Midnight Commander - en to be translation catalogue (1234 entries)

en: Warning: cannot load codepages list
be: Увага: немагчыма загрузіць спіс кодавых старонак

en: 7-bit ASCII
be: 7-бітная ASCII

en: Cannot translate from %s to %s
be: Немагчыма пераўтварыць з %s у %s

en: Event system already initialized
be: Сістэма падзей ужо запушчаная

en: Failed to initialize event system
be: Не атрымалася запусціць сістэму падзей

en: Event system not initialized
be: Сістэма падзей не запушчаная

en: Check input data! Some of parameters are NULL!
be: Спраўдзіце ўведзенае! Пэўныя параметры роўныя «NULL»!

en: Unable to create group '%s' for events!
be: Не атрымалася стварыць групу падзей «%s»!

en: Unable to create event '%s'!
be: Не атрымалася стварыць падзею «%s»!

en: File "%s" is already being edited.
    User: %s
    Process ID: %d
be: Файл «%s» ужо рэдагуецца.
    Карыстальнік: %s
    Нумар працэсу: %d

en: File locked
be: Файл заблакаваны

en: &Grab lock
be: Захапіць блакаванне(&G)

en: &Ignore lock
be: Ігнараваць блакаванне(&I)

en: Cannot create %s directory
be: Нельга стварыць каталог «%s»

en: FATAL: not a directory:
be: ХІБА: не з’яўляецца каталогам:

en: Number out of range (should be in byte range, 0 <= n <= 0xFF, expressed in hex)
be: Лік па-за дыяпазонам (мусіць быць у дыяпазоне байтаў, 0 <= N <= 0xFF, шаснаццатковы)

en: Invalid character
be: Хібны сімвал

en: Unmatched quotes character
be: Няўзгоднены сімвал двукосся

en: Hex pattern error at position %d:
    %s.
be: Памылка шаснаццатковага шаблону на пазіцыі %d:
    %s.

en: Search string not found
be: Радок не знойдзены

en: Not implemented yet
be: Пакуль не рэалізавана

en: Num of replace tokens not equal to num of found tokens
be: Колькасць адзінак, якія патрэбна замяніць, не супадае з колькасцю знойдзеных

en: Invalid token number %d
be: Хібная адзінка нумар %d

en: Regular expression error
be: Памылка ў рэгулярным выразе

en: No&rmal
be: Як звычайна(&R)

en: Re&gular expression
be: Рэгулярны выраз(&G)

en: He&xadecimal
be: Шаснаццатковы(&X)

en: Wil&dcard search
be: Паводле шаблону(&D)

en: Unable to load '%s' skin.
    Default skin has been loaded
be: Немагчыма прачытаць абалонку «%s».
    Ужываецца звычайная

en: Unable to parse '%s' skin.
    Default skin has been loaded
be: Немагчыма аналізаваць абалонку «%s».
    Ужываецца звычайная

en: Unable to use '%s' skin with true colors support:
    %s
    Default skin has been loaded
be: Немагчыма ўжыць абалонку "%s" з падтрымкай колераў:
    %s
     Будзе загружаная прадвызначаная абалонка

en: Unable to use '%s' skin with 256 colors support
    on non-256 colors terminal.
    Default skin has been loaded
be: Немагчыма ўжыць абалонку «%s»:  з 256 колерамі,
    тэрмінал не падтрымлівае столькі.
    Ужываецца звычайная

en: True color not supported with ncurses.
be: Колеры не падтрымліваюцца ncurses.

en: Your terminal doesn't even seem to support 256 colors.
be: Здаецца, ваш тэрмінал не падтрымлівае 256 колераў.

en: True color not supported in this slang version.
be: True color не падтрымліваецца ў гэтай версіі slang.

en: Set COLORTERM=truecolor if your terminal really supports true colors.
be: Вызначце COLORTERM=truecolor, калі ваш тэрмінал сапраўды падтрымлівае такія колеры.

en: Function key 1
be: Функцыянальная 1

en: Function key 2
be: Функцыянальная 2

en: Function key 3
be: Функцыянальная 3

en: Function key 4
be: Функцыянальная 4

en: Function key 5
be: Функцыянальная 5

en: Function key 6
be: Функцыянальная 6

en: Function key 7
be: Функцыянальная 7

en: Function key 8
be: Функцыянальная 8

en: Function key 9
be: Функцыянальная 9

en: Function key 10
be: Функцыянальная 10

en: Function key 11
be: Функцыянальная 11

en: Function key 12
be: Функцыянальная 12

en: Function key 13
be: Функцыянальная 13

en: Function key 14
be: Функцыянальная 14

en: Function key 15
be: Функцыянальная 15

en: Function key 16
be: Функцыянальная 16

en: Function key 17
be: Функцыянальная 17

en: Function key 18
be: Функцыянальная 18

en: Function key 19
be: Функцыянальная 19

en: Function key 20
be: Функцыянальная 20

en: Completion/M-tab
be: Дапоўніць/«M-Tab»

en: Up arrow
be: Стрэлка ўверх

en: Down arrow
be: Стрэлка ўніз

en: Left arrow
be: Стрэлка ўлева

en: Right arrow
be: Стрэлка ўправа

en: End key
be: Клавіша «End»

en: / on keypad
be: / на лічбавай клавіятуры

en: * on keypad
be: «*» лічбавай клавіятуры

en: - on keypad
be: "-" лічбавай клавіятуры

en: + on keypad
be: "+" лічбавай клавіятуры

en: Left arrow keypad
be: «Улева» лічбавай клавіятуры

en: Right arrow keypad
be: «Управа» лічбавай клавіятуры

en: Up arrow keypad
be: «Уверх» лічбавай клавіятуры

en: Down arrow keypad
be: «Уніз» лічбавай клавіятуры

en: Home on keypad
be: «Home» лічбавай клавіятуры

en: End on keypad
be: «End» лічбавай клавіятуры

en: Page Down keypad
be: «Page Down» лічбавай клавіятуры

en: Page Up keypad
be: «Page Up» лічбавай клавіятуры

en: Insert on keypad
be: «Insert» лічбавай клавіятуры

en: Delete on keypad
be: «Delete» лічбавай клавіятуры

en: Enter on keypad
be: «Enter» лічбавай клавіятуры

en: Function key 21
be: Функцыянальная 21

en: Function key 22
be: Функцыянальная 22

en: Function key 23
be: Функцыянальная 23

en: Function key 24
be: Функцыянальная 24

en: A1 key
be: Клавіша «A1»

en: C1 key
be: Клавіша «C1»

en: Asterisk
be: Зорачка

en: Minus
be: Мінус

en: Plus
be: Плюс

en: Dot
be: Кропка

en: Less than
be: Менш за

en: Great than
be: Больш за

en: Equal
be: Роўнае

en: Comma
be: Коска

en: Apostrophe
be: Апостраф

en: Colon
be: Двукроп’е

en: Semicolon
be: Кропка з коскай

en: Exclamation mark
be: Клічнік

en: Question mark
be: Пытальнік

en: Ampersand
be: Знак «&»

en: Dollar sign
be: Знак даляра

en: Quotation mark
be: Двукоссе

en: Percent sign
be: Знак адсотка

en: Caret
be: Знак устаўкі

en: Tilda
be: Тыльда

en: Prime
be: Адваротны апостраф

en: Underline
be: Падкрэсліванне

en: Understrike
be: Падкрэсліванне

en: Pipe
be: Простая рыска

en: Left parenthesis
be: Левая дужка

en: Right parenthesis
be: Правая дужка

en: Left bracket
be: Левая квадратная дужка

en: Right bracket
be: Правая квадратная дужка

en: Left brace
be: Левая фігурная дужка

en: Right brace
be: Правая фігурная дужка

en: Enter
be: Увод

en: Tab key
be: Клавіша «Tab»

en: Space key
be: Клавіша «space»

en: Slash key
be: Рыска «/»

en: Backslash key
be: Адваротная рыска «\»

en: Number sign #
be: Знак нумара «#»

note: TRANSLATORS: Please translate as in "at sign" (@).
en: At sign
be: Слімак «@»

en: The TERM environment variable is unset!
be: Зменную асяроддзя «TERM» не вызначылі!

en: Cannot check SIGWINCH pipe
be: Немагчыма праверыць канал SIGWINCH

en: 
    Cannot create pipe for SIGWINCH: %s (%d)
be: 
    Немагчыма стварыць канал для SIGWINCH: %s (%d)

en: 
    Cannot configure write end of SIGWINCH pipe: %s (%d)
be: 
    Немагчыма наладзіць завяршэнне запісу канала SIGWINCH: %s (%d)

en: 
    Cannot configure read end of SIGWINCH pipe: %s (%d)
be: 
    Немагчыма наладзіць завяршэнне чытання канала SIGWINCH: %s (%d)

en: Screen size %dx%d is not supported.
    Check the TERM environment variable.
be: Памер экрана %d×%d не падтрымліваецца.
    Праверце зменную асяроддзя «TERM».

en: B
be: Б

en: kB
be: кБ

en: KiB
be: кіБ

en: MB
be: МБ

en: MiB
be: МіБ

en: GB
be: ГБ

en: GiB
be: ГіБайт

en: Cannot create pipe descriptor
be: Немагчыма стварыць дэскрыптар канала

en: Cannot create pipe streams
be: Немагчыма стварыць струмень канала

en: Unexpected error in select() reading data from a child process:
    %s
be: Падчас чытання даных працэсу нашчадка нечакана адбылася памылка ў select():
    %s

en: Cannot close pipe descriptor (p == NULL)
be: Немагчыма закрыць дэскрыптар канала (p == NULL)

en: Unexpected error in waitpid():
    %s
be: Нечаканая памылка ў waitpid():
    %s

en: Directory cache expired for %s
be: Кэш каталога састарэў для %s

en: %s: %s: %s %3d%% (%lld) bytes transferred
be: %s: %s: %s %3d%% (%lld) байтаў перададзена

en: %s: %s: %s %lld bytes transferred
be: %s: %s: %s %lld байтаў перададзена

en: Starting linear transfer...
be: Запуск лінейнай перадачы...

en: Getting file
be: Атрыманне файла

en: Changes to file lost
be: Змены ў файле былі страчаныя

en: %s is not a directory
be: «%s» — не каталог

en: Directory %s is not owned by you
be: Вы не валодаеце каталогам «%s»

en: Cannot set correct permissions for directory %s
be: Немагчыма вызначыць правільныя дазволы каталога «%s»

en: Cannot create temporary directory %s: %s
be: Немагчыма стварыць часовы каталог «%s»: %s

en: Temporary files will be created in %s
be: Часовыя файлы будуць стварацца ў «%s»

en: Temporary files will not be created
be: Часовыя файлы не будуць стварацца

en: Press any key to continue...
be: Каб працягнуць, націсніце хоць-якую клавішу...

en: Cannot parse:
be: Немагчыма прааналізаваць:

en: More parsing errors will be ignored.
be: На іншыя памылкі разбору не зважаць.

en: Internal error:
be: Унутраная памылка:

en: Password:
be: Пароль:

en: Screens
be: Экраны

en: History
be: Гісторыя

note: TRANSLATORS: no need to translate 'DialogTitle', it's just a context prefix
en: DialogTitle|History cleanup
be: Ачысціць гісторыю

en: Do you want clean this history?
be: Сапраўды ачысціць гісторыю?

en: &Yes
be: Так(&Y)

en: &No
be: Не(&N)

en: &OK
be: Добра(&O)

en: &Cancel
be: Скасаваць(&C)

en: Background process:
be: Працэс у фоне:

en: Error
be: Памылка

en: &Abort
be: Скасаваць(&A)

en: Displays the current version
be: Паказвае версію

en: Print data directory
be: Вывесці назву каталога

en: Print extended info about used data directories
be: Вывесці дадатковыя звесткі пра ўжываныя каталогі

en: Print configure options
be: Вывесці параметры

en: Print last working directory to specified file
be: Запісаць назву апошняга працоўнага каталога ў вызначаны файл

en: Enables subshell support (default)
be: Падтрымліваць убудаваную абалонку (прадвызначана)

en: Disables subshell support
be: Не падтрымліваць убудаваную абалонку

en: Log ftp dialog to specified file
be: Запісваць дыялог па FTP у вызначаны файл

en: Launches the file viewer on a file
be: Запусціць прашлядальнік для файла

en: Edit files
be: Рэдагаваць файлы

en: Forces xterm features
be: Ужываць магчымасці «xterm»

en: Disable X11 support
be: Не падтрымліваць X11

en: Tries to use an old highlight mouse tracking
be: Спрабаваць сачыць за мышшу старым спосабам

en: Disable mouse support in text version
be: Не падтрымліваць мыш у тэкставай версіі

en: Tries to use termcap instead of terminfo
be: Спрабаваць ужываць «termcap» замест «terminfo»

en: To run on slow terminals
be: Для павольных тэрміналаў

en: Use stickchars to draw
be: Выкарыстоўваць псеўдаграфіку для адмалёўкі

en: Resets soft keys on HP terminals
be: Скідвае праграмныя клавішы на тэрміналах HP

en: Load definitions of key bindings from specified file
be: Загрузіць спалучэнні клавіш з пазначанага файла

en: Don't load definitions of key bindings from file, use defaults
be: Не загружаць спалучэнні клавіш з пазначанага файла, ужываць звычайныя

en: Requests to run in black and white
be: Запусціць у чорна-белым рэжыме

en: Request to run in color mode
be: Запусціць у каляровым рэжыме

en: Specifies a color configuration
be: Вызначае канфігурацыю колераў

en: Show mc with specified skin
be: Паказвае праграму з вызначанай абалонкай

note: TRANSLATORS: don't translate keywords
en: --colors KEYWORD={FORE},{BACK},{ATTR}:KEYWORD2=...
    
    {FORE}, {BACK} and {ATTR} can be omitted, and the default will be used
    
     Keywords:
       Global:       errors, disabled, reverse, gauge, header
                     input, inputmark, inputunchanged, commandlinemark
                     bbarhotkey, bbarbutton, statusbar
       File display: normal, selected, marked, markselect
       Dialog boxes: dnormal, dfocus, dhotnormal, dhotfocus, errdhotnormal,
                     errdhotfocus
       Menus:        menunormal, menuhot, menusel, menuhotsel, menuinactive
       Popup menus:  pmenunormal, pmenusel, pmenutitle
       Editor:       editnormal, editbold, editmarked, editwhitespace,
                     editlinestate, editbg, editframe, editframeactive
                     editframedrag
       Viewer:       viewnormal,viewbold, viewunderline, viewselected
       Help:         helpnormal, helpitalic, helpbold, helplink, helpslink
be: --colors KEYWORD={FORE},{BACK},{ATTR}:KEYWORD2=...
    
    {FORE}, {BACK} і {ATTR} могуць быць апушчаныя, будзе выкарыстоўвацца прадвызначанае значэнне 
    
     Ключавыя словы:
       Глабальныя:       errors, disabled, reverse, gauge, header
                     input, inputmark, inputunchanged, commandlinemark
     bbarhotkey, bbarbutton, statusbar
       Паказ файлаў: normal, selected, marked, markselect
       Дыялогавыя вокны: dnormal, dfocus, dhotnormal, dhotfocus, errdhotnormal,
                     errdhotfocus
       Меню:        menunormal, menuhot, menusel, menuhotsel, menuinactive
       Выплыўныя меню:  pmenunormal, pmenusel, pmenutitle
       Рэдактар:       editnormal, editbold, editmarked, editwhitespace,
                     editlinestate, editbg, editframe, editframeactive
                     editframedrag
       Прагляд: viewnormal,viewbold, viewunderline, viewselected
       Даведка: helpnormal, helpitalic, helpbold, helplink, helpslink

note: TRANSLATORS: don't translate color names and attributes
en: Standard Colors:
       black, gray, red, brightred, green, brightgreen, brown,
       yellow, blue, brightblue, magenta, brightmagenta, cyan,
       brightcyan, lightgray and white
    
    Extended colors, when 256 colors are available:
       color16 to color255, or rgb000 to rgb555 and gray0 to gray23
    
    Attributes:
       bold, italic, underline, reverse, blink; append more with '+'
be: Стандартныя колеры:
     black, gray, red, brightred, green, brightgreen, brown,
     yellow, blue, brightblue, magenta, brightmagenta, cyan,
     brightcyan, lightgray, white
    
    Дадатковыя колеры, калі даступна 256:
     ад color16 до color255 альбо ад rgb000 па rgb555 і ад gray0 па gray23
    
    Атрыбуты:
     bold, italic, underline, reverse, blink; некалькі атрыбутаў можна аб'яднаць сімвалам "+"

en: Color options
be: Параметры колераў

en: [+lineno] file1[:lineno] [file2[:lineno]...]
be: [+нумар_радка] файл1[:нумар_радка] [файл2[:нумар_радка]...]

en: file
be: файл

en: file1 file2
be: файл1 файл2

en: [this_dir] [other_panel_dir]
be: [гэты_каталог] [каталог_іншай_панэлі]

en: 
    Please send any bug reports (including the output of 'mc -V')
    as tickets at www.midnight-commander.org
be: 
    Калі ласка, адпраўляйце справаздачы пра хібы (уключаючы вывад 'mc -V')
    як квіткі на www.midnight-commander.org

en: GNU Midnight Commander %s
be: GNU «Midnight Commander», версія %s

en: Main options
be: Асноўныя параметры

en: Terminal options
be: Параметры тэрмінала

en: Arguments parse error!
be: Памылка падчас разбору аргумента!

en: No arguments given to the viewer.
be: Праграма для прагляду не атрымала аргументаў.

en: Two files are required to invoke the diffviewer.
be: Для параўнання праз diffviewer патрабуецца два файла.

en: Background protocol error
be: Памылка пратаколу ў фоне

en: Reading failed
be: Не атрымалася прачытаць

en: Background process error
be: Памылка працэсу ў фоне

en: Unknown error in child
be: Невядомая памылка працэсу нашчадка

en: Child died unexpectedly
be: Нашчадак нечакана завяршыўся

en: Background process sent us a request for more arguments
    than we can handle.
be: Фонавы працэс запытвае больш аргументаў,
    чым можна апрацаваць.

en: &Dismiss
be: Адкінуць(&D)

en: Enter search string:
be: Увядзіце што шукаць:

en: Cas&e sensitive
be: Улічваць памер літар(&E)

en: &Backwards
be: Назад(&B)

en: &Whole words
be: Слова цалкам(&W)

en: &All charsets
be: Усе кадаванні(&A)

en: Search
be: Шукаць

en: Search is disabled
be: Шукаць забаронена

en: Cannot create temporary diff file
    %s
be: Немагчыма стварыць часовы файл адрозненняў
    %s

en: Cannot create backup file
    %s%s
    %s
be: Немагчыма стварыць файл аднаўлення 
    %s%s
    %s

en: Cannot create temporary merge file
    %s
be: Немагчыма стварыць часовы файл аб’яднання
    %s

en: &Fastest (Assume large files)
be: Хуткі (для вялікіх файлаў)(&F)

en: &Minimal (Find a smaller set of change)
be: Найменшы (шукаць найменшую колькасць змен)(&M)

en: Diff algorithm
be: Алгарытм параўнання

en: Diff extra options
be: Дадатковыя параметры

en: &Ignore case
be: Не ўлічваць памер літар(&I)

en: Ignore tab &expansion
be: Не зважаць на табуляцыі(&E)

en: Ignore &space change
be: Не ўлічваць змены прагалаў(&S)

en: Ignore all &whitespace
be: Не ўлічваць прагалы(&W)

en: Strip &trailing carriage return
be: Не ўлічваць пераводы радкоў(&T)

en: Diff Options
be: Параметры параўнання

en: Edit
be: Рэдагаваць

en: Edit is disabled
be: Рэдагаваць забаронена

en: Goto line (left)
be: Перайсці да радка (злева)

en: Goto line (right)
be: Перайсці да радка (справа)

en: Enter line:
be: Нумар радка:

en: ButtonBar|Help
be: Даведка

en: ButtonBar|Save
be: Захаваць

en: ButtonBar|Edit
be: Рэдагаваць

en: ButtonBar|Merge
be: Аб'яднаць

en: ButtonBar|Search
be: Шукаць

en: ButtonBar|Options
be: Параметры

en: ButtonBar|Quit
be: Выйсці

en: Quit
be: Выйсці

en: File(s) was modified. Save with exit?
be: Файл(ы) змянілі. Захаваць і выйсці?

en: Midnight Commander is being shut down.
    Save modified file(s)?
be: «Midnight Commander» будзе выключаны.
    Захаваць зменены(я) файл(ы)?

en: Diff:
be: Адрозненні:

en: "%s" is a directory
be: «%s» — каталог

en: Cannot stat "%s"
    %s
be: Немагчыма атрымаць уласцівасці «%s»
    %s

en: Diff viewer: invalid mode
be: Праграма для прагляду адрозненняў была запушчаная ў хібным стане

en: Two files are needed to compare
be: Для параўнання неабходна два файлы

en: Loading: %3d%%
be: Загрузка: %3d%%

en: Loading...
be: Загрузка...

en: Cannot open %s for reading
be: Немагчыма адкрыць «%s» для чытання

en: Load file
be: Загрузіць файл

en: Error reading %s
be: Не атрымалася прачытаць «%s»

en: Cannot get size/permissions for %s
be: Немагчыма атрымаць памер або дазволы файла «%s»

en: "%s" is not a regular file
be: «%s» не з’яўляецца звычайным файлам

en: File "%s" is too large.
    Open it anyway?
be: Файл "%s" — завялікі.
    Адкрыць яго?

en: Warning
be: Увага

en: Error reading from pipe: %s
be: Памылка чытання з канала: %s

en: Cannot open pipe for reading: %s
be: Не атрымалася адкрыць канал для чытання: %s

en: File has hard-links. Detach before saving?
be: У файла ёсць жорсткія спасылкі. Адлучыць іх перад тым, як захаваць?

en: The file has been modified in the meantime. Save anyway?
be: Іншая праграма змяніла файл. Перазапісаць?

en: Error writing to pipe: %s
be: Не атрымалася запісаць у канал: %s

en: Cannot open pipe for writing: %s
be: Канал не атрымалася адкрыць для запісу: %s

en: Cannot open file for writing: %s
be: Не атрымалася адкрыць файл для запісу: %s

en: The file you are saving does not end with a newline.
be: Файл, які вы спрабуеце захаваць, не заканчваецца новым радком.

en: C&ontinue
be: Працягнуць(&C)

en: &Do not change
be: Не змяняць(&D)

en: &Unix format (LF)
be: Як у UNIX (LF)(&U)

en: &Windows/DOS format (CR LF)
be: Як у Windows/DOS (CR LF)(&W)

en: &Macintosh format (CR)
be: Як у Macintosh (CR)(&M)

en: Enter file name:
be: Увядзіце назву файла:

en: Change line breaks to:
be: Змяніць пераводы радкоў на:

en: Save As
be: Захаваць як

en: &Quick save
be: Захаваць хутка(&Q)

en: &Safe save
be: Захаваць бяспечна(&S)

en: &Do backups with following extension:
be: Захоўваць файлы аднаўлення ў фармаце(&D):

en: Check &POSIX new line
be: Праверка пераводу радка ў канцы файла(&P)

en: Edit Save Mode
be: Спосаб захавання

en: Save as
be: Захаваць як

en: Cannot save: destination is not a regular file
be: Немагчыма захаваць: прызначаны файл не з’яўляецца звычайным

en: A file already exists with this name
be: Файл з такой назвай ўжо існуе

en: &Overwrite
be: Перазапісаць(&O)

en: Cannot save file
be: Немагчыма захаваць файл

en: Confirm save file: "%s"
be: Захаваць файл «%s»?

en: Save file
be: Захаваць файл

en: &Save
be: Захаваць(&S)

en: Load
be: Загрузіць

en: Syntax file edit
be: Рэдагаваць файл сінтаксісу

en: Which syntax file you want to edit?
be: Які файл сінтаксісу рэдагаваць?

en: &User
be: Карыстальніцкі(&U)

en: &System wide
be: Агульнасістэмны(&S)

en: Menu edit
be: Рэдагаваць меню

en: Which menu file do you want to edit?
be: Які файл меню рэдагаваць?

en: &Local
be: Лакальны(&L)

en: [NoName]
be: [Без назвы]

en: File %s was modified.
    Save before close?
be: Файл «%s» быў зменены? Захаваць перад тым, як закрыць?

en: Close file
be: Закрыць файл

en: Midnight Commander is being shut down.
    Save modified file %s?
be: «Midnight Commander» закрываецца.
    Захаваць зменены файл «%s»?

en: This function is not implemented
be: Гэтая магчымасць яшчэ не рэалізаваная

en: Copy to clipboard
be: Скапіяваць у буфер абмену

en: Unable to save to file
be: Немагчыма захаваць у файл

en: Cut to clipboard
be: Выразаць у буфер абмену

en: Goto line
be: Перайсці да радка

en: Save block
be: Захаваць блок

en: Insert file
be: Уставіць файл

en: Cannot insert file
be: Немагчыма ўставіць файл

en: Sort block
be: Упарадкаваць блок

en: You must first highlight a block of text
be: Спачатку патрэбна абраць блок тэксту

en: Run sort
be: Упарадкаваць

en: Enter sort options (see sort(1) manpage) separated by whitespace:
be: Увядзіце опцыі сартавання (глядзіце даведку man sort(1)), раздзяляючы прагаламі:

en: Sort
be: Упарадкаваць

en: Cannot execute sort command
be: Немагчыма выканаць загад «упарадкаваць»

en: Sort returned non-zero: %s
be: Парадкаванне вярнула ненулявы код: %s

en: Paste output of external command
be: Уставіць вывад вонкавага загада

en: Enter shell command(s):
be: Увядзіце загад(ы) абалонкі:

en: External command
be: Вонкавы загад

en: Cannot execute command
be: Немагчыма выканаць загад

en: mail -s <subject> -c <cc> <to>
be: mail -s <тэма> -c <копіі> <каму>

en: To
be: Каму

en: Subject
be: Тэма

en: Copies to
be: Каму адправіць копіі

en: Mail
be: Пошта

en: Insert literal
be: Уставіць літарал

en: Press any key:
be: Націсніце клавішу:

en: Current text was modified without a file save.
    Continue discards these changes.
be: Тэкст змяніўся, але файл не захавалі.
    Калі працягнуць, змены страцяцца.

en: Cancel
be: Скасаваць

en: Collect completions
be: Збіраць дапаўненні

en: NoName
be: Без назвы

en: Save macro
be: Захаваць макрас

en: Press the macro's new hotkey:
be: Націсніце новую гарачую клавішу на макрас:

en: Delete macro
be: Выдаліць макрас

en: Press macro hotkey:
be: Націсніце гарачую клавішу на макрас:

en: Macro not deleted
be: Макрас не выдалілі

en: Repeat last commands
be: Паўтарыць апошнія загады

en: Repeat times:
be: Колькасць разоў:

en: &Open file...
be: Адкрыць файл(&O)

en: &New
be: Новы(&N)

en: &Close
be: Закрыць(&C)

en: &History...
be: &Гісторыя...

en: Save &as...
be: Захаваць як(&A)...

en: &Insert file...
be: Уставіць файл(&I)

en: Cop&y to file...
be: Скапіяваць у файл(&Y)

en: &User menu...
be: Меню карыстальніка(&U)...

en: A&bout...
be: Аб Праграме(&B)

en: &Quit
be: Выйсці(&Q)

en: &Undo
be: Адрабіць(&U)

en: &Redo
be: Паўтарыць(&R)

en: &Toggle ins/overw
be: Уставіць або перазапісаць(&T)

en: To&ggle mark
be: Пазначаць або не(&G)

en: &Mark columns
be: Пазначыць слупкі(&M)

en: Mark &all
be: Пазначыць усё(&A)

en: Unmar&k
be: Прыбраць(&K)

en: Cop&y
be: Капіяваць(&Y)

en: Mo&ve
be: Перамясціць(&V)

en: &Delete
be: Выдаліць(&D)

en: Co&py to clipfile
be: Скапіяваць у буфер абмену(&P)

en: &Cut to clipfile
be: Выразаць у буфер абмену(&C)

en: Pa&ste from clipfile
be: Уставіць з буфера абмену(&S)

en: &Beginning
be: Пачатак файла(&B)

en: &End
be: Канец файла(&E)

en: &Search...
be: Шукаць(&S)...

en: Search &again
be: Працягваць шукаць(&A)

en: &Replace...
be: Замяніць(&R)...

en: &Toggle bookmark
be: Стварыць або прыбраць закладку(&T)

en: &Next bookmark
be: Наступная закладка(&N)

en: &Prev bookmark
be: Папярэдняя закладка(&P)

en: &Flush bookmarks
be: Ачысціць закладкі(&F)

en: &Go to line...
be: Перайсці да радка(&G)...

en: &Toggle line state
be: Паказаць (схаваць) нумары радкоў(&T)

en: Go to matching &bracket
be: Перайсці да парнай дужкі(&B)

en: Toggle s&yntax highlighting
be: Падсвятляць сінтаксіс(&Y)

en: &Find declaration
be: Шукаць вызначэнне(&F)

en: Back from &declaration
be: Вярнуцца да вызначэння(&D)

en: For&ward to declaration
be: Наперад да вызначэння(&W)

en: Encod&ing...
be: Кадаванне(&I)...

en: &Refresh screen
be: Абнавіць экран(&R)

en: &Start/Stop record macro
be: Пачаць (спыніць) запісваць макрас(&S)

en: Delete macr&o...
be: Выдаліць макрас(&O)...

en: Record/Repeat &actions
be: Запісаць (паўтарыць) дзеянні(&A)

en: S&pell check
be: Праверка правапісу(&P)

en: C&heck word
be: Праверыць слова(&H)

en: Change spelling &language...
be: Змяніць мову правапісу(&L)...

en: &Mail...
be: Пошта(&M)...

en: Insert &literal...
be: Уставіць літарал(&L)...

en: Insert &date/time
be: Уставіць дату/(час)(&D)

en: &Format paragraph
be: Падзяліць на абзацы(&F)

en: &Sort...
be: Упарадкаваць(&S)...

en: &Paste output of...
be: Уставіць вывад загада(&P)...

en: &External formatter
be: Фарматаваць(&E)

en: &Move
be: Перамясціць(&M)

en: &Resize
be: Змяніць памер(&R)

en: &Toggle fullscreen
be: На ўвесь экран(&T)

en: &Next
be: Наступнае(&N)

en: &Previous
be: Папярэдняе(&P)

en: &List...
be: Спіс(&L)...

en: &General...
be: Асноўныя(&G)...

en: Save &mode...
be: Спосаб захавання(&M)...

en: Learn &keys...
be: Вывучыць клавішы(&K)...

en: Syntax &highlighting...
be: Падсвятляць сінтаксіс(&H)...

en: S&yntax file
be: Файл сінтаксісу(&Y)

en: &Menu file
be: Файл меню(&M)

en: &Save setup
be: Захаваць налады(&S)

en: &File
be: Файл(&F)

en: &Edit
be: Рэдагаваць(&E)

en: &Search
be: Шукаць(&S)

en: &Command
be: Загад(&C)

en: For&mat
be: Фарматаванне(&M)

en: &Window
be: Акно(&W)

en: &Options
be: Параметры(&O)

en: &None
be: Нічога(&N)

en: &Dynamic paragraphing
be: Дынамічна(&D)

en: Type &writer wrap
be: Аўтаматычны перанос(&W)

en: Wrap mode
be: Спосаб пераносіць радкі

en: Tabulation
be: Табуляцыя

en: &Fake half tabs
be: Сімуляваць няпоўную табуляцыю(&F)

en: &Backspace through tabs
be: Backspace мінае табуляцыі(&B)

en: Fill tabs with &spaces
be: Запаўняць табуляцыю прагаламі(&S)

en: Tab spacing:
be: Крок табуляцыі:

en: Other options
be: Іншыя параметры

en: &Return does autoindent
be: Аўтаводступ уводам(&R)

en: Confir&m before saving
be: Пытацца падчас захавання(&M)

en: Save file &position
be: Захоўваць месца рэдагавання(&P)

en: &Visible trailing spaces
be: Адлюстроўваць прагалы(&V)

en: Visible &tabs
be: Адлюстроўваць табуляцыі(&T)

en: Synta&x highlighting
be: Падсвятляць сінтаксіс(&X)

en: C&ursor after inserted block
be: Курсор пасля ўстаўленага блока(&U)

en: Pers&istent selection
be: Сталыя блокі(&I)

en: Cursor be&yond end of line
be: Курсор па-за межамі радка(&Y)

en: &Group undo
be: Адрабляць групамі(&G)

en: Word wrap line length:
be: Даўжыня радка:

en: Editor options
be: Параметры рэдактара

en: In se&lection
be: У абраным(&L)

en: &Find all
be: Знайсці ўсё(&F)

en: Enter replacement string:
be: Замяніць на радок:

en: Replace
be: Замяніць

en: Replace with:
be: Замяніць на:

en: &Replace
be: Замяніць(&R)

en: A&ll
be: Усё(&A)

en: &Skip
be: Прамінуць(&S)

en: Confirm replace
be: Замяніць?

en: Searching %s: %3d%%
be: Пошук %s: %3d%%

en: Searching %s
be: Пошук «%s»

en: %ld replacements made
be: Зроблена замен: %ld

en: A user friendly text editor
    written for the Midnight Commander.
be: Зручны тэкставы рэдактар,
    напісаны для Midnight Commander.

en: Copyright (C) 1996-2023 the Free Software Foundation
be: Аўтарскія правы (C) 1996-2023 Free Software Foundation

en: About
be: Пра праграму

en: Open files
be: Адкрытыя файлы

en: Edit:
be: Рэдагаваць:

en: ButtonBar|Mark
be: Пазначыць

en: ButtonBar|Replac
be: Замяніць

en: ButtonBar|Copy
be: Капіяваць

en: ButtonBar|Move
be: Перамясціць

en: ButtonBar|Delete
be: Выдаліць

en: ButtonBar|PullDn
be: Меню

en: Breton
be: Брэтонская

en: Czech
be: Чэшская

en: Welsh
be: Валійская

en: Danish
be: Дацкая

en: German
be: Нямецкая

en: Greek
be: Грэцкая

en: English
be: Англійская

en: British English
be: Англійская (Вялікабрытанія)

en: Canadian English
be: Англійская (Канада)

en: American English
be: Англійская (ЗША)

en: Esperanto
be: Эсперанта

en: Spanish
be: Іспанская

en: Faroese
be: Фарэрская

en: French
be: Французская

en: Italian
be: Італьянская

en: Dutch
be: Галандская

en: Norwegian
be: Нарвежская

en: Polish
be: Польская

en: Portuguese
be: Партугальская

en: Romanian
be: Румынская

en: Russian
be: Расійская

en: Slovak
be: Славацкая

en: Swedish
be: Шведская

en: Ukrainian
be: Украінская

en: &Add word
be: Дадаць слова(&A)

en: Language
be: Мова

en: Misspelled
be: Памылковае слова

en: Check word
be: Праверыць слова

en: Suggest
be: Прапановы

en: Select language
be: Абраць мову

en: Choose syntax highlighting
be: Абярыце як падсвятляць сінтаксіс

en: < Auto >
be: < Аўтаматычна >

en: < Reload Current Syntax >
be: < Перазагрузіць бягучы сінтаксіс >

en: Load syntax file
be: Загрузіць файл сінтаксісу

en: Cannot open file %s
    %s
be: Немагчыма адкрыць файл «%s»
    %s

en: Error in file %s on line %d
be: У файле «%s» памылка ў радку %d

en: The Commander can't change to the directory that
    the subshell claims you are in. Perhaps you have
    deleted your working directory, or given yourself
    extra access permissions with the "su" command?
be: MC не можа перайсці ў каталог, які патрабуе
    ўбудаваная абалонка. Можа, вы
    выдалілі працоўны каталог або далі сабе дадатковыя
    прывілеі загадам su?

en: Cannot fetch a local copy of %s
be: Немагчыма атрымаць лакальную копію «%s»

en: The shell is already running a command
be: Абалонка ўжо выконвае загад

en: Not an xterm or Linux console;
    the subshell cannot be toggled.
be: Не кансоль xterm або Linux;
    падабалонка не можа быць пераключана.

en: Type 'exit' to return to the Midnight Commander
be: Увядзіце «exit», каб вярнуцца ў Midnight Commander

en: Set &all
be: Пазначыць усе(&A)

en: S&kip
be: Прамінуць(&K)

en: &Set
be: Вызначыць(&S)

en: owner
be: уладальнік

en: group
be: група

en: other
be: іншыя

en: Flag
be: Сцяг

en: Permissions (octal): %o
be: Дазволы (васьмерычныя): %o

en: Chown advanced command
be: Пашыраны загад «chown»

en: Cannot chmod "%s"
    %s
be: Немагчыма змяніць дазволы «%s»
    %s

en: &Ignore
be: Не зважаць(&I)

en: Ignore &all
be: Не зважаць ні на што(&A)

en: &Retry
be: Паўтарыць(&R)

en: Cannot chown "%s"
    %s
be: Немагчыма змяніць уладальніка «%s»
    %s

en: Skins
be: Абалонкі

en: Other 8 bit
be: Іншае 8-бітная

en: Running
be: Выконваецца

en: Stopped
be: Спынена

en: &Never
be: Ніколі(&N)

en: On dum&b terminals
be: На павольных тэрміналах(&B)

en: Alwa&ys
be: Заўжды(&Y)

en: File operations
be: Файлавыя аперацыі

en: &Verbose operation
be: Падрабязнасці дзеянняў(&V)

en: Compute tota&ls
be: Падлічваць агульны памер(&L)

en: Classic pro&gressbar
be: Класічны індыкатар прагрэсу(&G)

en: Mkdi&r autoname
be: Аўтаматычна даваць назву каталогу(&R)

en: &Preallocate space
be: Загадзя зарэзерваваць прастору(&P)

en: Esc key mode
be: Рэжым клавішы «Esc»

en: S&ingle press
be: Адзін націск(&I)

en: Timeout:
be: Затрымка:

en: Pause after run
be: Прыпыніць пасля запуску

en: Use internal edi&t
be: Убудаваны рэдактар(&T)

en: Use internal vie&w
be: Убудаваная праграма прагляду(&W)

en: A&sk new file name
be: Пытацца пра новую назву файла(&S)

en: Auto m&enus
be: Пачынаць з меню карыстальніка(&E)

en: &Drop down menus
be: Меню выпадае адразу(&D)

en: S&hell patterns
be: Шаблоны абалонкі(&H)

en: Co&mplete: show all
be: Завершана: паказваць усё(&M)

en: Rotating d&ash
be: Рухомы індыкатар(&A)

en: Cd follows lin&ks
be: Змена каталога па спасылках(&K)

en: Sa&fe delete
be: Выдаляць бяспечна(&F)

en: Safe overwrite
be: Бяспечны перазапіс

en: A&uto save setup
be: Аўтаматычна захоўваць налады(&U)

en: Configure options
be: Наладзіць параметры

en: Skin:
be: Абалонка:

en: Appearance
be: Выгляд

en: Case &insensitive
be: Не ўлічваць памер(&I)

en: Use panel sort mo&de
be: Як у наладах панэлі(&D)

en: Show mi&ni-status
be: Паказваць радок стану(&N)

en: Use SI si&ze units
be: Памер у адзінках СІ(&Z)

en: Mi&x all files
be: Змешваць файлы і каталогі(&X)

en: Show &backup files
be: Паказваць файлы аднаўлення(&B)

en: Show &hidden files
be: Паказваць схаваныя файлы(&H)

en: &Fast dir reload
be: Хутка перазагружаць каталогі(&F)

en: Ma&rk moves down
be: Пазначэнне перамяшчае курсор(&R)

en: Re&verse files only
be: Інвертаваць толькі файлы(&V)

en: Simple s&wap
be: Простае замяшчэнне(&W)

en: A&uto save panels setup
be: Аўтаматычна захоўваць налады панэляў(&U)

en: Navigation
be: Навігацыя

en: L&ynx-like motion
be: Рухацца як у «Lynx»(&Y)

en: Pa&ge scrolling
be: Пракрутка старонак(&G)

en: Center &scrolling
be: Адцэнтраваная пракрутка(&S)

en: &Mouse page scrolling
be: Гартаць старонкі мышшу(&M)

en: File highlight
be: Падсвятленне файлаў

en: File &types
be: Тыпы файлаў(&T)

en: &Permissions
be: Дазволы(&P)

en: Quick search
be: Хуткі пошук

en: Panel options
be: Параметры панэляў

en: Information
be: Інфармацыя

en: Using the fast reload option may not reflect the exact
    directory contents. In this case you'll need to do a
    manual reload of the directory. See the man page for
    the details.
be: Выкарыстанне хуткай перазагрузкі можа не адлюстраваць
    бягучае змесціва каталога. У такім разе спатрэбіцца ўласнаручна
    перазагрузіць каталог. Для дадатковай інфармацыі глядзіце
    дапаможнік (man).

en: &Full file list
be: Звычайны спіс(&F)

en: &Brief file list:
be: Сціслы спіс(&B):

en: &Long file list
be: Шырокі спіс(&L)

en: &User defined:
be: Абранае карыстальнікам(&U):

en: columns
be: слупкі

en: User &mini status
be: Адвольны радок стану панэлі(&M)

en: Listing format
be: Фармат спіса

en: Executable &first
be: Спачатку запускальныя(&F)

en: &Reverse
be: Адваротны парадак(&R)

en: Sort order
be: Парадак сартавання

note: TRANSLATORS: no need to translate 'Confirmation', it's just a context prefix
en: Confirmation|&Delete
be: Выдаленне(&D)

en: Confirmation|O&verwrite
be: Перазапіс(&V)

en: Confirmation|&Execute
be: Запуск(&E)

en: Confirmation|E&xit
be: Выхад(&X)

en: Confirmation|Di&rectory hotlist delete
be: Выдаленне спіса каталогаў(&R)

en: Confirmation|&History cleanup
be: Ачыстка гісторыі(&H)

en: Confirmation
be: Пацвярджэнне

en: &UTF-8 output
be: вывад &UTF-8

en: &Full 8 bits output
be: 8-бітны вывад(&F)

en: &ISO 8859-1
be: ISO 8859-1(&I)

en: 7 &bits
be: 7 біт(&B)

en: F&ull 8 bits input
be: Поўны 8-бітны ўвод(&U)

en: Display bits
be: Кадаванне адлюстравання

en: Input / display codepage:
be: Кадаванне ўводу/вываду:

en: Directory tree
be: Дрэва каталогаў

en: Timeout for freeing VFSs (sec):
be: Таймаўт вызвалення VFS (sec):

en: FTP anonymous password:
be: Пароль ананімнага FTP:

en: FTP directory cache timeout (sec):
be: Таймаўт кэшу каталога (сек):

en: &Always use ftp proxy:
be: Заўсёды выкарыстоўваць проксі ftp(&A):

en: &Use ~/.netrc
be: Ужываць ~/.netrc(&U)

en: Use &passive mode
be: Выкарыстоўваць пасіўны рэжым(&P)

en: Use passive mode over pro&xy
be: Выкарыстоўваць пасіўны рэжым праз проксі(&X)

en: Virtual File System Setting
be: Налады віртуальнай файлавай сістэмы

en: Quick cd
be: Змена працоўнага каталога

en: Existing filename (filename symlink will point to):
be: Назва існага файла (на які файл спасылацца):

en: Symbolic link filename:
be: Назва сімвалічнай спасылкі:

en: Symbolic link
be: Сімвалічная спасылка

en: &Stop
be: Спыніць(&S)

en: &Resume
be: Аднавіць(&R)

en: &Kill
be: Забіць(&K)

en: Background jobs
be: Фонавыя задачы

en: Secure deletion
be: Надзейнае выдаленне

en: Undelete
be: Адмяніць выдаленне

en: Synchronous updates
be: Сінхронныя абнаўлення

en: Synchronous directory updates
be: Сінхронныя абнаўлення каталогаў

en: Immutable
be: Нязменны

en: Append only
be: Толькі дадаць

en: No dump
be: Без дампа

en: No update atime
be: Без абнаўлення atime

en: Compress
be: Сціснуць

en: Compressed clusters
be: Сціснутыя кластары

en: Compressed dirty file
be: Сціснуты незахаваны файл

en: Compression raw access
be: Сціск неапрацаванага доступу

en: Encrypted inode
be: Зашыфраваны inode

en: Journaled data
be: Дададзеныя ў часопіс дадзеныя

en: Indexed directory
be: Праіндэксаваны каталог

en: No tail merging
be: Без зліцця ў канец

en: Top of directory hierarchies
be: Верх іерархіі каталога

en: Inode uses extents
be: Inode выкарыстоўвае экстэнты

en: Huge_file
be: Вялізны_файл

en: No COW
be: Без COW

en: Direct access for files
be: Прамы доступ для файлаў

en: Casefolded file
be: Файл без уліку рэгістра

en: Inode has inline data
be: Inode мае убудаваныя дадзеныя

en: Project hierarchy
be: Іерархія праекта

en: Verity protected inode
be: Праўдзівасць абароненага inode

en: &Marked all
be: Пазначыць усё(&M)

en: S&et marked
be: Прызначыць пазначанае(&E)

en: C&lear marked
be: Прыбраць пазначэнне(&L)

en: Chattr command
be: Каманда Chattr

en: Cannot chattr "%s"
    %s
be: Немагчыма chattr "%s"
    %s

en: Cannot get flags of "%s"
    %s
be: Немагчыма атрымаць сцягі "%s"
    %s

en: set &user ID on execution
be: вызначыць user ID для запуску(&U)

en: set &group ID on execution
be: вызначыць group ID для запуску(&G)

en: stick&y bit
be: мацавальны біт(&Y)

en: &read by owner
be: чытанне для карыстальніка(&R)

en: &write by owner
be: запіс для карыстальніка(&W)

en: e&xecute/search by owner
be: запуск/пошук для карыстальніка(&X)

en: rea&d by group
be: чытанне для групы(&D)

en: write by grou&p
be: запіс для групы(&P)

en: execu&te/search by group
be: запуск/пошук для групы(&T)

en: read &by others
be: чытанне для астатніх(&B)

en: wr&ite by others
be: запіс для астатніх(&I)

en: execute/searc&h by others
be: запуск/пошук для астатніх(&H)

en: Name:
be: Імя:

en: Permissions (octal):
be: Дазволы (васьмярковыя):

en: Owner name:
be: Імя ўладальніка:

en: Group name:
be: Назва групы:

en: Chmod command
be: Загад «chmod»

en: Permission
be: Дазвол

en: File
be: Файл

en: Set &groups
be: Групы(&G)

en: Set &users
be: Карыстальнікі(&U)

en: Name
be: Назва

en: Owner name
be: Імя ўладальніка

en: Group name
be: Назва групы

en: Size
be: Памер

en: Chown command
be: Загад «chown»

en: User name
be: Імя карыстальніка

en: Enter machine name (F1 for details):
be: Упішыце назву машыны (даведка — «F1»):

en: Files tagged, want to cd?
be: Файлы пазначаны, змяніць каталог?

en: Link %s to:
be: Стварыць спасылку «%s» на:

en: Link
be: Спасылка

en: link: %s
be: спасылка: %s

en: symlink: %s
be: сімвалічная спасылка: %s

en: View file
be: Праглядзець файл

en: Filename:
be: Назва файла:

en: Filtered view
be: Прагляд вываду загада

en: Filter command and arguments:
be: Загад і аргументы:

en: Edit file
be: Рэдагаваць файл

en: Create a new Directory
be: Стварыць каталог

en: Enter directory name:
be: Увядзіце назву каталога:

en: Extension file edit
be: Рэдагаваць файл пашырэння

en: Which extension file you want to edit?
be: Які файл пашырэння хочаце адрэдагаваць?

en: &System Wide
be: Агульнасістэмны(&S)

en: Highlighting groups file edit
be: Рэдагаванне падсвятлення назваў файлаў

en: Which highlighting file you want to edit?
be: Які файл рэдагаваць?

en: Compare directories
be: Параўнаць каталогі

en: Select compare method:
be: Спосаб параўнання:

en: &Quick
be: Хуткі(&Q)

en: &Size only
be: Паводле памеру(&S)

en: &Thorough
be: Па байтах(&T)

en: Both panels should be in the listing mode
    to use this command
be: Каб выканаць загад, патрэбна, каб абедзве панэлі
    адлюстроўваліся спісамі

en: '%s' is not a symbolic link
be: «%s» не з’яўляецца сімвалічнай спасылкай

en: Symlink '%s' points to:
be: Сімвалічная спасылка "%s" спасылаецца на:

en: Edit symlink
be: Рэдагаваць спасылку

en: edit symlink, unable to remove %s: %s
be: спасылка адкрытая ў рэдактары, немагчыма выдаліць %s: %s

en: edit symlink: %s
be: рэдагаваць спасылку: %s

en: FTP to machine
be: Злучыцца праз FTP

en: SFTP to machine
be: Злучыцца праз SFTP

en: Shell link to machine
be: Злучыцца праз абалонку

en: Undelete files on an ext2 file system
be: Аднавіць файлы на файлавай сістэме «ext2»

en: Enter device (without /dev/) to undelete
    files on: (F1 for details)
be: Каб аднавіць файлы на прыладзе (даведка — «F1»),
    увядзіце яе назву (без «/dev/»)

en: Directory scanning
be: Сканаванне каталога

en: Setup
be: Наладзіць

en: Setup saved to %s
be: Налады захаваныя ў «%s»

en: Unable to save setup to %s
be: Немагчыма захаваць налады ў «%s»

en: Cannot execute commands on non-local filesystems
be: На нелакальных файлавых сістэмах нельга выконваць загады

en: Parameter
be: Параметр

en: Cannot create temporary command file
    %s
be: Немагчыма стварыць часовы загадны файл
    %s

en: Pipe failed
be: Хібны канал

en: You have an outdated %s file.
    Midnight Commander now uses %s file.
    Please copy your modifications of the old file to the new one.
be: Ваш файл %s састарэлы.
    Midnight Commander зараз выкарыстоўвае файл %s .
    Калі ласка скапіруйце змены старога файла ў новы.

en: The format of the
    %s%s
    file has changed with version 4.0.
    It seems that the installation has failed.
    Please fetch a fresh copy from the Midnight Commander package.
be: Фармат файла
    %s%s
    зменены з эпохі версіі 4.0.
    Здаецца, інсталяцыя не ўдалася.
    Калі ласка, знайдзіце свежую копію пакета Midnight Commander.

en: The format of the
    %s
    file has changed with version 4.0.
    You may either want to copy it from
    %s%s
    or use that file as an example of how to write it.
be: Фармат файла
    %s
    зменены з эпохі версіі 4.0.
    Вы можаце або скапіраваць яго з
    %s%s
    або ўжываць гэты файл у якасці ўзора таго, як яго пісаць.

en: DialogTitle|Copy
be: Капіяваць

en: DialogTitle|Move
be: Перамясціць

en: DialogTitle|Delete
be: Выдаліць

en: FileOperation|Copy
be: Капіяваць

en: FileOperation|Move
be: Перамясціць

en: FileOperation|Delete
be: Выдаліць

en: files
be: файлы

en: directory
be: каталог

en: directories
be: каталогі

en: files/directories
be: файлы альбо каталогі

note: TRANSLATORS: keep leading space here to split words in Copy/Move dialog
en:  with source mask:
be:  з зыходным шаблонам:

en: Cannot stat hardlink source file "%s"
    %s
be: Немагчыма вызначыць зыходны файл жорсткай спасылкі "%s"
    %s

en: Cannot create target hardlink "%s"
    %s
be: Немагчыма стварыць мэтавую жорсткую спасылку "%s"
    %s

en: Cannot create target hardlink "%s"
be: Немагчыма стварыць мэтавую жорсткую спасылку "%s"

en: Cannot read source link "%s"
    %s
be: Немагчыма прачытаць зыходную спасылку «%s»
    %s

en: Cannot make stable symlinks across non-local filesystems:
    
    Option Stable Symlinks will be disabled
be: Немагчыма стварыць устойлівыя сімвалічныя спасылкі
    на нелакальных файлавых сістэмах:
    
    Параметр "Устойлівыя сімвалічныя спасылкі" будзе скасаваны

en: Cannot create target symlink "%s"
    %s
be: Немагчыма стварыць мэтавую спасылку «%s»
    %s

en: "%s"
    and
    "%s"
    are the same directory
be: «%s»
    і
    «%s»
     адзін і той жа каталог

en: "%s"
    and
    "%s"
    are the same file
be: "%s"
    і
    "%s"
    адзін і той жа файл

en: Ski&p all
be: Прамінуць &усё

en: Directory "%s" not empty.
    Delete it recursively?
be: Каталог "%s" не пусты.
    Выдаліць яго рэкурсіўна?

en: Background process:
    Directory "%s" not empty.
    Delete it recursively?
be: Фонавы працэс:
    каталог "%s" не пусты.
    Выдаліць рэкурсіўна?

en: Non&e
be: Нічога(&E)

en: Cannot remove file "%s"
    %s
be: Немагчыма выдаліць файл «%s»
    %s

en: Cannot stat file "%s"
    %s
be: Немагчыма атрымаць уласцівасці файла «%s»
    %s

en: Cannot overwrite directory "%s"
be: Немагчыма перазапісаць каталог «%s»

en: Cannot move file "%s" to "%s"
    %s
be: Немагчыма перамясціць файл «%s» у «%s»
    %s

en: Cannot remove directory "%s"
    %s
be: Немагчыма выдаліць каталог «%s»
    %s

en: Cannot overwrite directory "%s"
    %s
be: Немагчыма перазапісаць каталог «%s»
    %s

en: Cannot overwrite file "%s"
    %s
be: Немагчыма перазапісаць файл «%s»
    %s

en: Cannot move directory "%s" to "%s"
    %s
be: Немагчыма перамясціць каталог «%s» у «%s»
    %s

en: Cannot operate on ".."!
be: Немагчыма выканаць на «..»!

en: Cannot stat source file "%s"
    %s
be: Немагчыма атрымаць уласцівасці зыходнага файла «%s»
    %s

en: Cannot create special file "%s"
    %s
be: Немагчыма стварыць адмысловы файл «%s»
    %s

en: Cannot chown target file "%s"
    %s
be: Немагчыма змяніць уладальніка мэтавага файла «%s»
    %s

en: Cannot chmod target file "%s"
    %s
be: Немагчыма змяніць дазволы мэтавага файла «%s»
    %s

en: Cannot open source file "%s"
    %s
be: Немагчыма адкрыць зыходны файл «%s»
    %s

en: Reget failed, about to overwrite file
be: Не атрымалася дапампаваць, будзе перазапісана

en: Cannot fstat source file "%s"
    %s
be: Немагчыма атрымаць уласцівасці зыходнага файла «%s»
    %s

en: Cannot create target file "%s"
    %s
be: Немагчыма стварыць мэтавы файл «%s»
    %s

en: Cannot fstat target file "%s"
    %s
be: Немагчыма атрымаць уласцівасці мэтавага файла «%s»
    %s

en: Cannot preallocate space for target file "%s"
    %s
be: Немагчыма адвесці прастору на мэтавы файл «%s»
    %s

en: Cannot read source file "%s"
    %s
be: Немагчыма прачытаць зыходны файл "%s"
    %s

en: Cannot write target file "%s"
    %s
be: Немагчыма запісаць мэтавы файл «%s»
    %s

en: (stalled)
be: (затрымліваецца)

en: Incomplete file was retrieved
be: Быў атрыманы незавершаны файл

en: &Keep
be: Захаваць(&K)

en: Cannot close source file "%s"
    %s
be: Немагчыма закрыць зыходны файл «%s»
    %s

en: Cannot close target file "%s"
    %s
be: Немагчыма закрыць мэтавы файл «%s»
    %s

en: Cannot stat source directory "%s"
    %s
be: Немагчыма атрымаць уласцівасці зыходнага файла «%s»
    %s

en: Source "%s" is not a directory
    %s
be: Зыходнае «%s» не з’яўляецца каталогам
    %s

en: Cannot copy cyclic symbolic link
    "%s"
be: Немагчыма скапіяваць цыклічную сімвалічную спасылку «%s»

en: Destination "%s" must be a directory
    %s
be: Прызначанае «%s» мусіць быць каталогам
    %s

en: Cannot create target directory "%s"
    %s
be: Немагчыма стварыць мэтавы каталог «%s»
    %s

en: Cannot chown target directory "%s"
    %s
be: Немагчыма змяніць уладальніка мэтавага каталога «%s»
    %s

en: Directories: %zu, total size: %s
be: Каталогаў: %zu, агульны памер: %s

en: Sorry, I could not put the job in background
be: Гэта нельга рабіць у фоне

en: S&uspend
be: Прыпыніць(&U)

en: Con&tinue
be: Працягваць(&T)

en: ETA %s
be: Засталося %s

en: %.2f MB/s
be: %.2f МБ/с

en: %.2f KB/s
be: %.2f КБ/с

en: %ld B/s
be: %ld Б/с

en: New     :
be: Новая     :

en: Existing:
be: Існая:

en: Overwrite this file?
be: Перазапісаць гэты файл?

en: A&ppend
be: Дапісаць у канец(&P)

en: &Reget
be: Дапампаваць(&R)

en: Overwrite all files?
be: Перазапісаць усе файлы?

en: Don't overwrite with &zero length file
be: Не перазапісваць файлы з нулявой (&z) даўжынёй

en: &Older
be: Старэйшыя (&O)

en: S&maller
be: Меншыя (&S)

en: &Size differs
be: З розным памерам (&S)

en: File exists
be: Файл існуе

en: Background process: File exists
be: Працэс у фоне: файл існуе

en: Files processed: %zu / %zu
be: Апрацавана файлаў: %zu / %zu

en: Files processed: %zu
be: Апрацавана файлаў: %zu

en: Time: %s %s
be: Час: %s %s

en: Time: %s %s (%s)
be: Час: %s %s (%s)

en: Time: %s
be: Час: %s

en: Time: %s (%s)
be: Час: %s (%s)

en:  Total: %s
be:  Агулам: %s

en:  Total: %s / %s
be:  Агулам: %s / %s

en: Source
be: Крыніца

en: Target
be: Мэта

en: Deleting
be: Выдаленне

en: &Using shell patterns
be: Шаблоны абалонкі(&U)

en: to:
be: сюды:

en: Follow &links
be: Выкарыстоўваць спасылкі(&L)

en: Preserve &attributes
be: Захоўваць атрыбуты(&A)

en: Di&ve into subdir if exists
be: У падкаталог, калі ён існуе(&V)

en: &Stable symlinks
be: Устойлівыя сімвалічныя спасылкі(&S)

en: &Background
be: У фоне(&B)

en: Invalid source pattern '%s'
be: Хібны шаблон крыніцы '%s'

en: File listin&g
be: Спіс файлаў(&G)

en: &Quick view
be: Хуткі прагляд(&Q)

en: &Info
be: Звесткі(&I)

en: &Tree
be: Дрэва(&T)

en: &Listing format...
be: Фармат спіса(&L)...

en: &Sort order...
be: Напрамак (&S) сартавання

en: &Filter...
be: Фільтраваць(&F)...

en: &Encoding...
be: Кадаванне(&E)...

en: FT&P link...
be: Злучэнне праз FTP(&F)...

en: S&hell link...
be: Злучэнне праз абалонку(&H)...

en: SFTP li&nk...
be: Злучэнне праз SFTP (&n)

en: Paneli&ze
be: На панэлі(&Z)

en: &Rescan
be: Перасканаваць(&R)

en: &View
be: Праглядзець(&V)

en: Vie&w file...
be: Паказаць файл(&W)...

en: &Filtered view
be: Прагляд вываду загада(&F)

en: &Copy
be: Капіяваць(&C)

en: C&hmod
be: Змяніць дазволы(&H)

en: &Link
be: Спасылка(&L)

en: &Symlink
be: Сімвалічная спасылка(&S)

en: Relative symlin&k
be: Адносная сімвалічная спасылка(&K)

en: Edit s&ymlink
be: Рэдагаваць спасылку(&Y)

en: Ch&own
be: Змяніць уладальніка(&O)

en: &Advanced chown
be: Дазволы (пашыраныя)(&A)

en: &Rename/Move
be: Змяніць назву або перамясціць(&R)

en: &Mkdir
be: Стварыць каталог(&M)

en: &Quick cd
be: Змяніць каталог(&Q)

en: Select &group
be: Абраць групу(&G)

en: U&nselect group
be: Не абіраць групу(&N)

en: &Invert selection
be: Адвярнуць вылучэнне(&I)

en: E&xit
be: Выйсці(&X)

en: &User menu
be: Меню карыстальніка(&U)

en: &Directory tree
be: Дрэва каталогаў(&D)

en: &Find file
be: Шукаць файл(&F)

en: S&wap panels
be: Пераставіць панэлі(&W)

en: Switch &panels on/off
be: Схаваць (паказаць) панэлі(&P)

en: &Compare directories
be: Параўнаць каталогі(&)

en: C&ompare files
be: Параўнаць файлы(&O)

en: E&xternal panelize
be: Загад на вонкавую панэль(&X)

en: Show directory s&izes
be: Памеры каталогаў(&I)

en: Command &history
be: Гісторыя загадаў(&H)

en: Viewed/edited files hi&story
be: Гісторыя прагледжаных / рэдагаваных файлаў

en: Di&rectory hotlist
be: Спіс каталогаў(&R)

en: &Active VFS list
be: Спіс актыўных VFS(&A)

en: &Background jobs
be: Задачы ў фоне(&B)

en: Screen lis&t
be: Спіс экранаў(&T)

en: &Undelete files (ext2fs only)
be: Аднавіць файлы (толькі на ext2)(&U)

en: &Listing format edit
be: Змяніць выгляд спіса(&L)

en: Edit &extension file
be: Рэдагаваць файл пашырэнняў(&E)

en: Edit &menu file
be: Файл меню(&M)

en: Edit hi&ghlighting group file
be: Рэдагаваць файл падсвятлення назваў(&G)

en: &Configuration...
be: Канфігурацыя(&C)...

en: &Layout...
be: Выгляд(&L)...

en: &Panel options...
be: Параметры панэляў(&P)...

en: C&onfirmation...
be: Пацвярджэнне(&O)…

en: &Appearance...
be: Выгляд(&A)...

en: &Display bits...
be: Кадаванне адлюстравання(&D)...

en: &Virtual FS...
be: Віртуальныя ФС(&V)...

en: Panels:
be: Панэлі:

en: You have %zu opened screen. Quit anyway? | You have %zu opened screens. Quit anyway?
be[0]: Вы адкрылі %zu экран. Усё адно выйсці?
be[1]: Вы адкрылі %zu экраны. Усё адно выйсці?
be[2]: Вы адкрылі %zu экранаў. Усё адно выйсці?
be[3]: Вы адкрылі %zu экранаў. Усё адно выйсці?

en: The Midnight Commander
be: Midnight Commander

en: Do you really want to quit the Midnight Commander?
be: Сапраўды выйсці з «Midnight Commander»?

en: &Above
be: Верхняя панэль(&A)

en: &Left
be: Левая(&L)

en: &Below
be: Ніжняя(&B)

en: &Right
be: Правая(&R)

en: ButtonBar|Menu
be: Меню

en: ButtonBar|View
be: Праглядзець

en: ButtonBar|RenMov
be: Назваць

en: ButtonBar|Mkdir
be: Новы каталог

en: &Chdir
be: Перайсці(&C)

en: &Again
be: Паўтарыць(&A)

en: Pane&lize
be: На панэль(&L)

en: &View - F3
be: Праглядзець(&V) — F3

en: &Edit - F4
be: Рэдагаваць(&E) — F4

en: Found: %lu
be: Знойдзена: %lu

en: Malformed regular expression
be: Хібны рэгулярны выраз

en: File name:
be: Назва файла:

en: &Find recursively
be: Шукаць у падкаталогах(&F)

en: Follow s&ymlinks
be: Выконвайце s&ymlinks

en: S&kip hidden
be: Мінаць схаваныя(&K)

en: Content:
be: Змесціва:

en: Sea&rch for content
be: Шукаць у змесціве(&R)

en: Case sens&itive
be: Улічваць памер(&I)

en: A&ll charsets
be: Усе кадаванні(&L)

en: Fir&st hit
be: Да першага знойдзенага(&S)

en: Find File
be: Шукаць файл

en: Start at:
be: Пачаць ад каталога:

en: Ena&ble ignore directories:
be: Не зважаць на каталогі(&B):

en: Grepping in %s
be: Пошук у «%s»

en: Finished
be: Завершана

en: Finished (ignored %zu directory) | Finished (ignored %zu directories)
be[0]: Завершана (мінуты %zu каталог)
be[1]: Завершана (мінута %zu каталогі)
be[2]: Завершана (мінута %zu каталогаў)
be[3]: Завершана (мінута %zu каталогаў)

en: Find File: "%s". Content: "%s"
be: Пошук файла: "%s". Змесціва: "%s"

en: Find File: "%s"
be: Пошук файла: "%s"

en: Searching
be: Пошук

en: Change &to
be: Перайсці(&T)

en: &Free VFSs now
be: Вызваліць VFS(&F)

en: &Refresh
be: Абнавіць(&R)

en: &Add current
be: Дадаць бягучы(&A)

en: &Up
be: Уверх(&U)

en: New &group
be: Новая група(&G)

en: New &entry
be: Новы запіс(&E)

en: &Insert
be: Уставіць(&I)

en: &Remove
be: Выдаліць(&R)

en: Subgroup - press ENTER to see list
be: Падгрупа (каб праглядзець, націсніце «Enter»)

en: Active VFS directories
be: Дзейныя каталогі VFS

en: Directory hotlist
be: Спіс каталогаў

en: Top level group
be: Група верхняга ўзроўню

en: Directory path
be: Шлях да каталога

en: Moving %s
be: Перамяшчаецца %s

en: Directory label
be: Адмеціна каталога

en: &Append
be: У канец(&A)

en: New hotlist entry
be: Новы запіс у спісе

en: Directory label:
be: Адмеціна каталога:

en: Directory path:
be: Шлях да каталога:

en: New hotlist group
be: Новая група ў спісе

en: Name of new group:
be: Назва групы:

en: Are you sure you want to remove entry "%s"?
be: Сапраўды выдаліць запіс «%s»?

en: Group "%s" is not empty.
    Remove it?
be: Група «%s» не пустая.
    Выдаліць яе?

en: Hotlist Load
be: Спіс загружаецца

en: MC was unable to write %s file,
    your old hotlist entries were not deleted
be: «МC» не змог запісаць файл «%s»,
    старыя запісы спісу не выдаленыя

en: Label for "%s":
be: Адмеціна на «%s»:

en: Add to hotlist
be: Дадаць у спіс

en: Midnight Commander %s
be: «Midnight Commander» %s

en: File: %s
be: Файл: %s

en: No node information
be: Няма звестак пра вузел

en: Free nodes:
be: Вузлы:

en: No space information
be: Няма звестак пра прастору

en: Free space: %s / %s (%d%%)
be: Парожняя прастора: %s / %s (%d%%)

en: Type:       %s
be: Тып:       %s

en: non-local vfs
be: нелакальная vfs

en: Device:     %s
be: Прылада:     %s

en: Filesystem: %s
be: Файлавая сістэма: %s

en: Accessed:   %s
be: Зварот: %s

en: Modified:   %s
be: Мадыфікавана:   %s

note: TRANSLATORS: Time of last status change as in stat(2) man.
en: Changed:    %s
be: Зменена:    %s

en: Dev. type: major %lu, minor %lu
be: Тып прылады: major %lu, minor %lu

en: Size:       %s
be: Памер:       %s

en:  (%lu block) |  (%lu blocks)
be[0]:  (%lu блок)
be[1]:  (%lu блокі)
be[2]:  (%lu блокаў)
be[3]:  (%lu блокаў)

en: Owner:      %s/%s
be: Уладальнік:      %s/%s

en: Links:      %d
be: Спасылкі:      %d

en: Attributes: %s
be: Атрыбуты: %s

en: Attributes: unavailable
be: Атрыбуты: недаступны

en: Mode:       %s (%04o)
be: Рэжым:       %s (%04o)

en: Location:   %Xh:%Xh
be: Размяшчэнне:   %Xh:%Xh

en: &Equal split
be: Аднолькавае падзяленне(&E)

en: &Menubar visible
be: Адлюстроўваць меню(&M)

en: Command &prompt
be: Загадны радок(&P)

en: &Keybar visible
be: Радок клавіш(&K)

en: H&intbar visible
be: Радок падказак(&I)

en: &XTerm window title
be: Загаловак акна &XTerm

en: &Show free space
be: Паказваць вольнае месца(&S)

en: Panel split
be: Падзяляць панэлі

en: Console output
be: Вывад кансолі

en: &Vertical
be: Вертыкальна(&V)

en: &Horizontal
be: Гарызантальна(&H)

en: Output lines:
be: Выводзіць радкоў:

en: Layout
be: Выгляд

en: Memory exhausted!
be: Памяць вычарпаная!

note: TRANSLATORS: one single character to represent 'unsorted' sort mode TRANSLATORS: no need to translate 'sort', it's just a context prefix
en: sort|u
be: б

en: &Unsorted
be: Не сартаваць(&U)

note: TRANSLATORS: one single character to represent 'name' sort mode TRANSLATORS: no need to translate 'sort', it's just a context prefix
en: sort|n
be: н

en: &Name
be: Назва(&N)

note: TRANSLATORS: one single character to represent 'version' sort mode TRANSLATORS: no need to translate 'sort', it's just a context prefix
en: sort|v
be: в

en: &Version
be: Версія(&V)

note: TRANSLATORS: one single character to represent 'extension' sort mode TRANSLATORS: no need to translate 'sort', it's just a context prefix
en: sort|e
be: п

en: E&xtension
be: Пашырэнні(&X)

note: TRANSLATORS: one single character to represent 'size' sort mode TRANSLATORS: no need to translate 'sort', it's just a context prefix
en: sort|s
be: м

en: &Size
be: Памер(&S)

en: Block Size
be: Памер блока

note: TRANSLATORS: one single character to represent 'Modify time' sort mode TRANSLATORS: no need to translate 'sort', it's just a context prefix
en: sort|m
be: р

en: &Modify time
be: Час мадыфікацыі(&M)

note: TRANSLATORS: one single character to represent 'Access time' sort mode TRANSLATORS: no need to translate 'sort', it's just a context prefix
en: sort|a
be: д

en: &Access time
be: Час доступу(&A)

note: TRANSLATORS: one single character to represent 'Change time' sort mode TRANSLATORS: no need to translate 'sort', it's just a context prefix
en: sort|h
be: з

en: C&hange time
be: Час змены(&H)

en: Perm
be: Дазв

en: Nl
be: д

note: TRANSLATORS: one single character to represent 'inode' sort mode TRANSLATORS: no need to translate 'sort', it's just a context prefix
en: sort|i
be: в

en: &Inode
be: Вузел(&I)

en: Owner
be: Уладальнік

en: Group
be: Група

en: [dev]
be: [прыл]

en: UP--DIR
be: -ВЫШЭЙ-

en: SYMLINK
be: СПАСЫЛКА

en: SUB-DIR
be: ПАД-КАТ

en: %s in %d file | %s in %d files
be[0]: %s у %d файле
be[1]: %s у %d файлах
be[2]: %s у %d файлах
be[3]: %s у %d файлах

en: Panelize
be: На панэлі

en: Unknown tag on display format:
be: Невядомая пазнака ў фармаце адлюстравання:

en: &Files only
be: Толькі файлы(&F)

en: &Case sensitive
be: Улічваць памер літар(&C)

en: Select
be: Абраць

en: Unselect
be: Не абіраць

en: Filter
be: Фільтраваць

en: Do you really want to execute?
be: Сапраўды выканаць?

en: Cannot read directory contents
be: Немагчыма прачытаць змесціва каталога

en: User supplied format looks invalid, reverting to default.
be: Вяртаем да прадвызначанага: здаецца, карыстальнік падаў хібны фармат.

en: &Add new
be: Дадаць(&A)

en: External panelize
be: Загад на вонкавую панэль

en: Other command
be: Іншы загад

en: Command
be: Загад

en: Add to external panelize
be: Дадаць да загадаў

en: Enter command label:
be: Увядзіце назву загада:

en: External panelize:
    %s
be: Вонкавая панелізаванне:
    %s

en: External panelize:
    failed to read data from child stdout:
    %s
be: Вонкавая панелізаванне:
    не ўдалося прачытаць дадзеныя з даччынага stdout:
    %s

en: Cannot run external panelize in a non-local directory
be: Немагчыма запусціць загад у адлеглым каталозе

en: Modified git files
be: Файлы GIT зменены

en: Find rejects after patching
be: Знайсці адкінутае загадам «patch»

en: Find *.orig after patching
be: Знайсці арыгіналы (*.orig) пасля загада «patch»

en: Find SUID and SGID programs
be: Знайсці праграмы з бітамі SUID і SGID

en: Cannot open the %s file for writing:
    %s
be: Файл «%s» немагчыма адкрыць для запісу:
    %s

en: Copy "%s" directory to:
be: Скапіяваць каталог «%s» сюды:

en: Move "%s" directory to:
be: Перамясціць каталог «%s» сюды:

en: Cannot stat the destination
    %s
be: Немагчыма атрымаць уласцівасці прызначэння
    %s

en: Delete %s?
be: Выдаліць «%s»?

en: ButtonBar|Static
be: Сталае

en: ButtonBar|Dynamc
be: Дынамічнае

en: ButtonBar|Rescan
be: Перасканаваць

en: ButtonBar|Forget
be: Забыцца

en: ButtonBar|Rmdir
be: ВыдКат

en: Cannot write to the %s file:
    %s
be: Немагчыма запісаць у файл «%s»:
    %s

en: Help file format error
be: Памылка фармату файла даведкі

en: Internal bug: Double start of link area
be: Унутраная хіба: падвойны запуск прасторы спасылкі

en: Cannot find node %s in help file
be: У файле дапамогі не знойдзены вузел «%s»

en: Help
be: Даведка

en: ButtonBar|Index
be: Раздзелы

en: ButtonBar|Prev
be: Назад

en: Learn keys
be: Вывучыць клавішы

en: Teach me a key
be: Навучыце мяне клавішам

en: Please press the %s
    and then wait until this message disappears.
    
    Then, press it again to see if OK appears
    next to its button.
    
    If you want to escape, press a single Escape key
    and wait as well.
be: Націсніце клавішу «%s»
    і пачакайце, пакуль гэтае паведамленне не знікне.
    
    Потым націсніце яе зноў, каб насупраць
    назвы клавішы з'явілася «Добра».
    
    Калі хочаце спыніць навучанне, адзін раз
    націсніце «Esc» і пачакайце.

en: Cannot accept this key
be: Немагчыма прыняць клавішу

en: You have entered "%s"
be: Вы ўвялі «%s»

note: TRANSLATORS: This label appears near learned keys.  Keep it short.
en: OK
be: Добра

en: It seems that all your keys already
    work fine. That's great.
be: Здаецца, усе клавішы 
    працуюць добра. Гэта выдатна.

en: &Discard
be: Адкінуць(&D)

en: Great! You have a complete terminal database!
    All your keys work well.
be: Выдатна! Вы маеце завершаную базу тэрміналаў!
    Усе клавішы працуюць выдатна.

en: Press all the keys mentioned here. After you have done it, check
    which keys are not marked with OK. Press space on the missing
    key, or click with the mouse to define it. Move around with Tab.
be: Націсніце ўсе пералічаныя клавішы. Пасля знайдзіце,
    якія клавішы не пазначаныя "Добра". Для навучанне клавішы абярыце
    яе з дапамогай Tab альбо мышшу, і націсніце прагал.

en: Failed to run:
    %s
be: Не атрымалася запусціць:
    %s

en: Home directory path is not absolute
be: Шлях да хатняга каталога не поўны

en: GNU Midnight Commander
    is already running on this terminal.
    Subshell support will be disabled.
be: GNU Midnight Commander ужо запушчаны ў гэтым тэрмінале. Падтрымка падузроўняў абалонкі будзе выключаная.

en: 
    Failed while close:
    %s
be: 
    Не атрымалася закрыць:
    %s

en: Choose codepage
be: Абраць кадаванне

en: -  < No translation >
be: -  < Не ператвараць >

en: %b %e  %Y
be: %e %b  %Y

en: %b %e %H:%M
be: %e %b %H:%M

en: Cannot save file %s:
    %s
be: Немагчыма захаваць файл «%s»:
    %s

en: Cannot open named pipe %s
be: Немагчыма адкрыць названы канал «%s»

en: The shell is still active. Quit anyway?
be: Абалонка яшчэ выкарыстоўваецца. Усё адно выйсці?

en: Warning: Cannot change to %s.
be: Увага: немагчыма перайсці ў «%s».

en: With builtin Editor and Aspell support
be: З падтрымкай убудаванага рэдактара і Aspell

en: With builtin Editor
be: З убудаваным рэдактарам

en: With optional subshell support
be: З падтрымкай падузроўняў абалонкі

en: With subshell support as default
be: З прадвызначвнай падтрымкай падузроўняў абалонкі

en: With support for background operations
be: З падтрымкай фонавых аперацый

en: With mouse support on xterm and Linux console
be: З падтрымкай мышы ў xterm і кансолі Linux

en: With mouse support on xterm
be: З падтрымкай мышы ў xterm

en: With support for X11 events
be: З падтрымкай падзей X11

en: With internationalization support
be: З падтрымкай інтэрнацыяналізацыі

en: With multiple codepages support
be: З падтрымкай некалькіх кадаванняў

en: With ext2fs attributes support
be: З падтрымкай атрыбутаў ext2fs

en: Built with GLib %d.%d.%d
be: Сабрана з бібліятэкай «GLib» версіі %d.%d.%d

en: Built with S-Lang %s with terminfo database
be: Сабраны з S-Lang %s з базай даных terminfo

en: Built with ncurses %s
be: Сабраны з ncurses %s

en: Built with ncurses (unknown version)
be: Сабраны з ncurses (невядомая версія)

en: Built with ncursesw %s
be: Сабраны з ncursesw %s

en: Built with ncursesw (unknown version)
be: Сабраны з ncursesw (невядомая версія)

en: Built with libssh2 %d.%d.%d
be: Скампіляваны з libssh2 %d.%d.%d

en: Virtual File Systems:
be: Віртуальныя файлавыя сістэмы:

en: Data types:
be: Тыпы даных:

en: Home directory:
be: Хатні каталог:

en: Profile root directory:
be: Каранёвы каталог профілю:

en: System data
be: Сістэмныя даныя

en: Config directory:
be: Каталог налад:

en: Data directory:
be: Каталог даных:

en: File extension handlers:
be: Скрыпты апрацоўкі файлаў па пашырэнні:

en: VFS plugins and scripts:
be: Убудовы і скрыпты VFS:

en: User data
be: Даныя карыстальніка

en: Cache directory:
be: Каталог кэшу:

en: Debug
be: Адсочваць хібы

en: ERROR:
be: ПАМЫЛКА:

en: True:
be: Сапраўдна:

en: False:
be: Несапраўдна:

en: Error calling program
be: Не атрымалася выклікаць праграму

en: Warning -- ignoring file
be: Увага: файл ігнаруецца

en: File %s is not owned by root or you or is world writable.
    Using it may compromise your security
be: Суперкарыстальнік (root) або вы не валодаеце файлам %s, або яго могуць змяняць усе. 
    Ужываць гэты файл рызыкоўна

en: Format error on file Extensions File
be: Памылка ў фармаце файла пашырэння

en: The %%var macro has no default
be: Макрас «%%var» не мае прадвызначанага значэння

en: The %%var macro has no variable
be: Макрас «%%var» не мае зменнай

en: No suitable entries found in %s
be: «%s» няма адпаведных запісаў

en: User menu
be: Меню карыстальніка

en: Cannot open cpio archive
    %s
be: Немагчыма адкрыць архіў cpio
    %s

en: Premature end of cpio archive
    %s
be: Заўчасны канец архіва cpio
    %s

en: Inconsistent hardlinks of
    %s
    in cpio archive
    %s
be: Несумяшчальныя жорсткія спасылкі
    %s
    у архіве cpio
    %s

en: %s contains duplicate entries! Skipping!
be: «%s» змяшчае падвоеныя запісы! Прамінаем!

en: Corrupted cpio header encountered in
    %s
be: Трапіўся пашкоджаны загаловак cpio
    %s

en: Unexpected end of file
    %s
be: Нечаканы канец файла
    %s

en: Inconsistent archive
be: Супярэчлівы архіў

en: Cannot open %s archive
    %s:
    %s
be: Немагчыма адкрыць %s архіў
    %s:
    %s

en: EXTFS virtual file system:
    %s
be: Віртуальная файлавая сістэма EXTFS:
    %s

en: Warning: cannot open %s directory
be: Увага: немагчыма адкрыць каталог «%s»

en: fish: Disconnecting from %s
be: fish: адлучаемся ад «%s»

en: fish: Waiting for initial line...
be: fish: чакаецца пачатковы радок...

en: Sorry, we cannot do password authenticated connections for now.
be: Пакуль немагчыма злучыцца і ўвесці пароль.

en: fish: Password is required for %s
be: fish: «%s» патрабуе пароль

en: fish: Sending password...
be: fish: адпраўляецца пароль...

en: fish: Sending initial line...
be: fish: адпраўляецца пачатковы радок...

en: fish: Handshaking version...
be: fish: пацвярджаецца версія...

en: fish: Getting host info...
be: fish: атрымліваюцца звесткі пра вузел...

en: fish: Reading directory %s...
be: fish: чытаецца каталог «%s»...

en: %s: done.
be: %s: завершана.

en: %s: failure
be: %s: не атрымалася

en: fish: store %s: sending command...
be: fish: захаваць «%s»: адпраўляецца загад...

en: fish: Local read failed, sending zeros
be: fish: не атрымалася прачытаць лакальнае, адпраўляюцца нулі

en: fish: storing file
be: fish: захоўваецца файл

en: Aborting transfer...
be: Перадача скасоўваецца...

en: Error reported after abort.
be: Пасля скасавання выяўлена памылка.

en: Aborted transfer would be successful.
be: Перадача скасаваная.

en: ftpfs: Disconnecting from %s
be: ftpfs: адлучаемся ад «%s»

en: FTP: Password required for %s
be: FTP: «%s» патрабуе пароль

en: ftpfs: sending login name
be: ftpfs: адпраўляецца імя карыстальніка

en: ftpfs: sending user password
be: ftpfs: адпраўляецца пароль карыстальніка

en: FTP: Account required for user %s
be: FTP: карыстальніку «%s» патрэбны акаўнт

en: Account:
be: Акаўнт:

en: ftpfs: sending user account
be: ftpfs: адпраўляецца рахунак карыстальніка

en: ftpfs: logged in
be: ftpfs: увайшлі

en: ftpfs: Login incorrect for user %s
be: ftpfs: Хібнае імя карыстальніка «%s»

en: ftpfs: Invalid host name.
be: ftpfs: хібная назва вузла.

en: ftpfs: making connection to %s
be: ftpfs: злучаемся з «%s»

en: ftpfs: connection interrupted by user
be: ftpfs: карыстальнік кінуў злучацца

en: ftpfs: connection to server failed: %s
be: ftpfs: не атрымалася злучыцца з серверам: %s

en: Waiting to retry... %d (Control-G to cancel)
be: Чакаецца яшчэ спроба… %d (скасаваць — «Ctrl-G»)

en: ftpfs: could not make address-to-name translation: %s
be: ftpfs: немагчыма пераўтварць адрас у імя: %s

en: ftpfs: try reconnect to server, attempt %u
be: ftpfs: спрабую перападключыцца да сервера, спроба %u

en: ftpfs: could not get socket name: %s
be: ftpfs: не магу атрымаць імя сокета: %s

en: ftpfs: could not reconnect to server
be: ftpfs: не ўдалося паўторна злучыцца з серверам

en: ftpfs: invalid address family
be: ftpfs: хібная сям’я адрасоў

en: ftpfs: could not create socket: %s
be: ftpfs: нельга стварыць сокет: %s

en: ftpfs: could not setup passive mode
be: ftpfs: нельга наладзіць пасіўны рэжым

en: ftpfs: aborting transfer.
be: ftpfs: перадача скасоўваецца.

en: ftpfs: abort error: %s
be: ftpfs: не атрымалася скасаваць: %s

en: ftpfs: abort failed
be: ftpfs: памылка падчас скасавання

en: ftpfs: CWD failed.
be: ftpfs: не атрымалася змяніць бягучы працоўны каталог.

en: ftpfs: couldn't resolve symlink
be: ftpfs: немагчыма разабраць сімвалічную спасылку

en: Resolving symlink...
be: Разбіраецца сімвалічная спасылка...

en: ftpfs: Reading FTP directory %s... %s%s
be: ftpfs: чытаецца FTP-каталог «%s»… %s%s

en: (strict rfc959)
be: (абмежаванне RFC959)

en: (chdir first)
be: (спачатку «chdir»)

en: ftpfs: failed; nowhere to fallback to
be: ftpfs: памылка; няма куды вярнуцца ў аварыйны стан

en: ftpfs: storing file
be: ftpfs: захоўваецца файл

en: ~/.netrc file has incorrect mode
    Remove password or correct mode
be: У файла «~/.netrc» няправільныя дазволы (ўласнік).
    Выдаліце пароль або выпраўце дазволы (ўласніка)

en: SFS virtual file system:
    %s
be: Віртуальная файлавая сістэма SFS:
    %s

en: %s: Warning: file %s not found
be: %s: Увага: файл «%s» не знойдзены

en: Warning: Invalid line in %s:
    %s
be: Увага: хібны радок у «%s»:
    %s

en: Warning: Invalid flag %c in %s:
    %s
be: Увага: хібная пазнака «%c» у «%s»
    %s

en: sftp: an error occurred while reading %s: %s
be: sftp: не атрымалася прачытаць «%s»: «%s»

en: sftp: Unable to get current user name.
be: sftp: немагчыма атрымаць імя карыстальніка.

en: sftp: Invalid host name.
be: sftp: хібная назва вузла.

en: sftp: failed to convert remote host IP address into text form
be: sftp: не ўдалося пераўтварыць IP-адрас выдаленага хаста ў тэкставую форму

en: sftp: making connection to %s
be: sftp: злучаемся з «%s»

en: sftp: connection interrupted by user
be: sftp: карыстальнік кінуў злучацца

en: sftp: connection to server failed: %s
be: sftp: не атрымалася злучыцца з серверам: %s

en: sftp: found host key of unsupported type: RSA1
be: sftp: знойдзены ключ хоста тып якога не падтрымліваецца: RSA1

en: sftp: unknown host key type:
be: sftp: невядомы тып ключа хоста:

en: Permanently added
    %s (%s)
    to the list of known hosts.
be: Дададзены на сталай аснове
    %s (%s)
    у спіс вядомых хастоў.

en: sftp: cannot get the remote host key
be: sftp: немагчыма атрымаць ключ выдаленага хаста

en: sftp: unsupported key type, can't check remote host key
be: sftp: тып ключа не падтрымліваецца, немагчыма праверыць ключ выдаленага хаста

en: sftp: can't compute host key fingerprint hash
be: sftp: немагчыма вылічыць хэш адбіткаў ключа хоста

en: The authenticity of host
    %s (%s)
    can't be established!
    %s key fingerprint hash is
    SHA1:%s.
    Do you want to add it to the list of known hosts and continue connecting?
be: Сапраўднасць хаста
    %s (%s)
    не можа быць устаноўлена!
    %s хэш адбітка ключа
    SHA1:%s.
    Вы хочаце дадаць яго ў спіс вядомых хастоў і працягнуць падключэнне?

en: %s (%s)
    is found in the list of known hosts but
    KEYS DO NOT MATCH! THIS COULD BE A MITM ATTACK!
    Are you sure you want to add it to the list of known hosts and continue connecting?
be: %s (%s)
    знойдзены ў спісе вядомых хастоў, але
    КЛЮЧЫ НЕ СУПАДАЮЦЬ! ГЭТА МОЖА БЫЦЬ MITM АТАКАЙ!
    Вы ўпэўнены, што хочаце дадаць яго ў спіс вядомых хастоў і працягнуць падключэнне?

en: sftp: host key verification failed
be: sftp: не атрымалася праверыць ключ хаста

en: sftp: Enter passphrase for %s
be: sftp: увядзіце парольную фразу для «%s»

en: sftp: Passphrase is empty.
be: sftp: парольная фраза пустая.

en: sftp: Enter password for %s
be: sftp: увядзіце пароль для «%s»

en: sftp: Password is empty.
be: sftp: пароль пусты.

en: sftp: failure establishing SSH session
be: sftp: збой пры ўсталяванні SSH сесіі

en: sftp: No file handler data present for reading file
be: sftp: няма апрацоўшчыка каб прачытаць файл

en: sftp: socket error: %s
be: sftp: памылка сокета: %s

en: sftp: (Ctrl-G break) Listing... %s
be: sftp: чытаецца спіс (спыніць — «Ctrl-G»)… %s

en: sftp: Listing done.
be: sftp: спіс прачытаны.

en: Inconsistent tar archive
be: Несумяшчальны архіў tar

en: Unexpected EOF on archive file
be: Нечаканы канец файла архіва

en: Cannot open tar archive
    %s
be: Немагчыма адкрыць tar-архіў
    %s

en: undelfs: error
be: undelfs: памылка

en: not enough memory
be: не хапае памяці

en: while allocating block buffer
be: пры атрыманні блока буферу

en: while starting inode scan %d
be: пры запуску сканавання inode %d

en: undelfs: loading deleted files information %d inodes
be: undelfs: загружаюцца звесткі пра выдаленыя файлы %d вузлоў

en: while calling ext2_block_iterate %d
be: падчас выкліку ext2_block_iterate %d

en: no more memory while reallocating array
be: не хапіла памяці, калі нанова адкрывалі масіў

en: while doing inode scan %d
be: падчас прагляду вузла %d

en: Cannot open file %s
be: Немагчыма адкрыць файл «%s»

en: undelfs: reading inode bitmap...
be: undelfs: чытаецца бітавая мапа вузлоў...

en: Cannot load inode bitmap from:
    %s
be: Немагчыма загрузіць бітавую мапу вузлоў з:
    %s

en: undelfs: reading block bitmap...
be: undelfs: чытанне бітавай мапы блока...

en: Cannot load block bitmap from:
    %s
be: Немагчыма загрузіць бітавую мапу блока з:
    %s

en: vfs_info is not fs!
be: vfs_info — не файлавая сістэма!

en: You have to chdir to extract files first
be: Каб выняць файлы, патрэбна змяніць каталог

en: while iterating over blocks
be: пры пераборцы блокаў

en: Cannot open file "%s"
be: Немагчыма адкрыць файл «%s»

en: Ext2lib error
be: Памылка «Ext2lib»

en: Invalid value
be: Хібнае значэнне

en: File was modified. Save with exit?
be: Файл змяніўся. Захаваць і выйсці?

en: &Cancel quit
be: Не выходзіць(&С)

en: Midnight Commander is being shut down.
    Save modified file?
be: «Midnight Commander» закрываецца.
    Захаваць зменены файл?

en: &Line number
be: Нумар радка(&L)

en: Pe&rcents
be: Адсоткі(&R)

en: &Decimal offset
be: Дзесятковы водступ(&D)

en: He&xadecimal offset
be: Шаснаццатковы водступ(&X)

en: Goto
be: Перайсці да

en: ButtonBar|Ascii
be: ASCII

en: ButtonBar|HxSrch
be: Шукаць

en: ButtonBar|UnWrap
be: Разгарнуць

en: ButtonBar|Wrap
be: Згарнуць

en: ButtonBar|Hex
be: Шаснаццатковы

en: ButtonBar|Goto
be: Перайсці

en: ButtonBar|Raw
be: Зыходны

en: ButtonBar|Parse
be: Разабраць

en: ButtonBar|Unform
be: Нефарматавана

en: ButtonBar|Format
be: Фарматаванне

en: Failed to read data from child stdout:
    %s
be: Не атрымалася прачытаць даныя з нашчадка stdout:
    %s

en: Error while closing the file:
    %s
    Data may have been written or not
be: Памылка падчас закрыцця файла:
    %s
    Даныя маглі як запісацца, так і не

en: Cannot save file:
    %s
be: Немагчыма захаваць файл:
    %s

en: View:
be: Праглядзець:

en: Cannot open "%s"
    %s
be: Немагчыма адкрыць «%s»
    %s

en: Cannot view: not a regular file
be: Немагчыма праглядзець: незвычайны файл

en: Cannot open "%s" in parse mode
    %s
be: Немагчыма адкрыць "%s" у рэжыме разбору
    %s

en: Search done
be: Пошук завершаны

en: Continue from beginning?
be: Працягваць ад пачатку?

en: Cannot fetch a local copy of /ftp://some.host/editme.txt
be: Немагчыма атрымаць лакальную копію /ftp://some.host/editme.txt
