Midnight Commander - en to ka translation catalogue (803 entries)

en: Warning: cannot load codepages list
ka: გაფრთხილება: კოდების გვერდების სიის ჩატვირთვის სეცდომა

en: 7-bit ASCII
ka: 7-ბიტიანი ASCII

en: Cannot translate from %s to %s
ka: %s-დან %s-ზე თარგმნა შეუძლებელია

en: Event system already initialized
ka: მოვლენების სისტემა უკვე ინიციალიზირებულია

en: Failed to initialize event system
ka: მოვლენების სისტემის ინიციალიზაციის შეცდომა

en: Event system not initialized
ka: მოვლენების სისტემა ინიციალიზირებული არაა

en: Unable to create group '%s' for events!
ka: მოვლენებისთვის ჯგუფის შექმნა შეუძლებელია: %s !

en: File locked
ka: ფაილი დაბლოკილია

en: &Grab lock
ka: ბლოკირების მი&თვისება

en: &Ignore lock
ka: ბლოკირების &იგნორირება

en: Cannot create %s directory
ka: საქაღალდე %s-ის შექმნა შეუძლებელია

en: FATAL: not a directory:
ka: შეცდომა: არ წარმოადგენს საქაღალდეს:

en: Invalid character
ka: არასწორი სიმბოლო

en: Unmatched quotes character
ka: დაუმთხვეველი ბრჭყალების სიმბოლო

en: Search string not found
ka: საძებნი სტრიქონი ვერ მოიძებნა

en: Not implemented yet
ka: ჯერ არაა იმპლემენტირებული

en: Invalid token number %d
ka: კოდის არასწორი ნომერი %d

en: Regular expression error
ka: შეცდომა რეგულარულ გამოსახულებაში

en: No&rmal
ka: ნორ&მალური

en: Re&gular expression
ka: &რეგულარულ გამოსახულება

en: He&xadecimal
ka: ტე&ქვსმეტობითი

en: Wil&dcard search
ka: &ვაილდკარდით ძებნა

en: Escape
ka: ღილაკი Esc

en: Function key 1
ka: ღილაკი F1

en: Function key 2
ka: ღილაკი F2

en: Function key 3
ka: ღილაკი F3

en: Function key 4
ka: ღილაკი F4

en: Function key 5
ka: ღილაკი F5

en: Function key 6
ka: ღილაკი F6

en: Function key 7
ka: ღილაკი F7

en: Function key 8
ka: ღილაკი F8

en: Function key 9
ka: ღილაკი F9

en: Function key 10
ka: ღილაკი F10

en: Function key 11
ka: ღილაკი F11

en: Function key 12
ka: ღილაკი F12

en: Function key 13
ka: ღილაკი F13

en: Function key 14
ka: ღილაკი F14

en: Function key 15
ka: ღილაკი F15

en: Function key 16
ka: ღილაკი F16

en: Function key 17
ka: ღილაკი F17

en: Function key 18
ka: ღილაკი F18

en: Function key 19
ka: ღილაკი F19

en: Function key 20
ka: ღილაკი F20

en: Up arrow
ka: ისარი ზემოთ

en: Down arrow
ka: ისარი ქვემოთ

en: Left arrow
ka: ისარი მარცხნივ

en: Right arrow
ka: ისარი მარჯვნივ

en: Insert
ka: ჩასმა

en: Delete
ka: წაშლა

en: Home
ka: ღილაკი Home

en: End key
ka: ღილაკი End

en: Page Up
ka: ღილაკი Page Up

en: Page Down
ka: ღილაკი Page Down

en: / on keypad
ka: / ციფრულ კლავიატურაზე

en: * on keypad
ka: * ციფრულ კლავიატურაზე

en: - on keypad
ka: - ციფრულ კლავიატურაზე

en: + on keypad
ka: + ციფრულ კლავიატურაზე

en: Left arrow keypad
ka: ისარი მარცხნივ ციფრულ კლავიატურაზე

en: Right arrow keypad
ka: ისარი მარჯვნივ ციფრულ კლავიატურაზე

en: Up arrow keypad
ka: ისარი ზემოთ ციფრულ კლავიატურაზე

en: Down arrow keypad
ka: ისარი ქვემოთ ციფრულ კლავიატურაზე

en: Home on keypad
ka: ღილაკი Home ციფრულ კლავიატურაზე

en: End on keypad
ka: ღილაკი End ციფრულ კლავიატურაზე

en: Page Down keypad
ka: ღილაკი PageDown ციფრულ კლავიატურაზე

en: Page Up keypad
ka: ღილაკი PageUp ციფრულ კლავიატურაზე

en: Insert on keypad
ka: ღილაკი Insert ციფრულ კლავიატურაზე

en: Delete on keypad
ka: ღილაკი Delete ციფრულ კლავიატურაზე

en: Enter on keypad
ka: ღილაკი Enter ციფრულ კლავიატურაზე

en: Function key 21
ka: ღილაკი F21

en: Function key 22
ka: ღილაკი F22

en: Function key 23
ka: ღილაკი F23

en: Function key 24
ka: ღილაკი F24

en: A1 key
ka: A1 ღილაკი

en: C1 key
ka: C1 ღილაკი

en: Asterisk
ka: ვარსკვლავი

en: Minus
ka: მინუსი

en: Plus
ka: პლუსი

en: Dot
ka: წერტილი

en: Less than
ka: ნაკლებობა

en: Great than
ka: მეტობა

en: Equal
ka: ტოლობა

en: Comma
ka: მძიმე

en: Apostrophe
ka: აპოსტროფი

en: Colon
ka: ორი წერტილი

en: Semicolon
ka: წერტილმძიმე

en: Exclamation mark
ka: ძახილის ნიშანი

en: Question mark
ka: კითხვის ნიშანი

en: Ampersand
ka: ამპერსანდი

en: Dollar sign
ka: დოლარის ნიშანი

en: Quotation mark
ka: კითხვის ნიშანი

en: Percent sign
ka: პროცენტის ნიშანი

en: Caret
ka: კარეტის დაბრუნება

en: Tilda
ka: ტალღა

en: Prime
ka: პრიმა

en: Underline
ka: ქვედა ტირე

en: Understrike
ka: ქვედახაზი

en: Pipe
ka: მილი

en: Left parenthesis
ka: მარცხენა მრგვალი ფრჩხილი

en: Right parenthesis
ka: მარჯვენა მრგვალი ფრჩხილი

en: Left bracket
ka: მარცხენა ნაკვთური ფრჩხილი

en: Right bracket
ka: მარჯვენა ნაკვთური ფრჩხილი

en: Left brace
ka: მარცხენა ფიგურული ფრჩხილი

en: Right brace
ka: მარჯვენა ფიგურული ფრჩხილი

en: Tab key
ka: ღილაკი Tab

en: Space key
ka: ღილაკი ჰარე

en: Slash key
ka: ღილაკი /

en: Backslash key
ka: ღილაკი \

en: Number sign #
ka: ნომრის ნიშანი #

note: TRANSLATORS: Please translate as in "at sign" (@).
en: At sign
ka: ძაღლუკა

en: The TERM environment variable is unset!
ka: გარემოს ცვლადი TERM დაყენებული არაა!

en: Screen size %dx%d is not supported.
    Check the TERM environment variable.
ka: ეკრანიზ ზომა %dx%d არ არის მხარდაჭერილი.
    შეამოწმეთ გარემოს ცვლადი TERM.

en: B
ka: ბ

en: kB
ka: კბ

en: KiB
ka: კიბ

en: MB
ka: მბ

en: MiB
ka: მიბ

en: GB
ka: გბ

en: GiB
ka: გიბ

en: Cannot create pipe descriptor
ka: ფაიფის დესკრიპტორის შექმნა შეუძლებელია

en: Cannot create pipe streams
ka: ფაილის ნაკადის შექმნა შეუძლებელია

en: Unexpected error in waitpid():
    %s
ka: Waitpid()-ის გაუთვალისწინებელი შეცდომა:
    %s

en: Directory cache expired for %s
ka: %s-ის ქეშს ვადა გაუვიდა

en: %s: %s: %s %3d%% (%lld) bytes transferred
ka: %s: %s: %s %3d%% (%lld) ბაიტი გადაწერილია

en: %s: %s: %s %lld bytes transferred
ka: %s: %s: %s %lld ბაიტი გადაწერილია

en: Starting linear transfer...
ka: წრფივი გადაგზავნის დაწყება...

en: Getting file
ka: ფაილის მიღება

en: Changes to file lost
ka: ფაილის ცვლილებები დაიკარგა

en: %s is not a directory
ka: %s საქაღალდე არაა

en: Directory %s is not owned by you
ka: %s-ის მფლობელი არ ბრძანდებით

en: Cannot create temporary directory %s: %s
ka: დროებითი საქაღალდის (%s) შექმნა შეუძლებელია: %s

en: Temporary files will be created in %s
ka: დროებითი ფაილები %s-ში შეიქმნება

en: Temporary files will not be created
ka: დროებითი ფალების შექმნის შეცდომა

en: Press any key to continue...
ka: გასაგრძელებლად დააჭირეთ ნებისმიერ ღილაკს...

en: Cannot parse:
ka: დამუშავება შეუძლებელია:

en: Internal error:
ka: შიდა შეცდომა:

en: Password:
ka: პაროლი:

en: Screens
ka: ეკრანები

en: History
ka: ისტორია

en: &Yes
ka: &დიახ

en: &No
ka: &არა

en: &Cancel
ka: &შეწყვეტა

en: Background process:
ka: ფონური პროცესი:

en: Error
ka: შეცდომა

en: %s (%d)
ka: %s(%d)

en: &Abort
ka: გაუქმება

en: Displays the current version
ka: აჩვენებს მიმდინარე ვერსიას

en: Print data directory
ka: დაბეჭდვის მონაცემების საქაღალდე

en: Print configure options
ka: კონფიგურაციის პარამეტრების ამობეჭდვა

en: Edit files
ka: ფაილების რედაქტირება

en: Disable X11 support
ka: X11-ის მხარდაჭერის გათიშვა

en: To run on slow terminals
ka: ნელ ტერმინალებზე გასაშვებად

en: Requests to run in black and white
ka: შავ-თეთრ რეჟიმში გაშვება

en: Request to run in color mode
ka: ფერად რეჟიმში გაშვება

en: Specifies a color configuration
ka: ფერების კონფიგურაციის მითითება

note: TRANSLATORS: don't translate keywords
en: --colors KEYWORD={FORE},{BACK},{ATTR}:KEYWORD2=...
    
    {FORE}, {BACK} and {ATTR} can be omitted, and the default will be used
    
     Keywords:
       Global:       errors, disabled, reverse, gauge, header
                     input, inputmark, inputunchanged, commandlinemark
                     bbarhotkey, bbarbutton, statusbar
       File display: normal, selected, marked, markselect
       Dialog boxes: dnormal, dfocus, dhotnormal, dhotfocus, errdhotnormal,
                     errdhotfocus
       Menus:        menunormal, menuhot, menusel, menuhotsel, menuinactive
       Popup menus:  pmenunormal, pmenusel, pmenutitle
       Editor:       editnormal, editbold, editmarked, editwhitespace,
                     editlinestate, editbg, editframe, editframeactive
                     editframedrag
       Viewer:       viewnormal,viewbold, viewunderline, viewselected
       Help:         helpnormal, helpitalic, helpbold, helplink, helpslink
ka: --colors KEYWORD={FORE},{BACK},{ATTR}:KEYWORD2=...
    
    {FORE}, {BACK} და {ATTR} შეგიძლიათ გამოტოვოთ.გამოყენებული იქნება ნაგულისხმები მნიშვნელობები
    
     საკვანძო სიტყვები:
       გლობალური:       errors, disabled, reverse, gauge, header
                     input, inputmark, inputunchanged, commandlinemark
                     bbarhotkey, bbarbutton, statusbar
       ფაილის ჩვენება: normal, selected, marked, markselect
       ფანჯრები: dnormal, dfocus, dhotnormal, dhotfocus, errdhotnormal,
                     errdhotfocus
       მენიუები:        menunormal, menuhot, menusel, menuhotsel, menuinactive
       მხტუნარა მენიუები:  pmenunormal, pmenusel, pmenutitle
       რედაქტორი:       editnormal, editbold, editmarked, editwhitespace,
                     editlinestate, editbg, editframe, editframeactive
                     editframedrag
       მნახველი:       viewnormal,viewbold, viewunderline, viewselected
       დახმარება:         helpnormal, helpitalic, helpbold, helplink, helpslink

en: Color options
ka: ფერების პარამეტრები

en: file
ka: ფაილი

en: file1 file2
ka: ფაილი1 ფაილი2

en: GNU Midnight Commander %s
ka: GNU-ის Midnight Commander %s

en: Main options
ka: ძირითადი პარამეტრები

en: Terminal options
ka: ტერმინალის პარამეტრები

en: Arguments parse error!
ka: არგუმენტების დამუშავების შეცდომა!

en: No arguments given to the viewer.
ka: მნახველისთვის არგუმენტები გადაცემული არაა.

en: Background protocol error
ka: ფონური ოქმის შეცდომა

en: Reading failed
ka: წაკითხვა ვერ მოხერხდა

en: Background process error
ka: ფონური პროცესის შეცდომა

en: Unknown error in child
ka: უცნობი შეცდომა შვილში

en: Child died unexpectedly
ka: შვილი მოულოდნელად მოკვდა

en: &Dismiss
ka: &მოცილება

en: Enter search string:
ka: შეიყვანეთ საძებნი სტრიქონი:

en: Cas&e sensitive
ka: &რეგისტრზე-დამოკიდებული

en: &Backwards
ka: &უკან

en: &Whole words
ka: &მთლიანი სიტყვები

en: &All charsets
ka: &ყველა კოდირება

en: Search
ka: ძებნა

en: Search is disabled
ka: ძებნა გათიშულია

en: Diff algorithm
ka: განსხვავების ალგორითმი

en: Diff extra options
ka: განსხვავების დამატებითი მორგება

en: &Ignore case
ka: &ასოების სიდიდის იგნორი

en: Ignore tab &expansion
ka: ტაბულაციის &გაფართოების იგნორი

en: Diff Options
ka: განსხვავების დამატებითი მორგება

en: Edit
ka: რედაქტირება

en: Edit is disabled
ka: რედაქტირება გათიშულია

en: Goto line (left)
ka: ხაზზე გადასვლა (მარცხნვ)

en: Goto line (right)
ka: ხაზზე გადასვლა (მარჯვნივ)

en: Enter line:
ka: შეიყვანეთ სტრიქონი:

en: ButtonBar|Help
ka: დახმ

en: ButtonBar|Save
ka: შენახვა

en: ButtonBar|Edit
ka: რედაქტირება

en: ButtonBar|Merge
ka: შერწყმა

en: ButtonBar|Search
ka: ძებნა

en: ButtonBar|Options
ka: პარამ

en: ButtonBar|Quit
ka: გასვლა

en: Quit
ka: გამოსვლა

en: Diff:
ka: განსხვავება:

en: "%s" is a directory
ka: "%s" საქაღალდეა

en: Loading: %3d%%
ka: ჩატვირთვა: %3d%%

en: Loading...
ka: ჩატვირთვა...

en: Cannot open %s for reading
ka: %s-ის წაკითხვის შეცდომა

en: Load file
ka: ფაილის ჩატვირთვა

en: Error reading %s
ka: %s-ის კითხვის შეცდომა

en: "%s" is not a regular file
ka: "%s" ჩვეულებრივი ფაილი არაა

en: Warning
ka: გაფრთხილება

en: Error writing to pipe: %s
ka: ფაიფში ჩაწერის შეცდომა: %s

en: C&ontinue
ka: გაგრ&ძელება

en: &Do not change
ka: ა&რ შეცვალო

en: &Unix format (LF)
ka: &Unix-ის ფორმატი(LF)

en: &Windows/DOS format (CR LF)
ka: &Windows/DOS-ის ფორმატი(CR LF)

en: &Macintosh format (CR)
ka: &Macintosh-ის ფორმატი (CR)

en: Enter file name:
ka: შეიყვანეთ ფაილის სახელი:

en: Save As
ka: შეინახე როგორც

en: &Quick save
ka: &სწრაფი შენახვა

en: &Safe save
ka: ფაილის &შენახვა

en: Edit Save Mode
ka: შენახვის რეჟიმის ჩასწორება

en: Save as
ka: შენახვა როგორც

en: A file already exists with this name
ka: ფაილი ამ სახელით უკვე არსებობს

en: &Overwrite
ka: &გადაწერა

en: Cannot save file
ka: ფაილის შენახვა შეუძლებელია

en: Save file
ka: ფაილის შენახვა

en: &Save
ka: &შენახვა

en: Load
ka: ჩატვირთვა

en: Syntax file edit
ka: სინტაქსური ფაილის რედაქტირება

en: &User
ka: მომ&ხმარებელი

en: &System wide
ka: &მთელ სისტემაში

en: Menu edit
ka: მენიუს რედაქტირება

en: &Local
ka: &ლოკალურად

en: [NoName]
ka: [უსახელო]

en: Close file
ka: ფაილის დაკეტვა

en: Copy to clipboard
ka: გაცვლის ბუფერში კოპირება

en: Unable to save to file
ka: ფაილში შენახვის შეცდომა

en: Cut to clipboard
ka: ამოჭრა გაცვლის ბუფერში

en: Goto line
ka: გადასვლა ხაზზე

en: Save block
ka: ბლოკის შენახვა

en: Insert file
ka: ფაილის ჩასმა

en: Cannot insert file
ka: ფაილის ჩასმა ვერ მოხერხდა

en: Sort block
ka: დალაგების ბლოკირება

en: Run sort
ka: დალაგების გაშვება

en: Sort
ka: დალაგება

en: External command
ka: გარე ბრძანება

en: Cannot execute command
ka: ბრძანების შესრულება ვერ მოხერხდა

en: mail -s <subject> -c <cc> <to>
ka: mail -s <სათაური> -c <ასლები> <ვის>

en: To
ka: ვის

en: Subject
ka: სათაური

en: Copies to
ka: ასლები

en: Mail
ka: წერილი

en: Press any key:
ka: დააჭირეთ ნებისმიერ ღილაკს:

en: Cancel
ka: შეწყვეტა

en: NoName
ka: უსახელო

en: Save macro
ka: მაკროსის შენახვა

en: Delete macro
ka: მაკროსის წაშლა

en: Macro not deleted
ka: მაკროსი არ წაშლილა

en: Repeat times:
ka: გამეორების დრო:

en: &Open file...
ka: &ფაილის გახსნა...

en: &New
ka: &ახალი

en: &Close
ka: დაკე&ტვა

en: &History...
ka: &ისტორია...

en: Save &as...
ka: &შენახვა როგორც...

en: &Insert file...
ka: &ფაილის ჩასმა...

en: Cop&y to file...
ka: ფაილში &კოპირება...

en: &User menu...
ka: &მომხმარებლის მენიუ...

en: A&bout...
ka: &შესახებ...

en: &Quit
ka: &გასვლა

en: &Undo
ka: &დაბრუნება

en: &Redo
ka: &გამეორება

en: &Toggle ins/overw
ka: &ჩასმა/გადაწერის გადართვა

en: To&ggle mark
ka: &ნიშნის ჩართ/გამორთ

en: &Mark columns
ka: &სვეტების ნიშნები

en: Mark &all
ka: &ყველაფრის მონიშვნა

en: Unmar&k
ka: &მონიშვნის მოხსნა

en: Cop&y
ka: &კოპირება

en: Mo&ve
ka: &გადატანა

en: &Delete
ka: &წაშლა

en: Co&py to clipfile
ka: &ამოსაჭრელ ფაილში კოპირება

en: &Cut to clipfile
ka: &ამოსაჭრელ ფაილში ამოჭრა

en: Pa&ste from clipfile
ka: &ამოსაჭრელი ფაილიდან ჩასმა

en: &Beginning
ka: &დასაწყისი

en: &End
ka: &დასასრული

en: &Search...
ka: &ძებნა...

en: Search &again
ka: &თავიდან ძებნა

en: &Replace...
ka: &ჩანაცვლება...

en: &Toggle bookmark
ka: &სანიშნის ჩართ/გამორთ

en: &Next bookmark
ka: &შემდეგი სანიშნი

en: &Prev bookmark
ka: &წინა სანიშიშნი

en: Encod&ing...
ka: კოდირება...

en: &Refresh screen
ka: &ეკრანის განახლება

en: &Start/Stop record macro
ka: მაკროს ჩაწერის დაწყება/დასასრული

en: Delete macr&o...
ka: მაკროს წაშლა...

en: Record/Repeat &actions
ka: ჩაწერა/გამეორების ქმედებები

en: S&pell check
ka: მართლწერის შემოწმება

en: C&heck word
ka: სიტყვის შემოწმება

en: Change spelling &language...
ka: მართლწერის შემოწმების ენის შეცვლა...

en: &Mail...
ka: &ფოსტა...

en: Insert &date/time
ka: &თარიღის/დროს ჩასმა

en: &Format paragraph
ka: &პარაგრაფის ფორმატირება

en: &Sort...
ka: &დალაგება...

en: &Paste output of...
ka: &პროგრამის გამონატანის ჩასმა...

en: &External formatter
ka: &გარე ფორმატერი

en: &Move
ka: &გადატანა

en: &Resize
ka: &ზომის შეცვლა

en: &Toggle fullscreen
ka: &სრულ ეკრანზე

en: &Next
ka: &შემდეგი

en: &Previous
ka: &წინა

en: &List...
ka: ს&ია...

en: &General...
ka: &ძირითადი...

en: Save &mode...
ka: შენახვის &რეჟიმი...

en: Learn &keys...
ka: &ღილაკების სწავლა...

en: Syntax &highlighting...
ka: &სინტაქსის განათება...

en: S&yntax file
ka: &სინტაქსის ფაილი

en: &Menu file
ka: &მენიუს ფაილი

en: &Save setup
ka: &პარამეტრების შენახვა

en: &File
ka: &ფაილი

en: &Edit
ka: რ&ედაქტირება

en: &Search
ka: &ძებნა

en: &Command
ka: &ბრძანება

en: For&mat
ka: &ფორმატი

en: &Window
ka: &ფანჯარა

en: &Options
ka: &პარამეტრები

en: &None
ka: არაფერი

en: &Dynamic paragraphing
ka: &დინამიური პარაგრაფები

en: Type &writer wrap
ka: სიტყ&ვების გადატანა

en: Wrap mode
ka: გადატანის რეჟიმი

en: Tabulation
ka: ტაბულაცია

en: Other options
ka: სხვა პარამეტრები

en: Save file &position
ka: ფაილის მდებარეობის შენახვა

en: &Visible trailing spaces
ka: მიწერილი გამოტოვებების ჩვენება

en: Visible &tabs
ka: ტაბულაციის ჩვენება

en: Synta&x highlighting
ka: &სინტაქსის განათება

en: C&ursor after inserted block
ka: კურსორი ჩასმული ბლოკის შემდეგ

en: Pers&istent selection
ka: მუდმივი მონიშნული

en: Cursor be&yond end of line
ka: კურსორი ხაზის ბოლოს იქეთაა

en: &Group undo
ka: ჯგუფური გაუქმება

en: Word wrap line length:
ka: სიტყვების გადატანის სიგრძე:

en: Editor options
ka: რედაქტორის მორგება

en: In se&lection
ka: მონიშნულში

en: &Find all
ka: &ყველას პოვნა

en: Enter replacement string:
ka: შეიყვანეთ ჩანაცვლების სტრიქონი:

en: Replace
ka: გამოცვლა

en: Replace with:
ka: ჩანაცვლება:

en: &Replace
ka: ჩანაცვლება

en: A&ll
ka: ყვე&ლა

en: &Skip
ka: გამო&ტოვება

en: Confirm replace
ka: ჩანაცვლების დადასტურება

en: %ld replacements made
ka: მოხდა %ld ჩანაცვლება

en: About
ka: შესახებ

en: Open files
ka: ფაილების გახსნა

en: Edit:
ka: ჩასწორება:

en: ButtonBar|Mark
ka: მონიშ

en: ButtonBar|Replac
ka: შეცვლა

en: ButtonBar|Copy
ka: ასლი

en: ButtonBar|Move
ka: გადატანა

en: ButtonBar|Delete
ka: წაშლა

en: ButtonBar|PullDn
ka: MCმენიუ

en: Breton
ka: ბრეტონული

en: Czech
ka: ჩეხური

en: Welsh
ka: უელსური

en: Danish
ka: დანიური

en: German
ka: გერმანული

en: Greek
ka: ბერძნული

en: English
ka: ინგლისური

en: British English
ka: ბრიტანული ინგლისური

en: Canadian English
ka: კანადური ინგლისური

en: American English
ka: ამერიკული ინგლისური

en: Esperanto
ka: ესპერანტო

en: Spanish
ka: ესპანური

en: Faroese
ka: ფაროული

en: French
ka: ფრანგული

en: Italian
ka: იტალიური

en: Dutch
ka: ჰოლანდიური

en: Norwegian
ka: ნორვეგიული

en: Polish
ka: პოლონური

en: Portuguese
ka: პორტუგალიური

en: Romanian
ka: რუმინული

en: Russian
ka: რუსული

en: Slovak
ka: სლოვაკური

en: Swedish
ka: შვედური

en: Ukrainian
ka: უკრაინული

en: &Add word
ka: &სიტყვის დამატება

en: Language
ka: ენა

en: Misspelled
ka: არასწორი მართლწერა

en: Check word
ka: სიტყვის შემოწმება

en: Suggest
ka: მინიშნება

en: Select language
ka: ენის არჩევა

en: Choose syntax highlighting
ka: აირჩიეთ სინტაქსის განატება

en: < Auto >
ka: < ავტომატური >

en: < Reload Current Syntax >
ka: < მიმდინარე სინტაქსის თავიდან ჩატვირთვა >

en: Load syntax file
ka: სინტაქსის ფაილის ჩატვირთვა

en: Cannot open file %s
    %s
ka: ფაილის გახსნის შეცდომა %s
    %s

en: Set &all
ka: ყველას დაყენება

en: S&kip
ka: გამოტოვება

en: &Set
ka: და&ყენება

en: owner
ka: მფლობელი

en: group
ka: ჯგუფი

en: other
ka: სხვა

en: Flag
ka: ალამი

en: Permissions (octal): %o
ka: უფლებები (8-ბიტიანი): %o

en: Chown advanced command
ka: Chmod-ის დამატებითი პარამეტრები

en: Cannot chmod "%s"
    %s
ka: "%s"-ის chmod_ის შეცდომა
    %s

en: &Ignore
ka: იგნორი

en: Ignore &all
ka: ყველას იგნორირება

en: &Retry
ka: &თავიდან ცდა

en: Cannot chown "%s"
    %s
ka: "%s"-ის chown შეუძლებელია
    %s

en: < Default >
ka: < ნაგულისხმევი >

en: Skins
ka: სკინები

en: Other 8 bit
ka: სხვა 8 ბიტიანი

en: Running
ka: გაშვებულია

en: Stopped
ka: შეჩერებულია

en: &Never
ka: არასოდეს

en: On dum&b terminals
ka: მხოლოდ მარტივ ტერმინალზე

en: Alwa&ys
ka: ყოველთვის

en: File operations
ka: ფაილის ოპერაციები

en: &Verbose operation
ka: ოპერაციის დამატებითი ინფორმაცია

en: Compute tota&ls
ka: ჯამების გამოთვლა

en: Classic pro&gressbar
ka: მიმდინარეობის კლასიკური მაჩვენებელი

en: Mkdi&r autoname
ka: Mkdir-ის ავტომატური სახელი

en: &Preallocate space
ka: ადგილის წინასწარი გამოყოფა

en: Esc key mode
ka: Esc ღილაკის რეჟიმი

en: S&ingle press
ka: ერთი დაწოლა

en: Timeout:
ka: ლოდინის ვადა:

en: Pause after run
ka: შეყოვნება გაშვების შემდეგ

en: Use internal edi&t
ka: შიდა რედაქტორი

en: Use internal vie&w
ka: შიდა მნახველი

en: A&sk new file name
ka: ფაილის ახალი საელის კითხვა

en: Auto m&enus
ka: ავტომატური მენიუ

en: &Drop down menus
ka: ჩამოსაშლელი მენიუ

en: S&hell patterns
ka: გარსის შაბლონები

en: Co&mplete: show all
ka: სრულად: ყველას ჩვენება

en: Rotating d&ash
ka: მბრუნავი ტირე

en: Cd follows lin&ks
ka: CD მიჰყვება ბმულებს

en: Sa&fe delete
ka: უსაფრთხო წაშლა

en: Safe overwrite
ka: უსაფრთხო გადაწერა

en: A&uto save setup
ka: &პარამეტრების ავტომატური შენახვა

en: Configure options
ka: პარამეტრების მორგება

en: Skin:
ka: გარეგნობა:

en: &Shadows
ka: ჩრდილები

en: Appearance
ka: გარემოს იერსახე

en: Case &insensitive
ka: დიდი და პატარა ასოების იგნორი

en: Use panel sort mo&de
ka: პანელის დალაგების რეჟიმის გამოყენება

en: Show mi&ni-status
ka: მი&ნი სტატუსი

en: Use SI si&ze units
ka: SI საზომი ერთეულების გამოყენება

en: Mi&x all files
ka: ყველა ფაილის შერევა

en: Show &backup files
ka: მარქაფის ფაილების ჩვენება

en: Show &hidden files
ka: დამალული &ფაილების ჩვენება

en: &Fast dir reload
ka: საქაღალდის სწრაფი გადატვირთვა

en: Ma&rk moves down
ka: მონიშვნა დაბლა ჩამოიტანს

en: Re&verse files only
ka: მხოლოდ რევერსული ფაილები

en: Simple s&wap
ka: უბრალოდ შეცვლა

en: A&uto save panels setup
ka: პანელების მორგების ავტომატური შენახვა

en: Navigation
ka: ნავიგაცია

en: L&ynx-like motion
ka: L&ynx-ის მაგვარი გადასვლა

en: Pa&ge scrolling
ka: გვერდების დაქაჩვა

en: Center &scrolling
ka: ცენტრიდან დაქაჩვა

en: &Mouse page scrolling
ka: გვერდების დაქაჩვა თაგუნათი

en: File highlight
ka: ფაილის გამოკვეთა

en: File &types
ka: ფაილის ტიპები

en: &Permissions
ka: უ&ფლებები

en: Quick search
ka: სწრაფი ძებნა

en: Panel options
ka: პანელის მორგება

en: Information
ka: ინფორმაცია

en: &Full file list
ka: &ფაილების სრული სია

en: &Brief file list:
ka: &მოკლე ფაილების სია:

en: &Long file list
ka: ფაილების &გრძელი სია

en: columns
ka: სვეტები

en: Listing format
ka: სიის ფორმატი

en: &Reverse
ka: &რევერსი

en: Sort order
ka: დალაგების წესი

note: TRANSLATORS: no need to translate 'Confirmation', it's just a context prefix
en: Confirmation|&Delete
ka: დასტური|&წაშლა

en: Confirmation|O&verwrite
ka: დასტური|გადა&წერა

en: Confirmation|&Execute
ka: დასტური|გა&შვება

en: Confirmation|E&xit
ka: დასტური|გამო&სვლა

en: Confirmation|&History cleanup
ka: დასტური|&ისტორიის გაწმენდა

en: Confirmation
ka: დასტური

en: &UTF-8 output
ka: &UTF-8 გამოტანა

en: &Full 8 bits output
ka: &სრული8 ბიტის გამოტანა

en: 7 &bits
ka: 7 &ბიტიანი

en: F&ull 8 bits input
ka: სრული 8 ბიტიანი შეყვანა

en: Display bits
ka: ბიტების ცვენება

en: Directory tree
ka: საქაღალდეების ხე

en: FTP anonymous password:
ka: ანონიმური FTP-ის პაროლი:

en: &Use ~/.netrc
ka: ~/.netrc-ის &გამოყენება

en: Use &passive mode
ka: პასიური რეჟიმის&გამოყენება

en: Virtual File System Setting
ka: ვირტუალური ფაილური სისტემის პარამეტრები

en: Quick cd
ka: სწრაფი cd

en: Existing filename (filename symlink will point to):
ka: არსებული ფაილის სახელი (ფაილის სახელი რომელზეც სიმბოლური ბმული მიუთითებს):

en: Symbolic link filename:
ka: სიმბოლური ბმულის ფაილის სახელი:

en: Symbolic link
ka: სიმბმული

en: &Stop
ka: გაჩერება

en: &Resume
ka: გაგრძელება

en: &Kill
ka: მოკვლა

en: Background jobs
ka: ფონური ამოცანები

en: Secure deletion
ka: უსაფრთხოდ წაშლა

en: Undelete
ka: წაშლის გაუქმება

en: Synchronous updates
ka: სინქრონული განახლებები

en: Immutable
ka: დაურღვეველი

en: Append only
ka: მხოლოდ ბოლოში მიწერა

en: Compress
ka: შეკუმშვა

en: Compressed clusters
ka: შეკუმშული კლასტერები

en: Compressed dirty file
ka: შეკუმშული ბინძური ფაილები

en: stick&y bit
ka: წებობავანი ბიტი

en: &read by owner
ka: მფლობლის მიერ წაკითხვა

en: &write by owner
ka: მფლობლის მიერ ჩაწერა

en: e&xecute/search by owner
ka: მფლობლის მიწერ მოძებნა/გაშვება

en: rea&d by group
ka: ჯგუფის მიერ წაკითხვა

en: write by grou&p
ka: ჯგუფის მიერ ჩაწერა

en: execu&te/search by group
ka: ჯგუფის მიერ მოძებნა/გაშვება

en: read &by others
ka: სხვების მიერ წაკითხვა

en: wr&ite by others
ka: სხვების მიერ ჩაწერა

en: execute/searc&h by others
ka: სხვების მიერ მოძებნა/გაშვება

en: Name:
ka: სახელი:

en: Permissions (octal):
ka: უფლებები (8-ბიტიანი):

en: Owner name:
ka: მფლობელის სახელი:

en: Group name:
ka: ჯგუფის სახელი:

en: Chmod command
ka: Chmod-ის ბრძანება

en: Permission
ka: წვდომა

en: File
ka: ფაილი

en: Set &groups
ka: ჯგუფების დაყენება

en: Set &users
ka: მომხმარებლების დაყენება

en: Name
ka: სახელი

en: Owner name
ka: მფლობელის სახელი

en: Group name
ka: ჯგუფის სახელი

en: Size
ka: ზომა

en: Chown command
ka: Chmod-ის ბრძანება

en: User name
ka: მომხმარებლის სახელი

en: Link %s to:
ka: %s-ის მიბმა:

en: Link
ka: ბმული

en: link: %s
ka: ბმული: %s

en: symlink: %s
ka: სიმბმული: %s

en: View file
ka: ფაილის ჩვენება

en: Filename:
ka: ფაილის სახელი:

en: Filtered view
ka: გაფილტრული ხედი

en: Filter command and arguments:
ka: ფილტრის ბრძანება და არგუმენტები:

en: Edit file
ka: ფაილის ჩასწორება

en: Create a new Directory
ka: ახალი საქაღალდის შექმნა

en: Enter directory name:
ka: შეიყვანეთ საქაღალდის სახელი:

en: Compare directories
ka: საქაღალდეების შედარება

en: &Size only
ka: მხოლოდ &ზომა

en: Symlink '%s' points to:
ka: სიმბმულის %s მიუთითებს:

en: Edit symlink
ka: სიმბმულის ჩასწორება

en: edit symlink: %s
ka: სიმბმულის ჩასწორება: %s

en: FTP to machine
ka: FTP მანქანამდე

en: SFTP to machine
ka: SFTP მანქანამდე

en: Shell link to machine
ka: გარსის შეერთება მანქანამდე

en: Setup
ka: მორგება

en: Setup saved to %s
ka: პარამეტრები შეინახა %s ფაილში

en: Parameter
ka: პარამეტრი

en: DialogTitle|Copy
ka: კოპირება

en: DialogTitle|Move
ka: გადატანა

en: DialogTitle|Delete
ka: წაშლა

en: FileOperation|Copy
ka: კოპირება

en: FileOperation|Move
ka: გადატანა

en: FileOperation|Delete
ka: წაშლა

en: files
ka: ფაილი

en: directory
ka: საქაღალდე

en: directories
ka: საქაღალდეები

en: files/directories
ka: ფაილები/საქაღალდეები

note: TRANSLATORS: keep leading space here to split words in Copy/Move dialog
en:  with source mask:
ka:  წყაროს ნიღბით:

en: Ski&p all
ka: &ყველას გამოტოვება

en: Directory "%s" not empty.
    Delete it recursively?
ka: საქაღალდე "%s"ცარიელი არაა.
    წავშალო რეკურსიულად?

en: Non&e
ka: არცერთი

en: (stalled)
ka: (დაეკიდა)

en: &Keep
ka: &შენარჩუნება

en: S&uspend
ka: &შეჩერება

en: Con&tinue
ka: &გაგრძელება

en: ETA %s
ka: დარჩენილია %s

en: %.2f MB/s
ka: %.2f მბ/წმ

en: %.2f KB/s
ka: %.2f კბ/წმ

en: %ld B/s
ka: %ld ბ/წმ

en: New     :
ka: ახალი     :

en: Existing:
ka: არსებული:

en: Overwrite this file?
ka: გადავაწერო ამ ფაილს?

en: A&ppend
ka: &ბოლოშიმიწერა

en: &Reget
ka: &თავიდან მიღება

en: Overwrite all files?
ka: გადავაწერო ყველა ფაილს?

en: &Older
ka: &ძველს

en: S&maller
ka: &პატარას

en: &Size differs
ka: &ზომის სხვაობით

en: File exists
ka: ფაილი უკვე არსებობს

en: Files processed: %zu / %zu
ka: დამუშავებული ფაილები: %zu / %zu

en: Files processed: %zu
ka: დამუშავებული ფაილები: %zu

en: Time: %s %s
ka: დრო: %s %s

en: Time: %s %s (%s)
ka: დრო: %s %s (%s)

en: Time: %s
ka: დრო: %s

en: Time: %s (%s)
ka: დრო: %s (%s)

en:  Total: %s
ka:  სულ: %s

en:  Total: %s / %s
ka:  სულ: %s / %s

en: Source
ka: წყარო

en: Target
ka: სამიზნე

en: Deleting
ka: წაშლა

en: &Using shell patterns
ka: გარსის შაბლონების გამოყენება

en: to:
ka: სადამდე:

en: Follow &links
ka: &ბმულებზე მიყოლა

en: Preserve &attributes
ka: &ატრიბუტების შენარჩუნება

en: &Background
ka: &ფონი

en: File listin&g
ka: &ფაილების სია

en: &Quick view
ka: &სწრაფი ხედი

en: &Info
ka: &ინფო

en: &Tree
ka: &ხე

en: &Listing format...
ka: &სიის ფორმატი...

en: &Sort order...
ka: &დალაგების წესი.

en: &Filter...
ka: &ფილტრი...

en: &Encoding...
ka: &კოდრება...

en: FT&P link...
ka: FT&P შეერთება...

en: S&hell link...
ka: გარ&სის შეერთება...

en: Paneli&ze
ka: &პანელში

en: &Rescan
ka: &თავიდან სკანირება

en: &View
ka: &ჩვენება

en: Vie&w file...
ka: ფაილის ნახ&ვა...

en: &Filtered view
ka: გა&ფილტრული ხედი

en: &Copy
ka: &კოპირება

en: C&hmod
ka: რეჯიმი

en: &Link
ka: &ბმული

en: &Symlink
ka: &სიმბმული

en: Relative symlin&k
ka: დამოკიდებული სიმბმული

en: Edit s&ymlink
ka: სიმბმულის ჩასწორება

en: Ch&own
ka: რეჟიმი

en: &Advanced chown
ka: რეჟიმის დამატებითი პარამეტრები

en: Cha&ttr
ka: ატრიბუტები

en: &Rename/Move
ka: გადარქმევა/გადატანა

en: &Mkdir
ka: დირ. შექმნა

en: &Quick cd
ka: სწრაფი cd

en: Select &group
ka: ჯგუფის მონიშვნა

en: U&nselect group
ka: ჯგუფის მონიშვნის მოხსნა

en: &Invert selection
ka: მონიშვნის ინვერსია

en: E&xit
ka: &გამოსვლა

en: &User menu
ka: &მომხმარებლის მენიუ

en: &Directory tree
ka: &საქაღალდეების ხე

en: &Find file
ka: ფაილის მოძებნა

en: S&wap panels
ka: პანელების შეცვლა

en: Switch &panels on/off
ka: პანელების ჩართ/გამორთ

en: &Compare directories
ka: საქაღალდეების შედარება

en: C&ompare files
ka: ფა&ილების შედარება

en: E&xternal panelize
ka: გარე პანელზე

en: Show directory s&izes
ka: საქაღალდეების ზომების ჩვენება

en: Command &history
ka: ბრძანებების ისტორია

en: Viewed/edited files hi&story
ka: ნანახი/ჩასწორებული ფაილების ისტორია

en: Di&rectory hotlist
ka: ახლახანს ნანახი საქაღალდეები

en: &Active VFS list
ka: აქტიური VFS-ის სია

en: &Background jobs
ka: ფონური ამოცანები

en: Screen lis&t
ka: ეკრანის სია

en: &Undelete files (ext2fs only)
ka: ფაილების აღდგენა (მხოლოდ ext2fs)

en: &Listing format edit
ka: &სიის ფორმატის ჩასწორება

en: Edit &extension file
ka: გაფართოების ფაილის ჩასწორება

en: Edit &menu file
ka: მენიუს ფაილის ჩასწორება

en: Edit hi&ghlighting group file
ka: გამოკვეთის ჯგუფის ფაილის ჩასწორება

en: &Configuration...
ka: &კონფიგურაცია...

en: &Layout...
ka: გან&ლაგება...

en: &Panel options...
ka: პანელის მორგება...

en: C&onfirmation...
ka: დადასტურებები...

en: &Appearance...
ka: გარეგნობა...

en: &Display bits...
ka: ნაჩვენები ნაწილები...

en: &Virtual FS...
ka: &ვირტუალური FS...

en: Panels:
ka: პანელები:

en: You have %zu opened screen. Quit anyway? | You have %zu opened screens. Quit anyway?
ka[0]: გაქვთ %zu ღია ეკრანი. მაინც გააგრძელებთ?
ka[1]: გაქვთ %zu ღია ეკრანი. მაინც გააგრძელებთ?

en: Do you really want to quit the Midnight Commander?
ka: ნამდვილად გნებავთ Midnight Commander-დან გასვლა?

en: &Above
ka: ზემოდან

en: &Left
ka: მარ&ცხნივ

en: &Below
ka: ქვემოდან

en: &Right
ka: მარ&ჯვნივ

en: ButtonBar|Menu
ka: მენიუ

en: ButtonBar|View
ka: ნახვა

en: ButtonBar|RenMov
ka: გადატანა

en: ButtonBar|Mkdir
ka: დირ. შექმნა

en: &Chdir
ka: Chdir

en: &Again
ka: კიდევ

en: Pane&lize
ka: პანელზე გატანა

en: &View - F3
ka: &ჩვენება - F3

en: &Edit - F4
ka: ჩასწორება - F4

en: Found: %lu
ka: ნაპოვნია: %lu

en: File name:
ka: ფაილის სახელი:

en: Content:
ka: შემცველობა:

en: Find File
ka: ფაილის ძებნა

en: Finished
ka: დასრულდა

en: Searching
ka: ძებნა

en: &Refresh
ka: &განახლება

en: &Up
ka: &მაღლა

en: &Insert
ka: &ჩასმა

en: &Remove
ka: &წაშლა

en: Name of new group:
ka: ახალი ჯგუფის სახელი:

en: File: %s
ka: ფაილი: %s

en: Free nodes:
ka: თავისუფალი კვანძები:

en: Type:       %s
ka: ტიპი:       %s

en: non-local vfs
ka: არალოკალური vfs

en: Device:     %s
ka: მოწყობილობა:     %s

en: Filesystem: %s
ka: ფაილური სისტემა: %s

en: Accessed:   %s
ka: ბოლო წვდომა:   %s

en: Modified:   %s
ka: ჩასწორებულია:   %s

note: TRANSLATORS: Time of last status change as in stat(2) man.
en: Changed:    %s
ka: შეცვლილია:    %s

en: Dev. type: major %lu, minor %lu
ka: მოწყ. ტიპი: ზედა%lu, ქვედა %lu

en: Size:       %s
ka: ზომა:       %s

en:  (%lu block) |  (%lu blocks)
ka[0]:  (%lu ბლოკი)
ka[1]:  (%lu ბლოკი)

en: Owner:      %s/%s
ka: მფლობელი:      %s/%s

en: Links:      %d
ka: ბმულები:      %d

en: Attributes: %s
ka: ატრიბუტები: %s

en: Attributes: unavailable
ka: ატრიბუტები:ხელმიუწვდომელია

en: Mode:       %s (%04o)
ka: რეჟიმი:       %s (%04o)

en: Location:   %Xh:%Xh
ka: მდებარეობა:   %Xh:%Xh

en: &Equal split
ka: &თანაბრად გაყოფა

en: &Menubar visible
ka: მენიუს ზოლის ჩვენება

en: Command &prompt
ka: ბრძანების სტრიქონი

en: &Keybar visible
ka: ღილაკების ზოლი

en: H&intbar visible
ka: მინიშნების ზოლი

en: &XTerm window title
ka: Xterm-ის ფანჯრის სათაური

en: &Show free space
ka: თავისუფალი ადგილის ჩვენება

en: Panel split
ka: პანელის გაყოფა

en: Console output
ka: კონსოლში გამოტანა

en: &Vertical
ka: ვერტიკალური

en: &Horizontal
ka: ჰორიზონტალური

en: Output lines:
ka: გამოტანის ხაზები:

en: Layout
ka: განლაგება

en: Memory exhausted!
ka: მეხსიერება გადავსებულია!

en: &Unsorted
ka: &დაულაგებელი

en: &Name
ka: &სახელი

en: &Version
ka: &ვერსია

en: E&xtension
ka: &გაფართოება

en: &Size
ka: &ზომა

en: Block Size
ka: ბლოკის ზომა

en: &Modify time
ka: &ცვლილების დრო

en: &Access time
ka: &წვდომის დრო

en: C&hange time
ka: დ&როის შეცვლა

en: Perm
ka: წვდომა

en: Owner
ka: მფლობელი

en: Group
ka: ჯგუფი

en: UP--DIR
ka: ზედა-საქაღალდე

en: SYMLINK
ka: სიმბმული

en: SUB-DIR
ka: ქვე-საქ

en: %s in %d file | %s in %d files
ka[0]: %s %d ფაილში
ka[1]: %s %d ფაილში

en: Panelize
ka: პანელში

en: &Files only
ka: &მხოლოდ ფაილები

en: &Case sensitive
ka: &დიდი თუ პატარა სიმბოლოები

en: Select
ka: მონიშვნა

en: Unselect
ka: მონიშვნის მოხსნა

en: Filter
ka: ფილტრი

en: &Add new
ka: &ახლის დამატება

en: External panelize
ka: გარე პანელზე

en: Other command
ka: სხვა ბრძანება

en: Command
ka: ბრძანება

en: Add to external panelize
ka: გარე პანელზე დამატება

en: Enter command label:
ka: შეიყვანეთ ბრძანების ჭდე:

en: Delete %s?
ka: წავშალო "%s"?

en: ButtonBar|Static
ka: სტატ

en: ButtonBar|Dynamc
ka: დინამ

en: ButtonBar|Rescan
ka: გადახ

en: ButtonBar|Forget
ka: დავიწება

en: ButtonBar|Rmdir
ka: დირწაშლ

en: Help
ka: დახმარება

en: ButtonBar|Prev
ka: წინა

note: TRANSLATORS: This label appears near learned keys.  Keep it short.
en: OK
ka: დიახ

en: &Discard
ka: &გაუქმება

en: Virtual File Systems:
ka: ვირტუალური ფაილური სისტემები:

en: System data
ka: სისტემური მონაცემები

en: Config directory:
ka: კონფიგურაციის საქაღალდე:

en: Data directory:
ka: მონაცემების საქაღალდე:

en: VFS plugins and scripts:
ka: VFS დამატებები და სცენარები:

en: User data
ka: სამომხმარებლო მონაცემები

en: Debug
ka: გამართვა

en: ERROR:
ka: შეცდომა:

en: Error calling program
ka: შეცდომა პროგრამის გამოძახებისას

en: User menu
ka: მომხმარებლის მენიუ

en: fish: Sending password...
ka: fish: პაროლის გაგზავნა...

en: fish: Getting host info...
ka: fish: ჰოსტის ინფორმაციის მიღება...

en: fish: Reading directory %s...
ka: fish: იკითხება %s საქაღალდე...

en: %s: done.
ka: %s: დასრულებულია.

en: %s: failure
ka: %s: შეცდომა

en: fish: store %s: sending command...
ka: fish: საცავი %s: ბრძანების გაგზავნა...

en: fish: storing file
ka: fish: ფაილის ჩაწერა

en: ftpfs: sending login name
ka: ftpfs: მომხმარებლის სახელის გაგზავნა

en: ftpfs: sending user password
ka: ftpfs: მომხმარებლის პაროლის გაგზავნა

en: Account:
ka: ანგარიში:

en: ftpfs: sending user account
ka: ftpfs: მომხმარებლის ანგარიშის გაგზავნა

en: ftpfs: Invalid host name.
ka: ftpfs: ჰოსტის სახელი არასწორია.

en: ftpfs: making connection to %s
ka: ftpfs: დაკავშირება ჰოსტთან %s

en: ftpfs: connection interrupted by user
ka: ftpfs: კავშირი შეწყდა მომხმარებლის მიერ

en: ftpfs: connection to server failed: %s
ka: ftpfs: სერვერთან დაკავშირება ვერ მოხერხდა: %s

en: ftpfs: aborting transfer.
ka: ftpfs: გადაცემის შეწყვეტა.

en: ftpfs: CWD failed.
ka: ftpfs: CWD ვერ მოხერხდა.

en: (strict rfc959)
ka: (მკაცრად rfc959)

en: (chdir first)
ka: (ჯერ chdir)

en: ftpfs: storing file
ka: ftpfs: ფაილის შენახვა

en: sftp: Invalid host name.
ka: sftp: არასწორი ჰოსტის სახელი.

en: undelfs: error
ka: undelfs: შეცდომა

en: not enough memory
ka: მეხსიერება საკმარისი არ არის

en: Cannot open file %s
ka: %s ფაილის გახსნა ვერ მოხერხდა

en: vfs_info is not fs!
ka: vfs_info ფაილური სისტემა არაა!

en: Ext2lib error
ka: Ext2lib-ის შეცდომა

en: Invalid value
ka: არასწორი მნიშვნელობა

en: &Cancel quit
ka: &გასვლის გაუქმება

en: &Line number
ka: &ხაზის ნომერი

en: Pe&rcents
ka: &პროცენტები

en: &Decimal offset
ka: &ათობითის წანაცვლება

en: He&xadecimal offset
ka: &თექვსმეტობითის წანაცვლება

en: Goto
ka: გადასვლა

en: ButtonBar|Ascii
ka: Ascii

en: ButtonBar|HxSrch
ka: 16ძებნ

en: ButtonBar|UnWrap
ka: გაშლა

en: ButtonBar|Wrap
ka: გატანა

en: ButtonBar|Hex
ka: Hex

en: ButtonBar|Goto
ka: გადასვლა

en: ButtonBar|Raw
ka: Raw

en: ButtonBar|Parse
ka: ფილტრი

en: ButtonBar|Unform
ka: დაუფორმ

en: ButtonBar|Format
ka: ფორმატი

en: View:
ka: ნახვა:

en: Search done
ka: ძებნა დასრულდა

en: Continue from beginning?
ka: თავიდან დავიწყო?
