mate-utils 1.25.1 - en to oc translation catalogue (436 entries)

en: MATE Disk Usage Analyzer
oc: Analisador MATE d’utilizacion dels disques

en: Check folder sizes and available disk space
oc: Verificar la talha dels dossièr e l’espaci disc liure

note: Translators: Search terms to find this application. Do NOT translate or localize the semicolons! The list MUST also end with a semicolon!
en: MATE;check;disk;usage;analyze;size;space;
oc: MATE;check;disk;usage;analyze;size;space;disc;analisi;

en: Disk Usage Analyzer Preferences
oc: Preferéncias de l'analisador d’utilizacion dels disques

en: _Help
oc: Aju_da

en: _Close
oc: _Tampar

en: Select _devices to include in filesystem scan:
oc: Causir los _periferics d’inclure a l’analisi :

en: _Monitor changes to your home folder
oc: _Susvelhar las modificacions del repertòri personal

en: _Analyzer
oc: A_nalisa

en: Scan _Home Folder
oc: Analisar _repertòri personal

en: Scan _Filesystem
oc: Analisar lo sistèma de _fichièrs

en: Scan F_older...
oc: Analisar lo sistèma de _fichièrs...

en: S_can Remote Folder...
oc: Analisar un dossièr _alonhat...

en: _Edit
oc: _Edicion

en: _Expand All
oc: _Desplegar tot

en: _Collapse All
oc: _Reduire tot

en: _View
oc: _Afichatge

en: _Toolbar
oc: _Barra d'espleches

en: St_atusbar
oc: B_arra d'estat

en: All_ocated Space
oc: Espaci _atribuit

en: _Contents
oc: _Ensenhador

en: Disk Usage Analyzer
oc: Analisador MATE d’utilizacion dels disques

en: Scan home folder
oc: Analisar lo repertòri personal

en: Scan Home
oc: Analisar lo repertòri personal

en: Scan filesystem
oc: Analisar los fichièrs sistèma

en: Scan Filesystem
oc: Analisar lo sistèma de fichièrs

en: Scan a folder
oc: Analisa un dorsièr

en: Scan Folder
oc: Analisar un dossièr

en: Scan a remote folder
oc: Analisar un dossièr alonhat

en: Scan Remote Folder
oc: Analisar un dossièr alonhat

en: Stop scanning
oc: Arrèsta l'analisi

en: Refresh
oc: Actualizar

en: Monitor Home
oc: Susvelhar las modificacions del repertòri personal

en: Toolbar is Visible
oc: La barra d'espleches es visibla

en: Statusbar is Visible
oc: Barra d’estat visibla

en: A disk usage analyzing tool for MATE Desktop
oc: Una aisina d’analisi d’utilizacion disc per l’environament de burèu MATE

en: Scanning...
oc: Analisi...

en: Total filesystem capacity:
oc: Capacitat total del sistèma de fichièrs :

en: used:
oc: utilizat :

en: available:
oc: disponible :

en: Ready
oc: Prèst

en: Total filesystem capacity
oc: Capacitat totala del sistèma de fichièrs

en: Total filesystem usage
oc: Utilizacion totala del sistèma de fichièrs

en: %5d item | %5d items
oc[0]: %5d element
oc[1]: %5d elements

en: Move to parent folder
oc: Desplaçar al repertòri parent

en: Zoom in
oc: Zoom avant

en: Zoom out
oc: Zoom arrièr

en: Save screenshot
oc: Enregistrar la captura d’ecran

en: Show version
oc: Veire la version

en: Maximum depth
oc: Prigondor maximum

en: Save Snapshot
oc: Enregistrar instantanèu

en: _Image type:
oc: Tipe d'_imatge :

en: Scan
oc: Analisar

en: Device
oc: Periferic

en: Mount Point
oc: Punt de montatge

en: Filesystem Type
oc: Tipe de fichièr sistèma

en: Total Size
oc: Talha totala

en: Available
oc: Disponible

en: Cannot scan location "%s"
oc: Analisi impossibla de l’emplaçament « %s »

en: Custom Location
oc: Emplaçament personalizat

en: Public FTP
oc: FTP public

en: FTP (with login)
oc: FTP (amb identificacion)

en: Windows share
oc: Partiment Windows

en: Secure WebDAV (HTTPS)
oc: WebDAV segur (HTTPS)

en: Cannot Connect to Server. You must enter a name for the server.
oc: Impossible de se connectar al servidor. Devètz picar un nom pel servidor.

en: Please enter a name and try again.
oc: Picatz un nom e tornatz ensajar.

en: _Location (URI):
oc: Emp_laçament (URI) :

en: _Server:
oc: _Servidor :

en: Optional information:
oc: Entresenhas opcionalas :

en: _Share:
oc: _Partejar :

en: _Port:
oc: _Pòrt :

en: _Folder:
oc: _Repertòri :

en: _User Name:
oc: Nom d'_utilizaire :

en: _Domain Name:
oc: Nom de _domeni :

en: Connect to Server
oc: Se connectar al servidor

en: Service _type:
oc: _Tipe de servici :

en: _Scan
oc: Anali_sar

en: Rescan your home folder?
oc: Tornar analisar lo repertòri personal ?

en: The content of your home folder has changed. Select rescan to update the disk usage details.
oc: Lo contengut del repertòri personal a cambiat. Seleccionatz tornar analisar per actualizar los detalhs d’utilizacion del disc.

en: _Rescan
oc: _Tornar analisar

en: Folder
oc: Repertòri

en: Usage
oc: Utilizacion

en: Size
oc: Talha

en: Contents
oc: Ensenhador

en: Select Folder
oc: Seleccionar un repertòri

en: _Show hidden folders
oc: _Mostrar dossièrs amagats

en: Cannot check an excluded folder!
oc: Analisi impossibla d’un dossièr exclús !

en: "%s" is not a valid folder
oc: « %s » es pas un dossièr valid

en: Could not analyze disk usage.
oc: Analisi impossibla de l’utilizacion del disc.

en: _Open Folder
oc: _Dobrir un repertòri

en: Mo_ve to Trash
oc: Des_plaçar a l'escobilièr

en: Could not open folder "%s"
oc: Dubertura impossibla del dossièr « %s »

en: Could not move "%s" to the Trash
oc: Desplaçament impossible de « %s » a l’escobilhièr

en: Could not move file to the Trash
oc: Impossible de desplaçar lo fichièr dins l'escobilièr

en: Details: %s
oc: Detalhs : %s

en: There was an error displaying help.
oc: I a aguda una error al moment de visualizar l'ajuda.

en: This program is free software; you can redistribute it and/or modify it under the terms of the GNU General Public License as published by the Free Software Foundation; either version 2 of the License, or (at your option) any later version.
oc: Aqueste programa es un logicial liure ; lo podètz tornar distribuir e/o lo modificar segon los tèrmes de la licéncia publica generala GNU, coma es publicada per la Free Software Foundation ; version 2 de la licéncia, o (se volètz) tota version seguenta.

en: This program is distributed in the hope that it will be useful, but WITHOUT ANY WARRANTY; without even the implied warranty of MERCHANTABILITY or FITNESS FOR A PARTICULAR PURPOSE.  See the GNU General Public License for more details.
oc: Aqueste programa es distribuit en esperant que vos serà util mas SENS CAP DE GARANTIDA ; sens tanpauc la garantida implicita de VALOR MERCANDA o D'ADEQÜACION A UN BESONH PARTICULAR. Consultatz la licéncia publica generala GNU per mai d'entresenhas.

en: You should have received a copy of the GNU General Public License along with this program.  If not, see <https://www.gnu.org/licenses/>.
oc: Deuriatz aver recebut una còpia de la « GNU General Public License » amb aqueste programa. S’es pas lo cas, vejatz <http://www.gnu.org/licenses/>.

en: About Disk Usage Analyzer
oc: A prepaus de l’analisador d’utilizacion dels disques

en: Copyright © 2005-2010 Fabio Marzocca
    Copyright © 2011-2021 MATE developers
oc: Copyright © 2005-2010 Fabio Marzocca
    Copyright © 2011-2021 Los desvolopaires de MATE

en: The document does not exist.
oc: Lo document existís pas.

en: The folder does not exist.
oc: Lo dorsièr existís pas.

en: MATE Search Tool
oc: Aisina de recèrca MATE

en: A file searching tool for MATE Desktop
oc: Una aisina de recèrca de fichièrs pel burèu MATE

en: Locate documents and folders on this computer by name or content
oc: Localizar de documents e de repertòris sus aqueste ordenador per nom o per contengut

note: Translators: Search terms to find this application. Do NOT translate or localize the semicolons! The list MUST also end with a semicolon!
en: MATE;search;files;locate;documents;folders;computer;name;content;find;tool;
oc: MATE;search;files;locate;documents;folders;computer;name;content;find;tool;ordenador;ordinador;ordinator;contengut;fichièr;recèrca;nom;trobar;

en: Search history
oc: Istoric de recèrca

en: Show Additional Options
oc: Afichar las opcions addicionalas

en: Disable Quick Search
oc: Desactivar la recèrca rapida

en: Default Window Width
oc: Largor per defaut de la fenèstra

en: Default Window Height
oc: Nautor per defaut de la fenèstra

en: Default Window Maximized
oc: Fenèstra per defaut maximalizada

en: File is not a valid .desktop file
oc: Lo fichièr es pas un fichièr .desktop valid

en: Unrecognized desktop file Version '%s'
oc: La version « %s » del fichièr desktop es pas reconeguda

en: Starting %s
oc: Aviada de %s

en: Application does not accept documents on command line
oc: L'aplicacion accepta pas los documents en linha de comandas

en: Unrecognized launch option: %d
oc: Opcion d'aviada pas reconeguda : %d

en: Can't pass document URIs to a 'Type=Link' desktop entry
oc: Impossible de passar d'URI de document a un fichièr de burèu amb « Type=Link »

en: Not a launchable item
oc: L'element es pas executable

en: Disable connection to session manager
oc: Desactivar la connexion al gestionari de sessions

en: Specify file containing saved configuration
oc: Indicar un fichièr que conten la configuracion enregistrada

en: FILE
oc: FICHIÈR

en: Specify session management ID
oc: Indicar l'ID de gestion de session

en: ID
oc: Identificador

en: Session management options:
oc: Opcions de gestion de sessions :

en: Show session management options
oc: Afichar las opcions de gestion de sessions

en: Contains the _text
oc: _Conten lo _tèxt

en: _Date modified less than
oc: _Data de modificacion inferiora a

en: days
oc: jorns

en: Date modified more than
oc: Data de modificacion superiora a

en: S_ize at least
oc: Talha m_ini

en: kilobytes
oc: quilooctets

en: Si_ze at most
oc: Talha ma_x

en: File is empty
oc: Lo fichièr es void

en: Owned by _user
oc: Lo proprietari es l'_utilizaire

en: Owned by _group
oc: Lo proprietari es lo _grop

en: Owner is unrecognized
oc: Proprietari pas reconegut

en: Na_me does not contain
oc: Lo _nom conten pas

en: Show hidden and backup files
oc: Visualizar los fichièrs amagats e de salvagarda

en: Follow symbolic links
oc: Seguir los ligams simbolics

en: Exclude other filesystems
oc: Exclure los autres sistèma de fichièrs

en: Show version of the application
oc: Mostrar la version de l’aplicacion

en: STRING
oc: CADENA

en: PATH
oc: EMPLAÇAMENT

en: VALUE
oc: VALOR

en: DAYS
oc: JORNS

en: KILOBYTES
oc: QUILOOCTETS

en: USER
oc: UTILIZAIRE

en: GROUP
oc: GROP

en: PATTERN
oc: MOTIU

en: Searching...
oc: Recèrca...

en: Search for Files
oc: Cercar de fichièrs

en: No files found
oc: Pas cap de fichièr trobat

en: (stopped)
oc: (arrestat)

en: No Files Found
oc: Pas cap de fichièr trobat

en: %'d File Found | %'d Files Found
oc[0]: %'d fichièr trobat
oc[1]: %'d fichièrs trobats

en: %'d file found | %'d files found
oc[0]: %'d fichièr trobat
oc[1]: %'d fichièrs trobats

en: Show more _details
oc: Visualizar mai de _detalhs

en: Disable _Quick Search
oc: Desactivar la recèrca _rapida

note: Translators:  Below is a string displaying the search options name and unit value.  For example, "\"Date modified less than\" in days".
en: "%s" in %s
oc: « %s » sus %s

en: Remove "%s"
oc: Suprimir « %s »

en: A_vailable options:
oc: Opcions _disponiblas :

en: Available options
oc: Opcions disponiblas

en: Add search option
oc: Apondre una opcion de recèrca

en: S_earch results:
oc: R_esultats de la recèrca :

en: List View
oc: Vista en lista

en: Name
oc: Nom

en: Type
oc: Tipe

en: Date Modified
oc: Data de modificacion

en: _Name contains:
oc: Lo _nom conten :

en: Name contains
oc: Lo nom conten

en: Browse
oc: Percórrer

en: Select more _options
oc: Seleccionar mai d’_opcions

en: Select more options
oc: Seleccionar mai d’opcions

en: Click to display the help manual.
oc: Clicar per afichar lo manual d’ajuda.

en: - the MATE Search Tool
oc: - esplech de recèrca MATE

en: Could not open help document.
oc: Dubertura impossibla del document d'ajuda.

en: Could not open document "%s".
oc: Dubertura impossibla del document « %s ».

en: Could not open folder "%s".
oc: Dubertura impossibla del repertòri « %s ».

en: The caja file manager is not running.
oc: Lo gestionari de fichièrs caja es pas en execucion.

en: There is no installed viewer capable of displaying the document.
oc: I a pas cap de visualizarai capabla d’afichar lo document.

en: Could not move "%s" to trash.
oc: Desplaçament impossible de « %s » a l’escobilhièr

en: Do you want to delete "%s" permanently?
oc: Volètz suprimir per totjorn « %s » ?

en: Could not delete "%s".
oc: Supression impossibla de « %s ».

en: _Open
oc: _Dobrir

en: _Open with %s
oc: Dobrir _amb %s

en: Open with %s
oc: Dobrir amb %s

en: Open Wit_h
oc: Dobrir _amb

en: Open Containing _Folder
oc: _Dobrir lo dossièr contenent

en: Copy _Path
oc: Copiar lo _camin

en: _Save Results As...
oc: _Enregistrar las resultas coma...

en: Could not save document.
oc: Enregistrament impossible del document.

en: You did not select a document name.
oc: Avètz pas seleccionat de nom de document.

en: Could not save "%s" document to "%s".
oc: Enregistrament impossible del document « %s » dins « %s ».

en: The document "%s" already exists.  Would you like to replace it?
oc: Lo document « %s » existís ja. Lo volètz remplaçar ?

en: _Replace
oc: _Remplaçar

en: The document name you selected is a folder.
oc: Nom de document qu'avètz seleccionat es un repertòri.

en: You may not have write permissions to the document.
oc: Avètz benlèu pas la permission d’escritura sul document.

en: today at %-I:%M %p
oc: uèi a %-H:%M

en: yesterday at %-I:%M %p
oc: ièr a %-H:%M

en: %A, %B %-d %Y at %-I:%M:%S %p
oc: %A %-d %B de %Y a %-H:%M:%S

en: link (broken)
oc: ligam (copat)

en: link to %s
oc: ligam cap a %s

en:  (copy)
oc:  (còpia)

en:  (another copy)
oc:  (autra còpia)

en: th copy)
oc: ena còpia)

en: st copy)
oc: èra còpia)

en: nd copy)
oc: nda còpia)

en: rd copy)
oc: ena còpia)

en: %s (copy)%s
oc: %s (còpia)%s

en: %s (another copy)%s
oc: %s (autra còpia)%s

en: %s (%dth copy)%s
oc: %s (còpia %dena)%s

en: %s (%dst copy)%s
oc: %s (còpia %dèra)%s

en: %s (%dnd copy)%s
oc: %s (còpia %dnda)%s

en: %s (%drd copy)%s
oc: %s (còpia %dena)%s

en:  (invalid Unicode)
oc:  (Unicode invalid)

en: Log File Viewer
oc: Visualizarai de fichièrs d’audit

en: View or monitor system log files
oc: Veire o susvelhar los fichièrs d’audit sistèma

note: Translators: Search terms to find this application. Do NOT translate or localize the semicolons! The list MUST also end with a semicolon!
en: MATE;monitor;view;system;log;files;logviewer;
oc: MATE;monitor;view;system;log;files;logviewer;jornal;audit;sistèma;veire;

en: Size of the font used to display the log
oc: Talha de la polissa utilizada per mostrar los audits

en: _Cancel
oc: _Anullar

en: _Apply
oc: _Aplicar

en: _Name:
oc: _Nom :

en: _Regular Expression:
oc: _Expression regulara :

en: Foreground:
oc: Primièr plan :

en: Background:
oc: Rèireplan :

en: Hide
oc: Amagar

en: Effect:
oc: Efièch :

en: Impossible to open the file %s
oc: Dubertura impossibla del fichièr %s

en: Filter name is empty!
oc: Lo nom del filtre es void !

en: Regular expression is empty!
oc: L’expression regulara es voida !

en: Regular expression is invalid: %s
oc: L’expression regulara es invalida : %s

en: Edit filter
oc: Modificar lo filtre

en: Add new filter
oc: Apondre un filtre novèl

en: Filters
oc: Filtres

en: _Find:
oc: Re_cercar :

en: Find Previous
oc: Precedent

en: Find previous occurrence of the search string
oc: Recèrca l'ocurréncia precedenta de la cadena

en: Find Next
oc: Seguent

en: Find next occurrence of the search string
oc: Recèrca l'ocurréncia seguenta de la cadena

en: Clear the search string
oc: Escafar lo tèrme de recèrca

en: Error while uncompressing the GZipped log. The file might be corrupt.
oc: Error de descompression lo log Gzipat. Poiriá arribar que lo fichièr siá corromput.

en: You don't have enough permissions to read the file.
oc: Avètz pas pro de permissions per legir lo fichièr.

en: %A, %e %b
oc: %A %e %B

en: Loading...
oc: Cargament...

en: %s - Version %s
    Copyright (C) 2004-2008 Vincent Noel, Cosimo Cecchi and others.
    Copyright (C) 2011-2021 MATE developers.
oc: %s - Version %s
    Copyright (C) 2004-2008 Vincent Noel, Cosimo Cecchi and others.
    Copyright (C) 2011-2021 Los desvolopaires de MATE.

en: Show the application's version
oc: Afichar la version de l'aplicacion

en: [LOGFILE...]
oc: [JORNAL...]

en: Log Viewer
oc: Visionadora de jornals

en: System Log Viewer
oc: Visionadora de jornals sistèma

en: last update: %s
oc: darrièra mesa a jorn : %s

en: %d lines (%s) - %s
oc: %d linhas (%s) - %s

en: Open Log
oc: Dobrir jornal

en: There was an error displaying help: %s
oc: I a agut una error al moment d'afichar l'ajuda : %s

en: Not found
oc: Pas trobat

en: About System Log Viewer
oc: A prepaus de la visualizaira de jornals sistèma

en: Copyright © 1998-2008 Free Software Foundation, Inc.
    Copyright © 2011-2021 MATE developers
oc: Copyright © 1998-2008 Free Software Foundation, Inc.
    Copyright © 2011-2021 Los desvolopaires de MATE

en: _File
oc: _Fichièr

en: _Filters
oc: _Filtres

en: _Open...
oc: _Dobrir...

en: Open a log from file
oc: Dobrir un jornal a partir d’un fichièr

en: Close this log
oc: Tampa aqueste jornal

en: _Quit
oc: _Quitar

en: Quit the log viewer
oc: Quitar la visionadora de jornals

en: _Copy
oc: _Copiar

en: Copy the selection
oc: Copiar la seleccion

en: Select _All
oc: _Tot seleccionar

en: _Find...
oc: _Recercar...

en: Zoom _In
oc: Zo_om +

en: Bigger text size
oc: Talha de tèxt mai granda

en: Zoom _Out
oc: Zoo_m -

en: Smaller text size
oc: Talha de tèxt mai pichona

en: _Normal Size
oc: Talha _normala

en: Normal text size
oc: Talha de tèxt mai normala

en: Manage Filters
oc: Gerir los filtres

en: Manage filters
oc: Gerir los filtres

en: Open the help contents for the log viewer
oc: Dobrir lo contengut de l’ajuda de la visionadora de jornals

en: _About
oc: A _prepaus

en: _Statusbar
oc: Barra d'e_stat

en: Show Status Bar
oc: Mostrar la barra d’estat

en: Side _Pane
oc: Panèl _lateral

en: Show Side Pane
oc: Mostrar lo panèl lateral

en: Show matches only
oc: Mostrar las correspondéncias sonque

en: Version:
oc: Version :

en: Could not open the following files:
oc: Dubertura impossibla dels fichièrs seguents :

en: Default
oc: Per defaut

en: Default Dictionary Server
oc: Servidor de diccionari per defaut

en: MATE Dictionary
oc: Diccionari MATE

en: Check word definitions and spellings in an online dictionary
oc: Verificatz las definicions d’un mot e l’ortografia d’un diccionari en linha

en: A dictionary for MATE Desktop
oc: Un diccionari per l’environament de burèu MATE

en: The font to be used when printing
oc: La polissa d’utilizar per l’impression

en: The font to be used when printing a definition.
oc: La polissa es utilizada per l’impression de definisson.

en: Thai
oc: Taï

en: Client Name
oc: Nom del client

en: Hostname
oc: Nom d'òste

en: Port
oc: Pòrt

en: Status
oc: Estatut

en: No definitions found for '%s'
oc: Cap de definicion pas trobada per « %s »

en: F_ind:
oc: _Recercar :

en: _Previous
oc: _Precedent

en: _Next
oc: _Seguent

en: Filename
oc: Nom de fichièr

en: Description
oc: Descripcion

en: Database
oc: Basa de donadas

en: Strategy
oc: Estrategia

en: Transport
oc: Transpòrt

en: Context
oc: Contèxte

en: Reload the list of available sources
oc: Recargar la lista de las fonts disponiblas

en: Paths
oc: Camins

en: Sources
oc: Fonts

en: FLAGS
oc: INDICADORS

en: GDict Options
oc: Diccionaris

en: Show GDict Options
oc: Visualizar las opcions del diccionari

en: Dictionary
oc: Diccionari

en: About Dictionary
oc: A prepaus del Diccionari

en: Copyright © 2005-2006 Emmanuele Bassi
    Copyright © 2011-2021 MATE developers
oc: Copyright © 2005-2006 Emmanuele Bassi
    Copyright © 2011-2021 Los desvolopaires de MATE

note: Translators: the first is the word found, the second is the * database name and the last is the definition's text; please * keep the new lines.
en: Definition for '%s'
      From '%s':
    
    %s
oc: Definicion de « %s »
      dins « %s » :
    
    %s

en: Error: %s
oc: Error : %s

en: word
oc: mot

en: source
oc: font

en: Save a Copy
oc: Enregistrar una còpia

en: Untitled document
oc: Document sens títol

en: Print the definitions found
oc: Imprimir las definicions trobadas

en: Print definition
oc: Imprimir la definicion

en: Print the text of the definition
oc: Imprimir lo tèxt de la definicion

en: Save definition
oc: Enregistrar la definicion

en: Look up words in dictionaries
oc: Recercar de mots dins los diccionaris

en: Dictionary Preferences
oc: Preferéncias del diccionari

en: There was an error while displaying help
oc: I a aguda una error al moment de visualizar l'ajuda

en: Cl_ear
oc: _Netejar

en: _Print
oc: _Imprimir

en: _Save
oc: _Enregistrar

en: Preferences
oc: Preferéncias

en: Remove "%s"?
oc: Suprimir « %s » ?

en: Unable to display the preview: %s
oc: Impossible d'escriure sul periferic %s

en: Searching for '%s'...
oc: Recèrca de « %s »...

en: No definitions found
oc: Cap de definicion pas trobada

en: %s - Dictionary
oc: %s - Diccionari

en: _Go
oc: _Anar

en: _New
oc: _Novèl

en: _Save a Copy...
oc: _Enregistrar una còpia...

en: P_review...
oc: _Apercebut...

en: Preview this document
oc: Previsualizar lo document

en: _Print...
oc: _Imprimir...

en: Print this document
oc: Imprimir lo document

en: _Find
oc: _Recercar

en: Find a word or phrase in the document
oc: Recèrca un mot o una frasa dins lo document

en: Find Ne_xt
oc: Recercar lo se_guent

en: Find Pre_vious
oc: Recercar lo _precedent

en: _Preferences
oc: _Preferéncias

en: _Previous Definition
oc: Definicion _precedenta

en: Go to the previous definition
oc: Anar a la definicion precedenta

en: _Next Definition
oc: Definicion _seguenta

en: Go to the next definition
oc: Anar a la definicion seguenta

en: _First Definition
oc: _Primièra definicion

en: Go to the first definition
oc: Anar a la primièra definicion

en: _Last Definition
oc: _Darrièra definicion

en: Go to the last definition
oc: Anar a la darrièra definicion

en: Similar _Words
oc: _Mots similars

en: Dictionary Sources
oc: Servidor de diccionari

en: Available _Databases
oc: _Basa de donadas disponiblas

en: _Sidebar
oc: Barra _laterala

en: S_tatusbar
oc: Barra d'es_tat

en: Database `%s' selected
oc: Basa de donada « %s » seleccionada

en: Word `%s' selected
oc: Mot « %s » seleccionat

en: Look _up:
oc: _Recercar :

en: Similar words
oc: Mots similars

en: Available dictionaries
oc: Diccionaris disponibles

en: Available strategies
oc: Estrategias disponiblas

en: Dictionary sources
oc: Preferéncias del diccionari

en: Source
oc: Sorga

en: _Print font:
oc: _Polissa d'impression :

en: Print
oc: Imprimir

en: _Description:
oc: _Descripcion :

en: Source Name
oc: Nom de la font

en: _Transport:
oc: _Transpòrt :

en: H_ostname:
oc: Nom d'ò_ste :

en: Dictionaries
oc: Diccionaris

en: Strategies
oc: Estrategias

en: MATE Disk Image Mounter
oc: Montador d’imatge disc MATE

en: An error occurred
oc: I a aguda una error

en: All Files
oc: Totes los fichièrs

en: Disk Images (*.img, *.iso)
oc: Imatges disc (*.img, *.iso)

en: _Mount
oc: _Montar

en: MATE Screenshot
oc: Captura d’ecran MATE

en: A screenshot utility for MATE Desktop
oc: Utilitari de captura d’ecran per l’environament de burèu MATE

en: Take Screenshot
oc: Captura d'ecran

en: Save images of your desktop or individual windows
oc: Enregistratz imatges del burèu o de fenèstras individualas

note: Translators: Search terms to find this application. Do NOT translate or localize the semicolons! The list MUST also end with a semicolon!
en: MATE;screenshot;snapshot;desktop;window;image;
oc: MATE;screenshot;snapshot;desktop;window;image;captura;ecran;imatge;

en: Save Screenshot
oc: Enregistrar la captura d’ecran

en: C_opy to Clipboard
oc: C_opiar al quichapapièr

en: Save in _folder:
oc: Enregistrar dins lo _repertòri :

en: Screenshot delay
oc: Delai captura d’ecran

en: The number of seconds to wait before taking the screenshot.
oc: Lo nombre de minutas abans de prendre la captura d’ecran.

en: Screenshot directory
oc: Dossièr capturas d’ecran

en: The directory the last screenshot was saved in.
oc: Lo dossièr ont la darrièra captura foguèt enregistrada.

en: Include Border
oc: Inclure la bordadura

en: Include the window manager border along with the screenshot
oc: Inclure las bordaduras del gestionari de fenèstra sus la captura d’ecran

en: Include Pointer
oc: Inclure lo puntador

en: Include the pointer in the screenshot
oc: Inclure lo puntaire sus la captura d’ecran

en: Border Effect
oc: Efièch al bòrd

en: Effect to add to the outside of a border. Possible values are "shadow", "none", and "border".
oc: Efèit d’apondre defòra de la bordadura. Las valors possiblas son « Ombra portada », « Pas cap » e « bordadura ».

en: Error loading the help page
oc: Error en cargant la pagina d’ajuda

en: None
oc: Pas cap

en: Drop shadow
oc: Ombra portada

en: Border
oc: Bordadura

en: Include _pointer
oc: Inclure lo _puntaire

en: Include the window _border
oc: Inclure las _bordaduras de fenèstras

en: Apply _effect:
oc: Aplicar l'_efièch :

en: Grab the whole _desktop
oc: Capturar tot lo _burèu

en: Grab the current _window
oc: Capturar la fenèstra _actuala

en: Select _area to grab
oc: Captura la _zòna seleccionada

en: Grab _after a delay of
oc: Capturar _aprèp

en: seconds
oc: segondas

en: Effects
oc: Efèits

en: Take _Screenshot
oc: Prendre _captura

en: Error while saving screenshot
oc: Error pendent l’enregistrament de la captura d’ecran

en: Impossible to save the screenshot to %s.
     Error was %s.
     Please choose another location and retry.
oc: Enregistrament impossible de la captura dins %s.
    L’error èra %s.
    Volgatz causir un autre emplaçament e tornar ensajar.

en: Screenshot taken
oc: Captura realizada

en: Unable to take a screenshot of the current window
oc: Captura impossibla de la fenèstra actuala

en: Screenshot at %s.png
oc: Captura del %s.png

en: Screenshot at %s - %d.png
oc: Captura del %s - %d.png

en: Include the window border with the screenshot
oc: Inclure las bordaduras de fenèstra de la captura d’ecran

en: Remove the window border from the screenshot
oc: Tirar las bordaduras de fenèstra de la captura d’ecran

en: Take screenshot after specified delay [in seconds]
oc: Prendre una captura d’ecran aprèp un delai especificat [en segondas]

en: Effect to add to the border (shadow, border or none)
oc: Efèit d’apondre a la bordadura (ombra portada, bordadura o pas cap)

en: effect
oc: efèit

en: Take a picture of the screen
oc: Prendre un imatge de l’ecran

en: Select a folder
oc: Seleccionar un dorsièr

en: Screenshot.png
oc: Captura.png

en: Unknown error saving screenshot to disk
oc: Error desconeguda en enregistrant la captura sul disc

en: File already exists
oc: Lo fichièr existís ja

en: The file "%s" already exists. Would you like to replace it?
oc: Lo fichièr « %s » existís ja. Lo volètz remplaçar ?

en: Saving file...
oc: Enregistrament del fichièr...

en: Can't access source file
oc: Accès refusat al fichièr font
