mate-utils 1.25.1 - en to yi translation catalogue (18 entries)

en: _Help
yi: געהילף

en: _Close
yi: פֿאַרמאַך

en: _Edit
yi: רעדאַגיר

en: _Contents
yi: אינהאַלט

en: Size
yi: גרײס

en: Name
yi: נאָמען

en: Type
yi: טיפּ

en: _Open
yi: עפֿן

en:  (invalid Unicode)
yi:  (אומלעקסיקער אוניקאָד)

en: _File
yi: טעקע

en: _Quit
yi: הער אױף

en: _Copy
yi: קאָפּיר

en: Zoom _In
yi: פֿאַרגרעסער

en: Zoom _Out
yi: פֿאַרקלענער

en: Filename
yi: נאָמען פֿון טעקע

en: Description
yi: באַשרײַבונג

en: _Save
yi: היט אױף

en: _New
yi: נײַ
