mate-utils 1.25.1 - en to tt translation catalogue (19 entries)

en: _Help
tt: _Yärdäm

en: _Close
tt: Ya_p

en: _Edit
tt: Ü_zgärtü

en: _View
tt: _Küreneş

en: _Contents
tt: _Eçtälek

en: Browse
tt: Saylaw

en: _File
tt: _Birem

en: _Open...
tt: _Açu...

en: _Quit
tt: _Çığış

en: _Copy
tt: İs_kä al:

en: Copy the selection
tt: Saylanğannı iskä alu

en: Select _All
tt: _Barın Sayla

en: _Find...
tt: _Ezläw...

en: _About
tt: _Turında

en: Filename
tt: Birem adı

en: _Save
tt: _Saqla

en: _New
tt: _Yaña

en: _Print...
tt: _Bastıru...

en: Find Ne_xt
tt: _Kiläsen Tap
