instellen

en: Print version information and exit
nl: Druk versie-informatie af en sluit af

en: Take a picture of the screen
nl: Maak een foto van het scherm

en: Conflicting options: --clipboard and --interactive should not be used at the same time.
nl: Conflicterende opties: --clipboard en --interactive mogen niet tezelfdertijd worden gebruikt.

en: Conflicting options: --window and --area should not be used at the same time.
nl: Tegenstrijdige opties: ‘--window’ en ‘--area’ kunnen niet tegelijk worden gebruikt.

en: Error loading UI definition file for the screenshot program: 
    %s
    
    Please check your installation of mate-utils.
nl: Tijdens het laden van het gebruikersschil-definitiebestand voor het schermafdrukprogramma is er een fout opgetreden:
    %s
    
    Controleer a.u.b. uw installatie van mate-utils.

en: Select a folder
nl: Kies een map

en: Screenshot.png
nl: Schermafdruk.png

en: Unable to clear the temporary folder:
    %s
nl: Kan de tijdelijke map niet leegmaken:
    %s

en: The child save process unexpectedly exited.  We are unable to write the screenshot to disk.
nl: Het dochterproces waarmee het opslaan werd uitgevoerd is onverwacht afgebroken.  Het is niet mogelijk om de schermafdruk op de schijf op te slaan.

en: Unknown error saving screenshot to disk
nl: Onbekende fout opgetreden bij het opslaan van schermafdruk naar schijf

en: File already exists
nl: Bestand bestaat al

en: The file "%s" already exists. Would you like to replace it?
nl: Het bestand ‘%s’ bestaat reeds.  Wilt u het vervangen?

en: Saving file...
nl: Bestand opslaan…

en: Can't access source file
nl: Kan bronbestand niet openen
