Midnight Commander - en to cs translation catalogue (1218 entries)

en: Warning: cannot load codepages list
cs: Varování: nedaří se načíst seznam znakových sad

en: Cannot translate from %s to %s
cs: Nedaří převést z %s na %s

en: Event system already initialized
cs: Systém událostí už je inicializován

en: Failed to initialize event system
cs: Systém událostí se nepodařilo inicializovat

en: Event system not initialized
cs: Systém událostí není inicializován

en: Check input data! Some of parameters are NULL!
cs: Zkontrolujte vstupní údaje! Některé parametry nejsou vyplněné!

en: Unable to create group '%s' for events!
cs: Nedaří se vytvořit skupinu „%s“ pro události!

en: Unable to create event '%s'!
cs: Nedaří vytvořit událost „%s“!

en: File "%s" is already being edited.
    User: %s
    Process ID: %d
cs: Soubor „%s“ už je upravován.
    Uživatel: %s
    Identifikátor procesu: %d

en: File locked
cs: Soubor zamčen

en: &Grab lock
cs: &Převzít zámek

en: &Ignore lock
cs: &Ignorovat zámek

en: Cannot create %s directory
cs: Nedaří se vytvořit složku %s

en: FATAL: not a directory:
cs: FATÁLNÍ: není složkou:

en: Number out of range (should be in byte range, 0 <= n <= 0xFF, expressed in hex)
cs: Číslo je mimo rozsah (mělo by být v bajtovém rozsahu, 0 <= n <= 0xFF, zapsaném hexadecimálně)

en: Invalid character
cs: Neplatný znak

en: Unmatched quotes character
cs: Neuzavřené uvozovky

en: Hex pattern error at position %d:
    %s.
cs: Chyba v hexadecimálním zápisu na pozici %d:
    %s.

en: Search string not found
cs: Hledaný řetězec nenalezen

en: Not implemented yet
cs: Zatím neimplementované

en: Num of replace tokens not equal to num of found tokens
cs: Počet tokenů k nahrazení neodpovídá počtu těch nalezených

en: Invalid token number %d
cs: Chybné číslo tokenu %d

en: Regular expression error
cs: Chyba regulárního výrazu

en: No&rmal
cs: No&rmálně

en: Re&gular expression
cs: Re&gulární výraz

en: He&xadecimal
cs: He&xadecimání

en: Wil&dcard search
cs: Hle&dání pomocí zástupných znaků

en: Unable to load '%s' skin.
    Default skin has been loaded
cs: Nepodařilo se načíst schéma vzhledu „%s“.
    Náhradně bylo načteno to výchozí

en: Unable to parse '%s' skin.
    Default skin has been loaded
cs: Nepodařilo se zpracovat schéma vzhledu „%s“.
    Náhradně bylo nahráno to výchozí

en: Unable to use '%s' skin with true colors support:
    %s
    Default skin has been loaded
cs: Nepodařilo se použít schéma vzhledu „%s“ s podporou 24 bitových barev:
    %s
    Náhradně bylo nahráno výchozí schéma vzhledu

en: Unable to use '%s' skin with 256 colors support
    on non-256 colors terminal.
    Default skin has been loaded
cs: Nepodařilo se použít schéma vzhledu „%s“ s podporou 256 barev
    na terminálu bez této podpory.
    Náhradně bylo načteno výchozí schéma vzhledu

en: True color not supported with ncurses.
cs: Knihovna ncurses nepodporuje 24 bitové barvy.

en: Your terminal doesn't even seem to support 256 colors.
cs: Váš terminál pravděpodobně nepodporuje ani spektrum 256 barev.

en: True color not supported in this slang version.
cs: 24 bitové barvy nejsou podporovány v tomto nářečí.

en: Set COLORTERM=truecolor if your terminal really supports true colors.
cs: Nastavte COLORTERM=truecolor, pokud váš terminál skutečně podporuje spektrum 256 barev.

en: Function key 1
cs: Funkční klávesa 1

en: Function key 2
cs: Funkční klávesa 2

en: Function key 3
cs: Funkční klávesa 3

en: Function key 4
cs: Funkční klávesa 4

en: Function key 5
cs: Funkční klávesa 5

en: Function key 6
cs: Funkční klávesa 6

en: Function key 7
cs: Funkční klávesa 7

en: Function key 8
cs: Funkční klávesa 8

en: Function key 9
cs: Funkční klávesa 9

en: Function key 10
cs: Funkční klávesa 10

en: Function key 11
cs: Funkční klávesa 11

en: Function key 12
cs: Funkční klávesa 12

en: Function key 13
cs: Funkční klávesa 13

en: Function key 14
cs: Funkční klávesa 14

en: Function key 15
cs: Funkční klávesa 15

en: Function key 16
cs: Funkční klávesa 16

en: Function key 17
cs: Funkční klávesa 17

en: Function key 18
cs: Funkční klávesa 18

en: Function key 19
cs: Funkční klávesa 19

en: Function key 20
cs: Funkční klávesa 20

en: Completion/M-tab
cs: Doplňování/M-tab

en: BackTab/S-tab
cs: Zpětný Tab/S Tab

en: Up arrow
cs: Šipka nahoru

en: Down arrow
cs: Šipka dolů

en: Left arrow
cs: Šipka vlevo

en: Right arrow
cs: Šipka vpravo

en: End key
cs: Klávesa End

en: / on keypad
cs: / na num. klávesnici

en: * on keypad
cs: * na num. klávesnici

en: - on keypad
cs: - na num. klávesnici

en: + on keypad
cs: + na num. klávesnici

en: Left arrow keypad
cs: Šipka vlevo na num. klávesnici

en: Right arrow keypad
cs: Šipka vpravo na num. klávesnici

en: Up arrow keypad
cs: Šipka nahoru na num. klávesnici

en: Down arrow keypad
cs: Šipka dolů na numerické klávesnici

en: Home on keypad
cs: Home na numerické klávesnici

en: End on keypad
cs: End na numerické klávesnici

en: Page Down keypad
cs: Page Down na numerické klávesnici

en: Page Up keypad
cs: Page Up na numerické klávesnici

en: Insert on keypad
cs: Insert na numerické klávesnici

en: Delete on keypad
cs: Delete na numerické klávesnici

en: Enter on keypad
cs: Enter na numerické klávesnici

en: Function key 21
cs: Funkční klávesa 21

en: Function key 22
cs: Funkční klávesa 22

en: Function key 23
cs: Funkční klávesa 23

en: Function key 24
cs: Funkční klávesa 24

en: A1 key
cs: Klávesa A1

en: C1 key
cs: Klávesa C1

en: Asterisk
cs: Hvězdička

en: Minus
cs: Mínus

en: Dot
cs: Tečka

en: Less than
cs: Menší než

en: Great than
cs: Větší než

en: Equal
cs: Rovná se

en: Comma
cs: Čárka

en: Apostrophe
cs: Apostrof

en: Colon
cs: Dvojtečka

en: Semicolon
cs: Středník

en: Exclamation mark
cs: Vykřičník

en: Question mark
cs: Otazník

en: Dollar sign
cs: Znak dolaru

en: Quotation mark
cs: Uvozovky

en: Percent sign
cs: Znak procenta

en: Caret
cs: Stříška

en: Tilda
cs: Vlnovka

en: Prime
cs: Stupeň

en: Underline
cs: Podtržení

en: Understrike
cs: Podtržení

en: Pipe
cs: Roura

en: Left parenthesis
cs: Levá závorka

en: Right parenthesis
cs: Pravá závorka

en: Left bracket
cs: Levá hranatá závorka

en: Right bracket
cs: Pravá hranatá závorka

en: Left brace
cs: Levá složená závorka

en: Right brace
cs: Pravá složená závorka

en: Tab key
cs: Tabulátor

en: Space key
cs: Mezerník

en: Slash key
cs: Lomítko

en: Backslash key
cs: Zpětné lomítko

en: Number sign #
cs: Křížek

note: TRANSLATORS: Please translate as in "at sign" (@).
en: At sign
cs: Zavináč

en: The TERM environment variable is unset!
cs: Proměnná prostředí TERM není nastavena!

en: Cannot check SIGWINCH pipe
cs: Nedaří se zkontrolovat rouru SIGWINCH

en: 
    Cannot create pipe for SIGWINCH: %s (%d)
cs: 
    Nedaří se vytvořit rouru pro signál SIGWINCH: %s (%d)

en: 
    Cannot configure write end of SIGWINCH pipe: %s (%d)
cs: 
    Nedaří se nastavit zápisovou část roury pro signál SIGWINCH: %s (%d)

en: 
    Cannot configure read end of SIGWINCH pipe: %s (%d)
cs: 
    Nedaří se nastavit čtecí část roury pro signál SIGWINCH: %s (%d)

en: Screen size %dx%d is not supported.
    Check the TERM environment variable.
cs: Velikost obrazovky %d×%d není podporovaná.
    Prověřte nastavení proměnné prostředí TERM.

en: Cannot create pipe descriptor
cs: Nelze vytvořit popisovač roury

en: Cannot create pipe streams
cs: Nelze vytvořit sekvence příkazů (pipe streams)

en: Unexpected error in select() reading data from a child process:
    %s
cs: Nečekaná chyba v select() čtoucím data z podprocesu:
    %s

en: Cannot close pipe descriptor (p == NULL)
cs: Nedaří se zavřít popisovač pajpy (p == NULL)

en: Unexpected error in waitpid():
    %s
cs: Neočekávaná chyba ve waitpid():
    %s

en: Directory cache expired for %s
cs: Platnost adresářové mezipaměti pro %s skončila

en: %s: %s: %s %3d%% (%lld) bytes transferred
cs: %s: %s: %s %3d%% (%lld) bajtů přeneseno

en: %s: %s: %s %lld bytes transferred
cs: %s: %s: %s %lld bajtů přeneseno

en: Starting linear transfer...
cs: Začíná lineární přenos…

en: Getting file
cs: Získává se soubor

en: Changes to file lost
cs: Změny souboru byly ztraceny

en: %s is not a directory
cs: %s není složka

en: Directory %s is not owned by you
cs: Nejste vlastníkem složky %s

en: Cannot set correct permissions for directory %s
cs: Nedaří se nastavit správná práva pro složku %s

en: Cannot create temporary directory %s: %s
cs: Nedaří se vytvořit dočasnou složku %s: %s

en: Temporary files will be created in %s
cs: Dočasné soubory budou vytvářeny v %s

en: Temporary files will not be created
cs: Dočasné soubory nebudou vytvářeny

en: Press any key to continue...
cs: Pokračujte stiskem libovolné klávesy…

en: Cannot parse:
cs: Nelze analyzovat:

en: More parsing errors will be ignored.
cs: Další chyby analýzy budou ignorovány.

en: Internal error:
cs: Vnitřní chyba:

en: Password:
cs: Heslo:

en: Screens
cs: Obrazovky

en: History
cs: Historie

note: TRANSLATORS: no need to translate 'DialogTitle', it's just a context prefix
en: DialogTitle|History cleanup
cs: DialogTitle|Smazání historie

en: Do you want clean this history?
cs: Chcete smazat tuto historii?

en: &Yes
cs: &Ano

en: &No
cs: &Ne

en: &Cancel
cs: &Storno

en: Background process:
cs: Proces na pozadí:

en: Error
cs: Chyba

en: &Abort
cs: &Přerušit

en: Displays the current version
cs: Zobrazí stávající verzi

en: Print data directory
cs: Vypsat obsah složky

en: Print extended info about used data directories
cs: Zobrazit rozšířené informace o použitých složkách

en: Print configure options
cs: Vypsat volby nastavení

en: Print last working directory to specified file
cs: Zapíše poslední pracovní složku do zadaného souboru

en: Enables subshell support (default)
cs: Zapíná podporu podřízeného shellu (výchozí)

en: Disables subshell support
cs: Vypíná podporu podřízeného shellu

en: Log ftp dialog to specified file
cs: Zapsat ftp dialog do zadaného souboru

en: Launches the file viewer on a file
cs: Otevře soubor v prohlížeči

en: Edit files
cs: Upravit soubory

en: <file> ...
cs: <file> …

en: Forces xterm features
cs: Vynutí použití možností Xtermu

en: Disable X11 support
cs: Vypne podporu X11

en: Tries to use an old highlight mouse tracking
cs: Pokusí se použít staré zvýraznění myši

en: Disable mouse support in text version
cs: V textové verzi vypne podporu myši

en: Tries to use termcap instead of terminfo
cs: Zkusí použít databázi termcap, nikoli terminfo

en: To run on slow terminals
cs: Pro provozování na pomalém terminálu

en: Use stickchars to draw
cs: Pro vykreslení použít ascii znaky

en: Resets soft keys on HP terminals
cs: Vynulovat programové klávesy na HP terminálech

en: Load definitions of key bindings from specified file
cs: Nahrát definice klávesových zkratek ze zadaného souboru

en: Don't load definitions of key bindings from file, use defaults
cs: Nenačítat definice klávesových zkratek ze souboru, použít standartní

en: Requests to run in black and white
cs: Vyžádá spuštění v černobílém režimu

en: Request to run in color mode
cs: Vyžádat spuštění v barevném režimu

en: Specifies a color configuration
cs: Určí nastavení barev

en: Show mc with specified skin
cs: Zobrazit mc se zadaným tématem vzhledu

note: TRANSLATORS: don't translate keywords
en: --colors KEYWORD={FORE},{BACK},{ATTR}:KEYWORD2=...
    
    {FORE}, {BACK} and {ATTR} can be omitted, and the default will be used
    
     Keywords:
       Global:       errors, disabled, reverse, gauge, header
                     input, inputmark, inputunchanged, commandlinemark
                     bbarhotkey, bbarbutton, statusbar
       File display: normal, selected, marked, markselect
       Dialog boxes: dnormal, dfocus, dhotnormal, dhotfocus, errdhotnormal,
                     errdhotfocus
       Menus:        menunormal, menuhot, menusel, menuhotsel, menuinactive
       Popup menus:  pmenunormal, pmenusel, pmenutitle
       Editor:       editnormal, editbold, editmarked, editwhitespace,
                     editlinestate, editbg, editframe, editframeactive
                     editframedrag
       Viewer:       viewnormal,viewbold, viewunderline, viewselected
       Help:         helpnormal, helpitalic, helpbold, helplink, helpslink
cs: --colors KLICOVESLOVO={FORE},{BACK},{ATTR}:KEYWORD2=...
    
    {FORE}, {BACK} and {ATTR} can be omitted, and the default will be used
    
     Klíčová slova:
       Globální:       errors, disabled, reverse, gauge, header
                     input, inputmark, inputunchanged, commandlinemark
                     bbarhotkey, bbarbutton, statusbar
       Zobrazení souborů: normal, selected, marked, markselect
       Dialogy: dnormal, dfocus, dhotnormal, dhotfocus, errdhotnormal,
                     errdhotfocus
       Nabídka:        menunormal, menuhot, menusel, menuhotsel, menuinactive
       Vyskakovcí nabídka:  pmenunormal, pmenusel, pmenutitle
       Editor:       editnormal, editbold, editmarked, editwhitespace,
                     editlinestate, editbg, editframe, editframeactive
                     editframedrag
       Prohlížeč:       viewnormal,viewbold, viewunderline, viewselected
       Nápověda:         helpnormal, helpitalic, helpbold, helplink, helpslink

note: TRANSLATORS: don't translate color names and attributes
en: Standard Colors:
       black, gray, red, brightred, green, brightgreen, brown,
       yellow, blue, brightblue, magenta, brightmagenta, cyan,
       brightcyan, lightgray and white
    
    Extended colors, when 256 colors are available:
       color16 to color255, or rgb000 to rgb555 and gray0 to gray23
    
    Attributes:
       bold, italic, underline, reverse, blink; append more with '+'
cs: Standartní barvy:
       black, gray, red, brightred, green, brightgreen, brown,
       yellow, blue, brightblue, magenta, brightmagenta, cyan,
       brightcyan, lightgray and white
    
    Rozšířeé barvy, když je k dispozici spektrum 256 barev:
       color16 to color255, or rgb000 to rgb555 and gray0 to gray23
    
    Atributy:
       bold, italic, underline, reverse, blink; append more with '+'

en: Color options
cs: Možnosti barev

en: [+lineno] file1[:lineno] [file2[:lineno]...]
cs: [+lineno] file1[:lineno] [file2[:lineno]…]

en: file
cs: soubor

en: file1 file2
cs: soubor1 soubor2

en: [this_dir] [other_panel_dir]
cs: [aktuální_složka] [složka_druhého_panelu]

en: 
    Please send any bug reports (including the output of 'mc -V')
    as tickets at www.midnight-commander.org
cs: 
    Hlášení chyb (společně s výstupem z příkazu „mc -V“)
    posílejte jako požadavky prostřednictvím www.midnight-commander.org

en: Main options
cs: Hlavní nastavení

en: Terminal options
cs: Nastavení terminálu

en: Arguments parse error!
cs: Chyba vyhodnocování argumentů!

en: No arguments given to the viewer.
cs: Prohlížeči nebyly zadány žádné parametry

en: Two files are required to invoke the diffviewer.
cs: Pro vyvolání prohlížeče rozdílů je třeba dvou souborů.

en: Background protocol error
cs: Chyba protokolu na pozadí

en: Reading failed
cs: Čtení se nezdařilo

en: Background process error
cs: Chyba procesu na pozadí

en: Unknown error in child
cs: Neznámá chyba v podřízeném procesu

en: Child died unexpectedly
cs: Podřízený proces neočekávaně ukončen

en: Background process sent us a request for more arguments
    than we can handle.
cs: Od procesu na pozadí přišel požadavek na více parametrů
    než je možné zvládnout.

en: &Dismiss
cs: O&dmítnout

en: Enter search string:
cs: Zadejte hledaný text:

en: Cas&e sensitive
cs: Rozliš. malá/velká písm&ena

en: &Backwards
cs: Po&zpátku

en: &Whole words
cs: Pouze &celá slova

en: &All charsets
cs: Všechny zn&akové sady

en: Search
cs: Hledat

en: Search is disabled
cs: Hledání je vypnuto

en: Cannot create temporary diff file
    %s
cs: Nedaří se vytvořit dočasný rozdílový soubor
    %s

en: Cannot create backup file
    %s%s
    %s
cs: Nedaří se vytvořit záložní soubor
    %s%s
    %s

en: Cannot create temporary merge file
    %s
cs: Nedaří se vytvořit dočasný spojovací soubor
    %s

en: &Fastest (Assume large files)
cs: &Nejrychlejší (předpokládány velké soubory)

en: &Minimal (Find a smaller set of change)
cs: &Minimální (Pokusí se nalézt nejmenší sadu změn)

en: Diff algorithm
cs: Algoritmus hledání rozdílů

en: Diff extra options
cs: Další nastavení nástroje diff

en: &Ignore case
cs: Nerozl&išovat malá/velká písmena

en: Ignore tab &expansion
cs: Ignorovat změny v odsazení tabulátorem

en: Ignore &space change
cs: Ignorovat změny v počtu mezer

en: Ignore all &whitespace
cs: Ignorovat všechny mezery

en: Strip &trailing carriage return
cs: Odstranit ukončovací znak konce řádku na vstupu

en: Diff Options
cs: Předvolby diff

en: Edit
cs: Upravit

en: Edit is disabled
cs: Úpravy jsou vypnuté

en: Goto line (left)
cs: Přejít na řádek (vlevo)

en: Goto line (right)
cs: Přejít na řádek (vpravo)

en: Enter line:
cs: Zadejte číslo řádku:

en: ButtonBar|Help
cs: ButtonBar|Nápověda

en: ButtonBar|Save
cs: ButtonBar|Uložit

en: ButtonBar|Edit
cs: ButtonBar|Upravit

en: ButtonBar|Merge
cs: ButtonBar|Sloučit

en: ButtonBar|Search
cs: ButtonBar|Hledat

en: ButtonBar|Options
cs: ButtonBar|Nastav

en: ButtonBar|Quit
cs: ButtonBar|Konec

en: Quit
cs: Ukončit

en: File(s) was modified. Save with exit?
cs: Soubory byl upraveny. Uložit před ukončením?

en: Midnight Commander is being shut down.
    Save modified file(s)?
cs: Midnight Commander se ukončuje.
    Uložit upravené soubory?

en: Diff:
cs: Rozdíl:

en: "%s" is a directory
cs: „%s“ je složka

en: Cannot stat "%s"
    %s
cs: Na „%s“ nelze provést stat
    %s

en: Diff viewer: invalid mode
cs: Prohlížeč rozdílů: neplatný režim

en: Two files are needed to compare
cs: K porovnání jsou potřeba dva soubory

en: Loading: %3d%%
cs: Načítání: %3d%%

en: Loading...
cs: Načítání…

en: Cannot open %s for reading
cs: Nepodařilo se otevřít %s pro čtení

en: Load file
cs: Načíst soubor

en: Error reading %s
cs: Chyba při čtení %s

en: Cannot get size/permissions for %s
cs: Nedaří se zjistit velikost/práva k souboru %s

en: "%s" is not a regular file
cs: „%s“ není normální soubor

en: File "%s" is too large.
    Open it anyway?
cs: Soubor „%s“ je příliš velký.
    Přesto otevřít?

en: Warning
cs: Varování

en: Error reading from pipe: %s
cs: Chyba při čtení z roury: %s

en: Cannot open pipe for reading: %s
cs: Nelze otevřít rouru pro čtení: %s

en: File has hard-links. Detach before saving?
cs: Soubor má pevné odkazy. Odpojit před uložením?

en: The file has been modified in the meantime. Save anyway?
cs: Soubor byl mezitím změněn. Opravdu uložit?

en: Error writing to pipe: %s
cs: Chyba při zápisu do roury: %s

en: Cannot open pipe for writing: %s
cs: Nedaří se otevřít rouru pro zápis: %s

en: Cannot open file for writing: %s
cs: Nedaří se otevřít soubor pro zápis: %s

en: The file you are saving does not end with a newline.
cs: Soubor, který ukládáte, nekončí novým řádkem.

en: C&ontinue
cs: P&okračovat

en: &Do not change
cs: &Neměnit

en: &Unix format (LF)
cs: Formát &Unix (LF)

en: &Windows/DOS format (CR LF)
cs: Formát &Windows/DOS (CR LF)

en: &Macintosh format (CR)
cs: Formát &Macintosh (CR)

en: Enter file name:
cs: Zadejte název souboru:

en: Change line breaks to:
cs: Změnit konce řádků na:

en: Save As
cs: Uložit jako

en: &Quick save
cs: &Rychlé ukládání

en: &Safe save
cs: &Bezpečné ukládání

en: &Do backups with following extension:
cs: &Vytvářet zálohy s příponou:

en: Check &POSIX new line
cs: Kontrolovat nový řádek &POSIX

en: Edit Save Mode
cs: Upravit ukládací režim

en: Save as
cs: Uložit jako

en: Cannot save: destination is not a regular file
cs: Nelze uložit: cíl není běžným souborem

en: A file already exists with this name
cs: Takto nazvaný soubor už existuje

en: &Overwrite
cs: &Přepsat

en: Cannot save file
cs: Chyba při zápisu do souboru

en: Confirm save file: "%s"
cs: Potvrďte uložení souboru: „%s“

en: Save file
cs: Uložit soubor

en: &Save
cs: &Uložit

en: Load
cs: Načíst

en: Syntax file edit
cs: Úpravy souboru se syntaxí

en: Which syntax file you want to edit?
cs: Který soubor se syntaxí chcete upravit?

en: &User
cs: &Uživatelský

en: &System wide
cs: Pro celý &systém

en: Menu edit
cs: Úpravy nabídky

en: Which menu file do you want to edit?
cs: Soubor které nabídky chcete upravit?

en: &Local
cs: &Lokální

en: [NoName]
cs: [beze názvu]

en: File %s was modified.
    Save before close?
cs: Soubor %s byl upraven.
    Uložit před uzavřením?

en: Close file
cs: Zavřít soubor

en: Midnight Commander is being shut down.
    Save modified file %s?
cs: Midnight Commander se ukončuje.
    Uložit upravený soubor %s?

en: This function is not implemented
cs: Tato funkce není implementována

en: Copy to clipboard
cs: Zkopírovat do schránky

en: Unable to save to file
cs: Nelze uložit soubor

en: Cut to clipboard
cs: Vyjmout do schránky

en: Goto line
cs: Přejít na řádek

en: Save block
cs: Uložit blok

en: Insert file
cs: Vložit soubor

en: Cannot insert file
cs: Chyba při vkládání souboru

en: Sort block
cs: Setřídit blok

en: You must first highlight a block of text
cs: Nejprve je třeba označit blok textu

en: Run sort
cs: Spustit třídění

en: Enter sort options (see sort(1) manpage) separated by whitespace:
cs: Zadejte předvolby pro třídění (viz man sort(1) ) oddělované mezerami:

en: Sort
cs: Setřídit

en: Cannot execute sort command
cs: Chyba při spouštění příkazu sort

en: Sort returned non-zero: %s
cs: Sort vrátilo nenulovou hodnotu: %s

en: Paste output of external command
cs: Vložte výstup vnějšího příkazu

en: Enter shell command(s):
cs: Zadejte shellový(é) příkaz(y):

en: External command
cs: Vnější příkaz

en: Cannot execute command
cs: Nedaří se spustit příkaz

en: mail -s <subject> -c <cc> <to>
cs: mail -s <předmět> -c <kopie> <komu>

en: To
cs: Komu

en: Subject
cs: Předmět

en: Copies to
cs: Kopie na

en: Mail
cs: E-mail

en: Insert literal
cs: Vložit znak

en: Press any key:
cs: Stiskněte libovolnou klávesu:

en: Current text was modified without a file save.
    Continue discards these changes.
cs: Tento text byl změněn, ale změny nebyly uloženy.
    Pokračováním se změny ztratí.

en: Cancel
cs: Storno

en: Collect completions
cs: Sbírat dokončení

en: NoName
cs: Beze názvu

en: Save macro
cs: Uložit makro

en: Press the macro's new hotkey:
cs: Stiskněte novou hotkey pro makro:

en: Delete macro
cs: Smazat makro

en: Press macro hotkey:
cs: Stiskněte hotkey makra:

en: Macro not deleted
cs: Makro nebylo smazáno

en: Repeat last commands
cs: Opakovat poslední příkazy

en: Repeat times:
cs: Kolikrát opakovat:

en: &Open file...
cs: &Otevřít soubor…

en: &New
cs: &Nový

en: &Close
cs: &Zavřít

en: &History...
cs: &Historie…

en: Save &as...
cs: Uložit j&ako…

en: &Insert file...
cs: Vlož&it soubor…

en: Cop&y to file...
cs: Zkopírovat do &souboru…

en: &User menu...
cs: &Uživatelská nabídka…

en: A&bout...
cs: &O aplikaci…

en: &Quit
cs: &Konec

en: &Undo
cs: &Zpět

en: &Redo
cs: &Znovu

en: &Toggle ins/overw
cs: Přepnou&t vklád/přep

en: To&ggle mark
cs: &Přepnout označení

en: &Mark columns
cs: &Označit sloupce

en: Mark &all
cs: Ozn&ačit vše

en: Unmar&k
cs: Zr&ušit označení

en: Cop&y
cs: &Kopírovat

en: Mo&ve
cs: &Přesun

en: &Delete
cs: &Smazat

en: Co&py to clipfile
cs: Zko&pírovat do ústřižku

en: &Cut to clipfile
cs: &Vyjmout do ústřižku

en: Pa&ste from clipfile
cs: Vložit z ú&střižku

en: &Beginning
cs: &Začátek

en: &End
cs: Kon&ec

en: &Search...
cs: &Hledat…

en: Search &again
cs: Hled&at znovu

en: &Replace...
cs: Nah&radit…

en: &Toggle bookmark
cs: Přepnou&t záložku

en: &Next bookmark
cs: &Další záložka

en: &Prev bookmark
cs: &Předchozí záložka

en: &Flush bookmarks
cs: &Zrušit záložky

en: &Go to line...
cs: &Přejít na řádek…

en: &Toggle line state
cs: Přepnout &zobrazení řádků

en: Go to matching &bracket
cs: Přejít na pá&rovou závorku

en: Toggle s&yntax highlighting
cs: Přepnout zvýraznění syntaxe

en: &Find declaration
cs: Najít deklaraci

en: Back from &declaration
cs: Zpět z &deklarace

en: For&ward to declaration
cs: Přejít k deklaraci

en: Encod&ing...
cs: &Kódování…

en: &Refresh screen
cs: Přek&reslit obrazovku

en: &Start/Stop record macro
cs: &Spuštění/Zastavení záznamu makra

en: Delete macr&o...
cs: Smazat makr&o…

en: Record/Repeat &actions
cs: Z&aznamenat/Opakovat kroky

en: S&pell check
cs: Kontrola &pravopisu

en: C&heck word
cs: K&ontrola slov

en: Change spelling &language...
cs: Změnit jazyk pravopisu…

en: &Mail...
cs: &E-mail…

en: Insert &literal...
cs: Vložit &znak…

en: Insert &date/time
cs: Vložit &datum/čas

en: &Format paragraph
cs: Pře&formátovat odstavec

en: &Sort...
cs: &Seřadit…

en: &Paste output of...
cs: Vložit výstu&p…

en: &External formatter
cs: &Vnější nástroj pro formátování

en: &Move
cs: &Přesun

en: &Resize
cs: &Změna velikosti

en: &Toggle fullscreen
cs: &Přepnout celou obrazovku

en: &Next
cs: &Další

en: &Previous
cs: &Předchozí

en: &List...
cs: &Výpis…

en: &General...
cs: &Obecné…

en: Save &mode...
cs: Reži&m ukládání…

en: Learn &keys...
cs: Učení &kláves…

en: Syntax &highlighting...
cs: Zvýraznění synta&xe…

en: S&yntax file
cs: Soubor se s&yntaxí

en: &Menu file
cs: Soubor s nabídkou

en: &Save setup
cs: Uložit na&stavení

en: &File
cs: &Soubor

en: &Edit
cs: &Upravit

en: &Search
cs: &Hledat

en: &Command
cs: &Příkaz

en: For&mat
cs: For&mát

en: &Window
cs: &Okno

en: &Options
cs: &Nastavení

en: &None
cs: &Žádný

en: &Dynamic paragraphing
cs: &Dynamické odstavce

en: Type &writer wrap
cs: &Zalamování jako na psacím stroji

en: Wrap mode
cs: Režim zalamování

en: Tabulation
cs: Odsazování

en: &Fake half tabs
cs: &Falešné poloviční tabulátory

en: &Backspace through tabs
cs: &Backspace přes tabulátory

en: Fill tabs with &spaces
cs: Měnit tabulátory na &mezery

en: Tab spacing:
cs: Velikost tabulátoru:

en: Other options
cs: Další nastavení

en: &Return does autoindent
cs: &Enter automaticky odsadí

en: Confir&m before saving
cs: Potvrdit před uložení&m

en: Save file &position
cs: Uložit &pozici v souboru

en: &Visible trailing spaces
cs: &Viditelné mezery na konci

en: Visible &tabs
cs: Viditelné &tabulátory

en: Synta&x highlighting
cs: Zvýraznění synta&xe

en: C&ursor after inserted block
cs: K&urzor po vloženém bloku

en: Pers&istent selection
cs: &Trvalý výběr

en: Cursor be&yond end of line
cs: &Kurzor za koncem řádku

en: &Group undo
cs: &Skupinové vzetí zpět

en: Word wrap line length:
cs: Délka řádku pro zalomení slova:

en: Editor options
cs: Nastavení editoru

en: In se&lection
cs: &Ve výběru

en: &Find all
cs: &Najít všechny

en: Enter replacement string:
cs: Zadejte nahrazující text:

en: Replace
cs: Nahradit

en: Replace with:
cs: Nahradit textem:

en: &Replace
cs: Nah&radit

en: A&ll
cs: &Všechny

en: &Skip
cs: Pře&skočit

en: Confirm replace
cs: Potvrdit nahrazení

en: Searching %s: %3d%%
cs: Hledání %s: %3d%%

en: Searching %s
cs: Hledání %s

en: %ld replacements made
cs: Provedeno %ld nahrazení

en: A user friendly text editor
    written for the Midnight Commander.
cs: Uživatelsky přívětivý textový editor
    napsaný pro Midnight Commander.

en: Copyright (C) 1996-2023 the Free Software Foundation
cs: Autorská práva © 1996-2023 nadace Free Software Foundation

en: About
cs: O programu

en: Open files
cs: Otevřít soubory

en: Edit:
cs: Upravit:

en: ButtonBar|Mark
cs: ButtonBar|Označ

en: ButtonBar|Replac
cs: ButtonBar|Nahraď

en: ButtonBar|Copy
cs: ButtonBar|Kopie

en: ButtonBar|Move
cs: ButtonBar|Přesun

en: ButtonBar|Delete
cs: ButtonBar|Smazat

en: ButtonBar|PullDn
cs: ButtonBar|Hl. nabíd

en: Breton
cs: Bretonština

en: Czech
cs: Čeština

en: Welsh
cs: Velština

en: Danish
cs: Dánština

en: German
cs: Němčina

en: Greek
cs: Řečtina

en: English
cs: Angličtina

en: British English
cs: Britská angličtina

en: Canadian English
cs: Kanadská angličtina

en: American English
cs: Americká angličtina

en: Spanish
cs: Španělština

en: Faroese
cs: Faerština

en: French
cs: Francouzština

en: Italian
cs: Italština

en: Dutch
cs: Dánština

en: Norwegian
cs: Norština

en: Polish
cs: Polština

en: Portuguese
cs: Portugalština

en: Romanian
cs: Rumunština

en: Russian
cs: Ruština

en: Slovak
cs: Slovenština

en: Swedish
cs: Švédština

en: Ukrainian
cs: Ukrainština

en: &Add word
cs: &Přidat slovo

en: Language
cs: Jazyk

en: Misspelled
cs: Chybně napsáno

en: Check word
cs: Kontrola slova

en: Suggest
cs: Navrhnout

en: Select language
cs: Výběr jazyka

en: Choose syntax highlighting
cs: Vyberte zvýraznění syntaxe

en: < Reload Current Syntax >
cs: < Znovu načíst aktuální syntaxi >

en: Load syntax file
cs: Načíst soubor se syntaxí

en: Cannot open file %s
    %s
cs: Nedaří se otevřít soubor %s
    %s

en: Error in file %s on line %d
cs: Chyba v souboru %s na řádku %d

en: The Commander can't change to the directory that
    the subshell claims you are in. Perhaps you have
    deleted your working directory, or given yourself
    extra access permissions with the "su" command?
cs: Aplikaci Midnight Commander se nedaří přejít do
    složky, kterou mu oznámil podřízený shell. Nejspíš
    je to tím, že byla tato složka smazána nebo také
    proto, že jste do ní přešli se zvýšenými 
    oprávněními (su, sudo)?

en: Cannot fetch a local copy of %s
cs: Nedaří se získat místní kopii souboru %s

en: The shell is already running a command
cs: V shellu je už spuštěný příkaz

en: Not an xterm or Linux console;
    the subshell cannot be toggled.
cs: Nejedná se o xterm nebo linuxovou konzoli;
    podshell není možné přepnout.

en: Type 'exit' to return to the Midnight Commander
cs: Do Midnight Commander se vrátíte zadáním příkazu „exit“

en: Set &all
cs: N&astavit vše

en: S&kip
cs: Přes&kočit

en: &Set
cs: Na&stavit

en: owner
cs: vlastník

en: group
cs:  skupina

en: other
cs:  ostatní

en: Flag
cs: Příznak

en: Permissions (octal): %o
cs: Oprávnění (osmičkově): %o

en: Chown advanced command
cs: Rozšířená změna vlastníka

en: Cannot chmod "%s"
    %s
cs: Práva „%s“ se nedaří změnit
    %s

en: &Ignore
cs: &Ignorovat

en: Ignore &all
cs: Ignorov&at vše

en: &Retry
cs: &Zkusit znovu

en: Cannot chown "%s"
    %s
cs: Nedaří se změnit vlastníka souboru „%s“
    %s

en: < Default >
cs: < Výchozí >

en: Skins
cs: Schémata vzhledu

en: Other 8 bit
cs: Ostatní 8 bitů

en: Running
cs: Spuštěné

en: Stopped
cs: Zastaveno

en: &Never
cs: &Nikdy

en: On dum&b terminals
cs: Na neinteligentních term&inálech

en: Alwa&ys
cs: Vžd&y

en: File operations
cs: Operace se soubory

en: &Verbose operation
cs: „Upo&vídanější“ operace

en: Compute tota&ls
cs: Počíta&t součty

en: Classic pro&gressbar
cs: &Klasický ukazatel postupu

en: Mkdi&r autoname
cs: Vytvořit automaticky nazvanou složku

en: &Preallocate space
cs: &Předem přidělit prostor

en: Esc key mode
cs: Režim klávesy Esc

en: S&ingle press
cs: Jed&iný stisk

en: Timeout:
cs: Překročení časového limitu:

en: Pause after run
cs: Čekat po ukončení

en: Use internal edi&t
cs: Použít vestavěný edi&tor

en: Use internal vie&w
cs: Použít vestavěný prohlíž&eč

en: A&sk new file name
cs: Zeptat &se na nový soubor

en: Auto m&enus
cs: &Automatické nabídky

en: &Drop down menus
cs: Rozbalovací nabí&dky

en: S&hell patterns
cs: Vzory jako v s&hellu

en: Co&mplete: show all
cs: &Doplňování: ukázat vše

en: Rotating d&ash
cs: &Točící se dopředné lomítko

en: Cd follows lin&ks
cs: cd následuje od&kazy

en: Sa&fe delete
cs: &Bezpečné mazání

en: Safe overwrite
cs: Bezpečné přepsání

en: A&uto save setup
cs: A&utomatické ukládání parametrů

en: Configure options
cs: Změna nastavení

en: Skin:
cs: Schéma vzhledu:

en: &Shadows
cs: &Stíny

en: Appearance
cs: Vzhled

en: Case &insensitive
cs: Nerozl&išovat malá/velká písmena

en: Use panel sort mo&de
cs: Použít režim, ve kterém je tříděno v panelu

en: Show mi&ni-status
cs: Zobrazovat mi&ni stav

en: Use SI si&ze units
cs: Používat &SI jednotky velikosti

en: Mi&x all files
cs: Míchat &všechny soubory

en: Show &backup files
cs: Zobrazovat zá&ložní soubory

en: Show &hidden files
cs: Ukázat s&kryté soubory

en: &Fast dir reload
cs: &Rychlé znovunačítání složek

en: Ma&rk moves down
cs: Označení &posune dolů

en: Re&verse files only
cs: &Pozpátku pouze soubory

en: Simple s&wap
cs: &Jednoduché prohození

en: A&uto save panels setup
cs: A&utomatické ukládání nastavení panelů

en: Navigation
cs: Navigace

en: L&ynx-like motion
cs: Pohyb jako v prohlížeči l&ynx

en: Pa&ge scrolling
cs: &Posun stránky

en: Center &scrolling
cs: Vystředit po&souvání

en: &Mouse page scrolling
cs: Posun stránky &myší

en: File highlight
cs: Zvýraznění souboru

en: File &types
cs: &Typy souborů

en: &Permissions
cs: &Práva

en: Quick search
cs: Rychlé hledání

en: Panel options
cs: Nastavení panelu

en: Information
cs: Informace

en: Using the fast reload option may not reflect the exact
    directory contents. In this case you'll need to do a
    manual reload of the directory. See the man page for
    the details.
cs: Použitím rychlého znovunačítání složek nebude někdy obsah
    složky přesně odpovídat obsahu panelu. V tom případě
    použijte ruční načtení obsahu složky.
    Podrobnosti se dozvíte v manuálové stránce.

en: &Full file list
cs: Ú&plný seznam souborů

en: &Brief file list:
cs: &Stručný seznam souborů:

en: &Long file list
cs: D&louhý seznam souborů

en: &User defined:
cs: &Vlastní formát:

en: columns
cs: sloupce

en: User &mini status
cs: Vlastní &mini status

en: Listing format
cs: Formát výpisu

en: Executable &first
cs: Sp&ustitelné první

en: &Reverse
cs: Po&zpátku

en: Sort order
cs: Pořadí

note: TRANSLATORS: no need to translate 'Confirmation', it's just a context prefix
en: Confirmation|&Delete
cs: Confirmation|S&mazání

en: Confirmation|O&verwrite
cs: Confirmation|&Přepis

en: Confirmation|&Execute
cs: Confirmation|&Spuštění

en: Confirmation|E&xit
cs: Confirmation|&Ukončení

en: Confirmation|Di&rectory hotlist delete
cs: Confirmation|Smazání r&ychlého přístupu

en: Confirmation|&History cleanup
cs: Confirmation|Smazání &historie

en: Confirmation
cs: Potvrzování

en: &UTF-8 output
cs: &UTF-8 výstup

en: &Full 8 bits output
cs: &plný 8 bitový výstup

en: 7 &bits
cs: 7 &bitů

en: F&ull 8 bits input
cs: Vstup &plných 8 bitů

en: Display bits
cs: Zobrazení bitů

en: Input / display codepage:
cs: Znaková sada pro vstup/zobrazení:

en: Directory tree
cs: Strom složek

en: Timeout for freeing VFSs (sec):
cs: Časový limit pro uvolnění VFS souborových systémů (sec):

en: FTP anonymous password:
cs: Heslo pro anonymní FTP:

en: FTP directory cache timeout (sec):
cs: Časový limit FTP mezipaměti složek (sec):

en: &Always use ftp proxy:
cs: &Vždy použít ftp proxy:

en: &Use ~/.netrc
cs: Po&užívat ~/.netrc

en: Use &passive mode
cs: Používat &pasivní režim

en: Use passive mode over pro&xy
cs: Používat pasivní režim přes pro&xy

en: Virtual File System Setting
cs: Nastavení virtuálního systému souborů

en: Quick cd
cs: Rychlá změna složky

en: Existing filename (filename symlink will point to):
cs: Existující soubor (na který bude symb. odkaz mířit):

en: Symbolic link filename:
cs: Název symbolického odkazu:

en: Symbolic link
cs: Symbolický odkaz

en: &Stop
cs: Za&stavit

en: &Resume
cs: Pok&račovat

en: &Kill
cs: Vynutit u&končení

en: Background jobs
cs: Úlohy na pozadí

en: Cannot change directory to
    %s
    %s
cs: Nedaří se přejít do složky
    %s
    %s

en: Secure deletion
cs: Bezpečné smazání

en: Undelete
cs: Vzít zpět smazání

en: Synchronous updates
cs: Synchronní aktualizace

en: Synchronous directory updates
cs: Synchronní aktualizace složek

en: Immutable
cs: Neměnné

en: Append only
cs: Pouze připojit

en: No dump
cs: Žádný výpis (dump)

en: No update atime
cs: Neaktualizovat čas přístupu (atime)

en: Compress
cs: Komprimovat

en: Compressed clusters
cs: Komprimované klastry

en: Compressed dirty file
cs: Komprimovaný „dirty“ soubor

en: Compression raw access
cs: Holý přístup ke kompresi

en: Encrypted inode
cs: Zašifrovaný i-uzel

en: Journaled data
cs: Žurnálovaná data

en: Indexed directory
cs: Indexovaná složka

en: No tail merging
cs: Žádné slučování konce (tail)

en: Top of directory hierarchies
cs: Vrchol adresářového stromu

en: Inode uses extents
cs: I-uzel používá extent jednotek

en: Huge_file
cs: Obrovský soubor

en: No COW
cs: Nepoužít kopírování při zápisu (CoW)

en: Direct access for files
cs: Přímý přístup pro soubory

en: Inode has inline data
cs: I-uzel má inline data

en: Project hierarchy
cs: Hierarchie projektu

en: Verity protected inode
cs: Ověřit chráněný i-uzel

en: &Marked all
cs: &Nastavit vše na označených souborech

en: S&et marked
cs: Nastavit označ&ené

en: C&lear marked
cs: &Smazat označené

en: Chattr command
cs: Příkaz chattr

en: Cannot chattr "%s"
    %s
cs: Není možné chattr „%s“
    %s

en: Cannot get flags of "%s"
    %s
cs: Nedaří se získat příznaky „%s“
    %s

en: set &user ID on execution
cs: při spouštění nastavit identifikátor &uživatele

en: set &group ID on execution
cs: &při spouštění nastavit identifikátor skupiny

en: stick&y bit
cs: „lepkavý“ (stick&y) bit

en: &read by owner
cs: vlastník &číst

en: &write by owner
cs: &vlastník zapisovat

en: e&xecute/search by owner
cs: vlastník &spouštět/vstupovat

en: rea&d by group
cs: &skupina číst

en: write by grou&p
cs: sku&pina zapisovat

en: execu&te/search by group
cs: skupina spouš&tět/vstupovat

en: read &by others
cs: &ostatní číst

en: wr&ite by others
cs: ostatní zap&isovat

en: execute/searc&h by others
cs: &ostatní spouštět/vstupovat

en: Name:
cs: Název:

en: Permissions (octal):
cs: Oprávnění (osmičkově):

en: Owner name:
cs: Jméno vlastníka:

en: Group name:
cs: Název skupiny:

en: Chmod command
cs: Příkaz chmod

en: Permission
cs: Práva

en: File
cs: Soubor

en: Set &groups
cs: Nastavit &skupiny

en: Set &users
cs: Nastavit &uživatele

en: Name
cs: Jméno

en: Owner name
cs: Jméno vlastníka

en: Group name
cs: Název skupiny

en: Size
cs: Velikost

en: Chown command
cs: Příkaz chown

en: User name
cs: Uživatelské jméno

en: <Unknown user>
cs: <Neznámý uživatel>

en: <Unknown group>
cs: <Neznámá skupina>

en: Enter machine name (F1 for details):
cs: Zadejte název počítače (podrobnosti F1):

en: Files tagged, want to cd?
cs: Soubory označeny, chcete přejít do složky?

en: Link %s to:
cs: Odkaz %s do:

en: Link
cs: Odkaz

en: link: %s
cs: odkaz: %s

en: symlink: %s
cs: symbolický odkaz: %s

en: View file
cs: Prohlížet soubor

en: Filename:
cs: Název souboru:

en: Filtered view
cs: Filtrovaný pohled

en: Filter command and arguments:
cs: Příkaz filtru a jeho argumenty:

en: Edit file
cs: Upravit soubor

en: Create a new Directory
cs: Vytvořit novou složku

en: Enter directory name:
cs: Zadejte název složky:

en: Extension file edit
cs: Upravit akce k příponám

en: Which extension file you want to edit?
cs: Který soubor s příponami chcete upravit?

en: &System Wide
cs: &Systémový

en: Highlighting groups file edit
cs: Úprava souboru zvýrazňovacích skupin

en: Which highlighting file you want to edit?
cs: Který zvýrazňovací soubor chcete upravit?

en: Compare directories
cs: Porovnat složky

en: Select compare method:
cs: Vyberte metodu porovnání:

en: &Quick
cs: &Rychlá

en: &Size only
cs: Pouze veliko&st

en: &Thorough
cs: &Důkladná

en: Both panels should be in the listing mode
    to use this command
cs: Pro použití tohoto příkazu je třeba, aby
    oba panely zobrazovaly seznam souborů

en: '%s' is not a symbolic link
cs: „%s“ není symbolický odkaz

en: Symlink '%s' points to:
cs: Symbolický odkaz „%s“ vede na:

en: Edit symlink
cs: Upravit symbolický odkaz

en: edit symlink, unable to remove %s: %s
cs: upravte symbolický odkaz, %s není možné odstranit: %s

en: edit symlink: %s
cs: upravit symbolický odkaz: %s

en: FTP to machine
cs: FTP spojení na počítač

en: SFTP to machine
cs: SFTP spojení na počítač

en: Shell link to machine
cs: Shellové spojení na počítač

en: Undelete files on an ext2 file system
cs: Obnovit soubory na souborovém systému typu ext2

en: Enter device (without /dev/) to undelete
    files on: (F1 for details)
cs: Zadejte zařízení (bez /dev/), na kterém chcete
    obnovit soubory: (nápověda F1)

en: Directory scanning
cs: Prohledávání složky

en: Setup
cs: Nastavení

en: Setup saved to %s
cs: Nastavení uloženo do %s

en: Unable to save setup to %s
cs: Nastavení se nedaří uložit do %s

en: Cannot execute commands on non-local filesystems
cs: Pokud nepracujete se soubory, nacházejícími se v tomto počítači, nelze spouštět žádné příkazy

en: Parameter
cs: Parametr

en: Cannot create temporary command file
    %s
cs: Nedaří se vytvořit dočasný příkazový soubor
    %s

en: Pipe failed
cs: pipe() se nezdařilo

en: You have an outdated %s file.
    Midnight Commander now uses %s file.
    Please copy your modifications of the old file to the new one.
cs: Máte zastaralý soubor %s.
    Midnight Commander nyní používá soubor %s.
    Zkopírujte si své úpravy původního souboru do toho nového.

en: The format of the
    %s%s
    file has changed with version 4.0.
    It seems that the installation has failed.
    Please fetch a fresh copy from the Midnight Commander package.
cs: Formát souboru
    %s%s
    byl upraven verzí 4.0.
    Zdá se, že instalace se nezdařila.
    Nahrajte si novou aktuální kopii z balíčku s Midnight Commander.

en: The format of the
    %s
    file has changed with version 4.0.
    You may either want to copy it from
    %s%s
    or use that file as an example of how to write it.
cs: Formát souboru
    %s
    se s verzí 4.0 změnil.
    Můžete ho buď zkopírovat z
    %s%s
    nebo tento soubor použít jako ukázku jak ho napsat.

en: DialogTitle|Copy
cs: DialogTitle|Kopírovat

en: DialogTitle|Move
cs: DialogTitle|Přesunout

en: DialogTitle|Delete
cs: DialogTitle|Smazat

en: FileOperation|Copy
cs: FileOperation|Kopírovat

en: FileOperation|Move
cs: FileOperation|Přesunout

en: FileOperation|Delete
cs: FileOperation|Smazat

en: %o %f%n"%s"%m
cs: %o %f%n„%s“%m

en: files
cs: souborů

en: directory
cs: složka

en: directories
cs: složek

en: files/directories
cs: souborů/složek

note: TRANSLATORS: keep leading space here to split words in Copy/Move dialog
en:  with source mask:
cs:  vyhovující masce:

en: Cannot stat hardlink source file "%s"
    %s
cs: Nedaří se provést stat na zdrojovém souboru pevného odkazu „%s“
    %s

en: Cannot create target hardlink "%s"
    %s
cs: Nedaří se vytvořit cílový hardlink „%s“
    %s

en: Cannot create target hardlink "%s"
cs: Nedaří se vytvořit cílový hardlink „%s“

en: Cannot read source link "%s"
    %s
cs: Nedaří se číst zdrojový odkaz „%s“
    %s

en: Cannot make stable symlinks across non-local filesystems:
    
    Option Stable Symlinks will be disabled
cs: Nelze vytvořit stabilní symbolické odkazy v jiných než lokálních souborových systémech:
    
    Možnost  stabilních symbolických odkazů bude zakázána

en: Cannot create target symlink "%s"
    %s
cs: Nelze vytvořit cílový symbolický odkaz „%s“
    %s

en: "%s"
    and
    "%s"
    are the same directory
cs: „%s“
    a
    „%s“
    jsou stejná složka

en: "%s"
    and
    "%s"
    are the same file
cs: „%s“
    a
    „%s“
    jsou stejný soubor

en: Ski&p all
cs: &Přeskočit vše

en: Directory "%s" not empty.
    Delete it recursively?
cs: Složka „%s“ není prázdná.
    Smazat rekurzivně?

en: Background process:
    Directory "%s" not empty.
    Delete it recursively?
cs: Proces na pozadí:
    Složka „%s“ není prázdná.
    Smazat rekurzivně?

en: Non&e
cs: Žá&dné

en: Cannot remove file "%s"
    %s
cs: Nelze smazat soubor „%s“
    %s

en: Cannot stat file "%s"
    %s
cs: Na souboru „%s“ nelze provést stat
    %s

en: Cannot overwrite directory "%s"
cs: Nedaří se přepsat složku „%s“

en: Cannot move file "%s" to "%s"
    %s
cs: Nelze přesunout soubor „%s“ na „%s“
    %s

en: Cannot remove directory "%s"
    %s
cs: Nelze smazat složku „%s“
    %s

en: Cannot overwrite directory "%s"
    %s
cs: Nelze přepsat složku „%s“
    %s

en: Cannot overwrite file "%s"
    %s
cs: Nelze přepsat soubor „%s“
    %s

en: Cannot move directory "%s" to "%s"
    %s
cs: Nelze přesunout složku „%s“ na „%s“
    %s

en: Cannot operate on ".."!
cs: Nelze pracovat s „..“!

en: Cannot stat source file "%s"
    %s
cs: Na zdrojovém souboru „%s“ nelze provést stat
    %s

en: Cannot create special file "%s"
    %s
cs: Nelze vytvořit speciální soubor „%s“
    %s

en: Cannot chown target file "%s"
    %s
cs: Nelze provést změnu vlastníka cílového souboru „%s“
    %s

en: Cannot chmod target file "%s"
    %s
cs: Nelze změnit práva cílového souboru „%s“
    %s

en: Cannot open source file "%s"
    %s
cs: Nelze otevřít zdrojový soubor „%s“
    %s

en: Reget failed, about to overwrite file
cs: Reget se nezdařilo, soubor bude přepsán

en: Cannot fstat source file "%s"
    %s
cs: Nelze provést fstat zdrojového souboru „%s“
    %s

en: Cannot create target file "%s"
    %s
cs: Nelze vytvořit cílový soubor „%s“
    %s

en: Cannot fstat target file "%s"
    %s
cs: Nelze provést fstat cílového souboru „%s“
    %s

en: Cannot preallocate space for target file "%s"
    %s
cs: Nelze předem přiřadit místo pro cílový soubor „%s“
    %s

en: Cannot read source file "%s"
    %s
cs: Nelze číst zdrojový soubor „%s“
    %s

en: Cannot write target file "%s"
    %s
cs: Nelze psát do cílového souboru „%s“
    %s

en: (stalled)
cs: (zamrzlo)

en: Incomplete file was retrieved
cs: Obdržen neúplný soubor

en: &Keep
cs: &Ponechat

en: &Continue copy
cs: &Pokračovat v kopírování

en: Cannot close source file "%s"
    %s
cs: Nelze zavřít zdrojový soubor „%s“
    %s

en: Cannot close target file "%s"
    %s
cs: Nelze zavřít cílový soubor „%s“
    %s

en: Cannot stat source directory "%s"
    %s
cs: Na zdrojovém adresáři „%s“ nelze provést stat
    %s

en: Source "%s" is not a directory
    %s
cs: Zdroj „%s“ není složka
    %s

en: Cannot copy cyclic symbolic link
    "%s"
cs: Nelze kopírovat cyklický symbolický odkaz
    „%s“

en: Destination "%s" must be a directory
    %s
cs: Je třeba, aby cíl „%s“ byla složka
    %s

en: Cannot create target directory "%s"
    %s
cs: Nelze vytvořit cílovou složku „%s“
    %s

en: Cannot chown target directory "%s"
    %s
cs: Nelze změnit práva cílové složky „%s“
    %s

en: Directories: %zu, total size: %s
cs: Složky: %zu, celková velikost: %s

en: Sorry, I could not put the job in background
cs: Je nám líto, úlohu nelze přesunout na pozadí

en: S&uspend
cs: &Uspat

en: Con&tinue
cs: Pokračova&t

en: ETA %s
cs: ODHAD. DOBA %s

en: New     :
cs: Nové:

en: Existing:
cs: Existující:

en: Overwrite this file?
cs: Přepsat tento soubor?

en: A&ppend
cs: &Připojit

en: &Reget
cs: Naváza&t

en: Overwrite all files?
cs: Přepsat všechny soubory?

en: Don't overwrite with &zero length file
cs: Nepřepisovat souborem nulové délky

en: &Older
cs: Starší

en: S&maller
cs: &Menší

en: &Size differs
cs: Veliko&st se liší

en: File exists
cs: Soubor existuje

en: Background process: File exists
cs: Proces na pozadí: soubor existuje

en: Files processed: %zu / %zu
cs: Zpracované soubory: %zu / %zu

en: Files processed: %zu
cs: Zpracované soubory: %zu

en: Time: %s %s
cs: Čas: %s %s

en: Time: %s %s (%s)
cs: Čas: %s %s (%s)

en: Time: %s
cs: Čas: %s

en: Time: %s (%s)
cs: Čas: %s (%s)

en:  Total: %s
cs:  Celkem: %s

en:  Total: %s / %s
cs: Celkem: %s / %s

en: Source
cs: Zdroj

en: Target
cs: Cíl

en: Deleting
cs: Maže se

en: &Using shell patterns
cs: Význam vzorů jako v shell&u

en: to:
cs: na:

en: Follow &links
cs: Nás&ledovat odkazy

en: Preserve &attributes
cs: Zachovat &atributy

en: Di&ve into subdir if exists
cs: Pokud existují, &ponořit se do podsložek

en: &Stable symlinks
cs: &Stabilní symbolické odkazy

en: &Background
cs: &Na pozadí

en: Invalid source pattern '%s'
cs: Neplatný zdrojový vzor „%s“

en: File listin&g
cs: &Seznam souborů

en: &Quick view
cs: &Rychlé zobrazení

en: &Tree
cs: S&trom

en: &Listing format...
cs: &Formát výpisu…

en: &Sort order...
cs: &Pořadí řazení…

en: &Filter...
cs: &Filtr…

en: &Encoding...
cs: &Kódování…

en: FT&P link...
cs: FT&P spojení…

en: S&hell link...
cs: S&hell spojení…

en: SFTP li&nk...
cs: &SFTP odkaz…

en: Paneli&ze
cs: Zobra&zit v panelu

en: &Rescan
cs: Znovu p&roskenovat

en: &View
cs: &Prohlížet

en: Vie&w file...
cs: Pro&hlížet soubor…

en: &Filtered view
cs: &Filtrovaný pohled

en: &Copy
cs: &Kopírovat

en: C&hmod
cs: &Změna práv

en: &Link
cs: O&dkaz

en: &Symlink
cs: &Symbolický odkaz

en: Relative symlin&k
cs: Relativní symbolic&ký odkaz

en: Edit s&ymlink
cs: Upravit s&ymbolický odkaz

en: Ch&own
cs: Změna &vlastníka

en: &Advanced chown
cs: &Rozšířená změna práv/vlastníka

en: &Rename/Move
cs: Přej&menovat/přesunout

en: &Mkdir
cs: &Nová složka

en: &Quick cd
cs: Ry&chlá změna složky

en: Select &group
cs: Vy&brat skupinu

en: U&nselect group
cs: Zrušit výběr skupi&ny

en: &Invert selection
cs: Převrát&it výběr

en: E&xit
cs: Ukonč&it

en: &User menu
cs: &Uživatelská nabídka

en: &Directory tree
cs: Strom a&dresářů

en: &Find file
cs: &Najít soubor

en: S&wap panels
cs: Proh&odit panely

en: Switch &panels on/off
cs: &Panely ano/ne

en: &Compare directories
cs: Porovnat &složky

en: C&ompare files
cs: P&orovnat soubory

en: E&xternal panelize
cs: E&xterní panelizace

en: Show directory s&izes
cs: Zobrazit velikost&i složek

en: Command &history
cs: &Historie příkazů

en: Viewed/edited files hi&story
cs: Hi&storie zobrazených/upravovaných souborů

en: Di&rectory hotlist
cs: &Rychlý přístup ke složkám

en: &Active VFS list
cs: Seznam právě použív&aných VFS souborových systémů

en: &Background jobs
cs: Úlohy na po&zadí

en: Screen lis&t
cs: Seznam obrazove&k

en: &Undelete files (ext2fs only)
cs: &Obnovit smazané soubory (jen ext2fs)

en: &Listing format edit
cs: Upravit formát &výpisu

en: Edit &extension file
cs: Upravit akc&e k příponám

en: Edit &menu file
cs: Upravit uživatelskou &nabídku

en: Edit hi&ghlighting group file
cs: Upravit z&výrazňování skupin

en: &Configuration...
cs: &Nastavení…

en: &Layout...
cs: &Rozvržení…

en: &Panel options...
cs: Nastavení &panelu…

en: C&onfirmation...
cs: P&otvrzování…

en: &Appearance...
cs: &Vzhled…

en: &Display bits...
cs: &Zobrazení bitů…

en: &Virtual FS...
cs: &Virtuální souborový systém…

en: Panels:
cs: Panely:

en: You have %zu opened screen. Quit anyway? | You have %zu opened screens. Quit anyway?
cs[0]: Máte %zu otevřenou obrazovku. Ukončit i tak?
cs[1]: Máte %zu otevřené obrazovky. Ukončit i tak?
cs[2]: Máte otevřeno %zu obrazovek. Ukončit i tak?
cs[3]: Máte otevřeno %zu obrazovek. Ukončit i tak?

en: The Midnight Commander
cs: Midnight Commander

en: Do you really want to quit the Midnight Commander?
cs: Opravdu chcete Midnight Commander ukončit?

en: &Above
cs: N&ad

en: &Left
cs: V&levo

en: &Below
cs: &Pod

en: &Right
cs: Vp&ravo

en: ButtonBar|Menu
cs: ButtonBar|Nabídka

en: ButtonBar|View
cs: ButtonBar|Zobraz

en: ButtonBar|RenMov
cs: ButtonBar|Přejm/Přesun

en: ButtonBar|Mkdir
cs: ButtonBar|Nová slož.

en: &Again
cs: &Znovu

en: Pane&lize
cs: Zobrazit v pane&lu

en: &View - F3
cs: &Prohlédnout – F3

en: &Edit - F4
cs: &Upravit – F4

en: Found: %lu
cs: Nalezeno: %lu

en: Malformed regular expression
cs: Chybně zadaný regulární výraz

en: File name:
cs: Název souboru:

en: &Find recursively
cs: &Hledat i v podsložkách

en: Follow s&ymlinks
cs: Následovat symbolické odkaz&y

en: S&kip hidden
cs: Přes&kočit skryté

en: Content:
cs: Obsah:

en: Sea&rch for content
cs: &Hledat obsah

en: Case sens&itive
cs: Rozl&išovat velká/malá písmena

en: A&ll charsets
cs: &Všechny znakové sady

en: Fir&st hit
cs: První vý&skyt

en: Find File
cs: Najít soubor

en: Start at:
cs: Začít v:

en: Ena&ble ignore directories:
cs: &Ignorovat složky:

en: Grepping in %s
cs: Hledá se v %s

en: Finished
cs: Hotovo

en: Finished (ignored %zu directory) | Finished (ignored %zu directories)
cs[0]: Dokončeno (ignorován %zu adresář)
cs[1]: Dokončeno (ignorovány %zu adresáře)
cs[2]: Dokončeno (ignorováno %zu složek)
cs[3]: Dokončeno (ignorováno %zu složek)

en: Find File: "%s". Content: "%s"
cs: Najít soubor: „%s“. Obsah: „%s“

en: Find File: "%s"
cs: Najít soubor: „%s“

en: Searching
cs: Hledá se

en: Change &to
cs: Změni&t na

en: &Free VFSs now
cs: Uvolnit V&FS souborové systémy

en: &Refresh
cs: &Načíst znovu

en: &Add current
cs: Přid&at stávající

en: &Up
cs: Nahor&u

en: New &group
cs: Nová s&kupina

en: New &entry
cs: &Nová položka

en: &Insert
cs: Vlož&it

en: &Remove
cs: Odeb&rat

en: Subgroup - press ENTER to see list
cs: Podskupina – seznam zobrazíte stisknutím ENTER

en: Active VFS directories
cs: Právě používané složky na VFS souborovém systému

en: Directory hotlist
cs: Rychlý přístup ke složkám

en: Top level group
cs: Hlavní skupina

en: Directory path
cs: Popis umístění složky

en: Moving %s
cs: Přesunuje se %s

en: Directory label
cs: Šítek složky

en: &Append
cs: Přid&at

en: New hotlist entry
cs: Nová položka pro rychlý přístup

en: Directory label:
cs: Štítek složky:

en: Directory path:
cs: Popis umístění složky:

en: New hotlist group
cs: Nová skupina rychlého přístupu

en: Name of new group:
cs: Název pro novou skupinu:

en: Are you sure you want to remove entry "%s"?
cs: Opravdu chcete odstranit položku „%s“?

en: Group "%s" is not empty.
    Remove it?
cs: Skupina „%s“ není prázdná.
    Přesto odstranit?

en: Hotlist Load
cs: Načtení seznamu pro rychlý přístup

en: MC was unable to write %s file,
    your old hotlist entries were not deleted
cs: MC se nepodařilo zapsat soubor %s,
    původní položky nebyly z rychlého přístupu odstraněny

en: Label for "%s":
cs: Štítek pro „%s“:

en: Add to hotlist
cs: Přidat do rychlého přístupu

en: File: %s
cs: Soubor: %s

en: No node information
cs: Informace o uzlech nejsou k dispozici

en: Free nodes:
cs: Volné uzly:

en: No space information
cs: Informace o využití prostoru nejsou k dispozici

en: Free space: %s / %s (%d%%)
cs: Volné místo: %s / %s (%d%%)

en: Type:       %s
cs: Typ:       %s

en: non-local vfs
cs: vzdálený vfs souborový systém

en: Device:     %s
cs: Zařízení:     %s

en: Filesystem: %s
cs: Souborový systém: %s

en: Accessed:   %s
cs: Přistoupeno:   %s

en: Modified:   %s
cs: Upraveno:   %s

note: TRANSLATORS: Time of last status change as in stat(2) man.
en: Changed:    %s
cs: Změněno:    %s

en: Dev. type: major %lu, minor %lu
cs: Typ zařízení: hlavní %lu, vedlejší %lu

en: Size:       %s
cs: Velikost:       %s

en:  (%lu block) |  (%lu blocks)
cs[0]:  (%lu blok)
cs[1]:  (%lu bloky)
cs[2]:  (%lu bloků)
cs[3]:  (%lu bloků)

en: Owner:      %s/%s
cs: Vlastník:      %s/%s

en: Links:      %d
cs: Odkazy:      %d

en: Attributes: %s
cs: Atributy: %s

en: Attributes: unavailable
cs: Atributy: není k dispozici

en: Mode:       %s (%04o)
cs: Režim:       %s (%04o)

en: Location:   %Xh:%Xh
cs: Umístění:   %Xh:%Xh

en: &Equal split
cs: Rozděl&ení na poloviny

en: &Menubar visible
cs: &Pruh nabídek viditelný

en: Command &prompt
cs: &Příkazový řádek

en: &Keybar visible
cs: Pruh &kláves viditelný

en: H&intbar visible
cs: Pruh s t&ipy viditelný

en: &XTerm window title
cs: Nadpis &XTerm okna

en: &Show free space
cs: &Zobrazit volné místo

en: Panel split
cs: Rozdělení panelů

en: Console output
cs: Výstup z konzole

en: &Vertical
cs: S&vislé

en: &Horizontal
cs: &Vodorovné

en: Output lines:
cs: Řádky výstupu:

en: Layout
cs: Rozvržení

en: Memory exhausted!
cs: Došla volná paměť!

note: TRANSLATORS: one single character to represent 'unsorted' sort mode TRANSLATORS: no need to translate 'sort', it's just a context prefix
en: sort|u
cs: sort|s

en: &Unsorted
cs: Ne&uspořádaně

en: &Name
cs: &Název

en: &Version
cs: &Verze

note: TRANSLATORS: one single character to represent 'extension' sort mode TRANSLATORS: no need to translate 'sort', it's just a context prefix
en: sort|e
cs: sort|p

en: E&xtension
cs: &Přípony

note: TRANSLATORS: one single character to represent 'size' sort mode TRANSLATORS: no need to translate 'sort', it's just a context prefix
en: sort|s
cs: sort|v

en: &Size
cs: Veliko&st

en: Block Size
cs: Velikost bloku

note: TRANSLATORS: one single character to represent 'Modify time' sort mode TRANSLATORS: no need to translate 'sort', it's just a context prefix
en: sort|m
cs: sort|u

en: &Modify time
cs: &Modifikace

note: TRANSLATORS: one single character to represent 'Access time' sort mode TRANSLATORS: no need to translate 'sort', it's just a context prefix
en: sort|a
cs: sort|p

en: &Access time
cs: Č&as přístupu

note: TRANSLATORS: one single character to represent 'Change time' sort mode TRANSLATORS: no need to translate 'sort', it's just a context prefix
en: sort|h
cs: sort|z

en: C&hange time
cs: Čas změn&y

en: Perm
cs: Práva

en: Nl
cs: Od

en: &Inode
cs: &I-uzel

en: UID
cs: Identif. uživatele

en: GID
cs: Identif. skupiny

en: Owner
cs: Vlastník

en: Group
cs: Skupina

en: [dev]
cs: [zař.]

en: UP--DIR
cs: VYŠ–ADR

en: SYMLINK
cs: SYMB. ODKAZ

en: SUB-DIR
cs: PODSLOŽ

en: <readlink failed>
cs: <čtení odkazu se nezdařilo>

en: %s in %d file | %s in %d files
cs[0]: %s v %d souboru
cs[1]: %s ve %d souborech
cs[2]: %s v %d souborech
cs[3]: %s v %d souborech

en: Panelize
cs: Zobrazit v panelu

en: Unknown tag on display format:
cs: Neznámý štítek ve formátu zobrazení:

en: &Files only
cs: &Pouze soubory

en: &Case sensitive
cs: &Rozliš. malá/velká písmena

en: Select
cs: Výběr

en: Unselect
cs: Zrušit výběr

en: Filter
cs: Filtr

en: Do you really want to execute?
cs: Opravdu chcete spustit?

en: Cannot read directory contents
cs: Nedaří se načíst obsah složky

en: User supplied format looks invalid, reverting to default.
cs: Chybný formát zadaný uživatelem, náhradně bude použit výchozí.

en: &Add new
cs: Přid&at nový

en: External panelize
cs: Externí panelizace

en: Other command
cs: Jiný příkaz

en: Command
cs: Příkaz

en: Add to external panelize
cs: Přidat do externí panelizace

en: Enter command label:
cs: Zadejte označení příkazu:

en: External panelize:
    %s
cs: Externí panelizace:
    %s

en: External panelize:
    failed to read data from child stdout:
    %s
cs: Externí panelizace:
    nepodařilo se číst data ze std. výstupu podříz. procesu:
    %s

en: Cannot run external panelize in a non-local directory
cs: Při práci se složkou, která není místní, není možné zobrazit v panelu

en: Modified git files
cs: Změněné git soubory

en: Find rejects after patching
cs: Po začlenění najít odmítnuté části změn (*.rej)

en: Find *.orig after patching
cs: Po začlenění najít *.orig soubory

en: Find SUID and SGID programs
cs: Najít programy s nastaveným SUID a SGID

en: Cannot open the %s file for writing:
    %s
cs: Do souboru %s se nedaří zapisovat:
    %s

en: Copy "%s" directory to:
cs: Zkopírovat složku „%s“ do:

en: Move "%s" directory to:
cs: Přesunout složku „%s“ do:

en: Cannot stat the destination
    %s
cs: Na cíli nelze provést stat
    %s

en: Delete %s?
cs: Smazat %s?

en: ButtonBar|Static
cs: ButtonBar|Statické

en: ButtonBar|Dynamc
cs: ButtonBar|Dynamické

en: ButtonBar|Rescan
cs: ButtonBar|Znovu prosken.

en: ButtonBar|Forget
cs: ButtonBar|Zapomen.

en: ButtonBar|Rmdir
cs: ButtonBar|Odstr. složku

en: Cannot write to the %s file:
    %s
cs: Do souboru %s se nedaří zapisovat:
    %s

en: Help file format error
cs: Chybný formát souboru s nápovědou

en: Internal bug: Double start of link area
cs: Vnitřní závada: zdvojený začátek oblasti odkazu

en: Cannot find node %s in help file
cs: Sekci %s se nedaří v souboru s nápovědou najít

en: Help
cs: Nápověda

en: ButtonBar|Prev
cs: ButtonBar|Předch

en: Learn keys
cs: Naučit klávesy

en: Teach me a key
cs: Naučit klávesu

en: Please press the %s
    and then wait until this message disappears.
    
    Then, press it again to see if OK appears
    next to its button.
    
    If you want to escape, press a single Escape key
    and wait as well.
cs: Stiskněte %s
    a vyčkejte, dokud tato zpráva nezmizí.
    
    Potom stiskněte klávesu znovu aby se
    za tlačítkem zobrazilo OK.
    
    Pokud chcete přerušit, stiskněte jednou klávesu Esc
    a opět vyčkejte.

en: Cannot accept this key
cs: Tuto klávesu nelze přijmout

en: You have entered "%s"
cs: Zadali jste „%s“

en: It seems that all your keys already
    work fine. That's great.
cs: Vypadá to, že všechny klávesy už fungují.
    To je skvělé.

en: &Discard
cs: Zaho&dit

en: Great! You have a complete terminal database!
    All your keys work well.
cs: Skvělé! Máte kompletní databázi pro terminál.
    Všechny klávesy budou fungovat.

en: Press all the keys mentioned here. After you have done it, check
    which keys are not marked with OK. Press space on the missing
    key, or click with the mouse to define it. Move around with Tab.
cs: Stiskněte všechny zde zmíněné klávesy. Potom zkontrolujte
    které klávesy nejsou označené jako OK. Na těch chybějících stiskněte mezerník,
    nebo na ně klikněte myší a určete je. Pohybujte se tabulátorem.

en: Failed to run:
    %s
cs: Nepodařilo se spustit:
    %s

en: Home directory path is not absolute
cs: Popis umístění domovské složky není zadaný od té kořenové

en: GNU Midnight Commander
    is already running on this terminal.
    Subshell support will be disabled.
cs: GNU Midnight Commander
    je v tomto terminálu už spuštěný.
    Podřízený shell proto bude pro další
    instanci vypnut.

en: 
    Failed while close:
    %s
cs: 
    Nezdar při zavírání:
    %s

en: Choose codepage
cs: Zvolte znakovou sadu

en: -  < No translation >
cs: –  < Bez převodu >

en: %b %e  %Y
cs: %e.%b  %Y

en: %b %e %H:%M
cs: %e.%b %H:%M

en: Cannot save file %s:
    %s
cs: Soubor %s se nedaří uložit:
    %s

en: Cannot open named pipe %s
cs: Nedaří s otevřít pojmenovanou rouru %s

en: The shell is still active. Quit anyway?
cs: Shell je stále aktivní, přesto ukončit?

en: Warning: Cannot change to %s.
cs: Varování: Nedaří se přepnout do složky %s.

en: With builtin Editor and Aspell support
cs: S vestavěným editorem a podporou Aspell

en: With builtin Editor
cs: S vestavěným editorem

en: With optional subshell support
cs: S volitelnou podporou podřízeného shellu

en: With subshell support as default
cs: Se výchozí podporou podřízeného shellu

en: With support for background operations
cs: S podporou operací na pozadí

en: With mouse support on xterm and Linux console
cs: S podporou myši v Xterm a Linux konzolích

en: With mouse support on xterm
cs: S podporou myši v Xterm konzoli

en: With support for X11 events
cs: S podporou X11 událostí

en: With internationalization support
cs: S podporou pro místní jazyky a zvyklosti

en: With multiple codepages support
cs: S podporou vícero znakových sad

en: With ext2fs attributes support
cs: S podporou ext2fs atributů

en: Built with GLib %d.%d.%d
cs: Sestaveno s GLib %d.%d.%d

en: Built with S-Lang %s with terminfo database
cs: Sestavenou s využitím knihovny S-Lang %s s databází terminfo

en: Built with ncurses %s
cs: Sestaveno s využitím ncurses %s

en: Built with ncurses (unknown version)
cs: Sestaveno s využitím ncurses (neznámá verze)

en: Built with ncursesw %s
cs: Sestaveno s využitím ncursesw %s

en: Built with ncursesw (unknown version)
cs: Sestaveno s využitím ncursesw (neznámá verze)

en: Built with libssh2 %d.%d.%d
cs: Sestaveno s libssh2 %d.%d.%d

en: Virtual File Systems:
cs: Virtuální souborové systémy:

en: Data types:
cs: Typy dat:

en: Home directory:
cs: Domovská složka:

en: Profile root directory:
cs: Kořenová složka profilu:

en: System data
cs: Systémová data

en: Config directory:
cs: Složka s nastaveními:

en: Data directory:
cs: Složka s daty:

en: File extension handlers:
cs: Obsluha přípon souborů:

en: VFS plugins and scripts:
cs: VFS zásuvné moduly a skripty:

en: User data
cs: Uživatelská data

en: Cache directory:
cs: Složka mezipaměti:

en: Debug
cs: Ladit

en: ERROR:
cs: CHYBA:

en: True:
cs: Ano:

en: False:
cs: Ne:

en: Error calling program
cs: Chyba při volání programu

en: Warning -- ignoring file
cs: Varování – soubor ignorován

en: File %s is not owned by root or you or is world writable.
    Using it may compromise your security
cs: Soubor %s není vlastněn uživatelem root nebo vámi, případně do něj mohou zapisovat všichni. Jeho použití může zhoršit zabezpečení

en: Format error on file Extensions File
cs: Chyba formátu v souboru přípon

en: The %%var macro has no default
cs: Makro proměnné %% nemá určenou výchozí hodnotu

en: The %%var macro has no variable
cs: Makro proměnné %% nemá proměnnou

en: No suitable entries found in %s
cs: V %s nebyly nalezeny odpovídající položky

en: User menu
cs: Uživatelská nabídka

en: Cannot open cpio archive
    %s
cs: Nedaří se otevřít cpio archiv
    %s

en: Premature end of cpio archive
    %s
cs: Předčasný konec cpio archivu
    %s

en: Inconsistent hardlinks of
    %s
    in cpio archive
    %s
cs: Nejednotné pevné odkazy
    z %s
    v cpio archivu
    %s

en: %s contains duplicate entries! Skipping!
cs: %s obsahuje duplicitní položky! Budou přeskočeny!

en: Corrupted cpio header encountered in
    %s
cs: Poškozená hlavička cpio v souboru
    %s

en: Unexpected end of file
    %s
cs: Soubor neočekávaně končí
    %s

en: Inconsistent archive
cs: Poškozený archiv

en: Cannot open %s archive
    %s:
    %s
cs: Nepodařilo se otevřít %s archiv
    %s:
    %s

en: EXTFS virtual file system:
    %s
cs: Virtuální souborový systém EXTFS:
    %s

en: Warning: cannot open %s directory
cs: Varování: složku %s se nedaří otevřít

en: fish: Disconnecting from %s
cs: fish: Odpojování od %s

en: fish: Waiting for initial line...
cs: fish: Čekání na úvodní spojení…

en: Sorry, we cannot do password authenticated connections for now.
cs: Je nám líto, ale prozatím nelze navazovat heslem se ověřující spojení.

en: fish: Password is required for %s
cs: fish: Pro %s je vyžadováno heslo

en: fish: Sending password...
cs: fish: Odesílání hesla…

en: fish: Sending initial line...
cs: fish: Odesílá se úvodní řádek…

en: fish: Handshaking version...
cs: fish: Domlouvání verze…

en: fish: Getting host info...
cs: fish: Získávání informací o hostiteli…

en: fish: Reading directory %s...
cs: fish: Načítaní složky %s…

en: %s: done.
cs: %s: hotovo.

en: %s: failure
cs: %s: nezdar

en: fish: store %s: sending command...
cs: fish: ukládání %s: odesílání příkazu…

en: fish: Local read failed, sending zeros
cs: fish: Načtení místního souboru se nezdařilo, náhradně se odesílají nuly

en: fish: storing file
cs: fish: ukládání souboru

en: Aborting transfer...
cs: Přerušení přenosu…

en: Error reported after abort.
cs: Po přerušení byla oznámena chyba.

en: Aborted transfer would be successful.
cs: Přerušení přenosu proběhlo v pořádku.

en: ftpfs: Disconnecting from %s
cs: ftpfs: Odpojuje se od %s

en: FTP: Password required for %s
cs: FTP: Pro %s je vyžadováno heslo

en: ftpfs: sending login name
cs: ftpfs: odesílá se přihlašovací jméno

en: ftpfs: sending user password
cs: ftpfs: odesílá se heslo uživatele

en: FTP: Account required for user %s
cs: FTP: Pro uživatele %s je vyžadován účet

en: Account:
cs: Účet:

en: ftpfs: sending user account
cs: ftpfs: odesílá se uživatelský účet

en: ftpfs: logged in
cs: ftpfs: přihlášeni

en: ftpfs: Login incorrect for user %s
cs: ftpfs: Přihlášení uživatele %s se nezdařilo

en: ftpfs: Invalid host name.
cs: ftpfs: Chybný název počítače.

en: ftpfs: making connection to %s
cs: ftpfs: navazování spojení s %s

en: ftpfs: connection interrupted by user
cs: ftpfs: připojení přerušeno uživatelem

en: ftpfs: connection to server failed: %s
cs: ftpfs: připojení k serveru se nezdařilo: %s

en: Waiting to retry... %d (Control-G to cancel)
cs: Čekání na opakovaný pokus… %d (Storno CTRL+G)

en: ftpfs: could not make address-to-name translation: %s
cs: ftpfs: nepodařilo se přeložit adresu na název: %s

en: ftpfs: try reconnect to server, attempt %u
cs: ftpfs: pokus o připojení k serveru, pokus %u

en: ftpfs: could not get socket name: %s
cs: ftpfs: nepodařilo se získat název soketu: %s

en: ftpfs: could not reconnect to server
cs: ftpfs: nepodařilo se opětovně připojit k serveru

en: ftpfs: invalid address family
cs: ftpfs: neplatná generace adresy

en: ftpfs: could not create socket: %s
cs: ftpfs: nedaří se vytvořit soket: %s

en: ftpfs: could not setup passive mode
cs: ftpfs: nedaří se nastavit pasivní režim

en: ftpfs: aborting transfer.
cs: ftpfs: přenos bude přerušen.

en: ftpfs: abort error: %s
cs: ftpfs: chyba při přerušování: %s

en: ftpfs: abort failed
cs: ftpfs: přerušení se nezdařilo

en: ftpfs: CWD failed.
cs: ftpfs: příkaz CWD se nezdařil.

en: ftpfs: couldn't resolve symlink
cs: ftpfs: nedaří se najít cíle symbolických odkazů

en: Resolving symlink...
cs: Vyhledávání cílů symbolických odkazů…

en: ftpfs: Reading FTP directory %s... %s%s
cs: ftpfs: Načítání FTP složky %s… %s%s

en: (strict rfc959)
cs: (striktní rfc959)

en: (chdir first)
cs: (nejdříve chdir)

en: ftpfs: failed; nowhere to fallback to
cs: ftpfs: nezdar; není jiná možnost

en: ftpfs: storing file
cs: ftpfs: ukládá se soubor

en: ~/.netrc file has incorrect mode
    Remove password or correct mode
cs: Soubor ~/.netrc nemá správná přístupová práva
    Odstraňte heslo nebo změňte práva

en: SFS virtual file system:
    %s
cs: Virtuální souborový systém SFS:
    %s

en: %s: Warning: file %s not found
cs: %s: Varování: soubor %s nenalezen

en: Warning: Invalid line in %s:
    %s
cs: Varování: Neplatný řádek v %s:
    %s

en: Warning: Invalid flag %c in %s:
    %s
cs: Varování: Neplatný příznak %c v %s:
    %s

en: sftp: an error occurred while reading %s: %s
cs: sftp: došlo k chybě při čtení %s: %s

en: sftp: Unable to get current user name.
cs: sftp: Nedaří se získat stávající uživatelské jméno.

en: sftp: Invalid host name.
cs: sftp: Chybný název počítače.

en: sftp: failed to convert remote host IP address into text form
cs: sftp: nepodařilo se převést IP adresu vzdáleného hostitele do textové podoby

en: sftp: making connection to %s
cs: sftp: navazování spojení s %s

en: sftp: connection interrupted by user
cs: sftp: připojování přerušeno uživatelem

en: sftp: connection to server failed: %s
cs: sftp: připojování k serveru se nezdařilo: %s

en: sftp: found host key of unsupported type: RSA1
cs: sftp: nalezeny klíče hostitele nepodporovaného typu: RSA1

en: sftp: unknown host key type:
cs: sftp: neznámý typ klíče hostitele

en: Permanently added
    %s (%s)
    to the list of known hosts.
cs: %s (%s) trvale
    přidáno do seznamu
    známých hostitelů.

en: sftp: cannot get the remote host key
cs: sftp: nepodařilo se získat klíč vzdáleného hostitele

en: sftp: unsupported key type, can't check remote host key
cs: sftp: nepodporovaný typ klíče – není možné zkontrolovat klíč vzdáleného hostitele

en: sftp: can't compute host key fingerprint hash
cs: sftp: nepodařilo se spočítat hash otisku klíče hostitele

en: The authenticity of host
    %s (%s)
    can't be established!
    %s key fingerprint hash is
    SHA1:%s.
    Do you want to add it to the list of known hosts and continue connecting?
cs: Nepodvrženost hostitele
    %s (%s)
    se nepodařilo ověřit!
    hash otisku klíče %s je
    SHA1:%s.
    Chcete ho přidat na seznam známých hostitelů a pokračovat v připojování?

en: %s (%s)
    is found in the list of known hosts but
    KEYS DO NOT MATCH! THIS COULD BE A MITM ATTACK!
    Are you sure you want to add it to the list of known hosts and continue connecting?
cs: %s (%s)
    je nalezeno na seznamu známých hostitelů ale
    KLÍČE SE NESHODUJÍ! TOTO BY MOHL BÝT ÚTOK TYPU „ČLOVĚK UPROSTŘED!“
    Opravdu ho chcete přidat do seznamu známých hostitelů a pokračovat v připojování?

en: sftp: host key verification failed
cs: sftp: ověření klíče hostitele se nezdařilo

en: sftp: Enter passphrase for %s
cs: sftp: Zadejte heslo pro %s

en: sftp: Passphrase is empty.
cs: sftp: Heslová fráze není vyplněná.

en: sftp: Enter password for %s
cs: sftp: Zadejte heslo pro %s

en: sftp: Password is empty.
cs: sftp: Heslo není vyplněné.

en: sftp: failure establishing SSH session
cs: sftp: nepodařilo se navázat SSH relaci

en: sftp: No file handler data present for reading file
cs: sftp: Není přítomen žádný obslužný program pro čtení souboru

en: sftp: socket error: %s
cs: sftp: chyba soketu: %s

en: sftp: (Ctrl-G break) Listing... %s
cs: sftp: (přerušení CTRL+G) vypisování… %s

en: sftp: Listing done.
cs: sftp: Vypsání dokončeno.

en: Inconsistent tar archive
cs: Nekonzistentní archiv .tar

en: Unexpected EOF on archive file
cs: Archivní soubor neočekávaně končí

en: Cannot open tar archive
    %s
cs: .tar archiv se nedaří otevřít
    %s

en: %s
    doesn't look like a tar archive
cs: %s
    nevypadá jako archiv .tar

en: tar: mc_lseek not stopped at a record boundary
cs: tar: mc_lseek nezastavilo na hranici záznamu

en: undelfs: error
cs: undelfs: chyba

en: not enough memory
cs: nedostatek paměti

en: while allocating block buffer
cs: při přidělování vyrovnávací paměti bloků

en: while starting inode scan %d
cs: při spouštění kontroly i-uzlů %d

en: undelfs: loading deleted files information %d inodes
cs: undelfs: načítají se informace o smazaných souborech %d i-uzlů

en: while calling ext2_block_iterate %d
cs: při volání ext2_block_iterate %d

en: no more memory while reallocating array
cs: došla paměť při opětovném přidělování pole

en: while doing inode scan %d
cs: při skenování i-uzlů %d

en: Cannot open file %s
cs: Nedaří se otevřít soubor %s

en: undelfs: reading inode bitmap...
cs: undelfs: čte se bitová mapa i-uzlů…

en: Cannot load inode bitmap from:
    %s
cs: Nedaří se načíst bitovou mapu i-uzlů z:
    %s

en: undelfs: reading block bitmap...
cs: undelfs: načítání bitové mapy bloku…

en: Cannot load block bitmap from:
    %s
cs: Nedaří se načíst bitovou mapu bloků z:
    %s

en: vfs_info is not fs!
cs: vfs_info není soubor. systém!

en: You have to chdir to extract files first
cs: Před získáním souborů je nutné nejdříve změnit složku (chdir)

en: while iterating over blocks
cs: při průchodu přes bloky

en: Cannot open file "%s"
cs: Nedaří se otevřít soubor „%s“

en: Ext2lib error
cs: Chyba ext2lib

en: Invalid value
cs: Neplatná hodnota

en: File was modified. Save with exit?
cs: Soubor byl změněn. Uložit při ukončování?

en: &Cancel quit
cs: &Zrušit ukončování

en: Midnight Commander is being shut down.
    Save modified file?
cs: Midnight Commander je ukončován.
    Uložit upravený soubor?

en: &Line number
cs: Čísl&o řádku

en: Pe&rcents
cs: P&rocenta

en: &Decimal offset
cs: Posun (&desítkově)

en: He&xadecimal offset
cs: Posun (he&xadecimálně)

en: Goto
cs: Přejít na

en: ButtonBar|HxSrch
cs: ButtonBar|HexHled

en: ButtonBar|UnWrap
cs: ButtonBar|Nezal.

en: ButtonBar|Wrap
cs: ButtonBar|Zalam.

en: ButtonBar|Goto
cs: ButtonBar|JítNa

en: ButtonBar|Raw
cs: ButtonBar|Nezprac

en: ButtonBar|Parse
cs: ButtonBar|Rozbor

en: ButtonBar|Unform
cs: ButtonBar|Odform

en: ButtonBar|Format
cs: ButtonBar|Formát

en: Failed to read data from child stdout:
    %s
cs: Nepodařilo se načíst data ze standardního vstupu podřízeného procesu:
    %s

en: Error while closing the file:
    %s
    Data may have been written or not
cs: Chyba v při zavírání souboru:
    %s
    Není jisté, zda data byla zapsána

en: Cannot save file:
    %s
cs: Soubor se nedaří uložit:
    %s

en: View:
cs: Prohlížet:

en: Cannot open "%s"
    %s
cs: „%s“ se nedaří otevřít
    %s

en: Cannot view: not a regular file
cs: Není možné prohlížet: nejedná se o běžný soubor

en: Cannot open "%s" in parse mode
    %s
cs: „%s" se nedaří otevřít v režimu pro zpracování (parse)
    %s

en: Search done
cs: Hledání dokončeno

en: Continue from beginning?
cs: Pokračovat od začátku?

en: Cannot fetch a local copy of /ftp://some.host/editme.txt
cs: Nedaří získat místní kopii souboru /ftp://some.host/editme.txt
