Midnight Commander - en to br translation catalogue (39 entries)

en: Home
br: Degemer

en: A1 key
br: A1 alc'hwez

en: C1 key
br: C1 alc'hwez

en: Plus
br: Mui

en: Dot
br: Poent

en: Less than
br: Nebeutoc'h evit

en: Great than
br: Gwelloc'h evit

en: Equal
br: Kevatal

en: Comma
br: Skej

en: Apostrophe
br: Skrab

en: Colon
br: Kolon

en: Ctrl
br: Ktrl

en: Shift
br: Pennlizh

en: Password:
br: Ger-tremen:

en: Screens
br: Skrammoù

en: History
br: Roll-istor

en: &Yes
br: &Ya

en: &No
br: &Ket

en: &OK
br: &Mat eo

en: &Cancel
br: &Nullañ

en: Error
br: Fazi

en: Color options
br: Dibarzhioù al liv

en: file
br: restr

en: file1 file2
br: restr1 restr2

en: Search
br: Klask

en: Edit
br: Embann

en: Quit
br: Kuitaat

en: Loading...
br: O kargañ...

en: Load file
br: Kargañ ar restr

en: Warning
br: Diwallit

en: C&ontinue
br: K&enderc'hel

en: &Do not change
br: &Chom hep cheñch

en: Save As
br: Enrollañ evel

en: &Quick save
br: Enrollañ &prim

en: Searching %s
br: O klask %s

en: Link
br: Liamm

en: link: %s
br: liamm: %s

en: &Size only
br: &Ment hepken

en: &Thorough
br: &Donaet
