mate-utils 1.25.1 - en to tk translation catalogue (65 entries)

en: _Close
tk: _Ýap

en: _View
tk: _Görkez

en: _Toolbar
tk: _Esbap zolaky

en: St_atusbar
tk: _Durum Zolaky

en: _Contents
tk: _Mazmunlar

en: Toolbar is Visible
tk: Esbap zolaky Görkezilsin

en: Ready
tk: Taýýar

en: Please enter a name and try again.
tk: Lütfen bir ad berib ýenede bir synanyň.

en: Connect to Server
tk: Gullukçiýa Baglan

en: Folder
tk: Halta

en: Size
tk: Ululyk

en: Mo_ve to Trash
tk: Zibile Göçir

en: There was an error displaying help.
tk: Ýardamy görkezmede hata boldy.

en: Starting %s
tk: %s başlanýa

en: Not a launchable item
tk: Aýtem sataşarlik dal

en: Disable connection to session manager
tk: Ötürşük müdire baglançy söndir

en: List View
tk: List Görnöşi

en: Name
tk: Ad

en: Type
tk: Hil

en: Date Modified
tk: Üýtgemek Taryhy

en: Browse
tk: Ahtar

en: _Open
tk: _Aç

en: Open Wit_h
tk: _Aýry Aç

en: _Replace
tk: E_wez Et

en: today at %-I:%M %p
tk: bugün %-I:%M %p da

en: yesterday at %-I:%M %p
tk: düýn %-H:%M %p da

en: %A, %B %-d %Y at %-I:%M:%S %p
tk: %A, %B %-d %Y  %-I:%M:%S %p da

en: link (broken)
tk: baglaýyş (döwük)

en:  (copy)
tk:  (nusgala)

en:  (another copy)
tk:  (ýene bir nusga)

en: th copy)
tk:  inji nusgasy)

en: st copy)
tk:  inji nusgasy)

en: nd copy)
tk:  inji nusgasy)

en: rd copy)
tk:  inji nusgasy)

en: %s (copy)%s
tk: %s (nusga)%s

en: %s (another copy)%s
tk: %s (ýene bir nusga)%s

en: Loading...
tk: Ýüklenýär...

en: There was an error displaying help: %s
tk: %s ýradamy görkezmede hata boldy

en: _File
tk: _Faýl

en: _Open...
tk: _Aç...

en: _Quit
tk: _Çyk

en: _Copy
tk: _Nusgala

en: Copy the selection
tk: Saýlawy nusgala

en: Select _All
tk: _Ehlisini Saýla

en: _Find...
tk: _Tap...

en: Zoom _In
tk: _Ulalt

en: Zoom _Out
tk: _Ulalt

en: _Normal Size
tk: _Kadaly Ululyk

en: _About
tk: _Barada

en: _Statusbar
tk: _Durum Zolaky

en: Thai
tk: Taýça

en: Filename
tk: Faýl ady

en: Description
tk: Wasp

en: _Save
tk: _Gaýd Et

en: Preferences
tk: Seçenekler

en: _Go
tk: _Git

en: _New
tk: _Täze

en: _Print...
tk: _Çap Et...

en: Find Ne_xt
tk: _Indikini Tap

en: Find Pre_vious
tk: _Öňkini Tap

en: Source
tk: Çeşme

en: Print
tk: Çap

en: All Files
tk: Ehli Faýllar

en: None
tk: Hiç

en: seconds
tk: sanyýa
