mate-utils 1.25.1 - en to sr translation catalogue (701 entries)

en: MATE Disk Usage Analyzer
sr: Мејтов испитивач искоришћености диска

en: Check folder sizes and available disk space
sr: Проверите величине фасцикли и слободан простор на диску

note: Translators: Search terms to find this application. Do NOT translate or localize the semicolons! The list MUST also end with a semicolon!
en: MATE;check;disk;usage;analyze;size;space;
sr: Мејт;провери;диск;коришћење;анализирај;величина;простор;

en: Disk Usage Analyzer Preferences
sr: Поставке испитивача искоришћености диска

en: _Help
sr: По_моћ

en: _Close
sr: _Затвори

en: Select _devices to include in filesystem scan:
sr: Изаберите _уређаје за преглед система датотека:

en: _Monitor changes to your home folder
sr: _Прати измене на корисничком директоријуму

en: _Analyzer
sr: _Испитивач

en: Scan _Home Folder
sr: _Лична фасцикла

en: Scan _Filesystem
sr: Систем _датотека

en: Scan F_older...
sr: _Фасцикла...

en: S_can Remote Folder...
sr: _Удаљена фасцикла...

en: _Edit
sr: _Уређивање

en: _Expand All
sr: _Рашири све

en: _Collapse All
sr: _Скупи све

en: _View
sr: _Преглед

en: _Toolbar
sr: Трака _алата

en: St_atusbar
sr: Трака _стања

en: All_ocated Space
sr: _Заузет простор

en: _Contents
sr: _Садржаји

en: Disk Usage Analyzer
sr: Испитивач искоришћености диска

en: Scan home folder
sr: Прегледајте личну фасциклу

en: Scan Home
sr: Лична фацикла

en: Scan filesystem
sr: Прегледајте систем датотека

en: Scan Filesystem
sr: Систем датотека

en: Scan a folder
sr: Прегледајте фасциклу

en: Scan Folder
sr: Фасцикла

en: Scan a remote folder
sr: Прегледајте удаљену фасциклу

en: Scan Remote Folder
sr: Удаљена фасцикла

en: Stop scanning
sr: Заустави

en: Refresh
sr: Освежи

en: Monitor Home
sr: Надгледа личну фасциклу

en: Whether any change to the home directory should be monitored.
sr: Да ли треба надгледати измене у корисничком директоријуму.

en: Excluded partitions URIs
sr: Путање искључених партиција

en: A list of URIs for partitions to be excluded from scanning.
sr: Списак путања партиција које ће бити искључене из прегледа.

en: Toolbar is Visible
sr: Трака алата је видљива

en: Whether the toolbar should be visible in main window.
sr: Да ли трака алата треба да се види у главном прозору.

en: Statusbar is Visible
sr: Трака стања је видљива

en: Whether the status bar at the bottom of main window should be visible.
sr: Да ли трака стања треба да се види у главном прозору.

en: Subfolder tips visible
sr: Облачићи подфасцикле су видљиви

en: Whether the subfolder tooltips of the selected folder are drawn.
sr: Да ли се исцртавају облачићи подфасцикли за изабрану фасциклу.

en: Active Chart
sr: Радни график

en: Which type of chart should be displayed.
sr: Која ће врста графика бити приказана.

en: A disk usage analyzing tool for MATE Desktop
sr: Алат за испитивање искоришћености диска за Мејтову радну површ

en: As its name implies, Disk Usage Analyzer is a graphical utility that you can use to view and monitor your disk usage and folder structure. It displays summary information in ring or treemap charts.
sr: Као што његов назив говори, Испитивач искоришћености диска је графичко помагало које можете да користите да прегледате и пратите искоришћеност вашег диска и структуру фасцикли. Приказује сажетак информација у облику прстена или мапе графикчог стабла.

en: You can perform scans on a file system, your home or any other folder - local or remote. There is also an option to constantly monitor any external changes to the home directory and warn the user if a file is added/removed.
sr: Можете да обавите преглед система датотека, ваше личне или неке друге фасцикле – месне или удаљене. Постоји такође и могућност непрекидног надгледања спољних измена у личном директоријуму и упозоравања корисника на додавање/уклањање датотека.

en: Scanning...
sr: Прегледам...

en: Total filesystem capacity:
sr: Капацитет система датотека:

en: used:
sr: искоришћено:

en: available:
sr: доступно:

en: Calculating percentage bars...
sr: Израчунавам траке процената...

en: Ready
sr: Спреман сам

en: Total filesystem capacity
sr: Величина система датотека

en: Total filesystem usage
sr: Заузетост система датотека

en: contains hardlinks for:
sr: садржи чврсте везе за:

en: %5d item | %5d items
sr[0]: %5d ставка
sr[1]: %5d ставке
sr[2]: %5d ставки

en: Could not initialize monitoring
sr: Нисам могао да започнем надгледање

en: Changes to your home folder will not be monitored.
sr: Измене у вашој личној фасцикли неће бити надгледане.

en: Move to parent folder
sr: Премешта у фасциклу изнад

en: Zoom in
sr: Увећајте

en: Zoom out
sr: Умањите

en: Save screenshot
sr: Чува снимак екрана

en: View as Rings Chart
sr: Прикажи прстенове

en: View as Treemap Chart
sr: Прикажи графиконе

en: Show version
sr: Приказује издање

en: [DIRECTORY]
sr: [ДИРЕКТОРИЈУМ]

en: Too many arguments. Only one directory can be specified.
sr: Има превише аргумената. Можете навести само један директоријум.

en: Could not detect any mount point.
sr: Не могу да откријем ниједно место качења.

en: Without mount points disk usage cannot be analyzed.
sr: Искоришћеност простора на диску не може бити анализирана без тачака качења.

en: Maximum depth
sr: Највећа дубина

en: The maximum depth drawn in the chart from the root
sr: Највећа дубина која се исцртава у графику почев од корена

en: Chart model
sr: Модел графика

en: Set the model of the chart
sr: Подеси модел графика

en: Chart root node
sr: Чвор корена графика

en: Set the root node from the model
sr: Подеси чвор корена из модела

en: Cannot create pixbuf image!
sr: Не могу да направим сличицу!

en: Save Snapshot
sr: Сачувајте снимак екрана

en: _Image type:
sr: Врста _слике:

en: Scan
sr: Прегледај

en: Device
sr: Уређај

en: Mount Point
sr: Место качења

en: Filesystem Type
sr: Врста система датотека

en: Total Size
sr: Укупна величина

en: Available
sr: Расположиво

en: Cannot scan location "%s"
sr: Не могу да очитам место „%s“

en: Custom Location
sr: Произвољно место

en: SSH
sr: Безбедна шкољка

en: Public FTP
sr: Јавни ФТП

en: FTP (with login)
sr: ФТП (са пријавом)

en: Windows share
sr: Виндоуз дељење

en: WebDAV (HTTP)
sr: ВебДАВ (ХТТП)

en: Secure WebDAV (HTTPS)
sr: Безбедни ВебДАВ (ХТТПС)

en: Cannot Connect to Server. You must enter a name for the server.
sr: Не могу да се повежем на сервер. Морате унети назив сервера.

en: Please enter a name and try again.
sr: Унесите назив и пробајте опет.

en: _Location (URI):
sr: _Место (путања):

en: _Server:
sr: _Сервер:

en: Optional information:
sr: Додатни подаци:

en: _Share:
sr: _Део:

en: _Port:
sr: _Прикључник:

en: _Folder:
sr: _Фасцикла:

en: _User Name:
sr: _Корисник:

en: _Domain Name:
sr: Назив _домена:

en: Connect to Server
sr: Повежите се са сервером

en: Service _type:
sr: Врста _услуге:

en: _Scan
sr: _Прегледај

en: Rescan your home folder?
sr: Да поново претражим вашу личну фасциклу?

en: The content of your home folder has changed. Select rescan to update the disk usage details.
sr: Садржај ваше личне фасцикле је измењен. Изаберите поновни преглед да ажурирате појединости искоришћености диска.

en: _Rescan
sr: _Поново прегледај

en: Folder
sr: Фасцикла

en: Usage
sr: Коришћење

en: Size
sr: Величина

en: Contents
sr: Садржај

en: Select Folder
sr: Изаберите фасциклу

en: _Show hidden folders
sr: _Прикажи скривене фасцикле

en: Cannot check an excluded folder!
sr: Не могу да проверим искључену фасциклу!

en: "%s" is not a valid folder
sr: „%s“ није исправна фасцикла

en: Could not analyze disk usage.
sr: Не могу да испитам искоришћеност диска.

en: _Open Folder
sr: _Отвори фасциклу

en: Mo_ve to Trash
sr: Премести у _смеће

en: Could not open folder "%s"
sr: Не могу да отворим фасциклу „%s“

en: There is no installed viewer capable of displaying the folder.
sr: Нема инсталираног прегледача који може да прикаже фасциклу.

en: Could not move "%s" to the Trash
sr: Не могу да преместим „%s“ у смеће

en: Could not move file to the Trash
sr: Не могу да преместим датотеку у смеће

en: Details: %s
sr: Појединости: %s

en: There was an error displaying help.
sr: Дошло је до грешке приказивања помоћи.

en: MATE Documentation Team
sr: Тим Мејтове документације

en: This program is free software; you can redistribute it and/or modify it under the terms of the GNU General Public License as published by the Free Software Foundation; either version 2 of the License, or (at your option) any later version.
sr: Овај програм је слободан софтвер; можете га прослеђивати
    и/или мењати под условима Гнуове опште јавне лиценце коју
    је објавила Задужбина слободног софтвера; издања 2 лиценце
    или (по вашем избору) било којег новијег издања.

en: This program is distributed in the hope that it will be useful, but WITHOUT ANY WARRANTY; without even the implied warranty of MERCHANTABILITY or FITNESS FOR A PARTICULAR PURPOSE.  See the GNU General Public License for more details.
sr: Овај програм се расподељује у нади да ће бити користан,
    али БЕЗ ИКАКВЕ ГАРАНЦИЈЕ; чак и без примењене гаранције
    ТРЖИШНЕ ВРЕДНОСТИ или ПРИЛАГОЂЕНОСТИ ОДРЕЂЕНОЈ НАМЕНИ.
    Погледајте Гнуову Општу јавну лиценцу за више детаља.

en: You should have received a copy of the GNU General Public License along with this program.  If not, see <https://www.gnu.org/licenses/>.
sr: Требали сте да примите примерак Гнуове опште јавне лиценце уз овај програм.  Ако нисте, погледајте <https://www.gnu.org/licenses/>.

en: About Disk Usage Analyzer
sr: О Испитивачу искоришћености диска

en: Analyze your disk usage through a graphical tool.
sr: Анализирајте искоришћеност диска помоћу графичког алата.

en: Copyright © 2005-2010 Fabio Marzocca
    Copyright © 2011-2021 MATE developers
sr: Ауторска права © 2005-2010 Фабио Марцока
    Ауторска права © 2011-2021 Програмери Мејта

en: The document does not exist.
sr: Документ не постоји.

en: The folder does not exist.
sr: Фасцикла не постоји.

en: MATE Search Tool
sr: Мејтов алат претраге

en: A file searching tool for MATE Desktop
sr: Алат за тражење датотека за Мејтову радну површ

en: MATE Search Tool is a simple but powerful utility that allows you to search for files and folders on any mounted file system. Its interface gives you instant access to a wide variety of parameters for each search, such as text contained within a file, ownership, date of modification, file size, folder exclusion, etc..
sr: Мејтов алат претраге је једноставан али једноставан програмчић који вам омогућава да тражите датотеке и фасцикле на сваком прикаченом систему датотека. Његово сучеље вам даје тренутни приступ широком опсегу параметара за сваку претрагу, као што је текст садржан у датотеци, власништво, датум измене, величина датотеке, изузетак фасцикле, итд...

en: Locate documents and folders on this computer by name or content
sr: Пронађите документа и фасцикле на овом рачунару према називу или садржају

note: Translators: Search terms to find this application. Do NOT translate or localize the semicolons! The list MUST also end with a semicolon!
en: MATE;search;files;locate;documents;folders;computer;name;content;find;tool;
sr: Мејт;тражи;датотеке;лоцирај;документа;фасцикле;рачунар;назив;садржај;нађи;алат;

en: Search history
sr: Историјат претраге

en: This key defines the items which were searched for in the past.
sr: Овај кључ одређује ставке које су тражене у прошлости.

en: Show Additional Options
sr: Приказивање додатних опција

en: Disable Quick Search
sr: Искључивање брзе претраге

en: This key determines if the search tool disables the use of the locate command when performing simple file name searches.
sr: Овај кључ одређује да ли алат за претрагу искључује употребу наредбе „locate“ при обављању једноставне претраге за називом датотеке.

en: Quick Search Excluded Paths
sr: Искључивање путања из брзе претраге

en: This key defines the paths the search tool will exclude from a quick search. The wildcards '*' and '?' are supported. The default values are /mnt/*, /media/*, /dev/*, /tmp/*, /proc/*, and /var/*.
sr: Овај кључ одређује путање које ће алат за претрагу избацити из брзе претраге. Замене „*“ и „?“ су подржане. Основне вредности су „/mnt/*“, „/media/*“, „/dev/*“, „/tmp/*“, „/proc/*“, и „/var/*“.

en: Disable Quick Search Second Scan
sr: Искључивање другог прегледа брзе претраге

en: This key determines if the search tool disables the use of the find command after performing a quick search.
sr: Овај кључ одређује да ли алат за претрагу искључује употребу наредбе „find“ након завршетка брзе претраге.

en: Quick Search Second Scan Excluded Paths
sr: Искључивање путања из другог прегледа брзе претраге

en: This key defines the paths the search tool will exclude from a second scan when performing a quick search. The second scan uses the find command to search for files. The purpose of the second scan is to find files that have not been indexed. The wildcards '*' and '?' are supported. The default value is /.
sr: Овај кључ одређује путање које ће алат за претрагу избацити из другог прегледа брзе претраге. Други преглед користи наредбу „find“ за тражење, и његова сврха је да нађе датотеке које нису пописане. Замене „*“ и „?“ су подржане. Основна вредност је „/“.

en: Search Result Columns Order
sr: Редослед колона резултата претраге

en: This key defines the order of the columns in the search results. This key should not be modified by the user.
sr: Овај кључ одређује редослед колона у резултатима претраге. Корисник не би требао да мења вредност овог кључа.

en: Default Window Width
sr: Основна ширина прозора

en: This key defines the window width, and it's used to remember the size of the search tool between sessions. Setting it to -1 will make the search tool use the default width.
sr: Овај кључ одређује ширину прозора и користи се за памћење величине алата за претрагу између сесија. Постављањем вредности на „-1“ значи да алат за претрагу има основну ширину.

en: Default Window Height
sr: Основна висина прозора

en: This key defines the window height, and it's used to remember the size of the search tool between sessions. Setting it to -1 will make the search tool use the default height.
sr: Овај кључ одређује висину прозора и користи се за памћење величине алата за претрагу између сесија. Постављањем вредности на „-1“ значи да алат за претрагу има основну висину.

en: Default Window Maximized
sr: Основни прозор је увећан

en: This key determines if the search tool window starts in a maximized state.
sr: Овај кључ одређује да ли ће прозор алата за претрагу бити приказан у пуној величини.

en: Look in Folder
sr: Тражи у фасцикли

en: This key defines the default value of the "Look in Folder" widget.
sr: Овај кључ одређује основну вредност елемента „тражи у фасцикли“.

en: This key determines if the "Contains the text" search option is selected when the search tool is started.
sr: Овај кључ одређује да ли је правило „Садржи текст“ изабрано када се покрене алат за претрагу.

en: This key determines if the "Date modified less than" search option is selected when the search tool is started.
sr: Овај кључ одређује да ли је правило „Измењено пре мање од“ изабрано када се покрене алат за претрагу.

en: This key determines if the "Date modified more than" search option is selected when the search tool is started.
sr: Овај кључ одређуј да ли је правило „Измењено пре више од“ изабрано када се покрене алат за претрагу.

en: This key determines if the "Size at least" search option is selected when the search tool is started.
sr: Овај кључ одређуј да ли је правило „Величина најмање“ изабрано када се покрене алат за претрагу.

en: This key determines if the "Size at most" search option is selected when the search tool is started.
sr: Овај кључ одређуј да ли је правило „Величина највише“ изабрано када се покрене алат за претрагу.

en: This key determines if the "File is empty" search option is selected when the search tool is started.
sr: Овај кључ одређуј да ли је правило „Празна датотека“ изабрано када се покрене алат за претрагу.

en: This key determines if the "Owned by user" search option is selected when the search tool is started.
sr: Овај кључ одређуј да ли је правило „У власништву корисника“ изабрано када се покрене алат за претрагу.

en: This key determines if the "Owned by group" search option is selected when the search tool is started.
sr: Овај кључ одређуј да ли је правило „У власништву групе“ изабрано када се покрене алат за претрагу.

en: This key determines if the "Owner is unrecognized" search option is selected when the search tool is started.
sr: Овај кључ одређуј да ли је правило „Власник је непознат“ изабрано када се покрене алат за претрагу.

en: This key determines if the "Name does not contain" search option is selected when the search tool is started.
sr: Овај кључ одређуј да ли је правило „Назив не садржи“ изабрано када се покрене алат за претрагу.

en: This key determines if the "Name matches regular expression" search option is selected when the search tool is started.
sr: Овај кључ одређуј да ли је правило „Назив одговара регуларном изразу“ изабрано када се покрене алат за претрагу.

en: This key determines if the "Show hidden files and folders" search option is selected when the search tool is started.
sr: Овај кључ одређуј да ли је правило „Прикажи скривене датотеке и фасцикле“ изабрано када се покрене алат за претрагу.

en: This key determines if the "Follow symbolic links" search option is selected when the search tool is started.
sr: Овај кључ одређуј да ли је правило „Прати симболичке везе“ изабрано када се покрене алат за претрагу.

en: This key determines if the "Exclude other filesystems" search option is selected when the search tool is started.
sr: Овај кључ одређуј да ли је правило „Искљичи остале системе датотека“ изабрано када се покрене алат за претрагу.

en: File is not a valid .desktop file
sr: Ово није исправна „.desktop“ датотека

en: Unrecognized desktop file Version '%s'
sr: Непозната датотека радне површи издање „%s“

en: Starting %s
sr: Покрећем „%s“

en: Application does not accept documents on command line
sr: Програм не прихвата документа из линије наредби

en: Unrecognized launch option: %d
sr: Непозната опција покретања: %d

en: Can't pass document URIs to a 'Type=Link' desktop entry
sr: Не могу да проследим адресе докумената на „Type=Link“ унос

en: Not a launchable item
sr: Није ставка за покретање

en: Disable connection to session manager
sr: Искључује везу са управником сесије

en: Specify file containing saved configuration
sr: Наводи датотеку која садржи сачувана подешавања

en: FILE
sr: ДАТОТЕКА

en: Specify session management ID
sr: Наводи ИБ управника сесије

en: ID
sr: ИБ

en: Session management options:
sr: Опције управљања сесијом:

en: Show session management options
sr: Приказује опције управљања сесијом

en: Contains the _text
sr: Садржи _текст

en: _Date modified less than
sr: Измењено пре _мање од

en: days
sr: дана

en: Date modified more than
sr: Измењене пре више од

en: S_ize at least
sr: Величина нај_мање

en: kilobytes
sr: килобајта

en: Si_ze at most
sr: Величина нај_више

en: File is empty
sr: Празна датотека

en: Owned by _user
sr: У власништву _корисника

en: Owned by _group
sr: У власништву _групе

en: Owner is unrecognized
sr: Власник је непознат

en: Na_me does not contain
sr: Назив не _садржи

en: Name matches regular e_xpression
sr: Назив одговара регуларном _изразу

en: Show hidden and backup files
sr: Прикажи скривене и резервне датотеке

en: Follow symbolic links
sr: Прати симболичке везе

en: Exclude other filesystems
sr: Искључи остале системе датотека

en: Show version of the application
sr: Прикажи издање програма

en: STRING
sr: НИСКА

en: PATH
sr: ПУТАЊА

en: VALUE
sr: ВРЕДНОСТ

en: DAYS
sr: ДАНА

en: KILOBYTES
sr: КИЛОБАЈТА

en: USER
sr: КОРИСНИК

en: GROUP
sr: ГРУПА

en: PATTERN
sr: ОБРАЗАЦ

en: A locate database has probably not been created.
sr: База за тражење вероватно није направљена.

en: Character set conversion failed for "%s"
sr: Није успело претварање скупа знакова за „%s“

en: Searching...
sr: Тражим...

en: Search for Files
sr: Потражи датотеке

en: No files found
sr: Нисам нашао ниједну датотеку

en: (stopped)
sr: (заустављен)

en: No Files Found
sr: Нема датотека

en: %'d File Found | %'d Files Found
sr[0]: Нађох %'d датотеку
sr[1]: Нађох %'d датотеке
sr[2]: Нађох %'d датотека

en: %'d file found | %'d files found
sr[0]: Нашао сам %'d датотеку
sr[1]: Нашао сам %'d датотеке
sr[2]: Нашао сам %'d датотека

en: Entry changed called for a non entry option!
sr: Позвана је промена уноса за опцију која се не тиче уноса!

en: Set the text of "Name contains" search option
sr: Постави текст за опцију „назив садржи“

en: Set the text of "Look in folder" search option
sr: Постави текст за опцију „тражи у фасцикли“

en: Sort files by one of the following: name, folder, size, type, or date
sr: Поређај датотеке према једном од следећег: по називу, фасцикли, величини, врсти, или датуму

en: Set sort order to descending, the default is ascending
sr: Користи опадајући поредак, уобичајено је растући

en: Automatically start a search
sr: Сам започни претрагу

en: Select the "%s" search option
sr: Изабери правило претраге „%s“

en: Select and set the "%s" search option
sr: Изабери и постави правило претраге „%s“

en: Invalid option passed to sortby command line argument.
sr: Предата је неисправна опција аргументу наредбе „sortby“.

en: 
    ... Too many errors to display ...
sr: 
    ... Превише грешака за приказ ...

en: The search results may be invalid.  There were errors while performing this search.
sr: Резултати претраге могу бити неисправни.  Дошло је до грешака при овој претрази.

en: Show more _details
sr: Прикажи _више података

en: The search results may be out of date or invalid.  Do you want to disable the quick search feature?
sr: Резултати претраге могу бити застарели или неисправни.  Да ли желите да искључите могућност брзе претраге?

en: Disable _Quick Search
sr: Искључи _брзу претрагу

en: Failed to set process group id of child %d: %s.
sr: Нисам успео да поставим иб групе процеса порода %d: %s.

en: Error parsing the search command.
sr: Грешка обраде наредбе за претрагу.

en: Error running the search command.
sr: Грешка покретања наредбе за претрагу.

en: Enter a text value for the "%s" search option.
sr: Унесите текстуалну вредност за правило претраге „%s“.

note: Translators:  Below is a string displaying the search options name and unit value.  For example, "\"Date modified less than\" in days".
en: "%s" in %s
sr: „%s“ као %s

en: Enter a value in %s for the "%s" search option.
sr: Унесите вредност као %s за правило претраге „%s“.

en: Remove "%s"
sr: Уклони „%s“

en: Click to remove the "%s" search option.
sr: Кликните да уклоните правило претраге „%s“.

en: A_vailable options:
sr: Доступна _правила:

en: Available options
sr: Доступна правила

en: Select a search option from the drop-down list.
sr: Изаберите правило претраге из падајућег списка.

en: Add search option
sr: Додај правило претраге

en: Click to add the selected available search option.
sr: Кликните да додате изабрано доступно правило претраге.

en: S_earch results:
sr: Резултати _претраге:

en: List View
sr: Преглед списком

en: Name
sr: Назив

en: Type
sr: Врста

en: Date Modified
sr: Измењен

en: _Name contains:
sr: _Назив садржи:

en: Enter a filename or partial filename with or without wildcards.
sr: Унесите назив или делимичан назив датотеке са или без џокера.

en: Name contains
sr: Назив садржи

en: _Look in folder:
sr: _Тражи у фасцикли:

en: Browse
sr: Разгледај

en: Look in folder
sr: Тражи у фасцикли

en: Select the folder or device from which you want to begin the search.
sr: Изаберите фасциклу или уређај од којег желите почети претрагу.

en: Select more _options
sr: Изабери још _опција

en: Select more options
sr: Изаберите више опција

en: Click to expand or collapse the list of available options.
sr: Кликните да раширите или скупите списак доступних правила.

en: Click to display the help manual.
sr: Кликните да прикажете упутство.

en: Click to close "Search for Files".
sr: Кликните да затворите „Тражење датотека“.

en: Click to perform a search.
sr: Кликните да почнете претрагу.

en: Click to stop a search.
sr: Кликните да зауставите претрагу.

en: - the MATE Search Tool
sr: — Мејтов алат за тражење

en: Failed to parse command line arguments: %s
sr: Нисам успео да обрадим аргументе линије наредби: %s

en: Could not open help document.
sr: Не могу да отворим документ помоћи.

en: Are you sure you want to open %d document? | Are you sure you want to open %d documents?
sr[0]: Да ли сигурно желите да отворите %d документ?
sr[1]: Да ли сигурно желите да отворите %d документа?
sr[2]: Да ли сигурно желите да отворите %d докумената?

en: This will open %d separate window. | This will open %d separate windows.
sr[0]: Ово ће отворити %d засебан прозор.
sr[1]: Ово ће отворити %d засебна прозора.
sr[2]: Ово ће отворити %d засебних прозора.

en: Could not open document "%s".
sr: Не могу да отворим документ „%s“.

en: Could not open folder "%s".
sr: Не могу да отворим фасциклу „%s“.

en: The caja file manager is not running.
sr: Управљач датотека цаја није покренут.

en: There is no installed viewer capable of displaying the document.
sr: Нема инсталираног прегледача који може да прикаже документ.

en: Are you sure you want to open %d folder? | Are you sure you want to open %d folders?
sr[0]: Да ли сигурно желите да отворите %d фасциклу?
sr[1]: Да ли сигурно желите да отворите %d фасцикле?
sr[2]: Да ли сигурно желите да отворите %d фасцикли?

en: Could not move "%s" to trash.
sr: Не могу да преместим „%s“ у смеће.

en: Do you want to delete "%s" permanently?
sr: Да ли желите трајно да уклоните „%s“?

en: Trash is unavailable.  Could not move "%s" to the trash.
sr: Смеће је недоступно.  Не могу да преместим „%s“ у смеће.

en: Could not delete "%s".
sr: Не могу да обришем „%s“.

en: Deleting "%s" failed: %s.
sr: Нисам успео да обришем „%s“: %s.

en: Moving "%s" failed: %s.
sr: Нисам успео да преместим „%s“: %s.

en: _Open
sr: _Отвори

en: _Open with %s
sr: _Отвори програмом %s

en: Open with %s
sr: Отворите програмом %s

en: Open Wit_h
sr: Отвори _програмом

en: Open Containing _Folder
sr: Отвори садржајну _фасциклу

en: Copy _Path
sr: Умножи _путању

en: _Save Results As...
sr: _Сачувај резултате као...

en: Save Search Results As...
sr: Сачувај резултате претраге као...

en: Could not save document.
sr: Не могу да сачувам документ.

en: You did not select a document name.
sr: Нисте изабрали назив документа.

en: Could not save "%s" document to "%s".
sr: Не могу да сачувам документ „%s“ у „%s“.

en: The document "%s" already exists.  Would you like to replace it?
sr: Документ „%s“ већ постоји.  Да ли желите ли да га замените?

en: If you replace an existing file, its contents will be overwritten.
sr: Уколико замените постојећу датотеку, њен садржај ће бити преснимљен.

en: _Replace
sr: _Замени

en: The document name you selected is a folder.
sr: Назив документа који сте изабрали представља фасциклу.

en: You may not have write permissions to the document.
sr: Можда немате овлашћења за писање документа.

en: today at %-I:%M %p
sr: данас у %-H:%M

en: yesterday at %-I:%M %p
sr: јуче у %-H:%M

en: %A, %B %-d %Y at %-I:%M:%S %p
sr: %A, %-d. %B %Y. у %-H:%M:%S

en: link (broken)
sr: веза (неисправна)

en: link to %s
sr: веза ка %s

en:  (copy)
sr:  (први умножак)

en:  (another copy)
sr:  (други умножак)

en: th copy)
sr: ° умножак)

en: st copy)
sr: ° умножак)

en: nd copy)
sr: ° умножак)

en: rd copy)
sr: ° умножак)

en: %s (copy)%s
sr: %s (први умножак)%s

en: %s (another copy)%s
sr: %s (други умножак)%s

en: %s (%dth copy)%s
sr: %s (%d° умножак)%s

en: %s (%dst copy)%s
sr: %s (%d° умножак)%s

en: %s (%dnd copy)%s
sr: %s (%d° умножак)%s

en: %s (%drd copy)%s
sr: %s (%d° умножак)%s

en:  (invalid Unicode)
sr:  (неисправан Уникод)

en: Log File Viewer
sr: Прегледач системског дневника

en: View or monitor system log files
sr: Разгледајте или пратите системске дневике

note: Translators: Search terms to find this application. Do NOT translate or localize the semicolons! The list MUST also end with a semicolon!
en: MATE;monitor;view;system;log;files;logviewer;
sr: Мејт;монитор;преглед;систем;дневник;датотеке;прегледач дневника;

en: Log file to open up on startup
sr: Датотека дневника за отварање приликом покретања

en: Specifies the log file displayed at startup. The default is either /var/adm/messages or /var/log/messages, depending on your operating system.
sr: Одређује датотеку дневника коју треба отворити приликом покретања. Основна је или „/var/adm/messages“ или „/var/log/messages“, зависно од вашег оперативног система.

en: Size of the font used to display the log
sr: Величина словног лика за приказ дневника

en: Specifies the size of the fixed-width font used to display the log in the main tree view. The default is taken from the default terminal font size.
sr: Одређује величину словног лика сразмерне ширине за приказивање дневника у главном прегледу стабла. Основна вредност се преузима из терминала.

en: Height of the main window in pixels
sr: Висина главног прозора у тачкицама

en: Specifies the height of the log viewer main window in pixels.
sr: Наводи висину главног прозора прегледника дневника у тачкицама.

en: Width of the main window in pixels
sr: Ширина главног прозора у тачкицама

en: Specifies the width of the log viewer main window in pixels.
sr: Одређује ширину главног прозора прегледника дневника у тачкицама.

en: Log files to open up on startup
sr: Датотека дневника за отварање приликом покретања

en: Specifies a list of log files to open up at startup. A default list is created by reading /etc/syslog.conf.
sr: Одређује списак дневника који се отварају при покретању. Основни списак се ствара читањем из датотеке „/etc/syslog.conf“.

en: List of saved filters
sr: Списак сачуваних пропусника

en: List of saved regexp filters
sr: Списак сачуваних пропусника регуларног израза

en: _Cancel
sr: _Откажи

en: _Apply
sr: _Примени

en: _Name:
sr: _Назив:

en: _Regular Expression:
sr: _Регуларни израз:

en: Highlight
sr: Истакнуто

en: Foreground:
sr: Прочеље:

en: Background:
sr: Позадина:

en: Hide
sr: Сакривено

en: Effect:
sr: Дејство:

en: Sun GNOME Documentation Team <gdocteam@sun.com>
sr: Тим документације Гнома „Sun“ <gdocteam@sun.com>

en: Impossible to open the file %s
sr: Није могуће отворити датотеку „%s“

en: Filter name is empty!
sr: Назив проп је празан!

en: Filter name may not contain the ':' character
sr: Назив пропусника не сме да садржи „:“

en: Regular expression is empty!
sr: Регуларни израз је празан!

en: Regular expression is invalid: %s
sr: Регуларни израз није исправан: %s

en: Please specify either foreground or background color!
sr: Изаберите боју позадине или боју слова!

en: Edit filter
sr: Измени пропусник

en: Add new filter
sr: Додај нови пропусник

en: Filters
sr: Пропусници

en: _Find:
sr: _Нађи:

en: Find Previous
sr: Нађи претходно

en: Find previous occurrence of the search string
sr: Пронађите претходну појаву ниске претраге

en: Find Next
sr: Нађи следеће

en: Find next occurrence of the search string
sr: Пронађите следећу појаву ниске претраге

en: Clear the search string
sr: Очисти ниску претраге

en: Error while uncompressing the GZipped log. The file might be corrupt.
sr: Грешка приликом распакивања Гзип дневника. Можда је оштећена датотека.

en: You don't have enough permissions to read the file.
sr: Немате овлашћења за читање датотеке.

en: The file is not a regular file or is not a text file.
sr: Датотека није обична нити текстуална датотека.

en: This version of System Log does not support GZipped logs.
sr: Ово издање системског дневника не подржава дневнике запаковане Гзипом.

en: %A, %e %b
sr: %A, %B %e

en: Loading...
sr: Учитавам...

en: %s - Version %s
    Copyright (C) 2004-2008 Vincent Noel, Cosimo Cecchi and others.
    Copyright (C) 2011-2021 MATE developers.
sr: %s – Издање %s
    Ауторска права © 2004-2008 Винсент Ноле, Козимо Ћеки и други.
    Ауторска права © 2011-2021 Програмери Мејта.

en: Show the application's version
sr: Приказује издање програма

en: [LOGFILE...]
sr: [ДНЕВНИК...]

en:  - Browse and monitor logs
sr:  — Разгледајте и пратите дневнике

en: Log Viewer
sr: Прегледач дневника

en: System Log Viewer
sr: Прегледач системског дневника

en: last update: %s
sr: последње ажурирање: %s

en: %d lines (%s) - %s
sr: број линија: %d (%s) — %s

en: Open Log
sr: Отворите дневник

en: There was an error displaying help: %s
sr: Дошло је до грешке приказивања помоћи: %s

en: Wrapped
sr: Омотач

en: Not found
sr: Нисам пронашао

en: About System Log Viewer
sr: О Прегледачу системског дневника

en: Copyright © 1998-2008 Free Software Foundation, Inc.
    Copyright © 2011-2021 MATE developers
sr: Ауторска права © 1998-2008 Фондација слободног софтвера и остали
    Ауторска права © 2011-2021 Програмери Мејта

en: View, monitor or analyze your system logs in a gradual manner.
sr: Прегледајте, пратите или анализирајте дневнике вашег система постепеним начином.

en: _File
sr: _Датотека

en: _Filters
sr: _Пропусници

en: _Open...
sr: _Отвори...

en: Open a log from file
sr: Отворите дневник из датотеке

en: Close this log
sr: Затворите овај дневник

en: _Quit
sr: _Изађи

en: Quit the log viewer
sr: Затворите прегледача дневника

en: _Copy
sr: _Умножи

en: Copy the selection
sr: Умножите изабрано

en: Select _All
sr: Изабери _све

en: Select the entire log
sr: Изабери читав дневник

en: _Find...
sr: _Пронађи...

en: Find a word or phrase in the log
sr: Пронађите реч или израз у дневнику

en: Zoom _In
sr: У_већај

en: Bigger text size
sr: Већи текст

en: Zoom _Out
sr: У_мањи

en: Smaller text size
sr: Мањи текст

en: _Normal Size
sr: _Уобичајена величина

en: Normal text size
sr: Обична величина текста

en: Manage Filters
sr: Управљај пропусницима

en: Manage filters
sr: Управљајте пропусницима

en: Open the help contents for the log viewer
sr: Отвори садржај помоћи прегледача дневника

en: _About
sr: _О програму

en: Show the about dialog for the log viewer
sr: Прикажи прозор података прегледача дневника

en: _Statusbar
sr: Трака _стања

en: Show Status Bar
sr: Прикажите траку стања

en: Side _Pane
sr: Бочна _површ

en: Show Side Pane
sr: Прикажите бочну површ

en: Show matches only
sr: Покажи само поклапања

en: Only show lines that match one of the given filters
sr: Приказује само редове који одговарају једном од задатих пропусника

en: Can't read from "%s"
sr: Не могу да читам са „%s“

en: Version:
sr: Издање:

en: Could not open the following files:
sr: Не могу да отворим следеће датотеке:

en: Default
sr: Основно

en: Default Dictionary Server
sr: Основни сервер речника

en: MATE Dictionary
sr: Мејтов речник

en: Check word definitions and spellings in an online dictionary
sr: Проверите значење речи и срицање у речнику на интернету

note: Translators: Search terms to find this application. Do NOT translate or localize the semicolons! The list MUST also end with a semicolon!
en: MATE;dictionary;applet;thesaurus;spelling;definitions;online;
sr: Мејт;речник;програмче;фонд;срицање;одреднице;на мрежи;

en: A dictionary for MATE Desktop
sr: Речник за Мејтову радну површ

en: MATE Dictionary allows you to look up words in on-line dictionaries. It comes preconfigured with a list of Dict servers (RFC 2229), to which you can add your own sources, while you can select specific servers for a specific query.
sr: Мејтов речник вам омогућава тражење речи у речницима на мрежи. Долази претподешен са списком сервера речника (RFC 2229), на који можете додати ваше сопствене изворе, док можете изабрати специфичне сервере за посебне упите.

en: Dictionary Applet Factory
sr: Производња програмчета речника

en: Factory for the dictionary applet
sr: Производња за програмче речника

en: Dictionary Look up
sr: Претраживање речника

en: Look up words in a dictionary
sr: Тражите речи у речнику

en: The default database to use
sr: Основна база података за коришћење

en: The name of the default individual database or meta-database to use on a dictionary source. An exclamation mark ("!") means that all the databases present in a dictionary source should be searched
sr: Назив појединачне или мета базе података која се користи на серверу речника. Узвичник „!“ означава да би требало претражити све базе података садржане у извору речи.

en: The default search strategy to use
sr: Основни начин претраге за коришћење

en: The name of the default search strategy to use on a dictionary source, if available. The default strategy is 'exact', that is match exact words.
sr: Назив основне стратегије претраге која се користи на неком извору речи, уколико је доступна. Основна вредност је „пуна реч“, која значи да се тражи потпуно подударање речи.

en: The font to be used when printing
sr: Словни лик за штампање

en: The font to be used when printing a definition.
sr: Словни лик намењен за штампање одреднице.

en: The name of the dictionary source used
sr: Назив коришћеног извора речи

en: The name of the dictionary source used to retrieve the definitions of words.
sr: Назив извора речи које се користи за претраживање одредница речи.

en: Thai
sr: Тајландски

en: Longdo Thai-English Dictionaries
sr: Лонгдо Тајландско—енглески речници

en: Client Name
sr: Назив корисника

en: The name of the client of the context object
sr: Назив рачунара-корисника садржајног предмета

en: Hostname
sr: Назив домаћина

en: The hostname of the dictionary server to connect to
sr: Назив домаћина сервера речника на који се врши повезивање

en: Port
sr: Прикључник

en: The port of the dictionary server to connect to
sr: Прикључник сервера речника на који се врши повезивање

en: Status
sr: Стање

en: The status code as returned by the dictionary server
sr: Повратна вредност коју враћа сервер речника

en: No connection to the dictionary server at '%s:%d'
sr: Није успостављена веза са сервером речника „%s:%d“

en: Lookup failed for hostname '%s': no suitable resources found
sr: Није успела претрага за називом домаћина „%s“: нисам пронашао подесно извориште

en: Lookup failed for host '%s': %s
sr: Није успела претрага за домаћином „%s“: %s

en: Lookup failed for host '%s': host not found
sr: Претрага за домаћином „%s“ није успела: нисам пронашао домаћина

en: Unable to connect to the dictionary server at '%s:%d'. The server replied with code %d (server down)
sr: Не могу да се повежем на сервер речника „%s:%d“. Одговор сервера је „%d“ (сервер је оборен)

en: Unable to parse the dictionary server reply
    : '%s'
sr: Не могу да обрадим одговор сервера речника
    : „%s“

en: No definitions found for '%s'
sr: Нисам пронашао ниједну одредницу за „%s“

en: Invalid database '%s'
sr: Неисправна база података „%s“

en: Invalid strategy '%s'
sr: Неисправна стратегија „%s“

en: Bad command '%s'
sr: Лоша наредба „%s“

en: Bad parameters for command '%s'
sr: Лоши параметри за наредбу „%s“

en: No databases found on dictionary server at '%s'
sr: Нисам пронашао ниједну база података на серверу речника „%s“

en: No strategies found on dictionary server at '%s'
sr: Нисам пронашао ниједну стратегију на серверу речника „%s“

en: Connection failed to the dictionary server at %s:%d
sr: Ниса успео да се повежем на сервер речника %s:%d

en: Error while reading reply from server:
    %s
sr: Грешка приликом читања одговора са сервера:
    %s

en: Connection timeout for the dictionary server at '%s:%d'
sr: Истекло је време за везу са сервером речника на „%s:%d“

en: No hostname defined for the dictionary server
sr: Није наведен назив домаћина за сервер речника

en: Unable to create socket
sr: Не могу да направим утичницу

en: Unable to set the channel as non-blocking: %s
sr: Не могу да поставим канал као не-блокирајући: %s

en: Unable to connect to the dictionary server at '%s:%d'
sr: Не могу да се повежем на сервер речника „%s:%d“

en: Local Only
sr: Само месно

en: Whether the context uses only local dictionaries or not
sr: Да ли се за контекст користе само месни речници или не

en: Reload the list of available databases
sr: Поново учитај списак доступних база података

en: Clear the list of available databases
sr: Испразни списак доступних база података

en: Error while matching
sr: Грешка приликом упоређивања

en: F_ind:
sr: _Нађи:

en: _Previous
sr: _Претходни

en: _Next
sr: _Следећи

en: Error while looking up definition
sr: Грешка приликом претраге одреднице

en: Another search is in progress
sr: Још једна претрага је у току

en: Please wait until the current search ends.
sr: Сачекајте док се не обави текућа претрага.

en: Error while retrieving the definition
sr: Грешка приликом преузимања одреднице

en: Filename
sr: Датотека

en: The filename used by this dictionary source
sr: Датотека коју користи овај извор речи

en: The display name of this dictionary source
sr: Назив приказа овог извора речи

en: Description
sr: Опис

en: The description of this dictionary source
sr: Опис овог извора речи

en: Database
sr: База података

en: The default database of this dictionary source
sr: Основна база података овог извора речи

en: Strategy
sr: Стратегија

en: The default strategy of this dictionary source
sr: Основна стратегија овог извора речи

en: Transport
sr: Пренос

en: The transport mechanism used by this dictionary source
sr: Преносни механизам који се користи за овај извор речи

en: Context
sr: Садржај

en: The GdictContext bound to this source
sr: Садржај Гречника привезан на овај извор

en: Invalid transport type '%d'
sr: Неисправан начин преноса „%d“

en: No '%s' group found inside the dictionary source definition
sr: Није пронађена група „%s“ унутар одреднице извора речи

en: Unable to get the '%s' key inside the dictionary source definition: %s
sr: Не могу да добавим кључ „%s“ унутар одреднице извора речи: %s

en: Unable to get the '%s' key inside the dictionary source definition file: %s
sr: Не могу да добавим кључ „%s“ унутар датотеке одреднице извора речи: %s

en: Dictionary source does not have name
sr: Извор речи нема назив

en: Dictionary source '%s' has invalid transport '%s'
sr: Извор речи „%s“ има неисправан механизам преноса „%s“

en: Reload the list of available sources
sr: Поново учитај списак доступних извора

en: Paths
sr: Путање

en: Search paths used by this object
sr: Путање за претрагу које користи овај предмет

en: Sources
sr: Извори

en: Dictionary sources found
sr: Пронађени су извори речника

en: Clear the list of similar words
sr: Очисти списак сличних речи

en: The GdictContext object used to get the word definition
sr: Предмет садржаја Гречника који се користи за добављање одреднице речи

en: The database used to query the GdictContext
sr: База података која се користи за упит садржаја Гречника

en: The strategy used to query the GdictContext
sr: План коришћен за упит садржаја Грежника

en: Reload the list of available strategies
sr: Поново учитај списак доступних планова

en: Clear the list of available strategies
sr: Испразни списак доступних планова

en: GDict debugging flags to set
sr: Опције прочишћавања Гречника за постављање

en: FLAGS
sr: ОПЦИЈЕ

en: GDict debugging flags to unset
sr: Опције прочишћавања Гречника за уклањање

en: GDict Options
sr: Опције Гречника

en: Show GDict Options
sr: Прикажи опције Гречника

en: Look up words or terms in a dictionary source.
sr: Тражите речи или одреднице у изворима речника.

en: Dictionary
sr: Речник

en: About Dictionary
sr: О Речнику

en: Copyright © 2005-2006 Emmanuele Bassi
    Copyright © 2011-2021 MATE developers
sr: Ауторска права © 2005-2006 Емануеле Баси
    Ауторска права © 2011-2021 Програмери Мејта

note: Translators: the first is the word found, the second is the * database name and the last is the definition's text; please * keep the new lines.
en: Definition for '%s'
      From '%s':
    
    %s
sr: Одредница за реч „%s“
      из речника „%s“:
    
    %s

en: Error: %s
sr: Грешка: %s

en: See mate-dictionary --help for usage
sr: Погледајте „mate-dictionary --help“ за коришћење

en: Unable to find a suitable dictionary source
sr: Не могу да пронађем подесан извор речи

en: Error while looking up the definition of "%s":
    %s
sr: Грешка тражења одреднице за „%s“:
    %s

en: Words to look up
sr: Речи које тражите

en: word
sr: реч

en: Words to match
sr: Речи за упоређивање

en: Dictionary source to use
sr: Извор речи који се користи

en: source
sr: извор

en: Print result to the console
sr: Исписује резултат у конзоли

en: Database to use
sr: База података која се користи

en: db
sr: база података

en:  - Look up words in dictionaries
sr:  — Тражите речи у речницима

en: Save a Copy
sr: Сачувајте примерак

en: Untitled document
sr: Неименован документ

en: Error while writing to '%s'
sr: Грешка приликом уписа на „%s“

en: Clear the definitions found
sr: Очисти пронађене одреднице

en: Clear definition
sr: Очисти одредницу

en: Clear the text of the definition
sr: Очисти текст одреднице

en: Print the definitions found
sr: Одштампај пронађене одреднице

en: Print definition
sr: Штампај одредницу речи

en: Print the text of the definition
sr: Штампај текст текуће одреднице

en: Save the definitions found
sr: Сачувај пронађене одреднице

en: Save definition
sr: Сачувај одредницу речи

en: Save the text of the definition to a file
sr: Сачувај текст одреднице речи у неку датотеку

en: Click to view the dictionary window
sr: Притисните да видите прозор речника

en: Toggle dictionary window
sr: Пали/гаси прозор речника

en: Show or hide the definition window
sr: Прикажи или сакриј прозор са одредницама

en: Type the word you want to look up
sr: Укуцајте реч коју тражите

en: Dictionary entry
sr: Унос речника

en: Look up words in dictionaries
sr: Пронађи речи у речницима

en: Dictionary Preferences
sr: Поставке речника

en: There was an error while displaying help
sr: Дошло је до грешке при приказивању помоћи

en: No dictionary source available with name '%s'
sr: Није доступан извор речи по називу „%s“

en: Unable to find dictionary source
sr: Не могу да пронађем извор речи

en: No context available for source '%s'
sr: Није доступан контекст за извор „%s“

en: Unable to create a context
sr: Не могу да створим контекст

en: _Look Up Selected Text
sr: _Пронађи изабрани текст

en: Cl_ear
sr: Очи_сти

en: _Print
sr: _Штампај

en: _Save
sr: _Сачувај

en: Preferences
sr: Поставке

en: Unable to rename file '%s' to '%s': %s
sr: Не могу да преименујем датотеку „%s“ у „%s“: %s

en: Unable to create the data directory '%s': %s
sr: Не могу да направим директоријум података „%s“: %s

en: Edit Dictionary Source
sr: Уреди извор речника

en: Add Dictionary Source
sr: Додај извор речника

en: Remove "%s"?
sr: Да ли желите да уклоните „%s“?

en: This will permanently remove the dictionary source from the list.
sr: Ово ће трајно уклонити извор речи са списка.

en: Unable to remove source '%s'
sr: Не могу да уклоним извор „%s“

en: Add a new dictionary source
sr: Додај нови извор речи

en: Remove the currently selected dictionary source
sr: Уклоните тренутно изабрани извор речи

en: Edit the currently selected dictionary source
sr: Уредите тренутно изабрани извор речи

en: Set the font used for printing the definitions
sr: Поставите словни лик намењен за штампу одредница

en: Unable to display the preview: %s
sr: Не могу да прикажем преглед: %s

en: Unable to create a source file
sr: Не могу да направим изворну датотеку

en: Unable to save source file
sr: Не могу да сачувам изворну датотеку

en: Searching for '%s'...
sr: Тражим „%s“...

en: No definitions found
sr: Нисам пронашао одреднице

en: A definition found | %d definitions found
sr[0]: Нађох %d дефиницију
sr[1]: Нађох %d дефиниције
sr[2]: Нађох %d дефиниција

en: %s - Dictionary
sr: %s — Речник

en: _Go
sr: _Иди

en: _New
sr: _Нова

en: New look up
sr: Нова претрага

en: _Save a Copy...
sr: _Сачувај примерак...

en: P_review...
sr: _Преглед...

en: Preview this document
sr: Прегледајте овај документ

en: _Print...
sr: _Штампај...

en: Print this document
sr: Одштампајте овај документ

en: _Find
sr: _Нађи

en: Find a word or phrase in the document
sr: Пронађите реч или израз у документу

en: Find Ne_xt
sr: Пронађи _следеће

en: Find Pre_vious
sr: Пронађи _претходно

en: _Preferences
sr: _Поставке

en: _Previous Definition
sr: Пре_тходна одредница

en: Go to the previous definition
sr: Идите на претходну одредницу

en: _Next Definition
sr: _Следећа одредница

en: Go to the next definition
sr: Идите на следећу одредницу

en: _First Definition
sr: Пр_ва одредница

en: Go to the first definition
sr: Идите на прву одредницу

en: _Last Definition
sr: Пос_ледња одредница

en: Go to the last definition
sr: Идите на последњу одредницу

en: Similar _Words
sr: Сличне _речи

en: Dictionary Sources
sr: Извори речника

en: Available _Databases
sr: Доступне _базе података

en: Available St_rategies
sr: Доступне ст_ратегије

en: _Sidebar
sr: _Бочна површ

en: S_tatusbar
sr: Трака _стања

en: Dictionary source `%s' selected
sr: Изабран је извор речи „%s“

en: Strategy `%s' selected
sr: Изабаран је план „%s“

en: Database `%s' selected
sr: Изабрана је база података „%s“

en: Word `%s' selected
sr: Изабрана је реч „%s“

en: Double-click on the word to look up
sr: Двапут кликните на реч коју желите да потражите

en: Double-click on the matching strategy to use
sr: Двапут кликните на одговарајућу стратегију за коришћење

en: Double-click on the source to use
sr: Двапут кликните на извор за коришћење

en: Double-click on the database to use
sr: Двапут кликните на базу података за коришћење

en: Look _up:
sr: _Пронађи:

en: Similar words
sr: Сличне речи

en: Available dictionaries
sr: Доступни речници

en: Available strategies
sr: Допступне стратегије

en: Dictionary sources
sr: Извори речника

en: _Select a dictionary source for looking up words:
sr: _Изабери извор речи за тражење речи:

en: Source
sr: Извор речи

en: _Print font:
sr: _Словни лик за штампу:

en: Print
sr: Штампај

en: _Description:
sr: _Опис:

en: Source Name
sr: Назив извора речи

en: _Transport:
sr: _Пренос:

en: H_ostname:
sr: Назив _домаћина:

en: Dictionaries
sr: Речници

en: Strategies
sr: Планови

en: MATE Disk Image Mounter
sr: Мејтов Прикључивач одраза диска

en: Attach and mount one or more disk image files
sr: Додајте и прикачите једну или више датотека одраза диска

en: An error occurred
sr: Дошло је до грешке

en: Allow writing to the image
sr: Допушта писање у одраз

en: All Files
sr: Све датотеке

en: Disk Images (*.img, *.iso)
sr: Одрази диска (*.img, *.iso)

en: Select Disk Image(s) to Mount
sr: Изаберите одраз(е) диска за качење

en: _Mount
sr: _Прикачи

en: Set up _read-only mount
sr: Подеси качење _само за читање

en: If checked, the mount will be read-only. This is useful if you don't want the underlying disk image to be modified
sr: Ако је изабрано, качење ће бити само за читање. Ово је корисно ако не желите да основни одраз диска буде измењен

en: Error connecting to udisks daemon: %s (%s, %d)
sr: Грешка повезивања са услужником „udisks“: %s (%s, %d)

en: Attach and mount one or more disk image files.
sr: Додајте и прикачите једну или више датотека одраза диска.

en: Cannot open `%s' - maybe the volume isn't mounted?
sr: Не могу да отворим „%s“ — можда диск није ни прикачен?

en: Error opening `%s': %m
sr: Грешка у отварању „%s“: %m

en: Error attaching disk image: %s (%s, %d)
sr: Грешка додавања одраза диска: %s (%s, %d)

en: MATE Screenshot
sr: Мејтов Снимач екрана

en: A screenshot utility for MATE Desktop
sr: Помагало за снимање екрана за Мејтову радну површ

en: MATE Screenshot is a simple utility that lets you capture screenshots of your desktop or of application windows. You can select to copy them to the system clipboard or save them in Portable Network Graphics (.png) image format.
sr: Мејтов Снимач екрана је једноставно помагало које вам омогућава прављење снимака екрана ваше радне површи или прозора програма. Можете изабрати да их умножите у системску оставу или да их сачувате у запис слике Преносне мрежне графике (.png) .

en: Take Screenshot
sr: Направи снимак екрана

en: Save images of your desktop or individual windows
sr: Сачувајте слике радне површи или појединачних прозора

note: Translators: Search terms to find this application. Do NOT translate or localize the semicolons! The list MUST also end with a semicolon!
en: MATE;screenshot;snapshot;desktop;window;image;
sr: Мејт;снимак екрана;радна површ;прозор;слика;

en: Save Screenshot
sr: Сачувај снимак екрана

en: C_opy to Clipboard
sr: Умножи у _оставу

en: Save in _folder:
sr: Сачувај у _фасцикли:

en: Screenshot delay
sr: Застој при снимању

en: The number of seconds to wait before taking the screenshot.
sr: Колико ће се секунди чекати пре снимања екрана.

en: Screenshot directory
sr: Фасцикла за снимке

en: The directory the last screenshot was saved in.
sr: Фасцикла у којој је сачуван последњи снимак.

en: Include Border
sr: Укључује ивицу

en: Include the window manager border along with the screenshot
sr: Укључује ивицу управника прозора у снимак екрана

en: Include Pointer
sr: Укључује показивач

en: Include the pointer in the screenshot
sr: Укључује показивач у снимак екрана

en: Border Effect
sr: Дејство ивице

en: Effect to add to the outside of a border. Possible values are "shadow", "none", and "border".
sr: Дејство које се додаје са спољне стране ивице. Могуће вредности су „shadow“ (сенка), „none“ (ништа), и „border“ (ивица).

en: Error loading the help page
sr: Грешка учитавања странице помоћи

en: None
sr: Ништа

en: Drop shadow
sr: Исцртај сенку

en: Border
sr: Ивица

en: Include _pointer
sr: Укључи _показивач

en: Include the window _border
sr: Укључи _ивицу прозора

en: Apply _effect:
sr: Примени _дејство:

en: Grab the whole _desktop
sr: Захвати целу _радну површ

en: Grab the current _window
sr: Захвати _тренутни прозор

en: Select _area to grab
sr: Изабери _област за захватање

en: Grab _after a delay of
sr: Захвати _након паузе од

en: seconds
sr: секунде

en: Effects
sr: Дејства

en: Take _Screenshot
sr: Направи _снимак екрана

en: Error while saving screenshot
sr: Грешка приликом чувања снимка

en: Impossible to save the screenshot to %s.
     Error was %s.
     Please choose another location and retry.
sr: Не могу да сачувам снимак екрана у „%s“.
    Грешка: %s.
    Изаберите друго место и покушајте поново.

en: Screenshot taken
sr: Снимак је направљен

en: Unable to take a screenshot of the current window
sr: Нисам могао да направим снимак тренутног прозора

en: Screenshot at %s.png
sr: снимак-екрана-%s.png

en: Screenshot at %s - %d.png
sr: снимак-екрана-%s-%d.png

en: Grab a window instead of the entire screen
sr: Захвати прозор уместо читавог екрана

en: Grab an area of the screen instead of the entire screen
sr: Захвати област екрана уместо прозор читавог екрана

en: Send grabbed area directly to the clipboard
sr: Пошаљи захваћену област право у оставу

en: Include the window border with the screenshot
sr: Укључи ивице прозора у снимак екрана

en: Remove the window border from the screenshot
sr: Уклони ивице прозора из снимка екрана

en: Take screenshot after specified delay [in seconds]
sr: Сними екран након наведеног времена (у секундама)

en: Effect to add to the border (shadow, border or none)
sr: Дејство које се додаје на ивицу (сенка, ивица или ништа)

en: effect
sr: дејство

en: Interactively set options
sr: Међудејствено подеси опције

en: Print version information and exit
sr: Штампа информације о верзији и излази

en: Take a picture of the screen
sr: Направите снимак екрана вашег радног окружења

en: Conflicting options: --clipboard and --interactive should not be used at the same time.
sr: Сукобљене опције: „--clipboard“ и „--interactive“ се не могу користити у исто време.

en: Conflicting options: --window and --area should not be used at the same time.
sr: Опције у сукобу: „--window“ и „--area“ се не могу користити у исто време.

en: Error loading UI definition file for the screenshot program: 
    %s
    
    Please check your installation of mate-utils.
sr: Грешка учитавања датотеке одреднице корисничког сучеља за програм снимка екрана: 
    %s
    
    Проверите инсталацију пакета „mate-utils“.

en: Select a folder
sr: Изаберите фасциклу

en: Screenshot.png
sr: снимак-екрана.png

en: Unable to clear the temporary folder:
    %s
sr: Не могу да испразним привремену фасциклу:
    %s

en: The child save process unexpectedly exited.  We are unable to write the screenshot to disk.
sr: Позвани процес за чување је неочекивано завршен.  Нисам могао да запишем снимак екрана на диск.

en: Unknown error saving screenshot to disk
sr: Непозната грешка чувања снимка екрана на диск

en: File already exists
sr: Датотека већ постоји

en: The file "%s" already exists. Would you like to replace it?
sr: Датотека „%s“ већ постоји. Желите ли да је замените?

en: Saving file...
sr: Чувам датотеку...

en: Can't access source file
sr: Не могу да приступим изворној датотеци
