mate-utils 1.25.1 - en to eo translation catalogue (263 entries)

en: Check folder sizes and available disk space
eo: Kontroli dosierujajn grandojn kaj disponeblan diskmemoron

en: Disk Usage Analyzer Preferences
eo: Agordoj por diskuzada analizilo

en: _Help
eo: _Helpo

en: _Close
eo: _Fermi

en: _Analyzer
eo: _Analizilo

en: Scan _Home Folder
eo: Skani _hejmdosjerujon

en: Scan _Filesystem
eo: Skani _dosiersistemon

en: Scan F_older...
eo: Skani d_osierujon...

en: S_can Remote Folder...
eo: S_kani foran dosierujon...

en: _Edit
eo: _Redakti

en: _Expand All
eo: _Etendi ĉiujn

en: _Collapse All
eo: _Maletendi ĉiujn

en: _View
eo: _Vidi

en: _Toolbar
eo: _Ilobreto

en: St_atusbar
eo: St_atbreto

en: All_ocated Space
eo: _Apartigita spaco

en: _Contents
eo: _Enhavoj

en: Disk Usage Analyzer
eo: Diskuzada analizilo

en: Scan home folder
eo: Skani hejmdosjerujon

en: Scan Home
eo: Skani hejmon

en: Scan filesystem
eo: Skani dosiersistemon

en: Scan Filesystem
eo: Skani dosiersistemon

en: Scan a folder
eo: Skani dosierujon

en: Scan Folder
eo: Skani dosierujon

en: Scan a remote folder
eo: Skani foran dosierujon

en: Scan Remote Folder
eo: Skani foran dosierujon

en: Stop scanning
eo: Haltigi skanon

en: Refresh
eo: Aktualigi

en: Toolbar is Visible
eo: Ilobreto estas videble

en: Scanning...
eo: Skanante...

en: used:
eo: uzate:

en: available:
eo: disponeble:

en: Ready
eo: Prete

en: Zoom in
eo: Zomi

en: Zoom out
eo: Malzomi

en: Save screenshot
eo: Konservi ekrankopion

en: Show version
eo: Montri version

en: [DIRECTORY]
eo: [DOSIERUJO]

en: _Image type:
eo: _Bildtipo:

en: Scan
eo: Skani

en: Device
eo: Aparato

en: Mount Point
eo: Surmetingo

en: Filesystem Type
eo: Dosiersistem-tipo

en: Total Size
eo: Tuta grando

en: Available
eo: Disponebla

en: Custom Location
eo: Agordita loko

en: Public FTP
eo: Publika FTP

en: FTP (with login)
eo: FTP (per ensaluto)

en: Windows share
eo: Vindoza kundivido

en: Secure WebDAV (HTTPS)
eo: Sekura WebDAV (HTTPS)

en: Please enter a name and try again.
eo: Bonvole entajpu nomon kaj provi denove.

en: _Location (URI):
eo: _Loko (URI):

en: _Server:
eo: _Servilo:

en: Optional information:
eo: Opcia informo:

en: _Share:
eo: _Komunigi:

en: _Port:
eo: _Pordo:

en: _Folder:
eo: _Dosierujo:

en: _User Name:
eo: _Uzantonomo:

en: _Domain Name:
eo: _Domajnnomo:

en: Connect to Server
eo: Konekti al servilo

en: Service _type:
eo: Servo_tipo:

en: _Scan
eo: _Skani

en: _Rescan
eo: _Reskani

en: Folder
eo: Dosierujo

en: Usage
eo: Uzado

en: Size
eo: Grando

en: Contents
eo: Enhavoj

en: Select Folder
eo: Elekti dosierujon

en: _Show hidden folders
eo: _Montri kaŝitajn doserujojn

en: "%s" is not a valid folder
eo: "%s" ne estas valida dosierujo

en: _Open Folder
eo: Malfermi d_osierujon

en: Mo_ve to Trash
eo: Mo_vi rubujen

en: Could not open folder "%s"
eo: Ne eblis malfermi dosierujon "%s"

en: Could not move "%s" to the Trash
eo: Ne eblis movi "%s"-on en rubujon

en: Could not move file to the Trash
eo: Ne eblis movi dosieron en rubujon

en: Details: %s
eo: Detaloj: %s

en: There was an error displaying help.
eo: Okazis eraro dum montrado de helpo.

en: This program is free software; you can redistribute it and/or modify it under the terms of the GNU General Public License as published by the Free Software Foundation; either version 2 of the License, or (at your option) any later version.
eo: Tiu programo estas libera programo; vi povas distribui ĝin kaj/aŭ modifi ĝin laŭ la termoj de la GNUa Ĝenerala Publika Permesilo kiel elsendita de la Free Software Foundation; dua versio de la permesilo aŭ laŭvole iu-ajn lasta.

en: This program is distributed in the hope that it will be useful, but WITHOUT ANY WARRANTY; without even the implied warranty of MERCHANTABILITY or FITNESS FOR A PARTICULAR PURPOSE.  See the GNU General Public License for more details.
eo: Tiu programo estas distribuite kun la espero ke ĝi estos utila, sed sen ia ajn garantio; eĉ sen la implica garantio de negoceblo aŭ adaptado al iu aparta celo. Vidu la GNUan Ĝeneralan Publikan Permesilon por pli da detaloj.

en: The document does not exist.
eo: La dokumento ne ekzistas.

en: The folder does not exist.
eo: La dosierujo ne ekzistas.

en: Locate documents and folders on this computer by name or content
eo: Trovi dokumentojn kaj dosierujojn en ĉi tiu komputilo laŭ nomo aŭ enhavo

en: Default Window Width
eo: Defaŭlta larĝo de la fenestro

en: Default Window Height
eo: Defaŭlta alto de la fenestro

en: File is not a valid .desktop file
eo: Dosiero ne estas valida .desktop-dosiero

en: Unrecognized desktop file Version '%s'
eo: Nerekonata versio de labortabla dosiero '%s'

en: Starting %s
eo: Startigado de %s

en: Application does not accept documents on command line
eo: Aplikaĵo ne akceptas dokumentojn per komandlinio

en: Unrecognized launch option: %d
eo: Nerekonata rulparametro: %d

en: Can't pass document URIs to a 'Type=Link' desktop entry
eo: URI-dokumentoj al labortabla elemento 'Type=Link' ne transdoneblas

en: Not a launchable item
eo: Nelanĉebla ero

en: Disable connection to session manager
eo: Malŝalti konekton al seanco-administrilo

en: Specify file containing saved configuration
eo: Specifi dosieron, kiun enhavas konservitan agordon

en: FILE
eo: DOSIERO

en: Specify session management ID
eo: Specifi identigilon de seancoadministrilo

en: ID
eo: Identigilo

en: Session management options:
eo: Opcioj de seancoadministrilo:

en: Show session management options
eo: Montri seancoadministrilajn opciojn

en: days
eo: tagoj

en: kilobytes
eo: kilobajtoj

en: File is empty
eo: Dosiero estas malplena

en: STRING
eo: SIGNOĈENO

en: PATH
eo: VOJO

en: VALUE
eo: VALORO

en: DAYS
eo: TAGOJ

en: KILOBYTES
eo: KILOBAJTOJ

en: USER
eo: UZANTO

en: GROUP
eo: GRUPO

en: Searching...
eo: Serĉante...

en: Search for Files
eo: Serĉi dosierojn

en: No files found
eo: Trovis neniun dosieron

en: No Files Found
eo: Trovis neniun dosieron

en: Show more _details
eo: Montri pli da _detaloj

en: Remove "%s"
eo: Forigi "%s"

en: A_vailable options:
eo: _Disponeblaj opcioj:

en: Available options
eo: Disponeblaj opcioj

en: List View
eo: Lista vido

en: Name
eo: Nomo

en: Type
eo: Tipo

en: Date Modified
eo: Dato ŝanĝiĝis

en: _Name contains:
eo: La _nomo entenas:

en: Name contains
eo: La nomo entenas

en: Browse
eo: Foliumi

en: Could not open document "%s".
eo: Ne eblis malfermi dokumenton "%s".

en: Could not open folder "%s".
eo: Ne eblis malfermi dosierujon "%s".

en: _Open
eo: _Malfermi

en: _Open with %s
eo: _Malfermi per %s

en: Open with %s
eo: Malfermi per %s

en: Open Wit_h
eo: Malfermi _per

en: _Replace
eo: Anstataŭigi (_r)

en: today at %-I:%M %p
eo: hodiaŭ je la %-I:%M %p

en: yesterday at %-I:%M %p
eo: hieraŭ je la %-I:%M %p

en: %A, %B %-d %Y at %-I:%M:%S %p
eo: %A, %B %-d %Y je la %-I:%M:%S %p

en: link (broken)
eo: ligilo (interrompita)

en: link to %s
eo: ligas al %s

en:  (copy)
eo:  (kopio)

en:  (another copy)
eo:  (alia kopio)

en: th copy)
eo: a kopio)

en: st copy)
eo: a kopio)

en: nd copy)
eo: a kopio)

en: rd copy)
eo: a kopio)

en: %s (copy)%s
eo: %s (kopio)%s

en: %s (another copy)%s
eo: %s (alia kopio)%s

en: %s (%dth copy)%s
eo: %s (%da kopio)%s

en: %s (%dst copy)%s
eo: %s (%da kopio)%s

en: %s (%dnd copy)%s
eo: %s (%da kopio)%s

en: %s (%drd copy)%s
eo: %s (%da kopio)%s

en:  (invalid Unicode)
eo:  (nevalida unikodo)

en: _Cancel
eo: _Rezigni

en: _Name:
eo: _Nomo:

en: Highlight
eo: Emfazi

en: Foreground:
eo: Malfono:

en: Background:
eo: Fono:

en: Hide
eo: Kaŝi

en: Effect:
eo: Efekto:

en: Edit filter
eo: Redakti filtrilon

en: Add new filter
eo: Aldoni novan filtrilon

en: Filters
eo: Filtriloj

en: _Find:
eo: _Trovi:

en: Find Previous
eo: Trovi la antaŭan

en: Find previous occurrence of the search string
eo: Trovi antaŭan aperon de la serĉata ĉeno

en: Find Next
eo: Trovi la sekvan

en: Find next occurrence of the search string
eo: Trovi sekvan aperon de la serĉata ĉeno

en: Loading...
eo: Ŝargante...

en: Show the application's version
eo: Montri la version de la programo

en: Log Viewer
eo: Protokolorigardilo

en: System Log Viewer
eo: Sistemprotokola rigardilo

en: last update: %s
eo: pasinta ĝistatigo: %s

en: There was an error displaying help: %s
eo: Okazis eraro dum montrado de helpo: %s

en: Not found
eo: Ne trovite

en: _File
eo: _Dosiero

en: _Filters
eo: _Filtriloj

en: _Open...
eo: _Malfermi...

en: _Quit
eo: _Ĉesi

en: _Copy
eo: _Kopii

en: Copy the selection
eo: Kopii la elektaĵon

en: Select _All
eo: Elekti ĉi_on

en: _Find...
eo: _Trovi...

en: Zoom _In
eo: Zom_i

en: Zoom _Out
eo: Malz_omi

en: _Normal Size
eo: _Normala grando

en: _About
eo: _Pri

en: _Statusbar
eo: _Statbreto

en: Show Status Bar
eo: Montri statbreton

en: Side _Pane
eo: Flanka _panelo

en: Show Side Pane
eo: Montri flankan panelon

en: Can't read from "%s"
eo: Ne eblis legi de "%s"

en: Version:
eo: Versio:

en: Could not open the following files:
eo: Ne eblis malfermi la sekvontajn dosierojn:

en: Default
eo: Defaŭlto

en: Thai
eo: Taja

en: Client Name
eo: Klientnomo

en: Hostname
eo: Servilnomo

en: Port
eo: Pordo

en: Status
eo: Stato

en: Invalid database '%s'
eo: Nevalida datumbazo '%s'

en: Invalid strategy '%s'
eo: Nevalida strategio '%s'

en: Local Only
eo: Nur loke

en: F_ind:
eo: _Trovi:

en: _Previous
eo: _Antaŭa

en: _Next
eo: _Sekva

en: Filename
eo: Dosiernomo

en: Description
eo: Priskribo

en: Database
eo: Datumbazo

en: Strategy
eo: Strategio

en: Transport
eo: Transporto

en: Context
eo: Kunteksto

en: Paths
eo: Vojoj

en: Sources
eo: Fontoj

en: FLAGS
eo: FLAGOJ

en: GDict Options
eo: GDict-obcioj

en: Show GDict Options
eo: Montri la GDict-obciojn

en: Dictionary
eo: Vortaro

en: Error: %s
eo: Eraro: %s

en: word
eo: vorto

en: source
eo: fonto

en: Save a Copy
eo: Konservi kopion

en: Untitled document
eo: Sennoma dokumento

en: Error while writing to '%s'
eo: Eraro dum skribado al '%s'

en: Dictionary Preferences
eo: Vortar-agordoj

en: Cl_ear
eo: _Vakigi

en: _Print
eo: _Presi

en: _Save
eo: Kon_servi

en: Preferences
eo: Agordoj

en: Remove "%s"?
eo: Ĉu forigi "%s"?

en: Searching for '%s'...
eo: Serĉante por '%s'...

en: %s - Dictionary
eo: %s - vortaro

en: _Go
eo: _Iri

en: _New
eo: _Nova

en: _Save a Copy...
eo: _Konservi kopion...

en: _Print...
eo: _Presi...

en: Print this document
eo: Presi ĉi tiun dokumenton

en: _Find
eo: _Trovi

en: Find a word or phrase in the document
eo: Trovi vorton aŭ frazon en la dokumento

en: Find Ne_xt
eo: _Trovi sekvan

en: Find Pre_vious
eo: Tro_vi antaŭan

en: _Preferences
eo: _Agordoj

en: Available _Databases
eo: Disponeblaj _datumbazoj

en: S_tatusbar
eo: S_tatobreto

en: Source
eo: Fonto

en: _Print font:
eo: _Prestiparo:

en: Print
eo: Presi

en: _Description:
eo: _Priskribo:

en: H_ostname:
eo: _Servilnomo:

en: Dictionaries
eo: Vortaroj

en: Strategies
eo: Strategioj

en: An error occurred
eo: Eraro okazis

en: All Files
eo: Ĉiuj dosieroj

en: _Mount
eo: Sur_meti

en: Take Screenshot
eo: Krei ekranopion

en: Save Screenshot
eo: Konservi ekrankopion

en: Save in _folder:
eo: Konservi en _dosierujo:

en: None
eo: Neniu

en: Border
eo: Bordero

en: seconds
eo: sekundoj

en: Effects
eo: Efektoj

en: Take _Screenshot
eo: Krei _ekranopion

en: Screenshot taken
eo: Faris ekrankopion

en: Take a picture of the screen
eo: Fari bildon de la ekrano

en: Select a folder
eo: Elekti dosierujon

en: Screenshot.png
eo: Ekrankopio.png

en: File already exists
eo: La dosiero jam ekzistas

en: Saving file...
eo: Konservante dosieron...
