mate-utils 1.25.1 - en to pl translation catalogue (691 entries)

en: MATE Disk Usage Analyzer
pl: Analizator wykorzystania dysku MATE

en: Check folder sizes and available disk space
pl: Wyświetlanie rozmiaru katalogów i dostępnego miejsca na dysku

note: Translators: Search terms to find this application. Do NOT translate or localize the semicolons! The list MUST also end with a semicolon!
en: MATE;check;disk;usage;analyze;size;space;
pl: MATE;sprawdzanie;dysk;użycie;analiza;rozmiar;miejsce;

en: Disk Usage Analyzer Preferences
pl: Preferencje analizatora wykorzystania dysku

en: _Help
pl: _Pomoc

en: _Close
pl: _Zamknij

en: Select _devices to include in filesystem scan:
pl: _Urządzenia do zeskanowania:

en: _Monitor changes to your home folder
pl: Monitorowanie _zmian w katalogu domowym

en: _Analyzer
pl: _Analiza

en: Scan _Home Folder
pl: Skanuj katalog _domowy

en: Scan _Filesystem
pl: _Skanuj system plików

en: Scan F_older...
pl: Skanuj k_atalog...

en: S_can Remote Folder...
pl: Ska_nuj zdalny katalog...

en: _Edit
pl: _Edycja

en: _Expand All
pl: R_ozwiń wszystko

en: _Collapse All
pl: _Zwiń wszystko

en: _View
pl: _Widok

en: _Toolbar
pl: Pasek _narzędziowy

en: St_atusbar
pl: _Pasek stanu

en: All_ocated Space
pl: Przestrzeń pr_zydzielona

en: _Contents
pl: _Spis treści

en: Disk Usage Analyzer
pl: Analizator wykorzystania dysku

en: Scan home folder
pl: Skanuj katalog domowy

en: Scan Home
pl: Skanuje katalog domowy

en: Scan filesystem
pl: Skanuje system plików

en: Scan Filesystem
pl: Skanuj system plików

en: Scan a folder
pl: Skanuje katalog

en: Scan Folder
pl: Skanuj katalog

en: Scan a remote folder
pl: Skanuje zdalny katalog

en: Scan Remote Folder
pl: Skanuj zdalny katalog

en: Stop scanning
pl: Zatrzymaj skanowanie

en: Refresh
pl: Odśwież

en: Monitor Home
pl: Monitoruj katalog domowy

en: Whether any change to the home directory should be monitored.
pl: Określa, czy zmiany w katalogu domowym mają być monitorowane.

en: Excluded partitions URIs
pl: Adresy URI wykluczonych partycji

en: A list of URIs for partitions to be excluded from scanning.
pl: Lista adresów URI partycji wykluczonych ze skanowania.

en: Toolbar is Visible
pl: Pasek narzędzi jest widoczny

en: Whether the toolbar should be visible in main window.
pl: Określa, czy wyświetlać pasek narzędzi głównego okna.

en: Statusbar is Visible
pl: Pasek stanu jest widoczny

en: Whether the status bar at the bottom of main window should be visible.
pl: Określa, czy ma być widoczny pasek stanu u dołu okna.

en: Subfolder tips visible
pl: Podpowiedzi podkatalogów są widoczne

en: Whether the subfolder tooltips of the selected folder are drawn.
pl: Określa, czy wyświetlać podpowiedzi z podkatalogami dla zaznaczonych katalogów.

en: Active Chart
pl: Włącz wykres

en: Which type of chart should be displayed.
pl: Który typ wykresu powinien zostać wyświetlony.

en: A disk usage analyzing tool for MATE Desktop
pl: Narzędzie analizowania użycia dysku dla środowiska MATE

en: As its name implies, Disk Usage Analyzer is a graphical utility that you can use to view and monitor your disk usage and folder structure. It displays summary information in ring or treemap charts.
pl: Jak nazwa sugeruje, Analizator wykorzystania dysku jest graficznym narzędziem, którego możesz używać do wyświetlenia i monitorowania użycia dysku i struktury katalogów. Wyświetla informację podsumowującą w wykresach kołowych lub drzewie.

en: You can perform scans on a file system, your home or any other folder - local or remote. There is also an option to constantly monitor any external changes to the home directory and warn the user if a file is added/removed.
pl: Możesz wykonać skan na systemie plików, katalogu domowym lub każdym innym katalogu, lokalnym lub zdalnym. Jest także opcja do ciągłego monitorowania każdej zewnętrznej zmiany w katalogu domowym i ostrzegania użytkownika, jeśli plik został dodany/usunięty.

en: Scanning...
pl: Skanowanie...

en: Total filesystem capacity:
pl: Pojemność systemu plików:

en: used:
pl: użyte:

en: available:
pl: dostępne:

en: Calculating percentage bars...
pl: Obliczanie wartości procentowych...

en: Ready
pl: Gotowe

en: Total filesystem capacity
pl: Całkowita pojemność systemu plików

en: Total filesystem usage
pl: Całkowite wykorzystanie systemu plików

en: contains hardlinks for:
pl: zawiera twarde dowiązania dla:

en: %5d item | %5d items
pl[0]: %5d element
pl[1]: %5d elementy
pl[2]: %5d elementów
pl[3]: %5d elementów

en: Could not initialize monitoring
pl: Nie można zainicjować monitorowania

en: Changes to your home folder will not be monitored.
pl: Zmiany w katalogu domowym nie będą monitorowane.

en: Move to parent folder
pl: Przejdź do katalogu nadrzędnego

en: Zoom in
pl: Powiększ

en: Zoom out
pl: Pomniejsz

en: Save screenshot
pl: Zapis zrzutu ekranu

en: View as Rings Chart
pl: Wykres pierścieniowy

en: View as Treemap Chart
pl: Wykres drzewa

en: Show version
pl: Wyświetla wersję

en: [DIRECTORY]
pl: [KATALOG]

en: Too many arguments. Only one directory can be specified.
pl: Za dużo parametrów. Tylko jeden katalog może zostać podany.

en: Could not detect any mount point.
pl: Nie można wykryć żadnego punktu montowania.

en: Without mount points disk usage cannot be analyzed.
pl: Bez punktów montowania użycie dysku nie może zostać przeanalizowane.

en: Maximum depth
pl: Maksymalna głębokość

en: The maximum depth drawn in the chart from the root
pl: Maksymalna głębokość rysowana na wykresie z węzła głównego

en: Chart model
pl: Model wykresu

en: Set the model of the chart
pl: Ustawia model wykresu

en: Chart root node
pl: Węzeł główny wykresu

en: Set the root node from the model
pl: Ustawia węzeł główny z modelu

en: Cannot create pixbuf image!
pl: Nie można utworzyć obrazu bufora mapy pikseli.

en: Save Snapshot
pl: Zapis stanu

en: _Image type:
pl: Typ _obrazu:

en: Scan
pl: Skanuj

en: Device
pl: Urządzenie

en: Mount Point
pl: Punkt montowania

en: Filesystem Type
pl: Typ systemu plików

en: Total Size
pl: Całkowity rozmiar

en: Available
pl: Dostępne

en: Cannot scan location "%s"
pl: Nie można przeskanować położenia "%s"

en: Custom Location
pl: Własne położenie

en: Public FTP
pl: Publiczny FTP

en: FTP (with login)
pl: FTP (z logowaniem)

en: Windows share
pl: Udział Windows

en: Secure WebDAV (HTTPS)
pl: Bezpieczne WebDAV (HTTPS)

en: Cannot Connect to Server. You must enter a name for the server.
pl: Nie można połączyć się z serwerem. Proszę wprowadzić nazwę serwera.

en: Please enter a name and try again.
pl: Proszę wprowadzić nazwę i spróbować ponownie.

en: _Location (URI):
pl: _Położenie (adres URI):

en: _Server:
pl: S_erwer:

en: Optional information:
pl: Informacje opcjonalne:

en: _Share:
pl: _Udział:

en: _Folder:
pl: _Katalog:

en: _User Name:
pl: _Nazwa użytkownika:

en: _Domain Name:
pl: Nazwa _domeny:

en: Connect to Server
pl: Połączenie z serwerem

en: Service _type:
pl: _Typ usługi:

en: _Scan
pl: _Skanuj

en: Rescan your home folder?
pl: Przeskanować ponowne katalog domowy?

en: The content of your home folder has changed. Select rescan to update the disk usage details.
pl: Zawartość katalogu domowego została zmieniona. Ponowne przeskanowanie pozwoli uzyskać szczegóły.

en: _Rescan
pl: Przesk_anuj ponownie

en: Folder
pl: Katalog

en: Usage
pl: Użycie

en: Size
pl: Rozmiar

en: Contents
pl: Spis treści

en: Select Folder
pl: Wybór katalogu

en: _Show hidden folders
pl: Wyświetlanie _ukrytych katalogów

en: Cannot check an excluded folder!
pl: Nie można sprawdzić wykluczonego katalogu.

en: "%s" is not a valid folder
pl: "%s" nie jest prawidłowym katalogiem

en: Could not analyze disk usage.
pl: Nie można zanalizować wykorzystania dysku.

en: _Open Folder
pl: O_twórz katalog

en: Mo_ve to Trash
pl: Przenieś do k_osza

en: Could not open folder "%s"
pl: Nie można otworzyć katalogu "%s"

en: There is no installed viewer capable of displaying the folder.
pl: W systemie nie zainstalowano przeglądarki mogącej wyświetlić ten katalog.

en: Could not move "%s" to the Trash
pl: Nie można przenieść "%s" do kosza

en: Could not move file to the Trash
pl: Nie można przenieść pliku do kosza

en: Details: %s
pl: Szczegóły: %s

en: There was an error displaying help.
pl: Wystąpił błąd podczas wyświetlania pomocy.

en: MATE Documentation Team
pl: Zespół dokumentacji MATE

en: This program is free software; you can redistribute it and/or modify it under the terms of the GNU General Public License as published by the Free Software Foundation; either version 2 of the License, or (at your option) any later version.
pl: Niniejszy program jest wolnym oprogramowaniem; można go rozprowadzać dalej i/lub modyfikować na warunkach Powszechnej Licencji Publicznej GNU, wydanej przez Fundację Wolnego Oprogramowania - według wersji drugiej tej Licencji lub którejś z późniejszych wersji.

en: This program is distributed in the hope that it will be useful, but WITHOUT ANY WARRANTY; without even the implied warranty of MERCHANTABILITY or FITNESS FOR A PARTICULAR PURPOSE.  See the GNU General Public License for more details.
pl: Niniejszy program rozpowszechniany jest z nadzieją, iż będzie on użyteczny - jednak BEZ JAKIEJKOLWIEK GWARANCJI, nawet domyślnej gwarancji PRZYDATNOŚCI HANDLOWEJ albo PRZYDATNOŚCI DO OKREŚLONYCH ZASTOSOWAŃ. W celu uzyskania bliższych informacji należy zapoznać się z Powszechną Licencją Publiczną GNU.

en: You should have received a copy of the GNU General Public License along with this program.  If not, see <https://www.gnu.org/licenses/>.
pl: Z pewnością wraz z niniejszym programem dostarczono także egzemplarz Powszechnej Licencji Publicznej GNU (GNU General Public License); jeśli nie - proszę odwiedzić stronę internetową <https://www.gnu.org/licenses/>.

en: About Disk Usage Analyzer
pl: O programie Analiza zużycia dysku

en: Analyze your disk usage through a graphical tool.
pl: Analizowanie wykorzystania dysku za pomocą narzędzia graficznego.

en: Copyright © 2005-2010 Fabio Marzocca
    Copyright © 2011-2021 MATE developers
pl: Prawa autorskie © 2005-2010 Fabio Marzocca
    Prawa autorskie © 2011-2021 programiści MATE

en: The document does not exist.
pl: Dokument nie istnieje.

en: The folder does not exist.
pl: Katalog nie istnieje.

en: MATE Search Tool
pl: Narzędzie wyszukiwania MATE

en: A file searching tool for MATE Desktop
pl: Narzędzie wyszukiwania plików dla środowiska MATE

en: MATE Search Tool is a simple but powerful utility that allows you to search for files and folders on any mounted file system. Its interface gives you instant access to a wide variety of parameters for each search, such as text contained within a file, ownership, date of modification, file size, folder exclusion, etc..
pl: Narzędzie wyszukiwania MATE jest prostym, aczkolwiek potężnym programem pozwalającym na wyszukiwanie plików i folderów na każdym podłączonym systemie plików. Jego interfejs daje Ci natychmiastowy dostęp do szerokiego wachlarza parametrów dla każdego wyszukiwania, takich jak szukanie tekstu w pliku, właściciela, daty modyfikacji, rozmiaru, wyłączania folderów z szukania itd.

en: Locate documents and folders on this computer by name or content
pl: Wyszukuje dokumenty i katalogi na komputerze po nazwie lub treści

note: Translators: Search terms to find this application. Do NOT translate or localize the semicolons! The list MUST also end with a semicolon!
en: MATE;search;files;locate;documents;folders;computer;name;content;find;tool;
pl: MATE;wyszukiwanie;pliki;lokalizować;dokumenty;katalogi;komputer;nazwa;zawartość;znajdź;narzędzie;

en: Search history
pl: Przeszukaj historię

en: This key defines the items which were searched for in the past.
pl: Ten klucz zawiera listę przedmiotów, które były już wyszukiwane:

en: Show Additional Options
pl: Wyświetlanie dodatkowych opcji

en: Disable Quick Search
pl: Wyłączenie szybkiego wyszukiwania

en: This key determines if the search tool disables the use of the locate command when performing simple file name searches.
pl: Klucz ten określa, czy narzędzie wyszukiwania nie będzie używało polecenia locate, podczas prostych wyszukiwań plików po nazwie.

en: Quick Search Excluded Paths
pl: Ścieżki wyłączone z szybkiego wyszukiwania

en: This key defines the paths the search tool will exclude from a quick search. The wildcards '*' and '?' are supported. The default values are /mnt/*, /media/*, /dev/*, /tmp/*, /proc/*, and /var/*.
pl: Klucz ten definiuje ścieżki, które nie będą brane pod uwagę przy szybkim wyszukiwaniu. Obsługiwane są znaki specjalne "*" i "?". Domyślne wartości to /mnt/*, /media/*, /dev/*, /tmp/*, /proc/* oraz /var/*.

en: Disable Quick Search Second Scan
pl: Wyłączenie drugiego przebiegu szybkiego wyszukiwania

en: This key determines if the search tool disables the use of the find command after performing a quick search.
pl: Klucz ten określa, czy narzędzie wyszukiwania nie będzie używało polecenia find, po wykonaniu szybkiego wyszukiwania.

en: Quick Search Second Scan Excluded Paths
pl: Ścieżki wyłączone z drugiego przebiegu szybkiego wyszukiwania

en: This key defines the paths the search tool will exclude from a second scan when performing a quick search. The second scan uses the find command to search for files. The purpose of the second scan is to find files that have not been indexed. The wildcards '*' and '?' are supported. The default value is /.
pl: Klucz ten definiuje ścieżki, które nie będą brane pod uwagę przy drugim przebiegu szybkiego wyszukiwania. Drugi przebieg używa do wyszukiwania plików polecenia find. Zadaniem drugiego przebiegu jest odnalezienie plików, które nie zostały zindeksowane.  Obsługiwane są znaki specjalne "*" i "?". Domyślną wartością jest /.

en: Search Result Columns Order
pl: Kolejność kolumn wyników wyszukiwania

en: This key defines the order of the columns in the search results. This key should not be modified by the user.
pl: Klucz ten określa kolejność kolumn w wynikach wyszukiwania. Użytkownik nie powinien modyfikować tego klucza.

en: Default Window Width
pl: Domyślna szerokość okna

en: This key defines the window width, and it's used to remember the size of the search tool between sessions. Setting it to -1 will make the search tool use the default width.
pl: Klucz ten określa szerokość okna i jest wykorzystywany do przechowywania tej wartości pomiędzy sesjami. Wartość -1 oznacza domyślną szerokość okna.

en: Default Window Height
pl: Domyślna wysokość okna

en: This key defines the window height, and it's used to remember the size of the search tool between sessions. Setting it to -1 will make the search tool use the default height.
pl: Klucz ten określa wysokość okna i jest wykorzystywany do przechowywania tej wartości pomiędzy sesjami. Wartość -1 oznacza domyślną wysokość okna.

en: Default Window Maximized
pl: Okno domyślnie zmaksymalizowane

en: This key determines if the search tool window starts in a maximized state.
pl: Klucz ten określa, czy okno narzędzia wyszukiwania uruchamiane będzie w stanie zmaksymalizowanym.

en: Look in Folder
pl: Wyszukiwanie w katalogu

en: This key defines the default value of the "Look in Folder" widget.
pl: Ten klucz określa domyślną wartość widgetu "Wyszukiwanie w katalogu".

en: This key determines if the "Contains the text" search option is selected when the search tool is started.
pl: Klucz ten określa, czy wybrana jest opcja wyszukiwania "Zawiera tekst" podczas uruchamiania narzędzia wyszukiwania.

en: This key determines if the "Date modified less than" search option is selected when the search tool is started.
pl: Klucz ten określa, czy wybrana jest opcja wyszukiwania "Czas od modyfikacji nie przekracza" podczas uruchamiania narzędzia wyszukiwania.

en: This key determines if the "Date modified more than" search option is selected when the search tool is started.
pl: Klucz ten określa, czy wybrana jest opcja wyszukiwania "Czas od modyfikacji przekracza" podczas uruchamiania narzędzia wyszukiwania.

en: This key determines if the "Size at least" search option is selected when the search tool is started.
pl: Klucz ten określa, czy wybrana jest opcja wyszukiwania "Rozmiar przynajmniej" podczas uruchamiania narzędzia wyszukiwania.

en: This key determines if the "Size at most" search option is selected when the search tool is started.
pl: Klucz ten określa, czy wybrana jest opcja wyszukiwania "Rozmiar nie przekracza" podczas uruchamiania narzędzia wyszukiwania.

en: This key determines if the "File is empty" search option is selected when the search tool is started.
pl: Klucz ten określa, czy wybrana jest opcja wyszukiwania "Plik jest pusty" podczas uruchamiania narzędzia wyszukiwania.

en: This key determines if the "Owned by user" search option is selected when the search tool is started.
pl: Klucz ten określa, czy wybrana jest opcja wyszukiwania "Należy do użytkownika" podczas uruchamiania narzędzia wyszukiwania.

en: This key determines if the "Owned by group" search option is selected when the search tool is started.
pl: Klucz ten określa, czy wybrana jest opcja wyszukiwania "Należy do grupy" podczas uruchamiania narzędzia wyszukiwania.

en: This key determines if the "Owner is unrecognized" search option is selected when the search tool is started.
pl: Klucz ten określa, czy wybrana jest opcja wyszukiwania "Nierozpoznany użytkownik" podczas uruchamiania narzędzia wyszukiwania.

en: This key determines if the "Name does not contain" search option is selected when the search tool is started.
pl: Klucz ten określa, czy wybrana jest opcja wyszukiwania "Nazwa nie zawiera" podczas uruchamiania narzędzia wyszukiwania.

en: This key determines if the "Name matches regular expression" search option is selected when the search tool is started.
pl: Klucz ten określa, czy wybrana jest opcja wyszukiwania "Nazwa pasuje do wyrażenia regularnego" podczas uruchamiania narzędzia wyszukiwania.

en: This key determines if the "Show hidden files and folders" search option is selected when the search tool is started.
pl: Klucz ten określa, czy wybrana jest opcja wyszukiwania "Wyświetlanie ukrytych plików i katalogów" podczas uruchamiania narzędzia wyszukiwania.

en: This key determines if the "Follow symbolic links" search option is selected when the search tool is started.
pl: Klucz ten określa, czy wybrana jest opcja wyszukiwania "Podążanie za dowiązaniami symbolicznymi" podczas uruchamiania narzędzia wyszukiwania.

en: This key determines if the "Exclude other filesystems" search option is selected when the search tool is started.
pl: Klucz ten określa, czy wybrana jest opcja wyszukiwania "Bez innych systemów plików" podczas uruchamiania narzędzia wyszukiwania.

en: File is not a valid .desktop file
pl: Plik nie jest prawidłowym plikiem .desktop

en: Unrecognized desktop file Version '%s'
pl: Nierozpoznany plik .desktop w wersji "%s"

en: Starting %s
pl: Uruchamianie %s

en: Application does not accept documents on command line
pl: Program nie akceptuje dokumentów w wierszu poleceń

en: Unrecognized launch option: %d
pl: Nierozpoznana opcja startowa: %d

en: Can't pass document URIs to a 'Type=Link' desktop entry
pl: Nie można przekazać adresów URI dokumentów do wpisu .desktop "Type=Link"

en: Not a launchable item
pl: Nie można uruchomić elementu

en: Disable connection to session manager
pl: Rozłącza połączenie z menedżerem sesji

en: Specify file containing saved configuration
pl: Określa plik zawierający zapisaną konfigurację

en: FILE
pl: PLIK

en: Specify session management ID
pl: Określa identyfikator zarządzania sesją

en: Session management options:
pl: Opcje zarządzania sesją:

en: Show session management options
pl: Wyświetla opcje zarządzania sesją

en: Contains the _text
pl: Zawiera _tekst

en: _Date modified less than
pl: Cz_as od modyfikacji nie przekracza

en: days
pl: dni

en: Date modified more than
pl: Czas od modyfikacji przekracza

en: S_ize at least
pl: _Rozmiar przynajmniej

en: kilobytes
pl: kilobajtów

en: Si_ze at most
pl: Rozmiar nie prz_ekracza

en: File is empty
pl: Plik jest pusty

en: Owned by _user
pl: Przypis_any użytkownik

en: Owned by _group
pl: Przypisana gr_upa

en: Owner is unrecognized
pl: Właściciel nierozpoznany

en: Na_me does not contain
pl: Nazwa n_ie zawiera

en: Name matches regular e_xpression
pl: _Plik pasuje do wyrażenia regularnego

en: Show hidden and backup files
pl: Wyświetlanie plików ukrytych i zapasowych

en: Follow symbolic links
pl: Podążanie za dowiązaniami symbolicznymi

en: Exclude other filesystems
pl: Bez innych systemów plików

en: Show version of the application
pl: Wyświetla wersję programu

en: STRING
pl: CIĄG

en: PATH
pl: ŚCIEŻKA

en: VALUE
pl: WARTOŚĆ

en: DAYS
pl: DNI

en: KILOBYTES
pl: KILOBAJTY

en: USER
pl: UŻYTKOWNIK

en: GROUP
pl: GRUPA

en: PATTERN
pl: WZORZEC

en: A locate database has probably not been created.
pl: Prawdopodobnie nie została utworzona baza danych locate.

en: Character set conversion failed for "%s"
pl: Nie powiodła się konwersja zestawu znaków dla "%s"

en: Searching...
pl: Wyszukiwanie...

en: Search for Files
pl: Wyszukiwanie plików

en: No files found
pl: Nie odnaleziono plików

en: (stopped)
pl: (zatrzymano)

en: No Files Found
pl: Nie odnaleziono plików

en: %'d File Found | %'d Files Found
pl[0]: Odnaleziono %'d plik
pl[1]: Odnaleziono %'d pliki
pl[2]: Odnaleziono %'d plików
pl[3]: Odnaleziono %'d plików

en: %'d file found | %'d files found
pl[0]: Odnaleziono %'d plik
pl[1]: Odnaleziono %'d pliki
pl[2]: Odnaleziono %'d plików
pl[3]: Odnaleziono %'d plików

en: Entry changed called for a non entry option!
pl: Wywołano "entry changed" dla elementu nie będącego elementem wejściowym.

en: Set the text of "Name contains" search option
pl: Ustawia napis w polu "Nazwa zawiera" opcji wyszukiwania

en: Set the text of "Look in folder" search option
pl: Ustawia napis w polu "Wyszukiwanie w katalogu" opcji wyszukiwania

en: Sort files by one of the following: name, folder, size, type, or date
pl: Sortuje pliki wg jednego z kryteriów: name (nazwa), folder (katalog), size (rozmiar), type (typ) lub date (data)

en: Set sort order to descending, the default is ascending
pl: Zmienia porządek na malejący (domyślny jest rosnący)

en: Automatically start a search
pl: Rozpoczyna wyszukiwanie automatycznie

en: Select the "%s" search option
pl: Wybiera opcję wyszukiwania "%s"

en: Select and set the "%s" search option
pl: Wybiera i ustawia opcję wyszukiwania "%s"

en: Invalid option passed to sortby command line argument.
pl: W wierszu polecenia wprowadzono nieprawidłowy parametr opcji sortby.

en: 
    ... Too many errors to display ...
pl: 
    Za dużo błędów, aby je wyświetlić.

en: The search results may be invalid.  There were errors while performing this search.
pl: Wynik wyszukiwania może być nieprawidłowy. Wystąpiły błędy podczas wyszukiwania.

en: Show more _details
pl: Wyświetl więcej _szczegółów

en: The search results may be out of date or invalid.  Do you want to disable the quick search feature?
pl: Wynik wyszukiwania może być nieaktualny lub nieprawidłowy. Wyłączyć funkcję szybkiego wyszukiwania?

en: Disable _Quick Search
pl: Wyłącz _szybkie wyszukiwanie

en: Failed to set process group id of child %d: %s.
pl: Ustawienie identyfikatora grupy procesu potomka %d się nie powiodło: %s.

en: Error parsing the search command.
pl: Błąd podczas przetwarzania polecenia wyszukiwania.

en: Error running the search command.
pl: Błąd podczas uruchamiania polecenia wyszukiwania.

en: Enter a text value for the "%s" search option.
pl: Proszę wprowadzić wartość opcji wyszukiwania "%s".

note: Translators:  Below is a string displaying the search options name and unit value.  For example, "\"Date modified less than\" in days".
en: "%s" in %s
pl: "%s" w %s

en: Enter a value in %s for the "%s" search option.
pl: Proszę wprowadzić wartość w %s dla opcji wyszukiwania "%s".

en: Remove "%s"
pl: Usuń "%s"

en: Click to remove the "%s" search option.
pl: Kliknięcie usunie opcję wyszukiwania "%s".

en: A_vailable options:
pl: Dos_tępne opcje:

en: Available options
pl: Dostępne opcje

en: Select a search option from the drop-down list.
pl: Proszę wybrać opcję wyszukiwania z listy.

en: Add search option
pl: Dodaje opcję wyszukiwania

en: Click to add the selected available search option.
pl: Kliknięcie doda wybraną opcję wyszukiwania.

en: S_earch results:
pl: Wy_niki wyszukiwania:

en: List View
pl: Widok listy

en: Name
pl: Nazwa

en: Type
pl: Typ

en: Date Modified
pl: Data modyfikacji

en: _Name contains:
pl: _Nazwa zawiera:

en: Enter a filename or partial filename with or without wildcards.
pl: Proszę wprowadzić pełną lub część nazwy pliku używając lub nie znaków specjalnych.

en: Name contains
pl: Nazwa zawiera

en: _Look in folder:
pl: _Wyszukiwanie w katalogu:

en: Browse
pl: Przeglądaj

en: Look in folder
pl: Wyszukiwanie w katalogu

en: Select the folder or device from which you want to begin the search.
pl: Proszę wybrać katalog lub urządzenie, w którym rozpocząć wyszukiwanie.

en: Select more _options
pl: Więcej _opcji

en: Select more options
pl: Wyświetla dodatkowe opcje

en: Click to expand or collapse the list of available options.
pl: Kliknięcie rozwinie lub zwinie listę dostępnych opcji.

en: Click to display the help manual.
pl: Kliknięcie wyświetli pomoc.

en: Click to close "Search for Files".
pl: Kliknięcie zamknie "Wyszukiwanie plików".

en: Click to perform a search.
pl: Kliknięcie rozpocznie wyszukiwanie.

en: Click to stop a search.
pl: Kliknięcie zatrzyma wyszukiwanie.

en: - the MATE Search Tool
pl: - narzędzie wyszukiwania środowiska MATE

en: Failed to parse command line arguments: %s
pl: Przetworzenie parametrów wiersza poleceń się nie powiodło: %s

en: Could not open help document.
pl: Nie można otworzyć dokumentu pomocy.

en: Are you sure you want to open %d document? | Are you sure you want to open %d documents?
pl[0]: Czy na pewno otworzyć %d dokument?
pl[1]: Czy na pewno otworzyć %d dokumenty?
pl[2]: Czy na pewno otworzyć %d dokumentów?
pl[3]: Czy na pewno otworzyć %d dokumentów?

en: This will open %d separate window. | This will open %d separate windows.
pl[0]: Spowoduje to otwarcie %d oddzielnego okna.
pl[1]: Spowoduje to otwarcie %d oddzielnych okien.
pl[2]: Spowoduje to otwarcie %d oddzielnych okien.
pl[3]: Spowoduje to otwarcie %d oddzielnych okien.

en: Could not open document "%s".
pl: Nie można otworzyć dokumentu "%s".

en: Could not open folder "%s".
pl: Nie można otworzyć katalogu "%s".

en: The caja file manager is not running.
pl: Menedżer plików Caja nie jest uruchomiony.

en: There is no installed viewer capable of displaying the document.
pl: Nie zainstalowano w systemie przeglądarki obsługującej wyświetlanie dokumentu.

en: Are you sure you want to open %d folder? | Are you sure you want to open %d folders?
pl[0]: Czy na pewno otworzyć %d katalog?
pl[1]: Czy na pewno otworzyć %d katalogi?
pl[2]: Czy na pewno otworzyć %d katalogów?
pl[3]: Czy na pewno otworzyć %d katalogów?

en: Could not move "%s" to trash.
pl: Nie można przenieść "%s" do kosza.

en: Do you want to delete "%s" permanently?
pl: Usunąć trwale "%s"?

en: Trash is unavailable.  Could not move "%s" to the trash.
pl: Kosz jest niedostępny. Nie można przenieść "%s" do kosza.

en: Could not delete "%s".
pl: Nie można usunąć "%s"

en: Deleting "%s" failed: %s.
pl: Usuwanie "%s" się nie powiodło: %s.

en: Moving "%s" failed: %s.
pl: Przenoszenie "%s" się nie powiodło: %s.

en: _Open
pl: _Otwórz

en: _Open with %s
pl: Ot_wórz za pomocą %s

en: Open with %s
pl: Otwórz za pomocą %s

en: Open Wit_h
pl: Otwórz za pomo_cą

en: Open Containing _Folder
pl: Otwórz _katalog zawierający

en: Copy _Path
pl: Skopiuj ś_cieżkę

en: _Save Results As...
pl: Z_apisz wyniki jako...

en: Save Search Results As...
pl: Zapisz wyniki wyszukiwania jako...

en: Could not save document.
pl: Nie można zapisać dokumentu.

en: You did not select a document name.
pl: Nie wybrano nazwy dokumentu.

en: Could not save "%s" document to "%s".
pl: Nie można zapisać dokumentu "%s" w "%s".

en: The document "%s" already exists.  Would you like to replace it?
pl: Dokument "%s" już istnieje. Zastąpić go?

en: If you replace an existing file, its contents will be overwritten.
pl: Zastąpienie istniejącego pliku oznacza nadpisanie jego zawartości.

en: _Replace
pl: _Zastąp

en: The document name you selected is a folder.
pl: Wybrana nazwa dokumentu jest katalogiem.

en: You may not have write permissions to the document.
pl: Brak uprawnień do zapisu do tego dokumentu.

en: today at %-I:%M %p
pl: dzisiaj o %H:%M

en: yesterday at %-I:%M %p
pl: wczoraj o %H:%M

en: %A, %B %-d %Y at %-I:%M:%S %p
pl: %A, %-d %B %Y o %H:%M:%S

en: link (broken)
pl: dowiązanie (uszkodzone)

en: link to %s
pl: dowiązanie do %s

en:  (copy)
pl:  (kopia)

en:  (another copy)
pl:  (kolejna kopia)

en: th copy)
pl:  kopia)

en: st copy)
pl:  kopia)

en: nd copy)
pl:  kopia)

en: rd copy)
pl:  kopia)

en: %s (copy)%s
pl: %s (kopia)%s

en: %s (another copy)%s
pl: %s (kolejna kopia)%s

en: %s (%dth copy)%s
pl: %s (%d kopia)%s

en: %s (%dst copy)%s
pl: %s (%d kopia)%s

en: %s (%dnd copy)%s
pl: %s (%d kopia)%s

en: %s (%drd copy)%s
pl: %s (%d kopia)%s

en:  (invalid Unicode)
pl:  (nieprawidłowy unikod)

en: Log File Viewer
pl: Przeglądarka dzienników systemowych

en: View or monitor system log files
pl: Wyświetlanie plików dzienników systemowych

note: Translators: Search terms to find this application. Do NOT translate or localize the semicolons! The list MUST also end with a semicolon!
en: MATE;monitor;view;system;log;files;logviewer;
pl: MATE;monitorowanie;przeglądanie;system;dziennik;pliki;przeglądarka;dziennika;

en: Log file to open up on startup
pl: Plik dziennika otwieranego podczas uruchomienia

en: Specifies the log file displayed at startup. The default is either /var/adm/messages or /var/log/messages, depending on your operating system.
pl: Określa plik dziennika, otwierany podczas uruchamiania. Domyślnym plikiem jest /var/adm/messages lub /var/log/messages, zależnie od używanej dystrybucji.

en: Size of the font used to display the log
pl: Rozmiar czcionki do wyświetlania dziennika

en: Specifies the size of the fixed-width font used to display the log in the main tree view. The default is taken from the default terminal font size.
pl: Określa rozmiar czcionki o stałej szerokości wykorzystywanej do wyświetlania dziennika w głównym drzewie. Wartość domyślna pobierana jest z ustawień terminalu.

en: Height of the main window in pixels
pl: Wysokość głównego okna w pikselach

en: Specifies the height of the log viewer main window in pixels.
pl: Określa wysokość okna przeglądarki dzienników.

en: Width of the main window in pixels
pl: Szerokość głównego okna w pikselach

en: Specifies the width of the log viewer main window in pixels.
pl: Określa szerokość okna przeglądarki dzienników.

en: Log files to open up on startup
pl: Pliki dziennika otwierane podczas uruchomienia

en: Specifies a list of log files to open up at startup. A default list is created by reading /etc/syslog.conf.
pl: Określa listę plików dziennika otwieranych podczas uruchamiania. Domyślna lista jest tworzona na podstawie pliku /etc/syslog.conf.

en: List of saved filters
pl: Lista zapisanych filtrów

en: List of saved regexp filters
pl: Lista zapisanych filtrów wyrażeń regularnych

en: _Cancel
pl: _Anuluj

en: _Apply
pl: _Zastosuj

en: _Name:
pl: _Nazwa:

en: _Regular Expression:
pl: Wyrażenie _regularne:

en: Highlight
pl: Wyróżnianie

en: Foreground:
pl: Tekst:

en: Background:
pl: Tło:

en: Hide
pl: Ukryj

en: Effect:
pl: Efekty:

en: Sun GNOME Documentation Team <gdocteam@sun.com>
pl: Zespół dokumentacji Sun GNOME <gdocteam@sun.com>

en: Impossible to open the file %s
pl: Otwarcie pliku %s jest niemożliwe

en: Filter name is empty!
pl: Nazwa filtra jest pusta.

en: Filter name may not contain the ':' character
pl: Filtr nie może zawierać znaku ":"

en: Regular expression is empty!
pl: Wyrażenie regularne jest puste.

en: Regular expression is invalid: %s
pl: Wyrażenie regularne jest nieprawidłowe: %s

en: Please specify either foreground or background color!
pl: Proszę określić kolor tekstu lub tła.

en: Edit filter
pl: Modyfikowanie filtra

en: Add new filter
pl: Dodanie nowego filtru

en: Filters
pl: Filtry

en: _Find:
pl: _Znajdź:

en: Find Previous
pl: Znajdź poprzedni

en: Find previous occurrence of the search string
pl: Wyszukuje poprzednie wystąpienie szukanego napisu

en: Find Next
pl: Znajdź następny

en: Find next occurrence of the search string
pl: Wyszukuje następne wystąpienie szukanego napisu

en: Clear the search string
pl: Czyści wyszukiwany napis

en: Error while uncompressing the GZipped log. The file might be corrupt.
pl: Wystąpił błąd podczas dekompresowania dziennika za pomocą programu gzip. Plik może być uszkodzony.

en: You don't have enough permissions to read the file.
pl: Brak wystarczających uprawnień do odczytania tego pliku.

en: The file is not a regular file or is not a text file.
pl: Ten plik nie jest zwykłym plikiem lub plikiem tekstowym.

en: This version of System Log does not support GZipped logs.
pl: Ta wersja Przeglądarki dzienników nie obsługuje dzienników skompresowanych za pomocą programu gzip.

en: Loading...
pl: Wczytywanie...

en: %s - Version %s
    Copyright (C) 2004-2008 Vincent Noel, Cosimo Cecchi and others.
    Copyright (C) 2011-2021 MATE developers.
pl: %s - Wersja %s
    Prawa autorskie (C) 2004-2008 Vincent Noel, Cosimo Cecchi i inni.
    Prawa autorskie (C) 2011-2021 programiści MATE.

en: Show the application's version
pl: Wyświetla wersję programu

en: [LOGFILE...]
pl: [PLIK_DZIENNIKA...]

en:  - Browse and monitor logs
pl:  - przeglądanie i monitorowanie dzienników

en: Log Viewer
pl: Przeglądarka dzienników

en: System Log Viewer
pl: Przeglądarka dzienników systemowych

en: last update: %s
pl: ostatnia aktualizacja: %s

en: %d lines (%s) - %s
pl: %d wierszy (%s) - %s

en: Open Log
pl: Otwieranie dziennika

en: There was an error displaying help: %s
pl: Wystąpił błąd podczas wyświetlania pomocy: %s

en: Wrapped
pl: Zawijanie wierszy

en: Not found
pl: Nie odnaleziono

en: About System Log Viewer
pl: O programie Przeglądarka dzienników systemowych

en: Copyright © 1998-2008 Free Software Foundation, Inc.
    Copyright © 2011-2021 MATE developers
pl: Prawa autorskie © 1998-2008 Free Software Foundation, Inc.
    Prawa autorskie © 2011-2021 programiści MATE

en: View, monitor or analyze your system logs in a gradual manner.
pl: Przeglądanie, monitorowanie lub analizowanie logów systemowych w sposób stopniowy.

en: _File
pl: _Plik

en: _Filters
pl: _Filtry

en: _Open...
pl: _Otwórz...

en: Open a log from file
pl: Otwiera dziennik z pliku

en: Close this log
pl: Zamyka ten dziennik

en: _Quit
pl: _Zakończ

en: Quit the log viewer
pl: Kończy działanie przeglądarki dzienników

en: _Copy
pl: S_kopiuj

en: Copy the selection
pl: Kopiuje zaznaczenie

en: Select _All
pl: Z_aznacz wszystko

en: Select the entire log
pl: Zaznacza cały dziennik

en: _Find...
pl: Z_najdź...

en: Find a word or phrase in the log
pl: Wyszukuje słowo lub frazę w dzienniku

en: Zoom _In
pl: Po_większ

en: Bigger text size
pl: Większy rozmiar tekstu

en: Zoom _Out
pl: Po_mniejsz

en: Smaller text size
pl: Mniejszy rozmiar tekstu

en: _Normal Size
pl: _Zwykły rozmiar

en: Normal text size
pl: Zwykły rozmiar tekstu

en: Manage Filters
pl: Zarządzaj filtrami

en: Manage filters
pl: Zarządzanie filtrami

en: Open the help contents for the log viewer
pl: Otwiera okno spisu treści pomocy przeglądarki dzienników

en: _About
pl: _O programie

en: Show the about dialog for the log viewer
pl: Wyświetla okno z informacjami o przeglądarce dzienników

en: _Statusbar
pl: _Pasek stanu

en: Show Status Bar
pl: Wyświetla pasek stanu

en: Side _Pane
pl: Panel _boczny

en: Show Side Pane
pl: Wyświetla panel boczny

en: Show matches only
pl: Wyświetlanie tylko dopasowań

en: Only show lines that match one of the given filters
pl: Wyświetlanie tylko tych wierszy, które pasują do jednego z podanych filtrów

en: Can't read from "%s"
pl: Nie można odczytać z "%s"

en: Version:
pl: Wersja:

en: Could not open the following files:
pl: Nie można otworzyć następujących plików:

en: Default
pl: Domyślny

en: Default Dictionary Server
pl: Domyślny serwer słownika

en: MATE Dictionary
pl: Słownik MATE

en: Check word definitions and spellings in an online dictionary
pl: Wyświetlanie definicji i pisowni słów w słowniku sieciowym

note: Translators: Search terms to find this application. Do NOT translate or localize the semicolons! The list MUST also end with a semicolon!
en: MATE;dictionary;applet;thesaurus;spelling;definitions;online;
pl: MATE;słownik;aplet;tezaurus;pisownia;definicje;online;

en: A dictionary for MATE Desktop
pl: Słownik dla środowiska MATE

en: MATE Dictionary allows you to look up words in on-line dictionaries. It comes preconfigured with a list of Dict servers (RFC 2229), to which you can add your own sources, while you can select specific servers for a specific query.
pl: Słownik MATE umożliwia sprawdzenie słów w słownikach online. Jest dostarczany prekonfigurowany z listą serwerów Dict (RFC 2229), do których możesz dodawać własne źródła, kiedy możesz wybrać specyficzne serwery dla specyficznego zapytania.

en: Dictionary Applet Factory
pl: Generator apletu słownika

en: Factory for the dictionary applet
pl: Generator tworzący aplet słownika

en: Dictionary Look up
pl: Wyszukiwanie w słowniku

en: Look up words in a dictionary
pl: Wyszukiwanie słów w słowniku

en: The default database to use
pl: Domyślna baza danych

en: The name of the default individual database or meta-database to use on a dictionary source. An exclamation mark ("!") means that all the databases present in a dictionary source should be searched
pl: Nazwa konkretnej bazy danych lub meta-bazy używanej na serwerze słownika. Wartość "!" określa, że program powinien przeszukiwać wszystkie bazy na serwerze

en: The default search strategy to use
pl: Domyślna strategia wyszukiwania

en: The name of the default search strategy to use on a dictionary source, if available. The default strategy is 'exact', that is match exact words.
pl: Nazwa domyślnej strategii wyszukiwania w słowniku (jeśli dostępna). Domyślna strategia to "exact", która dokładnie dopasowuje słowa.

en: The font to be used when printing
pl: Czcionka dla wydruku

en: The font to be used when printing a definition.
pl: Czcionka wydruku definicji.

en: The name of the dictionary source used
pl: Nazwa źródła słownika

en: The name of the dictionary source used to retrieve the definitions of words.
pl: Nazwa słownika źródłowego używanego do pobierania definicji słów.

en: Thai
pl: tajskie

en: Longdo Thai-English Dictionaries
pl: Słowniki tajsko-angielskie Longdo

en: Client Name
pl: Nazwa klienta

en: The name of the client of the context object
pl: Nazwa klienta dla obiektu kontekstu

en: Hostname
pl: Nazwa komputera

en: The hostname of the dictionary server to connect to
pl: Nazwa komputera używanego serwera słownika

en: The port of the dictionary server to connect to
pl: Port serwera słownika

en: Status
pl: Stan

en: The status code as returned by the dictionary server
pl: Kod stanu zwracany przez serwer słownika

en: No connection to the dictionary server at '%s:%d'
pl: Brak połączenia do serwera słownika "%s:%d"

en: Lookup failed for hostname '%s': no suitable resources found
pl: Wyszukanie komputera "%s" się nie powiodło: nie odnaleziono odpowiednich zasobów

en: Lookup failed for host '%s': %s
pl: Wyszukanie komputera "%s" się nie powiodło: %s

en: Lookup failed for host '%s': host not found
pl: Wyszukanie komputera "%s" się nie powiodło: nie odnaleziono zdalnego komputera

en: Unable to connect to the dictionary server at '%s:%d'. The server replied with code %d (server down)
pl: Nie można połączyć się do serwera słownika "%s:%d". Odpowiedź serwera: %d (serwer nieczynny)

en: Unable to parse the dictionary server reply
    : '%s'
pl: Nie można przetworzyć odpowiedzi serwera
    : "%s"

en: No definitions found for '%s'
pl: Nie odnaleziono definicji "%s"

en: Invalid database '%s'
pl: Nieprawidłowa baza danych "%s"

en: Invalid strategy '%s'
pl: Nieprawidłowa strategia "%s"

en: Bad command '%s'
pl: Błędne polecenie "%s"

en: Bad parameters for command '%s'
pl: Błędne parametry dla polecenia "%s"

en: No databases found on dictionary server at '%s'
pl: Nie odnaleziono baz danych na serwerze "%s"

en: No strategies found on dictionary server at '%s'
pl: Nie odnaleziono strategii na serwerze słownika na "%s"

en: Connection failed to the dictionary server at %s:%d
pl: Połączenie do serwera słownika "%s:%d" się nie powiodło

en: Error while reading reply from server:
    %s
pl: Błąd podczas odczytywania odpowiedzi serwera:
    %s

en: Connection timeout for the dictionary server at '%s:%d'
pl: Przekroczono czas połączenia z serwerem słownika "%s:%d"

en: No hostname defined for the dictionary server
pl: Nie określono nazwy komputera serwera słownika

en: Unable to create socket
pl: Nie można utworzyć gniazda sieciowego

en: Unable to set the channel as non-blocking: %s
pl: Nie można ustawić kanału jako nieblokujący: %s

en: Unable to connect to the dictionary server at '%s:%d'
pl: Nie można połączyć się z serwerem słownika "%s:%d"

en: Local Only
pl: Tylko lokalny

en: Whether the context uses only local dictionaries or not
pl: Określa, czy kontekst używa tylko słowników lokalnych

en: Reload the list of available databases
pl: Ponownie wczytuje listę dostępnych baz

en: Clear the list of available databases
pl: Czyści listę dostępnych baz

en: Error while matching
pl: Błąd podczas dopasowywania

en: F_ind:
pl: _Znajdź:

en: _Previous
pl: _Poprzedni

en: _Next
pl: _Następny

en: Error while looking up definition
pl: Błąd podczas wyszukiwania definicji

en: Another search is in progress
pl: Inne wyszukiwanie w toku

en: Please wait until the current search ends.
pl: Proszę poczekać na ukończenie bieżącego wyszukiwania.

en: Error while retrieving the definition
pl: Błąd podczas pobierania definicji

en: Filename
pl: Nazwa pliku

en: The filename used by this dictionary source
pl: Nazwa pliku tego źródła słownika

en: The display name of this dictionary source
pl: Nazwa tego źródła słownika

en: Description
pl: Opis

en: The description of this dictionary source
pl: Opis tego źródła słownika

en: Database
pl: Baza danych

en: The default database of this dictionary source
pl: Domyślna baza danych tego źródła słownika

en: Strategy
pl: Strategia

en: The default strategy of this dictionary source
pl: Domyślna strategia tego źródła słownika

en: The transport mechanism used by this dictionary source
pl: Mechanizm transportu tego źródła słownika

en: Context
pl: Kontekst

en: The GdictContext bound to this source
pl: GdictContext związany z tym źródłem

en: Invalid transport type '%d'
pl: Nieprawidłowy typ transportu "%d"

en: No '%s' group found inside the dictionary source definition
pl: Nie odnaleziono grupy "%s" wewnątrz definicji źródła słownika

en: Unable to get the '%s' key inside the dictionary source definition: %s
pl: Nie można pobrać klucza "%s" wewnątrz definicji źródła słownika: %s

en: Unable to get the '%s' key inside the dictionary source definition file: %s
pl: Nie można pobrać klucza "%s" wewnątrz pliku definicji źródła słownika: %s

en: Dictionary source does not have name
pl: Źródło słownika nie posiada nazwy

en: Dictionary source '%s' has invalid transport '%s'
pl: Źródło słownika "%s" ma nieprawidłowy transport "%s"

en: Reload the list of available sources
pl: Ponownie wczytuje listę dostępnych źródeł

en: Paths
pl: Ścieżki

en: Search paths used by this object
pl: Ścieżki wyszukiwania używane przez ten obiekt

en: Sources
pl: Źródła

en: Dictionary sources found
pl: Odnaleziono źródła słowników

en: Clear the list of similar words
pl: Czyści listę podobnych słów

en: The GdictContext object used to get the word definition
pl: Obiekt GdictContext używany jest do pobierania definicji słów

en: The database used to query the GdictContext
pl: Baza danych używana do zapytań GdictContext

en: The strategy used to query the GdictContext
pl: Strategia używana do zapytań GdictContext

en: Reload the list of available strategies
pl: Ponowne wczytuje listę dostępnych strategii

en: Clear the list of available strategies
pl: Czyści listę dostępnych strategii

en: GDict debugging flags to set
pl: Flagi debugowania GDict do ustawienia

en: FLAGS
pl: FLAGI

en: GDict debugging flags to unset
pl: Flagi debugowania GDict do wyłączenia

en: GDict Options
pl: Opcje GDict

en: Show GDict Options
pl: Wyświetla opcje GDict

en: Look up words or terms in a dictionary source.
pl: Wyszukiwanie słów lub terminów w słowniku źródłowym.

en: Dictionary
pl: Słowniki

en: About Dictionary
pl: O programie Słownik

en: Copyright © 2005-2006 Emmanuele Bassi
    Copyright © 2011-2021 MATE developers
pl: Prawa autorskie © 2005-2006 Emmanuele Bassi
    Prawa autorskie © 2011-2021 programiści MATE

note: Translators: the first is the word found, the second is the * database name and the last is the definition's text; please * keep the new lines.
en: Definition for '%s'
      From '%s':
    
    %s
pl: Definicja "%s"
      Z "%s":
    
    %s

en: Error: %s
pl: Błąd: %s

en: See mate-dictionary --help for usage
pl: Polecenie mate-dictionary --help wyświetla informacje o użyciu

en: Unable to find a suitable dictionary source
pl: Nie można odnaleźć odpowiedniego źródła słownika

en: Error while looking up the definition of "%s":
    %s
pl: Błąd podczas wyszukiwania definicji "%s":
    %s

en: Words to look up
pl: Słowa do wyszukania

en: word
pl: słowo

en: Words to match
pl: Słowa do dopasowania

en: Dictionary source to use
pl: Źródło słownika do użycia

en: source
pl: źródło

en: Print result to the console
pl: Wyświetla wynik w konsoli

en: Database to use
pl: Baza danych do użycia

en:  - Look up words in dictionaries
pl:  - wyszukiwanie słowa w słowniku

en: Save a Copy
pl: Zapis kopii

en: Untitled document
pl: Dokument bez nazwy

en: Error while writing to '%s'
pl: Błąd podczas zapisywania do "%s"

en: Clear the definitions found
pl: Usuń odnalezione definicje

en: Clear definition
pl: Wyczyść definicję

en: Clear the text of the definition
pl: Czyści tekst definicji

en: Print the definitions found
pl: Drukuje odnalezione definicje

en: Print definition
pl: Drukuj definicję

en: Print the text of the definition
pl: Drukuje treść definicji

en: Save the definitions found
pl: Zapisuje odnalezione definicje

en: Save definition
pl: Zapisz definicję

en: Save the text of the definition to a file
pl: Zapisuje tekst definicji do pliku

en: Click to view the dictionary window
pl: Kliknięcie wyświetla okno słownika

en: Toggle dictionary window
pl: Przełącza okno słownika

en: Show or hide the definition window
pl: Wyświetla lub ukrywa okno definicji

en: Type the word you want to look up
pl: Proszę wprowadzić słowa do wyszukania

en: Dictionary entry
pl: Hasło (w słowniku)

en: Look up words in dictionaries
pl: Wyszukuje słowo w słowniku

en: Dictionary Preferences
pl: Preferencje słownika

en: There was an error while displaying help
pl: Wystąpił błąd podczas wyświetlania pomocy

en: No dictionary source available with name '%s'
pl: Nie odnaleziono źródła słownika o nazwie "%s"

en: Unable to find dictionary source
pl: Nie można odnaleźć źródła słownika

en: No context available for source '%s'
pl: Brak kontekstu dla źródła "%s"

en: Unable to create a context
pl: Nie można utworzyć kontekstu

en: _Look Up Selected Text
pl: Wy_szukaj zaznaczony tekst

en: Cl_ear
pl: _Wyczyść

en: _Print
pl: Wy_drukuj

en: _Save
pl: _Zapisz

en: Preferences
pl: Preferencje

en: Unable to rename file '%s' to '%s': %s
pl: Nie można zmienić nazwy pliku "%s" na "%s": %s

en: Unable to create the data directory '%s': %s
pl: Nie można utworzyć katalogu danych "%s": %s

en: Edit Dictionary Source
pl: Modyfikowanie źródła słownika

en: Add Dictionary Source
pl: Dodanie źródła słownika

en: Remove "%s"?
pl: Usunąć "%s"?

en: This will permanently remove the dictionary source from the list.
pl: Opcja ta trwale usunie źródło słownika z listy.

en: Unable to remove source '%s'
pl: Nie można usunąć źródła "%s"

en: Add a new dictionary source
pl: Dodaje nowe źródło słownika

en: Remove the currently selected dictionary source
pl: Usuwa zaznaczone źródło słownika

en: Edit the currently selected dictionary source
pl: Edytuje obecnie zaznaczone źródło słownika

en: Set the font used for printing the definitions
pl: Czcionka używana do drukowania definicji

en: Unable to display the preview: %s
pl: Nie można wyświetlić podglądu: %s

en: Unable to create a source file
pl: Nie można utworzyć pliku źródła

en: Unable to save source file
pl: Nie można zapisać pliku źródła

en: Searching for '%s'...
pl: Wyszukiwanie "%s"...

en: No definitions found
pl: Nie odnaleziono definicji

en: A definition found | %d definitions found
pl[0]: Odnaleziono %d definicję
pl[1]: Odnaleziono %d definicje
pl[2]: Odnaleziono %d definicji
pl[3]: Odnaleziono %d definicji

en: %s - Dictionary
pl: %s - Słownik

en: _Go
pl: _Przejdź

en: _New
pl: _Nowy

en: New look up
pl: Nowe wyszukiwanie

en: _Save a Copy...
pl: _Zapisz kopię...

en: P_review...
pl: P_odgląd...

en: Preview this document
pl: Podgląd tego dokumentu

en: _Print...
pl: _Wydrukuj...

en: Print this document
pl: Drukuje bieżący dokument

en: _Find
pl: _Znajdź

en: Find a word or phrase in the document
pl: Wyszukuje w dokumencie podane słowo lub wyrażenie

en: Find Ne_xt
pl: Znajdź _następne

en: Find Pre_vious
pl: Znajdź p_oprzednie

en: _Preferences
pl: _Preferencje

en: _Previous Definition
pl: _Poprzednia definicja

en: Go to the previous definition
pl: Przechodzi do poprzedniej definicji

en: _Next Definition
pl: _Następna definicja

en: Go to the next definition
pl: Przechodzi do następnej definicji

en: _First Definition
pl: Pie_rwsza definicja

en: Go to the first definition
pl: Przechodzi do pierwszej definicji

en: _Last Definition
pl: _Ostatnia definicja

en: Go to the last definition
pl: Przechodzi do ostatniej definicji

en: Similar _Words
pl: Po_dobne słowa

en: Dictionary Sources
pl: Źródła słownika

en: Available _Databases
pl: D_ostępne bazy

en: Available St_rategies
pl: Dostępne str_ategie

en: _Sidebar
pl: Pasek _boczny

en: S_tatusbar
pl: Pasek s_tanu

en: Dictionary source `%s' selected
pl: Źródło słownika "%s" zaznaczone

en: Strategy `%s' selected
pl: Wybrano strategię "%s"

en: Database `%s' selected
pl: Wybrano bazę "%s"

en: Word `%s' selected
pl: Wybrano słowo "%s"

en: Double-click on the word to look up
pl: Podwójne kliknięcie uruchamia wyszukiwanie

en: Double-click on the matching strategy to use
pl: Podwójne kliknięcie wybiera strategię do użycia

en: Double-click on the source to use
pl: Podwójne kliknięcie wybiera źródło

en: Double-click on the database to use
pl: Podwójne kliknięcie wybiera bazę

en: Look _up:
pl: Wy_szukaj:

en: Similar words
pl: Podobne słowa

en: Available dictionaries
pl: Dostępne słowniki

en: Available strategies
pl: Dostępne strategie

en: Dictionary sources
pl: Źródła słowników

en: _Select a dictionary source for looking up words:
pl: Źródło _słownika do wyszukiwania słów:

en: Source
pl: Źródło

en: _Print font:
pl: _Czcionka wydruku:

en: _Description:
pl: _Opis:

en: Source Name
pl: Nazwa źródła

en: H_ostname:
pl: _Nazwa komputera:

en: Dictionaries
pl: Słowniki

en: Strategies
pl: Strategie

en: MATE Disk Image Mounter
pl: Narzędzie do montowania dysków MATE

en: Attach and mount one or more disk image files
pl: Załącz i zamontuj jeden lub więcej plików obrazu dysku

en: An error occurred
pl: Wystąpił błąd

en: Allow writing to the image
pl: Pozwól na zapis w obrazie

en: All Files
pl: Wszystkie pliki

en: Disk Images (*.img, *.iso)
pl: Obrazy dysku (*.img, *.iso)

en: Select Disk Image(s) to Mount
pl: Wybierz obraz(y) dysku do zamontowania

en: _Mount
pl: Za_montuj

en: Set up _read-only mount
pl: Ustaw montowanie _tylko-do-odczytu

en: If checked, the mount will be read-only. This is useful if you don't want the underlying disk image to be modified
pl: Jeśli zaznaczone, montowanie bedzie tylko-do-odczytu. Jest to przydatne, jeśli nie chcesz aby dany obraz został zmodyfikowany

en: Error connecting to udisks daemon: %s (%s, %d)
pl: Błąd połączenia z demonem udisks: %s (%s, %d)

en: Attach and mount one or more disk image files.
pl: Załącz i zamontuj jeden lub więcej plików obrazu dysku.

en: Cannot open `%s' - maybe the volume isn't mounted?
pl: Nie można otworzyć `%s' - być może wolumin nie jest zamontowany?

en: Error opening `%s': %m
pl: Błąd otwierania `%s': %m

en: Error attaching disk image: %s (%s, %d)
pl: Błąd załączania obrazu dysku: %s (%s, %d)

en: MATE Screenshot
pl: Zrzut ekranu MATE

en: A screenshot utility for MATE Desktop
pl: Narzędzie zrzutów ekranu dla środowiska MATE

en: MATE Screenshot is a simple utility that lets you capture screenshots of your desktop or of application windows. You can select to copy them to the system clipboard or save them in Portable Network Graphics (.png) image format.
pl: Zrzut ekranu MATE jest prostym narzędziem, które pozwala na przechwytywanie zrzutów ekranu pulpitu lub okna aplikacji. Możesz wybrać, aby skopiować je do schowka systemowego lub zapisać je w formacie graficznym Portable Network Graphics (.png).

en: Take Screenshot
pl: Pobranie zrzutu ekranu

en: Save images of your desktop or individual windows
pl: Zapisanie obrazu pulpitu lub poszczególnych okien

note: Translators: Search terms to find this application. Do NOT translate or localize the semicolons! The list MUST also end with a semicolon!
en: MATE;screenshot;snapshot;desktop;window;image;
pl: MATE;zrzut;ekran;migawka;pulpit;okno;obraz;

en: Save Screenshot
pl: Zapis zrzutu ekranu

en: C_opy to Clipboard
pl: S_kopiuj do schowka

en: Save in _folder:
pl: Zapi_s w katalogu:

en: Screenshot delay
pl: Opóźnienie pobrania zrzutu ekranu

en: The number of seconds to wait before taking the screenshot.
pl: Opóźnienie pobrania zrzutu ekranu w sekundach.

en: Screenshot directory
pl: Katalog zrzutów ekranu

en: The directory the last screenshot was saved in.
pl: Katalog, w którym ostatnio zapisywane były zrzuty ekranu.

en: Include Border
pl: Dołączanie krawędzi

en: Include the window manager border along with the screenshot
pl: Dołączanie do zrzutu ekranu ramki menedżera okien

en: Include Pointer
pl: Dołączanie kursora

en: Include the pointer in the screenshot
pl: Dołącza kursor do zrzutu ekranu

en: Border Effect
pl: Efekt ramki

en: Effect to add to the outside of a border. Possible values are "shadow", "none", and "border".
pl: Efekt dodawany do zewnętrznej części krawędzi. Dopuszczalne wartości to "shadow" (cień), "none" (brak) oraz "border" (krawędź).

en: Error loading the help page
pl: Błąd podczas wczytywania pomocy

en: None
pl: Brak

en: Drop shadow
pl: Cień

en: Border
pl: Krawędź

en: Include _pointer
pl: Dołączanie k_ursora

en: Include the window _border
pl: Dołączanie _krawędzi okna

en: Apply _effect:
pl: _Efekt:

en: Grab the whole _desktop
pl: Przechwycenie całego _ekranu

en: Grab the current _window
pl: Przechwycenie _bieżącego okna

en: Select _area to grab
pl: Wybór _obszaru do przechwycenia

en: Grab _after a delay of
pl: P_rzechwycenie po upływie

en: seconds
pl: sekund(y)

en: Effects
pl: Efekty

en: Take _Screenshot
pl: _Pobierz zrzut ekranu

en: Error while saving screenshot
pl: Błąd podczas zapisywania zrzutu ekranu

en: Impossible to save the screenshot to %s.
     Error was %s.
     Please choose another location and retry.
pl: Zapis zrzutu ekranu do %s jest niemożliwy.
     Błąd: %s
    . Proszę wybrać inne położenie i spróbować ponownie.

en: Screenshot taken
pl: Pobrano zrzut ekranu

en: Unable to take a screenshot of the current window
pl: Nie można pobrać zrzutu ekranu bieżącego okna.

en: Screenshot at %s.png
pl: Zrzut ekranu z %s.png

en: Screenshot at %s - %d.png
pl: Zrzut ekranu z %s - %d.png

en: Grab a window instead of the entire screen
pl: Pobiera okno zamiast całego ekranu

en: Grab an area of the screen instead of the entire screen
pl: Przechwytuje określony obszar ekranu zamiast całego ekranu

en: Send grabbed area directly to the clipboard
pl: Wyślij uchwycony obszar prosto do schowka

en: Include the window border with the screenshot
pl: Dołącza ramkę okna do zrzutu ekranu

en: Remove the window border from the screenshot
pl: Usuwa ramkę okna ze zrzutu ekranu

en: Take screenshot after specified delay [in seconds]
pl: Pobiera zrzut ekranu po określonym opóźnieniu (w sekundach)

en: Effect to add to the border (shadow, border or none)
pl: Efekt dodawany do krawędzi (cień, krawędź lub brak)

en: effect
pl: efekt

en: Interactively set options
pl: Interaktywne ustawienie opcji

en: Print version information and exit
pl: Wyświetl informację o wersji i wychodzi

en: Take a picture of the screen
pl: Wykonuje zdjęcie ekranu

en: Conflicting options: --clipboard and --interactive should not be used at the same time.
pl: Sprzeczne opcje: --clipboard oraz --interactive nie mogą być używane w tym samym czasie.

en: Conflicting options: --window and --area should not be used at the same time.
pl: Sprzeczne opcje: --window oraz --area nie mogą być używane w tym samym czasie.

en: Error loading UI definition file for the screenshot program: 
    %s
    
    Please check your installation of mate-utils.
pl: Błąd podczas wczytywania pliku definicji interfejsu użytkownika dla programu:
    %s
    
    Proszę sprawdzić, czy mate-utils jest zainstalowane poprawnie.

en: Select a folder
pl: Wybierz folder

en: Screenshot.png
pl: Zrzut ekranu.png

en: Unable to clear the temporary folder:
    %s
pl: Nie można wyczyścić katalogu tymczasowego:
    %s

en: The child save process unexpectedly exited.  We are unable to write the screenshot to disk.
pl: Potomny proces zapisu nieoczekiwanie zakończył działanie. Nie można zapisać zrzutu ekranu na dysk.

en: Unknown error saving screenshot to disk
pl: Nieznany błąd podczas zapisu zrzutu ekranu na dysk

en: File already exists
pl: Plik już istnieje

en: The file "%s" already exists. Would you like to replace it?
pl: Plik "%s" już istnieje. Zastąpić go?

en: Saving file...
pl: Zapisywanie pliku...

en: Can't access source file
pl: Nie uzyskać dostępu do pliku źródłowego
